Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9551) smc válasza #41635072 (#9544) üzenetére


smc
addikt

Esetleg képet nem tudnál csinálni a problémádról?
Természetesen nem printscreen-re gondolok..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9552) Relic81 válasza old_artist (#9550) üzenetére


Relic81
tag

Látod látod az a biztos :D

[ Szerkesztve ]

(#9553) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nincs valami weboldal, ahova beírom, hogy milyen tulajdonságot akarok egy monitornak, az meg kikeresi nekem?

(#9554) Balázs1047


Balázs1047
tag

Sziasztok,
22-es monitor vásár előtt állok, és nem tudok dönteni. A két kiszemelt a 2232BW és a 2253BW. Előbbi mellett szól a szebb kinézet (tudom ez relatív, de nekem jobban bejön) második mellett pedig a jobb kontrasztarány. Ti melyiket javasolnátok?
Gyakorlatilag lehet különbséget tenni a dinamikus kontrasztaránynál a 3000 és a 8000 között? Megéri inkább a 2253BW-t választani?
Előre is köszi

(#9555) #41635072 válasza smc (#9551) üzenetére


#41635072
törölt tag

Holnapra megpróbálok.
De egyéblént a színek is teljesen fostalicskák...
Az Operában a gyorshívóban nem látszanak a keretek, csak, ha alulról nézem a monitort. :(
Ebbe a monitorba szemből semmi sem jó, csak oldalról, ahonnan más monitor színei torzulnak. Itt pont fordítva van. :F

[ Szerkesztve ]

(#9556) wwhy válasza #41635072 (#9555) üzenetére


wwhy
veterán

Ez nagyon meredek (az egész probléma) :U próbáld ki DVI-al illetve menüből adj egy factory reset vagy ehhez hasonlót.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9557) #41635072 válasza wwhy (#9556) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nincs rajta DVI. :)
Mi az a factory reset? :D
amúgy alapbeállításon van minden.

[ Szerkesztve ]

(#9558) #41635072 válasza #41635072 (#9557) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az élességen javítottam a Phase nevű opcióval, bár így sem az igazi.
De a színek még mindig borzalmasak, sőt van amit nem is látni szemből. :O

(#9559) wwhy válasza #41635072 (#9557) üzenetére


wwhy
veterán

a DVI-t megmondtam ;] factory reset ami visszaállítja a gyári beállításokat

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9560) rumkola válasza #41635072 (#9544) üzenetére


rumkola
veterán

Már párszor beírtam, hogy ne...

Amúgy lehet elnyomtad a splendid gombot. Gyári kábellal van öszekötve a moncsi a géppel?

[ Szerkesztve ]

(#9561) old_artist válasza Relic81 (#9552) üzenetére


old_artist
addikt

Hááát, az az igazság, hogy ahány féle prospektust és netet nézek, annyi féle képpen írják, de valahol a kettő között van az igazság, tehát ...
Fekete/fehér válaszidő: 8ms
A mid-tone (középtónus, vagy overdrive g2g-ben) válaszidő/reakcióidő: 6ms

hááát, szerintem ez keveredik állandóan, sőt még mi is bedőlünk néha ezek keveredéséből a neten! A tftcentral-on is 6ms g2g 22"WS Samsung S-PVA (LTM220M3) panel van, amit, ha úgy veszünk igaz is!

Írtam egy pár helyre is, a valódi reakció ügyében, a tisztázás kedvéért, még nem jött válasz!

(#9562) proof88 válasza #41635072 (#9558) üzenetére


proof88
addikt

Ahogy rumkola megmondta, próbáld a Splendidet kapcsolgatni, mert elvileg jó, de gyakorlatilag a tesztek alapján nem olyan jó, mint ahogy azt az asus mondja...
Én tegnap rendeltem egy 222U-t, ez a DVI-ben különbözik az S-estől, kíváncsi leszek rá, ilyen van csoporttársamnak is, és ő meg van elégedve vele... egyébként nem hinném, hogy olyan nagy gondok lennének az analóg csatissal is, lehet más gond van... esetleg nV driverben lehet élesítést állítani, bár az a színeken nem segít... próbáld meg kalibrálni színprofillal esetleg? :F

(#9563) proof88 válasza Mauzes (#9535) üzenetére


proof88
addikt

Értem én, hogy pixelhibákra csak megadott mennyiségű pixel után cserélnek, de elvileg a magyar jog szerint nem úgy van, hogy bármilyen terméket vissza kell cserélni a forgalmazónak/boltosnak/akárkinek, 3 munkanapon belül? Ezt azért elmondják karácsonykor is, ha valami nem tetszik valakinek, 3 napig mindenképp vissza lehet cseréltetni, max nem adják vissza a pénzt, hanem le kell vásárolni vagy uolyat adnak másikat vagy ilyesmi...

(#9564) #41635072 válasza rumkola (#9560) üzenetére


#41635072
törölt tag

Mikor montad, hogy ne? :U
Nem nyomtat el a splendid gombot... Ennyire hülye nem vagyok... :DDD
Amúgy szerintem az a gond, hogy nagyon alacsonyan van a monitor, és ezért az alja már nagyon színeződik. :W
Jah és ebben a fosban nem lehet a fényerősséget állítani.
A brightness nem a háttérvilágítást állítja, csak a színek fényességét...

[ Szerkesztve ]

(#9565) #41635072 válasza #41635072 (#9564) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na még egy pár hiba:
Filmeknél, játékoknál szépen sávokban lerendezi a színátmenetet. :W
Azt pedig nem tudom miért csinálja, hogy ha van egy színátmenetes háttér, pl TF2 kezdőképernyője, ott megnyitom az optins menüz, és közben a hátteret rajzolgatja, egyengeti, színezgeti... kb 5 másodperc míg beáll a normális kép. :U

(#9566) Furky válasza proof88 (#9563) üzenetére


Furky
őstag

A 3 napos csere ott, ahol azt mondják, hogy akkor is vissza lehet vinni, ha nem tetszik, csak puszta jóidnulat szerintem.
A TFT monitornál a pixelhiba nem számít meghibásodásnak, csak bizonyos darabszám után. Ez azért van, mert kapásból az összes TFT másodosztályú termék, ahol megengedett bizonyos mértékű hiba, ebben az esetben a pixelhibák száma. Szörnyű dolog ez, de sajnos így van. ;)

(#9567) Mauzes válasza proof88 (#9563) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem így van. Csak a meghibásodott termékeket kell kicserélniük, tehát ez nem tetszésre megy. A pixelhiba pedig csak bizonyos szám fölött számít hibának. Ha nem tudják kicserélni, akkor vagy visszakapod a pénzt, vagy levásárolod, de ezt is Te döntheted el, nem kényszeríthetnek levásárlásra.

(#9568) proof88 válasza Mauzes (#9567) üzenetére


proof88
addikt

Így már értem, köszönöm! :B

(#9569) G@ß! válasza gergobaby (#9519) üzenetére


G@ß!
őstag

Bolond vagy?! Nehogy elkezdj WoWozni, az betegség. Maradj a CSS-nél! :)
Én is laptopon tolom, nv7600 van benne....

Erre valaki? #9554

[ Szerkesztve ]

(#9570) Eagle16


Eagle16
addikt

Na eltűnt az Ipon-ról a monitorom...sebaj, remélem visszarakják még és csak ideiglenesen fogyott el. Az előtte lévő 57k és nem DVI-s, az utána levő (árban) meg 67k, annyit meg nem tudok érte fizetni. (ráadásul 1440x900 a felbontása, 22"-nál?)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#9571) #41635072


#41635072
törölt tag

Asus vw222s-től pár óra használat után teljesen vörösek a szemeim... :(
Borzasztóan rossz ez a monitor. :O

(#9572) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Vettem ma egy újságot, van benne 8 monitorról teszt játék szempontjából. Kapásból az egyetlen nem TN panelos monitort hozták ki győztesnek az Eizo S2231W-t. A többi monitor mind TN panelos volt azok közül a Fujitsu Siemens H22-1W monitort és a BENQ X2200W monitort tartják a legjobb vételnek a 22 es kategóriában. Ezeknek a monitoroknak 2ms a válaszidejük, szemben az Eizo 8ms os válaszidejével. A tesztek alapján nincs utánhúzás 8ms esetén sem. Létezik ez??

Van itt valaki, akinek van ilyen monitora / Eizo 8ms / ill. akinek bármilyen monitora van, ami 8ms os válaszidővel rendelkezik , van utánhúzás vagy nincs!!! :F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9573) wwhy válasza AMATŐR (#9572) üzenetére


wwhy
veterán

persze h van .... *VA panelen még a 16 ms sem észrevehető, de TN-en a 8ms is tökéletes

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9574) #41635072 válasza AMATŐR (#9572) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem 2ms-sel (ami csak g2g, igazából 5ms b2w) is ugyanolyan az utánhúzás mint 8ms-sel volt. Talán egy picit jobb. Legalábbis én csak tesztprogiban láttam különbséget, játékokban nem.

(#9575) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Tehát akkor összegezve, az Eizo S2231W / S-PWA 8ms / ugyanolyan jó játékra, mint az általam eddig kinézett Samsung T220 / TN 2ms / ??

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9576) #41635072 válasza AMATŐR (#9575) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én egy erős IGEN-nel szavaznék. :K

(#9577) wwhy válasza AMATŐR (#9575) üzenetére


wwhy
veterán

nem ugyanolyan jó, hm JOBB ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9578) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Most aztán megzavartatok! Pontosabban a pénztárcámat! :DDD

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9579) fokukac válasza AMATŐR (#9578) üzenetére


fokukac
nagyúr

én egy 25 ms-os pva panel előtt ülök. még az is jobb bármilyen tn-esnél, nemhogy egy újabb, 8ms-os! ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9580) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Bocs srácok, még egy gyors kérdés!

A két monitor közül szerintetek melyik jobb választás? 4870X2 kari lesz mellé!

Eizo S2231W vagy Dell UltraSharp 2407WFP esetleg 2408WFP ?

Ígérem többet nem rabolom az időtöket! :R

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9581) AMATŐR válasza AMATŐR (#9580) üzenetére


AMATŐR
őstag

Közben megoldódott! Megnéztem pár hozzászólást a témával kapcsolatban és úgy tűnik, hogy a Dell-nek vannak még gyermekbetegségei!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9582) old_artist válasza AMATŐR (#9572) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, nekem van S2231W-m, küldtem is egy nagyon "kimerítő" pü-t! :K
Remélem meg leszel elégedve vele! :F

[ Szerkesztve ]

(#9583) old_artist válasza wwhy (#9577) üzenetére


old_artist
addikt

Sőt, "kiválóan" és "frenetikusan" JOBB!

(#9584) old_artist válasza AMATŐR (#9578) üzenetére


old_artist
addikt

Ne a pénztárcádtól legyél zavart, hanem majd a pazar színektől, ha meglátod - és már ugye nem is vagy zavarba! :B :K

(#9585) Lacusch69 válasza wwhy (#9573) üzenetére


Lacusch69
tag

Nézz csak IDE ...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9586) Gabcsi82


Gabcsi82
csendes tag

Monitor vásárlás előtt vagyok játékra használnám de nem tudok dönteni.
A mérete szerintetek 20" vagy 22" legyen? A 22" játékra nem sok?
Már ki is néztem párat:
SAMSUNG T220
SAMSUNG 2253BW

(#9587) wwhy válasza Lacusch69 (#9585) üzenetére


wwhy
veterán

Nem azt mondtam, h nem mérhető/tesztprogival nem kimutatható, hm h szabad szemmel, in real life, nem látható. Már a 16ms annyira gyors, h az emberi szem reakciója csak extrém esetben tudja észlelni a 16/8/2 ms különbségeket.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9588) Furky válasza Gabcsi82 (#9586) üzenetére


Furky
őstag

Játék szempontjából a 20, és 22 között semmi különbség, mert mindkettőnek teljesen azonos a felbontása, azaz 1680x1050. Ha bírja a vga-d, és az adott játékok is támogatják a wide felbontást, akkor le fog esni az állad :)
Az utóbbi idők összes játéka támogatja a wideot, még régebbről maradt fent 1-1 sikerjáték, ami nem tudja, pl a MOHAA. Sokan még ma is azzal játszanak neten...
A vga kérdés meg... Nekem 7600GS-em van, és UT2004 teljesen fullmaxon megy 1680x1050ben, ezen kívül még GTA SA-t szoktam játszani kizárólag neten (azaz MTA SA-t) szintén 1680x1050ben. Próbáltam pl a Far Cry-t is, az is ment 1680x1050ben High-on, ment is.
A két felsorolt monitor jó választásnak tűnik, nem tudok dönteni ebben a kérdésben, majd más ;)

(#9589) Lacusch69 válasza wwhy (#9587) üzenetére


Lacusch69
tag

Szomorú, de látható bizonyos körülmények között...
Ha nem is teljesen, de hardcore-közeli repszimesnek mondhatom magam, és bizony az 5ms-os BW223-asomnál kifejezetten zavaró az ikon nélküli azonosításkor az a kis elmosódás. Néztem, illetve a kollegákat kérdeztem más monitorok esetében is (pl.BW226), de tökéletes LCD monitort nem találtunk...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9590) old_artist válasza Gabcsi82 (#9586) üzenetére


old_artist
addikt

Itt már csak a design dönthet, hisz előtted fog virítani x ideig, egyébként meg szinte ua. a két készülék paramétereit tekintve!

Ahogy olvastam a honlapján, a 2253bw funkcionalitásából adódóan még forgatható is, nem csak dönthető - esetleg ez is szempont lehet! - mod: meg hogy fényes fekete, vagy matt!

[ Szerkesztve ]

(#9591) wwhy válasza Lacusch69 (#9589) üzenetére


wwhy
veterán

tökéletes .... :o nem ez az árkategória :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9592) Ti4x


Ti4x
aktív tag

Sziasztok! Tudtok valamit a Dell E198WFPről? Épp Iponban nézegettem egy géphez monitort , amikor megláttam , hogy csak 37.5 ezer , DVIvel ,HDCPvel , 5ms , 1000kontraszt , mondhatni ideális. Tesztet csak egy rövidke user reviewet találtam róla , de ott is jó véleménnyel voltak és árban mondjuk egy digitalversusos , 5 csillagos Samsung 931BWhez képest jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#9593) Lacusch69 válasza wwhy (#9591) üzenetére


Lacusch69
tag

A "tökéletest" a mi fogalmaink szerint értsd, pl. a színhűség jóval kevésbé fontos, mint Old_Artist-nak.
Nekünk az input lag és az utánhúzás/elmosódás a fontos.

Elég jó volt az Iiyama E2201W, ameddig eredeti Samsung panellel gyártották, meg a Samu 226BW első két változata. (Persze már egyik sincs újonnan)
Most talán az LG W2252TQ, és a BenQ X2200W, de ezeket nem láttam élőben.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9594) wwhy válasza Lacusch69 (#9593) üzenetére


wwhy
veterán

nézd meg az LG 227WT-t. Ha csak az utánhúzás a fontos, akkor javaslom.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9595) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

LG w2252tq monitort már volt alkalmam nézni probálgatni élőben, irtam is itt róla a fórumban egy vagy két oldallal korábban.
Számomra még a samsungos konkurencia az érdekes, 2253bw ráadásul most olcsóbb is mint az LG.
Korábban irták itt a 2232bw nem szerencsés választás, de már nem emlékszem miért.
Csak azért irtam mert fentebb kérdezték. :K

Üdv
szabi

(#9596) Lacusch69 válasza wwhy (#9594) üzenetére


Lacusch69
tag

Igen, esélyes ő is...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9597) wizardSWF


wizardSWF
csendes tag

Ave Skacok!

Lassan nekem is haladnom kell a korral, így át kell nyergelnem a jó öreg CRT-ről TFT irányába...

viszont gondban vagyok, mert ahogy olvasgattam a neten, a TFT monitorok szinhelyessége katasztrófális, illetve egyedül az EIZO monitorok közelítenek a CRT színhűséghez valamelyest, de csillagászati árakon.

Kérdés:

van olyan monitor, ami kb 100-150e áron némi kompromisszummal, de közel színhelyesen "dologzik"?

paraméterek: 24"; forgatható pivot; 1920 x 1200; színhelyesség

értsd: weblapok grafikai tervezéséhez, esetleg kissebb grafikai munkákhoz (DTP, de nem szükséges a pantone helyesség) kellene, illetve néha játékokhoz, filmekhez. (utóbbi minimális)

Néztem az IIYAMA monitorokat, viszont a színhelyességről nem sokat mondanak. (IIYAMA ProLite B2403WS-1)

CRT-ben középkategórától kicsit feljebb volt, Ár/Érték arányban szintén (nekem legalábbis megfelelt)

Van valakinek ezzel a monitorral tapasztalata?

Esetleg tudtok ajánlani hasonló paraméterekkel más típust? (EIZO a non plusz ultra, de drága)

Előre is köszi,

Wiz

(#9598) old_artist válasza wizardSWF (#9597) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha 22"-ban gondolkodnál, akkor br. 130e-ért már hozzájuthatsz egy belépő szintű profi monitorhoz az EIZO-tól (bagóért!!! :K ), az S2231WE-BK-hoz, ami minden tekintetben megfelelne igényeidnek, és szvsz nem is olyan drága már! :F
A PH-n is tesztelték, az eredményeket a 22"-os kakukktojásról itt olvashatod! Ez nem hogy "közel" színhelyes, az is - ha hardveresen bekalibráltatod!
Az iiyama crt-kben elég jók voltak, de szvsz az LCD-TFT-ben még van mit fejlődniük! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9599) NoX válasza wizardSWF (#9597) üzenetére


NoX
senior tag

Ajánlom a következő topikokat:
- [Grafikai munkára milyen monitort?]
- [Milyen 23''-24''-es TFT-t?]
Ezeken biztos találsz hasznos hozzászólásokat. :K

Nem a márkától függ, hogy egy LCD mennyire közelít a színhelyességhez, hanem egyrészt a paneltól aztán a kalibrálásról. Lehet egy überfasza panel is szarul bekalibrálva gyárilag (sajnos ez jellemző is szokott lenni).
Abban az árkategóriában, amit írtál már illik hardveresen bekalibrálni a monitort, hogy úgyérezzük a maximumot kihozzuk a panelból és a pénzünkből :DDD
[Panelekről revelás hozzászólásom]

old_artist kolléga ajánlása.

Az árkategóriában meg elvárásban amit írtál egyedül a következő monitort találtam alkalmasnak:
- Dell 2408WFP --> ~145.000 Ft

Ezzel úgy hiszem elégedett lennél. :K S-PVA minőségi paneles. Van is külön topikja a moncsinak. :)
Sokan istenítik ezt a példányt a Delltől.

22"-osból énis az Eizo FlexScan S2231W-t ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#9600) old_artist válasza NoX (#9599) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Csak kiegészítésképp - nem elrettentésképp :F , a DELL 2408wfp-vel kapcsolatban most kaptam egy pü-t az AMATÖR senior tagtól, akitől idézek - már elnézést tőle:
"Az összes külföldi fórum tele van az "input-lag" problémával a Dell monitornál! /2408WFP/
Sokan már a pénzüket követelik vissza. Az FPS játékok szinte játszhatatlanok!"

Az "input-lag" elég gázos, már kaptam ilyen videót is - mástól!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.