Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8351) Khaal válasza MohaMárk (#8350) üzenetére


Khaal
őstag

Még egy-két ezrest tegyél hozzá szerintem és DVI-set vegyél, a jövőre gondolva. Plusz így széthúzott kép nélkül is játszani tudsz a wide felbontásokat nem támogató játékokkal is.
Azt mondják a 2ms és 5ms közötti különbség nem észlelhető, a dinamikus sokezer az egyhez kontraszt meg sokszor inkább csak zavaró hatású. 700:1 valós kontraszt és 5ms válaszidő általában már megfelelő.
Igaz majdnem 56 ezer, de sokan ajánlják: Samsung 223BW.
Esetleg 20"-as nem lenne elég? 50 ezerből kijönne egy igényesebb darab is.

(#8352) MohaMárk válasza Khaal (#8351) üzenetére


MohaMárk
aktív tag

Nagyön köszi mindent
Ezt nem értem kérlek írd le
""""széthúzott kép nélkül is játszani tudsz a wide felbontásokat nem támogató játékokkal is."""""
Igen max 52 és ha nem wide akkor jöhetne 20" os de ha wide akkor ne mutatsd

(#8353) Khaal válasza MohaMárk (#8352) üzenetére


Khaal
őstag

Sima analóg kábellel (d-sub) a wide monitorok széthúzzák a sima 4:3 és 5:4 arányú képet. Tehát ha egy játék csak pl. 1024x768-at tud, akkor vízszintesen megnyújtja a képet a monitor, hogy kitöltse a rendelkezésre álló helyett, a körből ovális lesz, a négyzetből téglalap...stb.
Ha viszont DVI-n van rádugva a monitor, akkor Ati és Nvidia kártyák driverprogramjában be lehet állítani, hogy hogyan akarod megjeleníteni a natívnál kisebb felbontású jelet. Beállíthatod, hogy ne nyújtsa meg a képet (ekkor kétoldalt fekete csík lesz), vagy hogy a monitor közepére helyezze (körben fekete kerettel).
Nem wideból elég ritka a 20"-as, nem hiszem, hogy lenne ilyen olcsón.
A 20-22"-es wideoknak általában ugyanaz a felbontása, bár emiatt mondjuk a 20"-ason elég picik a betűk.

(#8354) Calibos


Calibos
addikt

TFT Monitort kell vennem 36.000,-FT. sajnos több pénz nincs rá.
"Ennyiért" melyik márkát érdemes venni :F

(#8355) Furky válasza Calibos (#8354) üzenetére


Furky
őstag

Mekkorát szeretnél?
Mondjuk ennyiért megkapod a 19"-os wide-okat, az olcsóbbik fajtából.
Pl ezeket:
BenQ G900WA
Asus VW195D
Asus VW193D
Acer X193W

De kapsz 19"-osból nem wide-ot is, most így hirtelen még ezt a linket nézd meg:
LCD-k 19"-ig
Ha lehet olyant válassz, amin van DVI, valószínű wideokon nem fogsz találni, talán valamelyik sima 19-esen lesz, pl a Dell 1907FP-hez írják, és az előtte lévő Belinea 10 19 10-re is, de annak meg 25ms-es a válaszideje. a Dell 1907FP jó választásnak tűnik ennyi pénzért. Ha ennyiért kellene választanom, akkor szerintem azt választanám. Persze most csak ezt a 2 weblapot néztem meg, hallgass meg másokat is, hátha van jobb ötletük.

(#8356) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok!
Pár hónap múlva szeretnék végre LCD (vagy TFT. Mi a különbség?) monitort venni, és sajnos nem találtam megfelelő adatokat. Nekem most egy 19"-os batárnagy monitorom van ami alatt roskadozik az asztal. Szándékaim szerint egy 19"-os Wide-ot szeretnék venni, de nem igazán tudom hogy mekkora lesz a méretbeli különbség. Én igazából film nézésre, szöveg szerkesztésre, és játékra használom a gépet (bár inkább csak film nézés.) és ehhez mérten szeretnék egy normális monitort venni. Anyagi korlátok: maximum 42 ezer forintot tudok rá szánni.
Tehát: Mekkora a méretbeli különbség a 16:9 és a 4:3-as monitorok között ha ugyanannyi col a képátló (Magasság, szélesség)? Illetve mekkora wide monitort érdemes venni ami magasságban megközelíti a 19" -os CRT-t?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#8357) Calibos válasza Furky (#8355) üzenetére


Calibos
addikt

Köszi a tippeket, eredetileg én is Asust néztem ki, de egyik sem DVI's.
HannsG lesz a befutó, azt hiszem.
Igazából arra voltam kiváncsi hogy melyik Márka megbízható.

(#8358) losi73


losi73
senior tag

üdv ps3 hoz milyen 24-es monitort ajanlotok olvastam itt is ott is forumot de egyértelmü válasz nem jött le helpppp :F :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#8359) Lacusch69 válasza Romvr (#8356) üzenetére


Lacusch69
tag

Szerintem felejtsd el a 19" wide-ot...

http://prohardver.hu/dl/rev/2007-01/1408/p20-2/sizes.png

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8360) Romvr válasza Lacusch69 (#8359) üzenetére


Romvr
őstag

Köszönöm, sokat segített ez a kép!!! :R :R

Úgy nézem hogy egy 20" -os moncsival lehet jobban járnék. Bár nem azon a pár centin fog múlni. Így a kép 2,5 centivel szélesebb és ~4,5 centivel alacsonyabb. úgy 5,5 centivel szélesebb és ~3 centivel alacsonyabb. Csakhogy 19w-t 36-ért adják 20w-t meg 43. Az 7ezer forint összesen ~5 centi különbségért. Nekem nem éri meg. Veszek egy 19" Wide-ot (eleve CRT-nél még beleszámít legalább -1 centi ami a nem látható részét jelenti a képnek), maximum 3 nap múlva visszaviszem, ha nem jön be :D .
Már csak az a kérdés hogy milyet vegyek...

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#8361) #41133696


#41133696
törölt tag

[link]

A 20"-os Wide 1680 x 1050 -es pixelmérete az ereeti default pixelméret, és nem a 22"-os Wide 1680 x 1050-esé igaz?

[ Szerkesztve ]

(#8362) raskolnikoff válasza #41133696 (#8361) üzenetére


raskolnikoff
őstag

a 20asé kisebb mint az átlagé. 22es közelebb van az átlagéhoz. nézd meg ennek a cikknek az alsó részén a méreteket.->[link] remekül látható minden. persze relatíve az is kérdés hogy mi Neked az átlagos méret. :)

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8363) Ulkom válasza old_artist (#8311) üzenetére


Ulkom
csendes tag

Köszi a választ old_artist!

Nálad van az igazság. Eizo-ban nem tudtam, hogy van belépős monitor. Jó vételnek tűnik, szembe állítva a Lenovo vagy akár a Dell-el, ami utóbbi ugyan 24"-os, és meggyőző specifikációkkal van megáldva, de mellette van azért búg rendesen, amit vagy kifog az ember, vagy örül - Lenovo-t már megse említem.

Összeállítottam egy listát, amit 3-4 hetes olvasgatás után tudtam leszűrni mind objektív, mind pedig szubjektív szempontok és tesztek alapján.

Eizo S2231W
Eizo S2231WH-GY
Eizo S2231WH-BK
Eizo S2201WE-GY
Eizo S2201WH-BK
Dell UltraSharp 2408WFP (hibafaktor: ghosting/inputlag)
Lenovo ThinkVision L220X (hibafaktor: rengeteg hibás modell)
Iolair MB24W (hibafaktor: nincs itthoni szervíz, nem elég mély a fekete, egyébként nagyon jó vétel lenne, ha a "youtube"-on nem lennének videók az állítólagos hibáiról)
LG 24" L245WP-BN
Hewlett-Packard LP2465
Hewlett-Packard W2408H
LG 24" L246WH-BN (hibafaktor: túlságosan fényes, nagy esély pixeles hibára)
Acer AL2423W
Acer AL2623W
Acer P243W

Most mindenképpen azt kell mérlegelni, hogy melyik éri meg - Eizo nem kérdés - vállani a minőség mellett járó kockázatot, amiben képtelenség megalkuvást kötni.
Lényegében az a problémám, hogy voltaképp tervezésre lesz, de nem csak a monitor, hanem a gép is. Eizo, Dell és és az LG igencsak 150k körül van, ami itt-ott kivesz a konfigból 10-50k-t - viszonyítva mondjuk egy 100k-s LCD-hez.

"Legyen olcsó, de ne a minőségen spóroljanak!"

Most már tényleg jó lenne egy ilyen kompromisszumra épülő LCD Monitor.

[ Szerkesztve ]

(#8364) HipHop4Ever


HipHop4Ever
csendes tag

szeva mindenki!
csak egy tippet szeretnék adni, létezik egy moncsi, ami nagyon megfelelő szerintem ebben az ár/teljesítmény formában és ez így nézne ki: [Acer P191W] és szerintem az ára sem rossz, én kb egy hónapja vettem egy ilyen monitort 43ezer pénzért, de játékoknál is és filmeknél is nagyon megvagyok vele elégedve, esetleg aki most azon forog hogy milyen lcd monitort vegyen, és megfelel neki a 19"-os, annak csak ajánlani tudom! nálam 1152*864-es felbontáson és 85hz-en megy de szerintem egy úgynevezett "átlag" felhasználónak ez tökéletesen megfelel.
üdv mindenkinek: HipHop4Ever!
:R

[ Szerkesztve ]

(#8365) Romvr


Romvr
őstag

Lenne még egy kérdésem: Miben különbözik a D-sub és a DVI csatlakozó? (azon kívül hogy egyik analóg másik digitális, és még a csatlakozófelületük is más) Úgy értem hogy látható a különbség? Vannak a DVI-nek előnyei? Mert egy olyan mocsi amin van az már 4-5 ezer plussz pénz minimum. Érdemes?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#8366) Furky válasza HipHop4Ever (#8364) üzenetére


Furky
őstag

Meg ne haragudj, de ennél nagyobb hülyeséget nem is csinálhatnál.
Egy wide monitort, aminek 16:10-es képaránya van, azt 4:3-as felbontásban használod. Az még csak egy dolog, hogy nem jó az 1440x900as felbontás, mert esetleg kicsinek találod, de hogy ne 16.10es felbontásban használd... ez baromság :W
1. Nem számít úgy, hogy hány Hz-en megy, mint a CRT-ken
2. TFT monitort nem natív felbontásban használni gáz, hülyeség. (ez alól kivétel a játék, ha azt nem nyújtja el rosszul, akkor lehet használni kisebb felbontáson is, de egyébként kb "tilos") ;)

(#8367) Furky válasza Romvr (#8365) üzenetére


Furky
őstag

Megéri. Erről már sok hozzászólás született itt.
Összefoglalva:
- automatikusan pozicionálja a képet a monitoron, ilyen apróságokat is beállít alapból
- veszteségmentes a kép, mert ami a vga-ból kijön, azt kapja a monitor is
- analógon először a vga digitális jelét átalakítja egy a/d konvener analóggá, majd a monitor visszaalakítja digitálissá. Ez minimális veszteséggel jár.
- azt mondja sok ember, hogy szemmel is látni a különbséget, tehát az analógon nem elég éles a kép.
Egyelőre ennyi jutott az eszembe, majd talán valaki még kipótolja, ha kihagytam valamit :)

(#8368) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Samsung T220HD monitort szeretnék vásárolni és eléggé ellentmondásosak az infók róla!
Pl: Elvileg HD Ready 1080p (Full HD) holott a Samsung oldalán jobb oldalt a nyomtatóbarát megjelenésnél azvan írva hogy a maximális felbontása 1680 x 1050.
Most akkor ez hogyvan? :D

(#8369) Furky válasza Misi 007 (#8368) üzenetére


Furky
őstag

A magyar samsung oldalra nem érdemes adni semmit, azért tették oda a T szériás monitorjaihoz ezt a fullHD szöveget, mert egyes T modellek tudják ezt. T240, és efölött. Nem tudom, hogy ezeket lehet-e már kapni, de a T220 felbontása 1680x1050. Érdemes inkább a német, vagy más országokban megnézni a T220 oldalát, ott egy szó sincs arról a reklámszarról, hogy 1080p-t tudna a monitor.
Samsung topicban is elmondtam már.. Nem ez az első húzása a magyar Samsungoldalnak, hasonlót játszottak el a 2232bw-nél is, amikor mindenféle HDMI, és composite bemeneteket igértek. Persze nem volt, és azóta sem javították ki az "elírást", amire egy kedves fórumtag is felhívta a figyelmüket. Azt hiszem annyi volt, hogy megköszönték, hogy észrevette, és azt írták, hogy kijavítják. Persze azóta is ottvan.

(#8370) Misi 007 válasza Furky (#8369) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

De ez nem a sima T220 hanem a T220HD! :)
Igen lehet kapni sok helyen már csak már nemtom mit hihetek és mit nem! :D

(#8371) Furky válasza Misi 007 (#8370) üzenetére


Furky
őstag

tudom.
A HD-ben van tv tuner is. Na szóval magyar samsung oldalnak ne:) Ilyenkor nézd meg mondjuk a németet is, és hasonlítsad össze.

[ Szerkesztve ]

(#8372) Misi 007 válasza Furky (#8371) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Hú ez amúgy nemgyengén undorító amit művelnek!
Szóval akkor a T220HD nem is tud 1080p-t énmeg már kezdtem örülni hogy végre lesz normális monitorom... :W

Mod: Érdekes hogy az ipon oldalán is 1080p van feltűntetve...

[ Szerkesztve ]

(#8373) Furky válasza Misi 007 (#8372) üzenetére


Furky
őstag

Mert rengeteg bolt a samsung oldaláról veszi az infot, vagyis a magyar oldalról:) Igen, ez undorító, de az adatok csak tájékoztató jellegűek, és az elírásokért nyílván nem vállalnak felelősséget. Lehet rendes monitorod, ha pl. vársz a T240HD-re. Vagy bármelyik 24"-os már fullHD-s, vagyis tudja az 1080p-t, mert felbontásuk 1920x1200-as.

(#8374) Misi 007 válasza Furky (#8373) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Értem köszi az infot! :)
Akkor várakozom még egy cseppet elvileg juniusba jön a T240HD!

(#8375) skylaner


skylaner
senior tag

Most olvasom a hétvégi PH cikkbe:

Legkisebb tagja a T190, amiről nem túl nehéz kitalálni, hogy képátlója 19 hüvelyk.TN+Film paneljének felbontása 1440x900 pixel, fényereje 300 cd/m², kontrasztaránya 1000:1, de dinamikusan egészen 20 000:1-re ugrik, ami elsősorban LED-es háttérvilágításának köszönhető.

A T-s szériának valóben Ledes háttérvilágítása lenne?
Vagy csak elírás? Bár sztem az mert akkor nem ennyibe kerülne.

(#8376) Romvr


Romvr
őstag

No kaptam kölcsönbe egy Hanns-g HX191D monitort. Összedugom D-sub csatival mert csak az van bekapcsolom. Addik mosolyogtam amíg be nem töltött a Windows. Ugyanis a monitor vibrál. Majdnem eldobtam az agyam. Úgy tudtam hogy az LCD monitornál teljesen mindegy hogy mennyi Hz-en megy. De nem. Nálam vibrál, természetesen. Ha 60Hz-re állítom akkor nagyon. ha 75-re akkor csak kicsit, de 10 perc után már fáj a szemem. Még is hogy a búbánatos fenébe lehet hogy vibráljon egy LCD? De persze csak nálam, akitől kaptam annál semmi baja.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#8377) lorcsi válasza Romvr (#8376) üzenetére


lorcsi
veterán

talán nálad lehet valami elállítódva

(#8378) Romvr válasza lorcsi (#8377) üzenetére


Romvr
őstag

Most próbáltam ki linux live CD-t már de ott is vibrál. Szóval valami hardveres dolog lehet. De micsoda?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#8379) bencesoldier válasza Romvr (#8378) üzenetére


bencesoldier
tag

Sziasztok!

Én most nagyon szemezek egy Samsung 223BW -vel. mondanátok róla véleményt?

Láttam egy boltban és nagyon megtetszett, és 50-55k körül van.. még annyira nem is vészes.. Megéri szerintetek? Főleg game-hez..:)

#szerk.: Visszaolvastam, bocs, hogy eddig nem tettem meg..:) de azért ha uj vélemény van, azokat vároom:)

[ Szerkesztve ]

(#8380) CséZé válasza bencesoldier (#8379) üzenetére


CséZé
őstag

fél topic erről szól, szvsz bestbuy

(#8381) old_artist válasza Ulkom (#8363) üzenetére


old_artist
addikt

Köszönöm, s az az igazság, hogy tervezéshez, kiadványszerkesztéshez, képfeldolgozáshoz "csakis" S-PVA-s panellel rendelkezőt ajánlanék, mivel ezel a panel tipussal szinte manapság, mindent meg lehet jeleníteni, sőt már a válaszidőkkel sincs olyan nagyon-nagy probléma (pl. az új NEC 4 és a legtöbb tipus 6 ms).
A 22'-osok mezőnyében kiemelkedik az EIZO S2231W, de ha a lenovo L200x is kifogástalan lenne, akkor nagyon nyerő lenne (ár/érték), a most beharangozott NEC viszont verné a mezőnyt - az árával is (900-1100 EU körül kerül majd forgalomba, viszont FullHD-s lesz S-PVA-val, hardverileg kalibrátorral!)
Jelenleg, tehát ha minőséget, megbízhatóságot, pixel hiba mentességet és garanciát nézzül ebben a 22'-os mezőnyben, akkor az EIZO arat - jó az üzletpolitikájuk - igazuk van!
Nagyon, de nagyon igazuk lett, hogy egy kiváló "belépő" szintű monitort dobtak ki a piacra, nem kis örömünkre ár/érték szempontjából. Már elérték azt a szintet az eladással, hogy nálunk 149e alatt tudják értékesíteni a (volt) 200-220e körüli árukkal szemben.

Tulajdonképpen egy monitort egyszer kell csak megvenni (egy megbízhatót, mint fent), a gép konfigokon pedig folyamatosan lehet változtatni - s kell is, egy EIZO viszont öt évig is a társad lehet (vagy talán még több évig is, lsd. CRT EIZO-k), míg a konfigod esetleg csak egy évig!!!

[ Szerkesztve ]

(#8382) Romvr válasza Romvr (#8378) üzenetére


Romvr
őstag

Nah megoldódott a probléma:

Éppen a kábeleket rendezgettem és kihúztam az egerem mert rá volt kekeredve az antenna kábelre (TV tunner), csakhogy közben kiesett az antenna is a helyéről, és lám... nem vibrált tovább a monitor... godnoltam visszadugom és.... megint vibrált. Mégis mi a franciska köze van a TV-tunnerbe bedugott antennának a monitorhoz?

De legalább sikerült elérnem hogy ne folyassa ki a szemem. Bár így TV-t biztosan nem fogok tudni nézni. :(

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#8383) tomiee85


tomiee85
senior tag

Hali! Nos vettem én is egy 223bw . Pixelgondom nincs vele. Egy dolog zavar csak vele, nem igazáb jöttem rá hogy lehet magasságot állítani (lehet e) és mekkora hülyeség az hogy ha felcsavarozom a talpát alaphelyzetben full ferdén áll. Jó lenne ha egyenesen tudnám használni. Segítsen léic akinek van. Köszi

(#8384) Furky válasza tomiee85 (#8383) üzenetére


Furky
őstag

Magasságát nem lehet állítani a 223BW-nek sem.
Biztos nem maradt bent valami a talpnál, ahoba beletetted a monitor tartóját, azért nem került rendesen a helyére, biztos valami van ott, vagy nem húztad meg rendesen a csavart, ergo nálad van a gond, az összeszereléssel.

(#8385) wwhy válasza old_artist (#8381) üzenetére


wwhy
veterán

tervezéshez, kiadványszerkesztéshez,
miértis? ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8386) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

TFT 22" Wide monitort vennék, játékra, filmnézésre és segítséget kérnék a döntésben. Én az LG-t részesítem előnyben, de jöhetnek más márkák is! :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8387) Furky válasza Tothgera30 (#8386) üzenetére


Furky
őstag

Mondj egy árat, és ahhoz igazítva megmondjuk mi a legjobb abban az árkategóriában. :) Mennyit szánnál rá legszívesebben, és mennyit maximum? Esetleg van valami más kritérium is, pl a monitor tudjun-e pivotot, lehessen a magasságát is állítani? Vagy ezek annyira nem fontosak? Legtöbb monitoron nem lehet ezeket állítani mostanság, persze van mindig 1-1 példány itt is, ott is, amelyiket lehet:)

(#8388) Tothgera30 válasza Furky (#8387) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Csak gyors legyen a válaszideje, szép szineket adjon és a Hdmi csatlakozó az nekem fontos! Árban nem sokat, olyan 50-60-70 ezer forintot költenék rá! :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#8389) Dashes válasza Tothgera30 (#8388) üzenetére


Dashes
őstag

Samsung 2232BW
Asus VW222U
De ezeken nincs Hdmi, szvsz csak magasabb árkategóriában van.

[ Szerkesztve ]

(#8390) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Sziasztok.

22-es monitort szeretnék vásárolni, ki is néztem párat. Melyiket ajánlanátok leginkább?

Asus VW222S 22"
DELL SP2208WFP 22"
Samsung 2232BW Syncmaster 22"
LG W2252S 22"

A DVI bemenet milyen előnyökkel jár?

Előre is köszönöm.

(#8391) MohaMárk


MohaMárk
aktív tag

Mi az a HDMI?

(#8392) BearGOD


BearGOD
tag

Sziasztok!

60000, maximum 65000FT-os árkategóriában szeretnék moncsit venni.
Légyszi ajánljatok valami kaffát!
Játékra, filmre és szövegszerkesztésekre lenne használva.
Néztem pár samsungot, de nem tudom meik lenne az igazi!
Jelenleg még samu 796MB CRT-vel nyomulok!
Nincs bajom vele, csak a szemem védelmében és a helymegtakarításban tennék ilyen lépéseket!
Digitális bemenet sem lenne rossz!

Előre is köszönöm nektek!

[ Szerkesztve ]

(#8393) skylaner válasza MohaMárk (#8391) üzenetére


skylaner
senior tag

(#8394) Dashes


Dashes
őstag

BearGOD: Samsung 2232BW (még is rendelkezik Hdmi-vel.)

HDMI: (High Definition Multimedia Interface) egyetlen kábelen viszi át a HD kép- és a hangadatokat.

HDMI, Composite, S-video, és Component bemenetekkel csatlakoztatható különféle AV-eszközökhöz, például játékkonzolhoz, DVD-lejátszóhoz, videóhoz, hangfelvevős videokamerához vagy számítógéphez is.

DVI

Remélem mindenkinek sikerült válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#8395) skylaner válasza BearGOD (#8392) üzenetére


skylaner
senior tag

22"-es wide:
- Samsung 223BW /sokan best-buynak tartják,kicsit régi de még mindig sokan veszik, tuti samsung paneles /
- Samsung 2232BW / ez nem biztos h samsung paneles de amúgy ez is egy jó monitor, régebben én is ilyet akartam venni /

20"-as wide:
-Samsung T200 /nekem nagyon tetszik ez a monitor ilyet is veszek csak 22"-be, elvileg LED-es háttérvilágítású (nem teljesen alul-fölül lehet benne LED ), én jókat olvastam róla, pár srácnak itt a forumon már van ilyen monitorja ők is meg vannak elégedve vele. Annyi a baj a 20"-al sztem,.h 1680x1050-ben kicsik a betűk.
Pénteken voltam havernál megnézi a 20"-s wide-t(LG 204WT) és nekem eléggé kicsik voltak a betük, mondjuk lehet növelni a betű méretet. /

De ha itt keresőbe beírod a 223BW/2232BW több ezer oldalon kersztül olvasharsz róluk.

[ Szerkesztve ]

(#8396) tomiee85 válasza skylaner (#8395) üzenetére


tomiee85
senior tag

nem akarok beleszólni de 223BW tuti h nem samu panelos...Chunqwa panel van benne.

(#8397) Furky válasza Dashes (#8394) üzenetére


Furky
őstag

A 2232BW nem rendelkezik a felsorolt bemenetekkel, csak D-Sub, és DVI van rajta.

(#8398) skylaner válasza tomiee85 (#8396) üzenetére


skylaner
senior tag

Azért írtam mert én itt mindig azt olvastam h mivel nem teljesen 22"-s méret így ezt a panelt a Samsung maga gyártja.
De ha nem így van akkor elnézést.

(#8399) Dashes válasza Furky (#8397) üzenetére


Dashes
őstag

Először én is csodálkoztam, mikor megláttam.
Ismét csak gratulálni tudok a Samsung -nak.

(#8400) old_artist válasza Furky (#8397) üzenetére


old_artist
addikt

Csak egy kis pontosítás !!!!:

Model - Válaszidő - Panel
Samsung T200 - 2ms (g2g) - 20"WS TN Film
(az egyik legjobb TN-es 20'-os, de nem Samsung !)
Samsung SM223BW - 5ms - 22"WS Samsung TN Film (?)
Samsung SM2232BW - 2ms (g2g) - 22"WS Samsung TN Film
(az egyik legjobb TN-es 22'-os)

Chunghwa Picture Tubes TN Film panelos készülékek (csak ezeknél a 20'-nál van):
Samsung SM2032GW, 2ms g2g, WS
Samsung 205BW, 6ms, WS

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.