Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9101) Furky válasza Blom (#9100) üzenetére


Furky
őstag

Ha tetszik a tv-s design, akkor T220, ha jobban szereted a visszafogottab designt, akkor 2253BW, de ne ebben a boldban vedd, mert itt 2 év garanciát írnak, a Samsung 3 év garanciát ad.

(#9102) Hedgehanter válasza Laca19 (a) (#9099) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja a max felbontast elneztem.... :DDD

Mod: 1600on en masfel meterrol el tudom olvasni 19" CRT.....

[ Szerkesztve ]

(#9103) Eagle16 válasza Hedgehanter (#9093) üzenetére


Eagle16
addikt

Az legyen a legkevesebb, azt magam is be tudom majd valahogy állítani :)
Ha összejön annyi pénz, akkor maradok az LG L226WTQ-PF típusnál, ha nem, akkor pedig az LG W2242T-PF lesz.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9104) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

hello!

erről tud valaki valamit, képileg milyen, lehet olyan jó mint egy samsung?

IBM-LENOVO D221
22"-os,dvi , jó ár.

válaszokat előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#9105) Blom válasza Furky (#9101) üzenetére


Blom
aktív tag

Köszi a segitséget.
De,ha van jobb ajánlatod azt is szivesen fogadonám,mert nem igazán vagyok othol a moncsik világában.
Te melyiket választanád?

(#9106) Hold


Hold
őstag

Szeretnék venni 22-24es TFT-t venni és árban a Acer AL2416WB most 53K-ért van, szerintetek ő jó monitor ? Ha nem jó akkor 50K körül mit ajánlotok ?

Esetleg erről mi a véleményetek ?
SAMSUNG 223BW 22' TFT-LCD DVI most 45K

[ Szerkesztve ]

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#9107) MaciG válasza Hold (#9106) üzenetére


MaciG
addikt

A Samu nagyn jó kis monitor :K Hol van 45K-ért? :R

BANZAII

(#9108) punish3r


punish3r
aktív tag

na megjött a 2253BW-m! kissé alul felül van bevilágítás, de annyira nem zavaró, bár elég sok filmet fogok majd nézni rajt! színei gyönyörűek, még el leszek kicsit a beállításokkal sztem!
ICC profil még nincs hozzá? jah és 75 Hz-re hogy tudom átállítani, max 60 Hz-t enged! :F

Már a jövő sem a régi...

(#9109) Furky válasza punish3r (#9108) üzenetére


Furky
őstag

Sehogy, ne állítsad feljebb, nemrég voltam egyik ismerősömnél, akinél az LG monitora 75Hz-en ment, visszaállítottam 60Hz-re, és a betűk szélén eltünt a ronda vibrálás, szebb lett a kép. TFT-nél úgyis mindegy ez a Hz téma kb.
ICC profil: passz, keresgélj, és tán szerencséd lesz, de tudd, hogy az nem 100%os, nem a te vga-dhoz lett belőve, maximum csak jobb eredményt fogsz elérni vele, mint ami most van.

(#9110) Furky válasza Blom (#9105) üzenetére


Furky
őstag

Ha most kellene választanom monitort, akkor:
60-70ezerért: Samsung 2253BW
80-90ezerért: Lenovo L220x
100-120ezerért: talán a Samsung 2493HM
140, és felette pedig valami 22es eizo-t talán, vagy 26os samsungot

(#9111) Hold válasza Furky (#9110) üzenetére


Hold
őstag

és 40-50ért ? :D

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#9112) Furky válasza Hold (#9111) üzenetére


Furky
őstag

Annyiért nem vennék monitort :)
Inkább spórolnék tovább egy jobb minőségűre.

(#9113) Hold válasza Furky (#9112) üzenetére


Hold
őstag

SAMSUNG 223BW 22' TFT-LCD DVI ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#9114) fobee000


fobee000
tag

Nekem egy Samsung 225bw-m van, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Bevilágítás van, de igazából csak akkor venni észre amikor bekapcsolja az ember és még nem kap rendesen videojelet, egyébként sztem hanyagolható ez a bevilágítós téma.

''Nincs az az elba**ott helyzet, amin ne lehetne szívós, kitartó munkával még tovább rontani''

(#9115) Blom válasza Furky (#9110) üzenetére


Blom
aktív tag

Hálás köszönet a segitségért.

(#9116) punish3r válasza Furky (#9109) üzenetére


punish3r
aktív tag

köszi, akkor hagyom 60on!
az a baj a moncsival hogy nagyon hamar elfárad tőle a szemem! volt pár CRT-m, de ilyen még sose volt! DVI-vel van összekötve, fényerő 50, kontraszt 65, gamma 0,85! mi lehet a baj? :F kb 1 méterről nézem!

Már a jövő sem a régi...

(#9117) Furky válasza punish3r (#9116) üzenetére


Furky
őstag

Amikor átváltottam CRT-ről TFT-re, nekem is ellett 1-2 hét, mire a szemem hozzászokott, nem bírta, fájt, és elfáradt, de aztán megszokta. Mióta van TFT-d?

(#9118) old_artist válasza Hold (#9113) üzenetére


old_artist
addikt

Na, az már nagyon jó kis monitor!
Samsung SM223BW: 5ms, 22"WS Samsung TN Film panelos!

(#9119) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy 730BF-es samum van, ha jól eszem ki 22"-ban a 223bw-t ajánljátok abban az árkategóriában amennyit erre szánnék (50 körül), kérdés, hogy színhűségben, képminőségben fogja-e hozni azt a szintet mint a 730BF?
Esetleg Asus VW222U?

Ja és mégvalami: 20-22"-nál film, játék, web böngészés, amatőr fotófeldolgozás (nem PS, nem kiadványszerkesztés, de az elvárás, hogy azt lássam a monitoron ami a jpg-ben van:) ) elég-e az ATI 2600XT, ha nem akkor mihez kevés? (gondolom játéknál lehetnek problémák)

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#9120) MaciG válasza as_Rock (#9119) üzenetére


MaciG
addikt

A játékoknál lehetnek gondok, mivel nagyobb felbontásban kell futtatnod őket és akkor a videókarid is jóval többet "dolgozik" :K

BANZAII

(#9121) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok.
Samsung 2253bw vagy pedig T220 lenne a két kiválasztott.Internet,Munka,Film,Játékra kéne a monitor vagyis mindenre :) .
Konfig:
Gigabyte EP45 DS3R
Intel E8400
Sapphire HD4850

1680 x 1050 felbontásban menne minden jol ezen a konfigon?
Melyiket érné megvenni? 10E forint a különbség a kettő között.Néztem és szinte mindenki csak jokat ir a 2 monitorrol.

Ha lehet válaszoljatok jo hosszasan :) meg még kb most mert lehet megtudom ma még rendelni.

Köszi elöre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#9122) boogie84 válasza swoody (#9121) üzenetére


boogie84
veterán

adj uram de most azonnal :((( :(

én olvasgattam és neked is azt kellene tenned!! ugyan csak később de én a S 2253BW-t veszem meg... olvass mielőtt ilyet írsz!!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#9123) punish3r válasza Furky (#9117) üzenetére


punish3r
aktív tag

még csak tegnap óta, remélem tényleg megszokom! tesómék akik kevesebbet gépeznek nekik nem tűnik fel!

Már a jövő sem a régi...

(#9124) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok erröl a moncsirol van valakinek tapasztalata?
Samsung 2243NW

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#9125) punish3r válasza punish3r (#9123) üzenetére


punish3r
aktív tag

olyan mintha kisütné a szemem, ha netezek! főleg a fehér háttérnél! :F filmnél is kissé zavaró 3 méterről, de ottt már nem annyira!

Már a jövő sem a régi...

(#9126) -xXx- válasza jokeman (#9124) üzenetére


-xXx-
tag

én is eleinte ezt néztem ki :K inkább irodába való, és ha ezt veszed válaszd a BW-t (NW = nincs DVI bemenet) , szvsz nézd meg a 2232BW, 2253BW és T220-t :D

(#9127) Furky válasza punish3r (#9123) üzenetére


Furky
őstag

Akkor semmi gond. Majd megszokod, nyugi, én naponta kb 14 órát ülök előtte, és semmi gondom vele.

(#9128) swoody válasza boogie84 (#9122) üzenetére


swoody
senior tag

Párszor már átolvastam rendesen :)
Ezért maradt ez a 2 model.És nem tudok választani.

(#9129) Furky válasza swoody (#9128) üzenetére


Furky
őstag

Melyiket néznéd szívesebben az asztalodon? Amelyik jobban bejön neked külsőre, azt vedd meg, mert tudásban majdnem teljesen ugyanazt tudják, nem? :)
Szóval amelyik jobban tetszik...
Amúgy játékokban 1680x1050ben fullon játszhatsz bármivel, Crysis-szel is... Báááármivel...

[ Szerkesztve ]

(#9130) jokeman válasza -xXx- (#9126) üzenetére


jokeman
aktív tag

Dvi nem kell...
És sajnos nincs több cash hogy, a drágábbat vegyem, ezért kérdem hogy akinek van ilyenje, milyen tapasztalatokkal rendelkezik? :F

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#9131) swoody válasza Furky (#9129) üzenetére


swoody
senior tag

T220: [link]

2253BW: [link]

(#9132) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Hamarosan venni szeretnék egy 22"-es wide moncsit. Lenne egy olyan kérdésem, hogy valaki tudja-e annak az oldalnak a linkjét ,ahol a régi játékokat is át lehet alakítani ilyen "wide-os felbontásba" (valami patch szerűség) . Amikbe alapból nincs benne. Régen valaki belinkelte, de sajna nem találom :(

BANZAII

(#9133) skylaner válasza MaciG (#9132) üzenetére


skylaner
senior tag

Ha itt nem találod akkor van még lehetőség.

pl.

-megnyitod google-t
-beírod h "old games on widescreen"
-és a 4. találat a keresett oldal......[link]

(#9134) rumkola válasza MaciG (#9132) üzenetére


rumkola
veterán

Nézd, én jelenleg a Diablo 2-őt nyomom 20-as wide-on 800*600-ban. Semmi gond ezzel, picit túl van lihegve ez a "wide-os felbontás" meg torzítás kérdés...

(#9135) coarse


coarse
csendes tag

Sziasztok! Van 50 ezer forintom és 19-es LCD monitort akarok mit ajánlatok mit vegyek meg kicsit tartok a Widescreentől! Nem akarok rajta filmet nézni! előre is kösszi

Be the change you want to see in the world...

(#9136) moto87


moto87
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb monitor és miért?
Legfőbbképp játékra, netezésre meg film nézésre használnám!

Samsung T220
Samsung 2253BW
Samsung 226BW

Főleg Furky válaszára vagyok kíváncsi mert ha jól látom akkor 226BW van neki és kíváncsi vagyok, hogy milyen de azt is írta, hogy ha most venne monitort akkor 2253BW-t venne ebben az árkategóriában!!!???
Persze a többiek válaszait is várom!!!

köszi

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#9137) skylaner válasza moto87 (#9136) üzenetére


skylaner
senior tag

<65ezer FT árkategóriába szerintem se vegyél már 226BW-t, már régi , a 2253BW jobb paraméterekkel rendelkezik.

Én T220-t veszek ha végre délelőttös műszakba leszek, igaz h 10ezerrel drágább mint a 2253BW , de nekem nagyon bejön az a monitor. Azt a 3 és fél havi ösztöndíjat meg megéri nekem ez a monitor. :)

(#9138) moto87 válasza skylaner (#9137) üzenetére


moto87
csendes tag

És megéri a +10k a T220? Mennyivel tud többet mint a 2253BW? Vagy csak a kinézete miatt tetszik jobban?

[ Szerkesztve ]

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#9139) swoody válasza moto87 (#9138) üzenetére


swoody
senior tag

Kb. Egy honapja keresem erre a választ.
Egy rendes teszt nincs a két monitrrol.

(#9140) MaciG válasza skylaner (#9133) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi, én is ezt az oldalt kerestem :B

BANZAII

(#9141) moto87 válasza swoody (#9139) üzenetére


moto87
csendes tag

Az egy hónap alatt mire jutottál? Melyik monitor jelenleg a befutó nálad?

MÁS.
Ha már Átléptük a 70k határt a T220-assal akkor mi a helyzet a 226CW-el? Elvileg a C-s tipusoknak 97%-os színhűsége!!! 226CW

[ Szerkesztve ]

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#9142) swoody válasza moto87 (#9141) üzenetére


swoody
senior tag

A 2253BW és a T220.Nem birok dönteni mivel egy monitort nem 1-2 évre vesz az ember áltlába.

(#9143) Furky válasza moto87 (#9136) üzenetére


Furky
őstag

Ugyanazt tudom mondani, mint a felettem szólók, 226BW már régi, és az újabbak jobb paraméterekkel is bírnak, ráadásul kb ugyanannyiba is kerülnek:)
Az, hogy a T220, és a 2253BW közül melyiket válaszd... erre ugyanazt tudom mondani, mint már párszor másoknak, döntsön a külső, amelyiket jobban szeretnéd látni az asztalodon, mert belsőleg közel azonos a teljesítményük, biztos van valami pici különbség, de mindkét monitorral ugyanúgy jól jár az ember. Nem fogsz egyikben sem csalódni. Kiegészíteném a külsőt az árral, döntsön ez a két paraméter, ha T220 jobban tetszik, és szánsz is rá plusz valamennyit, akkor vedd meg azt, ha nem akarsz annyit költeni, akkor a 2253BW-t, ha a 2253BW tetszik jobban, akkor is azt vedd meg :))

mod: 226CW: igen, ez egy valami másik, újabb háttérvilágításnak köszönhetően jobb színhűséget ad. Igazából nem tudom hova tenni a 226CW-t, mert nem tudom, hogy jobbak-e a színei a 2253, és a T220as szériánál, ha jobbak, akkor inkább azt venném. Ez egy jó kérdés, össze kellene hasonlítani ezt a 3 monitort, és akkor eldőlne. A 226CW egyértelműen jobb, mint a 226BW, és 2232BW, szal márcsak az újabbakkal hogy áll, azt kellene kideríteni.

[ Szerkesztve ]

(#9144) swoody válasza Furky (#9143) üzenetére


swoody
senior tag

Nem tudom mennyit számit de a T220 20000:1 a 2253BW asszem 8000:1 kontraszt.

(#9145) Furky válasza swoody (#9144) üzenetére


Furky
őstag

Az csak a dinamikus kontraszt. A 226BW-n szinte semmit sem számít, nem tudom, hogy az újabb modelleknél mennyire érdemes használni ezt a plusz "szolgáltatást". Ha a végén megveszitek a monitorokat, akkor kapcsoljátok be a dinamikus kontrasztot, és játszatok, nézzetek filmeket, és figyeljétak, hogy ha mondjuk sötét képről világos képre gyorsan váltotok, akkor éreztek-e valami erősebb kontrasztváltást, azaz azt kell nézni, hogy miután megtörtént a sötét-világos képváltás, érzékelitek, hogy a monitor levett, vagy hozzáadott több kontrasztot-e. :)
A 226BW-nél, aminek 3000:1 a dinamikus kontrasztja, annál észre lehet venni könnyedén ezt a késést.

(#9146) moto87


moto87
csendes tag

A Hz-el mi a helyzet ezeknél a monitoroknál? Kell figyelni rá? Vagy itt már teljesen máshogy működnek?

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#9147) Furky válasza moto87 (#9146) üzenetére


Furky
őstag

Máshogy működnek, a 60Hz-cel semmi gond nincs. Mint mondottam vala voltam nemrég egyik ismerősnél, 19es wide LG monitora volt, d-sub-on rákötve, 75Hz-en ment, visszatettem 60Hz-re, és élesebb lett a kép, a betűk körül eltüntek a rondaságok pl.

(#9148) moto87 válasza Furky (#9147) üzenetére


moto87
csendes tag

Akkor márcsak azt kell eldönteni, hogy melyik legyen a három monitor közül!!! De lehet, hogy a T220-ra fog esni a választásom...!

Canon CanoScan 8800f szkenner eladó!

(#9149) wwhy válasza moto87 (#9146) üzenetére


wwhy
veterán

Nem kell figyelni. A TFT-l 60Hz-en működnek, ha a vga driver esetleg ad más lehetőséget is, azt jobb nem megadni ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9150) old_artist válasza wwhy (#9149) üzenetére


old_artist
addikt

Milyen igaz! :R
Mindíg a monitorok (gyárilag) megadott (és nem a VGA szerinti) Hz-en üzelmeltessük!
Ha hem hiszitek, tapasztaljátok meg a #9147 Funky érvelését! :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.