Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8101) rumkola válasza plexi (#8100) üzenetére


rumkola
veterán

Pont párral lejjebb....

L226WTQ

(#8102) Hikvision válasza rumkola (#8094) üzenetére


Hikvision
senior tag

Dehogynem. CC/DPP/Attributes/Image Scalling/Centered timings.

20 éve a PH-n.

(#8103) Furky válasza DonRoland (#8096) üzenetére


Furky
őstag

Egyáltalán nem gáz a 60Hz.
Ja és a panelekre visszatérve. A CMO a világ második legnagyobb panelgyártó cége.
Valamint a 226BW-hez van icc profil a neten, ez tuti. Ha nincs otthon kalibrátor, vagy nem akarunk plusz 15ezret rákölteni a kalibráltatására, akkor ezt is megússzuk olcsón ( 0 Ft).

(#8104) Furky válasza plexi (#8100) üzenetére


Furky
őstag

Igaz, hogy LG-t akarsz, de 60ezerért még mindig a "bestbuy" a Samsung 223bw ebben a kategóriában.

(#8105) janos666 válasza Furky (#8103) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm. Hol vállalnak műszeres kalibrálást? (bár 15k lehet hogy kicsit sok)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8106) Furky válasza janos666 (#8105) üzenetére


Furky
őstag

Nem tudom már, google-ban kerestem cégeket, és találtam egyet, akik házhoz mennek budapesten ingyen, és 15ért bekalibrálják:) Ez egy vicc... Mármint otthoni felhasználásra nagyon nem éri meg, csak profi grafikusoknak. Valahol ebben a topicban megtalálható a pontos link. Mellesleg aki vesz egy monitort 65-70ért, az inkább tegye rá azt a 15öt, és vegyen helyette 80ért dell 2007wfp-t. ;)

(#8107) Nescafé


Nescafé
őstag

Hy all.
Szerintetek a 19-es Philips monitoromat 8ms-os érdemes lenne lecserélni egy 22 es moncsira mondjuk ezt néztem ki:
22" Samsung 2232BW

 iPhone 15 Pro

(#8108) DonRoland válasza Furky (#8103) üzenetére


DonRoland
csendes tag

Hát éppenséggel az LG-hez is találtam rendes profilt...

"Csak a hülye ismétli meg önmagát! ...Csak a hülye!"

(#8109) parandroid válasza Nescafé (#8107) üzenetére


parandroid
nagyúr

Ezt hogy mondja meg helyetted más? Ha szükséged van a nagyobb kijelzőre és felbontásra, vagy egyszerűen szeretnéd ezeket, és a pénzed is megvan rá, akkor igen. Ha bármelyik tényező nem stimmel, akkor nem. Ez ilyen egyszerű.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8110) Nescafé válasza parandroid (#8109) üzenetére


Nescafé
őstag

Megvan minden rá,és szeretnék nagyobbat is,felbontásban is.
Jelenleg 1280*1024 van max.

 iPhone 15 Pro

(#8111) parandroid válasza Nescafé (#8110) üzenetére


parandroid
nagyúr

Akkor hajrá! Éljen a fogyasztói társadalom május elsejéje!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8112) Furky válasza DonRoland (#8108) üzenetére


Furky
őstag

Akkor most megint ott vagy, ahol a part szakad. Válassz belátásod szerint. :)

(#8113) DonRoland válasza DonRoland (#8108) üzenetére


DonRoland
csendes tag

Nah döntöttem és eddig meg voltam elégedve a Samsung termékekkel és remélem most sem fogok csalódni. :)

"Csak a hülye ismétli meg önmagát! ...Csak a hülye!"

(#8114) Nescafé


Nescafé
őstag

Egy uccsó kérdés ez megéri a több pénzt Samsung 2232bw vagy elég a 226bw igaz ez 5ms-os.Igaz pénzben nincs sok különbség.

 iPhone 15 Pro

(#8115) CséZé válasza Nescafé (#8114) üzenetére


CséZé
őstag

mind2 2ms-os

(#8116) Nescafé válasza CséZé (#8115) üzenetére


Nescafé
őstag

Télleg akkor én elnéztem nagyon.Erről vki vmi vélemény 223BW?
2232bw nekem nagyon teccik kinézetre.Vagy 2232bw vagy 226bw-t veszek még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#8117) athomi válasza Nescafé (#8114) üzenetére


athomi
veterán

A két monitor szinte ugyanaz, csak más a kávájuk. A 226BW-nek szebb a megjelenése. A 2232BW nagyobb betekintési szöget kínál, de csak CR>5 kontraszt esetén! Továbbá nem lehet falra szerelni, mert nincsennek meg a felfogatáshoz szükséges furataiés nem forgatható 360°-ban.

(#8116) Nescafé: Nincs benne RTA funkció, így 5ms-os válaszidővel rendelkezik. Inkább csak tesztben észrevenni a 2 és 5ms-os válaszidő közti különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#8118) Nescafé válasza athomi (#8117) üzenetére


Nescafé
őstag

És az sokat számit hogy nincs benne RTA?
Mert ezeket nem tudom micsoda,jelenleg egy 19-es Philips monitorom van az 8ms-os,azt akarom cserélni.Akkor véleményed szerint melyiket vegyem,tudom nekem kéne dönteni de én nem vágom.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#8119) CséZé válasza Nescafé (#8118) üzenetére


CséZé
őstag

Én Samsung 2043BW-t fogok venni, az is 5ms-os játékra tökéletes, 2 teszt szerint is. Tehát a 2 ms úgymond parasztvakítás

(#8120) Nescafé válasza CséZé (#8119) üzenetére


Nescafé
őstag

De nekem 19-es van alapbol és nekem 22-es kellene.Mert 20-asra sztem nem érdemes vátani 19-ről szvsz.

 iPhone 15 Pro

(#8121) CséZé válasza Nescafé (#8120) üzenetére


CséZé
őstag

Akkor válts 22-esre, nem értem mi a gond :)

(#8122) Nescafé válasza CséZé (#8121) üzenetére


Nescafé
őstag

Semmi gond nincsen :R
Neked most amugy milyen van.

 iPhone 15 Pro

(#8123) CséZé válasza Nescafé (#8122) üzenetére


CséZé
őstag

15-ös CRT :DDD

(#8124) athomi válasza CséZé (#8119) üzenetére


athomi
veterán

Mennyiért veszed?

(#8125) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

(#8097)-re valaki?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8126) zolynet válasza janos666 (#8097) üzenetére


zolynet
addikt

melóhelyemen ~féléve használunk 3db dell 2007fp-t, amiből 1-et cseréltettünk ghosting probléma miatt, de ettől eltekintve egy panasz nem érheti a monitort, félelmetesen jó....teszem hozzá gyorsan h nem grafikai munkára használjuk, azirányban nem tudok tapasztalatot mondani

8800gt tökéletesen kihatja a 1680as felbontást, semmi probléma nincsen....top 10ben levő vga, nem kéne hogy probléma legyen, kivéve crysis természetesen ott okoskodni kell h legyen ~40fps

hosszútávon lehet jobban megéri a hd-ba fektetni és akkor 1920x1200, mert senki sem 1 évre vesz monitort ... ez a Lenovo L220x nagyon jó vételnek tűnik, ha nem nagy a difi (meg egyébként is) akkor a nagyobb tft-t venném :K
ahogy látom 3év garanciával adják, ~ 90K környékén

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#8127) rumkola válasza janos666 (#8125) üzenetére


rumkola
veterán

Én is a nagyobb felbontásút venném. Viszont játékhoz így csúcskártya kell natívban....

(#8128) CséZé válasza athomi (#8124) üzenetére


CséZé
őstag

51k házhozszállítással, PCX-től

[ Szerkesztve ]

(#8129) J.R.Ewing


J.R.Ewing
tag

elég hosszú már ez a topik.vki röviden összefoglalná nekem a wide előnyeit, hátrányait(ha van neki)

moncsit akarok venni, ezek jöhetnek számításba

samsung 940bw 8 hónapos, hibátlan, papirjaival, 28hó hátralévő garival 32e. 1440x900

Fujitsu Siemens Scaleoview L22W-6SA bontatlan, 3 év márkaszervizes garral (bár nem tudom, hogy ott számla nélkül szóba állnak-e velem, ha csak a garjegy van nálam)

Lg 226wtq új 3 év gari 50e megbízható fórumtárstól

vagy egy 3 éves használt 22colos diamondtron/trinitron képcsöves CRT(márka mind1 belinea,compaq,hp stb stb) 120khz (1600x1200@100hz) csak ez 33 kiló és 120-130W-t fűt, de csak 10e

szerintetek melyik legyen?

vagy ha van jobb ajánlatotok 50ig, akkor hajrá

(#8130) CséZé válasza J.R.Ewing (#8129) üzenetére


CséZé
őstag

a CRT-t semmiképp, ha ezek közül kell választani akkor az LG.

(#8131) J.R.Ewing válasza CséZé (#8130) üzenetére


J.R.Ewing
tag

jah a fujitsu siemens 39e az lemaradt. tehát kb azt tudja, mint az LG (kivéve dvi csatlakozó) de 11ezerrel olcsóbb.

(#8132) Lacusch69 válasza J.R.Ewing (#8129) üzenetére


Lacusch69
tag

LG226WTQ

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8133) Nescafé


Nescafé
őstag

Ez mit jelentene:
Válaszidő (ms) (átlagos) 2(GTG)

Ez a GTG, mert vhol nincs odairva csak hogy 2ms.

 iPhone 15 Pro

(#8134) J.R.Ewing válasza Nescafé (#8133) üzenetére


J.R.Ewing
tag

g2g: vmelyik szürke árnyalatból egy másikba váltás. 1 átmenet ideje.

b2b: teljes fekete-fehér-fekete ciklus ideje.

ha 2ms, akkor az g2g.

az átlagos válaszidő az mindig g2g.

(#8135) J.R.Ewing válasza CséZé (#8130) üzenetére


J.R.Ewing
tag

jah a fujitsu siemens 39e az lemaradt. tehát kb azt tudja, mint az LG (kivéve dvi csatlakozó) de 11ezerrel olcsóbb.

tudom, hogy ez TFT-s topik, írtam is, hogy azok jöhetnek inkább számításba, de CRT-t, miért ne? ez a belinea 108080 250-300e volt anno, most meg 10e 3 hónap garival. csúcs crt. jó persze, nagy, sokat fogyaszt, rontja a szemet, nem wide, de a képe az tuti isteni lehet egy 22colos diamondtron képcsőnek.

spórolnék egy csomót, mert igazság szerint max 30at költenék, és akkor a samsung jöhetne számításba, de az csak 19es wide, és hát 900sor nekem karcsúnak tűnik. 20as 1680x1050es meg szinte u.annyi mint 22"ban. 50et még kiköhögök(1-2 hitelezóm majd anyázik 1 hónapot ;D), de csakis ilyesmi kategóriára, mint ez az LG, de akkor meg ott vagyok, hogy inkább a fujitsu siemens, lesz@rom a dvi csatlakozót. 11 Ft-tal olcsóbb, és az is 5ms 22" TN.

tehát ott tartok, hogy megint elvesztem a választási lehetőségek között, és a végén veszek egy crt-t. 10 ért egy anno profi moncsi 22" 100hz. játékban nincs az a TFT ami odaverné, és majd pár hónap múlva veszek vmi komolyabb TFT-t 24" full hd-t. és ha tönkre is megy, annyiért nem kár...

hétfőre ki kéne találni, hogy mi legyen...

amúgy van aki tud érvet amellett, hogy ne Wide-ot?

[ Szerkesztve ]

(#8136) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!
Épp monitorvásárlás előtt állok, és Xbox360- hoz kéne egy 22"- os monitor, körbe is néztem a piacon, de csak két versenyzőt találtam, ami nem is lenne baj, de nem tudok dönteni. A két versenyző:

Hanns.G HI221DP:

+ Olcsó, 51000HUF
+ Szép
- Nem ismerem a márkát, nem tudom milyen minőség (sehol egy review)
- Nincs DVI kábel a csomagban
- 3 nap pixelgarancia, plusz 3év teljeskörű

LG L226WT-Q:
+ Olcsó, csak 50K HUF
+ Ez is szép
+ 2ms válaszidő, és 5000:1 kontrasztarány, iPon tesztben dícsérték
+ Kábel- elvezető
(Van DVI kábel a csomagban?)
- Gianni- nál vásárolt cucc, nem tudom érvényesíthetem- e a pixelgaranciát, mégsem egy teljesértékű bolt
- (mod: gyakori) Túlvezérlés hiba

Ti melyiket vennétek? Én képtelen vagyok dönteni :F Előre is köszi a segítséget! :R

Üdv.
Mákos7észta

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#8137) Nescafé válasza Mákos7észta (#8136) üzenetére


Nescafé
őstag

Sztem ezt vedd meg szvsz LG L226WT-Q.
Én is most akarok venni egy Samsung 2232BW-t a jöv héten.

 iPhone 15 Pro

(#8138) Lacusch69 válasza J.R.Ewing (#8135) üzenetére


Lacusch69
tag

Most akkor tulajdonképpen mit akarsz?

Annyi megjegyzést teszek, hogy hálát adtam a sorsnak, hogy a 21"-os profi Infotronic CRT-met neki tudtam adni az egyik barátomnak, és szintén hálát adtam a sorsnak, hogy a 19"-os félprofi Philipsemet neki tudtam adni a kedvesemnek. Ugyanis nem volt olyan hülye, aki pénzt adott volna értük... (kidobni sajnáltam)

Azt azért remélem tudod, hogy fizikailag mekkora egy 21-22"-os CRT monitor...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8139) rumkola válasza J.R.Ewing (#8135) üzenetére


rumkola
veterán

ilyet csak azért írsz, mert nem használtál még tft-t....
a DVI-t meg ne szard le

(#8140) rumkola válasza Mákos7észta (#8136) üzenetére


rumkola
veterán

LG, de mindenképpen kérjed az LG-s garancialevelet!!

[ Szerkesztve ]

(#8141) J.R.Ewing válasza Lacusch69 (#8138) üzenetére


J.R.Ewing
tag

Most akkor tulajdonképpen mit akarsz?

ha tudnám, akkor nem írtam volna :D

nem tudom, és ez itt a baj. annyit tudok,hogy kell 1 monitor, mert /pill egy 20 éves,25kilós 14colos IBM 8514-2 (a legendás PS/2 monitora) előtt ülök. 640x480 60 hz, és 10 centis utánhúzások a képen :D nem röhög!

öcsémnek LG L1750s 12ms-os TFT-je van, ott még egy UT is "foltos", egyszerűen nem tudok játszani vele. de ugye a TFT a jövő.

a crt-nél nem érdekelne, hogy nem tudom eladni majd. azt csak azért venném, mert az olcsó, és cserébe profi. jó, 50x50x50centi,33kg,120w-t zabál, és rontja a szemem még pár évig.

tft mellett az szólna, hogy wide, kis hely, kis súly, kis fogyasztás, nem rontja a szemem annyira, és vmikor úgyis váltani kell.

abban nem tudok dönteni, hogy átmenetileg bekkeljek ki 1-2 hónapot a crt-vel, és szedjek össze elég zs-t vmi komolyabb 100e ft körüli tft-re, vagy most ilyen adjuramistendeazonnal módon vegyek egy TFT-t, ha már elromlott a régi.

ha meg TFT, akkor megint a kérdés: elég-e az 1440x900 19" samsung 940bw 30ért, vagy 50 a komolyabb és nagyobb LG-ért.

a dvi nélküli FSC kiesett a véleményeitek és a végleges megfontolás után.

lehet a 19es samsung lesz mégis, mert a gépem végülis elég régi, egy 128megás radeon9600xt-vel, és az 1680x1050-et nem bírná kihajtani még egy UT alatt sem szerintem.1440x900még csakcsak, és komplett gépet most nem akarok cserélni, majd...de akkor meg jó lenne a jövőre gondolva mégiscsak a 22"os LG...

szal végképp nem tudom mi legyen...

tudom, nem vagyok könnyű eset, de a TFT választás sem az :D

(#8142) rumkola válasza J.R.Ewing (#8141) üzenetére


rumkola
veterán

20-as Wide-ot keress. Meg fogsz döbbenni amikor először leülsz elé. Én fanatikus CRT-s voltam, de egy 20-as wide szó szerint megdöbbentő élmény bármilyen crt után. LG vagy Samu, minimum 5ms.

Először egy 19-es Asus-om volt, de túl keskeny, túl kicsi a felbontás (kevesebb mint a 1280*1024), túl nagy a képpont méret, túl kicsi a látható kép...Szóval összességében azt ajánlom, hogy 20-ast keress, kis szerencsével 50K alatt megkapod. (valaki mintha említette volna, hogy valamelyik LG 49K az Auchanban vagy hol...)

(#8143) Lacusch69 válasza J.R.Ewing (#8141) üzenetére


Lacusch69
tag

Ha később lesz elég pénzed, akkor most vegyél egy 17-19" CRT-t párezer Ft-ért, és néhány hónap múlva egy 20-24" TFT-t.
A TFT-khez (játék) egy komolyabb gépfelújítás is jó lenne... (Bár a játék nem natívban hasznáva sem rettenetesen szörnyű)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8144) J.R.Ewing válasza rumkola (#8142) üzenetére


J.R.Ewing
tag

50ért már 22est veszek akkor. felbontás ugyanakkora, de nem érdekel.

olyan rossz hogy nagyobb a 22espixelmérete mint a 20asé?

(#8145) rumkola válasza J.R.Ewing (#8144) üzenetére


rumkola
veterán

DVI mindenképpen legyen és kerüld az Asus-t.

[ Szerkesztve ]

(#8146) tomiee85 válasza rumkola (#8145) üzenetére


tomiee85
senior tag

Hali! Most készülök 22 wide-ot venni. 50 plusz áfa körül gondoltam max.
kinéztem párat és szeretnék véleményezést kérni.
ACER AL2216WSD
HANNS.G HI221DP
SAMSUNG 223BW
LG W2242S-SF
ASUS VW222U

Én asus al szimpatizálok de látom sokan szidjátok. Mi baj velük?

Köszi a segítséget

(#8147) Mákos7észta válasza tomiee85 (#8146) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Tök alap cuccok. Semmi extra, semmi plusz funkció, le vannak maradva a kor technikáihoz képest, sokszor se DVI se semmi. Garanciában nincs 3napos pixelgarancia stbstb.. A lista alapján szvsz a Hanns.G és a Samsung között vacilálnék :U

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#8148) Nescafé válasza tomiee85 (#8146) üzenetére


Nescafé
őstag

Én a Samsungot mondanám
Amugy én is most akarok venni én egy Samsung 2232BW-t akarok.

 iPhone 15 Pro

(#8149) tomiee85 válasza Nescafé (#8148) üzenetére


tomiee85
senior tag

Mit értetek azon hogy semmi extra? Mit kéne tudnia egy monitornak?
Mi az ami megér plusz 20e-t egy drágább monitorban?
Asusokkal mi a baj?

[ Szerkesztve ]

(#8150) Nescafé válasza tomiee85 (#8149) üzenetére


Nescafé
őstag

Sztem az hogy legyen dvi rajta,meg hogy legyen sztem 3 év gar meg pixelgari is szvsz.
De majd ir még sztem vki.

 iPhone 15 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.