Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Steelmanus válasza afk (#18730) üzenetére


Steelmanus
addikt

A merevlemeznel azert nem talahattal PIO modot, mert gondolom SATA abban pedig mar nincs PIO mod, de az XP telepitesnel feltetted a SATA drivert? A masik pedig a DVD olvaso gondolom JMicron chip hajtja az egyszem IDE interfeszt annak is van drivere az alaplap telepito CD-n ha jol emlekszem, mindent osszefoglalva velemenyem szerint valamilyen eszkozilleszto problema lehet, vagy a BIOS nem megfelelo beallitasa.
Jo lenne ha rakeresnel a lapod topicjara, mert szerintem biztos van itt a PH-n es ott biztos tobbet tudnak segiteni.

(#18752) kali válasza Steelmanus (#18751) üzenetére


kali
legenda

sata csatolású meghajtót is képes a rendszer pio módban üzemeltetni - főként ha úgy lett telepítve a rendszer, hogy - külön ahci/sata illesztő beadagolása nélkül - (natív) ide módban mennek a meghajtók! bár ez a probléma inkább csak sata csatolású optikai mehajtóknál szokott jelentkezni, merevlemezekre nem jellemző.

(#18753) Steelmanus válasza volvoguy (#18744) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ne az ujra formazason gondolkodjal, hanem a teljes rendszermentesrol. Vagyis amikor kesz vagy mindket XP telepitesevel es az Altalad hasznalt progik telepitesevel es azok beallitasaval, es mar ugy gondolod hogy ez lesz az alap, majd kesobb meg teszel pl jatekokat, akkor elotte mentsd le egy ugynevezett ghost fajlba a C: tartalmat persze ehhez az kell hogy a vincsiket tobb particiora osztod, de ugy is jo, ha az elsot a masodikta mented es forditva, a masodikat az elsore mented, ez egy darab nagymeretu fajl lesz de ezt nem tudja a virus megfertozni. ha mar nagyon maga alatt van valamelyik XP, es vegkep nemtudod leszedni magyarul gallyra ment akkor egyszeruen visszaallitod a regebbi mentest amikor meg tiszta volt a rendszered, akarmelyikrol van szo.
Erre az egyik legjobb progi az Acronis TrueImage, ez tud mukodo XP alol is menteni, mar aki szereti de tud kesziteni Bootable Rescue Media Builder bootolos visszallito CD-t, es arrol is lehet menteni, vagy visszaallitani. Ez fizetos, de van free is a pl: a Cobian Backup.
En az Acronist hasznalom a kovetkezo keppen, felteszem az XP SP3 -at majd azt a par javitast amit azota kiadtak, es elmentem Alap.tib neven mert ilyen kiterjesztest ad a fajlnak.
Ezutan felteszek minden programot amit hasznalok, beallitom oket, es ujra elmentem pl;)rogik.tib neven. ez biztos hogy tiszta, mert telepiteskor meg a kabel sincs bedugva a netnek, virusok kizarva. Ennyi, ezt eljatszod mindket oprendszerrel es kesz vagy van ket tiszta, es nem minden fele szemettel osszeszemetelt registry-vel ellatott oprendszered.
De a luzer altal javasolt megoldas is igen-igen jo, mert az csak virtualis masodik oprendszer amikor lecsatolod, egyszeruen elveszlik minden kartevo es a kovetkezo felcsatolasnal kapsz egy uj tiszta rendszert.

(#18754) Steelmanus válasza kali (#18752) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen ebben a formaban teljesen igazad van ha nem SATA uzemmodban megy a vincsi akkor termeszetesen mehetnek PIO modban, csak azert irtam igy mert nem talalt PIO modot.
Ebben az esetben teljesen egyetertek Veled. Jo lett volna ha tobb infoval szolgalt volna a kerdezo az irorol, az iroprogirol stb.

(#18755) volvoguy válasza heaven (#18746) üzenetére


volvoguy
addikt

ezt én értem, de a célom ezzel az volt ,hogy csak egyik vinyó legyen adott esetben fertőzött, és a másikat lehessen még használni, de itt irták, hogy ez sem jó megoldás, mert hiába csak az egyik vinyón neteznék, a másikra is mehetnek virusok

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18756) netboy válasza brd (#18727) üzenetére


netboy
senior tag

köszönöm a felvilágosítást.

(#18757) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Azt hogy tudom megcsinálni,hogy én kijelölök pl 3 ikont az asztalon és azokat mindig ott jelenítse meg?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18758) mad1


mad1
veterán

Valaki tudja mi is az a rocket dock?
Mert nallam fut a hatterben... :U

Ne szemetelj ! = Steam

(#18759) lúzer válasza cellpeti (#18757) üzenetére


lúzer
veterán

asztal jobb klatty
automatikus elrendezés, pipa kivesz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#18760) kali válasza mad1 (#18758) üzenetére


kali
legenda

(#18761) lúzer válasza mad1 (#18758) üzenetére


lúzer
veterán

MacOSX stílusú animált Dockmenü

valami látványt feltettél nem?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#18762) Lenry válasza mad1 (#18758) üzenetére


Lenry
félisten

Dokkoljunk

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18763) mad1 válasza lúzer (#18761) üzenetére


mad1
veterán

Pista skin. :R

kali
Lenry

thx

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#18764) boldikem


boldikem
csendes tag

HELP!
Hogyan lehet törölni a rendszerindítási listábol? Vagyis ha 1 vinyón 2 partición 1-1 rendszer volt és az egyik rendszert partició formázással töröltem akkor a listábol hogy lehet kivenni?
Előre is köszi!

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#18765) heaven válasza boldikem (#18764) üzenetére


heaven
tag

Rendszer->Speciális->Indítás és helyreállításban

(#18766) Flashback


Flashback
addikt

SOS
Van nálam egy kis gép. Van rajta 2 IDE, 1SATA csatlakozó. Az IDE csatikhoz nem tudok hozzáférni (érdekes mert 2 féle hosszságú csatlakozó van rajta ?? ), a SATAn meg a winyó van. XP-t kellen installálni rá. De nem tudok az alaplara semilyen optikai meghajtóval csatlakozni. USB-ről nem tud bootolni. A boot menüben még a LEGACY LAN opció van...
A megoldást én abban látom hogy a winyóra valami xp telepítőkészletet kellene rakni,
de ezt hogyan tegyem meg?

Mindenféle megoldást választ nagyon megköszönöm!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18767) leyo76 válasza Flashback (#18766) üzenetére


leyo76
senior tag

hát ezt úgy lehetne hogy rámásolod a wincheszterre egy mappába (bár jó lenne tudni hogy gondolod ezt cd meghajtó nélkül) majd egy win98 boot floppyval eléred azt a vinyót és azon belül azt a mappát és simán elindítod a telepítést. Kérdés hogy floppyt tudsz e rá és egyébként is milyen az hogy nem lehet elérni az ide -t???

(#18768) Steelmanus válasza Flashback (#18766) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez erdekes, leyo76-nak teljes mertekben igaza van, addig szedem szet a gepet, amig hozza nem ferek az IDE csatlakozokhoz, esetleg ha leirnad a lapot es annak nevet ha mar beleneztel tobbett tudnank segiteni. Vagy egy kepet rola ha lehetoseged van ra.

(#18769) derossi válasza boldikem (#18764) üzenetére


derossi
aktív tag

fixboot,és fixmbr parancs javítókonzolban

(#18770) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv mindenki!

Egy kis help kellene:
Vistát használok már jóideje, de most kellene xp is. Namost hogy ne keljen kínlódnom a bootmenüvel, ezért ugy akartam a dolgot, hogy lehúztam azt a vinyót amin a vista van(160as maxtor) és csináltam egy particiót a másikon(500as samu), hogy majd arra feltolom az xp-t, és majd bios boot váltással eldöntöm hogy melyik vinyórol bootoljon a gép, és akkor értelem szerűen hogy melyik op induljon. Ezzel eddig nincs is gond, de míg anno a maxtoromra simán települt az xp(sata mindkét winyó) addig a samut nem ismeri fel a telepítő :( mondom csodás, akkor gyorsan pendrive-ra feltoltam az nvidia achi drivert, de az ntfs-es pent nem ismerte fel a telepítő :W nosza neki akkor formáztam fat32-re, driver fel, telepítő indít, ekkor végre valahára betudtam adni neki a drivert, fel is ismerte, kiválasztom a particiót, és mikor a fájlokat kezdené másolni, akkor a driverrrel kezdené, de nem tudja beolvasni a pendriveról :W :W
Nah nosza neki akkor elkezdtem szétkutatni a házat hogy találjak egy floppy meghajtót, és hozá egy működö floppyt is... nagy nehezen összeált a kép, telepítés indít, driver beadagol, partició kiválaszt, és jeeah másolja a fájlokat :C a következő meglepetés már csak akkor jött mikor végzett a fájlmásolássa, és ujraindult a gép, mert a következő üzenet fogadott: Hiba a rendszer betöltésekor :W hogyazaaaa :W

Szóval mi a bubánat lehet a baja?? tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#18771) derossi


derossi
aktív tag

felugró aztali buborékokat hogy lehetne letiltani??már nagyon idegesítő :F

(#18772) akaido válasza derossi (#18771) üzenetére


akaido
addikt

A buborékablakok letiltása

1. A Registry Editorral nyissuk meg a
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced nevű kulcsot.
2. Hozzuk létre az EnableBalloonTips nevű duplaszó bejegyzést, értékként 0-át megadva.

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18773) klambi


klambi
addikt

szevasztok

EEE PC re keresek kis xp-t találtam 1et torrenten, micro xp névre hallgat és 86mb-os iso
az a kérdésem nincs-e nagyon lepucolva ez?
mert keresnék olyan 150-300mb közötti xp-t csak nem találtam sehol...magyart! :Y :R :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#18774) Barthezz2 válasza klambi (#18773) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

86Mb és nincs-e nagyon lepucolva?? háááát... :Y

Everybody lies.

(#18775) klambi válasza Barthezz2 (#18774) üzenetére


klambi
addikt

csak az alap fontosak vannak benne...
"Hardwer igény: 500mhz cpu

64mb ram

2mb videoram

egér

billentyűzet

Statisztika az oprendszer müködése közben:
Installation Time From End Of Formatting... 4 Mins 25 Secs
RAM Usage On First Installation............ 27.7 Mb*
Handles.................................... 1355
Threads.................................... 110
Processes.................................. 11
WINDOWS Folder............................. 182 Mb
Items In System32.......................... 670
ISO File Size.............................. 83.3 Mb
telepités egyszerű csak ird ki az iso fájlt és arrol bootoltasda telepités simán mintha windows telepitenél!gyengéb gépekre tökéletes!Tesztelve sun xm virtual boxban tökéletesen fut!de sok mindent neked kell belerakni!Serial Crack nem kell

Figyelmeztetés:

Böngésző nincs benne és telepités után az első bootolásnál le fog futni egy dos ablak!a hibaüziket egyszerüen csak okézd le.utánna automatikusan ujraindul

Azok a programok amik benne maradtak:
Cryptographic Services
DCOM Server Process Launcher
DHCP Client
Event Log
Logical Disk Manager
Logical Disk Manager Administrative Service
Network Connections
Plug and Play
Print Spooler
Remote Access Auto Connection Manager
Remote Access Connection Manager
Remote Procedure Call
TCP/IP NetBIOS Helper
Telephony
Windows Audio
Windows Installer
Wireless Zero Configuration"

ennyi...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#18776) Barthezz2 válasza klambi (#18775) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

hát nem tudom, igazábol én sosem használtam ilyen lepucolt wineket, de én kevesellem azt a méretet,de hát puding próbája az evés..

Everybody lies.

(#18777) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Most telepítettem fel az XP-met, rá az SP3-at majd utána a CD-ről a drivereket felnyomta az install program de ebből az jött ki hogy eltünt a DVD-m. Ez mitől van?

(#18778) GD válasza Baga1983 (#18777) üzenetére


GD
őstag

mármint a meghajtó a win-ben :-)
detektáld újra a hw-eket az eszközkezelőben

(#18779) Baga1983


Baga1983
senior tag

Megpróbáltam...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18780) zoolii


zoolii
tag

Sziasztok!
Már vagy 4 éve vettem egy Fujitsu Siemens komplett számítógépkonfigot, melyhez adtak egy Windows XP SP1 telepítő CD-t. Azzal már többször újra is telepítettem a rendszert, minden flottul ment. De most pár napja vettem egy notebook-ot, és arra is feltettem az XP-t, de úgy, hogy az nLite progival az SP3-at összefűztem a telepítő CD-vel, kiírtam egy külön üres CD-re ezt az összefűzött XP-t, és ezzel felraktam az XP SP3-at a notebook-ra. De a telepítés után kiírta és még írja, hogy aktiválni kell az XP-t. Nem emlékszem, hogy a PC-n kellett-e aktiválni, de itt kell. Beírom a 25 jegyű kódot a matricáról, mely fel van ragasztva a PC-re, de azzal sikertelen az aktiválás. És már csak 20 napom van az aktiválási idő lejártáig. Mi lehet a gond?
Miért nem fogadja el a kódot?

(#18781) akaido válasza zoolii (#18780) üzenetére


akaido
addikt

Milyen az XP-d licence?[link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18782) zoolii válasza akaido (#18781) üzenetére


zoolii
tag

A COA matricára, mely fel van ragasztva a gépházra, Fujitsu Siemens van írva. És a CD egy helyreállító-adathordozó, melynek felületén hologram található. Tehát valszeg OEM licence van. (az XP egyébként Home Edition)

(#18783) Dooby


Dooby
tag

Sziasztok! Egyszer már feltettem ezt a kérdést, de elfelejtődött. :DD
Azt szeretném, hogy az XP az indítás gomb lenyomása után semmit ne kérjen, csak töltődjön be harcra készen. :O

Mit kell ehhez beírnom a futtatáshoz? :F :Y
Hy!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#18784) volvoguy


volvoguy
addikt

lénygeében gondolkodtam azon, hogy megkéne próbálnom azt,hogy amikor lformatálo ma merevlemezem, felrakom az xp-t, mellé az sp3-at, a drivereket amik bizti szükségesek, esetleg egyéb programokat, akkor erről csinálni kéne egy back up mentést, amit bármikor visszaállithatok...csak attól félek hogy ez elég bonyolult művelet:S

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18785) föccer válasza Dooby (#18783) üzenetére


föccer
nagyúr

A futtatásba semmit, mivel az mán bőven a win felállása után tudnád meg tenni....

A megoldás ( ha jól emlékszem) a TweakUI programmal is elérhető.

Letültüd valahonnét, majd indítod. Elég sok ugynevezett rejtett beállítást lehet megtenni. Többek között az autologon-t is be lehet állítani. Így ha minden igaz, akkor se szó, se beszéd indítás után beléptet a rendszer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18786) föccer válasza volvoguy (#18784) üzenetére


föccer
nagyúr

Norton ghost-tal nem is annyira az. Ha készen vagy mindennel (progik fent, beállítások rendben), akkor a ghost-tal tudsz készíteni egy image file-t, amit ha kell, egyszerűen csak visszaírsz (szintén a ghost-tal) a vinyóra, ezzel visszaállítva a mentéskori állapotot. Természetesen ez azt jelenti, hogy minden, a mentésben nem szereplő adat megsemmisül. Én ezért csináltam az otthoni gépemre 2 particiót. 1 rendszer és programok, a másikon pedig minden adat. a rendszerröl elvileg elég csak egyszer késízteni egy mentést, míg a adatos particióról folyamatosan lehet készíteni

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#18787) Flashback válasza Steelmanus (#18768) üzenetére


Flashback
addikt

A ház kialakításában olyan hogy szinte lehetetlen az IDE-hez hozzáférni. Barbone rendszer. Pont a winyó tartó konzol alatt van. Ami nem eltávolítható. A winyó és a konzol között 1 cm van...
Arra gondoltam rakok rá egy MS-DOS-t meg a win telepítőtt. Az utóbbivl nem lesz gond. MS-DOS-t azt csak simán felmásolom? Hogy álítom be a bootolhatóságot?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18788) brd válasza Dooby (#18783) üzenetére


brd
nagyúr

[link]

The only real valuable thing is intuition.

(#18789) sbazsi


sbazsi
veterán

a bluetooth kütyüm nem találja a rendszer.
mi lehet a gond?
acer travelmate 6291 integrált bluetoothal.

ritkán használom, most egyszercsak eltünt, a bt software azt mondja, bluetooth software not found

ötlet? :F

(#18790) vbbb


vbbb
őstag

Lehet nem teljesen ide vág, de itt van forgalom. :)

Az mitől lehet, hogy ha bármilyen programmal DVD-t akarok írni és szól közben a zene (foobar2000) amint elkezdek írni, egy rövid időre (1-3mp) megáll a zene... :S
Ez valami driver gond lehet? A bios a lapomon BETA verziós, még erre tudok gondolni.
Picit idegesítő...:)

(#18791) Steelmanus válasza Flashback (#18787) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sejtettem hogy Barbone rendszer, de egyszer azt is osszeraktak, vagyis magat az alaplapot is belekellett tenniuk, szoval a szetszedessel, en erre gondoltam, magyarul kivennem az alaplapot, es radugnek egy IDE szalagkabelt es mar ropteben szerelnem is vissza a lapot es a tobbit amit elotte el kellett tavolitani.
En nem tudok olyan op.rendszerrol amit csak ugy fellehetne masolni, az MS-DOS-t sem, az is lenyegeben egy 3 floppys telepitokeszlet, es telepiteni is kell, nincs benne USB tamogatas
nem ismeri a mai vinyokat sem a meretuket sem a tipusukat (SATA) szoval amig a szoftverrel kinlodnal addigra ott logna az IDE kabel is.

(#18792) Steelmanus válasza vbbb (#18790) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem driver problema, generacios hiba, anno amikor meg az Apple volt a kiraly tobb evtizeddel ezelott, ok az SCSI mellett tettek le a voksukat, am igy a szamitogep megfizethetetlenul meregdraga volt, ez gatolta az elterjedeset, es az IBM es masok eloalltak egy olcsobb vezerloplatformal, a mai osevel, ami lenyegesen olcsobb volt, ezert ez terjedt el.
A lenyege hogy azert all le par masodpercre a zene lejatszasa, mert ennyi idore majdnem teljesen elszipkazza az osszes eroforrast az iroprogi altal kezdemenyezett hivas, beleertve a PCI sin adatforgalmat es savszelesseget, ez az IDE szabvany hatranya.
Nekem pl akkor dadog az Aimp, amikor (kabelnetem van) felkapcsolodok a netre, mert nem logok rajta hanem kezzel kilovom amikor leallitom a gepet, es kezzel inditom amikor eppen kedvem tartja, de amikor inditom akkor a halokari es az o IRQ-ja inditaskor egy rovid idore elveszi a prociidot, az meg a PCI-tol a savszelt oda adja a halokarinak majd ha jo, akkor elengedi es visszadja egy reszet a halokarinak is meg a hangkarinak is ezutan mar siman megy minden. Eleg pongyola megfogalmazas, a profiktol lenezest kerek erte, de a lenyege ez.

(#18793) Steelmanus válasza zoolii (#18780) üzenetére


Steelmanus
addikt

Cikk rola, kihagytad az SP2-t elobb azt integrald bele, majd az SP3-at.
Link:

(#18794) ollie válasza zoolii (#18780) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tökmindegy a kód, attól függetlenűl - mint minden XP-t - online kell aktíválni. A régi laptopodon azért nem kellett, mert már előre volt aktíválva. Viszont OEM XP-t kaptál ez tuti, és nem legális feltenni másik gépre. Valszeg nem is tudod majd online aktíválni sem. Tehát 2 választásod marad. 1. veszel egy OEM XP-t, 2. felteszel egy ingyenes oprendszert.

***

(#18795) Flashback válasza Steelmanus (#18791) üzenetére


Flashback
addikt

Nézd meg, szétbonbázhatatlan: [link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18796) derossi válasza akaido (#18772) üzenetére


derossi
aktív tag

nem lehetne egyszerűbben?valahol olvastam hogy sima .reg kiegészítésű fájt lehet készíteni de már nem találom... :F

(#18797) derossi


derossi
aktív tag

Még az lenne a kérdésem hogy ha kikpacsolom a lapozófájt akkor elvileg gyorsabb lesz a rendzser nem?(2,5GB RAM van a gépbe). :F

(#18798) akaido válasza derossi (#18796) üzenetére


akaido
addikt

[http://winportal.net/?mod=extras]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18799) akaido válasza derossi (#18797) üzenetére


akaido
addikt

Univerzális válasz: :) Az attól függ..., hogy pölö használsz-e nagy memórizabbencsoló progikat: 3D graf v. videó dekódolókat?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18800) pschio válasza Dooby (#18783) üzenetére


pschio
őstag

van csak egyszeruen beirod a futtatasba hogy control userpasswords2

es beallitod

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.