Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8551) old_artist válasza B-L-A-C-K (#8547) üzenetére


old_artist
addikt

Amúgy HDMI - de rendesen, a specifikációival együtt - olvanivaló!!!

(#8552) B-L-A-C-K válasza old_artist (#8549) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem is tudtam azt hittem csak abban külömbözik hogy a hangot is továbitja, már csak egy kábel kéne meg egy olyan vga...:)

(#8553) old_artist válasza B-L-A-C-K (#8552) üzenetére


old_artist
addikt

Háááát, igen itt a VGA is nagyot nyom a "lapba". Direkt írtam így, mielőtt belekötnének!

[ Szerkesztve ]

(#8554) B-L-A-C-K válasza old_artist (#8553) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:D :R

(#8555) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

"Olcsóbb" 20-22 colos monitort vennék, melyiket ajánljátok? (DVI jó lenne!) max. 55 ezer Ft!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Géza

(#8556) old_artist válasza Geza26 (#8555) üzenetére


old_artist
addikt

Wide vagy normál? - melyiket kultiválod vizuálisan is?

(#8557) Geza26


Geza26
senior tag

wide

Géza

(#8558) joey7 válasza old_artist (#8544) üzenetére


joey7
őstag

ez a lenovo nagyon komoly,főleg ennyi pénzért!
tudsz esetleg ajánlani alternatívát erre? filmezésre, wide és mindenképpen full hd-s érdekelne. :R

[ Szerkesztve ]

(#8559) old_artist válasza Geza26 (#8557) üzenetére


old_artist
addikt

Vagy:
- Samsung 223bw
- Samsung 2232bw
- Samsung 2243bw

(#8560) old_artist válasza joey7 (#8558) üzenetére


old_artist
addikt

FullHD? - csak ezt a lenovo L220x-et (ennyi pénzért?!?!), "best-buy",
vagy 2-3x ennyiért EIZO-t és Dell (pl. 2408WFP-set)!! - amit még érdemes megvenni, de csakis S-PVA-sat!!!!

De, hátha van valaki, aki mást mond!

[ Szerkesztve ]

(#8561) joey7 válasza old_artist (#8560) üzenetére


joey7
őstag

akkor nem véletlenül nem találtam hasonlót ár/értékben.
ehh, 2x, 3x ennyi pénzt nem érnek meg,mert akkor ott a tévé inkább.
nekem ez a pénz a plafon erre a célra. igazából nem is gondoltam,h 100e alatt van fullhd monitor.
köszi.

(#8562) old_artist válasza joey7 (#8561) üzenetére


old_artist
addikt

Hát, ez a lenovo 81-95 között mozog, és nem TN panelú, hanem S-PVA (?!?!?!) - még hozzá!!! - sokkal jobb, mint a TV!!! - hidd el - tapasztalom!!!
Most, ahogy "itt nálam" írom előtte a hozzászólást, el is csodálkoztam, hogy mennyire jó!

Itt a PH-n a Brekk árusítja pixel hibára tesztelve (nem piskóta, egyedüli a szakmában!!!).

(#8563) B-L-A-C-K válasza old_artist (#8562) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért nem kell lebecsűlni az uj tn panelos moncsikat sem pl nekem a 2493 hihetetlenül klasz...

(#8564) old_artist válasza B-L-A-C-K (#8563) üzenetére


old_artist
addikt

Bocs, de én "TV"-t írtam és nem TN-eset!!!!

[ Szerkesztve ]

(#8565) old_artist válasza B-L-A-C-K (#8563) üzenetére


old_artist
addikt

Én nem becsülöm le a TN-es panelosokat (távol áll tőlem), de gondolom, hogy azért abban igazat adsz nekem, hogy az S-PVA panelos jobb a TN-estől?!?!

[ Szerkesztve ]

(#8566) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Heló!
Úgy érzem, lassan ideje lenne lecserélnem a jól megöregedett Belinea 15"-s monitoromat(egyébként még mindig kiváló, bár már 1-2 éve csak 100-100 fényerő-kontraszton ad szép képet). Nem létfontosságú most lecserélnem (ebben a pillanatban) a monitorom. Először is felmérném a terepet. Nem akarok olyan monitort ami kb. 2 évig jó majd dobhatom ki. A crt is velem van már több mint 5 éve... TFT/LCD-vel is szeretnék ennyi boldog évet eltölteni.
A következőkre használnám: Játszanék, kizárólag xbox360(sz.gépet befejeztem)-on(ezért a felbontás fontos, hogy szép képet adjon.). Filmeznék is rajta igen, de persze nem egésznap. Szeretném ha mondjuk leülök egy délután filmet nézni pár órácskára, akkor elvarázsoljanak a színek stb. tehát értitek. No ez mellesleg játéknál is fontos. A 3. szempont pedig a netezés msn weblapok böngészése. Más nem igen menne rajta. Én egy olyan 20-22" col körülire gondoltam. Ez szerintem bőven elég lenne. Árat nem mondok inkább. Tudom unalmas az a legjobb legjobb áron, de olyan kéne. Mellesleg a határt meghúznám 80-90(ez csak a sokéves együttélés miatt) ezerig. Szívesen fogadok minden ajánlatot, tanácsot. Meg aztán teszteket is! :) Előre is köszönöm!

(#8567) old_artist válasza Atomgeszi (#8566) üzenetére


old_artist
addikt

Na, ha csak ezt az oldalt elolvasod és elolvastad volna, akkor biztos, hogy találtál volna megoldást döntésedre, különösen a #8522, #8524, #8544 és #8560-as hozzászólások alapján!

Ha minőséget és megbízhatót akarsz, és vagy 5 éves garanciával - akkor az EIZO! - csak 2-3-4-5x ennyi árért!

(#8568) sucre


sucre
csendes tag

Szeretnék kérni egy kis segítségeteket hogy melyik monitort válasszam.
Amiket kinéztem: Samsung 225MW
Lenovo L220X
Samsung 2493HM
BenQ FP222WH
PS3 -hoz akarom szóval azért fontos hogy tudja az 1080p felbontást. Csak mindegyiknek van valami hátulütője is.
225MW: nem támogatja a HDCP-t és azt olvastam hogy ezért nem ajánlják PS3hoz+ TN paneles és ez se előny, de viszont van benne TV tuner meg PiP mód. Valaki esetleg nem tudja a HDCP nélkül müködik-e a PS3mal rendesen? Meg ez elég furcsán jeleníthet meg az 1080p-t ha a felbontása 1680*1050
L220X: nagyon tetszik hogy ez nem TN paneles és az ára is jó ráadásul. A felbontása is 1920*1200 gondolom ez már jól néz ki PS3-on. Hiányzik belőle nekem a TV tuner meg a PiP mód meg hát félek a pixelhibáktól (vagy lehet én becsülöm le a Lenovot akkor bocsi mert nem ismerem annyira)
2493HM: az ipon oldalán istenítik eléggé csak egy kicsit már húzós az ára 100k bár ez már 24" de TN panelos. Aztán olvastam róla pár értékelést külföldi oldalakon és el is ment tőle a kedvem mert az írták nem tudja az 1:1 mappinget meg hogy jó monitor de nehogy vegyek 1080p-s felhasználásra.
FP222WH: ezt is nézegettem de ez tulajdonképpen képben sincs mert 1680*1050 felbontás meg TN panel meg BenQ-nál hallottam hogy sok a pixelhibás LCD.

Valaki nem tudna ajánlani olyan monitort ami ezeknek a monitoroknak a jó tulajdonságait foglalja magába mint 1080p támogatás, HDCP ha fontos(bár nem értem miért van szüksége a PS3-nak erre mert úgy tudom ez valami másolás védelem), az annyira nem is fontos hogy ne legyen TN panelos mert azt még szerintem el viselem, de egy TV tunernak örülnék meg egy PiP-nek is. És az ára is hasonló körökben legyen mint ezeknek a monitoroknak van szóval úgy max 100k. Vagy ezek közül tévedek esetleg valamiben? Mert ha pl nem szükséges a HDCP a PS3-nak akkor simán a Samsung 225MW lenne.

(#8569) B-L-A-C-K válasza sucre (#8568) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom mit irtak tesztben a 2493-ról de én elötte ülök és nagyon király és csak ajánlani tudom...

(#8570) sucre válasza B-L-A-C-K (#8569) üzenetére


sucre
csendes tag

jó csak azt nem tudom hogy mi a baja a 1080p-s megjelenítéssel PS3-nál és erre lennék kiváncsi, egyébként ez főleg a mérete miatt jönne számításba nagyon tetszik ez a 24" csak hát jó drágák, én meg nem akarok fizetni +30-40 ezer forintot 2"-ért.

(#8571) B-L-A-C-K válasza sucre (#8570) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ebben van hdmi is nekem 22"-m volt elötte és nem gondoltam ekkra lesz de sokat számit az a 2" vagyis nekem elég szembe tünő...

(#8572) Poroly


Poroly
csendes tag

Hello.

Én is monitor vásárlás előtt állok és olvasgattam is a fórumot . Egy 20 vagy 22" TFT szeretnék és azt látom hogy mindenki a samsungokat ajánlja. Mi a véleményetek az LG TFT-kről
LG W2242S-SF vagy LG 222WS-SN

(#8573) joey7 válasza old_artist (#8562) üzenetére


joey7
őstag

ez nagyszerűen hangzik! egyébként is akartam monitort cserélni,s így egy csapásra két legyet lehetne ütni,s nem kéne vennem egyelőre tévét sem,egy darabig elleszek az "egérmozival". :D .

(#8574) sucre válasza B-L-A-C-K (#8571) üzenetére


sucre
csendes tag

Na most végigolvastam pár véleményt róla és úgy döntöttem hogy akármennyire is bejön ez kiesik a listámról mert az 1080p úgy jeleníti meg PS3-on hogy vagy megnyújtja vagy pedig hagy fent és lent egy kis fekete csíkot mivel nem tudja az 1:1 mappingot.

De várok hátha valaki ajánl egy olyat ami minden tekintetben jó, ezzel csak az ár meg az elöbb említett bajom volt, mert a TN panel annyira nem gáz számomra úgyse akarok semmiféle grafikai munkát végezni rajta. Játékra és filmnézésre meg tökéletes lesz

(#8575) joey7 válasza sucre (#8574) üzenetére


joey7
őstag

az alább említett lenovo L220x nem jöhet számításba? 80-95e és full hd. :)

(#8576) einstein válasza joey7 (#8575) üzenetére


einstein
senior tag

Azért utána kell nézni, tudja e az 1:1 PM-ot, tehát hogy hogy néz ki rajta a PS3 1080p-je...

(#8577) sucre válasza einstein (#8576) üzenetére


sucre
csendes tag

Na igen erre lennék kiváncsi ezért is kértem segítséget, mert ugye az egy dolog hogy megjeleníti a PS3 de az már más kérdés hogy hogyan mert nem akarom hogy nyújtott legyen vagy fekete csík maradjon bár ha választanom kéne inkább a csík maradjon meg...

(#8578) old_artist válasza joey7 (#8573) üzenetére


old_artist
addikt

Azt meghiszem, ám!!! - két legyet egy csapásra -, milyen igaz!

(#8579) B-L-A-C-K válasza sucre (#8577) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

ps3-shoz kell hdmi bemenet a monitorra vagy elég a dvi is?

(#8580) Hooper válasza Poroly (#8572) üzenetére


Hooper
őstag

Hello!

Haveromnak 1 20"os LGje van (ha jol tudom LG L204WS-SF - 45ropiba kerül most, és ennyit mindneképpen megér szerintem)
Nyakamat teszem rá, hogy nemnyult a monitor beálliásihoz -nem az az ember akit ienek érdekelnek :DDD - (szinek, stb) és nagyon szép képe van, élesek a betűk, szépek a szinek, nincs elmászva a gyári beállitás, és a 20"asnál 1általán nincs bevilágítás se, ami zavarna a filmeknél.
De mondjuk attol függ mennyit szánsz rá. Samuk közül a 223BWt ajánlgatják az olcsobbak közül (21,6"), de most jöttek ki uj samuk 2243,2253,2043,2053 stb.. szerintem ezeket érdemes megnézegetni, én 2243BW-t wettem és nekem nagyon tetszik! >>itt irtam róla [link]

[ Szerkesztve ]

(#8581) sucre válasza B-L-A-C-K (#8579) üzenetére


sucre
csendes tag

Szerintem elég a DVI is mert van HDMI-DVI kábel.

(#8582) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

Erről mi a véleményetek? ár/érték? tapasztalat? Film,játék-ra kell..mire másra :DDD

link

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#8583) B-L-A-C-K válasza Chapel (#8582) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Inkább 226bw-t vegyél szerintem helyette az tuti jó...:)

(#8584) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

üdv, én most vettem nemrég egy ASUS VW195D monitort, 40be, boltból! :) és szerintem tökéletes, nemtudom ki mit gondol erről a tipusról?

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#8585) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Körbenéztem neten, de választ nem találtam a problémámra. Most vettem egy Samsung 226BW- t, és ha az OSD- ben szeretném beállítani a képet, akkor a legtöbb, a monitorral kapcsolatos beállításhoz azt írja k: "Not Available", a MAgicTune- t felraktam, azzal sem tudok mit kezdeni :(

A másik problémám, hogy a monitoron vízszintesen csíkok futnak, mint a tévében, régen amikor CRT monitorokat kameráztak :F Ezt a jelenséget sem tudom mire vélni :(

Ezek mit jelentenek? El kell vinni garanciában javítani? :F Előre is köszi a segítséget :R

Üdv.
Mákos7észta

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#8586) B-L-A-C-K válasza Mákos7észta (#8585) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(Not Available) ez azért van mert dvi csatin keresztül csatlakoztatod és ezt magának állitja be nézd meg ha d-subra kötöd ugy menni fog... :)

A csikok azt nem tudom miért vannak miylen videókarid van?

[ Szerkesztve ]

(#8587) skylaner válasza Mákos7észta (#8585) üzenetére


skylaner
senior tag

DVI-al kösdd össze a monitort és a VGA-t és akkor elérhető lesz az OSD-ben minden beállítás.

(#8588) Mákos7észta válasza B-L-A-C-K (#8586) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Ja, igen, ezt nem mondtam, D-Subon van rákötve a laptopra :F

A videokari egy integrált Intel X3100- as.

mod2: amint látom, két ellentétes vélemény :U

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#8589) skylaner válasza Mákos7észta (#8588) üzenetére


skylaner
senior tag

Amit B-L-A-C-K ír az is igaz :)

Én arra godnoltam h ha pl. D-Subon kötöd rá akkor nem tudod azt beállítani h nem natív felbontáson a képet ne húzza szét. Meg még van egy-két beállítás amit D-Subon nem lehet megcsinálni..

(#8590) Mákos7észta válasza skylaner (#8589) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

A monitort jelöltem elsődlegesnek, szóval natívban ment, be is állítottam, szép képe volt, de valami szörnyű beállításokkal, most meg csak nézek, mert nem tudok semmit sem beállítani :F

Pl. a csíkozódásra valakinek valamilyen ötlete? Dynamic Contrast lehetséges? Bár azt sem tudom be van e kapcsolva, mert nem tudom beállítani, ráadásul folyamatosan csinálja, nem csak hirtelen képváltásnál :(

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#8591) AdamNorthWes


AdamNorthWes
tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem hogy a Samsung 19" 931BW és 931CW között mi a lényegi különbség?
És hogy egyáltalán a samsungokról mi a véleményetek jó monitorok vagy lg szintűek? :)
Előre is köszönöm!

'Use your brain and you have a good day.' :)

(#8592) Quan-Chi válasza AdamNorthWes (#8591) üzenetére


Quan-Chi
őstag

szerintem csak kontrasztarány közti különbségről lehet szó! amugy nagyon jók a samsungok, faterom SAmsung 943NW-t meg LG 194WS-t nyúz, naggyából hasonló tudásúak, a Samsung kicsivel drágább de szebb :) ...nekem Asus 195D-van ezis majdnem ugyan olyan ( az igazság az h nem hülyék a gyártók, naggyából 1 kaptafára gyártják őket, nincs lényeges eltérés ugyanazon árkategórián belül, az ember majdhogynem mind1 meiket veszik, épp desig vagy márkahűségből választ ) ...szerintem :K :B

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#8593) AdamNorthWes válasza Quan-Chi (#8592) üzenetére


AdamNorthWes
tag

Köszi szépen a gyors választ! :R
Azt tudom hogy nem sok különbség van köztük de azért mégis hátha van valami látható.
Kinézetre nekem a samsung jön be a legjobban. Remélem szép képe is van :)

Mások is megirhatják a véleményüket :)

'Use your brain and you have a good day.' :)

(#8594) Hooper válasza AdamNorthWes (#8593) üzenetére


Hooper
őstag

Nem a kontrasztbeli külömbségröl van szó, hanem a CW nevű samungok színhelyesebbek >> "Wide Color Gamut - 97%"! Szélesebb spektrumban képes visszaadni a szineket.. ez akkor jo, ha esetleg fotokat szekesztesz, vagy hasonlo, és olcsobb, de nagyjábol színhelyes monitort keresel (persze kalibrálás után). szerintem a többi alkalmazásban annyira nem lesz feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#8595) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Volt egy oldal ahol rohadt sok widescreen patch volt....
Az mi? :D KÖszi

(#8596) smc válasza szkorhetz (#8595) üzenetére


smc
addikt

:(((

klikk a szmájlira..:d

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8597) wmarci


wmarci
senior tag

Milyen jó 24"-os monitort tudtok játékra és filmnézésre ajánlani?
Olyan 200-250K között?
Valami Eizo-ra gondoltam,csak abból nem tudom melyik.
Köszi ;)

(#8598) skylaner válasza wmarci (#8597) üzenetére


skylaner
senior tag

Én ennyi pénzért biztos h inkább már az LCD TV-k felé nézegetnék.
De ez csak magánvélemény.

(#8599) old_artist válasza wmarci (#8597) üzenetére


old_artist
addikt

Ha EIZO-ra gondoltál, akkor nagyon jó a választásod, különösen, ha az SX2461W-t választod. Ha akarod, akkor ezzel még "a papucsodat is az ágyhoz hozza":
- 24 hüvelykes képátló, 16:10-es formátummal és 1920 x 1200 képponttal,
- különösen nagy a látószöge és csupán 6 ms-os válaszideje,
- homogén háttérvilágítás a Digital Uniformity Equalizer-nek köszönhetően,
- Wide Gamut LCD, még több színnel, erőteljes színtelítés mellett,
- gyors kapcsolási idők Dynamic Motion Picture Overdrive révén,
- Full HD, 1080p 50 Hz-nél és 60 Hz-nél,
- az SX2461W óriási színterével tesz mély benyomást. Olyan nagy telítettségű színeket is megjelenít, amelyek más monitorokon nem ábrázolhatók, és képtelenség megjeleníteni.
- 225-235e+Áfa közötti az elérhetőségi ára, 5 éves gyári garanciával!!!

Egy kis ínyencség az EIZO-król, az ismertetője és az SX technilógiáról!
Nagyon-nagyon "szuper latinuszokban" lehet róla írni és beszélni. Szinte már tökéletes ár/érték/tudás szintjén! Nekem is a legközelebbi vásárlásom alapja ez a készülék. Egyszerűen frenetikus a szín egyensúlya és a szín visszaadása.

Bocs: Hogy TV? - a jobb, nevetséges, tesco duma! (elnézést skylaner, tudom, hogy csak magánvéleményed, de ha ismernéd ezt a monitort, akkor egyből megváltozna a hozzáállásod - bizony mondom!

[ Szerkesztve ]

(#8600) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

az már szép, 250ből már lehetne egy alig használt DELL 30"-at az már nemsemmi

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.