Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

hello!

van itthon 2 gep (xpsp3) routeren keresztul osszekapcsolva, amin szeretnem a net send szolgaltatast hasznalni.
services.msc /s -el elinditottam mindket gepen a messenger/uzenetkuldo szolgaltatast, de megse mukodik, hiaba irok a net send utan ip-t/gepnevet.
hol tudom megnezni, hogy mit kell beirnom a net send elso parameterenek (domain)?

elore is koszonom a segitseget.

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#36052) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban hogy, van egy tiszta telepítésű WinXP Prof. a nekem szükséges programokkal és Driverekkel. Mivel tudok olyan telepítő lemezt készíteni, hogy csak a Driverek és programok vannak rajta a beállításaimmal op. rendszer nincs rajta. A backup-al meglehet csinálni hogy, telepítő lemez behelyezése után feltelepítse automatikusan a drivereket, programokat a beállításokkal? :F

üdv
attis71

[ Szerkesztve ]

(#36053) Воланд válasza attis71 (#36052) üzenetére


Воланд
titán

Nem. Miért nem csinálsz kompletten egy backup-ot valamilyen ghost programmal az egész rendszerről? A programok és driverek módosításokat hajtanak végre a regeditben, már erről nem tudsz úgy mentést csinálni, hogy telepítéskor érvénybe lépjenek, nem is beszélve a különböző beállításokról, amik mindegyik program esetében más helyen tárolódnak. Ez azt jelenti, hogy körülbelül minden általad használt program részére egy külön parancs kellene, amiben szerepel, hogy honnan hova és mit telepítsen. Arról nem is beszélve, hogy frissülnek a programok/driverek, ergo nem érdemes egy régebbi verzióról mentést csinálni. Ghost a szűz rendszerről, majd a legfrissebb verziójú programok/driverek manuális telepítése, ezt sajnos nem lehet megúszni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36054) attis71 válasza Воланд (#36053) üzenetére


attis71
tag

Értem, köszönöm.

(#36055) j0k3r! válasza j0k3r! (#36051) üzenetére


j0k3r!
senior tag

up

some men just wanna watch the world burn...

(#36056) brd válasza j0k3r! (#36051) üzenetére


brd
nagyúr

A helyi tűzfal a gépeken be van kapcsolva? Ha igen, akkor (asszem') a 135-ös TCP portot engedélyezni kellene rajtuk befelé, a helyi hálóra. A parancsnak valahogy így kellene kinéznie:
net send 192.168.0.1 "hello" (vagy az IP helyett gépnév is elég, ha pl. a ping parancs is fel tudja oldani IP-re a gép nevét).
A /domain-t akkor kell használni, ha másik domain-be akarsz küldeni üzenetet vele (egyébként a sajátot a sajátgép/jobbegérgomb/tulajdonságok/számítógépnév fülön tudod megnézni), tehát neked ez nem kell.

The only real valuable thing is intuition.

(#36057) j0k3r! válasza brd (#36056) üzenetére


j0k3r!
senior tag

koszonom, kiprobalom.

some men just wanna watch the world burn...

(#36058) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Az lenne a gondom hogy beléptetés után nem jelenik meg a tálca, se az ikonok csak egyből kijelentkeztet. Ezután ha beírom a jelszót működik minden. Nem nagy probléma de annál idegesítőbb. Tudja valaki esetleg hogy mi lehet a megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

Redmi Note 7

(#36059) akaido válasza trassher (#36058) üzenetére


akaido
addikt

Jelszóval lépsz be?

Mindenesetre lementeném a felhasználói profil összes fontos doksiját, majd törölném a rakoncátlankodó felhasználót és létrehoznék egy újat, ahová vissza lehetne másolni a korábban mentett adatokat. Alapos virnyakergetés ajánlott lehet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36060) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nagyon rossz, hogy a feladatkezelőben nem látható egy ablakban a proceszek memória, CPU kihasználása és az összesen, valamint a hálózat hívás-fogadás kihasználása...
Nincs erre más progi?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36061) Poo válasza zoltanz (#36060) üzenetére


Poo
aktív tag

Ilyesmire gondoltál?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36062) Воланд válasza zoltanz (#36060) üzenetére


Воланд
titán

Windows Sysinternals Process Explorer v14.01

Ez nem átlagusereknek van, de itt aztán mindent lehet látni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36063) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kösz mindkettőtöknek, jók ezek végűlis. :R

Ezek kiírnak amúgy tényleg minden proceszt? Mert rémlik valami, hogy az eszközkezelő nem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#36064) Воланд válasza zoltanz (#36063) üzenetére


Воланд
titán

A sysinternals-os annyira kiír mindent, hogy szerintem fogsz olyat találni amit eddig még nem láttál. ;] Konkrétan az éppen betöltött dll fájlokat is mutatja, ha ráböksz valamelyik folyamatra, és még azt is, hogy az adott folyamat milyen fájlokat használ.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36065) atti1848 válasza Poo (#36050) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia POO. A hdsentinel sem ír ki semmiféle hibát.a kondi 100 ,teljesitmény 100, semmilyen szektor hiba nincs.Nemtudom mit tegyek,mert még minden ujrainditásnál ellenőriz.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#36066) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Tudom, hogy illik végigolvasni a fórumot, na de ez rengeteg.... Nem 200hsz...

A kérdésem: Van egy öreg laptopom (clevo d400s), és szeretném használhatóbbá tenni. Van valami how to erre, hogy hogyan babrálhatom meg az xp-t, hogy gyorsabb legyen? Nem töredezettségmentesítésre gondolok.... Hanem optimalizálni, mint egy linuxot. Felesleges drivereket eltűntetni, kb erre a specifikációra kihegyezni a rendszert. Vagy ez túl nagy kérés?

(#36067) Воланд válasza madd dogg (#36066) üzenetére


Воланд
titán

Attól nem lesz gyorsabb a rendszer, hogy ha a felesleges drivereket "eltünteted". Az meg a másik, hogy olyan, hogy felesleges driver nincs is, hiszen ami nincs eszköz a gépben, annak drivert se tesz fel az xp.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36068) Poo válasza atti1848 (#36065) üzenetére


Poo
aktív tag

akkor vírusellenőrzés és a chkdsk parancsok végig jáccása maradt szerintem csak.De lehet h valakinek lesz még más ötlete.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36069) madd dogg válasza Воланд (#36067) üzenetére


madd dogg
senior tag

Értem. Akkor hogyan gyorsíthatok a gépen? Marad az SSD? :)

Láttam egy fájlmegosztón Lite XP-t, kifejezetten netbookokra, az lenne jó nekem is, de sajnos sokan panaszkodtak rá, hogy nem működik jól.

(#36070) madd dogg válasza Poo (#36068) üzenetére


madd dogg
senior tag

Ugyan ez a problémám nekem is, kék alapon fehér betűk, lefut, aztán indul el a rendszer. Sőt, először fekete alapon fehér betűkkel indít. Azóta csinálja mióta kicserélték a laptopban a vinyót (kb 4 éve). Már formáztam is, de akkor is csinálja :D

(#36071) Воланд válasza madd dogg (#36069) üzenetére


Воланд
titán

Az ilyen moddolt oprendszereket kerüld, szarok egytől-egyig. Nem lehet úgy egy szolgáltatást, vagy bármilyen rendszerösszetevőt kivenni a telepítőből, hogy annak a hiánya később ne okozzon valamilyen hibát. Vagy ssd, vagy veszel egy újabb gépet. Bár én inkább újabb gépet vennék, elég régi már a tiéd, csak buksz azon ha fejleszted. Meg abban sem vagyok biztos, hogy ebbe sata-s merevlemez belemegy.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36072) brd válasza atti1848 (#36065) üzenetére


brd
nagyúr

Futtasd le kézzel rajta a chkdsk-t, így:
chkdsk d: /f /x (a d: helyett persze az legyen, ami a betűjele, és a parancs futása idején nem fogod tudni használni a meghajtót, ha esetleg kér újraindítást, akkor indítsd újra, vagy zárj le minden megnyitott file-t a meghajtón). Ha a végén az összesítőben nem ír hibát, ill. hibás sectort, de újraindításkor még mindig ellenőriz, akkor azt írd be ide, egyébként ettől meg fog oldódni.

The only real valuable thing is intuition.

(#36073) egyed


egyed
csendes tag

Helló!

Egy kis segítség kellene:

Valami történt a számítógépemmel. Bekapcsolásakor fekete háttérrel a rendszer jellemzők jönnek elő, és csak az F4 gombbal indul el az XP!? Beállításokon nem változtattam....(legalábbis nem tudok róla)

Mit lehet tenni, hogy megszűnjön ez az F4 nyomkodás?

A segítséget előre is köszönöm....

(#36074) madd dogg válasza Воланд (#36071) üzenetére


madd dogg
senior tag

Teljesen igazad van, nem éri meg fejleszteni, sata nem megy csak átalakítóval, a kérdés költői volt. Csak kéthetente hétvégeken használom, a koliban van az asztali gépem. Csak szaggatnak rajta a youtube videók is, meg az Adobe reader is megakasztja néha. Pedig moddoltam: Pentium 2.8Ghz-es proci van benne, és 1GB DDR333-as ram. De a proci fogja vissza, mindig maxon pörög.

(#36075) Воланд válasza madd dogg (#36074) üzenetére


Воланд
titán

Hát igen, lassan már sajnos egy sima netezős gépnek is atomerőművet kell összerakni a csomó flash miatt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36076) jagada


jagada
őstag

Erre valaki valami okosat?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#36077) madd dogg válasza brd (#36072) üzenetére


madd dogg
senior tag

"checkdisk nem futtatható, mert a kötetet egy másik folyamat használja. a meghajtót nem lehet zárolni"

csak egy vinyó van, egy partíció. Rákérdezett, hogy újraindítás után fusson e le, nemet nyomtam, de lefut :)

Plusz mindig minden indulásnál kb fél percig kék háttér előtt kiírja a windows verziószámot, a rendelkezésre álló ram mennyiségét, stb. Csinálni fogok róla egy videót.

(#36078) brd válasza madd dogg (#36077) üzenetére


brd
nagyúr

Nyomj neki igent és indítsd újra.

The only real valuable thing is intuition.

(#36079) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Olyan problémám támadt a XP-vel, hogy mappára való dupla kattintáskor nem megnyitja azt hanem a keresőt indítja el. Próbáltam a vezérlőpult-mappa beállításai-fájltípusoknál állítani, de nem reagál. :F
Ötlete valakinek esetleg?

Üdv
attis71

(#36080) Myers


Myers
senior tag

Helló!

Az mitől lehet, hogy norton ghosttal winyóról SSD-re átpakolt rendszeren nem megy a távoli asztal (XP-n).

Egy másik gépet próbálok elérni. Winyóról megy, SSD-ről nem. Vagyis elindul az mstsc.exe. Azt mondom csatlakozás, megy 10 mp-ig, aztán mindenféle hibaüzenet nélkül bezáródik (a tasklistából is eltűnik).

Azt meg egyáltalán nem értem, hogy mi köze a távoli asztal rendellenes működésének az SSD-hez. Vagy az átpakolás miatt lehet?

http://www.muszaj.hu/

(#36081) Воланд válasza Myers (#36080) üzenetére


Воланд
titán

Ha maga a rendszer elindul, akkor az átpakolással nem lehet gond (alignálással szokott probléma lenni), szerintem néz egy hibajavítást, hátha az megoldja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36082) egyed


egyed
csendes tag

Valaki, valamit.....???

"Helló!

Egy kis segítség kellene:

Valami történt a számítógépemmel. Bekapcsolásakor fekete háttérrel a rendszer jellemzők jönnek elő, és csak az F4 gombbal indul el az XP!? Beállításokon nem változtattam....(legalábbis nem tudok róla)

Mit lehet tenni, hogy megszűnjön ez az F4 nyomkodás?

A segítséget előre is köszönöm....""

(#36083) akaido válasza jagada (#36076) üzenetére


akaido
addikt

kellys korner: 117. Restore Taskbar and Start Menu Próbáld ezt hátha...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36084) Myers válasza Воланд (#36081) üzenetére


Myers
senior tag

Alignálás jó.

Mit értesz hibajavítás alatt?

http://www.muszaj.hu/

(#36085) Воланд válasza Myers (#36084) üzenetére


Воланд
titán

Parancssorba: chkdsk c:/f. Ez csak hibaellenőrzést végez a köteten, miután beírtad újra kell indítani a gépet. Vagy beteszed a telepítőlemezt, arról boot -olsz és nyomsz neki egy javítást. Attól függetlenül, hogy működik a rendszer, lehet, hogy valami mégsem oké az átpakolás miatt és ezért nem megy a távoli asztal. Hibanaplót is nézd meg, hátha log-olja, hogy miért áll le.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36086) Poo válasza egyed (#36082) üzenetére


Poo
aktív tag

És még is mit ír?Fekete háttérrel azért indul me valszeg ki van véve a boot logo,f4el induló oprendszert még nem láttam de valami biztosan ír h mért nyomd meg vagy mért ne az f4-t,.csinálj róla képet ha tudsz.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36087) Myers válasza Воланд (#36085) üzenetére


Myers
senior tag

Chkdsk lefutott, de nincs változás. Az eseménynaplóban sincs bejegyzés.

Beraktam a win telepítőt, majd a javításra nyomva kért valami visszaállító floppyt. Utánaolvasva erről van szó.
Vagy nem erre gondoltál?
Valójában ez nem segítene, mert előbb mentést kell csinálni, és abból tud visszaállítani. De nálam már kész a baj.

Időközben kipróbáltam egy másik vinyóra átrakni a rendszert, és azon sem jó. Így legalább kiderült, hogy nem az SSD kavar be.

Most megcsinálom alignálatlanul, esetleg más programmal (acronis).

http://www.muszaj.hu/

(#36088) Poo válasza Myers (#36087) üzenetére


Poo
aktív tag

ssd-re nem próbáltam még a ghostot de nekem az esaus bevált clonozo progi de az acronis ennél is sokat tudóbb.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36089) Poo válasza Poo (#36088) üzenetére


Poo
aktív tag

*EASEUS

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#36090) Myers válasza Poo (#36088) üzenetére


Myers
senior tag

A ghostolással nincs gond. Csak az a baj, hogy az átghostolt új rendszeren nem megy rendesen egy másik gép elérése távoli asztalon keresztül.

http://www.muszaj.hu/

(#36091) Воланд válasza Myers (#36087) üzenetére


Воланд
titán

Jah, igen, a hülye xp nem tud cd javítani. Alignálást hagyjad, ha jó, nem kell piszkálni. Az a baj, hogy a rendszer lementésekor megsérülhetett valami összetevő és ezért nem akar működni rendesen a távoli asztal. Biztos, hogy minden beállítás jó?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36092) Myers válasza Воланд (#36091) üzenetére


Myers
senior tag

3 féle programmal mentettem le és töltöttem vissza: acronis, NGhost, és DriveSnapshot. Mindháromnál ezt csinálja, ráadásul már próbáltam alignálatlanul is, és még egy régi vinyóra is. Mindenhol ezt csinálja. Sőt még ahol engedte, ott a disk signature-t is beállítottam.

Az eredeti rendszeren meg jó.

Próbáltam úgy, hogy nem valós gépcímet adok meg távoli asztalban, arra rendesen kiírta, hogy nem elérhető.

Töröltem a default.rdp-t is, hogy mindent kézzel kelljen megadni, de semmi.

Feladom. Nézek valami távoli asztal programot. Nem tudsz véletlenül egy pár ehhez hasonló progit? Hallottam valami VNC-ről, majd rákeresek, hogy mi is az.

http://www.muszaj.hu/

(#36093) egyed válasza Poo (#36086) üzenetére


egyed
csendes tag

Itt a fénykép. Sajnos pont az alja, a lényeg nem látható. Nem tudom már a képernyőt feljebb állítani.....

[ Szerkesztve ]

(#36094) Воланд válasza Myers (#36092) üzenetére


Воланд
titán

Én is a vnc-t mondtam volna. Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma nálad. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36095) Myers válasza Воланд (#36094) üzenetére


Myers
senior tag

Minden esetre kössz a hosszas supportot. ;)

http://www.muszaj.hu/

(#36096) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Császtok a probléma a következő:
adva van egy 80 gigás régi winyó ezt leformatáltam egy másik gépen, majd vissza az eredeti helyére és Windows XP telepítő (eredeti)CD je be, és nem indul el a telepítés.
Hibaüzenet: "Hiányzó NTLDR"
Szal egy teljesen üres partíciómentes vinyóról van szó......
Namost mivel a Google jó barátom :) keresgettem már rajta....így mondom mire jutottam.

1) ha jól értelmezem ennek az NTLDR fájlnak a winyón a "gyökérkönyvtárban" kéne rajta lennie.....hmmm. A kérdésem most a Windows gyökérkönyvtáráról van-e szó, vagy alapból minden szűz vinyón ez rajta van?

2) Ezeket a fájlokat valahogy most rákéne varázsolnom a vinyóra. De nekem ez gyanús mert ha csak úgy rámásolom attól az még nem lesz gyökérkönyvtárban.......ez olyan dos-osan hangzik....

3) és ez a legvalószínűbb: Hozzon létre egy rendszer indító lemezt. [link]
Na most erre a rendszer indító lemezre fölmásolom ezt a pár fájlt utána berakom a gépbe.
és utána mi lesz? egy másik meghajtóba a telepítő CD ét vagy....értitek zavar hogy így két CD van, mert bootolni csak egyről tud.
a másik fontos magyarázzátok már el mi van ott a linkben szal hogy csináljunk rendszer indító lemezt..mert nem tűnik olyan egyszerünek. :F ?

(#36097) akaido válasza TAKÍÍ (#36096) üzenetére


akaido
addikt

[A hiányzó NTLDR hiba javítása]

szerki: A CD is lehet karcos, mivel le lett formázva a HDD.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36098) TAKÍÍ válasza akaido (#36097) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Jó tehát, ezt a linket olvastam és nem tetszett.

"hogy elindítottam a másik rendszeremet (Vista), behelyeztem a Windows XP telepítő CD-t, megkerestem az I386 mappában az ntldr fájlt és simán másolással betettem az XP boot partíciójára az NTDETECT.COM és boot.ini fájlok mellé. A boot partíció nem feltétlenül az a meghajtó, ahol az XP Windows könyvtára található"

Egy Vinyóm van teljesen üres nincs rajta se vista, se másik op rendszer, se másik partíció, csak a fekete képernyő. Jah és az XP telepítő CD nem karcos kb 3 szor volt használva
Ennyire jó állapotban ritkán van CD, DVD.

"simán másolással betettem az XP boot partíciójára". Na szal ezt a mondatot lehet magyarázni. Hogyan tegyem be azt a pár fájlt a winyóra és hova?

Vagy muszáj rendszer-indítólemezt alkalmaznom?

[ Szerkesztve ]

(#36099) batmab válasza TAKÍÍ (#36098) üzenetére


batmab
senior tag

Üdv!
cseles kérdés,de beállitottad a rendszert,hogy cdröl bootoljon??? :B
csak mert erröl még nem esett szó,és ha ntldrt keres,akkor rendszert akar inditani,nem telepiteni...sztem.. :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#36100) Poo válasza TAKÍÍ (#36096) üzenetére


Poo
aktív tag

Nekem ez a hiba akkor is előjött mikor egy új telepítés után ugye driverek meg minden felpakoltam és az egyazon vonyón megformáztam az "adat" partíciót elsődlegesre nem kiterjesztettre restart és ugyan ezt az ntldr hibát dobta, én is googliztam rá kicsit de nem találtam semmit, vinyót kivettem megformáztam újra de már kiterjesztettre visszatettem és már is jó volt.
Amúgy szerintem valamit nem jól csinálsz mikor telepíted az xp-t.biosban beállítod azt a cdromot amiről bootolni szeretnél cd be telepítő elindul megformázod a vinyot és indítod a telepítést.....nagyon sokat telepítettem már de még ilyen hibával telepítéskor nem találkoztam h hiányzó ntldr fájl.Próbálj meg másik cd-t esetleg.
1.ha gyökérkönyvtár akkor gyökérkönyvtár nem windows gyökérkönyvtár meg nem más tehát a általában a C meghajtó a gyökérkönyvtár(de ha megkeresed a boot.ini-t az lesz)
2.ha van működő rendszered de nem indul el hanem ezt a hibaüzit kapod abban az esetben másolod mert amúgy minek.....
3.ezt nem is értem minek.......

Veszek eredeti tonereket,patronokat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.