Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9901) Chamber válasza wwhy (#9900) üzenetére


Chamber
csendes tag

Valószínű a héten nekemis lesz egy Samsung 2232BW-m. Remélem, hogy samsung paneles lesz, de ha nem akkor majd max többet szórakozok a színbeállításokkal ;)
Mindenképp megnézem / megírom majd hogy milyet sikerült kifogni.
Csak ne legyen pixelhibás, mert nincs kedvem még pár hétig a 14es CRT-n (17es bekrepált, szóval elő kellett szednem ezt az ősrégit amíg nincs új) tolni míg kicserélik xD

(#9902) Furky válasza Chamber (#9901) üzenetére


Furky
őstag

Ez a hozzáállás már jobban tetszik. Ha nem Samsung paneles, akkor sincs nagy baj :K
Amúgy a tendencia azt mutatja, hogy neked is Samsung paneles lesz, az utóbbi időben minden 2232BW amit megemlítettek a fórumban, az az volt :) Sok sikert!

(#9903) Coyot válasza wwhy (#9900) üzenetére


Coyot
őstag

Honnan fogom megtudni milyen panel van benn? :B

Má' nem

(#9904) wwhy válasza Coyot (#9903) üzenetére


wwhy
veterán

keress rá a szerviz menüre. legalább 1001x leírtuk.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9905) cd930


cd930
aktív tag

Tegnap vettem (volna) át egy 2232BW-t, Samsung panel volt benne. :)

Meg sajnos egy döglött pixel. :(

Várom a következőt, amint megvan, adatot szolgáltatok.

20+ éve a Prohardveren

(#9906) gromble_ziz válasza cd930 (#9905) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

Hi!

Amikor legközelebb mész, akkor bontass ki többet akár másik típusból is. Ha szerencséd van egyik szamó panel a másik nem, és így szemre tudod vételezni őket van-e különbség :-)

Mit szólsz??? :-D

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#9907) Baga1983 válasza skylaner (#9883) üzenetére


Baga1983
senior tag

Amúgy nem értem h a kb. 10 menüpontot tartalmazó nvidia vezérlőpultban h nem lehet ezt megtalálni....még ha angol is...

Na pl. nekem ahol neked síkképernyőt ír ott nekem csak CRT-t....pedig ez nem is CRT...a fax se tudja mi van vele...pedig a monitordriver is fennt van

(#9908) cd930 válasza gromble_ziz (#9906) üzenetére


cd930
aktív tag

Az 5let nem rossz, de mivel csak rendelésre hoznak cuccot, - raktárkészlet híján - nincs lehetőség az összehasonlításra. :(
Meg aztán nagyon népszerű lennék a felvetésemmel... :))

20+ éve a Prohardveren

(#9909) Coyot válasza wwhy (#9904) üzenetére


Coyot
őstag

m-my20k0cla-1001.1
eszerint akkor ez most AU Optronics. igaz nem tudom ez miért jó vagy rossz nekem, de nem baj :D

Má' nem

(#9910) wwhy válasza Coyot (#9909) üzenetére


wwhy
veterán

OK, köszi:) milyen monitor is ez :B ?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9911) Coyot válasza wwhy (#9910) üzenetére


Coyot
őstag

samsug 2043BW

Má' nem

(#9912) arw


arw
csendes tag

Már előttem is kérdezték páran de senki se válaszolt: ha egy gyenge videokártya van (relatíve) vagy csak alaplapra integrált az, hogy működik együtt egy ekkora monitorral. Pl. nekem ugye egy 6800gt van, ez mire képes egy ekkora döggel? CRT-n 1024*768-ban még elég szépen szaladtak a játékok. A kérdés azért is fontos, mert a tapasztalatom az, hogy a normál 4-3-as méretű monitorokat már alig lehet kapni, teljesen rááltak erre a szélesre. A szolnoki mediába már nem is hoznak "hagyományost"!!!

(#9913) Baga1983


Baga1983
senior tag

Hali! Csináltam pár képet is a problémámról hogy szal nagyon rosszul néz ki a monitorom(Syncmaster 940NW) nativ felbontása(1440x900) ráadásul az nvidia driverben is CRT- irogat, monitor driver fennt van.Nagyon megköszönném ha vki segítene
http://kepfeltoltes.hu/080729/5994017931_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080729/6078543092_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080729/11011231253_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#9914) Jostee


Jostee
tag

Sziasztok!

Egy unalmas kérdéssel jövök ismét, bocsi.
Samsung 2232BW -t vagy Samsung 2253BW -t éri meg jobban minőség szempontjából vásárolni? Légyszíves hamar válaszoljatok, mert már szorít az idő:)

Köszi előre is!

(#9915) wwhy válasza Jostee (#9914) üzenetére


wwhy
veterán

Próbáld a 2232BW-t. De a 2253BW is uolyan minőségű :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9916) attiati


attiati
veterán

ez lehetséges? [link]

az árfigyelő grafikonon mai nappal egy hatalmas törés van :)
kevesebb mint felére esett volna az ára a samu olednek?

igaz, hogy off, de ez a topik megy a legjobban

[ Szerkesztve ]

(#9917) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

#9881-re valaki? :F

(#9918) smc válasza attiati (#9916) üzenetére


smc
addikt

oled? D:
Ez csak ledes háttérvilágítású ha jól látom. Az oled sztem nem ez. Abból a legnagyobb méretű monitor fele ekkora sincs. :S

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9919) attiati válasza smc (#9918) üzenetére


attiati
veterán

Hm, akkor ezt benéztem.
Azt mondod, hogy az árlistákon az oled-nek akkor még nyoma sincs hosszú évek után sem?

mi különbség ledes és oledes között?

(#9920) AMATŐR válasza attiati (#9919) üzenetére


AMATŐR
őstag

Közel 2milla! :DD

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9921) Furky válasza attiati (#9919) üzenetére


Furky
őstag

Az OLED-esről millió cikk van mindenütt a neten, keress rá.
Az általad ledesnek mondott monitor valójában csak LED háttérvilágítású. Hogy ez mennyivel jobb, mint a fénycsöves háttérvilágítással rendelkező társai, azt olvasd el az általad linkelt monitor leírását. :)

[ Szerkesztve ]

(#9922) Ti4x válasza Baga1983 (#9913) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Szia!
Van egy ötletem , nézd meg az eszközkezelőben , hogy a monitorodnál írja-e , hogy samsung ... TFT vagy csak plug and play. Mert az a gyanúm , hogy nem , és a driverrel van valami hiba , haveromnál is hasonló volt , mauálisan frissítettünk illesztőprogram frissítésével , hozáadtuk a drivere filejait , és utána jó volt. Nem véletlenül ír CRTt az Nvidia vezérlőpult...
Egyébként én nem látok nagy elváltozásokat a képeiden , de lehet , hogy azért , mert reggel van és most keltem... :D Nem fog még az agyam , egy játékot tudnál mutatni képen , amin nagyon látszik?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#9923) noncsika


noncsika
tag

mostanában tervezem új monitor beszerzését, gondolkodok 22 vagy 24-es méretben, de nem tudom, hogy a natív 1920*1200as felbontáson, mennyire lennének csúnyák már (az évek óta gyűjtögetett...) dvdrip és dvd filmjeim... :F
lenovo l220x 22"
LG L245WP 24"
Samsung SyncMaster 245B 24"
ezek között gondolkodtam, az olcsóbb samu szerintetek nagyon "olcsó husnak híg a leve" kategoria? :U
főként netezés és film valamint grafikai munkák (foto retusálás), alkalmanként játékra lenne használva

[ Szerkesztve ]

(#9924) Ti4x válasza noncsika (#9923) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Szia!
Nem tudom olvastad-e ezt, de ha Lenovoban is gondolkodsz , akkor érdemes. DVDripben meg vannak nagyon rosszak is (ritkább talán) , de akadnak nagyon jól megcsinált rippek , ami alig esik el a DVD minőségtől , azok szépek.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#9925) Richter36 válasza noncsika (#9923) üzenetére


Richter36
őstag

Nekem 22"-os monitorom van, azon a dvdrip és dvd filmek csak közelről nézve csúnyák.de távolabbról már nem.Úgysem a monitor előtt ülve nézel filmet.
Itt találsz tesztet a Samsung monitorról.Abban viszont nem vagyok biztos.hogy grafikai munkákra jó választás lesz a TN technológia.

(#9926) Ti4x válasza noncsika (#9923) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Nem vagyok egy nagy LGfan , de ezt is elolvashatod , ha van egy kis időd : Itt egy teszt az L245WPről. Richterrel pedig egyetértek , TN paneles monitor nem túl jó grafikai munkára...

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#9927) noncsika


noncsika
tag

jelenleg egy 3 éves samsung 710n monitorom van, amíg meg nem látom ezeket élőben bármi jobb talán :)

(#9928) old_artist válasza noncsika (#9923) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nekem, vagyis a fiamnak van egy levovo L220x 22"-os monitor, amiről az ő elmondásai alapján, csak jókat lehet mondani/írni! Játékra, dvd-re, div-x-re, filmekre és grafikákra, képfeldolgozásra (foto retusálásra) nagyon kiváló, köszönhető az S-PVA FullHD kijelzőjének. Előtte volt egy samu 2232bw-je, ami TN panelos volt - ég és föld, szinte összehasonlíthatatlan a kettő különbsége. Ha ár/érték/tudás szinteket is figyelembe vesszük, akkor nem kétséges, hogy mennyire jót kaphatunk a pénzünkért (83-95e között).
Egyetlen hátrányaként említhetem a pixel hiba előfordulását, de ez elmondható több készülékkel kapcsolatban is. Vásárláskor különös figyelmet kell rá fordítani.
Itt is van róla egy elég részletes teszt, érdemes elolvasni/átnézni!
Viszont, ha fotó retusálási és képfeldolgozási munkákat akarsz jól/kiváló eredményeket vizuálisan megjeleníteni, akkor csakis ezt az S-PVA-sat kell választanod és az elengedhetetlen hardveres kalibrálást, mert (tapasztalatból) sokkal többet ki lehet ez által hozni a kijelzőből, és valóságosabb/élőbb szinteret lehet megjeleníteni.
A dvdrip és dvd filmeknék sokkal jobban fest natív felbontásban is, mint egy TN paneloson. Különösen, ha pl. DivX filmeknél (manapság egyre divatos) *.mkv kiterjesztésű tömörítetteket használsz, - HD ripeket vagy eredeti FullHD-s blu-ray alkalmazásokat -, akkor mindenképpen érdemes natívban megjeleníteni!

A samu 710n-t csak viccnek fogod tekinteni, ha ezt a lenovot megveszed és használod!

[ Szerkesztve ]

(#9929) attiati válasza Furky (#9921) üzenetére


attiati
veterán

Najó csak gondoltam hátha van valakinek ilyen SAMU XL20-a. Szívesen várnék tapasztalatokat!

Amúgy tegnapelőtt legolcsóbban 280ezerért volt elérhető, tegnap ez a cég felvette a kínálatába 145ért. Meg is erősítették e-mailben, hogy nem elírás az ára :D

(#9930) Baga1983 válasza Ti4x (#9922) üzenetére


Baga1983
senior tag

Á nem értem én ezt a monitort....egyszerüen a drivert s e tom leszedni, ha leszedem akkor éppen addig ok, erre ujraindítom a rendszert már megint ott van a beállításoknál hogy syncmaster 940-8800GT... olyan mintha ujra ott lenne...nem tom nem változik semmi...ugyanugy crt monitort ir ki...nem lehetett frissiteni sem az illesztőprogramot...nem is értem.

(#9931) Ti4x válasza old_artist (#9928) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Az LG245WP P-MVA paneles , ha jól olvastam , akár az is jó lehet , de nem tudom , milyen , a TN-nél viszont biztos jobb...

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#9932) Ti4x válasza Baga1983 (#9930) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Az , ha leszeded , azátn újraindítod , a windows keres hozzá köv indulásnál ill. pr.-ot , az ok. Hogyhogy nem lehet illesztőprogramot frissíteni? Ilyet mondjuk még nem hallottam. Pedig jobb kattra elő kéne ugrania...

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#9933) Bulitt válasza Ti4x (#9932) üzenetére


Bulitt
őstag

Valszeg úgy értette hogy megcsinálja de mindig vissza ugrik. A kövi megoldás lehetséges még:

Töröld eszköz kezelőből a monitor típusát. Majd restart ilyen esetben plug&play monitort érzékel, vagy megkérdezi hogy tegyen e fel illesztőt. Innentől meg már menni fog szerintem.

A másik ha nem ajánlja fel restart után a driver telepítését., de átvált plug and play-re akkor az illesztő frissítésével magad válaszd ki.

(#9934) old_artist válasza Ti4x (#9931) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, még ez is egy alternatíva lehet a lenovo mellett, a TN panelosakkal szemben, ez az LG L245WPM, ami 8ms g2g válaszidővel és 24" WS AU Optronics P-MVA (M240UW01 V0) panellal szerelik, viszont ez majd másfél, kétszer annyiba is kerül, mint egy lenovo, de hisz 24"-os.
Yany cikke az LG L245WP-BN-ről - olvasnivaló!

[ Szerkesztve ]

(#9935) Baga1983 válasza Bulitt (#9933) üzenetére


Baga1983
senior tag

Sajna igy sem müködik, nvidia drivert is váltottam de semmi....ha törlöm az eszközkezelőböl a monitort addig ok aztán ujraindítom de utána nem tok állítani semmit...semmi plug&play...na gondoltam hátha vidkari driver igy mind a kettőt letöröltem visszaraktam a vid.kari drivert erre már mgint kinn van az is hogy syncmaster 940...pdig nem is raktam még fel monitor drivert...igy meg ha fel akarom rakni hibaüzenettel kilép...samsung oldalról való driver esetén is....ki érti ezt?

(#9936) Chamber válasza Baga1983 (#9935) üzenetére


Chamber
csendes tag

Egy kérdés: hogyan van a monitorod rákötve a PC-re? A hagyományos régi analóg kábellel (15pin D-Sub vagy mi a neve) vagy pedig DVI kábellel?
Elvileg az analóggal csakis CRT-nek fogja felismerni az NVidia control panel! Szóval ha úgy van bekötve akkor megvan a probléma forrása ;)
Ha a videókarin meg a monitoron is van DVI ki/bement akkor irány a boltba DVI kábelért (amúgyis bűn analóg jellel használni ha nem muszáj x)

(#9937) Baga1983 válasza Chamber (#9936) üzenetére


Baga1983
senior tag

Ah....így már értem....sajna a monitorom nem dvi-s...akkor szóval nem is volt problémám...köszi szépen a választ!

(#9938) Chamber válasza Baga1983 (#9937) üzenetére


Chamber
csendes tag

Hát nemtudom, nemvagyok szakértő de google-el többhelyen is ezt találtam csak eddig...
Ettőlmég lehet hogy van vmi driver windowshoz/videókarihoz amitől esetleg felismeri, de ilyenre nem bukkantam eddig. Max keresgess teis google-el :)

Vagy még olyat találtam, hogy az control panelben vhol van egy "custom resolution" rész, ahol elvileg rá lehet kényszeríteni a monitorra olyan felbontásokat is amiket alapból nem dob fel, mert hibásan ismeri fel. De ottmeg neked kell beállítani minden sz@rt, a felbontástól kezdve a függ/vízszintes frissítési frekvenciákig.

(#9939) Chamber


Chamber
csendes tag

Hmm, nemtom az előző hsz-ben megy-e a kép mert néha látom, néha nem. Úgyhogy inkább [itt a link] fórumhoz ahol találtam

[ Szerkesztve ]

(#9940) bdav


bdav
őstag

na eljött a pillanat, nekemis monitort kéne cserélni lassan, mert úgy érzem a régi (kb 8 éves) crt-m már jelentékenyen ront a szememen :) A "divatnak" behódolva wide tft-t néznék.

szempontok. ~60ezer huf max ár, ha valami extra featuret tud és emiatt drágább picivel az még belefér
20-22" os (1600 pixel szélesség körüli felbontások) érdekelnek
legyen DVI
legyen jó :) felhasználása programozgatás lesz meg filmnézés meg játék esetenként.
2232bw-s samsungot néztem egyelőre, azt látom h. itt a topicban is van róla szó sok. esetleg valami épkézláb alternatíva van? (MVA-s panel amit emlegettek szimpatikus, de a 80-90 ezret kicsit sokallom nettó vagy bruttó ára ennyi?)

hülye kérdés lehet: ha 4:3 felbontásban akarok futtatni valamit (játékokat főleg - tudom hogy homályos lesz kicsit) akkor kihúzza teljes képernyőre vagy lesz oldalt egy fekete csík, és megmarad a beállított képarány (utóbbi a szimpatikusabb nekem)

köszi előreis

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#9941) simonb


simonb
csendes tag

Tapasztalatok néhány típussal:

2263UW (panel nem ismert)

Szép kép, élénk színekkel.
Bevilágításra hajlamos, valakit ez nem zavar, engem igen, mert sokszor nézek filmeket és a sötét szobában már eléggé látható. Persze csak a fekete részeknél probléma. Kontraszt nagyon jó (dinamikus kikapcsolva). A webcam szerintem ócska, az 1 megás Logitech közelébe sem érhet ez a 3 megás verzió. Baromi sötét a képe, nem igazán állítható, néhány paraméter, mint pl. fényerő igen, de nem hoz igazán változást, a többi paraméter default értéken van és nem állítható. (windows alap driver van hozzá, meg valami progi). Aki ezért venné ezt a típust csalódni fog. Beépített hangszóró dettó, nem várjatok nagy hangerőt és minőséget. Van rajta usb (2db) és hdmi, ez plusz pont, viszont meg is kell fizetni.

2232BW (Samu panel)

Szép képe van valahol az első és a következő között. Kontraszt itt is jó, kipróbáltam a dinamikusat is, ha filmet nézek jó, egyébként a kontraszt váltogatása zavaró lehet.
Hiánya, hogy nem forgatható, mint a másik kettő. (ez engem nem zavart, letettem az asztalra és kész). Betekintési szöge talán ennek a legjobb, bár én ezeket a paramétereket nem tartom fontosnak. Bevilágítása elenyésző van alul és felül, de tényleg minimális és nem zavaró. Minimális sötétedés a sarkoknál. 4 órás használat után egy darab pixelhiba. Igazából nem zavar, mert a kék színnél ragadt be, csak sötét háttérnél látható minimálisan. Én csak véletlenül vettem észre és csak azért találok rá, mert most már tudom merre van.

226BW (CMO panel)

A paneltípus ellenére nagyon szép kép. A színek nem annyira élénkek, mint az előző esetekben, de nagyon kellemes. Homogén megvilágítás.Kontraszt jó (dinamikus kikapcsolva).
Bevilágítás szinte nincs!!!

A két első a napokban került beszerzésre, a 226-os év elején.
A paraméterektől eltekintve, nézni talán a 226-ost a legjobb, aztán jön a 2232 (jobb színek, de nem annyira homogén) és a legvégén a vadiúj 2263UW (szép kép, látható bevilágítással sok ilyen-olyan extrával és a drága árával)

Ez tehát az én sorrendem, remélem segítettem annak, aki most venne valamelyikből...

(#9942) Ti4x válasza bdav (#9940) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Szia!
Szerintem 60ért csak TN paneleset fogsz kapni 20-22esben... A ViewSonic VX2240Wt láttam 57ért , ami még jó választás lehet 22colosnál. Az Nvidia driverben pedig található olyan opció , ami a 4:3-ast változatlanul adja , kitöltve a képet két fekete sávval oldalt , ha kicsit visszaolvasol , az elmúlt két oldalon valaki leírta asszem.

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#9943) wwhy válasza simonb (#9941) üzenetére


wwhy
veterán

a 2263UW szervizmenüjének version sorát beírnád? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9944) simonb válasza wwhy (#9943) üzenetére


simonb
csendes tag

Sajnos az már nincs nálam...

(#9945) Tituszazeb


Tituszazeb
tag

Sziasztok!

22"-os monitort szeretnék venni, minél olcsóbban!
Ezek közül melyiket ajánlanátok? Ajánlhattok még más 22-es monitrot is ami nincs itt felsorolva, és hasonlóan kedvező áron kapható.
-BENQ FP222WA -36800 Ft
-BENQ G2200WA -40000 Ft
-ACER VW221D -40300 Ft
-ASUS VW223 -42000 Ft
Előre is köszi a segítséget mindenkinek!
Ja, és játékra , és filmre fogom használni.

Kérek mindenkit, hogy privátban írjon, mert azt jobban észreveszem! Köszönöm! :)

(#9946) cd930 válasza cd930 (#9905) üzenetére


cd930
aktív tag

"Tegnap vettem (volna) át egy 2232BW-t, Samsung panel volt benne.
Meg sajnos egy döglött pixel.
Várom a következőt, amint megvan, adatot szolgáltatok."

Na, megjött az újabb kicsike. :D
Élő pixelek, Samsung panel. :C

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#9947) attiati válasza Ti4x (#9942) üzenetére


attiati
veterán

Minden Nvidia tudja?
Geforce 7300 gs gagyi kártyám van.

windows képernyőt is meg tud jeleníteni 4:3 arányban széles képernyőn?

(#9948) Bulitt válasza Tituszazeb (#9945) üzenetére


Bulitt
őstag

Én őszinte leszek, dobj még hozzá 20k-t és van egy f@xa monitorod. Ezek közül 1-et vennék de az is márka elfogultság miatt, és az az Asus lenne :DDD

(#9950) Chamber


Chamber
csendes tag

Na, nekemis meglett ma az új monitor: Samsung 2232BW
Version: M-PE22B0CAB-1002.0 Szóval Samsung paneles. Yippii! :D
Döglött pixel/subpixelt eddig nem sikerült találnom (üzemidő 3 óra eddig a titkos menü szerint, szóval még nem régóta tesztelem)

Nincs ilyen hardveres beállító kütyüm, úgyhogy a színek maradnak kb úgy ahogy vannak.
Az OSDben találtam ilyen color control / magic colors beállítást azt benyomtam inteligensre, így egész szép szerintem :)

A háttérvilágítás tényleg nem az igazi, alul felül látható 1-1 keskeny sávban, DE csak fekete háttérnél. Játék/netezés/egyéb közben nem fogja észrevenni senki, csakis filmnézésnél főleg ha alul felül még mindig ottvannak a fekete csíkok (mert a filmek még ezen a wide monitroron sem férnek el rendesen x)

A kapott Magic Tune progi amivel egyszerűbben és több opcióval lehetne vezérelni a monitort (OSD helyett) sajnos nem szereti a videókarim típusát (Radeon X1950XT), telepítése után kiírta hogy "bocsi, de ebben a gépkonfigban nem működök" :/
Megnéztem a [Samsung oldalán], és tényleg nincs kint a támogatott kártyák közt... remélem majd frissítik és előbb-utóbb bekerül.

Eddig meg vagyok vele elégedve, de most mentem játtszani is kicsit végre ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.