Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9601) H.Roland válasza old_artist (#9600) üzenetére


H.Roland
aktív tag

Igen, ez egy ismert videó.
Viszont. Nem tudom, hogy milyen eredményt kapnánk, ha a Dell monitor lenne a referencia (tehát azon húzkodnánk az egeret). Nem csodálkoznék rajta, ha fordítva is ugyanez lenne a helyzet, tehát hogy a ViewSonic monitor késne ennyit.
Ezen a videón például az input lag nem tudom kit zavarna, amikor majdhogynem csak úgy lehet megállapítani a csúszást, hogy kikockázzuk a felvételt.

Minden relatív.

(#9602) Lacusch69


Lacusch69
tag

Sajnos INNEN nem derül ki a VS-nál mért lag, de a Dellé elég sok.

Viszont szerintem az input lag még az egyes példányoktól is függ, az LG227-ről olvastam többféle teszteredményt.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9603) wizardSWF válasza old_artist (#9600) üzenetére


wizardSWF
csendes tag

igen olvastam a lag-ról a megadott ipon-os tesztben...

ezmennyiben befolyásol mondjuk egy realtime video vágási munkát? (alkalomadtán video-toaster is használatban lenne, aminél a monitoron követném az eredményt)

a végén tényleg rá kell szánnom magam egy EIZO-ra? :(

(#9604) Relic81


Relic81
tag

Ilyen közel voltam és még is oly távol...
CRT-t megszégyenítő képe van az EIZO-nak!Embertelen színvilággal rendelkezik.Assassin Creed-meg olyan volt mintha Jeruzsálemben lettem volna élőben :Y
Láttam már jópár TFT-t ami TN panelos volt,de ez szanaszét büntette :R
Sajnos 1001 éjszaka meséi túl szép,hogy igaz legyen technika ördöge közbeszólt a monitoromnál így várnom kell még 1 hetet :O :O :O
De utána lesz ám nemulass :C :))

(#9605) Bulitt


Bulitt
őstag

Üdvözletem

Nemrég vettem egy Samsung 2232BW 22" TFT Wide monitort. Nagyon meg vagyok elégedve vele, de lenne egy kérdésem.

Jelenleg még analóg kábelen van bekötve, mert a DVI kábel a barátom kocsijába maradt. Az OSD menü alatt a color részt nem lehet elérni. Ez az analóg miatt van vagy esetleg DVI alatt sem fogom tudni elérni? És ha nem, van rá mód hogy eltudjam érni? A másik ilyen kérdésem pedig az lenne hogy minden hol a monitorhoz fel van tüntetve: MagicColor és MagicBright,

OSD menüben tényleg van egy ilyen pont a color alatt, hogy MagicColor, de nem tudom elérni. A magicbright pedig kint van gombon.

Valaki help kérem: PDF Info

(#9606) old_artist válasza wizardSWF (#9603) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A video vágásnál elég gázos lehet egy input-lag "ingadozás/vagy egy kis megingás" szvsz!
Az EIZO-val már láttam video vágásokat, sőt kalibráltam is rá, hááát őszintén megmondom, azóta csak EIZO-kat rendeltek!

(#9607) old_artist válasza Relic81 (#9604) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ne csüggedj egy cseppet se, megéri azt az egy hetet, hogy kivárod!

Utána, már csak "mulathatsz" a frenetikus színtelítettségű és képminőségű monitoroddal! :R

Lesz ám irigyeid! :K

[ Szerkesztve ]

(#9608) AMATŐR válasza Relic81 (#9604) üzenetére


AMATŐR
őstag

Melyik típust rendelted?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9609) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok, de nem értek hozzá egyáltalán. Ezért a segítségeteket kérem, hogy milyet érdemes venni.Főleg filmnézésre és játékra lenne, a pénztárcám olyan 50-60 ezret enged:) Köszi előre is!

(#9610) NoX válasza Jostee (#9609) üzenetére


NoX
senior tag

Nem írtad mekkora méretre gondoltál. 19"? 20"? 22"? Wide? (Ja igen, ez egy widescreen topik :DDD)

Ajánlom a házon belüli teszteket:
- [Kedvező árú 19 hüvelykes kijelzők]
- [19 hüvelykes monitorok tesztje - 1. rész]
- [19 hüvelykes monitorok tesztje - 2. rész]
- [22 colos kijelzők tesztje]

Az áraknak újonnan nézz utánuk, mert a cikkek már nem up-to-date-ek ilyen szempontból.

Én azt mondom, hogy ennyi pénzből már érdemes 20"-22"-ost venni.
Mondjuk egy Samsung SyncMaster 225BW-re egy picikét még rá kell fizetni, de a Samsung SyncMaster 223BW pont belefér ebbe az árba.
Azért Samsung, mert ők járnak az lcd panel-gyártás élén. Szinte mindenki tőlük veszi, miért vennéd meg másodkézből ugyan azt a panelt? :))

[ Szerkesztve ]

(#9611) Furky válasza Jostee (#9609) üzenetére


Furky
őstag

NoX1 ajánlata sem rossz a 2 monitorra, de én inkább hanyagolnám azokat a régebbi modelleket, tuti a frissebbek közül választanék, mondjuk a Samsung 2243BW-t, ez kb. 55-60-ba kerül.

(#9612) NoX válasza Furky (#9611) üzenetére


NoX
senior tag

Hm, valóban, azok fölött már egy picit eljárt az idő, bár rosszabbak nem lettek :)
Hogy rádlicitáljak: Samsung 2253BW kereken 60.000 az egyik boltban. :))

(#9613) Bulitt válasza NoX (#9612) üzenetére


Bulitt
őstag

Esetleg a Samsung 2232BW Bizonyos boltban 58k
Nekem is ilyenem van, és jóó :R

[ Szerkesztve ]

(#9614) Bulitt válasza NoX (#9612) üzenetére


Bulitt
őstag

2x

[ Szerkesztve ]

(#9615) Relic81 válasza AMATŐR (#9608) üzenetére


Relic81
tag

22" WIDE EIZO S2231WE-BK

(#9616) Furky válasza NoX (#9612) üzenetére


Furky
őstag

A 2253BW-re én is gondoltam, de azt drágábbnak gondoltam, inkább 62-65 körülre teszem így... Persze van 1-2 hely, ahol meglehet kapni átlag alatt, és ez jó. Ha meg lehet kapni 60ért, akkor én is ezt ajánlom természetesen ;)

(#9617) skylaner


skylaner
senior tag

Tegnap végre megvettem egy T220-st :)
Külsőre iszonyat durván néz ki és hatalmas (főleg 15" után) de simán át lehet látni pedig még 80cm-re se ülök a monitortól.
Szerencsére pixel -hiba mentes. Bevilágítás nagyon minimális, filmeknél egyáltalán nem zavaró ha van fekete keret a széleken.
Nekem a homogenitással sincs gondom, teljes képernyős színeknél szemből nézve mindenhol ugyanolyanok a színek.
Natív-felbontásba szép éles a képe,betűk is jól olvashatóak , szép éles a betűk kontúrvonala.
Utánhúzást én nem tapasztaltam játékokban (sokat még nem próbáltam Crysis,Dirt,CoD4,GTA SA).
Dirt,Crysis,Cod4 iszonyat jól nézz ki natívban, viszont a GTA SA nem tetszik. Nagyok az ikonok (alul a kis térkép és felül az élet csíkok, fegyverek képe). ilyen. Miért ilyen b@szott nagyok :) ?

Ami viszont nem tetszik azok a látószögek, főleg alulról nem valami túl jó, ha az ágyból nézem akkor egy kicsit sötétebb a kép. Tudom h ez nem a monitor hibája hanem a TN panel gyengesége.
Valamint még nem sikerült teljesen jól beállítani a színeket,alapból itt a PH fórum barnája nem volt valami túl jó,azóta sikerült rajta állítani de még nem tökéletes.
Jelen pillanatban R:29 G:37 B:35

Monitor OSD-jében az RGB értékeket mihez viszonyítva érdemes beállítani?
Valamint ezek közül melyiket érdemes beállítani/bekapcsolni ?
-MagicColor
-Color Tone
-Transparency (ez mi ??)
-MagicBright /ezt hazsnáljátok vagy saját féynerő/kontraszt értékeket hazsnáltok ?/

Összességében jó kis monitor,csak a színeket kéne még jól beállítanom.

Szerk: Játékokban beszoktátok kapcsolni a V-Sync-t ? Én CRT-n használtam de ha itt bekapcsolom egész más lesz a kép, a mozgás világ, nem tudom teljesen jól leírni de érdekes :)

[ Szerkesztve ]

(#9618) AMATŐR válasza Relic81 (#9615) üzenetére


AMATŐR
őstag

Én két típusközött vacillálok, az egyik pontosan az mint a tiéd, a másik az S2431WE-BK.

A szívem a 24 es felé húz, a pénztárcám a 22 es felé! :DDD

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9619) Furky válasza skylaner (#9617) üzenetére


Furky
őstag

Grat!
1. GTA SA.. hát igen, az ilyen, van benne egy beállítási lehetőség az advancedben, hogy widescreen on/off... de eddig semmi változást nem vettem észre, ha ki, vagy be van kapcsolva, mindig ugyanolyan. Mellesleg ha nézed a térképet, nem is kör, hanem ellipszis, szal hiába támogatja a wide felbontásokat, a rockstar nem törte magát még akkoriban, hogy jól is nézzen ki ezen a felbontáson.
2. Ágyból nézve az enyém is sötétebb, filmekre ezért a lejátszó programban adok egy kis fényerőt pluszba, így jó lesz, és a fekete csík sem lesz világosabb, mert csak a film valós területén ad pluszt neki. :)
3. PH! fórum barnája! Na igen, ez egy érdekes kérdés, nekem szó szerint undorító volt, amíg el nem kezdtem használni egy színprofilt, amit netről szedtem le, keress a te monitorodhoz is, biztos van fent. Kalibrálás hiányában ez még mindig több, mint a semmi, de figyelj oda, hogy ha megtaláltad a színprofilt, akkor a kontrasztot, és az RGB értékeket is az ott leírtak szerint lődd be:)
4. MagicColor: néha használom Intelligent-en, mert mégszebb lesz a PH! fórum barnája:) Egyébként meg nem használom
5. ColorTone: passz, nem használom, mert se a warm, se a cool nem jön be a beállításaimhoz.
6. Transparency: ez az OSD-nek az átlátszósága
7. MagicBright: eleinte használtam, aztán mióta színprofillal használom a monitort, hozzá sem nyúlok, mert nem azokhoz az előre beállított értékekhez van belőve a színprofil.

A többihez nem tudok hozzászólni :))

[ Szerkesztve ]

(#9620) Bulitt válasza skylaner (#9617) üzenetére


Bulitt
őstag

Én mindig bekapcsolom, és nem vettem észre furcsa dolgokat. Igaz hogy az előző moncsim 17" TFT volt, szóval nem CRT-ről váltottam. De nem mint ha sokat számítana tapasztalataim alapján.

Mindent én állítottam be, nem használok ilyen Magic dolgokat, mert még elvarázsol :DDD

(#9621) Furky válasza Bulitt (#9620) üzenetére


Furky
őstag

"nem használok ilyen Magic dolgokat, mert még elvarázsol :DDD "

Ez tetszett! :R

(#9622) Bulitt válasza Furky (#9621) üzenetére


Bulitt
őstag

Saját tapasztalatom azt mutatja hogy nem élet képes ez a varázslat. Egyik elő beállítás sem tetszik. Nem tudsz véletlen olyan helyet ahol Samuhoz van ilyen színprofil? Ha samu oldaláról leszedem a moncsim driverét az segít valamit a megjelenítésben? :F

[ Szerkesztve ]

(#9623) Furky válasza Bulitt (#9622) üzenetére


Furky
őstag

Bele kell ásni a netbe mélyen, hogy lehessen ilyesmit találni, ahogy észrevettem. Egy színprofilt találtam, amit linkelnek ebben a cikkben, aztán ennyi.
A Samsung drivere is tulajdonképpen egy színprofilt rendel a monitorhoz, de az csak az alapbeállítás, a szineken semmi sem változik. Talán más 2232BW-s tag olvasgatja ezeket, és tud ebben segíteni, majd kiderül. Ha keresel googleban színprofilt, akkor azt valahogy így tedd: katt ide

(#9624) NoX válasza skylaner (#9617) üzenetére


NoX
senior tag

Hm, nagyjából mindent megválaszolták már előttem, csak egyet nem, amire én is kiváncsi lennék:
"Szerk: Játékokban beszoktátok kapcsolni a V-Sync-t ? Én CRT-n használtam de ha itt bekapcsolom egész más lesz a kép, a mozgás világ, nem tudom teljesen jól leírni de érdekes"

Tényleg, mi az a V-Sync és mit csinál? Vertikálisan szinkronizál. Najó, de ez mit jelent? :)
Úgy sejtem a képernyő frissítéssel lehet kapcsolatban, nekem pl. most a következők:
fH: 64.6kHz
fV: 59.9HZ
1680*1050-en

És akkor ezt a kettőt 1 értékre hozza? Vagy hogyan kell elképzelni?

(#9625) skylaner válasza Furky (#9619) üzenetére


skylaner
senior tag

Találtam egy színprofilt itt.
De nem írnak hozzá RGB,kontraszt értékeket.
Ilyenkor inkább hagyjam ?

(#9626) Bulitt válasza Furky (#9623) üzenetére


Bulitt
őstag

haza megyek megnézem, köszi elméletileg ezt csak berakom és megnézem megfelel e? Ha nem akkor törlöm és kész?

És akkor elkezdek bele merülni ezekbe a dolgokba. Rem jó lesz az amit linkelnek azon az oldalon. Érdekes mert mindenhol azt írják hogy a kék szín dominál. Pedig szerintem nem.

Thx :R

[ Szerkesztve ]

(#9627) Furky válasza skylaner (#9625) üzenetére


Furky
őstag

Ez jó kérdés... Nem tudom, akkor próbáld meg először alapbeállításokon, aztán vegyél vissza először a kontrasztból, mert a 100 az sok. Utána próbálgasd az RGB értékeket állítgatni, de ne túl drasztikusan, csak finoman először...

Bulitt-nak is szól: Induljatok ki ebből a leírásból, szerencsére én megtaláltam anno ezt a CMO-s 226BW-mhez, és az eredmény sokkalta jobb is lett: katt
Amint látjátok majd ezen az oldalon, 4 színprofil van, különböző kontrasztokhoz, és mindegyiknél más, és más RGB értékekkel. Jó lenne valami hasonlót találni a T220-hoz, és a 2232BW-hez is.

Csak Bulittnak: a kék szín a CMO paneleknél dominál, azt mondják, hogy a Samsung paneles Samsungoknál az alapbeállítás is elfogadható, nem igényel sok változtatást... Persze ez csak "amatőr" szinten érvényes:)

[ Szerkesztve ]

(#9628) Bulitt válasza Furky (#9627) üzenetére


Bulitt
őstag

Akkor elmondom, hogy ez úgy indult hogy a dinamikus fény kivágta a szemem az első WMP és MSN ablak közti váltáskor :DDD Akkor elhatároztam hogy kezdek vele valamit. Nagy nehezen rájöttem erre a Magic dolgokra hogy lehet ki/be kapcsolni. Levettem a fényerőt, de a piros szín főleg msn-nél (az a betű színem) elkezdet "fluoreszkálni" és inkább már narancsra hasonlítót mint pirosra. Végül állítottam a vga driverében. Úgy ahogy elfogadható lett, jobb mint volt az a lényeg :D Ahogy viszont bele merültem a menüjébe. Egész jól eltaláltam ami a szememnek jó, de azért megakarom nézni a legjobb beállítást is :)) Azért megnézem hátha jó lesz az enyémre is ezek a színprofilok valamelyike. Bri:100% már kilőve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9629) Bulitt


Bulitt
őstag

Találtam, és nem is egyet és nem csak a 2232BW-hez :C

(#9630) Relic81 válasza AMATŐR (#9618) üzenetére


Relic81
tag

Én nem az ár miatt választottam,de a 24"natív már nagyon SLI-s ha full maxon akarsz nyomulni.22"-hoz nem kell SLI és minden full maxos lehet :)) X2 vagy 55nm GTX még eldöntöm őszig :D
Gyújtottam gyertyát,hogy minden rendben legyen a monitorral :R

(#9631) old_artist válasza Relic81 (#9630) üzenetére


old_artist
addikt

Én meg majd elfújom, ha meglesz! :C

(#9632) AMATŐR válasza Relic81 (#9630) üzenetére


AMATŐR
őstag

Reggel óta eldőlt! S2431W lesz. 4870X2 teszek mellé, a tesztek alapján bírnia kéne! ;]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9633) Furky válasza Bulitt (#9629) üzenetére


Furky
őstag

Ez nagyon jó, de nem tudjuk sajnos azt, hogy milyen beállításhoz valók ezek az ICC profilok :U

(#9634) old_artist válasza Furky (#9633) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, szvsz az icc profilokat csak a monitor hardveres beállításaival lesznek megfelelőek, tehát a fényerő/kontraszt/RGB %-os ismeretében azonosulhatunk az icc profilhoz is! :K

Bár, szvsz (kalibrálási tapasztalataim alapján) csak hozzávetőlegesen lehetünk biztosak az eredményben, mert ahány monitor, annyi féle kalibrálási ráta/érték! De kiindulási pontnak esetleg megfelelő, ha minden adat a rendelkezésünkre áll!

(#9635) old_artist válasza AMATŐR (#9632) üzenetére


old_artist
addikt

szvsz bírnia kell - és bírja is!

(#9636) Furky válasza old_artist (#9634) üzenetére


Furky
őstag

Jaja ezt már megbeszéltük párszor, hogy ez azért mégis több, és jobb, mint az alapbeállítás, de azért ne essünk abba a hitbe, hogy be van kalibrálva a monitor :K

(#9637) Bulitt válasza Furky (#9633) üzenetére


Bulitt
őstag

valahol a monitor teszt leírásában biztos megbújik a többi adat is. Jobban átbújom z oldalt hátha. Kár hogy francia. Nem ismer valaki netes francia-magyar szótárt? :DDD

(#9638) Relic81 válasza AMATŐR (#9632) üzenetére


Relic81
tag

Jaja én is csemegéztem időközben. 4870X2 elég jól viszi a dolgokat szvsz nagyon hajlok én is rá :DD csak a híres csíkozás a panel alján ami az Ati produkálni szokott kiküszöbölhetnék már :C
S2431W Gratz mikor jön meg? :D

(#9639) AMATŐR válasza Relic81 (#9638) üzenetére


AMATŐR
őstag

A kiskerben, ahol vásárolni szoktam, ma befoglalóztam. Addig nem akarom elhozni, amíg nem jönnek az új karik / aug.12 / mert jelen pillanatban nincs VGA-m, mert a régi monitort és a GX2-t már eladtam. Most is csak laptopon nyomom!
Bár, lehet hogy egy darabig kölcsönkérek valakitől egy kártyát, de itt a közelemben csak 6600GT karik vannak, azok meg egy kicsit kevesek erre a moncsira játék szempontjából! :)

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9640) Furky válasza AMATŐR (#9639) üzenetére


Furky
őstag

Amíg nincs vga, addig úgysem tudsz játszani, viszont a monitort már tudnád használni a 6600GT-vel is. :)

(#9641) AMATŐR válasza Furky (#9640) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ez így igaz, csak egyszerre szeretném élvezni a monitor és az új VGA adta lehetőségeket! :D

Filmet egyébként sem azon fogom nézni, netre itt a laptop...

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9642) Jostee


Jostee
tag

Köszi a segítségeket, de még mindig nem sikerült döntenem:) Igazából a Samsung 2253BW és a 2232BW tetszett meg jobban, de mi a különbség köztük? Azt néztem, hogy az egyik 2ms a másik 5ms válaszidővel rendelkezik, de ez miben nyilvánul meg(nézegettem 100ezer feletti monitort is de annak meg 16ms volt)?
A másik pedig az, hogy ezeknek a monitoroknak 60hz a maximum frissítésük? A mostani crt monitoromnál 60hzen kifolyik a szemem :D ...

(#9643) NoX válasza Jostee (#9642) üzenetére


NoX
senior tag

- Samsung 2253BW
- Samsung 2232BW

Mind a kettőnek 2ms a válaszideje grey-to-grey-ben. 5ms pedig a tipikus válaszidejük.

Van több milláért is 16ms monitor, nem elsősorban a sebesség határozza meg a monitor árát, hanem a benne lévő panel típusa és tulajdonságai. Abban az árkategóriában amit te belőttél, csak az úgynevezett TN+Film-es panelek (legolcsóbb, hátrányokkal küszködő, de átlag felhasználónak tökéletes) jöhetnek szóba.

A 2253BW javára:
- Pivot mód
- VESA, falra szerelhetőség
- kevesebbet fogyaszt (5W-tal igaz...)
- jobb kontrasztarány (8000:1)
- nehezebb, tehát több anyag van benne :DDD
- szerintem jobban néz ki :)
Hirtelen ennyi:)

Tehát a 2253BW határozottan jobb vétel a 2232BW-nél. Azt a néhány ezer forintot meg pláne megéri, ami kettejük között van. Én ezt venném.

Az LCD-knek a frissítése teljesen máshogy működik, mint a CRT-ké. Ott akkor is frissül a kép folyamatosan, ha nincs változás a képernyőn, LCD-n meg csak akkor, ha változás történik, és csak azon a helyen, ahol kell.
Ha új neked még ez az egész LCD/TFT technológia, akkor olvasd el a PH! ide vonatkozó cikkét.
Idézem az első mondatot:
"Használd a keresőt!" – hangzik el sokszor az örök érvényű igazság a fórumokon, így a PROHARDVER! fórumain belül is. :K :P

[ Szerkesztve ]

(#9644) old_artist válasza NoX (#9643) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha még lehet spórolni, akkor szvsz -10e-ért a 2253BW (62e) helyett 2253LW-t ajánlanék (52e), mivel paramétereiben ua./megegyezőek a 2253BW-vel, csak a látható képméret 21,6" (-0,4? :K ) miatt "L"-es, ami szvsz elenyésző, de az ára miatt nagyon meggondolandó az a -10e Ft!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#9645) NoX válasza old_artist (#9644) üzenetére


NoX
senior tag

Hmm, ez érdekes. :Y Már majdnem el kezdtem írni azt, hogy valamit elnéztél, mert a magyar Samsung oldalon is 21,6" van a látható képméretnél a BW-nél, de aztán megnéztem a nemzetközit. És valóban itt már rendesen 22" van, az L-nél meg 21,6". Jobban hiszek ennek az oldalnak inkább.

Szóval érdekes. 2253BW (22") vs. 2253LW (21,6") Mit jelenthet akkor az "L"? Light? :DDD Biztos véletlenül elszabták sorozatban azt a panelt, de hogy ne vesszen kárba, ezért kreáltak köré egy típus? :DDD
Ez jó, ez tetszik :C

Viszont ami érdekes, hogy méretre teljesen megegyeznek a spec. szerint, ráadásul az "L" még nehezebb is valamivel :D
A magyaron a technikai adatokba meg 100%-ban megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#9646) old_artist válasza NoX (#9645) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, már én is szinte csak a nemzetközi samu oldalait nézegetem, mert a magyarnak sokszor nem lehet hinni! :W
Az "L", az biztosan szvsz a 21,6"-ra vonatkozik, és a "Light" rövidítést sejtet!
Igen, szerintem is az "elszabtuk" magyarázat tűnik valószínűnek, vagy a spórolás a rágióban, vagy ne vesszen kárba szisztéma!!!

(#9647) Furky válasza old_artist (#9646) üzenetére


Furky
őstag

Spórolás, meg hogy ne vesszen kárba... Annyi ilyent elrontottak, hogy a 223BW után még 1-2 szériát kiadnak ekkora méretből? :) Én nem tudom, hogy miért van ez, ötletem sincs, inkább egy olcsó beszállító, akinek a gyártósora ekkorát tud max csinálni, vagy nem tudom:D

Kb 1 hónappal ezelőtt, vagy 2-3 hete 2253BW, és 2253LW között kellett valakinek dönteni, és sok helyen olvasta, hogy a 2253LW játékokban nem valami jó, azokat inkább irodai használatra szánják, nem otthoni vegyes használatra. Szerintem maradjon inkább a 2253BW mellett. :K

(#9648) NoX válasza old_artist (#9646) üzenetére


NoX
senior tag

Jah, spórolás... Biztos ez a 21,6" méret körültekintően kiszámolt, hogy minden 10.000. darab után nyerjenek vele még 1-et. Tiszta haszon! :DDD
Komolyan kiváncsi lennék a magyarázatra, az őszintére, az igazra.

Hopp, lehet Furky kolléga meg is mondta, de persze, hogy miért kisebb, és miért annyival, az jó kérdés. Meg hogy vajon mi van az ajánlás mögött...

[ Szerkesztve ]

(#9649) Bulitt válasza NoX (#9643) üzenetére


Bulitt
őstag

Én személy szerint mikor vizsgálódtam ezen a téren, nem érzékeltem különbséget 8000:1 vagy 3000:1-hez képest. Lehet hogy van, de én mint átlag user nem érzékeltem. A dinamikus fény viszont mindkettőnél ki ideggel-t :D

Azért vettem a 2232BW-t mert 45k-ért adták :C Falra szerelhetőség pedig a leleményességen múlik nem azon hogy most VESA vagy nem :) Bár ahhoz túl pici hogy falra szereljem :(

(#9650) -szabi-


-szabi-
őstag

Samsung azért adja olcsóbban 2253LW monitort, mert nem saját hanem valamelyik olcsóbb tajvani cég paneljével építi.
A drágább monitoraiba rakja a saját paneleit.
Jó eséllyel.
Mert néha már ott is trükközik. :C

Üdv
szabi

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.