Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9501) #41635072 válasza einstein (#9498) üzenetére


#41635072
törölt tag

Háát nem tudom el merjem-e hozni a boltból. :F

(#9502) einstein válasza #41635072 (#9501) üzenetére


einstein
senior tag

Azt gondolod, hogy ez valójában csíkos??

szerk: ez olyan mint a youtube-os videókon villogó TFT-k

[ Szerkesztve ]

(#9503) #41635072 válasza einstein (#9502) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kicsit fura, hogy only 45K. És ettől félek, hogy elég gagyi lesz.
Legalábbis rosszabb mostaninál. :U
Amúgy lehet ilyen egy monitor képe, mert ha a mostanin nem jól van beállítva a frissítés az is ilyen lesz.
Meg most elkeztem félni a d-sub-tól is. :D Egy régi pc magazinomat előkotorásztam és ott azt írta, hogy külső ezközről pl blu-ray olvasóról HD filmet csak dvi-n lehet átvinni. :U

[ Szerkesztve ]

(#9504) kommunism válasza Richter36 (#9499) üzenetére


kommunism
aktív tag

köszi akkor nagyon nagy öngyilkosság lenne 1 22 colos wide vétele 35 ért újonnan ha csak d sub van rajta jelenleg 1 15 colos crt m van gondolom azért bőven lesz javulás

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#9505) proof88 válasza einstein (#9496) üzenetére


proof88
addikt

Huhh, akkor ezek szerint a 19"-esek közül kéne válogatnom? Csak azért, mert tudom, hogy játékban nem olyan fontos, de ha kicsit grafikázok meg miegyéb, akkor szeretem a szép színeket látni, mint crt-n. Meg mondjuk a weblapokat sem szeretem, ha a crt-hez megszokottól eltérő színnel jelnik meg néhány sáv, stb.
Szóval szerinted inkább 19"-es tft? Onnan tudsz valami jobbat 50 körül? :)

(#9506) Furky válasza #41635072 (#9503) üzenetére


Furky
őstag

bruhahaha... Külső lejátszóról is csak akkor, ha tud HDCP-t. Most így hirtelen ezt találtam róla, de majd keresek egy értelmesebb cikket is:)

mod: itt is egy cikk, illetve ezen belül is van több link...

[ Szerkesztve ]

(#9507) einstein válasza proof88 (#9505) üzenetére


einstein
senior tag

Szerintem VA panelost nem igen találsz 50-ért, 19-est sem... :(
Amúgy meg, azt mondom a TN sem olyan vészes, azt is be lehet úgy állítani, hogy közel jó színeket adjon, talán egyedüli hátránya, hogy gyengébbek a betekintési szögei, ezáltal még szemből nézve is lesz némi árnyalatbéli különbség az egyes szélei között (főleg a teteje és az alja között). Ha csak hobbiszinten grafikázol, azért megteszi, de mindenkinek magának kell eldönteni.

(#9508) coarse


coarse
csendes tag

Sziasztok!
Ha van kereken 50ezrem de nem naggyon akarok szélesvásznűt csak ha mmuszály :D!!!
milyen monitort vegyek most kiinéztem egyett: http://www.edigital.hu/product.php?productid=37753&cat=1326&page=1
Nekem ez naggyon bejön de azért a ti véleményetekre is kiváncsi vagyok!

Meg itt van ez a Gericom 22-es(lejebb írtam róla) az is elég durva!

Be the change you want to see in the world...

(#9509) skylaner válasza #41635072 (#9503) üzenetére


skylaner
senior tag

Nem értelek.....Néhány hozzászólással lejjebb még azt írtad h nem vagy film buzi, még DVD filmeket sem nézel csak DivX-t, akkor nem mind1 h nem lehet majd nézni rajta eredeti blue-ray HD filmet???

(#9510) #41635072 válasza skylaner (#9509) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na de ha majd eljön az az idő, akkor lehet, hogy a filmeket blu-ray korongon fogom tárolni.
Vagy ez csak az eredeti filmekre vonatkozik?
Filmbuzi nem vagyok, de azért szoktam filmet nézni. :U

[ Szerkesztve ]

(#9511) #41635072 válasza Furky (#9506) üzenetére


#41635072
törölt tag

Egyébként a külső lejátszó mit jelent?
Ebbe beletartozik a PC-be építhető Blu-ray lejátszó is, vagy csak az asztali? :U

(#9512) proof88 válasza einstein (#9507) üzenetére


proof88
addikt

Hmm, akkor majd erősen fogok kalibrálgatni, de csak a szoftveres dolgokat tudom használni, mert ugye írtak PH!-n a színkalibráló eszközökről, de azok komoly pénzek.

(#9513) Richter36 válasza kommunism (#9504) üzenetére


Richter36
őstag

Az enyémen is csak D.sub van.Nem öngyilkosság,de tény hogy jobb ha van DVI.Viszont az már drágább.
Te tudod mennyi pénzed van rá és az szerint válaszd a legjobbat ami neked tetszik.

(#9514) Furky válasza proof88 (#9512) üzenetére


Furky
őstag

Előre is felkészülhetsz a "kalibrálásra" annyival, hogy olyan monitort választasz, amihez található színprofil fent az interneten. Vannak önkéntes emberek a nagyvilágban, akik olyan jófejek, hogy bekalibrálják az adott típusú monitoraikat, és ezt megosszák emberekkel. Természetesen ez nem egyenlő a kalibrálással, mert ez nem csak a monitor függvénye, hanem pl videókártya, helység fényviszonyai... De még mindig több, mint a semmi, és szerintem jobb is lehet, mint ha az ember hasraütésszerűen állítja a szeméhez. Valamint vannak jófej emberek, akik a kalibrálás bolti árának a harmadáért is megcsinálják ugyanezt. Ha nekiállsz keresgélni színprofilt, akkor pl így tedd: Samsung 226BW icc profile
:))

(#9515) #41635072 válasza #41635072 (#9511) üzenetére


#41635072
törölt tag

9515:Hát ezt jó lenne tudni... :D
De ez is csak eredeti lemeznél van,nem? Mert akkor ez engem nem érint. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9516) Furky válasza #41635072 (#9511) üzenetére


Furky
őstag

Ez egy jó kérdés, véleményem szerint a beépíthető HD lejátszók/írók is HDCP kompatibilisek lesznek, vagy már azok, utána kellene járni. Az egész HDCP-nek a lényege, hogy csak olyan eszközön nézhesd a HD minőségű filmet/akármit, ami HDCP kompatibilis, ha valamelyik nem az, akkor nem élvezheted azt a minőséget, tehát mondjuk visszavált DVD-minőségűre. Ha jól értelmeztem... Szóval lejátszani le lehet, csak nem HD-ban... Úgy meg semmi értelme akkor HD cuccokat venni, ha nem tudod lejátszani HD-ban:)

(#9517) Sirandrish válasza #41635072 (#9497) üzenetére


Sirandrish
legenda

jó csak én Nyíregyházi vagyok és mire onnan lejön már csak 2K a kül meg gariztatni se egyszerü 300Km-ről..

amughy nekem nagyon bejön, semmi bajom vele:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9518) proof88 válasza Furky (#9514) üzenetére


proof88
addikt

Oké, köszönöm szépen a segítséged! :R

(#9519) gergobaby válasza Richter36 (#9458) üzenetére


gergobaby
aktív tag

No problem... Így is sokat tanultam már belőlük :) Sztem a 2. lenne most, ha lenne pénzem, de csak úgy nem is költöm el, ha lesz, csak megfontoltan, mert még gondolkodtam notira átálláson is, csak ahhoz le kéne szoknom a Source-ról, és áttérni a WoW-ra ( 8600GT-s laptop túl drága ) :DD

(#9520) wwhy válasza Furky (#9516) üzenetére


wwhy
veterán

D-subon úgysem fog HD-t nézni ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9521) #41635072 válasza wwhy (#9520) üzenetére


#41635072
törölt tag

Miért is? :U

(#9522) wwhy válasza #41635072 (#9521) üzenetére


wwhy
veterán

Na vajon :F mert a HD tartalom HDMI kábelen megy/fog menni, és neked DVI nincs/nem lesz a monitorodon. DVI-HDMI átalakító létezik, de D-Sub-HDMI-ről még nem hallottam (azért persze lehet).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9523) #41635072 válasza wwhy (#9522) üzenetére


#41635072
törölt tag

HD tartalom csak LCD TV-re megy HDMI-n keresztül.
Monitorra ugyanúgy DVI-n megy.
Ha meg netán nem így lenne, akkor használnék 2 átalakítót. :DDD

(#9524) wwhy válasza #41635072 (#9523) üzenetére


wwhy
veterán

mondtam már, h olvass sokat ;] a legújabb monitorokon már értelemszerűen van HDMI port.
PL1
PL2

persze, mert a VGA-kon majd megjelenik a HDMI port a DVI mellett
drága?? relatív, de szerintem 68-70e nagyon nem drága

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9525) #41635072 válasza wwhy (#9524) üzenetére


#41635072
törölt tag

A legújabb és drága monitorokon. :)
Gondolom az asztali blu-ray lejátszók miatt.
Ha a gép olvasóján és a videókártyán keresztül folyik az adat akkor nem lesz rá szükség szvsz. :U
Egyébként van itthon 720p-s és 1080p-s filmem is és gond nélkül lejátszottam HDD-ről.

[ Szerkesztve ]

(#9526) #41635072 válasza wwhy (#9524) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kinek mi a drága.
Anno 70K-ért vettem 19"-os, de mivel most VGA-t is veszek mellé, ami 25K, ezért csak 45K-s moncsira tellik. Megjelenhet a HDMI, de attól még DVI-n is átmegy, meg személyes tapasztalat szerint D-sub-on is. :U

(#9527) wwhy válasza #41635072 (#9526) üzenetére


wwhy
veterán

persze h átmegy. a minőségről beszélünk, nem?
kazetta-CD-DVD-stb. A minőséghez kell a mennyiség;
a hang is átmegy mono-sztereo-- stb.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9528) #41635072 válasza wwhy (#9527) üzenetére


#41635072
törölt tag

Úgy véltem d-sub-on is átment HD minőségben. :)
Mivel ott ugye csak a video jel megy. HDMI-n meg már az AUDIO is ezért is kell nagyobb sávszél.

[ Szerkesztve ]

(#9529) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Választottam monitort, Asus VW222U, mi a véleményetek róla? Hasonló áron érdemes más? :F

(#9530) proof88


proof88
addikt

Nézegettem teszteket, árakat, miegymás, nagyon gondolkodok... még 2 jött számításba:
IBM Lenovo D221
NEC AccuSync LCD223WM

A 3 napos pixel garancia nem érdekel, elvileg 3 napon bármit cserélniük kell, ha bajom van vele, nem? De. De akkor miért van mindenhol ennyire hangsúlyozva???

Tesztek alapján mind3 jobb színhűséggel rendelkezik, egyik sem tükröződik, állítható dőlésszögűek, stb... Viszont DVI csatlakozása csak a Lenovonak van.
Ezért vagyok dilemmában!

Valaki help!

(#9531) old_artist válasza proof88 (#9530) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Az Asus VW222U-nak is van DVI-D csatlakozója! :K

szvsz ASUS!

[ Szerkesztve ]

(#9532) proof88 válasza old_artist (#9531) üzenetére


proof88
addikt

Elírtam, úgy értettem, hogy a NEC-nek nincs a NEC és a Lenovo közül. Azt tudom, hogy az S-es asusnak nincs, az U-s asusnak van. Nagyon az ASUS felé hajlok, mert megtudtam, hogy pont ilyenje van volt csoporttársamnak és nagyon tetszik neki a képe.

(#9533) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Heló! Nagy gondban vagyok, mert olyan TFT-t szeretnék(még egyelőre csak nézelődök), ami - 22" , - S-PVA panel ,- jó válaszidő játékokhoz, - full hd , -15 Pin D-SUB bemenet, komponens bemenet, DVI-D, HDMI bemenet, Scart bemenet, S-video bemenet, HDCP támogatása, - Beépített TV tuner, távirányító, hdtv ready. pivot, dönthetőség, ezeket "tartalmazza".
Létezik ilyen? :) :B

[ Szerkesztve ]

(#9534) Relic81 válasza Atomgeszi (#9533) üzenetére


Relic81
tag

Hali. Én hasonló cipőben jártam és Eizo S2231W: 8ms g2g, 22"WS Samsung S-PVA (LTM220M3) rendeltem.Tesztek és Hsz-ek alapján kiváló és profi a maga szintjén. :R
"csak érkezne már meg" :))

[ Szerkesztve ]

(#9535) Mauzes válasza proof88 (#9530) üzenetére


Mauzes
őstag

Dehogy cserélnek bármit, ha bajod van vele! Meg van határozva, hogy hány hibás pixel után cserélnek, amennyiben nincs 3 napos pixelgaranciád.

Viszont ha neten rendelsz, és házhozszállítást kérsz, akkor 8 napon belül visszakérheted a termék árát, akkor is, ha tökéletes, de Neked nem tetszik. De Neked kell saját költségen visszajuttatnod a monitort az üzletbe.

(#9536) BMiki


BMiki
csendes tag

Tisztelt Igen-Nagy-Tudású-GURU-k! :)

Lenne rögtön kettő kérdésem is:
Szeretnék venni egy 24" vagy annál nagyobb (de 30"-nál kisebb) wTFT monitort, melyet számítógépes fotófeldolgozásra, szerkesztésre (AUTOCAD) és filmnézésre, illetve konzollal játékra használnék. Ebből következően FULLHD felbontásra, illetve DVI és HDMI csatolóra lenne szükségem a monitoron. Mit ajánlotok (ha az ár másodlagos szempont, de azért szempont :) )?

Ha megveszem az általatok ajánlott monitort, és abba a DVI részbe bekötöm a számítógépem, míg a HDMI részbe a konzolt, akkor tudok váltogatni valahogyan a monitoron, hogy melyik forrást akarom nézni?

(#9537) B-L-A-C-K válasza BMiki (#9536) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mennyit szánnál rá maximum?

(#9538) #41635072


#41635072
törölt tag

Hello!
Megvettem az Asus vw222s monitort, de rohadt mosódott a kép. :W
Alig lehet elolvasni a fórumot.
Esetleg valami ötlet? :U

[ Szerkesztve ]

(#9539) BMiki válasza B-L-A-C-K (#9537) üzenetére


BMiki
csendes tag

Nem igazán tudom az árakat, de mondjuk 200e körül lenne a plafon...

(#9540) wwhy válasza #41635072 (#9538) üzenetére


wwhy
veterán

natív felbontás? DVI?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9541) #41635072 válasza wwhy (#9540) üzenetére


#41635072
törölt tag

Natív, D-sub.
DVI hiánya nem okoz gondot...

(#9542) old_artist válasza Relic81 (#9534) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, osztom a véleményt :R , mivel én is ezzel rendelkezem, és március óta kiváló társammá "alakult", sőt szvsz árához képest nagyon nagy tudású profi monitor!

Tudom, hogy sokat kell rá várni, de hidd el, megéri!
Csak mellesleg, én úgy tudom, hogy az Eizo S2231W 6ms g2g reakcióidővel rendelkezik!

[ Szerkesztve ]

(#9543) Atomgeszi válasza Relic81 (#9534) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez se lenne rossz. De ebben sincs benne minden ami nekem kellene. Lehet ilyen monitort nem is fogok találni?! :O Dell 2407WFP-HC Ez se lenne rossz. De hát ebből is hiányzik! :S

(#9544) #41635072


#41635072
törölt tag

Asus vw222s monitort senki se vegyen!!!

(#9545) old_artist válasza BMiki (#9539) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ami szvsz kielégítené a vágyaidat, nézz be ide, és ha még ha be is kalibrálod hardveresen ... :R - bár ez egy kicsit "húzós", de megéri!!!

PH-s teszt!

[ Szerkesztve ]

(#9546) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Egy Samsung 245T moncsit néztem ki, elsősorban játékra lenne. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a moncsival kapcsolatban? :F

Esetleg hasonló paraméterekkel rendelkező monitort is ajánlhattok!

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9547) old_artist válasza AMATŐR (#9546) üzenetére


old_artist
addikt

Hát, ez elég drága egy darab, ezért az árért szvsz játékra és filmezésre őt ajánlanám - még!
PH-s teszt!

Egyébként remek egy darab a 245T, és a 24"WS Samsung S-PVA (LTM240CS07) panelos méghozzá 6ms g2g reakcióidővel is rendelkezik, már volt a kezeim között, nagyon jó színterü, és nagyon briliáns szineket lehet elérni vele hardveres kalibrálás útján! Akinek van, az nem csalódott még! :K

[ Szerkesztve ]

(#9548) AMATŐR válasza old_artist (#9547) üzenetére


AMATŐR
őstag

Átböngészem az általad ajánlott moncsikat! :R

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9549) Relic81 válasza old_artist (#9547) üzenetére


Relic81
tag

A hivatalos honlapon 8ms-t írnak :F Én onnan bátorkodtam leírni :R
Amennyiben az állításod helyénvaló és 6ms az még jobb :R - Lehet rossz a honlapjuk :DD

(#9550) old_artist válasza Relic81 (#9549) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, lehet, igazad van, de ...
Van olyan hely, ahol 8ms a válaszidő 6ms g2g-vel együtt szerepel - most már én sem tudom, de megkeresem a papírjait és megnézem!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.