Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) cigam válasza kalló (#19048) üzenetére


cigam
félisten

Ezt csak a MUI verziós tudja. A tied pedig valószínű nem ilyen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19052) kalló válasza cigam (#19051) üzenetére


kalló
aktív tag

Nem mivel nekem német verzsönnel van bajom van és asszem csak angolal megy a mui!marad a ráfrissítés 1enlőre ezzel remélhetőleg elég sok helyen átváltja a nyelvet. :(((

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19053) Steelmanus válasza Xterms (#19050) üzenetére


Steelmanus
addikt

Le kellene szedni a Process Explorer-t innen es elinditani majd megnezni hogy miszeretne elinditani, itt arra gondolok hogy esetleg szervizkent fut valami aminek nem kellene hogy elinduljon.
Kellene rola egy kep, hogy lassuk mi akar elindulni majd a Futtatasba beini: services.msc es
azt vegig vizsgalni es arrol is kellene egy vagy ket kep, ha nem fer ki egy kepernyore, mert nem biztos hogy tudod hogy minek kell indulnia. a Hozzaferes letiltva azt is jelentheti hogy a memoriaban van es azert nem lehet letoroli, vagy a registry-bol pedig azert mert nincs jogosultsagod a kulcs torlesehez, de kepek nelkul nehez segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#19054) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Ha az a rész, ami az xp-ben a képernyő alsó szélén szokott lenni átkerült a képernyő jobb szélére, hogyan tudom visszatenni az alsó részre?
Amiről szó van az az a rész, ami a start gombbal kezdődik, a gyorsindítással folytatódik (ha az engedélyezve van), majd a megnyitott programok után az órával záródik.
Előre is köszönöm a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#19055) kalló válasza piadex2 (#19054) üzenetére


kalló
aktív tag

drag&drop fogd és vidd
( egér balklick rajtatart és visszahúz az eredeti helyére )

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19056) ollie válasza piadex2 (#19054) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

tálca

***

(#19057) piadex2 válasza kalló (#19055) üzenetére


piadex2
senior tag

hali!

ezt próbáltam én is, de nem működött

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#19058) piadex2 válasza ollie (#19056) üzenetére


piadex2
senior tag

hali!

ja, így már oké: a tálca zárolását fel kell oldani
köszönet! :R

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#19059) tete007 válasza Tosee (#19044) üzenetére


tete007
tag

utána inkább de ez bonyolult
úgy konfig és a Xp telepités után rögtön ment minden frissités!
de olyan 2-3 hete kezdte ezt játszani eddig nem volt ilyen baja szóval volt hogy Sp3 al ment vigan azt előjöt valamikor ez a hiba hogy 3-4 naponta ilyen baja van :(

Nagy gáz kis szerencse. Győzelem vagy Halál!!! A bunkóságnak is vannak határai! - Nekem meg útlevelem :-D

(#19060) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

azt vettem észre, hogy a Windows mappában elég sok $NtUninstallKB... nevű mappa van. elég sok helyet foglalnak, ezért szeretnék megszabadulni tőle, de nem tudom, hogy ezek a frissítések-e vagy csak valami szükségtelen fájlok a frissítéshez, esetleg milyen módon lehet leszedni őket?

a válaszokat előre is köszi

(#19061) Lenry válasza kozyadam (#19060) üzenetére


Lenry
félisten

ezek a mappák a frissítések uninstallálásához szükséges fájlokat tartalmazzák, nyugodtan törölheted őket

arra figyelj, hogy a $hf_mig$ nevű mappát ne töröld, ebben van ugyanis eltárolva, hogy mely frissítések lettek már telepítve, ha törlöd, akkor nem fogja tudni a gép, hogy mi az ami már megvan

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19062) Dako18


Dako18
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok, de egy olyan programra (pontosabban a nevére) lenne szükségem, amivel videóra vehetem azt, amit a windows-ban csinálok (FRAPS-ra gondoltam először, de az csak játékokban müxik).

Sürgős lenne! Először is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

(#19063) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok, velemenyt szeretnek kerni azoktol akik mar hasznaljak az IE 8 Beta-t.
Jelenleg az IE 7 van fent, es hozza az IE 7 Pro kiegeszites, de nem hasznalom, - mino halatlan kutya vagyok - csak a motorja kellene a Firefox ala. Mennyire gyors es mikent mukodik rendesen leterhelve ha eppen ugy hozna a sors.
Java-t nem telepitek es most sincs fent.

(#19064) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Kiszeretném kérni véleményetek! XP vagy Vista 64- bitet érdemesebb használni? Az angol nyelv nem zavar az XP-nél, de főleg az érdekelne, melyik a stabilabb, kiforrottab?

(#19065) kali válasza Vasinger! (#19064) üzenetére


kali
legenda

vista 64 bit :K

(#19066) Xterms válasza Steelmanus (#19053) üzenetére


Xterms
tag

Tessék, itt vannak a képek:
Folyamatok
Sevicek

Ráadásul most visszajött a tetves trójai…kedzhetem elölről a malware írtást. :O :O :O :W
Steelmanus: csak Msconfigból nem tudok törölni, registryből igen, viszont oda állandóan visszaírja magát :(( :(( :(( .

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#19067) mustad1


mustad1
tag

sziasztok
hogy tudom beállítani hogy a laptopomról elérjem awifin az asztali gépem? eléri meg minden de az asztalra nem enged be c: simán meg ott a mappák de a személyes dolgaimhoz nem. please help

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#19068) Vasinger! válasza kali (#19065) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor lesz az, remélem megbarátkozok a Vistával...

(#19069) kali válasza Vasinger! (#19068) üzenetére


kali
legenda

nem olyan rossz a vista (64 bit), sőt...
egy - két rigolyáját kiismered, megfelelően beállítod, bejáratod, és utána repül! :C

(#19070) Talib21


Talib21
tag

sziasztok!Valaki segítsen!!! :Y Egy 160 Gb-os vinyón csináltam egy 10 Gb-os partíciót és arra feltelepítettem az xp(prof)!gép elindul nem látszik a maradák 150 gb!újra indít,formáztam a 150-es részt csak az a baj hogy az xp telepítő cd-jével!Rátette az xp-t!elindult a gép a 10 gb-os partícióról!A 150 Gb-ost formáztam, hogy azon ne legyen xp!Ezután megnéztem a 10 gb-on ott az xp, másik full üres!Újraindítom ezután mindig kiírja hogy válasszak a két prof xp közül!Az elsővel elindul, a másiknál hibaüzanat gép kikapcs!Hogyan csináljam meg hogy simán induljon???köszi szépen és bocs a kis regényért :R :R :R

(#19071) leyo76 válasza Talib21 (#19070) üzenetére


leyo76
senior tag

csak annyit kellene tenned hogy a c partíción lévő boot.ini fájlt átírod a következőre:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

csak nyomd rá hogy mentés és kész

egyébként ez rejtett fájl tehát csak úgy találsz rá ha engedélyezed a rendszer fájlok láthatóságát

(#19072) leyo76 válasza Talib21 (#19070) üzenetére


leyo76
senior tag

egyébként ahhoz hogy két vagy több formázott partíciód legyen nem kell kétszer telepíteni az xp-t csak egy kicsit utána kellene járni hogy mit hogyan, de ez már egy másik kérdés.....

(#19073) sztyui2


sztyui2
őstag

Váááááá! Nem 64 bites xp-m van, de nagyon nagy segítség kéne! Véletlen shift+delete-el töröltem egy nagyon fontos képemet. És pótolhatatlan. nem lehet esetleg valahogy visszahozni? Sürgős lenne! Help me PLS!

(#19074) VaZso válasza sztyui2 (#19073) üzenetére


VaZso
senior tag

Nem tudom, milyen Undelete program használható,
de esetleg próbálj egy adatvisszaállító programot pl. GetDataBack (GDB) NTFS

Arra figyelj, hogy ha lehet, ne írj egyáltalán arra a winyóra addig. (pl telepítés!)
Jobb, ha egy másik gépben próbálod akár, bár nem írtad, hogy ez a rendszervinyón volt-e.

Ha a fenti progi nem találja, egyéb - kifejezetten képekhez készült - javítóprogramokkal is próbálkozhatsz. - Photorecovery

[ Szerkesztve ]

(#19075) Steelmanus válasza Xterms (#19066) üzenetére


Steelmanus
addikt

Rogton a Service teteje ott van egy ## ID_String1.6844 -nek jelolt valami amit be kellene azonositani, szerintem az lehet az okozoja, kettot kattins ra es nezd meg hogy miert felelos.
Ha nincs benne semmi akkor az ki kellene torolni vagyis legyilkolni es erre a TC-be beepulot hasznalok a neve Services, es innen lehet letolteni Ezzel minden szervizt lehet allitani vagy eppen letorolni, de masokat ne babralj vele ezt is a ### -est akkor ha nem latsz semmit amiert felelne.
A services beepulo igy nez ki a TC-ben ha a Halozati ikonra kattintasz ugyanis onnan lehet elerni, Kep:
Azutan a Eszkozkezeloben a Windows tuzfalaban vedd ki a pipat a DLL futasa alkalmazaskent, elol mar nem emlekszem hogy melyik progi teszi be de nem kell.
Akkor mi az a Flexnet ez az? Mert szerintem valamelyik program telepitese uatn fertozodol meg, es ott van meg a Live Messenger a maga megosztott mappaival, magyarul ahany kontaktod van es azok kozul valamelyik fetozott akkor az Teged is tovabb fertoz.
Hat most ennyit, azt a ## ha nem kotodik valamihez akkor gyilkod ki.
Net kabel kihuz Messenger Aut inditasa letiltva, es gyilok.

(#19076) Xterms válasza Steelmanus (#19075) üzenetére


Xterms
tag

[link]
Fogalmam sincs, mi az a Flexnet, most látom először! :Y A service-je nem függ semmileyen rendszerösszetevőtől, a ###valamié viszont igen!
Most mi lészen vala? :D

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#19077) kekbon válasza cigam (#19051) üzenetére


kekbon
csendes tag

4 gb ramot raktam az új gépembe (Core duo 2.5). Azt tapasztaltam, hogy IE, illetve asztalműveletekkor (hálózaton, sajátgépen tallózás....) a gép néha mélázik 5-10-20 másodpercet. Ekkor semmiféle módon (ctr+alt+del vagy más) nem tudok beavatkozni, a gép látszólag lefagyott, aztán magához tér, és bármiféle hibajelzés és probléma nélkül dolgozik tovább. Firefoxos böngészésnél ezt még sohasem tapasztaltam. Van valaiknek ötlete mi lehet ez?

XP SP3, friss install

[ Szerkesztve ]

(#19078) Xterms válasza Xterms (#19076) üzenetére


Xterms
tag

Ó, lejárt a mod idő :((( .
Még valami: azt a dll kikapcsolást pontosan hogyan is kell csinálni?

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#19079) Steelmanus válasza Xterms (#19076) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor lehet lehet hogy a Flexnet a hibas, hasznalsz valamilyen Apple termeket Ipod?
Mar irtam, Azutan a Eszkozkezeloben a Windows tuzfalaban vedd ki a pipat a DLL futasa alkalmazaskent, elol mar nem emlekszem hogy melyik progi teszi be de nem kell Bocs' a kivetel listabol.

[ Szerkesztve ]

(#19080) Xterms válasza Steelmanus (#19079) üzenetére


Xterms
tag

"a kivétel listából"
Na, ezt szerettem volna tudni :K .
Semmilyen Apple terméket nem használok. Akkor most előbb töröljem a service-jét azzal a progival amit javasoltál, utána meg töröljem a mappáját, aztán megint csökönyös mód, és Malwarebytes + CCleaner? :U
Ja, és melyik progi elől vegyem ki a pipát a tűzfalnál? A Flexnet nincs a listában.

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#19082) Xterms


Xterms
tag

HELP!
Nem tudom elindítani a Malwareirtót, a vizsgálat kezdetén ezt írja ki:
RunTime error (53) | File not found: advpack.dll. És kilép.
És most már egy Local Settings/downloader.exe-t is hiányol bejelentkezéskor.
Légyszi segítsetek! Mindjárt eldurran az agyam, és hétfőn format C: lesz, ha nem találok megoldást!
:O :O :O :O :O :O :O :O

Szerk.: találtam a neten, mindjárt kipróbálom
Szerk2.: bemásoltam, működik. Kérem a hsz. törlését.

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#19083) dave93


dave93
őstag

Hi!
Egyszerű kérdés: Adobe Readerben hogyan tudom a szöveg színét megváltoztatni? THX

(#19084) Tosee válasza dave93 (#19083) üzenetére


Tosee
őstag

Tudtommal sehogy! Azzal csak olvasni tudod a .pdf fájlokat módosítani egyátalán nem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19085) dave93 válasza Tosee (#19084) üzenetére


dave93
őstag

dejó :( Mert egy sima szövegről lenne szó, csak pdf formátumban van. Ha MS Word-del meg tudnám nyitni semmi gond nem lenne, de nem tudom :( Akkor hogyan tudom, mivel? Annyi az egész hogy a fekete betűket kékre kellene módosítani.

(#19086) Tosee válasza dave93 (#19085) üzenetére


Tosee
őstag

Ha jó tudom akkor az OpenOffice (3.0) tudja szerkezteni a .pdf fájlokat

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19087) Barthezz2 válasza sztyui2 (#19073) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A GetDataBack is jó program, de ha nem jönne be én még az Ontrack EasyRecovery-t mondanám. Épp most küzdök én is vele egy szektorhibás vinyóval, de ha igaz törölt dolgok visszaszerzésére is jó!
Sajna nem ingyenes, de ha jól tudom a GDB-se, illetve a copy(leglényegesebb) funkciója már serialt kér..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#19088) Steelmanus válasza Xterms (#19082) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csaknem a downloader .exe-t tetted vissza? Olyan nincs a rendszerben. A masik dll pedig igy nez ki nalam:

(#19089) Gabboo


Gabboo
tag

Sziasztok!

Egy gépen win xp prof sp3 van, a felhasználó koreaiul tanul, és szeretne olyan karaktereket írni. A nyelvi fájlokat már telepítettem, így már megjelenít a word 2007 is ilyen szövegeket, viszont a billentyűzetkiosztást sehogy sem hagyja átállítani. Nyelvi eszköztárban beállítottam a bill.kiosztást koreaira, de amikor leütök egy billentyűt, vagy csak szimplán ugyanúgy ír, mint magyar kiosztással, vagy vissza is állítja magyarra. Hogy lehetne koreai kiosztással használni normálisan a billentyűzetet?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: Gabboo

(#19090) Steelmanus válasza Xterms (#19082) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valamelyik altalad feltelepitett program lehet szerintem a ludas, mert az fertozhet meg teged, igy ha ujra teszed az XP-t, es visszarakod azokat a programokat amiket hasznalsz, ujra fertozott leszel. Csok modban az alabbi szervizeket torold:
de elotte szedd le azokat a programokat amik gyanusak, 3Dmax, Autodesk, QuickTime.
A ## keresztel kezdodot,
Autodesk Licensing,
Flexnet licensing,
mentalray 3.5,
mentalray 3.6.
Es megnezni hogy mire kell a
Windows Presentation szerviz vagyis mi hasznalja.

(#19091) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

Szerintetek miért van az, hogy egyes alkalmazásokat nem tudok tálcáról indítani? Ugyanaz az ikon az asztalról pedig műxik. Ez miért lehet? :(

[link]

Ezt kapom pár másodperc sötét képernyő után. :O

Asztalról meg gond nélkül indul. Miért??? :O

[ Szerkesztve ]

(#19092) Devdi


Devdi
aktív tag

Sziasztok. Igazából nem ide illik a kérdés, de az ehez kapcsolódó topikok eléggé kivannak halva. Szóval a gép újraindításnál vagy bekapcsolásnál elég gyakran miután bejön az xp logó kékhalál fogad. :S Utána 1x2x kikapcsolom a gépet és vissza és jó, de eléggé idegesítő. A kékhalált nem tom elolvasni se mivel csak felvillan és újra is indítja a gépet. Van egy ismerősöm aki hasonló problémával küzd...
Tudna valaki segíteni?

(#19093) No-kia


No-kia
őstag

hello! c: -n volt fenn a vistám, gondoltam visszacserélem xp-re a sok kékhalál miatt.Fölraktam az xp-t a c: re a vista helyett , de most az a d: meghajtó, gondoltam leformázom a friss xp-s particíót és újra felrakom, de még most is az a d: nem lehetne visszacserélni vhogy?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#19094) akaido válasza No-kia (#19093) üzenetére


akaido
addikt

Pontos partíció kiosztás esetén lehetne konkrét véleményt mondani, de valószínű, hogy a Pista eredeti "C:"-je valszeg nem a hdd első partíciója volt. (A Vista mindig "C:"-nek nevezi meg azt a partíciót ahová telepítették.)
Ha az XP műxik rendesen, akkor sztem nem kellene a meghajtó megnevezésével foglalkozni.
Ha nagyon zavar, akkor jobb klatty a Sajátgépen/ Kezelés/ Lemezkezelés/ jobb klikk az módosítandó partíción / Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása, de a lehet a boot.ini-t is módosítani kell.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19095) No-kia válasza akaido (#19094) üzenetére


No-kia
őstag

hát a lemezkezelőben nem engedi módosítani,mert a c: is rendszer meghajtó, tehát akkor marad így, nagyon a megszokások embere vagyok, eléggé zavar, de majd megszokom :O azért köszönöm :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#19096) joecontra válasza joecontra (#19091) üzenetére


joecontra
addikt

#19091-re valami 5let?

Please! :O

[ Szerkesztve ]

(#19097) akaido válasza No-kia (#19095) üzenetére


akaido
addikt

[A rendszermeghajtó, illetve az indítómeghajtó betűjelének visszaállítása Windows rendszerben]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19098) joecontra


joecontra
addikt

UP!

(#19099) No-kia válasza akaido (#19097) üzenetére


No-kia
őstag

köszönöm , holnap lehet meg próbálom

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#19100) akaido válasza joecontra (#19098) üzenetére


akaido
addikt

Az elérési utak stimmelnek?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.