Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8651) Laca19 (a) válasza đe$|re (#8649) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Itt találsz egy Logout-os leírást a moncsiról, ha eddig esetleg nem olvastad, ebben a hozzászólásban (aki maga a cikkíró is) pedig van egy kis video.
A dobozban ha ilyet vennél nincsen DVI csatlakozó, külön kell venni, a DVI-D Dual Link biztosan jó hozzá, én is ilyet vettem hozzá, sajna 5000Ft plusz költség: Bandridge CL14202X

http://www.diesel.com

(#8652) smc válasza Laca19 (a) (#8648) üzenetére


smc
addikt

Az utolsó kép marhajó! :Y

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8653) tilbury


tilbury
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani vmi jó 22" wide monitort. főleg grafiaki munkára lenne (CAD, PS, 3Dmax) ár úgy 200e-ig, persze az sem baj, ha kevesebb :DD
Előre is thx

(#8654) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Pár éve rendszeresen jártam ide fórumozni, manapság már inkább csak a fotózás érdekel, így nem olvasgatom a fórumot.
Ezt azért írtam előzetesként, mert hirtelen kellene döntenem, de nincs időm végigolvasni ezt a párezer hozzászólást.... :(

ProbLÁMA a következő: 1680x1050 felbontású 22"-os monitort kellene vennem sürgősen, de a sz.gépem régészeti lelet, egy GEF3 Ti200-as grafkártya szenved egy öreg Athlonban. Na szóval, ki tudom-e csiholni ebből a grafkártyából valahogyan a monitor 1680x1050 natív felbontását? Sima VGA-ról van szó, DVI nem játszik....

Gyors, kimerítő választ megköszönném! Üdv.: Bogyó

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8655) Cyberslider válasza tilbury (#8653) üzenetére


Cyberslider
őstag

EIZO

[link]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#8656) TazLeacher válasza TazLeacher (#8647) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ahogy látom elhúzok és megnézem személyesen...

(#8657) zolynet válasza Bogyó bá' (#8654) üzenetére


zolynet
addikt

Elvileg el kellene hogy vigye, ugyanis a max felbontása: 2048 x 1536
De ha mégsem 8K környékén találsz 66gt,x700 agp-s vga-t. (bár tom hogy +kts)

tilbury: samsung 244T/245T

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#8658) Khaal válasza Bogyó bá' (#8654) üzenetére


Khaal
őstag

Nekem Geforce2 MX-el ment az 1680x1050, de a videolejátszás már szaggatott ekkora felbontáson. Szóval megy, de ajánlott egy Gef 5200 vagy Radeon 9200 beszerzése (2-3 ezer forint csak van rá).

(#8659) tilbury válasza Cyberslider (#8655) üzenetére


tilbury
csendes tag

köszi. én is ezt néztem ki egyik alternatívának. csak gondoltam itt vannak jobban jártasak az ügyben, hátha vki más falytát mond.
thx még 1x.

(#8660) old_artist válasza tilbury (#8653) üzenetére


old_artist
addikt

Grafikai munkára csakis kimondottan az EIZO monitorokat tudom ajánlani. :C :R :K

Ami előtt én is ülök FlexScan S2231W ez 22'-os, és tapasztalatból mondon, hogy az ár/érték atránya nagyon kiváló grafikázni és kiadványt szerkeszteni (br. 150e) beugró kategóriás a professzionális monitorok között. Én a helyedben csak ezt venném meg, ha az ár is fontos!!!

Viszont, ha még "csúcsabbat" és fantasztikus kép- és színvisszaadásút akarsz venni, akkor csak is FlexScan SX2461W a csúcs még ebben a kategóriában, bár ez 24'-os és az ár/érték aránya is nagyon, de nagyon jó, br. 280e.
Ha még be is kalibrálod hardveresen őket íme, érdemes megnézni!!!, akkor egy fantasztikus monitor virít majd az asztalodon.

Ajánlom Neked a komel.hu-t, rendesek és korrektek, nézz be hozzájuk, ár szempontjából is érdemes.

Ha más gyártótól is kellene ajánlanom, akkor csak a NEC jöhet számításba, csak az árban egy kicsit elérhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#8661) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Srácok mi a vélemény az új szériás LG monitorokról?
Konkrétan ezek:
LG W2242T-PF 56e ft

LG W2252TQ-PF 65e ft

Esetleg a samsung új szériája:
SAMSUNG 2253LW azt hiszem a régi 223bw utódja ugyanazzal a 21.6" panellel.
2243BW 63e ft ami talán a 225bw utódja, vagy

2253BW 67e ft ez meg 226bw utód.

Szóval a négy kiemelt - ami mellé árat irtam és kép is van - érdekelne.

SZERK: Jut eszembe a dinamikus kontraszt és a pixel váltás gyorsítás kikpacsolhatóak menüből, samsungnál és lgnél?

Üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#8662) Furky válasza b.bone (#8443) üzenetére


Furky
őstag

"note: pontosan 1920×1080 felbontasut szeretnek ,nem pedig ilyen marketinges FHD-t[bulvar ph]"
"ja és szerintem kifejezetten bunkóság cinikus megjegyzéseket benyögni, pláne ha egy teljesen kielégítő választ is lehet adni kb. ugyanannyi erőfeszítéssel"

Így van, bunkóság volt... De ezt azért eszközöltem, mert elkezdtem írni neked a szöveget, aztán írtam már vagy 3-4 sort, és meguntam, mondom magamban, ha így nyomatja a srác, hogy marketinges FHD, meg bulvár PH... nah szal akkor nem fogom túlerőltetni...
és még ezen írásodban is teljesen lekezeled a wide felbontásokat:

"widescreen hypeig aminek következtében kaptunk egy csomó elfuserált felbontást"

4:3... mikor volt az már... még CRT-k korában (átlag ember manapság tft-t vesz). TFT-k általában 5:4-esek, kivéve a wide, a 16:10 meg teljesen rendben van, és az 1920x1200 nem marketinges fullHD, hanem ez egy standard 16:10es monitorfelbontás, ami még több is, mint a fullHD, és problémamentesen lehet rajta megjeleníteni a fullHD felbontást, ezért simán rá lehet mondani, hogy fullHD. Régen nem voltak elfuserált felbontások? pl. az 1152x864. ez tök bután néz ki(mármint a számok egymás mellett), mondjuk én használtam így a samsung 765MB-met egy darabig 85Hz-en.
Igen, a tv-ken a full HD a standard, meg a HD ready, és a monitoroknál meg a 16:10es képarány.
Most 2 hétig nem volt netem, így csak most tudok válaszolni, de mintha most láttam volna valahol 16:9-es widescreen monitorról valami hírt. :)

(#8663) wwhy válasza old_artist (#8660) üzenetére


wwhy
veterán

kiadványt szerkeszteni
azt lehet TN-esen is >)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8664) goom


goom
senior tag

Edditg kifogástalan Samsung 2232BW monitorom ma hirtelen lila színben "pompázott". A kurzor látszott, de egyébként csak ez a lila szín volt mindenütt. Újraindítottam, és azóta (több órája) kifogástalan.
Vajon mi lehetett ez?

(#8665) old_artist válasza wwhy (#8663) üzenetére


old_artist
addikt

Hát, kétlem, hogy TN-essel is ugyan olyan szinten lehetne "kiadványt szerkeszteni", mint egy S-PVS vagy S-IPS, vagy netántán a régi MVA panelossal!!!

Valaki megpróbálhatja, de értelmetlen még a felvetése is a TN-esnek, a kiadványszerkesztés szintjén!
A kiadványszerkesztés, nem csak betükbül, hanem színekből, színhelyességből, színegyensúlyból, színhőmérsékletből is áll, sőt láttál már valaha is egy Tn-es panelnál erőteljes színtelítés melletti 1 milliárd színből való 16,7millió szín megjelenítést? Továbbiakban, mikor van egy Tn-esnek 10-16-24 vagy egyáltalán 36 bites számítási pontossága, na meg 178°-os belátási szöge?
Próbálj photoshopban van illustartorban TN-essel kiadványt szerkeszteni, azt hiszem, hogy (nem csak Te, hanem) a nyomdák is "cukaharát" ugranának tőle, mikor meglátnák a "színtelen" és "színtelítetlen" nyomatot!
és egyáltalán olvastál már valaha ilyet?:

Kiváló képminőség
Az x*y képpontos felbontás, a z:1 kontrasztarány és az @ cd/m2 fényerő első osztályú képminőséget biztosít világos grafikákkal és struktúrákkal valamint éles szövegkontúrokkal. Függetlenül attól, hogy középen vagy oldalt ül a képernyő előtt, ill. hogy éppen melyik képterületet szemléli – a színek és szürkeárnyalatok egyformán erős kontrasztja egészen a sarkokig végig magas színvonalon megőrződik.

Digital Uniformity Equalizer (DUE)
Ez gondoskodik a monitornál a szín-tisztaságról és az egyenletes fényerősség-eloszlásról. A fényerősségek és a színárnyalatok a teljes kijelző-felületen állandóan vezérelve vannak. A nem-kívánatos egyenetlenségeket egy chip egyenlíti ki automatikusan és valós időben. Az eredmény: Ugyanaz a színárnyalat tényleg mindenütt ugyanúgy néz ki a képernyőn.

Precíz színvezérlés
A szín-megjelenítés vezérlése egy belső 12-bites Look-Up-Table (LUT) segítségével történik. Ez a szín-információk pontosabb árnyalati fokozását teszi lehetővé, mint a különben szokásos 8 bites LUT-ok. A színhőmérséklet 500-as fokozatokban 4.000 és 10.000 K között, a gamma-korrekció pedig 0,2-es lépcsőkben 1,4 és 3,0 között beszabályozható. A szín-telítettség és színintenzitás beállítható az RGB/CMY-színekhez.

Mert ezeket egy TN-es panellal vezérelt monitoron még sohasem olvastam!!!! - ami egy kiadványszerkesztéshez nagyon is hozzá tartozik - na, meg a hardveres kalibrálás.
De nem akarok olyan mélyen belemenni a dolgokba, mert ez a topik nem erre való!

Ne haragudj, de badarság ilyeneket írni, s ha valaki megteszi - egyáltalán, az tájékozatlanságból teheti csak!
Ha valaki mégis megteszi, hogy egy TN-es panallal "kiadványt szerkeszt" és különösen feldolgoz, azt valahogy úgy tudnám jellemezni, hogy agy Rolls-Royce -ba rakott Trabant motorral akar Forma 1-et nyerni!!!

[ Szerkesztve ]

(#8666) Mauzes válasza -szabi- (#8661) üzenetére


Mauzes
őstag

Üdv!

Nekem is ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy az LG W2242T-PF matt kávájú? Csak mert én rühellem a csillogó-villogó kávájú monitorokat...
És milyen matt, fekete kávájú monitort tudnátok ajánlani, ami jó? (csak Dell E228WFP-ről és Samsung 2243BW-ről tudom, hogy matt.)

Egyébként LG-re is jár 3 napos pixelgarancia vagy csak Samsungra?

Még annyit, hogy a bevilágítás tényleg sokkal kisebb egy ugyanolyan termékcsaládba tartozó 20"-asnál, mint egy 22"-osnál?

Előre is köszi!

(#8667) B-L-A-C-K válasza goom (#8664) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet megtört a kábel, vagyis nekem annó már volt ilyen hogy megtört a d-sub kábel és zöld volt minden megpiszkáltam és jó lett de egy idő után cserélni kellett...

(#8668) raskolnikoff válasza Mauzes (#8666) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ha nem kell hogy feltétlenül fekete legyen, akkor 225BW. Bár abból is létezik fekete csak elég ritka...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8669) wwhy válasza old_artist (#8665) üzenetére


wwhy
veterán

Szép hosszú litánia. DE a kiadvány nem feltétlenül színes :DDD (pl. amiket én csinálok, egyik sem - szakmai folyóiratok, kiadványok), Szóval TN-en simán csinálom őket évek óta. Ezeknél a B&W kiadványoknál a szoft a fontos. És pl. a napilapok nagy része sem színes. STB.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8670) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ahogy itt elnézem nagyobb arányban vannak azok akik 22-est vesznek, és nem 20-ast.
Nekem volt régen egy 22-es rövid ideig, csupán 1 hét..., de elég átláthatatlan volt.
Most megint ott tartok hogy új monitor kell de teljesen bizonytalan vagyok...

Elvileg elég lenne a 20-as, de a nagyobb ugye jobb. Az ember már csak ilyen :))
De szükség van rá,ha nem x méterről mozizok, hanem átlagos felhasználásra veszem? Értsd ülök előtte 2 méterre...
Másik hogy azonos felbontás mellett a kissebb talán élesebb képet ad. Naés a betűk? Kissebbek....

Samu T200, T220-ast néztem ki, tudom, hogy "van rá panasz" de én jókat olvastam róluk, ár érték arányban megfelelne. Nem lehet olyan rossz panel benne..
A következő lépcső a lenovo kelle s-pva panellel, de az nem 65e, ill. 77e hanem 98e... Ráadásul 1920-as, és megint a betűk méretei ugranak be.

:U "Lökjetek" valamelyik felé :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#8671) skylaner válasza Cyberslider (#8670) üzenetére


skylaner
senior tag

Elvileg 1m-ről már bőven bekell h lásd a 22"-t.
De inkább kérdezdd meg Furky-t, ő vágja h mi-mennyi hány méter :)

(#8672) Furky válasza skylaner (#8671) üzenetére


Furky
őstag

:P
80-120cm között nézem én a 22est, átlátom, nincs torzulás a színekben a betekintési szög miatt. Van amikor messzebbről nézek filmet, aztán ennyi, nem tudom mi itt a probléma, tök egyértelmű, hogy ha nagyon közelről nézed, akkor mindenhol mást fogsz látni a monitoron, mert jó sz@r a betekintési szöge a TN paneleknek.

(#8673) Einhorn válasza AstraCDX (#8048) üzenetére


Einhorn
csendes tag

Nekem egy Acer P221W és egy Sapphire Radeon HD2600XT van. A monitor 53, a kártya 17 körül volt. A gépem régi, AGP-s, egymagos (2,6), ramom a legrégebbi DDR, 1 giga. A COD 4 1440x900-on fut, minden bekapcsolva, viszont élsimítás és glow ki. Gyönyörű. LAN partin odajönnek, hogy mitől ilyen szép a kép. És miért: mert nem csak a hardver számít, hanem hogy a játék, a kártya és a monitor beállításaival eljátszol két órát, és beállítod optimálisra. Van olyan haverom, aki folyton veszi az új videokártyákat, de pár napja nézte meg először a monitora menüjét, úgyhogy folyamatosan ronda a képe. Vagy ott vannak a drága samsungokkal játszó ismerőseim, akiknél mintha világosszürke fátyol lenne a a kép előtt, mert gyári beállításon hagytak mindent. Szóval nem csak a sok pénz fontos, oda is kell figyelni.

(#8674) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Hello!
Érdekelne, hogy szerintetek 50-60k körül milyen 19"-os Wide monitort érdemes nézni?
(Felbontás minél nagyobb annál jobb, de nem elsődleges szempont.)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8675) R


R
aktív tag

megvan

[ Szerkesztve ]

(#8676) wwhy válasza PowerBuldog (#8674) üzenetére


wwhy
veterán

semmilyet :Y ennyiért kapsz már 20ast is, a 19es elég kicsi.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8677) raskolnikoff válasza wwhy (#8676) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Sőt, 22est is...ha jó ha nagyobb.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8678) PowerBuldog válasza raskolnikoff (#8677) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Akkor legyen 20-as, mert a fizikai hely sem végtelen sajnos ami rendelkezésre áll.
Tehát akkor: Milyen 20"-os wide monitort ajánlotok 50-60k-ért? :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8679) Dashes válasza PowerBuldog (#8678) üzenetére


Dashes
őstag

Samsung 2032BW/2053BW/206BW/ T200(63e)

[ Szerkesztve ]

(#8680) skylaner


skylaner
senior tag

Mi a különbség a Samsung 2232BW és a 2232GW között ?

(#8681) raskolnikoff válasza PowerBuldog (#8678) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Kérdés hogy szürke káva/fekete káva, matt/fényes káva, vékony káva/TV design...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8682) raskolnikoff válasza skylaner (#8680) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Valahol itt lesz a válasz...bár én még nem látom :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8683) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#8682) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hoppá a link lemaradt :B [link]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8684) Abri


Abri
aktív tag

HY.
Vmi jóféle 22", vagy 24"LCD -t akarok venni, mit ajánlotok (Konfig van ami meghajtsa).
Főleg játékra meg persze filmezésre kellene.
Válaszotok előre is köszönöm.
Abri

[ Szerkesztve ]

(#8685) wwhy válasza PowerBuldog (#8678) üzenetére


wwhy
veterán

tapasztalatból javaslom: LG Electronics Flatron L206WTQ-SF; volt Samsung 206BW-m is, annál sokkal jobb (LG-Philips panel kontra CMO :D )

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8686) B-L-A-C-K válasza TazLeacher (#8647) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vegyél Samsung 2493 nekem nagyon tetszik, de elötte szerintem nézd meg valahol élöben és ugy döntsd el, én is igy tettem...

(#8687) sakic


sakic
csendes tag

A Samsung új Txxx (pl. T220) monitorok milyenek? Próbálta valaki? esetleg egy teszt?

[ Szerkesztve ]

If it's too loud you're too old!

(#8688) zolynet válasza Abri (#8684) üzenetére


zolynet
addikt

mit megy a konfigod? tuning? vantage/06mark? :F

még 1 szavazat a Samsung SyncMaster 2493HM-re .... bár kiköpött ua a tulajdonság mégis -20K-val olcsóbb Acer AL2416WB, nagyon furcsa (garis feltételek is nagyon hasonlóaknak kell lenniük)

PowerBuldog: felejtsd el, annyiért 22"-t is meg tudsz csípni

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#8689) zolynet válasza Furky (#8672) üzenetére


zolynet
addikt

:P
60-70cm-ről nézem

Life is too short to stay stock!

(#8690) PowerBuldog válasza zolynet (#8688) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az lehet, csak épp helyem nincs ahova rakhatnék egy 22"-os monitort! :O

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8691) raskolnikoff válasza B-L-A-C-K (#8686) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Pl a Mammutban az Eksztréméknél elég sok ki van állítva...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8692) raskolnikoff válasza PowerBuldog (#8690) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Akkor tényleg inkább nézd meg Te is aztán döntsd el hogy melyik design tetszik. Típusra igazából nem lehet mondani hogy egyik rosszab lenne a másiknál. Feltéve ha nem vagy grafikus.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8693) B-L-A-C-K válasza raskolnikoff (#8691) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jah aki akar néze is akkor meg feltétlenűl... :U

(#8694) raskolnikoff válasza B-L-A-C-K (#8693) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Meg olvassson vissza :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8695) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nos. Az LG L207WT-PF és a SAMSUNG 2053BW között vacilálok. Designe mind2-nek bejön, szóval melyik lenne a jobb? Filmezésre, játékra, netezésre lesz. (Programozásra meg gyakorlatilag mind1 melyiket venném. :) Pénzben meg csak 100Ft a különbség. )

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8696) CséZé válasza PowerBuldog (#8695) üzenetére


CséZé
őstag

Nagyon hasonló értékekkel rendelkeznek, tehát tied a döntés, amelyik jobban bejön. Én inkább Samsung párti vagyok, bár ez a te szemszögedből nézve lényegtelen.

(#8697) wwhy válasza PowerBuldog (#8695) üzenetére


wwhy
veterán

Ha tudod, akkor ellenőrizd a Samu panelját. Ha nem, akkor inkább LG :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8698) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok! Tanácsot kérnék!

Eddig úgy használtam a moncsit, ahogy volt. Összedugtam, ment azt jól van. De már lenne igény egy kis finomhangolásra. Azt láttam, hogy a komolyabb kalibrációhoz műszerek kellenek. Nem ennyire finom hangolás, csak, hogy amit ki lehet hozni, a képből, azt kihoznám.

Van-e valami szoftver, amin ezeket el lehet végezni?

Ha nincs, vagy a manuális (monitor menüjén keresztül) állítás is megfelelő, akkor ott milyen képet célszerű beállítani, hogy a legjobb legyen a beállítás? Vagy külön-külön full fekete, full fehér...stb.

Szóval aki foglalkozik ilyennel, az hogy szokta?

(#8699) wwhy válasza TazLeacher (#8698) üzenetére


wwhy
veterán

A manuális/szoftveres kalibráció gyakorlatiilag szemre megy. Állítsd külön a színeket, és a hogy Black szokta mondani, tökéletes lesz ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8700) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok!

Erről a monitorról van valakinek tapasztalata??
Jó/rossz egyaránt
SAMSUNG 2253LW

[link]

Mennyivel jobb/rosszabb mint ez? (mondt nem pont a kontrasztaarányra gondolok, meg a műszaki apraméterekre, hanem pl. a megbízhatóság, színek, stb.)

SAMSUNG 223BW

[link]

A lényeg : megéri az a +2000 Huf-ot?

Előre is köszi ^^, és sorry ha előttem már 100 an kérdezték :S nincs időm visszaolvasni

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.