Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9051) Hedgehanter válasza #41635072 (#9050) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Miert lenne mindegy?? Oda mehet akarmi mas (meg egy browser) :C

(#9052) #41635072 válasza Hedgehanter (#9051) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csak nekem nincs szükségem rá, mert egyszerre csak egy broswert tudok olvasni. :DDD

(#9053) Hedgehanter válasza #41635072 (#9052) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Akkor neked tenyleg nem kell widescreen... :D

(#9054) #41635072 válasza Hedgehanter (#9053) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát ja, csak olyan szépek a wide monitorok. :DDD

(#9055) Hedgehanter válasza #41635072 (#9054) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Akkor vegyel egyet es nezegesd (mint ahogy masok is teszik.).... :W

(#9056) #41635072 válasza Hedgehanter (#9055) üzenetére


#41635072
törölt tag

A szepség nem kárpótol azért, hogy lesz egy monitorom, ami idegesít, és kihasználni sem tudom. :DDD

(#9057) BioNiCMaN válasza #41635072 (#9056) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha van párod, akkor mindketten egyszerre tudtok olvasgatni, két külön böngészőn. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9058) #41635072 válasza BioNiCMaN (#9057) üzenetére


#41635072
törölt tag

Only for me. :(

(#9059) Relic81


Relic81
tag

Monitor vásárlás előtt állok.Eddig 4:3-as CRT-m volt.Samsung T190 - 19" wide monitort néztem ki. 1440x900-as felbontásal van egy kis gondom,hogy ez miben befolyásolja e a játékokat?Nem vágom ezt a témát :U
Teszem azt,hogy egy FPS,RPG,RTS játéknál tudok ilyen felbontásban játszani?Nem igazán láttam még felajánlani ilyen felbontást programok video beállításánál..Lehet csak a monitorom miatt :) Azt meg érdeklődtem már,hogy a régi dolgok nem támogatták még a wide monitorokat és ott lehet elnyújtási képgond vagy valami hasonló. :F

(#9060) Relic81


Relic81
tag

Az lemaradt,hogy pl.: 1280x800on használnám a felbontást mennyit rontana a képen ha a natív 1440x900as a monitornak?
http://www.widescreengamingforum.com itt ahogy elnézem jóformán majdnem minden játékot 1280x800-ba mutat be :U

(#9061) Hedgehanter válasza Relic81 (#9060) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Jatekoknal nem szamitana hogy 1280*800 de a windows alatt nem biztos hogy jol nezne ki...

(#9062) Punisher15


Punisher15
tag

hello
[SamsungvagyAsus
szerintetek a 2 közül melyik lenne jó választás?Ps3hoz kéne játékra

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#9063) punish3r


punish3r
aktív tag

ha max felbontásban megy a samu 2253BW, akkor a 720p-s videót kisteszi teljes képernyőre, vagy kb mekkora sáv marad fekete?

Már a jövő sem a régi...

(#9064) Hedgehanter válasza punish3r (#9063) üzenetére


Hedgehanter
őstag

330 pixel osszesen osztva 2vel= 165 pixel alul es felul..... olyan 40 cm-es magassaggal szamolva 6-6 cm (nagyon saccolva nem megolni a pontatlansagert).... :DDD
De lehet hulye vagyok es nem igy kell szamolni..

Mod: szerintem kihuzhatod teljesre de le lesz vagva a mozi oldalabol...

[ Szerkesztve ]

(#9065) Zollee


Zollee
tag

Hy All!

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek szakértőktől monitor választás ügyben.
Főleg grafikai tervezés és filmnézés lenne a cél. Tehát a nagy képátló jó lenne, emellett a színhűség sem elhanyagolható. Nem kell brutál 2 ms-os válaszidő, mert játékra NAGGGYON elvétve használom csak. (2 havonta 1x talán..)
Nem akarok már nagyon a HD technika elterjedése után új monitort venni, ezért ha valami olcsóbb 1080p-t támogató gondolatotok van, az is érdekelhet..
A fő viszont az, hogy 20" alá nem nagyon akarom adni és szép színvilágot szeretnék reális áron.

Mi(ke)t javasoltok?

(Mielőtt valaki beírja grafika miatt az EIZO Flex scan-t, szólok, hogy nincs rá 300 rongyom.. :D)
tehát árban is a realitások talaján maradjunk. :))

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy baglyot egyensúlyoz a hátán.

(#9066) skylaner válasza Zollee (#9065) üzenetére


skylaner
senior tag

Hello!

Mivel grafikai tervezésre is használnád így TN-s nem nagyon jöhet szóba.
Van egy nagyon jó ár/értékű monitor amely 22"-s de 1920x1200-s felbontású így full HD-s felbontás nem gond valamint S-PVA panelos és nagyon jó árba van ~90ezer Ft.
Ez a Lenovo L220X !!

Itt van egy teszt róla logout-ról. Nagyon érdemes elolvasni.
Itt van a fóruma: [link]
Brekk-től tudsz ilyent venni ha még árulja(nagyon jó feltételekkel ) [link]

[ Szerkesztve ]

(#9067) skylaner válasza Hedgehanter (#9064) üzenetére


skylaner
senior tag

22"-s monitor magassága (maga a panel,keret nélkül ) nem ~30cm ??

(#9068) Zollee válasza skylaner (#9066) üzenetére


Zollee
tag

Köszi a gyors választ! :)

Nem egy szépségkirálynő, de tény hogy csábító az ára a tudásához képest. :)

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy baglyot egyensúlyoz a hátán.

(#9069) Hedgehanter válasza skylaner (#9067) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De, de akkor csak 4.5 cm alul felul....

(#9070) old_artist válasza Zollee (#9065) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nem írtad, hogy mennyit szánsz rá anyagilag, de...
Háááát igen, egy monitort "csak egyszer kell megvenni" (?), de "jót" és "kiválót", különös tekintettel a grafikai tervezésre és a színhűségre!

szvsz EIZO vagy NEC (horrorisztikus az ára), de az árkimélő levovo is szóba kerülhet!
EIZO-ból ajánlanám a 22'-os FlexScan S2231W (6ms g2g válaszidővel és 22"WS Samsung S-PVA (LTM220M3) panellal rendelkezik), belépő színtű professzionális monitort, ami már 136e alatt van az ára (lépj kapcsolatba esetleg HEXAA-val, most akciósok az EIZO-k nála, nagyon megbízható, korrekt viszonteladói kerskedő), vagy a levovo L220x FullHD "best buy" monitorát ajánlanám - én is, mint skylaner.
Az EIZO-ról csak jókat írhatok (előtte írom a hozzászólásomat), fantasztikus és frenetikus a kontraszt, fényerő és színhelyesség szempontjából, sőt a szürke árnyalati struktúrája is kiváló, és az 1 milliárd színből való 16,7 millió színre való lebontásában is!. A feketéje az fekete!
Jelenleg én is ezen dtp-zek és színbontok, képfeldolgozok és kiadványt szerkesztek, ha bekalibrálod hardveresen, akkor tökéletes megoldás lesz - és mint egy élettárs, ha EasyUp álvánnyal veszed, "bárhova" állíthatod!

A Lenovo ThinkVision L220xWS: 6ms g2g válaszidejű és 22'-os WS Samsung S-PVA (LTM220CS01) panelos! Mivel rendelkezem ilyennel is, itt a PH-n Brekk-től vettem (nagyon megbízható, korrekt eladó, csak ajánlani tudom!), Ő pixel/al-pixel hibára tesztelve (egyedüliként az országban!!!) árusítja. Nagyon jó vétel, a maga 22'-os kategóriájában.

[ Szerkesztve ]

(#9071) #41635072


#41635072
törölt tag

Erről mi a véleményetek?
:R

(#9072) JColee


JColee
őstag

hali
lehet h új gépet rakok össze és egy 24" monitoron töröm a fejem
a keret 70-80e kb és ebből kéne egy 24es 1920*1200 felbontású monitor(lehet h mind ilyen csak láma vok :DDD )
valaki tudna ajánlani vmit?

(#9073) Hedgehanter válasza JColee (#9072) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ket het mulva rendelek egy ilyet lattam hogy nez ki eloben tesztett, egy kicsit tobb mint ami a kereted ugyan....

(tulnyomo reszt 1920*1200 a felbontas)

(#9074) CséZé válasza #41635072 (#9071) üzenetére


CséZé
őstag

nem szerencsés választás, ugyanis hiányzik róla a DVI csatlakozó

(#9075) JColee


JColee
őstag

acerekről tud vki többet?
pl van náluk pixelgarancia?
[ACER X243WD]
pl ennek mennyire jók a színei?
viszonylag olcsó..

(#9076) punish3r válasza Hedgehanter (#9064) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi! ha a héten megjön a moncsi kipróbálom!

Már a jövő sem a régi...

(#9077) Relic81


Relic81
tag

Dell 2007WFP játékra mennyire kiváló?A hsz-ek alapján bátran kacsinthatok felé :) ?

(#9078) old_artist válasza Relic81 (#9077) üzenetére


old_artist
addikt

A Dell 2007WFP kétféle:
- 16ms g2g, 20"WS LG.Philips S-IPS (LM201W01) és
- 8ms g2g, 20"WS Samsung S-PVA (LTM201M1) panelal szerelt monitor.

A Samsung S-PVA-ssal tudnál szvsz játszani, amúgy nagyon jó kis készülék, már volt a kezeim között. :K
Viszont, ha hardveresen bekalibrálod, akkor fantasztikus színterű kijelzővel gazdagodhatsz!
Ezt meg ajánlom figyelmedbe, jó olvasgatást - és esetleges vásárlást!

(#9079) Blom


Blom
aktív tag

Szevasztok!
Mik legyenek a paraméterei egy jo moncsinak?
Méret?
Felbontás?
Válaszidö?
Kontrasztarány?
Fényerö?
Látoszög?
Képponttávolság?
A moncsi játékra kell.
Köszönöm a válaszokat.

(#9080) Hedgehanter válasza Blom (#9079) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ezek majdnem mind csak mas sorrendben:

Valaszido. <6ms
Meret, felbontas (ha van keret (nem irtad mennyi van ra) meg VGA akkor <22")
Latoszog annyira nem fontos meg igazan gyors olcso monitorok TN+film panelesek lesznek..
a tobbi hanyagolhato.....

(#9081) #41635072 válasza CséZé (#9074) üzenetére


#41635072
törölt tag

Arra úgy sincs szükségem.

(#9082) Furky válasza #41635072 (#9081) üzenetére


Furky
őstag

Dehogy nincs... Csak nem tudsz róla, hogy van...

(#9083) #41635072 válasza Furky (#9082) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csak jobban tudom, hogy mire van szükségem. :DD
Én a mostanit is D-SUB-on használom.

(#9084) Eagle16


Eagle16
addikt

Üdv.!

Ez jó választás lenne? Játékra, filmnézésre venném, a 17"-os CRT-m helyett. DVI-s, 5ms-os, 22"-os. Esetleg ilyesmi árkategóriában lenne más?

Esetleg még ez lenne: [link]

Külsőre is tetszik, csak árban már kicsit húzós.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9085) -xXx- válasza Eagle16 (#9084) üzenetére


-xXx-
tag

szvsz. a második LG jobban megérné. én inkább fizetnék 5k-val többet a jobb válaszidejéért,mivel játékokban kényelmesebb lehet. Amúgy jobban is néz ki (sokkal) ;) Amúgy még nézd meg a Samsungokat is pl. a 2253BW-t

(#9086) Eagle16 válasza -xXx- (#9085) üzenetére


Eagle16
addikt

A második nekem is jobban tetszik :K A Samsung sajnos már majdnem 63 ezer forint, 60 ezer a határ :( (de lehet hogy még ez alá is kell mennem...) Jövőhónap közepe felé rendelném meg, addig nem hinném hogy olcsóbbak lesznek.

2ms és 5ms között olyan nagy a különbség játékokban? Az egyik barátomnak 8ms van, és ott egy picit látszik hogy elmosódik a játék gyorsabb részeknél, de alig észrevehető.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9087) Hedgehanter válasza Eagle16 (#9086) üzenetére


Hedgehanter
őstag

8ms meg 5ms kozott nagy kulonbseg van a 2ms az mas teszta azt valahogy mashogy intezik (valami csalas..?? :DDD )

Van egy linkem ahol monitorokat elhet hasonlitgatni csak melohelyen vagyok es nem talalom... Hazaertem belinkelem nagyon jo...

En az LG-t nem preferalom amugy....

Mod: nem csalas GTG (Grey-to-Grey)

[ Szerkesztve ]

(#9088) Eagle16 válasza Hedgehanter (#9087) üzenetére


Eagle16
addikt

Oké :R

A mostani monitorom, TV-m, DVD lejátszóm is LG és mindegyikkel megvagyok elégedve, soha nem romlottak el :) Ezért szeretnék most ebből is LG-t.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9089) MaciG


MaciG
addikt

19" alatt sima (normál), az felett pedig csak wide :C

BANZAII

(#9090) Hedgehanter válasza Eagle16 (#9088) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Na itt a link itt megnezheted a legfontosabb jellemzoket monitoronkent...

Bar nem sok van de nezelodni jo....

[ Szerkesztve ]

(#9091) Eagle16 válasza Hedgehanter (#9090) üzenetére


Eagle16
addikt

Köszi, egész jó...az a 60k-s LG, amit néztem, pont benne van. Ha már olyasmi képe lesz mint a mostani 17"-os LG Flatron-omnak, akkor már jó :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9092) punish3r


punish3r
aktív tag

a TFT moncsik (samu) mágnesesen árnyékoltak? :F ha az 5.1 centerét közvetlen a moncsi felé tenném az nem zavarná, illetve átrana neki? illetve a régi TV-m is közvetlen mellette lenne! ez is lehet zavaró tényező?
THX

Már a jövő sem a régi...

(#9093) Hedgehanter válasza Eagle16 (#9091) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja nem rossz, de azok a gyari szinbeallitasok szornyuek.. :(

(#9094) Furky válasza punish3r (#9092) üzenetére


Furky
őstag

Nekem a centerem ott van a monitor mellett 2 centire kb, és semmi zavar nincs... nameg a tft nem "mágneses" monitor, mármint nem erős mágnesek irányítják a fény útját, mint a katódsugárcsöves (CRT) monitoroknál, meg az ugyanezen az elven működő régi TV-knél.

(#9095) BioNiCMaN válasza punish3r (#9092) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem a 2053BW az 5.1 centerén csücsül, semmi zavar. ;)

Normális esetben nem így van elhelyezve, de most sajna kényszerből ez a megoldás van. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#9096) Blom válasza Hedgehanter (#9080) üzenetére


Blom
aktív tag

Bocsánat, 50-70k köbö.
Karim:e-GeForce 8800GT SSC.
Sürgös lenne a válasz mert csütörtökre kellene a moncsi.

(#9097) punish3r


punish3r
aktív tag

köszi a gyors segítséget! én mindenképp a moncsi fölé akarom vhogy a centert, csak az a baj, hogy asztalon van, falra meg nem tom tenni:( és sajna a hűtése is fölül van a TFT-nek?! :F akkor remélem a képcsöves TV-mmel is barátok közt lesznek!:)) LOL
más: netezésre a 22es wide samunál (max felbontáson) mi az a távolság kb. ahonnan lehet még olvasni?

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#9098) Hedgehanter válasza punish3r (#9097) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Szemfuggo, 1.5-2 meter tuti jo meg... :D

(#9099) Laca19 (a) válasza Hedgehanter (#9098) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Viccelsz? :Y 1.5-2m? Nem érzem magamat vaknak, de nekem 80cm az ideális távolság, a 100cm már megerőltető kissé olvasásra. 1.5-2 méterről meg már csak foltokat látok a monitoron, például a szmájlikat szép színes foltoknak látom itt alul ezen írás közbe. Persze filmet nézni énis 2m-ről szoktam, de az más ügy.

http://www.diesel.com

(#9100) Blom


Blom
aktív tag

Ez szerintetek jo vagy mást válasszak?
SAMSUNG SyncMaster T220 22" Wide TFT monitor (2ms)
[link]

vagy ez [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.