Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Hasaggymeg válasza Sk8erPeter (#11498) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"Konklúzió: továbbra is tartózkodom a Rendszer-visszaállítástól. Inkább nem szemetelem tele a gépemet mindenféle sz@rral."... :C Nekem még soha nem sikerült normális renszervisszaállítás,sokak szerint ez egy el@úrt feature-ja a windowsnak.Ki is kapcsoltam,ne foglalja a helyet. :K Long live the GHOST!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11502) bsh válasza zsigee (#11479) üzenetére


bsh
őstag

memória

(#11503) bsh válasza Hasaggymeg (#11501) üzenetére


bsh
őstag

még egy érdekesség a rendszer visszaállítás nevű csodához:
egyszer véletlenül total commanderben sikerült insert (kijelölés) helyett delete-t (törlés) nyomnom, és erre megjelent a megerősítés kérés, amire véletlenül entert is nyomtam reflexből, de már a megynomás pillanatában tudtam, hogy ez most itt nem jó, kijelölésnél nem kér megerősítést. persze egyből bevágott, hogy ezt elkúrtuk! :) sikerült lekapnom egy 50 giga zenét egy könyvtárban... :Y
még az a jó, hogy csak simán töröltem, és nem shift-delete.
na szívroham utáni éledés...
hmmm, ha nem shift del, akkor elvileg nincs gáz, mert ott lesz lomtárban, jujj de jó! :)
és tényleg... ott is volt az 50-ből vagy 5 giga... :S
ugyanis, mint kiderült, a lomtár mérete nem végtelen, hanem csak annyi, amennyi a rendszervisszaállításnak meg van szabva!
azt nem tudom, ennek a kettőnek mi köze egymáshoz... kérdezzük meg microsoftot.
na mindegy, 5 giga zenét megtaláltam, a többit nem
ámde, mikor visszállítottam, még mindig nem volt hely a gépen, pedig ugye 45 gigának kellett volna keletkezni. de nem.
na nézzük, hol a helyem... hát természetesen a rendszervisszaállítás mappa 50 giga volt, hiába volt az 5 gigára állítva...
na belenézek, ott vannak nagyméretű fájlok, amik valószínűleg a zenéim.
akkor állítsuk vissza!
a rendszervisszaállítási pont sérült. köszi.
akkor kézzel. úgyse.
na szóval érdekes ez a rendszervisszaállítás. :) semmire nem jó.

(#11504) rdi válasza bsh (#11503) üzenetére


rdi
veterán

a rendszervisszaállítás nem a törölt fájlok visszaállítására szolgál.

Fej! Tor! Potroh!

(#11505) localhost válasza bsh (#11503) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[Nefikázz on]

"ugyanis, mint kiderült, a lomtár mérete nem végtelen, hanem csak annyi, amennyi a rendszervisszaállításnak meg van szabva!
azt nem tudom, ennek a kettőnek mi köze egymáshoz... kérdezzük meg microsoftot."

Kritikai észrevételed kiindulási alapja hibás!
A lomtár méretét nem a Microsoft, hanem TE határozhatod meg.... és ráadásul semmi köze a rendszervisszaállításhoz!

Ezek után....

[Nefikázz off]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11506) PazsitZ válasza bsh (#11503) üzenetére


PazsitZ
addikt

Valóban nincs köze a rendszervisszaállításhoz. Az alapbeállítás 10% ez igaz :K .
A lomtáron jobbklikk, tulajdonságok és ott beállíthatod meghajtónként, hány százalékot foglalhat.

- http://pazsitz.hu -

(#11507) lctomi


lctomi
csendes tag

Sziasztok.

Következő a gondom. Már pár napot rádobtam a megoldásra (google, microsoft update) de nem jutottam előrébb.
XP SP2 fut a gépen, update ugy van beállitva, hogy szoljon letoltes elott, es install elott is. Install elott mar szol, kijelolom miket szeretnek leszedni, utana a kis iskon ott van systray-be, de 0%-on marad mindvégig. Tehat le mar nem tolti a frissitest. Mar aktivaltam az xp-t a microsoftnal stb... Semmi.

Valakinek valami otlete? Vodafone 3G az internetkapcsolat.

(#11508) bsh válasza localhost (#11505) üzenetére


bsh
őstag

ebből látszik, hogy én se lomtárat, se rendszervisszaállítást nem használok.
tudom, hogy nem arra való, csak furcsálltam, hogy miért tűnt el 45 giga helyem egy véletlen törlés után, és miért került a törölt fájlok egy része a lomtárba, másik része a rendszervisszaállításba egy olyan meghajtón, ahol ki van kapcsolva a rendszervisszaállítás, és ha már mégis odakerültek, akkor miért nem lehet őket visszaállítani...
szerintem az nem fikázás, ha ennek a csodálatos funkciónak a furcsaságait és az azzal kapcsolatos tapasztalataimat kicsit megemlítem, nem? de ha neked ez fikázásnak minősül, akkor nevezd annak nyugodtan. és hagyd meg nekem a lehetőséget, hogy "fikázhassak", jó? köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11509) Zin válasza _ak_ (#11497) üzenetére


Zin
senior tag

ertem.1 probat sztem megér.remelem sikerulni fog majd akkor.
64 bitest ajanlod?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#11510) localhost válasza bsh (#11508) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Uram! Természetesen tedd, ha jól esik, de hogy mindjárt a Microsoftot kell szapulni? :Y

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11511) _ak_ válasza Zin (#11509) üzenetére


_ak_
addikt

A 4gb ram miatt. (de xpből is az lenne a tutibb). Szinte kivétel nékl működnek a 32biten megszokott progik, de telepítés elött nem árthat átnézni, és/vagy letölteni, a hardverekhez tartozó 64bites drivereket (driverből csak 64bites jó).

Let's begin, de gozaimasu!

(#11512) Zin válasza _ak_ (#11511) üzenetére


Zin
senior tag

Vista-hoz a drivereket?Vegulis masik vinyora le lehetne toltenem.Gondolom ugy gondoltad te is.xp meg maradna ahogy van az lenne a legjobb.Masik vga miatt kene a Vista amugy.Kivancsi vagyok milyen

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#11513) chungee


chungee
addikt

HELP!!!
Nem kapcsol ki a gépem, mert a "Beállítások mentése" ablaknál lefagy :(

[ Szerkesztve ]

(#11514) chungee


chungee
addikt

Erre tippelek. Ha vki tudna angolul, mert sztem oda van írva. Csak nem éertem.

[B]Userenv/1517:

Windows saved user X registry while an application or service was still
using the registry during log off. The memory used by the user's registry
has not been freed. The registry will be unloaded when it is no longer in use.

This is often caused by services running as a user account, try configuring the
services to run in either the LocalService or NetworkService account.[/B]

[ Szerkesztve ]

(#11515) waces válasza chungee (#11514) üzenetére


waces
aktív tag

milyen sp van az xpn? mert erre volt anno hotfix.

illetve a welcome screen kikapcsolasa is mukodhet, mint workaround

Every living creature on earth dies alone.

(#11516) chungee válasza waces (#11515) üzenetére


chungee
addikt

sp2es. Hotfix :F Az mi az:F

[ Szerkesztve ]

(#11517) Sk8erPeter válasza bsh (#11508) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

bsh! localhostnak igaza van, ez kb. olyan, mint amikor Bill Gates-t kezdi el fikázni valaki azért, mert valamit - szavaiddal élve - elk_úrt a saját gépében, esetleg kékhalál-üzenet jelent meg, valamit letörölt, vagy más amatőrségről/figyelmetlenségről tett tanúbizonyságot, és akkor nagy hőbörgés közepette előadja, hogy mekkora sz@r ez a Windows... Csak tudnám, hogy ha valakinek nem tetszik, akkor mondjuk 1.) miért nem használ Linuxot vagy egyéb oprendszert 2.) miért nem csinál jobbat. :U
Ez a dolog, ami veled történt, nem a Microsoft hibája. Ha valamit letöröltél, amit nem kellett volna, akkor így jártál, ez nem az ő hibájuk. Ha meg vissza akartad állítani, miért nem próbálkoztál inkább pl. GetDataBack-kel? :F
Ettől függetlenül egyetértek, a Rendszer-visszaállítás csak ámítás, sok mindenre nem jó, de ezért ne Bill Gates-t vagy a MS-crew-t szapuljuk.

canniball: bocs a tudatlanságomért. :DDD

Sk8erPeter

(#11518) tothm válasza attrax (#11477) üzenetére


tothm
őstag

NEM! EEE-pcre szeretném feltenni!

(#11519) Sátán44 válasza lúzer (#11462) üzenetére


Sátán44
addikt

DX10 nincs.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#11520) _ak_ válasza Sátán44 (#11519) üzenetére


_ak_
addikt

Eredetileg én kérdeztem, h milyen tapasztalatok vannak vele, erre meg és egymásnak adjátok a linket, h miért nincs. :DD
De ha végigolvastad a cikket akkor szemet szútrhat az Alky project, ...ami már ott tart, h XP-n dx10be tolhatod a Crysist very high beállításokon..

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#11521) zsigee válasza bsh (#11502) üzenetére


zsigee
tag

Köszi a tippet. 99,9%, hogy nem memória...Teszt futtatva.
Még nem derült ki a probléma, de alkul...
Fejleményekről írok
Mégegyszer :R
Üdv.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#11522) attrax válasza Sátán44 (#11519) üzenetére


attrax
aktív tag

A nevezett gépen pedig az fut xp alatt.Lehet hogy tényleg valami marketing izé buhera de a telepítése úgy zajlott mint bármelyik korábbi v-nál.Hogy tudnám kideríteni a valóságot? Milyen benchet eresszek rá?Mint mondtam dxdiag lefutott.

Unterschreiben

(#11523) akaido válasza canniball (#11494) üzenetére


akaido
addikt

Az esetleges adatvesztéshez:
Ha jól vágom, akkor a levelek alapértelmezetten C:\Documents and Settings\Felhasználónév\Local Settings\Application Data\Identities\{466AA612-3363-408A-917D-7DD73EEEC26D}\Microsoft\Outlook Express alatt .dbx fájlokban. Ez átállítható a Karbantartás menü alatt a Tárolómappánál bárhová.
A címjegyzékkel kapcsolatban a Documents and Settings\Usernév\Application Data\Microsoft\Address Book alatt a .wab fájlban tárolódik. Ezt nem tudom áthelyezhető-e? :B

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11524) zsigee válasza Steelmanus (#11483) üzenetére


zsigee
tag

Hi!
A probléma továbbra is meg van, SATA kábel, PATA kábel cserélve, vinyó cserélve, optika cserélve. Most éppen fennt van egy rendszer, de nem lehet semmilyen más programot telepíteni :W
Várom a további ötleteket.
:R
Üdv!

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#11525) akaido válasza (Kolombusz) (#11455) üzenetére


akaido
addikt

Lehet marha kérdés: A BIOS-ban a 2.0-s sebesség engedélyezett?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11526) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Ki Bill Gates?Egy üzletember aki vmkor. egy olyan csapat élén állt,mely véletlenül forradalmasította a számítástechnikát és mely csapatot most kizárólag a pénz és a haszon működtet.Mi a Microsoft?Egy multi mely ,mint minden más gazdasági mamut,hasznot haszonra halmoz,akár a vásárlók kárára is,többek között rossz(és kevésbé rossz)termékek eladásából.Tehát:Gates nem Isten,és a Microsoft nem a Máltai Szeretetszolgálat.Lehetünk velük megelégedve,és nem is.Ha a fűtés amit én kivitelezek úgy működne mint a Windows,sokan sífelszerelésben pöttyögtetnétek,de hát nálunk nincs dollármillíókkal fenntartott "monopolium". :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11527) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Tiszteletem!

Meg tudná írni valaki, hogy hogyan lehetne ezt felszámolni?

Üdv, DragonR+

[ Szerkesztve ]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#11528) Zin


Zin
senior tag

64 Bites Vista bolti ára mennyi?
Gondolom 20-30 ezer ft korul biztos van 1 szoftver nem?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#11529) lúzer válasza canniball (#11499) üzenetére


lúzer
veterán

ne viccelj OE-ben is odateszed ahová akarod

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11530) lúzer válasza Sátán44 (#11519) üzenetére


lúzer
veterán

kösz, én is moonman-nál nézegettem egyébként

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11531) lúzer válasza DragonR+ (#11527) üzenetére


lúzer
veterán

asztal-jobbklatty-tulajdonságok

másik kép, vagy a webes tartalom eltávolítása: 2. fülön asztali elemek...

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11532) DragonR+ válasza lúzer (#11531) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Jelentem, üres. (asztali elemek) Pontosabban benne van a Jelenlegi saját honlap, amiben nincs pipa. :)
Nem kéne nekem ez a csoportosítás. :(

[ Szerkesztve ]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#11533) brd válasza DragonR+ (#11527) üzenetére


brd
nagyúr

Egy intézőből elnavigálsz az asztalodhoz (doc&sett\neved\asztal) és ott kiveszed a csoportosítás szerinti rendezést...

The only real valuable thing is intuition.

(#11534) celf


celf
őstag

Beraktam XP-ben a kisegito lehetosegeknel a megjelenitest ilyen "kontrasztos"-ba, es nagyon popec, fekete szinalap mindenhol, fel is gyorsult egy kicsit az egesz hobelebanc, de van par szepseghibaja: pld most fekete alapon fekete betukkel irok. : D
a megjelenitesnel nem engedi ezt a parametert valtoztatni... de hatha esetleg en nem latok valamit.
masik amire tobb eselyt latok: az asztal parancsikonjainal a betumeretet hol tudom allitani? az meg egy csoppet tul nagy, es 5 karakternel tobb nem fer el egy sorban. at tudom nevezni az ikonokat, de hogy egy Winamp se fejren ki.....
szoval any help?
amugy aki kiprobalja ezt a kontraszotos cuccot az elotte mentsen semat, mert visszaaallitasnal a deafultot rakja be, szoval minden elveszik.
sgitseget koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#11535) Flatron710


Flatron710
tag

Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy miért nem szereti az XP az egyik ismerősöm lap top-ját... főleg a winchesterét? Azért ide írtam, mert particionálás után ( partition Magic ) OK minden! Xp telepítő indít.... feltelepít mindent hiba nélkül... majd az utolsó restart után megjelenik vagy 2 mp-re a töltőképernyő, utána pedig kék halál! ( a chkdsk /f lehetőséget javasolja a hiba elhárításához, de az sem működik, mivel a winyó rendben van. ( próbáltam eredeti XP-vel is és módosított változattal is. Az eredmény ugyanaz ) Telepítés elején még meg van a partició, fel is települ rá, de utána nem indul újra... :O Állandóan "kék halál" lesz a vége.
Tegnap egész délután/este ezt csináltuk. Az én tudásom itt megállt...
A segítségeket előre köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#11536) Steelmanus válasza zsigee (#11524) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha ennyi mindent csereltel akkor nem maradt mar mas csak az alaplap, es a memoria.
Gondolom hogy az alaplap jo, a memoriat kellene kivenni, megtisztitani a labait radirral,
tobbszor ki-be tenni, a kontakt miatt, esetleg ha lehetoseged van ra cserelni egy proba
erejeig. Ha igy sem jo, marcsak a BIOS marad hatra, esetleg a BIOS csere.
Adjal mar legyszives egy pontos linket a lapodhoz hogy lassuk a BIOS parametereit,
lehet hogy van benne olyan opcio ami gatolja a programok futasat.
Azert az is haladas hogy felment ra az op.rendszer, most nem volt semmi gubanc a telepiteskor? A windows ugye MS fele, es nem buheralt?

(#11537) Steelmanus válasza celf (#11534) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ott ahol beallitottad a Kontrasztos megjelenitest, ott lehet allitani a betu nagysagan, igaz az egesz megjelenitesre vonatkozik.

(#11538) DragonR+ válasza brd (#11533) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Első ötleteim egyike volt, de ott nincsen csoportosítva. :(
Ez olyan, mint amikor puccba vágsz valamit, de a tetejéről nem tudod letörölni a port. :W

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#11539) Steelmanus válasza Flatron710 (#11535) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mert biztos olyan PQ Magicot hasznalsz ami ne szereti a SATA vincsit.
Miert nem a rendes MS fele telepitolemezzel particionaltok telepites alatt?
Sokan megszivtak mar a kulso particionalo progikkal, foleg a PQ.val, en is hasznaltam
sima ATA vincsin, de telepiteskor mindig Konzisztencia hibaval indult a rendszer, igaz
az XP kijavitotta, de en ezekutan mar nem hasznalok PQ-t.
Van egy jo par meg, pl. az Acronis az rendben mukodik, de az is csak a 10.xx mert a
9.xx ami nekem van csak a SATA 1 -el megy rendesen, ez le is van irva a Readme-ben.
Ami ingyenes az a Paragon fele, ha mar mindenkeppen kulso kell.

(#11540) Flatron710 válasza Steelmanus (#11539) üzenetére


Flatron710
tag

Próbáltuk úgy is, hogy az MS féle telepítővel particionáltuk... Az eredmény minden esetben kék halál volt a telepítés befejezése és az újraindulás után. :((
Köszi a segítséget és a progikat!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#11541) Steelmanus válasza DragonR+ (#11538) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mindefelekeppen HTML hatteret szeretnel?

(#11542) localhost válasza Zin (#11528) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Microsoft Windows Vista Ultimate 64-bit Hun 1pk DVD Ár: 43 459 Ft

Ez itt a google: és 10 másodperc a kopipásztával együtt. Segíthetek MÉG valamit? :F

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11543) Steelmanus válasza zsigee (#11524) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az Adatvegrehajtas megakadalyozasa nincs elallitva?
A kepen az alap beallitas lathato.

[ Szerkesztve ]

(#11544) wjani


wjani
tag

Kedves Flatron710!

Küldtem egy Privát üzit neked.

Üdv
Wjani

CoViA Online könyvkereskedés,

(#11545) DragonR+ válasza Steelmanus (#11541) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Akarja a fene. :D

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#11546) Flatron710 válasza wjani (#11544) üzenetére


Flatron710
tag

Megkaptam! Köszi!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#11547) Steelmanus válasza DragonR+ (#11545) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor eloszor alapra kellene allitani.

(#11548) DragonR+ válasza Steelmanus (#11547) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Megtettem, de semmi.
Az ikonok csoportosítva, plusz a csoporton belüliek egy kupacra "másznak" :(.

Rokoné a masina. Nekem azt mondták, hogy frissítési értesítést kaptak emailen, s azóta ilyen. :Y
Mármint a javasolt frissítés után.. :)

[ Szerkesztve ]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#11549) lúzer válasza DragonR+ (#11548) üzenetére


lúzer
veterán

active desktop letiltása, próbáltad?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11550) Steelmanus válasza Flatron710 (#11540) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mi van kiirva a kek kepernyore? Telepiteskor az XP csak VGA modban uzemel, vagyis
640x480 16 bit, es lehet hogy nem tud atvaltani mas modba.
Gondolom hogy az a kepernyo nem jon be, amikor felhasznalot kell felvenni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.