Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) leyo76 válasza Thunderzolee (#18600) üzenetére


leyo76
senior tag

nagyon egyszerű:

jobb click a gyorsindító sávon ahol nincs se ikon se szöveg majd a megnyíló menüben leveszed a pipát a -szöveg megjelenítése- opcióról...

(#18602) Cocó


Cocó
tag

Üdv Mindenkinek!

Az XP - DirectX 10 közötti viszonyról érdeklődnék, konkrétabban, h megy e XP alatt, ill. ha nem akkor lehet e vmit tenni ez ügyben, avagy csak a Vista jelent megoldást??

(Cél: játék dx10 alatt, főleg Crysis ;] , minél több fps-sel...)

:R

(#18603) Thunderzolee válasza leyo76 (#18601) üzenetére

..hehhh... hát ez tényleg nagyon egyszerű volt... :R
Hogy én hogy nem vettem észre, pedig néztem azoknál a beállításoknál is a jobb-egeret (a gyorsindítás üres sávján kattintva). Nem értem hogy kerülte ela figyelmemet... :O
Nagyon köszi! :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18604) leyo76 válasza Cocó (#18602) üzenetére


leyo76
senior tag

(#18605) leyo76 válasza Thunderzolee (#18603) üzenetére


leyo76
senior tag

ugyan, igazán nincs mit... :DDD

(#18606) Thunderzolee válasza leyo76 (#18604) üzenetére

Még egyszer thanx.

De, ez a DX10, ez... nem úgy van, h nem lehet feltenni XP-re? ;]
Ez csak kamu.. max átírja a bejegyzésben a nevet, és DXdiagnál, vagy Everestnél nem 9-et, hanem 10-et ír ki..

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18607) Ronyman


Ronyman
aktív tag

A sima Windows Xp Sp2-ben milyen beépített codecek vannak?

Az a helyzet, hogy a szakdogámat írom és van benne egy weboldal is ami videót tartalmaz. Na már most azt nem tudom, hogy milyen formátumba tömörítsem, hogy ne kelljen követelményként megadni pl. Xvid codecet.

Ha tudtok valami progit amivel könnyen gyorsan betömöríthetném a videót akkor azt megköszönném!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

(#18608) westlake


westlake
félisten

sziasztok..

lenne egy erdekes kerdesem.. szamomra eleg erthetetlen a dolog, igy hozzatok (hozzaertokhoz) fordulok segitsegert..
adott egy windows xp sp3 pro, es a windows update.. a wu ugyebar (elmeletileg) az osszes fontosabb (high priority ful) frissitest felajanlja letoltesre, de en eszrevettem, hogy nehany frissitest nem "mutat".. honaprol-honapra kidjak a frissitesek gyujtemenyet, egy iso file-ba "tomoritve".. talaltam hat olyan frissitest, amit a wu nem ajanl fel.. az lenne a kerdesem, hogy tudja-e valaki, hogy mi erre a magyarazat?

koszi!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18609) dave93 válasza 04ahgy (#18578) üzenetére


dave93
őstag

Köszönöm azt hiszem így jó lesz :R

(#18610) Antigabo válasza brd (#18597) üzenetére


Antigabo
tag

[Köszönöm srácok ! :)
Akkor tehát ez a 4 kell csak - a többit törölhetem ?
L:/dl/upc/2008-11/18/124558_whguylvlsgxefcwn_a.jpg][/L]
Más is beleszólhat ! :))

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#18611) GD válasza Ronyman (#18607) üzenetére


GD
őstag

wmv wma, ms saját codec-jei, amit alapból lejátszik a media player

(#18612) Panthera válasza Ronyman (#18607) üzenetére


Panthera
őstag

Szerintem az flash video lehet, weben általában azok szoktak lenni.
Próbáld meg Firefox+Downloadhelper segítségével leszedni aztán FLV to AVI. És Virtualdubon konvertáld át Indeo Video 5.10 kodekkel. Az benne van az sp2-ben.

(#18613) cigam válasza westlake (#18608) üzenetére


cigam
félisten

Pontos kb szám nélkül picit nehéz a korrekt válasz, de,valószínű, hogy olyan komponens javításait tartalmazza, amit te nem telepítettél. Így nincs is értelme azokat telepíteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18614) westlake válasza cigam (#18613) üzenetére


westlake
félisten

szerintem a filenevekbol eleg egyertelmuen kiderulnek a pontos kb szamok :U :P
KB950759
KB949269
KB950760
KB951748
KB953155
KB953838

ezek kozul az upetek kozul egyik sem olyan, amelyiknek ne felelne meg a rendszer, amin a wu-t futtattam.. meg mindig nem vilagos szamomra, hogy miert nem ajanlja fel a wu ezeket az update-eket..

mod: egyebkent a 953838-nak nem az a fileneve, ami az altalam linkelt kepen lathato, mivel az a file az explorer 6-hoz valo.. a mostani linken mar a helyes, explorer 7-es file lathato..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18615) GeryPc


GeryPc
senior tag

helo mindenki

lenne egy olyan problémám hogy adott egy win xp sp3as windows eddig gond nélkül frissítette magát most viszont nem hajlandó frissíteni az ie7-tet nem ír ki semmi hibát egyszerűen kiírja hogy a következő firssítés nem lett telepítve és kész,előtte lévő frissítéseket gond nélkül felrakta,bár lehet az a baj hogfy először kézzel próbáltam frissíteni az ie7tet de az sem sikerült probáltam az új beta 8.2tőt felrakni kézzel szintén de azt sem engedte,vmi ötlet?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#18616) brd válasza Steelmanus (#18599) üzenetére


brd
nagyúr

De, azért vannak, de nem a windows-nak van rá szüksége, hanem az adott programoknak. A kérdező pedig ezt kérdezte. Ettől függetlenül létre lehet őket hozni, de szerintem felesleges, amúgy is odakerülnek/létrejönnek, ha szükséges. ;) (Gondolj bele, először sem az ember kézzel rakja oda őket, telepítés után pedig nincsenek ott, tehát "valami" létrehozza őket, amikor szükség van rá. ;) )

The only real valuable thing is intuition.

(#18617) brd válasza Antigabo (#18610) üzenetére


brd
nagyúr

A többit igen.

The only real valuable thing is intuition.

(#18618) netboy válasza kalló (#18430) üzenetére


netboy
senior tag

sikerült, köszi...

(#18619) netboy


netboy
senior tag

távoli asztallal kapcsolatos probléma....

Elmentek egy kapcsolatot az asztalra, aztán egy másikat. A gond hogy ha valamelyiknél más felhasználónevet szeretnék megadni akkor átírja a másikat is de miért?
Direkt külön mentettem el.

(#18620) Tosee


Tosee
őstag

Hali!

Adott két vincseszter, 40gb és 200gb... 40gb os rendszer, a 200gb-os kétfelé partícionálva 20gb (D:\) (hálózati megosztás) és a maradék adatoknak (E:\). Szóval a lényeg, hogy megnéztem a D és E tulajdonosát, és az valami "S-1-5-21-602162358-1935655697-854245398-1003" nevű szülőobjektum volt. Namost én ezt saját tualjdonba vettem a Rendszergazdák nevű csoportal, és ez után ez is szülőobjektum lett! Azért vettem saját tualjdonba, mert nem tudtam, hogy mire vélni ezt a tulajdonost "S-1-5-21-602162358-1935655697-854245398-1003"... Törölni még nem mertem mert nem tudom, hogy mi ez!
Az örökölt engedélyek alkalmazása... bepipálva!
A gyermekobjektumokra érvényes (örökölhető) engedélyek... nincs bepipálva

Olvastam valahol, hogy a rejtett objektumok új rendszer esetén elvesznek. Van az E partíción egy System volume information nevű rejtett mappa total commanderben. (most megnyitható ha bekapcsolom a rejtett objektumok megjelenítését)

Az lenne a kérdésem, hogy új rendszer telepítése esetén nem okoz-e nekem ez adatvesztést? Vagyis az új oprendszer továbbra is írni olvasni tudja a D és E partíción lévő adatokat? Esetleg nem felejtettem-e ki valami fontos beállítást? Vannak rajt fontos adatok és nem szeretnék adatvesztést! A Microsoft oldalán az erre vonatkozó leírást elolvastam, de nem találtam róla figyelmeztetést, hogy ez esetleg adatvesztéshez vezethet új rendszer esetén!

A segítséget előre is köszönöm!
üdv: Tosee

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18621) brd válasza Tosee (#18620) üzenetére


brd
nagyúr

Önmagában emiatt nem veszhet adatod, legfeljebb nem férsz hozzá (ha a jogosultságokat is elállítottad). Az a hosszú karaktersor pedig egy egyedi azonosító, amelyhez a régi rendszerben létezett egy hozzárendelt név. Mivel az újban nincs olyan felhasználó, nem tud nevet írni hozzá, ezért ezt az azonosítót írja ki.

The only real valuable thing is intuition.

(#18622) brd válasza netboy (#18619) üzenetére


brd
nagyúr

Te el tudod menteni a felhasználónevet is az RDP-file-ba? :O Melyik RDP kliens ez?

The only real valuable thing is intuition.

(#18623) Tosee válasza brd (#18621) üzenetére


Tosee
őstag

jogosultságokon nem változtattam, csak saját tualjdonba vettem a két partíciót! De megnéztem a hosszú karaktersor jogosultságait, és semmi nincs bepipálva nála, csak a speciális engedályek... Megnéztem ezt is és itt viszont teljes hozzáférése van a mappához + saját tulajdonba is veheti!

Remélem akkor új rendszer esetén is hozzáférek a partíciókhoz! Egyébként így ezt az "azonosítót" törölhetem, vagy inkább hagyjam meg a biztonság kedvéért?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18624) cigam válasza westlake (#18614) üzenetére


cigam
félisten

A KB950759 az MS08-31-hez tartozó kumulatív(összegzö) frissítés. A kiadás dátuma 2008.06.10.
Azóta megjelent a KB956390, ami az MS08-58-hoz tartozó kumulatív(összegzö) frissítés. A kiadás dátuma 2008.10.21.

A 95079-ben szereplő javításokat is tartalmazza a 956390 is(mivel kumulatív), vagyis csak ártana ha feltenné(d), mivel "visszacsinálna" 1-2 javítást. Gondolom az automata update azért nem akarja feltenni, mert már fent van 956390, vagy még frissebb csomag

A többi frissítésnek nem néztem utánna, de valószínű, hogy a fenti péda vonatkozik rájuk is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18625) westlake válasza cigam (#18624) üzenetére


westlake
félisten

koszi az infot, akkor maradok a wu-nal :R

Play nice!

(#18626) Tosee válasza brd (#18622) üzenetére


Tosee
őstag

Én is el tudom menteni a távoli asztal beállításait RDP file-ba! A win távoli asztal kapcsolatát használtam legutóbb! Mióta felraktam az SP3-at azóta kinézetre megváltozott kicsit és mostmár lehet menteni a beállításokat (nem tudom, hogy sp2-nél lehetett-e)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18627) brd válasza Tosee (#18623) üzenetére


brd
nagyúr

Törölheted nyugodtan (pláne, hogy már saját tulajdonba vetted).

The only real valuable thing is intuition.

(#18628) brd válasza Tosee (#18626) üzenetére


brd
nagyúr

Az oké, de a felhasználónevet/jelszót is?

The only real valuable thing is intuition.

(#18629) Tosee válasza brd (#18628) üzenetére


Tosee
őstag

nálam a felhasználónevet és az ip-t azt menti a jelszót azt nem tudom, mert nincs bekapcsolva a hitelesítő adatok mentése! Kipróbálni nem tudom mert nincs itthon a másik gép amihez kapcsolódhatnék...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18630) Tosee válasza brd (#18627) üzenetére


Tosee
őstag

na szóval próbáltam törölni azt írja, hogy csak akkor törölhető ha kikapcsolom az öröklött engedélyek alkalmazását...
Nem lesz gond ha ezt kikapcsolom?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18631) brd válasza Tosee (#18630) üzenetére


brd
nagyúr

Nem lesz gond, az amúgy is egy, a mostani XP alatt nem létező user, így azzal hozzáférni sem tudsz, mégis látod a partíció tartalmát. De mondom, ha lesz is bármilyen jogosultságbeli gond, te, mint a gépen rendszergazda, tudnál újra jogokat adni...

The only real valuable thing is intuition.

(#18632) netboy válasza brd (#18622) üzenetére


netboy
senior tag

ven benen mentés...

(#18633) Steelmanus válasza brd (#18616) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, koszonom a valaszt, en mar megszoktam nosztalgiabol :) de jo tudni hogy akar torolheto is.

(#18634) Tosee válasza brd (#18631) üzenetére


Tosee
őstag

Értem! Köszi a segítséget és a türelmet! :R

Még annyit had kérdezzek, hogy most töröltem az a hosszú nevű tulajdonost, és azt csak úgy tudtam törölni ha kikapcsoltam az öröklött engedélyek alkalmazását... Ezt a törlés után vissza kell kapcsolni? Vagy új rendszer esetén ez automatikusan öröklődni fog?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18635) Tosee válasza Tosee (#18634) üzenetére


Tosee
őstag

bocs, lejárt a mod idő!

szóval ez kimaradt az előbbiből:
Jobb lett volna ha esetleg saját magam adom meg tulajdonosnak nem a rendszergazdák csoportot, hanem mondjuk XY\rendszergazda jogosultságokkal?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18636) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Honnan tudok XP Sata drivert lehúzni amit a nLite is felismer?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18637) brd válasza cellpeti (#18636) üzenetére


brd
nagyúr

Mindegyik driver-t fel kell ismernie, amit amúgy is tudsz telepíteni...
Neked szerintem az a bajod, hogy mondjuk az exe-t töltöd le, azt persze, hogy nem ismeri fel, de olyankor azt kell csinálni, hogy elindítani azt az exe-t, és ameddig fut, a temp könyvtárból kell kimásolni az .inf .sys stb. file-okat tartalmazó könyvtárat (amit ez az exe hozott létre), és azt (a kimásoltat, nem a temp-ben lévőt!) megadni az nlite-nak.

The only real valuable thing is intuition.

(#18638) brd válasza Tosee (#18634) üzenetére


brd
nagyúr

A rendszer amúgy is hozzáfér, a továbbiak (tulajdonos megadása stb.) pedig csak azért vannak, hogy a felhasználót is megadd, aki hozzáférhet, jogokat adhat stb. Ha ez utóbbi amúgy is csak te vagy (mert nincs több felhasználó a gépen sem, és nem is tervezel ilyet), akkor teljesen mindegy.

The only real valuable thing is intuition.

(#18639) brd válasza netboy (#18632) üzenetére


brd
nagyúr

Aham, a 6.1-ben már tényleg el lehet menteni, köszi. :R Csöppet kényelmesebb így...

Ja, és hogy az eredeti kérdésedre válaszoljak:
Továbbra sem az RDP file-ba menti el a credentials-t, hanem, ő magának, gépenként tárolva. Az RDP-ben csak a kapcsolat adatai és beállításai vannak (IP-cím, csatlakoztatott eszközök stb.), az azonosítás nem.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18640) Tosee válasza brd (#18638) üzenetére


Tosee
őstag

köszi mégegyszer! :R :R
Az öröklött engedélyeket visszakapcsoljam? Vagy jelen esetben ez most minegy?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18641) brd válasza westlake (#18608) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg arról van szó, hogy a nevezett frissítések olyan beállításokat-file-okat tartalmaznak amely egy később frissítéssel amúgy is beállítódnak-lecserélődnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#18642) brd válasza Tosee (#18640) üzenetére


brd
nagyúr

Ha az általam vázolt helyzet áll fenn (egyetlen user, aki te vagy), akkor nincs nagy szerepe, hogy be van-e, vagy nincs. Kapcsold. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#18643) brd


brd
nagyúr

Ha már RDP-kliens a téma: lehet-e, és hogyan, bővíteni az MRU listáját? (Ahol a korábban megnézett gépek címei találhatóak.))

The only real valuable thing is intuition.

(#18644) Panthera


Panthera
őstag

Ha át szeretném venni a munkahelyi gépemmel az otthonit, akkor mit kell feltétlen beállítani otthon?
Az "asztal távoli felhasználói"-hoz vegyem fel a munkahelyi profilomat (tehát amilyen névvel ott szereplek)?

(#18645) netboy


netboy
senior tag

jogok:

Van egy flhasználóm aki tud futtatni egy progit és ő a rendszergazda.
Csinálnom kellene még egy felhasználót aki csak azt a progit tudná futtatni semmi mást.
A gond hogy a progi elindul de hibát jelez, akár kiemelt akár sima felhasználó...

Amint viszont rákattyolok hogy futtatás mint rendszergazda, már megy is.

Valami parancsikont hogyan tudnék rá csinálni, hogy ez az egy program mindig rendszergazda ként fusson?

(#18646) netboy válasza brd (#18639) üzenetére


netboy
senior tag

hogy lehetne létrehozni akkor valami parancsfile-t, hogy ne keljen állandóan felhasználóneveket és jelszavakat gépelnem?

(#18647) netboy válasza cellpeti (#18636) üzenetére


netboy
senior tag

az alaplap gyártód oldaláról

(#18648) brd válasza Panthera (#18644) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Otthon annyit kell beállítanod, ha van router-ed, hogy továbbítasz az otthoni géped, 3389-es TCP portjára valamilyen portot a router-ben (célszerű NEM a 3389-est külső portnak adni, mert akkor talán kevesebb próbálkozást kapsz az internet felől a nyitott RDP portra), és a tűzfalban is megadod, hogy a Távoli Asztal fogadhassa a kapcsolatokat. Ill. ha a felhasználó nem rendszergazda, amivel be akarsz otthonra lépni, akkor fel kell venned a rendszerpanelen. Belépni aztán úgy tudsz, hogy IP-cím:külsőportszám, pl. 81.233.49.23:6000. Ha nincs router-ed akkor is érdemes átállítani a távoli asztal server portszámát, de ehhez registry-t kell szerkeszteni, ha ehhez elég bátor vagy, vagy megvan a tudásod, akkor jelezd és elmondom. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#18649) brd válasza netboy (#18645) üzenetére


brd
nagyúr

Ehun' leírja Marci. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#18650) 7Heads Drago válasza Cocó (#18602) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A Crysis alatt DX 10-et máshogy is el lehet érni.
Érdeklődj a Crysis topikban.
Westlake: Pedig elvileg jó hozzá.
Idézem: [I]Rendszerkövetelmények
Támogatott operációs rendszerek: Windows XP Service Pack 2; Windows XP Service Pack 3
A frissítés az alábbi operációs rendszereken futó Internet Explorer 7 programhoz készült:

Windows XP SP2
Windows XP SP3[/I]
Érdekes....

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.