Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) brd válasza ollie (#19744) üzenetére


brd
nagyúr

Pontosan azokról beszélek. ;) De azok sem feltétlen azt mondják meg, hogy az egy kártvevő, csak azt, hogy egy bejegyzés, vagy file el van rejtve az adott OS API-ja elől (ezért írtam listázást). Egyébként, aki ilyesmire gyanakszik (pl. több vírusírtóval átnézette a rendszerét, azok találtak is ezt-azt, el is távolították, de "valahonnan" mindig visszajön valami, az próbáljon meg egy szimpatikus programot, pl. a rootkit.hu-ról letölteni (nekem pl. preferált a Rootkit Revealer, de az igazából csak felsorol, eltávolítani kézzel kell).

The only real valuable thing is intuition.

(#19752) brd válasza ollie (#19740) üzenetére


brd
nagyúr

Legalább egy olyan keyloggert ismerek, ami elrejti magát a feladatkezelőből, de más hasonló programok elől nem, mivel nem rootkit. Teljesen hivatalos, fizetős program amúgy. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#19753) brd válasza VaZso (#19747) üzenetére


brd
nagyúr

A PATA-SATA önmagában teljesen mindegy, csak az esetleges driverprobléma, és az szokta megkeverni a dolgot, ha az ntldr számára más "egységszámon" (vagyis át kell írni a boot.ini-ben) látszódik a másik vezérlőre között HDD. A másik gond az szokott lenni, hogy ha az eredeti win alatt már rögzült az új HDD valamelyik partíciójának betűjele, mert ez ugye az átmásolt win-ben is megmarad (ha nem törli ki, vagy írja át az ember), és így lehet, hogy nem ugyanaz(oka)t a betűjele(ke)t kapná(k) az új HDD-n a rendszerpartíció(k), mint ahogyan a régi meghajtón ki lettek osztva.

Az XP-s meghajtóbetűjel-kiosztással van még1 komoly probléma, nevezetesen az, hogy csak azokat veszi figyelembe, amelyeket a fizikai eszközöknek ad (továbbá amit a lemezkezelőben beállít az ember), vagyis pl. simán kiossza egy USB-s meghajtónak egy hálózati meghajtó, vagy egy subst-olt meghajtó betűjelét. :W

The only real valuable thing is intuition.

(#19754) VaZso válasza brd (#19753) üzenetére


VaZso
senior tag

Lehet, hogy a bent volt-e már a HDD-n kavarodtam meg én is...

A hálózati meghajtós problémát én is tapasztaltam, olyankor le kellett azt csatolnom és vissza (pl.), különben nem látta az USB-és meghajtót.

A subst-és dolgot még talán inkább elnézné neki az ember, de hogy a hálózati driveokat ne vegye figyelembe... :O

(#19755) Devdi válasza VaZso (#19747) üzenetére


Devdi
aktív tag

Igen, de ez csak vistánál működik. A gépemen van vista és xp is, de leginkább az xp-t használom. Vistánál nem is találkoztam olyannal még, hogy kékhalál lett volna. Xp-nél hiába nyomoggatta az f8-at semmit nem csinált :)

(#19756) Steelmanus válasza brd (#19753) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem akarok vitatkozni, mert teljesen igazad van, en ugy szoktam csinalni, hogy kozvetlen telepites utan az USB eszkozoket beteszem es kezzel atirom a betujelet, pl U ra. igy az mindig az is marad, mert elotte van boven szabad betu a tobbi meghajtora. A rack-ben levo is mem a kovetkezot kapja mint amit kioszt az XP, hanem hatrabb sorolom negy-ot betuvel. azert hogyha majd nagyobb vincsim lesz legyen neki betujelzes.

[ Szerkesztve ]

(#19757) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Hali!
Nem konkrétan ide tartozik,de kellene egy kis help :(
Egy XP driver kellene egy régi ótvar sz@r Encad Novajet 2-es plotterhez.
Sehol nem találok hozzá drivert :O
Gugliztam is,de nem találtam megoldást :(

Ha valaki tudna adni egy linket,akkor nagyon hálás lennék :R

THX :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#19758) ollie válasza brd (#19752) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az nem lehet. Vagy mindehol elrejti magát, vagy sehol.

Ha innen elrejti magát, akkor sehol nem láthatod:

task manager

***

(#19759) Viven23


Viven23
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakinek hasonló problémája lenne mint nekem a múltkor, a megoldás format c:, s mindent újra telepíteni...

[ Szerkesztve ]

(#19760) Benmartin válasza ollie (#19758) üzenetére


Benmartin
senior tag

svchost alatt rengeteg szál fut, amit itt nem látsz, ha a keylogger serviceként fut, itt sem látod.

(#19761) VaZso válasza Devdi (#19755) üzenetére


VaZso
senior tag

Pedig kéne annak mennie XP alatt is.
Lehet, hogy az a gond, hogy a Vista boot managere indul, emiatt nem dobja be a képet...
...nem tudom, ugyanazt a képernyőt (vagy a kék keprnyő "engedélyezését") el lehet-e érni egy boot paraméter segítségével... ennek uttána lehetne nézni.

[ Szerkesztve ]

(#19762) brd válasza ollie (#19758) üzenetére


brd
nagyúr

Mivel fizetős program, így átküldeni nem tudom, de ha kéred, csinálok róla a te kérésed alapján beállított screenshot-ot.

Benmartin: sima exe-ként van jelen (pontosabban szabadon megadható a program futtatott file-jának neve).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#19763) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Szevasztok! Tud-e valaki mondani valami biztosat az UAService.exe futó folyamatról? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19764) akaido válasza Hasaggymeg (#19763) üzenetére


akaido
addikt

SecuROM User Access Service (UserAccess) amelyet előszeretettel fertőz meg Trojan/Backdoor.
Le kéne tiltani az XP-ben az automatikus indulását.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19765) nepszter1


nepszter1
addikt

érdemes e visza rakni az Sp3mat ? a vista hellyet .

(#19766) Hasaggymeg válasza akaido (#19764) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nincs az automatikus indulásnál! :F Hol állítsam le?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19767) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Van egy olyan nekem,hogy process explorer,abban letiltottam a működését ennek a folyamatnak. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19768) westlake válasza Hasaggymeg (#19767) üzenetére


westlake
félisten

a kovetkezo ujraindulasnal megint el fog indulni a process... msconfig -> startup, itt nem szerepel ilyen nevu futtatas?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#19769) akaido válasza Hasaggymeg (#19767) üzenetére


akaido
addikt

Az AutoRuns progival kilőheted az automatice indulását.
szerk: westlake ajánlatát is próbáld! :R

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19770) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Felraktam az sp3-at és megjelent egy kis piros ikon benne egy "X"-el (valami Windows biztonsági riasztások vagy mi) a tálcán. Az a kérdésem hogy azt az ikont nem lehet valahogy eltüntetni onnan a tálcáról?
köszi

(#19771) westlake válasza DAVID0000 (#19770) üzenetére


westlake
félisten

egy balkattintas az ikonon, aztan a baloldali felsorolasbol kivalasztos a lagalsot (nem jut eszembe, hogy mi a pontos megnevezese) es kiszeded a harom pipat a box-okbol..

Play nice!

(#19772) Hasaggymeg válasza westlake (#19768) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Érdekes,újabban nem futtatja nekem az msconfig-ot,nem találja a winfos :F .Na de a keresővel rátalálva csak ezek indulnak automatikusan: Nod,outpost,NvCpl és cftmon.Amúgy a fentebb említett process explorerrel blokkoltam,és a ctr/alt/del-lel látható folyamatok között nem található azóta.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19773) Hasaggymeg válasza akaido (#19769) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A process explorer is a Sysinternals terméke! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19774) DAVID0000 válasza westlake (#19771) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Köszike.
Rá nem jöttem volna talán még évekig sem. :DD

(#19775) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Az volna a problémám, hogy monitort cseréltem és meg kéne növelnem az "Ablak szövegének" betűméretét.

Természetesen belemegyek a: Megjelenítés tulajdonságai:- aztán: Megjelenés- majd a Speciális, a Megjelenés Speciális tulajdonságaiba és ott az "Aktív ablakban" de az ablak szövegének a méretét nem engedi állítani.

1. Ez természetes, 2. Balf@sz vagyok. 3. Van rá valami megoldás?

Remélem érthetően írtam le, mert nem vagyok egy XP szakértő.

Előre is köszönöm.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#19776) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen eszközzel, hogyan lehet visszaállítani a legutóbb feltett illesztőprogramot? Sajnos nem tudom, hogy milyen eszközhöz tette fel, szóval az eszközkezelőn keresztül nem sikerült visszaállítanom. Nem tudom mennyiben befolyásolja a menetét, de OSX alól, BootCamp-el használom az XP-t.

Nagyon köszönöm!

Original's never fit - Socket 370

(#19777) dokee78


dokee78
félisten

Hy!
Mivel lehet XP alatt összevonni 2 partíciót?

(#19778) Gézengúz válasza Wendelke (#19775) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hi

Szal

asztal
jobb klikk
tulajdonságok
beállítások
speciális
általános

látod már? :) erre gondoltál?

(#19779) akaido válasza dokee78 (#19777) üzenetére


akaido
addikt

[Itt nézz körül!]
Olyan progit keress ami a partition merge funkciót tudja.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19780) akaido válasza Hasaggymeg (#19773) üzenetére


akaido
addikt

...ami most már a "májkrémszofté". :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19781) dnelb


dnelb
veterán

Szevasztok!
Van nekem 1 érdekes problémám mostanában a géppel, nem is tudom melyik témába illik igazán :F Néha fogja magát a gép, és hiába csatlakozok fel a netre, nem jelenít meg semmilyen oldalt, se msn, se xfire, se semmi :S Ilyenkor csak 1 rendszervisszaállítás segít, de 1 idő után újra előjön.. A gépet teljesen átnéztem mindenféle spyware/adware/vírusírtóval és semmit sem találtak ... Valami ötlet hogy mi lehet ez? az xp SP2-es.

(#19782) Wendelke válasza Gézengúz (#19778) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszi, ezt még nem próbáltam, de sajnos ez sem oldja meg a problémát.

Tehát amit fentebb írtam, az ablakok méretét, menüsor betűnagyságát változtatja, de amint a képen látható, az "ablak szövegére" rákattintva nem lehet betűnagyságot állítani, nem is ad ilyen lehetőséget..

Ez azért gond mert most vettem az LCD monitort amit natív felbontásban használok, és hiába növelem én az ablakok címsorát, menüsorát, ha a benne lévő szöveg nagyságát nem tudom növelni. Ez pld. az Outlook-nál, és a Mikrotorrent-nél problémás.

Szóval ez a problémám. Ezen lehet valahogy változtatni?

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#19783) cigam válasza Wendelke (#19782) üzenetére


cigam
félisten

Azt nempróbáltad a Megjelenítés tulajdonságainál beállítások fül, speciális.
Az új ablak első fülén (általános) a DPI-t módosítod?

A fotón mutatott részen meg azért nem tudsz állítani, mert az minden program belügye. Vagyis a példádból kiindulva, az outlook-ban kell beállítani milyen betűtípussal, és méretben mutassa a leveleket. Itt a szöveg csak azért van, hogy lásd hogy néz ki az adott színkombináció.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19784) Wendelke válasza cigam (#19783) üzenetére


Wendelke
senior tag

A DPI-t már kipróbáltam, de nem hozta a várt eredményt. Az Outlook-on eddig nem találtam meg ezt a lehetőséget, amit említettél. De most, hogy jobban átnéztem, már sikerült eredményt elérni a kritikus betűnagyságnál.

Viszont a Mikrotorrent-nél ilyen lehetőséget nem találtam, de majd akkor a megfelelő oldalakon utána nézek.

Köszi a segítséget.

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#19785) heaven


heaven
tag

Xp indító képernyőt hogyan lehet lecserélni?

(#19786) eszgé100 válasza dnelb (#19781) üzenetére


eszgé100
őstag

Szia!
Nekem dettó ugyanez volt a problémám a napokban kb 10 percig ment a net, utána lelassul a letöltés aztán meg is áll, a végén meg megszakad a kapcsolat, és én sem tudok vele mit kezdeni, úgyhogy ha valaki tud rá magyarázatot azt megköszönném. Bár a ma délután még nem fordult elő, de reggel még elfordult.

Kicsit más!
van egy olyan a folyamatok közt, hogy csrss.exe. ez a fájl valamiért folyamatosan terheli a procit, átlag 50-60%. tudja valaki, hogy ez mitől lehet??

Előre is köszi

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#19787) dokee78


dokee78
félisten

Van egy gondom!
A C: van a rendszer
A D:-n a progik
Telepítettem és az E,F megcserélődött.
Telepítés előtt az E: az HDD partíció volt az F pedig a DVD meghajtó,valahogy vissza lehet cserélni?

(#19788) VaZso válasza dokee78 (#19787) üzenetére


VaZso
senior tag

Vezérlőpult - Felügyeleti eszközök alatt találod talán lemezkezelés (?) néven (ahol a partíciók létrehozása/törlése is elvégezhető)...

...jobb click az DVD-meghajtón, betűjel megváltoztatása - eltávolítod az E-t (vagy áthelyezed másik betűre).
Az F partíción szintén jobb click és át E-re, majd a DVD-t pedig F-re.

Remélem, nem írtam túl zagyván. :)

[ Szerkesztve ]

(#19789) Steelmanus válasza eszgé100 (#19786) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem bekaptal valami nem odaillott es webszervert csinalt a gepedbol. Nezz szet az automatikusan indulo programok kozott, Process Explorer letoltese, megnezni hogy mi terheli le a gepet, es termeszeten virus / spy irtas.

[ Szerkesztve ]

(#19790) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Nekem van egy 2004-es kiadású WinXp prof 64bit edition windowsom, még nem volt instalállva, idáig 32biteset használtam, de nemrég szereztem 4gb ramot, és szeretném ha ki is lenne használva, mivel a 32es csak 3gb-ot ismer fel beőle! Csak az a bibi, hogy nem tudom telepíteni, rendesen boot cd-ről, aztán szépen el is indul a telepítő, betölti a szükséges dolgokat újraindul a gép és telepítés helyett a régi windows indul. Mi lehet a baj? Il. valamit rosszul csinálok? Már vagy 100x telepítettem windowst......

[ Szerkesztve ]

(#19791) dnelb válasza Nagynozi (#19790) üzenetére


dnelb
veterán

Ha előtte leformázod a gépet és úgy telepíted nem jó?

(#19792) Nagynozi válasza dnelb (#19791) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Igazából nem formáztam le a gépet! A C:-ra akartam telepíteni, úgy, hogy a D: on megmaradjanak a fontos adatok. Idáig mindig így csináltam! Hogy tdnám a C: leformázni, hogy telepíteni is tudjam és az adatok se vesszenek el a D: ról?

[ Szerkesztve ]

(#19793) dokee78 válasza VaZso (#19788) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,bevált!

(#19794) cigam válasza Nagynozi (#19792) üzenetére


cigam
félisten

Maga a gép 64bites?
1ébként úgy, ahogy mondod. Amikor ki kell választani hova települjön, kiválasztod a C:-t, és a következő lépésben leformázod NTFS-re. Ekkor értelemszerüen csak a C:-t nullázza le.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19795) Nagynozi válasza cigam (#19794) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Igen, a processzorom támogatja a 64bitet! De a probléma az, hogy maga a telepítő elindul, rendesen bootollásnál, betölti a fontos dolgokat a telepítéshez, majd újraindul, odáig el sem jutok, hogy kiválasszam a megfelelő partíciót, mert a gép újraindul. Most pontosabban fogalmaztam mint előbb.

[ Szerkesztve ]

(#19796) BullZeye válasza BullZeye (#19418) üzenetére


BullZeye
veterán

erre valakinek megoldása? programja? akármi?

(#19797) cigam válasza Nagynozi (#19795) üzenetére


cigam
félisten

akkor még a lemezre tippelnék, ill. magára az olvasóra

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19798) Hasaggymeg válasza akaido (#19780) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mily meglepő! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19799) Nagynozi válasza cigam (#19797) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Az olvasó jó, valszeg a lemez lesz nemtudom. Azért köszönöm, hogy probáltál segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#19800) Steelmanus válasza Nagynozi (#19799) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert ne add fel, kulso progival vagyis mas particionalo progival le lehetne formazni a C:-t,
en Acronis-t hasznalok, de nem reg kaptam akaido -tol egy tippet a EASEUS.Partition.Manager.Home.Edition-3.0.exe progira es az is nagyon jo, a lenyeg hogy a particiot valtozatlanul hagyva csak leformazod NTFS-re, egy probat meger.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.