Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8601) wmarci


wmarci
senior tag

30 colos moncsi játékra.
Azthittem az már nagy.De hanem akkor nézek.
De maximum 2 videókarit veszek a gépbe. Lehet hogy az új Ati HD4870-ből 2-t.
:D

(#8602) wmarci


wmarci
senior tag

De szerintem mindenkép Eizo,vagyis ezt ajánlják nagyon.És még külföldről is megéri,mert itthon is jó a gari.Eizoban van 30-as jó moncsi?
Nem vagyok jártas benne annyira.

(#8603) wmarci


wmarci
senior tag

Vagy kisebb 26-27"-os.

(#8604) old_artist válasza wmarci (#8601) üzenetére


old_artist
addikt

Háááát, 30'-osat játékra, szvsz én nem vennék, mivel még nem nagyon fejlődött ki annyira a technológia, hogy ezt bátran lehessen használni játékra (pl. pixel méretek), én maradnék a meghúzott 24'-nál.
Még "átlátható" közelről is, és színtelítettségében jobban élvezhetőek.
A VGA kártyáró szólva, igen, ezekhez a kijelzőkhöz dukál egy (vagy két) kiváló audio&video vezérlő is a gépbe, már ha csak a jelkibocsátását is alapul vesszük!

(#8605) skylaner válasza old_artist (#8599) üzenetére


skylaner
senior tag

Megnéztem a linkeket, tényleg nagyon jó monitornak tűnik de én továbbra is azt mondom h ÉN ennyi pénzt nem költenék monitorra, inkább raknék hozzá még egy kis pénzt és vennék egy 40" Full HD-s LCD TVT ami tudja az 1:1 mappingot így TV-re,filmre,gépzésre is jó lenne.
A jővő ugyis a digitális/HD TV adásoké, HD filmekké, így akkor jó fog jönni egy ilyen TV.

(#8606) old_artist válasza wmarci (#8602) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, nagyon jó a hazai EIZO garancia is, mivel közvetlenül kapcsolatban vannak az anya céggel, és ez mérvadó!
Mint írtam előző hsz-ben, én a technológia miatt maradnék a 24'-os határnál, de ha gondolod, akkor még van egy 27'-os SX2761W, ami szintén mindent tud, mint az SX2461W, ára 300e körül kering!
Sőt, létezik egy 30'-os brutál SX3031W, ami már...
- 16:10-es formátumban és 2560 x 1600 képponttal
- a képet egészben veszi át egy duallink- jelből, de két single-link-jelet is képes kezelni.
- az SX3031W úgy hat, mint egy kétképernyős megoldás egyetlen készülékben. A munka és a játék sokkal jobban pörög és az ember szívesen időzik hosszabban panorámája előtt.
- viszont az ára 500e körül mozog.
És igen, ezek már tisztában vannak a digitális TV adásokkal szemben is, és még dolgozni is lehet rajtuk, még CAD-ben is, de a TV-sek erre nem képesek a felbontásuk és pixel méretük miatt!
EIZO-ban még szinte a 27-30'-os is nagyon kiváló - szinte mindenre, minden szinten!

[ Szerkesztve ]

(#8607) wmarci válasza old_artist (#8604) üzenetére


wmarci
senior tag

Akkor Eizo éa az SX2461W.Vagyis ez gondolom kitűnő játékra és filmre meg egy kis graf. munkára.De láttam még ezt.[link]
Bocs,hogy a konkurenciát linkeltem.

(#8608) wmarci válasza old_artist (#8606) üzenetére


wmarci
senior tag

cuki:D
Csak akkor olyan high-end pc-t kellene összeállítanom hogy na.És akkor még a monitor ára.
Az nagyon nagy összegbe fájna.
Megelégszek a 24-essel is az is elég nagy 17-es moncsi után.
Mi a véleményed az előbb linkelt Hd-s monitorról?
Nagyon tetszik az SX:D
Csak arra kivácsi vagyok még, hogy mit szólsz ahoz.

(#8609) wmarci válasza wmarci (#8608) üzenetére


wmarci
senior tag

Meg hosszú távon nem is annyira jó.

(#8610) wmarci válasza wmarci (#8609) üzenetére


wmarci
senior tag

Ennél a www.komel.hu-nál netto-ban kell fizetni?

(#8611) old_artist válasza wmarci (#8607) üzenetére


old_artist
addikt

Álj, Álj, álj!
Vigyázz, mert az AOC 2219P2 az TN-es panelú mig az EIZO FlexScan-ek S-PVA panelúak! Nagyon nem mindegy!!!!
Egy tesco minőséget akarsz (TN), vagy egy kiváló kép- és színhűségű monitort (S-PVA)??????
Manapság már az S-PVA-s panelok 5-6-8ms g2g válaszideje nagyon-nagyon kiváló!
A EIZO FlexScan HD2452W még nagyon friss gyártású és tapasztalatok sincsennek velük szemben, mivel június 16-án debütál, de kimondottan a játék és DVD+filmre lesz kihegyezve (dual HDMI, DVI-D (HDCP correspondence), D-Sub 15 pin, D4-Video, S-Video, D-SUB, composite, and AV audio input), és kompatíbilis lesz az Xbox 360-nal, a Playstetion 3 és Blu-Ray technológiákkal.
Itthon 200e körül lesz kapható - várjuk a csodát ettől a készüléktől is, hogy beváltja-e a hozzá fűződő elvárásokat, bár nem kétlem az EIZO technológiáját, hogy itt is bravúrosat fog mutatni!!! Várjuk - meg!!!

(#8612) old_artist válasza wmarci (#8610) üzenetére


old_artist
addikt

ÁÁÁÁ, nem, csak nettók az árak vannak (mint egy-néhány üzletben) feltüntetve.
Egyébként nagyon megbízhatóak - korrektek, és ha a VGA kártyát is náluk rendeled, akkor akár 5-6%-ot is elengednek a végösszegből!!! - tapasztalatból mondom!

(#8613) old_artist válasza wmarci (#8608) üzenetére


old_artist
addikt

Hááát igen, most raktam össze egy high-end PC-t munkára, a PC-t (felhasználó nevem alatt a cuccokban találod), 200e-ből kihoztam, az EIZO FlaxScan S2231W-s bruttó 150e volt, és alapjáraton (tuning nélkül) használom, és nekem megfelelő a gyorsasága, de idővel még fejleszteni fogom egy SX2461W-vel, és egy még jobb VGA kártyával.

Hááát, a 17'-osod után mintha moziban ülsz majd, egészen más lesz az élvezet egy 24'-ossal. Pláne, ha még be is kalibrálod hardveresen a monitorod, szinte frenetikus lesz az élmény!!! - nézd meg, édemes!

[ Szerkesztve ]

(#8614) wmarci válasza old_artist (#8611) üzenetére


wmarci
senior tag

ÁÁ.nem az a AOC,nem őrültem meg.
Mellette az Eizo HD2452W.Valami új konstrukció.
[link]

(#8615) wmarci válasza old_artist (#8613) üzenetére


wmarci
senior tag

Hát az én összeállításom kb.
Ha érdekel.
Processzor:Intel QX9550
Alaplap:Gigabyte GA-X48T-DQ6
Memória:2x1GB OCZ DDR3 PC3-12800 Intel® XMP Ready Titanium Edition
Videkártya(k): 2db ATI HD4870 1024MB DDR5
Ház: Cooler Master CM690 (jobbat nem tudok,de mondhatsz)
Monitor:Eizo SX2461
Egér: Logitech MX Revolution
Billentyűzet: Razer Tarantella
Táp: Chieftech CFT-850G-DF
Merevlemez: 2DB Samsung 320GB 16MB 7200rpm SATA2
Ha érdekel még valami akkor azt is leírom,vagy szerinted változtatni kellene vmit,akkor azt is szívesen fogadom:D

[ Szerkesztve ]

(#8616) old_artist válasza wmarci (#8614) üzenetére


old_artist
addikt

Gondoltam, csak egy kicsit piszkálódásképp írtam, bocs.

(#8617) Quan-Chi válasza wmarci (#8602) üzenetére


Quan-Chi
őstag

szerintem felesleges EIZO-t venni, profi felhasználásra készült! játékra, hobbira bőven elég egy normális márka ( LG, Samsung, Asus, Philips) :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#8618) Hooper válasza wmarci (#8615) üzenetére


Hooper
őstag

"Ház: Cooler Master CM690 (jobbat nem tudok,de mondhatsz)"

Egy ien konfig mellé 1 durva ház valo :DDD
Pl ez >> [link]
Ára pedig >> [link]

Szvsz ez a ház mindent visz :C

(#8619) old_artist válasza Hooper (#8618) üzenetére


old_artist
addikt

Hááát, igen ezt a Cosmos házat én is eléggé meg-meg nézegettem még az év elején.
Nagyon letisztult igényes ház, egy remekmű!
Érdemes elgondolkodni rajta!

(#8620) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

A PHILIPS 200WP7ES esetében ugye A-MVA panelről beszélhetünk.

http://www.prad.de/en/guide/screen3254.html

A másik PHILIPS 170C5BS/00-nek TN+FILM panelja van, és ugyebár szélről nézve kissé sötétebb, azonban azt vettem észre, hogy az új PHILIPS 200WP7ES esetében, szemből sötétebb a kép, mint szélről nézve. Le is lett fotózva (Dokumentálva). Szerintetek ez természetes?

Szemből:

PHILIPS 200WP7ES Szemből

PHILIPS 200WP7ES oldalról

(#8621) wmarci válasza old_artist (#8619) üzenetére


wmarci
senior tag

[link]
:D
A hűtőkön van neon is?:D

[ Szerkesztve ]

(#8622) old_artist válasza #41133696 (#8620) üzenetére


old_artist
addikt

A Philips 200WP7ES:
8ms g2g, 20"WS LG.Philips S-IPS (LM201W01) panelos a hivatalos oldalról, de elenyészően szerelnek A-MVA-st is.
A Philips 170C5BS: 12ms, 17" LG.Philips TN Film (LM170E02) panelos, igen.

Elviekben és gyakorlatilag is valami hibádzik, mivel a 200WP7ES 178°-os a belátószöge!
Lehet, hogy valami hardver hiba, de ezt megszokhattuk a Philips-től, pontosabban az AUO gyártónak köszönhető, ha A-MVA panellel szereli a Philips.

Milyen ki-és bemeneten használod - egyébként?: DVI vagy D-sub, az se mindegy!

(#8623) #41133696 válasza old_artist (#8622) üzenetére


#41133696
törölt tag

DVI

(#8624) #41133696 válasza old_artist (#8622) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Hivatalos oldalról betudnád linkelni a specifikációit?

(#8625) old_artist válasza #41133696 (#8624) üzenetére


old_artist
addikt

:K kattints rá!

[ Szerkesztve ]

(#8626) #41133696 válasza old_artist (#8625) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :)

Amúgy a fekete sem teljesen fekete, de az a jó benne,hogy ez már a második monitor, mivel az elsőt cserélték subpixelhiba miatt, és azon sem volt teljesen fekete, olyan fehéres rész látható, de majd megmutatom az az ábrát is róla ;)

(#8627) old_artist válasza #41133696 (#8623) üzenetére


old_artist
addikt

Hát, akkor csakis a monitor panelje a bűnös!

Esetleg még a kábellel is próbálkozz (csere!!!), egyszer velem is kitolt!

[ Szerkesztve ]

(#8628) old_artist válasza #41133696 (#8626) üzenetére


old_artist
addikt

Ok!

Küld! - had lássuk!

(#8629) #41133696


#41133696
törölt tag

A régi Pixelhibás-ról készült :

régi pixelhibás 1

régi pixelhibás 2

régi pixelhibás 3

régi pixelhibás 4

Az új -ról készültek:

Valamint összehasonlításként a 170C5-ről:

200wp7új

170c5bs

(#8630) Hooper válasza wmarci (#8621) üzenetére


Hooper
őstag

Azthiszem van hozzá olyan venti ami világít is, meg sima is...de a PHs teszetben levan irva biztos h "mivana dobozban"... nagyon odab*szós "kis" ház, ajánlom, ha teheted vedd meg...és persze 1 EIZO-t hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8631) old_artist válasza #41133696 (#8629) üzenetére


old_artist
addikt

Vagy nagyon rossz a fényképező, vagy ennyire rosszak a monitorok paneljei! De inkább a panel!
Esetleg még arra is gondoltam, hogy valami mágneses kütyü nincs a közelében, vagy alatta?
A modemek is be szoltak zavarni a kijelzőbe! - meg a kábel, ha nincs rendesen leszigetelve, vagy nem szabványos a kábeled!

Ha ezek rendeben lennének, akkor monitorcsere!!! - vegyél inkább egy Samsungot!

(#8632) old_artist válasza wmarci (#8621) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, már láttam ilyet, eléggé tetszetős ehhez a bivaly házhoz!
Ha teheted, vedd meg, azt hiszem, nagyon jó beruházás - engem is egyre jobban érdekel, most, hogy újra felhívtátok rá a figyelmet.
Kutatok is utána, hogy hol lehetne olcsóbban megszerezni!

(#8633) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok uj monitort akarok venni de nem tudom eldönteni ilyet vegyek sima vagy wide-ot?
igazábol netezésre ,filmekre, illetve netre kéne csak játékra abszolut ha wide-ot veszek kell hozzá 1 jo video kártya ha pl 20 vagy 22 colosat veszek? köszi a választ

(#8634) old_artist válasza zsoleer (#8633) üzenetére


old_artist
addikt

Most milyen a VGA kártyád?

(#8635) Mauzes válasza zsoleer (#8633) üzenetére


Mauzes
őstag

Ha rendesen használnál írásjeleket, és tartalmilag is tagolnád a mondataidat, akkor érthetőbb lenne, amit írsz.
Ugye hogy így van te mit gondolsz csak segíteni akarok no offense...

Filmre wide, egyértelmű.
Netezésre inkább az 5:4-es jó, de wide esetén sokan összehúzzák a böngészőt, és akkor egyszerre lehet netezni, és msn-ezni, vagy amit csak akarsz, és elfér.
A játékok szerintem jobban néznek ki szélesvásznon, de az 1680x1050-hez valami bika vga kell. Viszont én nem natívban használnám, hanem visszavenném kisebbre a felbontást, nem romlik drasztikusan a kép, és elbírja egy olcsóbb kártya is. Azt meg játéka válogatja, hogy támogatja-e a széles felbontásokat.

[ Szerkesztve ]

(#8636) gardener


gardener
senior tag

Tudtok valami helyet ahol működés közben meg lehet nézni egy Dell 2408wfp-t?
Esetleg vasárnap is nyitva van..

(#8637) đe$|re


đe$|re
senior tag

Üdv!
Samsung 225MW monitor vásárlásán gondolkodom és a véleményeteket szeretném kérni róla. :R :R

(#8638) sucre válasza đe$|re (#8637) üzenetére


sucre
csendes tag

Én is ilyet akartam de nincs benne HDCP támogatás ami nélkül lemondhatsz a blu-ray filmekről, ha jól tudom.

(#8639) smc válasza sucre (#8638) üzenetére


smc
addikt

Ez nem mindenkinek szempont. Nem tudom, neked biztos van már bluray olvasód.. nekem még nincs, sőt dvd meghajtóm sincs, sose volt rá szükségem. :)
Lehet ezek nélkül is élni. Persze embere válogatja.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8640) Chapel válasza đe$|re (#8637) üzenetére


Chapel
addikt

Üdv.

Kérdés még mindig áll. 50k magasságában 22" TFT.

Asus,Samsung,Acer,LG... :F :F :F

Játék,filmek.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#8641) DEJVID


DEJVID
őstag

Samsung 2232Bw-m van és imádom :))

(#8642) đe$|re válasza sucre (#8638) üzenetére


đe$|re
senior tag

A HDPC támogatás tudtommal a DVi-nél van...Ebben a monitorban meg van HDMI....Akkor mi is a probléma vele???? :(( :U

(#8643) đe$|re válasza đe$|re (#8642) üzenetére


đe$|re
senior tag

De kíváncsi lennék azoknak a véleményéré, akiknek esetleg van ilyen monitorja vagy tapasztalata.

(#8644) gardener válasza gardener (#8636) üzenetére


gardener
senior tag

Megválaszolom magamnak. :D
http://www.westend.hu/hu/uzletek/dell_markabolt_296
Azt monta a fickó van nekik kiállítva.

Most bemegyek hozzájuk és meglesem érdemes-e +50k-t kiadni a Dell 2408wfp-ért a Samsung 2493HM-hez képest. :K

(#8645) Chapel


Chapel
addikt

HI!

Azoktól kérdeznék akik 20-22-24" monitorral randelkeznek és Ati 3850-es karival.
Most szándékozom venni egy 22" TFT és érdekelne h a felbontásokat hogy kezeli majd.
Pl. ha 1280x1024 -ben van akkor oldalra tesz fekete csíkot? vagy torzítja a képet?
Ezeket a Vga-nak kell tudni??
Vagy csak 1680x1050 (gyári) felbontással lehet normálisan játszani?

50k. körül 22" keresek és ez a része fontos.

Ti ilyeneket használtok,én nem használtam még ilyet szal mondjátok el plííz h ias van ez!

Thx :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#8646) wmarci


wmarci
senior tag

Azért már egy 24-esen gondolom jól néznek ki a blue-ray filmek, meg már egész jól lehet mozizni.Meg a Full-HD felbontás elég csábító.A 30 clos igen igen nagy,nem is tudom hogy tudnám kihasználni.:D
Meg azért nem 1 évre tervezem,lehet hogy nem bírná a 2 videókari a 2560X1200 felbontást az új játékoknál.

(#8647) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Hali!
Olcsó (vagyis TN) 24-es moncsit vásárolnék.

Elolvastam a PH-s tesztet a Samsung 2493HM-ről. Amit ott leírtak, azzal azt hiszem meg tudnék barátkozni. Ugyanakkor van egy másik monitor a 245B, ami jobban tetszik. Nem lakkfekete és nincs rajta az a króm csík. Az már egy ráadás, hogy 12K-val olscsóbb is. Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a 2 monitor között? Mert az utóbbiról a PH-s teszt nem volt túl meggyőző, de amikor az készült, még 160K volt, annyiért én is többet vártam volna. Ugyanakkor az Iponos tesztben kellemesen nyilatkoznak róla.

Előre is köszi!

(#8648) Laca19 (a) válasza đe$|re (#8643) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Hát figyelj, akkor van értelme ilyen monitort venni az ára miatt, ha legalább kihasználod valamelyik extra csatlakozót a DVI-n kívül, mert árban a sima 22 colos LCD-k olcsóbban vannak. Én a TV tuner részét használom ki jelenleg illetve a hátsó Scart csatlakozót (házimozi).
Ehhez a HDCP-hez én nem értek, az edigital oldalon írta Attila, hogy: "Én a Ps3-al nézek rajta Blue-Ray filmeket". Amikor rákérdeztem, hogy én úgy olvastam, hogy ez nem megy rajta, ezt válaszolta: "HDMI vel össze lehet csatolni....ha PS3-mat össze akarod kapcsolni a monitoral ne felejsd el a PS3 Beálitásánál Video setting et HDMI re átálitani) A HDMI APA-APA csatlakózású legyen."
Amúgy végül is jó kis monitor, ha most vennék, akkor is ilyet vennék jelenleg. A TV része lehetne jobb is, ha monitor üzemmódról váltok át TV-re, akkor mondjuk elég rossznak tűnik a TV adás, dehát 80cm-ről monitorozok. Ha TV-nél betartasz 150-200cm távolságot akkor már nagyon jó képe van. Ha kilépek a szobámból akkor összetudom hasonlítani egy sima CRT-vel (Samsung CZ21A083N) és belátom mind a kettőt, ilyenkor a 225MW-től kb. 3m távolságra vagyok. Nem sok eltérés van a CRT javára, persze azért szebb, viszont ugye sokkal jobban remeg a kép. Összességében a TV része nem a legjobb, de ha betartod a megfelelő távolságot akkor szerintem elfogadható.
Hangszórói nagyon gagyik, úgyhogy rákötöttem a házimozimra és azon szól. Így már hallgatható is.
Még a hátsó Scartot és az oldalsó AV csatlakozókat próbáltam, ezek szerintem nagyon korrektre sikerültek, sokkal jobban sikerültek, mint a TV adás része, persze tűéles képet ekkora felbontásnál egy analóg csatlakozón nem lehet várni.Ami nagyon durván néz ki, azok a HD filmek, már a 720p-sek is nagyon szépek rajta, de az most nincs fenn a HDD-men.
Pár képet azért linkelek a cuccról, bár ezekről azért nem lehet megállapítani, hogy milyen:
Hátsó csatlakozók: 230V, DVI-D Dual link, Scart(DVD lejátszó), Kábel TV(UPC)
PIP ablak
TXT funkció
Scart csatin a bejelentkező kép
Scart csatin a bejelentkező kép 2
Gyári DVD Scarton
Gyári DVD Scarton 2
TV adás
Összhatás a szobámba befelé jövet

http://www.diesel.com

(#8649) đe$|re válasza Laca19 (a) (#8648) üzenetére


đe$|re
senior tag

Köszönöm a válaszodat. Átolvasva amit írtál még mindig úgy gondolom, hogy ez a befutó. Ki lenne használva bőven... :DD
:R :R

(#8650) Chapel


Chapel
addikt

#8645) Chapel

szal erre valaki?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.