Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9201) zorius válasza -xXx- (#9200) üzenetére


zorius
tag

oopsie :F

(#9202) zorius válasza -xXx- (#9200) üzenetére


zorius
tag

Nem megmondták világosan, hogy 2253bw-t kell venni?! :W

:P

(#9203) skylaner válasza Eagle16 (#9198) üzenetére


skylaner
senior tag

Én meg 15"-ről váltok 22"-re :)

(#9204) -xXx- válasza zorius (#9202) üzenetére


-xXx-
tag

kösz a segitséget ! :R
ez le van kodolva, nem tom kinek szánták h ien cifra, de nagyon levan lockolva

(#9205) Eagle16 válasza skylaner (#9203) üzenetére


Eagle16
addikt

Nem mondod hogy 15"-os monitoron élvezted a 9800GTX teljesítményét? :D

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9206) zorius válasza -xXx- (#9204) üzenetére


zorius
tag

Viccelődtem persze, örülök, hogy nem vetted magadra!
Majdcsak megoldjátok a skacokkal ügyesen!
Hajrá, aztán beszámolót róla!

(#9207) zorius válasza Eagle16 (#9205) üzenetére


zorius
tag

Biztos csak ideiglenesen, egyszerre nem lehet mindent! :U

(#9208) skylaner válasza Eagle16 (#9205) üzenetére


skylaner
senior tag

Jaja:D De nem is rossz mert 1024-ben full grafon megy a crysis :D

(#9209) Eagle16 válasza skylaner (#9208) üzenetére


Eagle16
addikt

Én is így vagyok vele, mostanra összeraktam egy egész korrekt kis gépet magamnak, már csak a monitor hiányzik. Valahogy mindig fontosabb volt a többi hardverelem, mint a monitor...(mert attól ugye nem lesz nagyobb a teljesítmény :D )

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9210) -xXx-


-xXx-
tag

nincs itt egy 2232BW tulajdonos??? nagyon megköszönném ha vki segitene :R

(#9211) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Nekem a kisebb változata van, a 2032BW, de haveromnak 2232BW-je van, tudok vele beszélni. Mi a kérdés?

(#9212) TazLeacher válasza Eagle16 (#9209) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nekem a legfontosabb a monitor...azt nézem állandóan. Most már készülök (anyagilag :D ) az új Dell 2408-ra...egy újabb őrült "pénzkidobás"...

(#9213) -xXx- válasza TazLeacher (#9211) üzenetére


-xXx-
tag

az OSD vhogy nagyon le van lockolva, vagyis nem hagyja h pl. kikapcsoljam, v bármit beállitsak, probáltam feloladani meg minden, de egy Brightnessnél többet semmit nem hoz elé, s azt az értéket változtatni se tudom =(

(#9214) Eagle16 válasza TazLeacher (#9212) üzenetére


Eagle16
addikt

24" full HD, nem rossz :) Egyszer szerintem majd nekem is hasonló lesz, de most megelégszem egy 22"-ossal is, már ez is nagy fejlődés nekem.
Ha meglesz akkor majd írok róla pár sort.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9215) jokeman válasza nygma (#9193) üzenetére


jokeman
aktív tag

És itt mit? :F

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#9216) TazLeacher válasza Eagle16 (#9214) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én is 22-esbe gondolkoztam, csak mindenki azt mondta - aztán én is beláttam -, hogy 20-asról 22-esre váltani pénzkidobsás...most megpróbálkozom egy ilyennel.

(#9217) jokeman


jokeman
aktív tag

Erre valaki?
help!

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#9218) -xXx- válasza jokeman (#9217) üzenetére


-xXx-
tag

eizo test

(#9219) jokeman válasza -xXx- (#9218) üzenetére


jokeman
aktív tag

És mit kell nézni ott, miröl tudom megállapitani hogy van e pixel hiba?

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#9220) Eagle16 válasza jokeman (#9217) üzenetére


Eagle16
addikt

Én ezt töltöttem le, szerintem jó :) Le is van írva hogy hogyan kell használni.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9221) -xXx- válasza jokeman (#9219) üzenetére


-xXx-
tag

nézed pl. az egyszinu hatteret és keresel egy pixelt, ami nem ugy világit ahogy kellene, ha pl. egy pixel fekete, akkor azt meglátod a fehér hátteren, v pirosan v akármeiken kivéve a fekete hátteren. Ha kapsz egyet, mindenképpen nézd meg jól, töröld le az lcdt nem-e csak mocsok, mert megtéveszto ;)

(#9222) d_Gabesz007


d_Gabesz007
csendes tag

hi

22"-os monitoroknál számít az hogy 5 vagy 2 ms a válaszidő? A monitor főleg netezésre és játékera lesz. Igazából azért kérdem mert 2 típust néztem ki.

SAMSUNG 223BW 22" Ezt 45K-ért tudnám megvenni
Samsung 2253BW 22" EZt meg kb 60-65K-ért.

Megér ~20K-val többet vagy annyit azért nem?

(#9223) JColee válasza d_Gabesz007 (#9222) üzenetére


JColee
őstag

sztem nem ér meg
egyéb paraméterek ugyanazok?pl kontraszt, színmélység, illetve van e dvi-s csatija...stb
ha igen akkor vedd az olcsóbbat

(#9224) mgeris


mgeris
tag

Szisztok!
Szerintetek
Asus VW222S vagy Samsung 2243NW ? :F

Köszi!
Geris

Control is nothing without power.

(#9225) TazLeacher válasza JColee (#9223) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönjük Emese! :W

Ennél lehet, hogy egy kicsit hozzáértőbb választ vár, mint "hamindenugyanzakorazolcsóbbat". Ennyit szerintem ő is ki tudott logikázni. Sajnos nem ismerem az említett 2 monitort, de feltehetőleg nem habira van közte 20K különbség. Úgyhogy várjuk meg egy olyan ember jelenkezését, akinek vagy elmélet, vagy gyakorlati szinten van valami tapasztalata a két monitorral.

(#9226) wwhy válasza d_Gabesz007 (#9222) üzenetére


wwhy
veterán

Papíron számít, a valós életben nem. Jól hangzik, h 2ms, de még a 9 ms-es monitorok is tökéletesen megfelelnek a mindennapi célokra. Programokkal persze kimutatható különbség, de - szerintem - ez szabad szemmel nem észrevehető

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9227) JColee válasza TazLeacher (#9225) üzenetére


JColee
őstag

csak segíteni akartam h mit érdemes figyelni :)
és azt mondtam h nem éri meg sztem (de te azt már nem láttad talán szelektív a látásod...)

[ Szerkesztve ]

(#9228) jokeman válasza -xXx- (#9221) üzenetére


jokeman
aktív tag

:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#9229) old_artist válasza d_Gabesz007 (#9222) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Volt a kezeim között (kalibráláskor) mindkettő, és szvsz a 2253bw nagyobb szintérrel és jobb szürkeányalati váltásai miatt (és ezek értelmében) drágább is!
Ha csak netezésre és "kisebb" játékokra (akkor 223bw) és ha "erős" játékra és filmezésre is akarod használni (akkor 2253bw) mindenképpen a 2ms gray to gray miatt is!

Samsung SM223BW 5ms, 22"WS Samsung TN+Film
Samsung 2253BW 5ms, 2ms g2g, 22"WS Samsung TN+Film

(#9230) JColee válasza old_artist (#9229) üzenetére


JColee
őstag

láttál lg l246wh-t is?
ha igen érdekelne milyenek a színei és a feketéje elég fekete-e :DDD

(#9231) TazLeacher válasza JColee (#9227) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem meg 20K-t se ér meg. Akkor annyit ér? Amint látod volt valaki olyan kedves, és értelmes választ adott a kérdésre. Ez a "szerintem nem" tipikusan olyan válasz, ami tökéletesen alakalmas a hsz-ek szaporítására. Mondtál is valamit, meg nem is. Semmit nem segítettél vele, de azért megválaszoltad a kérdéset. Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy döntsön magától...befejeztem a kötözködést, de inkább olyanokba adj tanácsot, amiben biztos vagy!

[ Szerkesztve ]

(#9232) JColee válasza TazLeacher (#9231) üzenetére


JColee
őstag

igazad van h nem profi választ adtam és grat h most jót oltottál :DDD
ha belekötsz valakibe legalább olvasd el a hszét és legközelebb értelmesebb két mondatot írj "Szerintem meg 20K-t se ér meg. Akkor annyit ér?" ez alatt te mit értesz?
old_artist a lényegét összefoglalta köszönjük :R
vitát én is befejezem

(#9233) old_artist válasza JColee (#9230) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Csak LG L246WP (ami 8ms g2g, 24"WS AU Optronics P-MVA (M240UW01 V0))-val volt szerencsém, aminek elég jók voltak a paraméterei és a feketéi, az LG L246WH: 5ms, 24"WS AU Optronics TN+Film (M240UW04) panelossal még nem találkoztam, így váleményt sem tudok mondani róla.
Ami az LG-et illeti, egyedül az LG-Philips S-IPS panelosak nyerték el kimondottan a tetszésemet, azoknak már elég jók voltak a kalibrálási eredményi és a paraméterei!

A TN-eseknél sokszor "elmegy a kalibrálás", vagyis ezt úgy értem, hogy nem megbízható a panel egyenletes színkezelése (bár ez lehet, hogy a vezérlőpaneltól van, nem tudni)! Többször kell bekalibrálni, hogy egy normális eredmény szülessen!

[ Szerkesztve ]

(#9234) Furky válasza d_Gabesz007 (#9222) üzenetére


Furky
őstag

A 223BW-t a 226BW-hez van társitva, a 2253BW sokkalta újabb modell, értelemszerűen ezért drágább is még. Anno én a 226BW-t választottam, mert a 223BW 21,6"-os, és rengeteg hibás volt köztük, pixelhibás, de ez a későbbiekben jelentős mértékben csökkent. Amúgy az a 45k nagyon gyanús ár. Régebben direkt a pixelhibásakat árulták kb ezen a szinten, régebben alatt értsd azt, hogy kb 4-5 hónapja. Szóval ha az mellett döntenél, akkor ellenőrizd le a boltban alaposan. De lehet, hogy direkt úgy árulják, pixelhibásként, leértékelt áruként...
Én biztos, hogy megint inkább a drágábbat venném, ha lenne egy 2253BW-vel majdnem teljesen azonos, de mégis 1-2 dologban gyengébb típus, akkor megvenném a drágábbat. Azt hiszem van is 21,6"-os monitor új is a Samsung palettáján, de nem tudom így hirtelen, hogy melyik az.

(#9235) JColee válasza old_artist (#9233) üzenetére


JColee
őstag

thx
gyárilag milyen szinten vannak beállítva?
abban nem szabad bízni ugye?

(#9236) Furky válasza JColee (#9235) üzenetére


Furky
őstag

A tapasztalat az, hogy a gyári beállítás nem valami jó, megbízni semmiképpen nem szabad benne, amit megtehetsz kalibrálás elhanyagolásával, hogy keresel a neten az adott monitorhoz színprofilt, hátha más már bekalibrálta, de az sem teljesen jó megoldás, de sok esetben mindenképpen jobb, mint a gyári beállítás, még akkor is, ha nem a te vga-dhoz lett bekalibrálva.

(#9237) old_artist válasza JColee (#9235) üzenetére


old_artist
addikt

Gyárilag semmilyen szinten nincsennek kalibrálva - sőt, a tesztelések során ahol megáll a tesztelés (túl sárgánál vagy uv zöldnél), úgy csomagolják is, és azért vannak olyan esetek, hogy mikor kibontja az ember, keresgél valami %-os beállítást, hogy normálisan lássa a szinek egyensúlyát! :F
Általában, egy közép szintü beállításon maradnak, a kereskedőnél szépen mutasson, - túlvezérelten -, igy nem szabad sohasem bízni/hinni a gyári beállításokban! :K

Mod: a Furky intelmei is helyénvalóak!

[ Szerkesztve ]

(#9238) TazLeacher válasza JColee (#9232) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sajnos nem tudom befejezni, mert még mindig nem érted, figyelmesen elolvastam a hsz-ed, épp ez volt a baj. Akkor nézzük szépen sorjában:

sztem nem ér meg
egyéb paraméterek ugyanazok?pl kontraszt, színmélység, illetve van e dvi-s csatija...stb
ha igen akkor vedd az olcsóbbat

sztem nem ér meg
Szóval, ha valami szerinted nem éri meg, azt meg szokás indokolni, hogy miért nem. Erre írtam, hogy attól, hogy szerintem valami 20K-t sem ér meg, az nem azt jelenti, kivéve, ha meg tudom indokolni, hogy azért mert...nálad ez csak egy sztem nem éri meg, aminek semmi alapja nem volt.

egyéb paraméterek ugyanazok?pl kontraszt, színmélység, illetve van e dvi-s csatija...stb
Ebből látszik, hogy fingod sincs, hogy mire válaszoltál, mert arra sem vetted a fáradságot, hogy beüsd a Google-ba a két monitort, és megnézd, hogy mire válaszolsz. Csak azért írtál, hogy "segíteni próbálj"

ha igen akkor vedd az olcsóbbat
Erre mondom tipikusan azt, hogy KÖSZÖNJÜK EMESE! :C

És - csak, hogy értsd mi a problémám - és miért tartottam teljesen feleslegesnek a hsz-ed:
Ha a konkrétumot kihagyjuk, bármely HW kérdésre tökéletes a válaszod:

Melyik videókártyát vegyem egy 9800GX2-t vagy egy 8800GT-t? Megéri a plussz pénzt a GX2?

sztem nem ér meg
egyéb paraméterek ugyanazok?
ha igen akkor vedd az olcsóbbat

Ez természetes. Ha két dolognak ugyan azok a paraméterei, akkor az olcsóbbat kell venni. (Köszönjük, hogy felnyitottad a szemünket :C ). Lényegében a válaszodnak a lényege, hogy akármi az eredmény, te mondhatod, hogy igazam volt.

Akkor nézzük miért is?

Az ominózus válaszodat követően kiderül, hogy a két monitor ugyan azt tudja! Gratulálunk neked, hiszen azt mondtad, hogy, ha ugyan olyan, vedd az olcsóbbat. :C

Ha kiderül, hogy a drágább sokkal jobb? Akkor mondhatod, hogy igazad volt, hiszen azt mondtad, hogy, ha ugyan olyan, akkor az olcsóbbat, itt nem ugyan olyan, tehát nem kell feltétlen az olcsóbbat, ergo megint igazad volt! :C

Magyarul Ctrl+C, majd Ctrl+V-vel szépen körbejárhatod a Milyen......vegyek topicokat, és beillesztheted a válaszodat kérdéstől függetlenül. Mondjuk nem is kell kérdés, hiszen ez egy nagyon jó alapfilozófia:
Ha két dolognak ugyan azok a paraméterei, akkor az olcsóbbat kell venni!

Köszönjük neked e bölcsesség megalkotását! :W

És csak, hogy értsd, hogy miért kötöttem beléd: sorra járják az emberek a topicokat, és belepofáznak olyan dolgokba, amihez nem értenek, majd a kis újonc bevásárol, és jól jár. Én miért tudom olyan témába befogni a pofámat, amihez nem értek? Erre tök jó példa a tápos topic, ahol naponta kb. 5 ember ajánlja a VX550-et, amikor 100-szor el lett mondva, hogy nem ajánlott. Csak annyit látnak, hogy a VX450 kevés, akkor megnézzük Iponon, hogy mi a következő, azt beírjuk azt. Miért nem lehet ezt olyan emberekre bízni, akik értnek hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#9239) JColee válasza old_artist (#9237) üzenetére


JColee
őstag

Furky old_artist kössz :R

(#9240) fokukac válasza B-L-A-C-K (#8967) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi, végül ezt rendelte meg. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9241) Dead_slow


Dead_slow
tag

Hali!
Komplett gépcsere előtt állok 1680 x 1050 felbontásra kellen 20"-os wilde TFT.
Samsung 2043bw vs Samsung T200
Sztetek megéri a T200 a +pénzt?

(#9242) bluevoodoo


bluevoodoo
csendes tag

Sziasztok!

Ide is betolom,mert talán többen olvassák,mint a Lenovo topicban...(persze a floodolás szándéka nélkül...)

Eddig csak CRT monitorokat használtam,de most szeretnék TFT-re váltani.KB. olyan 100.000 körüli kategóriában gondolkodom,és a Lenovo L220x tűnik a legszimpatikusabbnak a VA panel miatt.Lehetséges alternatívaként még a Samsung 2493HM-et néztem,ami viszon TN+Film panel,és ettől kicsit félek.Elsősorban filmnézésre+általános PC-s felhasználásra kellene,illetve esetenként videovágási/kiadványszerkesztési/képszerkesztési munkálatokra használnám,a játékok kérdése nálam másodlagos.Inkább az az elsődleges szempont,hogy pl. filmek jó minőségben legyenek nézhetők,illetve éles legyen a kép,amennyire csak lehet.Szerintetek ezen szempontok alapján inkább a Lenovo a befutó az S-PVA panel miatt,vagy inkább Samsung?(Esetleges alternatívaként gondoltam még arra,hogy gyűjtök még egy kicsit,és beruháznék egy Dell 2408WFP-re)

(#9243) bluevoodoo válasza bluevoodoo (#9242) üzenetére


bluevoodoo
csendes tag

Illetve még azzal a kérdéssel egészíteném ki,hogy az EIZO 22"-es S-PVA paneles FlexScanjei tarolják-e a mezőnyt,és inkább nézzek vmit ezek közül?

[ Szerkesztve ]

(#9244) rumkola válasza bluevoodoo (#9243) üzenetére


rumkola
veterán

Videózáshoz és főleg kiadványszerkesztéshez felejtsd el a TN panelt.

(#9245) bluevoodoo válasza rumkola (#9244) üzenetére


bluevoodoo
csendes tag

Köszi,én is erre hajlok leginkább!AZ a kérdés,hogy érdemes-e a 100.000 körül kategóriában az L200x-jellegű best buy dolgokkal foglalkozni,vagy mindenképp a Dell/EIZO szint ajánlott?(Leginkább az általános felhasználásra kellene a cucc,de esetenként előfordul,hogy otthon csinálom a céges kiadványszerkesztő-webes-videovágós melókat) Ja,és céges beszerzéssel Lenovohoz valószínűleg nagykeráron tudnék hozzájutni,de alapvetően nem sajnálom a cuccra a pénzt,szóval ha az általános tapasztalat az,hogy érdemesebb felmenni 130-140.000 környékére,akkor annak sincs akadálya.Többet viszont nem nagyon szeretnék költeni a dologra.

(#9246) old_artist válasza Dead_slow (#9241) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A
Samsung SM2043BW: 5ms, 20"WS TN Film, és a
Samsung T200: 2ms g2g, 20"WS TN Film panelos!

Ha fontos Neked a gyorsabb válaszidő és a gray to gray elérése (ezért is drágább), akkor nem kétséges a választás a T200 mellett! :F

szvsz még esetleg a design, vagy a szín is (2043bw - silber, T200 - Rose Black kivitel) dönthet "valamelyik fél" javára! :F

[ Szerkesztve ]

(#9247) zed1983


zed1983
őstag

Hali!
Ehez a monitorhoz mit szóltok érdemes-e megvenni?

DELL E198WFP [link]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9248) Interceptor


Interceptor
addikt

Dell 2009 WFP-ről van valakinek valami infója teszt stb?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#9249) old_artist válasza Interceptor (#9248) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Csak ennyit tudok róla, hogy
Dell 2009WFP: 5ms, 20"WS (állítólag Samsung) TN Film panelos.

(#9250) old_artist válasza zed1983 (#9247) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha általános netezés és kisebb desktop munkára használod, akkor nyerő, már csak amiatt is, hogy van DVI-je és DHCP meg védett HD alkalmazása!
Vásárláskor figyelj a pixel hibákra!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.