Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8051) Lacusch69 válasza AstraCDX (#8050) üzenetére


Lacusch69
tag

Az első hozzászólásod előtt 2-vel írtam egy linket. Ott nézelődj...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8052) CséZé


CséZé
őstag

Nem tudja valaki h ezek közül valamelyik mikor lesz itthon kapható: 1 2 3 4

(#8053) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

tudnátok olyan magyar webshopot mondani ahol paneltípus szerint lehet szűrni a monitorokat?

(#8054) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Üdv!
Lehet nem jó topicban kérdezem, de hátha tudtok tanácsot adni, eddig csak crt-m volt.
21-22" TFT-t vennék, fontos lenne az ár meg a minél kisebb válaszidő - amennyiben befolyásolja a "folyást" codban q3ban
régen ~3 éve teszteltem q3mal monitort de az förtelem volt, gondolom azóta már vannak sokkal jobbak is :DDD
erre gondoltam 22" 2ms és az ára sem olyan sok [link]
ASUS VW222S

mit szóltok?
esetleg vmi másik típus
fényerő mennyi az opti? és a kontraszt?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8055) aboriginal74 válasza sakeee82 (#7855) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Szerezz egy kalibrálót azzal talán jobb értéket érsz el... :DD

i don't know, but i need energy

(#8056) aboriginal74 válasza luw2win (#8034) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Nekem Lacie kalibrálóm van Blue-eye, ahhoz van progi XP és Vista alá is, azzal elég jól be lehet kalibrálni...

i don't know, but i need energy

(#8057) cotag válasza L!NK->Q3 (#8054) üzenetére


cotag
senior tag

Nincs dvi ezért nem ajánlom.olvass utána a Dvi-hiánya milyen hátrányokkal jár. (lesz pár) Ajánlott monitor ebben az árban a SAMSUNG 223BW

(#8058) .:GoliBali:. válasza L!NK->Q3 (#8054) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Én is a Samsungra esküszöm, sztem az a legjobb ebben az árban. Bár nekem kissebb van(206bw) de gondolom attol hogy nagyobb nem lesz rosszabb:D nekem nagyon bevált a samsung.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#8059) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről?
22" TFT LG L226WTQ 50000-ért!
Jónak tűnik, megér ennyit?
Köszi!
Ventura

[ Szerkesztve ]

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#8060) Lacusch69


Lacusch69
tag

Hmmm... LG Flatron W2252TQ érdekes alternatíva...

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=35&mo1=357&p1=3337&ma2=36&mo2=224&p2=2104&ph=9

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8061) Hikvision


Hikvision
senior tag

Hi. Biztos levolt írva valahol, de keresgéltem és nemtalátam. Szóval az lenne a kérdésem, hogy 7.7-es catalystba hol tudom beállítani, hogyha nem natív felbontásba játszok, akkor keretezze be a képet. Az image Scallingot néztem, de hiába pipáltam, ki, hogy use centered timings, Mert ha 640x480-ba állítom a felbontást, úgyanúgy nem lesz keret, és kinagyítja a képet. Előre is köszi.

20 éve a PH-n.

(#8062) Hikvision válasza Hikvision (#8061) üzenetére


Hikvision
senior tag

Megoldódott. Restart kelett a srácnak.

20 éve a PH-n.

(#8063) Fluff


Fluff
csendes tag

LG 22" wide L226WA-WN LCD 2ms DVI HDMI 3év

Két dolog érdekel:
1. Olvasgattam a topicban, de nem találtam infót, ebben milyen panel van?
2. Elég sokan szeretik az LG-t, én is, csak jót tudok mondani róla, de azért meg kell kérdeznem, hogy erről a monitorról lehet-e elmondani bármi negatívumot, vagy egyszerűen jó választás?
Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#8064) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

az gáz ha a Samsung 22" 223BW LCD 5ms DVI montiort csak 1280ban fogom használni?
randa lesz a kép?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8065) szkorhetz


szkorhetz
őstag

22-es monitort szeretnék.
vagy jobb lenne inkább eg yhuszas de jobb minőségű?
a választások:
22" Samsung 223BW 60ezer
22" lg 222ws-bn 58
vagy mondjatok vmi jót 60 körül :D:D:D
köszi

(#8066) Lacusch69 válasza Fluff (#8063) üzenetére


Lacusch69
tag

Philips panel van benne.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8067) Lacusch69 válasza L!NK->Q3 (#8064) üzenetére


Lacusch69
tag

Ha játszol, nem.
A szöveges oldalak szörnyűek lesznek.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8068) L!NK->Q3 válasza Lacusch69 (#8067) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

mármint ha böngészőt vagy officet használok az lesz szar?
mert akkor arra visszateszem 1600*1050re és kész a game meg megy 1280ban
a moncsi Samsung 22" 223BW LCD 5ms DVI Wide 3 év gari 60kban tudnám megszerezni, jó választás ez ebben az árban?

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8069) zolynet válasza L!NK->Q3 (#8064) üzenetére


zolynet
addikt

most megnéztem és nagyon gáz, pláne ha azt hozzáveszem h ~fél éve 1680as felbontásba nézem.....
Samsung 6600 128BIT/256MB ( nah ez itt a bibi :D ) ---> ezt lecseréled és menni fog az 1680-ban is ;) ..... a márkája samsung, az tuti??? :U

60Kért jó ár, de csak ha nem bp-en szerzed be (árgép.hu), jó vétel nem fogod megbánni :K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#8070) L!NK->Q3 válasza zolynet (#8069) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

olyan matrica van rajta, de biztosra nem tom, everest csak nvidiat ír, hynix ramok vannak rajta
egyenlőre még nincs meg a keret a vgara, de a moncsira megvan
ati chipsethez nem para nvidia kari? mert 3850en meg 9600gtn gondolxom
veszprém megyei vok és bestbyteból rendelem ~59k [link]

[ Szerkesztve ]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8071) zolynet válasza L!NK->Q3 (#8070) üzenetére


zolynet
addikt

ára még akkor is nagyon jó
inkább 9600gt, sokkal jobban megy.......nemtom mennyire érzékeny az ati chipset-hez az nv, kérdezz rá az alaplapos topikban

Life is too short to stay stock!

(#8072) L!NK->Q3 válasza zolynet (#8071) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

elvileg még a fél áfát is visszakapom :D
akkor tuti megrendelem hétfőn!
megkérdem a vga parát az alaplapom topicjában
ty

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8073) szkorhetz válasza L!NK->Q3 (#8072) üzenetére


szkorhetz
őstag

mér kapod vissza?

(#8074) Neurotic16


Neurotic16
csendes tag

Hali!

Tönkrement az Acer AL1916W monitorom, vibrálás szaladgál felfelé rajta ... és ami a legjobb, hogy decemberben járt le az egy év garancia :(
Mostanában gondolkoztam monitor vásárláson, mert ennek az Acernek a színhűsége ... hát mondjuk inkább, hogy színhűtlensége van ... más monitoron tökéletesen látszódo alakzat, keret ezen a monitoron beleolvadt a világos háttérbe és ez webfejlesztésnél elég nagy szívás.

Szóval most lehet vennék egy 22''-os monitort és kis keresgélés után találtam egy ilyet:
Asus MK221H

Megéri, nem éri meg?

... és nem tudja valaki, hogy hol lehet monitort javíttatni?

(#8075) L!NK->Q3 válasza szkorhetz (#8073) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

ismerősöm segít :D
így kb 54-55be fog fájni, már csak 1 9600gt vagy 8800gt kéne, hogy menjenek a régi játékok
1680ban amivel játszom ( quake3arena min 125 de inkább 250FPSsel, cod2 min stabil 125FPSsel)

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8076) szkorhetz válasza L!NK->Q3 (#8075) üzenetére


szkorhetz
őstag

anyniért nem akarsz nekem is hozni? :D

(#8077) L!NK->Q3 válasza szkorhetz (#8076) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

sajnos ez nem úgy megy, ha tehettem volna akkor mindent így veszek meg.
ez most egy 1xri alkalom, élek is vele megspórolva 5kt

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8078) Ti4x


Ti4x
aktív tag

Sziasztok! Azt tapasztaltam , hogy régebbi programokat , játékokat a wide monitorok "megnyújtják". Tudnátok nekem esetleg valami olyan wide monitort mondani, amin van olyan beállítás , ami kiküszöböli ezt? Például két fekete sávot hagy a képernyő két szélén , hogy ne legyen nyújtott , a felbontást meg hagyja a játék 1024*768 - án vagy valami hasonló. Épp monitorvásárlás előtt vagyok , nézegettem a 22" - osokat és gondoltam egy Samsunk 2232bw - re (ha jól láttam ez a 223bw 2ms - os változata). Nekem ez meg is felelne , ha nem húzná szét a régi progik képét , de nem próbáltam , még nem tudom. A lényeg , hogy 22-es legyen , 2ms -os válaszidejű , és legalább DC 2000:1 kontrasztarányú. Előre is köszönöm. Sziasztok!

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8079) mindfreak válasza Ti4x (#8078) üzenetére


mindfreak
őstag

Elvileg minden DVI csatlakozós monitor képes erre.

(#8080) Ti4x


Ti4x
aktív tag

Szóval akkor ez a Samsung 2232bw is tudja ezt a javítást? És mi a különbség a Samsung 2232bw és a 226w között? Ár majdnem ugyanannyi , kb 3e ft eltérés. DVI , VGA , HDCP mindkettőn , ha jól láttam. Ha már a kettő közül választanátok , melyiket vennétek?

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8081) Hikvision válasza Ti4x (#8080) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nem a monitor, hanem a kártya okossága ez a keretes fjúcsör. Pont ezzel szenvedtem hétvégén Ati-val. De sikerült.

20 éve a PH-n.

(#8082) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

5ms nem fog zavarni q3nál?
(igaz most már mindegy mert megrendeltem a 223bw 5msest)

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8083) Lacusch69 válasza L!NK->Q3 (#8082) üzenetére


Lacusch69
tag

Nekem egyedül (bár ott eléggé) az Il-2 Sturmovikban zavaró.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8084) L!NK->Q3 válasza Lacusch69 (#8083) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

q3 cod2 cod uo max cod4gyel fogok gamelni
bár q3ban a clanaerna promodeot nyomatom és az eléggé gyors

[ Szerkesztve ]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8085) zolynet válasza L!NK->Q3 (#8084) üzenetére


zolynet
addikt

akkor vágj be egy dupla kávét :P

Life is too short to stay stock!

(#8086) Uchimata


Uchimata
tag

Akit érdekel egy S-PVA paneles, 22"-os, FullHD felbontású, ám megfizethető árú monitor, az ide skubizzon:
|Lenovo ThinkVision L220x|

Nekem már van egy ;]

(#8087) Fluff válasza Lacusch69 (#8066) üzenetére


Fluff
csendes tag

Ez nem mondott sokat. :B Utánanéztem a TN, S-PVA és egyéb paneltípusoknak mert kevésbé értek hozzájuk... ebben milyen van pontosan?

(#8088) Lacusch69 válasza Fluff (#8087) üzenetére


Lacusch69
tag

Szinte kizárt, hogy ne TN panel legyen benne.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8089) Fluff válasza Lacusch69 (#8088) üzenetére


Fluff
csendes tag

A látványminőséget tekintve mi a különbség egy TN-es és egy S-PVA-s panelű monitor között? Nekem még egyik sem volt...

(#8090) Lacusch69 válasza Fluff (#8089) üzenetére


Lacusch69
tag

Például ez:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=35&mo1=227&p1=2107&ma2=88&ph=8

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8091) CséZé


CséZé
őstag

Na hosszas nívódás és gondolkodás után úgy döntöttem Samsung 2043BW lesz a befutó :)

[ Szerkesztve ]

(#8092) L!NK->Q3 válasza zolynet (#8085) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

de fura a 22" 16:9 a sima crt 4:3 18" helyett
nemtok lőni változtatnom kellet az egerem sensijén a winfosban mert nem találom el a parancsikonokat se :DDD
az a para amitől féltem: a 6600om nem komázza az 1680*1050es felbontást q3ban sem és cod2ben sem
muszáj lesz vegyek 1 8800gt-t, csak még várok h olcsóbb legyen

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#8093) DonRoland


DonRoland
csendes tag

Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok:
már írtam nem rég, de most már biztos és egyértelmű választ szeretnék kapni. [link]
Ugyanis nemtudok dönteni mivel a fenntebbi oldalon lévő két mintor jöhet csak szóba adottságait alapján szinte ugyanaz a kettő, áruk szintén hasonló és ami szintén lényeg h van rájuk normális pixel garancia. A problémám az lenne h meiket válasszam? Hosszútávra kéne cserélgetni nem nagyon akarok sőt nincs is rá lehetőségem... Főleg internetre, játékra kéne a monitor.Az esetleges tulajoktól várok tapasztalatokat.
Köszi!

"Csak a hülye ismétli meg önmagát! ...Csak a hülye!"

(#8094) rumkola válasza Ti4x (#8078) üzenetére


rumkola
veterán

NV drverben beállítható, ati-nál tudtommal nem.

(#8095) Furky válasza DonRoland (#8093) üzenetére


Furky
őstag

Egy szavazat a 226BW-re :K

(#8096) DonRoland válasza Furky (#8095) üzenetére


DonRoland
csendes tag

Ahha! :)
Eddig a Samu felé húz a szívem... :D
Jah és még annyit h nem gáz az hogy csak 60 Hz a képfrissítés?

[ Szerkesztve ]

"Csak a hülye ismétli meg önmagát! ...Csak a hülye!"

(#8097) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Két, majdnem azonos árú monitor közt gondolodom (de nem sürgős, előbb VGA csere aztán ha marad pénz és úgy látom bírna nagyobb felbontást az új kártya...)

Dell 2007WTP, a sokaknak jól bevált, hozzáértők szerint 100k alatt szinte tökéletes képminőségűnek tartott monitor S-IPS panellel 1680x1050-es felbontással 20"-on.

Lenovo L220x, egy viszonylag friss és még alig néhol tesztelt, S-PVA paneles, 1920x1200-as felbontással 22"-ra. Profi mérőcuccos tesztet még nem láttam, de az a néhány ember aki vett nem bánta meg.

Szóval itthoni használtra: filmnézés, játék, netezgetés, stb. melyik lehetne jobb? Az S-PVA vagy az S-IPS panel? Mert színhűség szempontjából még mindíg az S-IPS-t tartják a legjobbnak, de az S-PVA szineire se nagyon szoktak azért panaszkodni, viszont nagyobb a kontrasztaránya, kissebb a válaszidelye és jobb a feketéje, vagyis a színhűségen kívül minden más paramétere jobb lehet filmezni, játszani...

Aztán ott a másik kérdés: Kurva jó dolog lehet Full-HD monitoron 1080p-s H264-ben/AVC-ben megnézni a kezdvenc filmeket amiket be lehet így szerezni. Nade játékok esetén már merész dolog lehet egy 70k-s videókártyát így hajtani. Persze nem a 320Mb-os GTS-emre akarom kötni, előbb VGA-t veszek, valószinűleg egy Radeon HD 4870-es lesz 1Gb RAM-al. Szerintetek Crysis-en kívül minden más elfuthat ekkora felbontásban egy ilyesmi kártyán vagy ilyenről ne is álmodjak, ehhez 2GPU-s kártya lenne a minimum, vagy medium detail, no-AA/AF ha nincs 170k-s VGA alá?

Méret: Végül is ha nem kerül többe és nagyobb a felbontása jöhet nagyobb monitor, de kb. arra jó ha nem 20 hanem 22" lesz hogy át kell rendeznek az asztalt, mert most a 19"-os körül van pakolva. És lehet hátrébb is kell majd ülnöm tőle egy picit.

Ezeket végigolvasva ti melyiket vennétek ugyanazon a 95k-s áron? Az S-IPS-es 1680x1050-es 20"-os vagy az S-PVA-s 22"-os 1920x1200-as monitort? (utóbbinak most esett le az ára ezért ilyen olcsó)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8098) Lacusch69 válasza DonRoland (#8093) üzenetére


Lacusch69
tag

Az a gond, hogy 226BW-t nem fogsz kapni Samsung panellel, csak CMO-val. Én módosítanám a linket, így:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=199&p1=1949&ma2=35&mo2=357&p2=3337&ph=9

És ezek alapján inkább LG W2252TQ. (Árban hasonlóak)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8099) rumkola válasza Lacusch69 (#8098) üzenetére


rumkola
veterán

A panel miatt én is az LG-re szavazok. Bár mostanában már ott is előferdül a CMO..
:S

(#8100) plexi


plexi
tag

Helo mindenkinek! Monitor csere előtt állok, és TFT-t szeretnék mindenképp :) és abból is csak LG Wide és 22" -os.. Csak azt nemtom hogy ~60Ezer Ft ár körül melyiket érdemes, vagy mit érdemes venni. Valaki tudna vlmit ajánlani? Választ előre köszönöm!! :)

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.