Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) mob_zzz válasza capafog23 (#19536) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Keres rá arra a gépeden, hogy ie7.log. Talán a Windows mappában van. Nézd meg azt is, de lehet, hogy a biztonsági frissítésekhez is külön log fájlok vannak, elvben azokat is kidobja a kereső. Ha nem, akkor próbálkozz a frissítés kódjával.
Ha meg van a keresett fájl, Googleben már könnyű megoldást találni...

(#19552) cigam válasza Red_Bull (#19550) üzenetére


cigam
félisten

Integráld a SATA vezérlőd driverét az XP telepítőbe.
Az is járható út, hogy IDE emulációs módban telepíted, aztán átváltasz SATA módra.
http://lacy.hu/windows_vista/ahci_mod_sata_lemezen
+1 USB kulcsról indítani a gépet, és onnan telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19553) ollie válasza Red_Bull (#19550) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bár némi utánajárást és némi munkát igényel, de lehet készíteni USB-s XP telepítőt is. Persze csak akkor működik, ha az alaplapod képes az USB-ről való bootolásra.

***

(#19554) harley válasza ollie (#19548) üzenetére


harley
senior tag

csak 1db kiválasztott képet tudok társítani.

vagy hogy tudom társítani, hogy minden kép fájlt megnyisson??

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#19555) harley


harley
senior tag

nem tom mit csináltam, de megjavult.. :C

a total commanderben a hozzárendelésnél próbálkoztam ezzelazzal és most oké.. :R

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#19556) porkey.g


porkey.g
csendes tag

Hali!

XpSp3-ra nem létezik még valami patch, aminek segítségével látja mind a 4 giga ramot?

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19557) akaido válasza porkey.g (#19556) üzenetére


akaido
addikt

[ollie maestro írása ajánlott olvasmány lehet]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#19558) Tosee válasza porkey.g (#19556) üzenetére


Tosee
őstag

nem létezik, és nem is lesz microsoftéknál 32bit-el 3,5 gigánál több ram! Ha ennél többe akarsz használni akkor használj 64-bites oprendszert!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#19559) Rokko77


Rokko77
csendes tag

Sziasztok !

A vinyom két részre van particionálva. Win XP volt installálva a D: meghajtóra (némi balfácánkodásból kifolyólag). Újra kellett húznom a gépemet és gondoltam kijavitom a hibát és rendesen a C: -re telepitem. Rendben is van a dolog, de azóta mindig megkérdezi hogy melyik Windows-t szeretném elinditani... Persze ami a D:-n volt már régen nincs ott... Hogyan tudnám ezt valahogy kiirtani belőle, mert már nagyon idegesit. :W

Köszi

Korán keltem, hol az arany?

(#19560) porkey.g válasza Tosee (#19558) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Próbáltam, de Xpx64 és Vista esetében is az a helyzet, hogy amíg 1db 2 gigás ram van a gépben, addig minden jó.De ahogy berakom a másik ramot, összeborul az egész. Ramok hibátlanok, és próbálkoztam ezzel-azzal, minek során arra jutottam, hogy a videókártya drivere okozza a problémát. Nvidia 9800 GT. Hogy miért akad össze a 4 giga rammal, az rejtély számomra.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19561) porkey.g válasza Rokko77 (#19559) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Formázd a D meghajtót! Ha megtetted és mégsem jó, akkor telepítésnél töröld a partíciókat és hozz létre 2 újat!

[ Szerkesztve ]

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19562) Rokko77 válasza porkey.g (#19561) üzenetére


Rokko77
csendes tag

Pontosan ezt nem szeretném (mármint leformázni a D-t), akkor megtehettem volna telepités közben. Nincs valahol startupban, registryben, akármiben ez benne ahonnan aztán ki lehetne irtani ?

Korán keltem, hol az arany?

(#19563) porkey.g válasza Rokko77 (#19562) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Ezt passzolom.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19564) Fire/SOUL/CD válasza Red_Bull (#19550) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem ez alaplap ill. azon belül BIOS beállítás kérdése, ezért nagyobb eséllyel kapsz választ, ha ebben a topicban teszed fel a kérdésed. [link]
Add meg majd az alaplapod típusát, linkeld be a HSZ-ed, aztán akkor remélhetőleg tudunk segíteni.
Bár lehet, hogy itt is valaki kapásból megmondja a megoldást...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#19565) porkey.g válasza Red_Bull (#19550) üzenetére


porkey.g
csendes tag

XP SP3.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19566) ollie válasza porkey.g (#19560) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak 64 bites Vista esetén fogod látni mind a 4GB-t.

***

(#19567) ollie válasza Rokko77 (#19562) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jobb gomb a májkompjúteren, propertíz, ádvánszd, stártáp end rikáveri, edit (szisztem sztártáp résznél), majd kitörlöd a nem kívánt sort (a kettes partíción levőt).

***

(#19568) Rokko77 válasza ollie (#19567) üzenetére


Rokko77
csendes tag

Király :DD Megint okosabb lettem egy kicsivel.

Köszi

Korán keltem, hol az arany?

(#19569) porkey.g válasza ollie (#19566) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Látja a 4 gb ramot, 64 bites Vista van a gépen. De csak úgy fél percig látja, ugyanis a rendszer betöltése után fél perc múlva a monitor kikapcsol és lefagy a Vista. Ha nem telepítem fel a videókari driverét, akkor működik. Ja és mellékesen a hangszóróból is csak sistergés hallatszik.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19570) kali válasza ollie (#19566) üzenetére


kali
legenda

én 32 bites vista alatt is látom a 4 gb memóriát, mert sp1 óta már rendesen kiírja a vista, hogy 4 gb memória van (sp1 előtt csak 3.5 gb szerepelt ennél az értéknél) - persze ettől még ugyanúgy nem kezeli le mindet, mint eddig... :U

(#19571) Panthera válasza porkey.g (#19569) üzenetére


Panthera
őstag

Hallottam már ilyeneket (bár Xp-re!), hogy az x64 sok programmal nem kompatibilis és a driverek keresése sem egyszerű feladat. Miért éri meg azt használni?

(#19572) ollie válasza porkey.g (#19569) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, akkor gondolom hibás a driver.

kali: te is tudod, hogy itt elsősorban a memória használatáról van szó

Kvardlipot: a 64 bites Vista-val sokkal jobb a helyzet, viszont a 64 bites XP tényleg felejtős. Azt is vedd számításba, hogy előbb-utóbb mindenki kénytelen lesz áttérni 64 bitre (a Windows 7 csak 64 bites lesz).

[ Szerkesztve ]

***

(#19573) Steelmanus válasza ollie (#19572) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ha ez igaz, es miert ne volna az, akkor ez igencsak igazsagtalansag lesz, de ezt mar megszoktuk. Ilyen alapon mar reg egy mas nevu szoftvernek is csak 64 bitesnek kellene hogy legyen, de akkor ez van. Szomoru.

(#19574) jaozsi


jaozsi
csendes tag

Sziasztok
XP reinstalnál nem csináltam fiókot és csak egy nevet irtam be és amikor a video drivert felraktam ilyen fiókom lett.

ASP.NET Machine A......
Korlátozott fiók
jelszoval védve
Vegyem saját tulajdonba és törölhetem?

[ Szerkesztve ]

(#19575) ollie válasza jaozsi (#19574) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A .NET framework hozza létre ezt a fiókot (gondolom ATI kártyád van). Nyugodtan törölheted.

***

(#19576) Panthera válasza jaozsi (#19574) üzenetére


Panthera
őstag

Rendszergazdaként lépj be, és nyugodtan törölheted.
Valaki gyorsabb volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#19577) jaozsi válasza ollie (#19575) üzenetére


jaozsi
csendes tag

Köszi igen ATI kártya van.BIOS-hoz beállitáshoz tudsz segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#19578) robagp


robagp
tag

Hello!

Vásároltam egy MSI VR630X laptopot, és nem tudom felrakni rá az xp-t. Elindul a kék képernyő alatt pakolja a memóriába a dolgokat és kékhalállal kifagy. Hiába SP2, SP3, vagy buherált XP /daytona 2008 final/ amiben van sata, mind kifagy. Viszont a vista fel megy.
Hogyan tudnám ráküldeni az XP-t?

Válaszokat előre is köszi!

(#19579) ollie válasza jaozsi (#19577) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mit szeretmél állítani a BIOS-ban?

robagp: próbálj minden felesleges dolgot eltávolítani a gépből (felesleges = ami nem kell a telepítéshez), tehát 2. hangkari, vinyó, vga (ha van integrált), és tílts le minden integrált cuccot (lan, audio, stb), valamint csak egy memóriamodul legyen a gépben. Ha így sikerült telepíteni, mindent viszadughatsz és engedélyezhetsz.

Jaaa, most látom, hogy laptop. Akkor próbálkozz meg azzal, hogy a vinyót átteszed IDE módba a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

***

(#19580) jaozsi válasza ollie (#19579) üzenetére


jaozsi
csendes tag

Hynix 400MHz-esDDR(Pc3200) RAM-ot kicseréltem Kingmax 400MHz-esre.
A CPU-z ezt írja
SPD 200MHz-nél 3-4-4-8.
Memorynál meg ezt: 2.5- 3- 3- 6

BIOS így néz ki:
Current FSB Freq. 100MHz
Current DRAM Freq. 200MHz
DRAM Clock (By SPD)
DRAM Timing (Manuál)
SDRAM CAS Latency 2.5
Bank Interleave 4 Bank
Precharge to Active 4 T
Active to Precharge 10 T
Actve to CMD 4 T
DRAM Command Rate 2 T Command
DRAM Burst Len 8
Write Recovery Time 5 T
Mind a 3 különbözik egymástol a DRAMTiming-et is tegyem By SPD-re,vagy ha tudsz segiteni a BIOS beállitást ird le légyszives.köszi

(#19581) ollie válasza jaozsi (#19580) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem mindent tegyél by speed-re vagy auto-ra. Ne bonyolítsd az életedet.

***

(#19582) jaozsi válasza ollie (#19581) üzenetére


jaozsi
csendes tag

ok köszi

(#19583) robagp válasza ollie (#19579) üzenetére


robagp
tag

Hello!

A bios-ban nincs olyan funkció.
Esetleg más megoldás?

Azért köszönöm...

(#19584) ollie válasza robagp (#19583) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#19585) Mian


Mian
aktív tag

Hello!

Mit jelent az, hogy a wmplayer bugot okoz az sp3-mas xp-nek?

Válaszotokat előre is köszönöm, üdv, Máté.

(#19586) porkey.g válasza robagp (#19578) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Ha rám hallgatsz, maradsz a Vistánál. Én is először XP-t raktam a laptopra. Lassú volt,mint a csiga. Feltoltam egy SP1 Ultimate Vistát. Ég és föld a különbség. Az a helyzet, h a mai laptopok Vistára vannak optimalizálva. Saját és ismerőseim körében szerzett tapasztalat.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19587) kali válasza robagp (#19578) üzenetére


kali
legenda

az msi részlegben már kitárgyaltuk; bios frissítése a legújabbra! ha sata illesztő nélküli xp-t akarsz feltenni - vagy nem akarod telepítés közben külön beadagolni az ahci/sata illesztőt -, akkor az új bios mellett már az ahci/sata mód is kikapcsolható, az xp ide módban simán települ!

(#19588) kali válasza robagp (#19583) üzenetére


kali
legenda

ezzel a bios verzióval már lesz ahci mód a bios beállításában, és kikapcsolható is lesz; 1.0H_2008-11-26

[ Szerkesztve ]

(#19589) ollie válasza porkey.g (#19586) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Furcsa lenne, ha lassabb lenne az XP. Szerintem nálatok volt a hiba.

***

(#19590) pszihó


pszihó
aktív tag

Xp 32 bites kezel 4 giga ramot dualban 4*1 vagy 2*2-es felosztásban. A deszka Asus P5K. :W

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#19591) porkey.g válasza ollie (#19589) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Pedig így volt. Kb 3 percig tartott, amíg bootolt. Pl. dvd-ről csak egyszeres sebességgel másolta fel a vinyóra az adatot. Stb. Vistával ezek a problémák megszűntek.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19592) kételkedem válasza pszihó (#19590) üzenetére


kételkedem
addikt

:F

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19593) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! 20gigás partíción van az xp sp3 és megnéztem mennyi helyet foglalnak el az adatok. Rejtettekkel együtt 6,5giga, és nekem jelez 9 giga szabad helyet. Ez hogy lehetséges? 5giga hova tűnt?

(#19594) porkey.g válasza Laybee (#19593) üzenetére


porkey.g
csendes tag

Ideiglenes fájlok, ideiglenes internet fájlok, rendszervisszaállítási pontok talán.

De szarul nézel ki...Iszol Te rendesen?

(#19595) Laybee válasza porkey.g (#19594) üzenetére


Laybee
őstag

Egyik sem, azért kösz.

(#19597) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hol találok Vista ikonokat (már amihez lehet, ami nincs Xp -n az persze nem kell :) ), le szeretném cserélni csak ezeket.
A legjobb lenne ip kiterjesztésű állományban, amit az Stardock IconPackager progival gyorsan ki tudok cseréltetni. Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#19598) Criton


Criton
veterán

van valami jobb program mint a Daemon Tools ?

(#19599) cigam válasza Criton (#19598) üzenetére


cigam
félisten

van. 2db daemon tools :D
Viccet félretéve pl. Virtal Clone Drive

Mibajod a daemon tools-al?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19600) pulykakakas


pulykakakas
csendes tag

Sziasztok

Véleményeteket szeretném kérni abban kapcsolatban, hogy XP-m külön partíción csücsül. Megfigyeltem egy érdekes dolgot. ~900 mega tárhely csak úgy kénye kedve szerint eltűnik pár napra majd megint megvan. Nem használok semmi programot ami lefoglalna ennyi területet. Ha esetleg valakinek lenne ötlete, hogy mitől miért van ez azt megköszönném ha megosztaná velem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.