Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8201) J.R.Ewing válasza Furky (#8197) üzenetére


J.R.Ewing
tag

szerintem bedobhatnád még érvként, hogy szar koreai :D

(#8202) J.R.Ewing válasza Mákos7észta (#8199) üzenetére


J.R.Ewing
tag

ne higgy nekik..

az az akciós WTQ 49990ért gianninál ritka alkalom volt. megvettem volna én is, ha már nem adta volna el...

az a WTQ a 226bw-vel egy kategória. amúgy 68bruttó újonan, tehát 50ért ilyen akikapjamarja volt...sajna lemaradtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#8203) tomiee85


tomiee85
senior tag

én mindenhol drágábban látom az LG-t 225bw és 2232bw árkategóriájában..
Te hol nézted az árakat?

[ Szerkesztve ]

(#8204) Mákos7észta válasza Furky (#8200) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

A neten nézegettem, és eddig az jött le, hogy a méreten kívül (223BW: 21,6" ; 226BW: 22") nincs különbség. Ha így van, nem hiszem, hogy az a 0,4" olyan szembetűnő lenne nekem 10K HUF- ért. :U

(#8202) J.R.Ewing: Akkor én is lemaradtam? :(

(#8205) KIRKJE: Jó, hát most veséztük ki, hogy semmit nem számít szinte :U

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#8205) KIRKJE válasza Mákos7észta (#8204) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

5ms vs 2 ms ^^,

(#8206) tommyx


tommyx
tag

Koszonom mindenkinek a hozzaszolasokat a kerdesemmel kapcsolatban :)
Giannit en is neztem a 226wtq-t, engem ott az 5ms bizonyitott el, a wtq elvileg 2ms-es :F
En egyebkent azert a samuval szimpatizaltam, mert egyreszt eddig minden samu cuccommal elegedett voltam, masreszt errol tobb infot is leltem. Ezek persze nem donto ervek, de azert nyomnak a latba.

Mas: amugy itt ph-n most 52k-ert is arulja egy forumtars korrekt feltetelrendszerrel a samu 223bw-t.

(#8207) tomej


tomej
aktív tag

Sziasztok!

Sajna az LG CRT-m igen rossz állapotba került (pedig csak 3 éves...), így némi habozás után rendeltem egy 223BW-t, mivel sajnos nincs időm elmenni próbálgatni. Abban kérném a segítségeteket, hogy a Samsungnál hogy működik a pixelhiba garancia. Konkrétabban: letöltöttem 3 teszt programot és az érdekelne, hogy futtatás közben mikor kell látnom mely típusú hibát és melyikből hány hiba esetén cserélik (ergó post back :) ) , ha lenne olyan szíves vki segíteni. :U
Előre is kösz!

Üdv.

(#8208) Furky válasza J.R.Ewing (#8201) üzenetére


Furky
őstag

Amint látod odaírtam, hogy ez az én hozzáállásom, valamint az LG-t nem szaroztam le, csak nem szimpatikus nekem. Mindig volt valami, ami a Samsung oldalára billentette a mérleget. Ennyi. Ne ess át a ló túlsó oldalára, ne izgulj, nem fogom lehúzni az LG-t ezután sem. :P
A másik mondat meg: "ne higgy nekik..." :))
Egy szóval is mondtam neki, hogy ne vegye meg az LG-t, hanem Samsungot vegyen helyette? Kihangsúlyoztam direkt, hogy ez az én véleményem. ;)

(#8209) Furky válasza tomej (#8207) üzenetére


Furky
őstag

Először nézd végig a teljes felületet fehér képpel, majd fekete képpel, majd piros, zöld, és kék képpel. Ha sehol sem látsz semmi eltérést, akkor nincs pixelhiba. Ha vannak eltérő pöttyök, vagy akár csak 1 eltérő van, 3 napon belül szó nélkül cserélik. Én mind a 3 nap leteszteltem többször. Utána meg egyszer sem, mert már mindegy. Ha több van, azt meg úgyis észreveszi az ember könnyen... Már egy-egy porszemet is annak lehet nézni, persze ilyenkor a felület megtisztítása megoldja a problémát:) Szóval használat közben is észre lehet venni, de azért az első 3 napban napi 3-4x teszteld, és menjen nagyon sokat a monitor is. Akár reggeltől estig.

(#8210) J.R.Ewing válasza Mákos7észta (#8204) üzenetére


J.R.Ewing
tag

nem csak te, hanem mindenki, aki a Gianninál lévő akciós 22" LG L 226WTQ-ra apellált 49990-ért. azt hiszemezt az árat pedig el lehet felejteni, mert amúgy ez 65-70 bruttó

(#8211) tomej válasza Furky (#8209) üzenetére


tomej
aktív tag

thx!

(#8212) kano válasza J.R.Ewing (#8202) üzenetére


kano
nagyúr

Hali!
Nekem adta el. :C :B Az az igazság, hogy ez az első TFT-m és elsőre a TN panel nem annyira jött be úgyhogy lehet, hogy eladó lesz a jövő héten. Egyébként egy nagy piros pont Gianni27-nek, mert tényleg teljesen pixelhiba mentes a moncsi. :C Itt Pesten csak olyan gépem van ami nem tudja meghajtani natívban, így hazaviszem és ha akkor sem fog tetszeni hozom is vissza hétfőn és eladó lesz. Természetesen origi állapotban, ahogy Giannitól átvettem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8213) kano válasza Furky (#8209) üzenetére


kano
nagyúr

Na én meg éppen ez miatt nem veszek Samsungot(mint márkát). Úgy vagyok vele, hogy a 2 gyártó közül inkább az LG-t választanám.
Érveim:
- a Samsung a saját paneljait már szinte csak a felső kategóriás TV ill. monitorjaiba teszi bele, úgyhogy nem hinném, hogy a rendkívül olcsó 223BW-ben Samu panel lenne (inkább AUO, de méginkább CMO);
- nem ad az LCD-ire normális 3 év TELJESKÖRŰ garanciát (monitorokra igen), így elsőre kicsit megtévesztő a 3 év gar (ami ugye Samsung gar.);
- rengeteg termékébe ócska minőségű tápegységet rak, amelyek zúgnak, búgnak stb. de nem ez a bosszantó, hanem az, hogy ez szerintük normális;
- a 223BW-vel sok pixelhiba problémák voltak;
- végezetül pedig sajnos vannak olyan régiók Magyarországon (pl. Baranya) ahol a szervizük nagyon szemét (pl. szerintük az nem rendeltetésszerű használat egy LCD tv-nél, hogy a bemenetére kötsz egy jelforrást :F ).
Az LG vállal az LCD-ire 2 év teljeskörű garanciát, TFT-ire 3 évet. A szervizükkel messze nincs annyi probléma mint a Samuéval.
Nekem is nagyon tetszik egy Samu LCD (40M87) de igazából nem hiányzik nekem a szervizzel való küzdés. :(

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8214) tomiee85 válasza kano (#8213) üzenetére


tomiee85
senior tag

elárulom hogy a 223bw ben 21.6 colos Chunghwa CLAA220WA panel van de már többen leirták.

(#8215) Furky válasza kano (#8213) üzenetére


Furky
őstag

Elfogadom az álláspontod. Szerencsére a 226BW-mben nem zúg a tápegység, és nincs pixelhiba sem. A fórumon volt valaki, akinek a 2232BW-t 3x cserélte le pixelhiba miatt, mindig kapott egy újat, és csak a 4. lett jó. Ilyen előfordult a 223BW-ben is. De az ellenkezője, hogy 223BW-ből elsőre jó lett, és azóta sincs semmi baj, olyan is van. Nekem CMO paneles a 226BW-m, kalibrációval nagyon szépen visszaadja azt, amit kell. (neten fentlévő CMO-s színprofilt használok). Jómagam is Baranyában élek, és még sohasem volt dolgom a Samsung szervízzel, mert egy Samsung termékem sem romlott el(kopp-kopp). 226BW-ben, és 2232BW-ben is van Samsung-paneles, csak azokat nem ebbe az országba szánják, hanem nyugatabbra, és ezek bőven nem felsőkategóriás monitorok. Megértem az érveléseidet, el is fogadom, nem is kötök bele, de én még nem jártam így, ahogy te, nekem minden rendben van eddig. Természetesen ha lesz valami változás, akkor jelzem. ;)

(#8216) kano válasza Furky (#8215) üzenetére


kano
nagyúr

Az a probléma, hogy én LCD-t leszek kénytelen venni Samsungban. Az LG vs. Samsung LCD TV-k közül a Samsungnak nekem jobban tetszik a képe (ami még normális árban is van) viszont valahogy nem tudom legyőzni a félelmemet a szerizükkel szemben. Lehet, hogy veszek egy Sony-t csak az árban egy kicsit borsosabb.
TFT:
Műszerrel kalibráltad a monitorodat?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8217) Furky válasza kano (#8216) üzenetére


Furky
őstag

Nem dehogy, az 15ezer pénz... Túl sok érte, de a neten megtalálható a CMO-s változathoz is az icc profil, vagyis egyszerre 4 színprofil különböző beállításokkal (Brightness, és az RGB értékek). Ő bekalibrálta rendesen, mi meg felhasználjuk. Sokkalta jobb, mint az alap. Az túl kékes volt.

Kéz- és lábtörést a tévéhez ;)

(#8218) kano válasza Furky (#8217) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor jó, mert icc profilom nekem is van a 226WTQ-hoz netről. Az a baj, hogy az itteni VGA-m nem tudja az 1680x1050-et így csak 1280x980-ban tudtam eddig használni.
Majd a hétvégén.

Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8219) Furky válasza kano (#8218) üzenetére


Furky
őstag

1280x800-ban használd szerintem(ha ismeri ezt a felbontást), az méretarányos az 1680x1050-nel. (16:10). És az amit használsz, az nem 1280x960?

(#8220) alien_ válasza alien_ (#8170) üzenetére


alien_
őstag

Up, valaki elő tudna ásni info-t erről a monitorról? Nekem nem sikerült, de sok ügyes ember jár ide :)

Swarm is coming.

(#8221) kano válasza Furky (#8219) üzenetére


kano
nagyúr

De, bocsi csak nem emlékeztem pontosan. Le kellene töltenem egy drivert az LG-től mert csak Plug and Play monitorként ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8222) [lAyCsI] válasza Furky (#8215) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Szia!

223BW-hez hol lehet fellelni ilyen színprofilt?

köszi,

L.

[ Szerkesztve ]

-= No way back from Here =-

(#8223) Morris válasza kano (#8216) üzenetére


Morris
veterán

A sony-tól óvaintelek. közel se jobb annyival mint amennyivel többe kerül. sőt...
Nekem sony bravia lcd tv-m volt. baromi drága és egy nagy szar. úgy ahogy van. és persze fél év után szubpixeles lett. el is adtam. :(((
legközelebb csak samsung vagy pioneer LCD tévét fogok venni (esetleg panasonic).
És a monitorral is így vagyok.
Az első tft-m egy LG1950Q volt. 1 hónap és pixelhibás is lett. a második egy Samsung 940N
2 éves és még csak szubpixelhiba sincs rajta.
most meg ugye a 223BW. és ez is tökéletes (szintén koppkopp) bár csak 2 napja van meg!
Nekem megérte!

Upp a topiknak

[ Szerkesztve ]

(#8224) kano válasza Morris (#8223) üzenetére


kano
nagyúr

Az új W4000-es nem lesz rossz és az ára is alacsonyabb lesz mint az eddigi Sony-knak.
Reméljük a legjobbakat. :R
A Samu termékeinek félek a szervizelésétől.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8225) Morris válasza kano (#8224) üzenetére


Morris
veterán

Rossznak biztos nem rossz, csak van hasonló minőségű alacsonyabb árú termék is! Dehát ezt mindenki maga dönti el, mert ugye nem vagyunk egyformák (hálistennek) :DDD
A samu szervízt én nem ismerem (szinén hálát adok az égnek)
Nekem eddig nem volt gondom velük!

[ Szerkesztve ]

(#8226) csongi


csongi
veterán

Sziasztok! Monitor váltás előtt állok. Jelenleg egy L1915S típusú Tft-m van. ezt szeretném cserélni egy 19" Wide monitorra. Mivel nincs sok pénzem rá ezért a 40K körüli árban gondolkozom. Milyen paneleset érdemes venni? DVI nem fontos, hangszórók nem fontosak. Csak a kép a lényeg.Ilyesmire gondotam

(#8227) Morris válasza csongi (#8226) üzenetére


Morris
veterán

szerintem a panel is adott lesz ebben az árkategóriában (TN + Film).
Az a kérdés milyen márka a legszimpatikusabb neked. samsungok jók

(#8228) Lalla


Lalla
tag

24"-hoz akkor komoly gép kell? még akkor is ha nem játékra hanem pl photoshopozni akarok? p4 2,6 ghz-ez procim van 2gb ram, geforce 9200.

vagy maradjak a 22"nál? pc-re és xbox-ra használnám egyszerre!

22"-ból nem kaptam sam 226bw-t helyette ugyanennyiért kínálnak a boltban 2253bw-t, erről tutdok vmit vagy még ennyire új?

amúgy én is az iolair mb24w-t nézegetem, nagyon olcsó, mondjuk sajnos olyan tapasztalatot sehol se találtam a neten, ahol vki x360-al próbálta volna.

[ Szerkesztve ]

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#8229) Khaal válasza Lalla (#8228) üzenetére


Khaal
őstag

Nem kell komoly gép, ha csak 2D-ben akarod használni, már egy geforce 5200 vagy radeon 9000 is simán tudja az 1920x1200-as felbontást.
X-Boxhoz nem árt hdmi csatlakozós monitort választani (már ha van a x-boxodon hdmi), meg olyat ami tud 1:1 pixel mappingot, vagyis nem húzza szét a képet. Mondjuk 16:10 és 16:9 között nincs nagy torzulás.

(#8230) Lalla válasza Khaal (#8229) üzenetére


Lalla
tag

köszi a segítségek, akkor ebből még lehet hogy 24"os lesz:D
van vknek ilyen iolair mb24w? 2d-re grafikára jó? hobbi szinten értem. filmet is néznék rajta. amúgy hdmi-s a boxom, de hdmi-s moncsik iszonyat drágák, jó lesz ez vga-n, pc meg dvi-n.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#8231) alien_ válasza alien_ (#8220) üzenetére


alien_
őstag

Annyit sikerült kiderítenem, hogy a monitor valójában egy
Digimate L-2231WD 22" LCD Monitor
Normálisabb kép.

Ha valaki elő tudna ásni róla egy tesztet, azt megköszönném!

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#8232) bearone


bearone
csendes tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék tőletek kérni!
Monitor vásárlás előtt állok, egy Samsung 957mb-ről váltanék.
Ezt a két monitort választottam:

Samsung 226bw
HP w2207

Film nézésre, játékra, internetezésre, képszerkesztésre használnám !
Tudnátok segíteni hogy melyik lenne a legjobb választás ?
Max 70 - 80e van rá!

(#8233) tomej


tomej
aktív tag

BW223 Színprofilról továbbra sincs semmi hír?

(#8234) [lAyCsI] válasza tomej (#8233) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

csatlakoznék:)

-= No way back from Here =-

(#8235) KIRKJE válasza bearone (#8232) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Egy szavazat a 226bw-re

Nekem is ilyen van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve: 60% játék, 20-20% film, internet, képeket nem szerkesztek, mert sajnos nem értek hozzá. Bátran merem ajánlani.

(#8236) B-L-A-C-K válasza bearone (#8232) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még 1 szavazat a 226BW-re...

(#8237) bearone


bearone
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

A 226BW nek az állványzata milyen minőségű?
Milyen pixel garancia vonatkozik rá ?

A HP-vel mi a gond a tükröződésen kívül?
Ennek milyen a pixel garanciája?

(#8238) tomej


tomej
aktív tag

megjött a 223BW, várakozásaimnak megfelelő minőség, 0 pixelhiba.

(#8239) B-L-A-C-K válasza bearone (#8237) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Állványzata stabil, forgatható, dönthető, azonban a magassága nem állitható, pixelgarit most pontosan nem tudom, de azt hisezm 3 nap van rá tuti...

(#8240) athomi válasza B-L-A-C-K (#8239) üzenetére


athomi
veterán

Igen jól emlékszel, 3 nap teljeskörű pixelgari van rá. :K
Elvileg 3 év gari van rá, de figyelni kell, mert egy-két bolt 1 év garival szokta árusítani.

[ Szerkesztve ]

(#8241) Morris válasza tomej (#8238) üzenetére


Morris
veterán

akkor üdv a klubban :DDD használd egészséggel

(#8242) csongi


csongi
veterán

Van az az egyszerű kis tesztelő progi amiben egy kisautó halad :) Annak mi a neve? És honnan lehet letölteni?
Meg lett a régi monitorm utódja :)

(#8243) athomi válasza csongi (#8242) üzenetére


athomi
veterán

PixPerAn

(#8244) csongi válasza athomi (#8243) üzenetére


csongi
veterán

:F

(#8245) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok. ASUS VW-193D-B monitorral csatlakozok. Néhány szám ezzel kapcsolatban: 19", 16:10, 1440x900, 5 ms, 850:1 kontraszt... Ezek után nem ülök 17"-os 4:3-as monitor mögé. :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#8246) athomi válasza csongi (#8244) üzenetére


athomi
veterán

Feltettél egy kérdést, válaszoltam rá. Nem értem mi ez az értetlenkedés.

AusWolf: Én is nemrég cseréletm 17"-os 4:3-as képarányú monitorról Wide-ra. Netezni nem túl előnyös, de játszani és filmet nézni sokkal jobb rajta. Már senki nem tudna rámtukmálni egy 4:3-as moncsit, pedig az elején féltem tőle.

[ Szerkesztve ]

(#8247) zolynet válasza tomej (#8233) üzenetére


zolynet
addikt

nem bolygattam túl -> fényerő kontraszt 20-60 oszt jónapot

Life is too short to stay stock!

(#8248) AusWolf válasza athomi (#8246) üzenetére


AusWolf
őstag

Én kifejezetten a széles monitorok ellen voltam egészen addig, amíg szüleim meg nem vették az ugyanilyen típusú monitorukat. Ők nem értenek a PC-hez, így természetesen én üzemeltem be, és akkor, ott elámultam, hogy mennyire félreismertem a 16:10-et. :U Játszani és filmezni tényleg nagyon jó, sőt, szerintem még egy bármilyen, általános alkalmazás is sokkal kényelmesebb rajta (pl Excel). A netezést is megszoktam. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#8249) bearone


bearone
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket! :R
Úgy látom itt nem sok embernek van HP monitora csak samuja!
Gondolom azért mert jobb szervizeltetni meg elterjedtebb.
Még mindig nem sikerült dönteni ! :O

(#8250) csongi válasza athomi (#8246) üzenetére


csongi
veterán

ok most már értem:) :R

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.