Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9451) #41635072


#41635072
törölt tag

Amúgy kíváncsi lennék, hogy wide monitorokon a böngésző mellé ti miket pakoltok a "holt-sávba". :U
Szerintem egy tft monitor tökéletes D-SUB kábellel, is. Ha az emberek 90%-ának jó, akkor nekem is az lesz.

(#9452) rumkola válasza Richter36 (#9440) üzenetére


rumkola
veterán

ilyen képet hiába teszel be, nem a monitorod által mutatott hanem a vga-d által kiadott képet látjuk...
:DD

(#9453) gergobaby válasza Furky (#9449) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Nagyon köszönöm szépen :R ( meglátom mennyire fér majd bele... )

Szerk.: tag lettem :)

[ Szerkesztve ]

(#9454) Furky válasza gergobaby (#9453) üzenetére


Furky
őstag

Hopp, utánajártam a 42-ezresnek, azon mégsincs DVI, csak iponnál elírás van... megint :W
Eddig a Samsung jön be a legjobban.
Itt van pár 19"-os:
35.000
38.000
37.000
Ezek közül is az utolsó a nyerőbb szerintem.

(#9455) Richter36 válasza rumkola (#9452) üzenetére


Richter36
őstag

Ugyan ezt látom a monitoromon :DD
Sajnálom,hogy nincs jó minőségű digitális fényképezőgépem,mert akkor lefényképezném,hogy elhiggyétek végre D-sub-bal is van normális kép. :W

(#9456) wwhy válasza #41635072 (#9451) üzenetére


wwhy
veterán

Ha az emberek 90%-ának jó, akkor nekem is az lesz.
ezt honnan veszed :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9457) wwhy válasza Furky (#9449) üzenetére


wwhy
veterán

(DVI csatlakozó (ez lényeges, bárki bármit mond...)
ne erőltesd, jó a 90%-nak a D-SUB is; végül is biztosan csak szórakozásból fejlesztenek, mint minden más területen is; vszleg a HDMI helyett is jó lesz a D-SUB :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9458) Richter36 válasza Khaal (#9448) üzenetére


Richter36
őstag

Thx :R így már pöpec.
gergobaby:igazad van, ezt jól benéztem :W sorry :R

wwhy:Senki nem állította,hogy nem jó a DVI :F De akinek csak olcsóbb monitorra van pénze annak sem dől össze a világ ha nem DVI-s a monitora.

[ Szerkesztve ]

(#9459) #41635072 válasza wwhy (#9456) üzenetére


#41635072
törölt tag

Onnan, hogy ha egy ember bemegy egy áruházba/szakboltba, megveszi a monitort és azt sem tudja mi az a DVI...
Ha annyival jobb lenne a DVI, akkor nem D-SUB kábeleket csomagolnának a monitorokhoz.
Nah, valaki, hogy mit tesz böngészés közbe a fehér sávba? Vagy az ott ragyog? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9460) Furky válasza wwhy (#9457) üzenetére


Furky
őstag

:K jaaaajaaa... minek az USB is... ott a párhuzamos, meg a soros port is... minek sata? ott az IDE... az emberek 90%-a elvan jól IDE-n is... lehetne még ilyesmiket felsorolni...
Amúgy vajon véletlenül adnak ki videókártyákat D-Sub nélkül, két DVI-vel, tudják ezek a buta videókártya készítők, hogy az emberek 90%-a D-Sub-on nyomja? Persze a biztonság kedvéért adnak átalakítót, hátha van 1-2 még nem kompatibilis megjelenítő az otthonokban...

Richter36: annyival már nem drágábbak a DVI-s monitorok, illetve ki lehet fogni mindig 1-1 példányt, ami jó árban van.

Tel Elek: a te elméleteid szörnyűek... Azért tesznek D-SUB kábelt a monitorok mellé, mert kb mindegyiken van d-sub még... Amelyik monitoron van DVI, ahhoz adnak mindkét kábeltípusból. Érdekes módon nekem is alapfelszereltség volt a DVI kábel.

[ Szerkesztve ]

(#9461) #41635072 válasza Furky (#9460) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csak az USB-Sorors stb között van is észrevehető különbség...
Igen, a monitorgyártók azért csomagolnak D-SUB kábelt, mert az használhatatlan sz@r. :DD
A Az USB-Soros és SATA-IDE nagyon rossz hasonlat a DVI-D-SUB-hoz, mert itt nem az adatátvitel sebessége a lényeg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9462) Furky válasza #41635072 (#9461) üzenetére


Furky
őstag

usb - soros
sata - ide
dvi - d-sub
A lényeg, hogy a régi technkát váltják le az újjal, és a DVI is már bőőőven elég ideje van a piacon, és mára igencsak megfizethető.
Szerény személyem elfogadja az álláspontotokat, csak ne terjesszétek, tartsátok inkább magatokban.

(#9463) wwhy válasza Richter36 (#9458) üzenetére


wwhy
veterán

Itt arról folyt (részemről múlt idő), h a D-Sub tökéletes illetve van olyan jó, mint a DVI. Ez (így) NEM igaz. Olvassatok kicsit, legalább a wiki-t+fórumokat:

DVI
D-Sub
HDMI

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9464) wwhy válasza #41635072 (#9459) üzenetére


wwhy
veterán

Normális monitorokhoz mind a 2 fajta kábelt adják.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9465) Sirandrish


Sirandrish
legenda

lenne egy kérdésem:)
Végre lett egy jó kis TFT-f...viszont...
a PH ÍGY néz ki!
Lehet ezzel valamit kezdeni? mert ez így elég szokatlan...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9466) Richter36 válasza wwhy (#9463) üzenetére


Richter36
őstag

Ezt ki mondta hogy van olyan jó mint a DVI?

Sirandrish:[link]

[ Szerkesztve ]

(#9467) wwhy válasza Sirandrish (#9465) üzenetére


wwhy
veterán

Kicsit tessék visszaolvasni ;] nem is olyan rég volt ez (ismét) ki/megtárgyalva; a wide-ra sajnos nem optimalizálják a weboldalakat, így marad egy nagy üresség egyik oldalon; Firefoxhoz van egy félig-meddig kész plugin, ami széthúzza az oldalt, de amúgy meg ki kell békülni a fehér felülettel :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9468) Furky válasza Sirandrish (#9465) üzenetére


Furky
őstag

Bizony lehet!
Nézd meg Khaal eme hozzászólását, illetve azt, amit ebben a hozzászólásban linkelt, aztán ragd össze a dolgokat:)

(#9469) Sirandrish


Sirandrish
legenda

öö nagyon szépen köszönöm de az az igazság hogy abból a HSZ-ből egy szót se értek:)
Nem nagyon vágom ezeket a dolgokat...

de mindenesetre köszönöm a gyors választ:)

annyit azért sikerült leszűrnöm hogy wide-on ne nagyon várjak csodát..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9470) Sirandrish válasza wwhy (#9467) üzenetére


Sirandrish
legenda

jaah amugy 2 év gari lett rá végülis:)
Nah meg mijaza plugin? az valami egyszerübb dolog? :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9471) wwhy válasza Sirandrish (#9469) üzenetére


wwhy
veterán

Az a lényeg, h a honlapkészítők még régi bevált módszerekkel gyártják az oldalakat, a megszokott felbontásokra optimalizálva vagy nagy munka lenne átírnia meglévőt. A wide esetében ezek nem jól jelennek meg (érthető), így trükközni kell (plug-in) vagy simán növelni a képméretet (CTRL+).

Grat, sok szerencsét és pozitív élményt a moncsihoz :R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9472) Sirandrish válasza wwhy (#9471) üzenetére


Sirandrish
legenda

nagyon szépen köszönöm..neked meg sok sikert a tied eladásához..megvettem volna azt de már ez is 7K-val a kivánt kölcstség felett volt....
a Honlapon meg ez legyen a legnagyobb problémám..majd megszokom..csak azért kérdeztem mert azthittem valami beállitási lehetőség van rá..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9473) rumkola válasza wwhy (#9467) üzenetére


rumkola
veterán

Van néhány dinamikus weboldal, szerintem ennek már alapnak kellene lennie. ITT A PH!-N IS!!
;]

(#9474) #41635072


#41635072
törölt tag

Na, mindenki csak ragyogtatja, ott a weboldalak meleltti űr-t vagy csak lusták vagytok válaszolni. ;]

wwhy:Nekem nem kell DVI, én úgy sem "finomhangolok". A mostani TFT-m is tökéletes D-SUB-bal.

[ Szerkesztve ]

(#9475) wwhy válasza rumkola (#9473) üzenetére


wwhy
veterán

egyetértek :R hallja valaki illetékes ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9476) wwhy válasza #41635072 (#9474) üzenetére


wwhy
veterán

Mindenki azt tesz oda, amit akar. És nem biztos, h neked beszámol róla, h milyen progikat használ ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9477) #41635072 válasza wwhy (#9476) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szóval semmi érdemlegeset... :P
"És nem biztos, h neked beszámol róla, h milyen progikat használ"
Ez nagyon kislányos volt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#9478) rumkola válasza #41635072 (#9477) üzenetére


rumkola
veterán

több weboldal, msn, tvtuner képe
nálam ezek szoktak

amúgy meg vegyél már valami 4:3-ast azt kész
:D

(#9479) zoli03


zoli03
őstag

Sziasztok!
22"-os monitort akarok venni, 60000 Ft körüli áron. Filmnézésre, netre, játékra használnám. Amit néztem: Samsung 2253BW. Ez jó lenne? Vagy milyet ajánlatok ilyen árban?
Előre is köszi

(#9480) kommunism


kommunism
aktív tag

mi a különbség ha nincs dvi csati 1 monitoron ez mivel ront a dolgokon??

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#9481) Richter36 válasza kommunism (#9480) üzenetére


Richter36
őstag

Olvass vissza, pont most volt róla vita.

(#9482) proof88


proof88
addikt

Üdv!

Szeretnék venni egy új TFT-t, legalább 19"-est. Nézegettem 20-22"-eseket is, vannak 50 körül is, de nem tudom, hogy ezek minőségileg mennyivel gyengébbek a hasonló árú, de kisebb monitoroknál. Milyen paraméterekre kell figyelni? Az a baj, hogy kevés monitor teszt van, és nem tudom, hogy mi alapján válasszak. Fontos lenne az is, hogy több év garancia legyen, mert vannak olyan TFT-k, melyekre csak 1 év van, és most romlott el egy 19"-es, amire csak 1 év volt (LG), és csak panel csere a megoldás. :/

mod: játékra is használnám a monitort, valószínűleg egy 4850 mellett, szóval jó lenne, ha szép színeket tudna a monitor, valamint én mindig borzongok mindenféle TFT képétől, mert az otthoni CRT-mhez vagyok szokva. De gondolom sok különbség van a TFT-k között, tehát valami színhűbb kéne 50 ezerig bezárólag.

[ Szerkesztve ]

(#9483) #41635072


#41635072
törölt tag

Nah, senkisem tud meggyőzni, hogy miért vegyek wide-ot? ;]

(#9484) Neoteric válasza zoli03 (#9479) üzenetére


Neoteric
addikt

jó igen. :K
megvan rajta minden ami kell, még jól is néz ki (sztem).

ha most vennék monitort, akkor énis olyat vennék ;)

Tel Elek: új filmek áltba szélesvásznúak, játékokkal sztem sokkal jobb wideon játszani, valahogy szélesebb a látókör. több a hely az asztalon.
netezésre nem épp a legjobb, de sztem ennyi belefér.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#9485) kommunism válasza Richter36 (#9481) üzenetére


kommunism
aktív tag

bocs de nem jön át:S nem értem pontosan miről van szó pedig elolvastam az oldalt

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#9486) #41635072 válasza Neoteric (#9484) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, netezésre nem éppen jó, én pedig szinte csak netezek. :D
DVD minőségű filmeim meg nincsenek, DivX-eseket nézek...

(#9487) einstein válasza #41635072 (#9483) üzenetére


einstein
senior tag

Ne vegyél wide-ot.
Ha nem játszol max filmhez előny...

(#9488) #41635072 válasza einstein (#9487) üzenetére


#41635072
törölt tag

Csak 45-50K-ért sehol sem láttam 4:3-as monitort. 19"<
Játszani játszok, csak netezésnél...

[ Szerkesztve ]

(#9489) #41635072


#41635072
törölt tag

Itt nem gáz kicsit a kiszemelt monitorom képe? :U

(#9490) einstein válasza #41635072 (#9488) üzenetére


einstein
senior tag

De minek kell neked nagyobb monitor akkor?
Mert a 22"-es wide, amit esetleg 50-55k-ból vehetsz, az nem nagyobb, sőt kisebb is egy kicsit, mint a 19-es (5:4es)...
Illetve nem kisebb, hanem alacsonyabb, és ugye a szélességét meg nem tudod kihasználni, ha nem vagy filmbuzi. :)

(#9491) #41635072 válasza einstein (#9490) üzenetére


#41635072
törölt tag

45K-s 22"-es wide-ok nem jók? :U
A 19-es-né mindenképpen nagyobb kell. :)) Ha lenne sima annak örülnék, de mivel nem találok...

[ Szerkesztve ]

(#9492) einstein válasza #41635072 (#9491) üzenetére


einstein
senior tag

Nem tudom mi van 45k-ért, azért az átlagárszínvonal az inkább 50+ Ft. De lehet h jó az is.
De most nem értem...Játszol is olyan játékkal, ami támogatja a széles képernyőt?
Mert ha igen, a wide előnye csak ott jön ki. Netezésre meg ugyanolyan kb., úgy hogy a képernyő másik fele üres. Azt kell eldöntened melyik a fontosabb.
Játék legyen nagyobb vagy hogy jól nézzen ki a net...
Még egy megoldás létezik amúgy. A pivot (vagy portré) mód, amikor a monitort 90 fokban elforgatod. Ezt viszont gyanítom nem találod meg a 45K-s monitorokban, arról nem is beszélve, hogy a TN-esek képe pivotban gondolom nem épp a legjobb (a betekintési szögek miatt).

(#9493) proof88


proof88
addikt

(#9494) #41635072 válasza einstein (#9492) üzenetére


#41635072
törölt tag

Játszani játszok oylannal, ami támogatja a szélesvásznat.
(#9489)-ban szerinted nem túl csíkos a kép? :U

(#9495) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Én pont ma vettem Acer P221w-t kemény 51990 Forintért:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9496) einstein válasza proof88 (#9482) üzenetére


einstein
senior tag

50 ezerig max TN-t találsz. Ha színhű kell, az egyik legolcsóbb monitor a már sokszor említett Lenovo L220X, de ez is 85k.
Különben a nem olyan rossz a TN sem, és játék közben azért nem olyan feltűnő a gyengébb színvisszaadás. Uh. 50k-ból nézz szét az olcsóbb 22"-osok között.

Tel Elek: Csak a nagyított fényképp miatt látod úgy. Élőben tuti nem olyan.

[ Szerkesztve ]

(#9497) #41635072 válasza Sirandrish (#9495) üzenetére


#41635072
törölt tag

Itt 5K-val olcsóbb. :D
És amúgy milyen?

Ez szerintetek megér +10K-t? :F Külföldi tesztben eléggé lehúzták... :U

einstein: szvsz az nem nagyított kép. :U Ezé pl nem olyan. :U

[ Szerkesztve ]

(#9498) einstein válasza #41635072 (#9497) üzenetére


einstein
senior tag

Sztem akkor is csak a fénykép teszi...

(#9499) Richter36 válasza kommunism (#9485) üzenetére


Richter36
őstag

(#9500) coarse


coarse
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom mi a véleménytek de az egyik multi üzletlánc! Árulni fog egy monitort és igencsak kecsegtető az ár/érték aránya! Csak nem tudom hogy minőségben megbízható-e?
GERICOM TFT Monitor 22“
* válaszidő: 2 ms
* felbontás: 1 680 x 1 050
* kontrasztarány: 3 000 : 1
* fényerő: 300 cd/m2
* VGA és DVI bemenet, beépített hangszóró
* VGA-, DVI- és hangszóró kábellel
* exkluzív zongoralakk-hatás
* HDCP-támogatás
-50.000 Ft + 3 év garancia

Szerintetek jó vétel?

Be the change you want to see in the world...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.