Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) kraftxld válasza Jazz (#19400) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk normálisan felrakni az Office XP-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19402) ollie válasza akaido (#19382) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Feltételezem arra a mondásra gondolsz, hogy 640k-nak elég kell lennie mindenre. Na ez nem igaz, soha nem mondta Gates, csak egy urban legendről van szó.

***

(#19403) Jazz válasza kraftxld (#19401) üzenetére


Jazz
veterán

ha finanszírozod... :) valaki valamilyen mo.? thx

free your mind

(#19404) Dilikutya válasza akaido (#19397) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én is ilyesmire gondoltam. Utánanéztem az MS oldalán, de ott igazából nem ír arról, mi van, ha így futtatom. Ha jól értelmezem, akkor az alapján semmi gondom nem lehet, mivel a legnagyobb fájljaim sem haladják meg közel sem a szabad helyek kapacitását.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19405) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok!

Lenne két kédésem:

- az itt látható képen, a fejlécnél, hogy tudom beállítani, hogy "módosítva" alapján is tudjam rendezni a fájlokat, mappákat?

- illetve ha beteszek egy dvd-t utánna hogy tudok beállítani még programokat az automatikus lejátszási lehetőségekhez (nekem pl, media player classic kéne)

Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

Már a jövő sem a régi...

(#19406) punish3r válasza punish3r (#19405) üzenetére


punish3r
aktív tag

a 2.-ra már megvan a válasz! az elsőre kellene csak! köszi

Már a jövő sem a régi...

(#19407) Dilikutya válasza Jazz (#19400) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kompatibilitási csomaghoz elvileg az összes fontos frissítésnek fent kell lennie.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19408) ollie válasza punish3r (#19405) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jobb gomb ott a fejlécen, és bekapcsolod a Módosítva oszlopot.

***

(#19409) akaido válasza ollie (#19402) üzenetére


akaido
addikt

A Bill bátyónak tulajdonított elszólásra gondoltam igen, de ezek szerint hoax áldozata vagyok. :) Köcce az infót. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19410) kraftxld válasza Jazz (#19403) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem buherált rendszered van? (Jóskapista féle agyonintegrált/mindentkitörlünk xp) A frissítések fent vannak az Office XP-hez (legalább az SP3)?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19411) brd válasza Silenzio (#19367) üzenetére


brd
nagyúr

Az említett játékokat nem ismerem, de az XP többmagos támogatásával semmi gond, nem itt van a baj (már az NT óta képes a kernel a többszálús kezelést megoldani, vagyis az összes, rá épülő win: 2000/XP/2003/Vista/2008). Az érdekes, hogy külön kell affinitást állítani, mert az az alap, hogy minden processzorra megkapják a programok az engedélyt. Vagyis valami el lett piszkálva. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#19412) punish3r válasza ollie (#19408) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi, már rájöttem:)))))

Már a jövő sem a régi...

(#19413) Steelmanus válasza akaido (#19409) üzenetére


Steelmanus
addikt

Minden hoax-nak a fele igaz, akkor legyen 320 Kb :)

(#19414) Criton


Criton
veterán

Sziasztok !

Nem tudom másnál jelentkezett -e a probléma, de ha felrakom a Daemon Tools legújabb verzióját ami ugyebár felrak egy SCSI drivert és utána újra indítja a gépet, akkor a XP Boot Logo nagyon lassan jön be, és csak utána kezd el tölteni, amint leszedem a Daemont és ezt a SCSI drivert amit felrakott és utána restart semmi baj nincsen. Másnál is jelentkezett ez már ?

(#19415) Criton válasza Criton (#19414) üzenetére


Criton
veterán

egy kicsit körülnéztem, amint látom másnál is van baj a legújabb daemon tools- al xp alatt. Megoldsát viszont sehol sem találtam csak ezt [link]

Állítólag az Alcohol is ugyan ezt produkálja... :(

(#19416) brd válasza Criton (#19414) üzenetére


brd
nagyúr

Nálam semmi gondja, de ha ez akkora probléma neked, akkor ne használd a daemon-tools-t, vagy próbálj meg másik verziót, esetleg nevezd el máshogy a virtuális meghajtókat telepítéskor, hogy biztosan ne ütközzenek semmilyen korábbival...

The only real valuable thing is intuition.

(#19417) Criton válasza brd (#19416) üzenetére


Criton
veterán

problémám nekem sincs ezzel a kiadással, maga a program probléma nélkül megy.
Csak a Windows XP Boot logo lassul be az elején. A régebbi verziókkal semmi baj nincsen. Lehet valami az új SPTD-SCSI tett be, vagy nemtom, lehet összeütközik valami más driverrel ? Nero nincs a gépen, semmilyen más CD/DVD író program.

[ Szerkesztve ]

(#19418) BullZeye


BullZeye
veterán

üdv!

Az miért van, és mit lehet tenni ellene, hogy 1280x1024-ben használom monitort, és a VGAból megy ki TVre egy kábel (svideon).

"A Windows Asztal kiterjesztése erre a monitorra" ezzel nézem filmeket TVn, közben tudok netezni, viszont ha elindítok egy játékot, a TV állandóan elfeketedik, és nem tudom nézni (így bnőm se tud animezni) miközben én játszom. Ezt kilehet valahogy küszöbölni, vagy esetleg kijátszani? (anélkül hogy ablakban futtassam játékot, mert nem mind fut ablakban)

(#19419) zoltanz válasza Anubis_9 (#19374) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha kevés a peer -ek száma 40-50 kb. akkor lemehet 50-80% -ra, ehhez kicsit állítanod kell a torrent kliensen. A legjobban testreszabható a P2P fájlmegosztó a Bitspirit.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19420) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Sziasztok,
Azt betudom állítani valahol,hogy ha x ideig nem nyúlok a géphez akkor kikapcsoljon magától?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#19421) akaido válasza N4r4ncs (#19420) üzenetére


akaido
addikt

Keresnék valamilyen auto shutdown progit pölö: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19422) akaido válasza Steelmanus (#19413) üzenetére


akaido
addikt

:D Milyen igaz!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19423) smc


smc
addikt

Hali.
Felraktam egy új vga drivert, de valami nagyon nem okés. Miután betölt a win és látom az asztalt a kép szétesik és nem látok hogy mozogna az egér, kicsit később elsötétedik a kép és vagy újra indul a gép, vagy nem történik semmi és csak a reset marad.
Hogy tudnám csökentett módban elindítani a gépet, mert indításnál f8-ra csak egy korábbi windows verziót ad be, aminél ugyan ez történik. Nem tudok semmi csinálni.. :S

Van valami ötletetek? :S
Sry, ha nem ide kellett volna, de nem találtam jobb topikot..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#19424) N4r4ncs válasza akaido (#19421) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Köszi,ez nem is rossz.

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#19425) Gézengúz válasza smc (#19423) üzenetére


Gézengúz
addikt

vga mód engedélyezése f8-as menüből?

(#19426) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Egy problémám adódott!
Amikor le akarom állítani a gépemet akkor ezt a hibát írja ki WMI idle!
Ezzel mit lehet kezdeni?

Segítséget előre is köszönöm!

Sziasztok!

Bendegúz

(#19427) atka76


atka76
tag

Bocsánat!

WMS idle!

Bendegúz

(#19428) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok

Holnap kicserélem a vinyómat, és a DVD írómat a mostaniak ATA-sok voltak, de az újak SATA-sok lesznek. Lesz valami problémám az XP telepítésnél, mert olvastam hogy lehet valami gubanc a SATA miatt :F De azt is olvastam hogy ez csak a régebbi alaplapoknál van :F Az én alaplapon Gigabyte GA-M61P-S3 REV1.0,2007 augusztusba vettem ezzel menni fog vajon alapból telepítés nem lesz semmi? Vagy ha Driverek kellenek akkor mit hogyan csináljak CD-re külön ki kell írni vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#19429) BullZeye válasza Red_Bull (#19428) üzenetére


BullZeye
veterán

nem alaplap függő hanem XP függő, ha SP1s XPt akarsz rárakni, akkor macerás, ha SP2-Sp3 akkor nem. Sp3-al 1000% hogy nem lesz baj, én is azt használom, megy minden baj nélkül

és az én kérdésemre, miszerint hogy lehet a feketeképernyőt eltüntetni játék közben a TVn (másodlagos monitor) ? vagy nincsenek itt ennyire okos emberek ?

[ Szerkesztve ]

(#19430) Jazz válasza kraftxld (#19410) üzenetére


Jazz
veterán

Igen fennt van az SP3, meg normális a rendszer. Lehet az a link volt rossz amit mutattam? Mert ott valani 2003-as office-től való kompatibilitásról beszéltek, itt meg megnézve a névjegyet az Office XP az 2002-es.
Linket esetleg tudnál adni ami ehhez a verizóhoz jó? Én nem találtam mást csak amit mutattam. Köszi!

free your mind

(#19431) kraftxld válasza Jazz (#19430) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És az Office XP-hez fent van az SP3? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19432) Panthera


Panthera
őstag

Van valami extra beállítás a windowsban, hogy a Java platform korlátozott felhasználó alatt is fusson?

(#19433) ollie válasza atka76 (#19426) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Google keresés azt mutatja, hogy pl a NERO okozhat ilyen hibát.
Ha használsz NERO-t, vagy felejtsd el, vagy MSCONFIG-ban kapcsold ki azNMBgMonitor automatikus indulását. Másik módszer: Start -> Programs -> Nero 7 -> Tools -> Nero Scout (ezt kell kikapcsolni).
Még okozhat ilyen hibát az, ha fut az Outlook, és úgy póbálod leállítani a gépet.

***

(#19434) plömplöm


plömplöm
őstag

hali

adott egy ibm netvista nemtommi, valami p4 cucc. xpprof úgy ment föl, hogy telepítéskor acpi nélkülit kellett választani, szólt hogy azt ő nem szeretné, talán ennek a következménye hogy leállításkor nem kapcsol ki, hanem "mostmán halál nyugodtan kikapcsolhatja...". az a kérdés, hogy kipróbálhatom-e pld ezt a dolgot a szépséghiba eltüntetésére, vagy ezzel megjavítok valami olyant szegény xp lelkében, ami miatt szólt a telepítéskor? mert annyit nem ér az egész.

kösz

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#19435) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv, fog sincs, hogy hova írjam, de valszeg ide (is) való

haverom most vett egy Panasonic Lumix FZ28, a gép jól müxik, viszont a gépe (WinXP SP3) nem ismeri fel, ehelyett ezt írja ki neki :

drivert próbáltunk keresni ehhez, viszont sehol se találtunk .... :F

(#19436) Larry303


Larry303
addikt

bocs, hogy ide írok, de mivel az ole integrált alkalmazása az xp nek tán tud nekem vki segíteni...
Szal az outlook express épp úgy döntött, hogy archiválnia kéne, az okos user pedig mondta neki, hogy hogyne persze, majd a művelet felénél véletlenül rálépett az elosztó kapcsolójára és sikeresen áramtalanította a gépét...kérdésem hogy, mit tehetk ilyenkor, hol találhatom azt a file töredéket amit akkor nekiállt az ole archiválni...
előre is köszi!

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19437) kételkedem válasza BullZeye (#19435) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha boltban vásárolta, akkor kapott egy CD-t a szükséges programokkal.
"A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk: blabla..."
forrás
Ha kéztől vette, akkor próbáljon szerezni valahonnan driver CD-t.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19438) Steelmanus válasza akaido (#19421) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hova mashova, Usite.hu :) De valogathatsz meg.

(#19439) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Akit erdekel a BIOS alapszinten itt egy link, egesz jo.
Link:

(#19440) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Gyors kérdésem lenne. Egy programot szeretnék telepíteni úgy, hogy ne látszódjon a tray ikonja futás közben. Erre a hivatalos fórumon ezt a segítséget kaptam, de sose csináltam még ilyet:

Install as a service, as the admin/not the current user. Then the manager will not run when the user is logged in, but Boinc will continue crunching.

A kérdésem a következő:
Hogyan tudok egy programot szolgáltatásként telepíteni Rendszergazda fiókból?

Köszi!

(#19441) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Kérdésem a következő: A múlt hétem telepítettem a windows-t, megjegyzem nem először, már vagy 50x. Ezt csak azért írtam, hogy nem először csináltam.
Ezzel a problémával még nem találkoztam: elindítom a gépet, netezek, minden jól megy kb 1 órát. Utánna elkezd szépen lassúlni a gép, a betöltések, úgy, hogy pár perc után egy oldal 40 perc alatt nem töltődik be!!!!. Újraindítás, minden jó ismét, de csak megint kb 1 órát. Utánna megint elkezd lessulni, és kezdődik minden előlről. Ez mitől lehet?

(#19442) kételkedem válasza kovaripeti (#19441) üzenetére


kételkedem
addikt

Első olvasatra úgy tűnik, valami nagyon zabálja a procit és a memóriát. Nézd meg pl Process Explorer-el, hogy mi az, ami bekavar. Csökkentett módban vírus és spyware keresés jól jöhet.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19443) kovaripeti válasza kételkedem (#19442) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm szépen, megnézem vele. De gondolod, hogy vírus is lehet? Teljesen formatáltam előtte.
Na de majd ezzel a progival is megnézem.

(#19444) ollie válasza kovaripeti (#19441) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van vírusírtó és tűzfal? Ez tipikusan akkor történik, ha valaki nem használja ezeket (főleg tűzfalat). Továbbá, van legalább SP2 telepítve? Ha nem, ez a második hiba.
Amúgy a tünetek vírusra/adware-re utalnak. Ja, és tökminedgy hogy formatálsz-e vagy nem. A kártevők a netről másznak be a gépre, és ahhoz még böngészni sem kell (elég ha csak felkapcsolódsz a netre, ha nincs - vagy gyenge - a tűzfal, özönleni fognak a kártevők a gépedre).

[ Szerkesztve ]

***

(#19445) kovaripeti válasza kételkedem (#19442) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Mit is nézzek itt? :)
A PID-et, vagy a CPU-t?

(#19446) kovaripeti válasza ollie (#19444) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

NOD van fent, meg a windows tűzfal. SP2-vel.Lehet, hogy végigfuttasak egy NoAdware progit is?

(#19447) kételkedem válasza kovaripeti (#19446) üzenetére


kételkedem
addikt

CPU- nál nézd a folyamatokat.
Csökkentett módban futtasd a Spyware Terminatort. Ahogy ollie is írta majdnem biztos, hogy valamilyen kártevő(k) garázdálkodnak a háttérben.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19448) kovaripeti válasza kételkedem (#19447) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm szépen

(#19449) kovaripeti válasza kételkedem (#19447) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ja még valami!!!
Akkor a NOD miért van fent, ha nem ér ez ellen semmit?

(#19450) kételkedem válasza kovaripeti (#19449) üzenetére


kételkedem
addikt

A NOD nem rossz, de a jó nem ilyen. ;]
Próbaképp telepítsd a gépedre a Comodo Firewall Pro-t és az AVG Anti-Virus 8.0-at. Rendszeresen nézd át a géped az imént linkelt Spyware terminatorral. Így kevesebb gondod lesz a kártékony programokkal.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.