Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) atirag


atirag
őstag

Előre is bocsánat a kérdésért,de keresésben nem bíztam.Ha xp-ről váltok és outlook express van fent akkor win7-re át tudom menteni a levelezést?Köszönöm.

(#36602) Fire/SOUL/CD válasza mzx (#36600) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A gyári oldalon nincs feltüntetve a 2G-s korlát, viszont számos más helyen viszont igen. PL

2-3. A microSD kártyák kapacitása külső méretében/csatlakoztatásában nem jelentkezik, akárcsak pl RAM-ok esetén, egy DDR3-as ram, mindegy hogy 1/2/4gigás, attól még "ugyanúgy" néz ki és csak DDR3-as memóriafoglalatba lehet beledugni...

4. Ha kaptál a kütyühöz használati utasítást, azt olvasd el. Ha abban szerepel a 2G-s korlát, akkor (ha az sd kártyát is ott vetted, ahol a kütyüt) visszaviheted és lecserélheted egy kisebb SD-re... De a használati útmutatóban nézz először utána.

Azzal még esetleg meg lehet próbálkozni, hogy a microSD kártyát FAT-ra leformázni, ugyanis a 2G-s kapacitás alatti tárolóeszközöket általában FAT-ra formázzák, míg egy 8G-s vagy nagyobb eszközt FAT32 avagy NTFS-re formáznak és lehet, hogy ezért nem tudja olvasni a kütyü az sd kártyát...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36603) mzx


mzx
senior tag

K I E G . :

(Már lejárt a hsz. szerk. időm, így ezt most újként kell irnom, remélem, senki számára
nem zavaró ;) ) _ :

_ I. )
Jut eszembe, nem teljesen világos számomra a leírásodból, hogy az "ütközésig" alatt egyben "tövig"-et is értesz-e? Hiszen azt is jelzed, hogy a mircoSDkárytát amikor kivesszük a készülékből, azt a kártya megnyomásával érhetjük el;

_ II. )
ebből arra következtetek, hogy mégse tövig megy be a kártya, ha rendeltetésszerűen helyezem be;
jól értelmezem a helyzetet? :)

_ III. )
Azért kérdem, mert mi van az esetben, ha mégis jól helyeztem be (hiszen nekem
nem tövig megy be a készülékbe -rossz az, aki rosszra gondol, emberek- ;) ),
és tegyük fel, mégis támogatja a készülék a kárytát, és csak az okozza a hibát, hogy
még nem teljesen töltöttem fel a lejátszó aksiját?

_ IV. )
Avagy mert muszály formázni a vadi új microSDkártyát, használat előtt?
(Egyáltalán nem formáztam egyszer sem.)

_ V. )
Amúgy teljesen biztos, hogy a MyAudio Mp3 player, MA C50
nem támogat 2GB feletti microSDkártyát?

Csak tippeket irtam, sejtéseket. Kérlek erősitsd meg sejtéseimet, vagy vesd el.
Persze mások tapasztalata is érdekel, akik szintén rutinosak a microSDkártyák ill. mp3lejátszókészülékek használatában. :)

Előre is köszi nektek a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#36604) mzx válasza Fire/SOUL/CD (#36602) üzenetére


mzx
senior tag

_A)
Nem szerepel a használati útmutatóban a kapacitás korlátja. Ez esetben is jogosult vagyok a cserére egy kisebb microSD-re, ugye?
(Csak ismételni tudom: egyidejűleg, kevesebb, mint 24 órája, ugyanazon eladótól vásároltam a kártyát is, a készüléket is és megvan a vásárlási blokkom is erről.)

_B)
TELJES ÖSSZEGŰ pénzt nincs esélyem visszakapni a 4 GB-osért?

_C)
AZ ANYAGI KÜLÖNBÖZETET megkapom? Hiszen ha kicserélik kisebb kapacitásúra a kártyát, pénzben is kisebb értékű a kisebb kapacitású.
Nem az én hibám ez a baki, az általad jelzett tényezők szerint.
Ennek ellenére mégis el fogom veszteni a termékkülönbözetet jelentő pénzösszeget??

Bocs a sok kérdésért, és köszi készésgességedet, türelmedet, Fire/SOUL/CD! :)

[ Szerkesztve ]

(#36605) kraftxld válasza atirag (#36601) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen at lehet, de nem ket kattintas, mert Win7 alatt nincs Outlook Express. Windows Live Mail-ra vagy rendes Outlook-ra (vagy barmilyen mas levelezo progira) kell migralnod.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36606) Fire/SOUL/CD válasza mzx (#36604) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nézd ezt én nem tudom neked megmondani, legtisztább ha visszaviszed, aztán az eladó meg megmutat mindent, amit kell. Ha Ő tud életet lehelni a kütyübe, akkor Te voltál balfax, ha meg nem akkor kicseréli amit kell... :DDD

Itt már ne offoljunk. :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36607) sfdrakex válasza mzx (#36604) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A 4 gigás kártya SDHC-s? Szerintem a gond az lesz hogy a készüléked nem támogat SDHC-t csak sima SD-t.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36608) mzx válasza sfdrakex (#36607) üzenetére


mzx
senior tag

igen, SD HC !
Na de az eladó nem szólt nekem, hogy nem passzol a készülékhez :( ....

Srácok, mit javasoltok (aztán tényleg nem OFFolok tovább ...),
szóval ha esetleg mégis érdemes SD HC-vel kísérleteznem, akkor formázzam le sima FAT-ra?
De akkor már , gondolom nem csereszavatos, mivel megformattáltam...
és ha nem jön össze a FAT-ra formázással, akkor két szék között a pad alá estem, képletesen szólva...

Vagy menjek biztosra és utazzak vissza a városba (plusz teher nekem) egy cserére -ahol vettem a kütyüt és kártyát-, az eladó tájékozatlansága miatt? (Neki kellet volna szakérteni, én részletesen kikérdetzem őt... ő a műszaki szaki, én csak egy mezei vásárló vagyok...)

És akkor ráadásul nem tudni, megkapom-e az anyagi kulonbozetet, ha olcsóbb kártyára ki is cserélik... :(

[ Szerkesztve ]

(#36609) sfdrakex válasza mzx (#36608) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha Tesco, Auchan stb helyeken vetted, ott akár anyukám is lehetne műszakin eladó, nem értenek hozzá nagy részt, bár néha ki lehet fogni olyat aki igen. Formázás miatt garanciának nem kellene elvesznie. Viszont nem hiszem hogy lenne értelme, ha nem látja a lejátszód ami formázni is tudná nem sok értelme van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36610) Biriboyka válasza Fire/SOUL/CD (#36599) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Rossz gombot aktiváltam, de aztán rájöttem a hibára. Mindenesetre köszönöm mégegyszer. :R :R :R :R

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#36611) mzx válasza sfdrakex (#36609) üzenetére


mzx
senior tag

Igen, igen... értelek. :) Ettől függetlenül a felelősség szerintem mégis az eladóé, hiszen ő javasolta a kombinációt, hogy nyugodtan megvehetem. (Melyről tehát utóbb kiderült, hogy
nem működő kombináció.) És ha egyszer ővé a felelősség, akkor úgy vélem, ki kell cserélje használhatóra és meg kell fizetnie számomra az anyagi különbözetet! :)
Így fair, és bízom benne, hogy a vásárlói jogom is meg van ehhez. :)

Köszi neked és a többieknek is a válaszaitokat! :)
Jelentős segítség volt számomra és ezáltal jobban átlátom, mi az ábra a technikai problémámmal és így könnyebb döntenem a köv. lépésről, a megoldáshoz! :)

(#36612) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! TP Link 741ND-re csatlakoztatott PC-t illetve laptopot szerettem volna hálózatba kötni. Valamit elszúrtam, valószínüleg a hálózati beállítás lépéseinél, mert a wireless a laptopon nem működik. Az lenne a kérdésem, hogy tudnám ezt a hálózati megosztást "visszacsinálni", (erre közben rájöttem, jobb egér, tulajdonságok, speciális, internetkapcsolat megosztása, viszont a wireless továbbra sem működik)) illetve egy leírást ha mutatnátok, hogy kellett volna. Hiába van mindkettő gépen a "Helyi kapcsolat" megosztva, nem látom a megosztott mappákat.

[ Szerkesztve ]

(#36613) copperhead


copperhead
aktív tag

A wireless is működik, ki kellett venni a hálózati hídból. Most már tényleg csak a hálózati megosztásban kérnék segítséget (valami szájbarágós leírást :B ). Arra is van lehetőség, hogy csak a routerre csatlakoztatott gépek lássák egymást, illetve az internet felől is?

(#36614) kraftxld válasza copperhead (#36613) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Internet felol mit szeretnel elerni?
Amugy ugyanabba a munkacsoportba kell oket rakni, felhasznaloknak jelszot adni, meg megosztast engedelyezni a mappakra amit meg szeretnel osztani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36615) copperhead válasza kraftxld (#36614) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Ha lehetne egy kicsit részletesebb leírást kérnék. Az internetre esetleg azért lenne szükség, hogy más helyről is elérjem a gépet.

(#36616) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Annak idején még az XP mellé telepítettem a Win7-et. Ezzel a módszerrel.
Most szeretnék megszabadulni az XP-től úgy hogy a Win7-hez ne keljen hozzányúlni.
Lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

(#36617) gheszilard


gheszilard
csendes tag

üdv. Mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy valaki már járt úgy, hogy a sajtgép ikon/jobb klikk/ eltünt a kezelés?
Seholl nem találtam rá megoldást. Ha tud valaki valami infot, nagyon megköszönöm! (el tudom indítani más képpen is a számítógép kezelést, de ha lehet visszaállítanám ezt is, még csak azért is mert kíváncsivá tett a dolog.. :) )

(#36618) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok !
Adott egy PIII-mas Dell 500MHz-es proci...
A gazdája mindenképp Xp-t akar rá...
Létezik olyan "light" home premium vagy valamilyen xp ami szépen menne rajta ?
Vagy létezik olyan program amivel le lehet butítani az xp-t egy PIII-masra ?
Én Ubuntu linux-ra gondtam rá alternatívaként de felmerült a butitott Win7-is.
De az Xp lenne a legjobb azért itt kérdezek.
A gép semmi másra nem lenne használva mint MSN+facebook.
Help... :F

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#36619) sfdrakex válasza .Benett (#36618) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P3 ason az XP simán megy jól, nem kell azt butítani. 733 as laptopom 256 rammal ment jól, szerintem 500 ason is megy. Használtam ha jól emlékszem 633 as Celeronon is 256 rammal. Egyébként azt hogy gondolod hogy XP hez gyenge de W7 meg jó lenne rá ?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36620) pilóta


pilóta
nagyúr

Azt hogyan tudom megoldani, hogy indulásnál ne legyen felhasználó választás, hanem egyből induljon el?
Csak egy felhasználó van, a többi gépen nincs felhasználóválasztás, csak a laptopon. Korábban azon sem volt, csak most újratelepítettem és nem tudom megszüntetni...

XP home SP3

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36621) Tosee válasza pilóta (#36620) üzenetére


Tosee
őstag

start -> futtatásba: control userpasswords2
"Számítógép használatához felhasználónevet és jelszót kell megadni" elől vedd ki a pipát!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#36622) Lenry válasza pilóta (#36620) üzenetére


Lenry
félisten

futtatás (Windows gomb + R)
control userpasswords2

itt kiveszed a pipát a "számítógép használatához felhasználónév/jelszó blablabla"
a felugró ablakban beírod az egy darab felhasználó nevét, a jelszó üresen marad, és kész is

mod: sűrűbben kellene frissíteni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36623) kraftxld válasza .Benett (#36618) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakni kell a gépbe 512MB ramot, meg igény szerint nlite-vel ki lehet kapcsolni pár dolgot, de azért csak ésszel. Amúgy simán menni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36624) kraftxld válasza copperhead (#36615) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ennél részletesebb leírást nagyjából senki sem fog tudni adni részletesebb információk nélkül, a többire meg ott a google :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36625) kraftxld válasza gheszilard (#36617) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36626) pilóta válasza Lenry (#36622) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem jött be.
Jelszó eddig sem volt...
Viszont találtam egy másik felhasználót, ami a bekapcsoláskor nem látszik:

ASP.NET Machine A...

Ez mi lehet? Eddig ilyen nem volt.
Ha kitörlöm, akkor nem bootol be a rendszer, valami NTDLR vagy mi hiányzik.
Újra kellett húznom a wint utána...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36627) sfdrakex válasza pilóta (#36626) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt töröld, az egyik frissítéssel megy fel az okozza hogy jelszót kér, az viszont érdekes ha törlés után nem ment a géped.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36628) pilóta válasza sfdrakex (#36627) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem szeretném törölni, azon már túl vagyok :D
Mondjuk úgy töröltem, hogy a fáljjait is törölte, lehet, hogy azt nem kellett volna?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36629) sfdrakex válasza pilóta (#36628) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36630) pilóta válasza sfdrakex (#36629) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na töröltem, de továbbra is van bejelentkező képernyő. Sőt előtte egy hibaüzenet is megjelenik, hogy nem tudja beléptetni azt az ASPNET felhasználót. Leokézom, és bejön a felhasználó választó képernyő, ahol választhatok az egyetlen saját felhasználó közül.
A "control userpasswords2"-re bejövő panelen két felhasználó van, az egyik vagyok én, csoport "Rendszergazdák", valaminet egy rendszergazda, szintén Rendszergazdák csoportban.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36631) sfdrakex válasza pilóta (#36630) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Érdekes, pedig úgy emlékszem azt a fiókot szokta egyik frissítés feltenni és én pedig szoktam törölni mindig így nem adja be a bejelentkezős képernyőt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36632) pilóta válasza sfdrakex (#36631) üzenetére


pilóta
nagyúr

Megoldódott. Újra be és kikapcsoltam az control userpasswords2 panelen a jelszókérést, és újraindítás után nem jött be beléptető.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36633) copperhead válasza kraftxld (#36624) üzenetére


copperhead
aktív tag

Valami ilyenre gondoltam. Ugyanabba a munkacsoportba raktam a 2 gépet (jelszóbeállítási lehetőséget nem találtam), újraindítottam, mégsem látja egymást a 2 gép. Pingelni csak a PC-ről tudom a Laptopot, visszafele nem megy.
A Laptopon Eset Smart Security van, a számítógép hálózat védelmi módja "Megosztás engedélyezése". Ha kikapcsoltam a tűzfalat, akkor sem ment a ping.

(#36634) kraftxld válasza copperhead (#36633) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ez egy jo leiras, ez alapjan mennie kell.
A vezerlopult/felhasznaloknal tudsz jelszot megadni, sajna meg mindig keves az info (router, ip cimek stb stb) hogy pontosabban tudjon az ember segiteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36635) copperhead válasza kraftxld (#36634) üzenetére


copperhead
aktív tag

Írtam, hogy TP Link 741ND, IP 192.168.1.100, 192.168.1.110.

(#36636) kraftxld válasza copperhead (#36635) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Probald meg elso korben leszedni a virusirtot meg a tuzfalat mindket geprol, (a windows tuzfalat hagyd bekapcsolva) es kiprobalni, hogy mukodik-e ugy.
Ja, es mindket gepen XP-van?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36637) copperhead válasza kraftxld (#36636) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Mindkettőn XP van.Így már működik a ping, viszont továbbra sem látom a megosztott partíciót. A sajátgép, merevlemez-meghajtóknál lenne a helye?

[ Szerkesztve ]

(#36638) kraftxld válasza copperhead (#36637) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Halozati helzek, munkacsoport gepeinek megjelenitese, majd ketto katt a masik gepre, jelszo megad, es ott kell lennie a megosztasoknak.
Vagy inditassz egy intezot, es a cimsorba beirod a kovetkezot \\gepnev , ezutan elvileg feldobja a jelszo ablakot, beutod amit beallitottal es megy is a dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36639) copperhead


copperhead
aktív tag

Köszi szépen a segítséget! Minden működik LAN-on, wireless is. Mi lehet a vírusírtókkal a gond? A laptoppon Eset, Avast a PC-n Avira, MSE volt , egyikkel ,sem ment a ping a laptop felől.

[ Szerkesztve ]

(#36640) kraftxld válasza copperhead (#36639) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szep parositas.
Dobj fel mindenhova MSE-t aztan nem lesz gond :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36641) copperhead válasza kraftxld (#36640) üzenetére


copperhead
aktív tag

Ezek nem egyszerre, hanem külön partíción voltak. :) Azt hallottam, hogy az MSE nem annyira jó, de mindegy mert azzal sem működött. :F

(#36642) kraftxld válasza copperhead (#36641) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nalam MSE van eleg sok gepen, megy rendesen a halozat meg a viruskereses is.
Masik particion? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36643) copperhead válasza kraftxld (#36642) üzenetére


copperhead
aktív tag

Felraktam mindkettő gépre az MSE-t látják is egymást (lehet, hogy a hálózat után kell telepíteni a vírusírtót?), de most az van, hogy wireless módban nem működik a rendszer, az egér mutatója tálcán homokóra, az MSE meg piros. :))

(#36644) pibácsi válasza akaido (#36581) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a segítséget.
Természetesen tudom és használom is a letiltásokat (nem engedélyezés), de itt abban akadtam fel, hogy nem tudtam beazonosítani és így nem akartam galibát. A Nero-nál hagyján, mert legfeljebb vissza kapcsolom, de az Intel résznél elbizonytalanodtam (hál istennek). Jól jött a segítség, köszönöm.

Pibácsi

(#36645) pibácsi válasza #93794560 (#36580) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia gb4400!
Az óra mellett ott van az Intel-nek az ikonja, de eddig nem tudtam, hogy az a IgfxTray Modulé. Mostmár tiszta. Köszi a segítséget.

Pibácsi

(#36646) G.FeT


G.FeT
tag

Üdv mindenki!
Elég érdekes problémával szembesültem: ismerősöm gépéről eltűnt a Lemeztöredezettség-mentesítő. A Start menüben nincs ott az ikon, és a defrag.exe is hiányzik. Mivel az ismerős nem nagy számítógépzsonglőr, nem szeretnék külsős programot feltelepíteni neki e célra, ezért kérem a segítségeteket: hogy lehetne "visszavarázsolni"? Próbáltam a Programok telepítése és törlése alól a Windows-összetevők közül előtúrni, de ott nincs erre lehetőség, mi lehet a megoldás (persze az újrahúzást leszámítva)?

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#36647) sfdrakex válasza G.FeT (#36646) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sajátgépben, vagy total commanderben a meghajtón jobb klikk tulajdonságok/eszközökben sincs ott a töredezettség mentesítés?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36648) G.FeT válasza sfdrakex (#36647) üzenetére


G.FeT
tag

Jó, hogy mondod, nem tudom, hogy nem jutott eszembe... A töredezettségmentesítés alatt ez van: "Nincs telepített töredezettségmentesítő eszköz.", a gomb pedig inaktív. Tehát mintha kigyalulták volna a programot teljesen. :F

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#36649) sfdrakex válasza G.FeT (#36648) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuti törölte, XP -t ha berakod nem tudod telepíteni róla a vezérlőpultban a windows összetevőknél?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36650) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nekem két winyóm van a gépembe és az egyiken van a win7 a másikon pedig a win XP.
Az lenne a kérdésem,hogy azt hogyan lehetne megoldani,hogy mikor indul a gép akkor kilehessen választani,hogy melyik oprendszert szeretném elindítani.

"Most sajna csak a win xp fut.Ha a win7-et szeretném használni akkor ki kell,hogy vegyem az a winyót amelyiken a win xp van.Mind a két winyót látja mind a két esetben."

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.