Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8701) wwhy válasza L4mie (#8700) üzenetére


wwhy
veterán

bal eflső sarok: kereső. minimum :(((

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8702) L4mie válasza wwhy (#8701) üzenetére


L4mie
veterán

Sajnos a meló közbeni 2-3 perces szünetekben nincs időm keresni, gondoltam kérek SEGÍTSÉGET. Mirét is? Mert erre van a fórum? Elnézést is kértem előre.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8703) TazLeacher válasza wwhy (#8699) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi! Akkor 1 szép szines kép, azt annyi...

(#8704) nygma válasza L4mie (#8700) üzenetére


nygma
addikt

223BW-t válaszd... :B

(#8705) wwhy válasza L4mie (#8702) üzenetére


wwhy
veterán

bocs, de mindenki ezzel a dumával jön, és igazad van: akinek kedve van, írja le még párszor. nekem nincs.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8706) wwhy válasza TazLeacher (#8703) üzenetére


wwhy
veterán

nm :) szoftveresen gyakorlatilag igen.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8707) L4mie válasza wwhy (#8705) üzenetére


L4mie
veterán

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha nem írom oda a végére, hogy bocsi, de nem volt időm végignézni, akkor nem ezt a választ kapom. ha meg nincs kedved válaszolni, akkor minek teszed?

OFF off !

kkthxbye

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8708) B-L-A-C-K válasza L4mie (#8700) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én válaszolok és igazat is adok neked én is jártam már ugy nem értem rá visszaolvasni mert gyorsan kellett a válasz, aki meg nem akar válaszolni mert elege van belőle ne tegye...

Szerintem vedd a Samsung 2253LW-t jobban néz ki ujabb fajta, és a dinamikus kontrasztja is több 5000-ezerrel szerintem 2 ezer plusz meg nem kölömbség ha már kiadsz ennyit egy monitorra....

[ Szerkesztve ]

(#8709) Furky válasza L4mie (#8707) üzenetére


Furky
őstag

Amennyit válaszoltál, meg szerkesztgettél már rég ráértél volna keresni is. Amúgy nem ellened irányul ez, csak van, amikor az ember már megunja, hogy 15x írja le ugyanazt, és a következőn csattan az ostor. Részben ezért reagáltam b.bone üzenetére 2-3-4 oldallal korábban úgy, ahogy.

Vedd az újabbat, a 223bw már "ezer éves".

[ Szerkesztve ]

(#8710) Ewing1976


Ewing1976
tag

Sziasztok! Szeretnék monitort venni,de nem tudok dönteni. Játékra és film nézésre használnám. Szóval ti melyiket javasoljátok? LG Electronics Flatron W2252TQ vagy Samsung SyncMaster 2232BW

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#8711) L4mie


L4mie
veterán

Tényleg sajnálom, ha gondot okoztam a kérésemmel, de holnapra szeretném megrendelni az új monitoromat, és meló közben csak pár percre tudok néha néha felnézni, ezért kértem a segítséget, nem pedig tekertem vissza a hozzászólásokban.

Köszi a tippet :) gyanús, hogy az (SAMSUNG 2253LW) lesz a választott.
Újabb modell, tanultak a régiebbek hibáiból és ezekben már kiküszöbölték elv alapján :D
Remélem jól döntök majd. még 6 ig van időm meggondolni magam.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8712) CséZé


CséZé
őstag

Mit jelent újfent Samsungéknál ez az LW jelölés? A BW, NW, stb-vel tisztába vagyok, de ez új.

(#8713) Abri válasza Ewing1976 (#8710) üzenetére


Abri
aktív tag

én is venni akarok,de nem írt senki semmit h mi a jó.
Én ezeket néztem:

Mon Asus TFT 22" Wide WSXGA+ VW222U 54 500 Ft
Mon Asus TFT 22" Wide WSXGA+ MW221U 62 500 Ft
Mon Asus TFT 22" Wide WSXGA+ MK221H 66 900 Ft
Mon Asus TFT 24" Wide WUXGA+ MK241H 106 000 Ft

Mon LG TFT 22" L226WTQ-PF 62 500 Ft
Mon LG TFT 24" L246WH-BN 109 200 Ft

Mon Samsung TFT 22"2232BW 66 100 Ft
Mon Samsung TFT 22"223BW 58 200 Ft
Mon Samsung TFT 22"2243NW 58 200 Ft
Mon Samsung TFT 22"2253BW 69 500 Ft
Mon Samsung TFT 24"2493HM 103 400 Ft

Ezek közül melyiket ajánljátok??

[ Szerkesztve ]

(#8714) L4mie válasza CséZé (#8712) üzenetére


L4mie
veterán

BW / NW mit jelent??

Abból talán kisilavizálhatjuk mi az LW

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8715) CséZé válasza L4mie (#8714) üzenetére


CséZé
őstag

BW: dvi-s és d-sub-os wide monitor
NW: csak d-sub-os wide monitor

(#8716) Furky válasza Abri (#8713) üzenetére


Furky
őstag

Ez nagyon jó példánynak tűnik, az utóbbi időkben több fórumtag is vásárolt, és dicsérte: Samsung TFT 24"2493HM 103 400 Ft
Egy "bestbuy" monitor kimaradt a listából, és az pedig a lenovo 22"-os monitora, ami S-PVA paneles, ha jól tudom, és az 1920x1200-as felbontást is tudja. Van külön topicja is itt a Monitorok közt

(#8717) wwhy válasza L4mie (#8711) üzenetére


wwhy
veterán

eh, semmi baj.
viszont ha egy nap alatt döntesz, és csak az itteni vélemények alapján (feltételezem teszteket sincs időd olvasni ;] ) az okozhat meglepetést, uis - szerintem - látatlanba, próba nélkül bármelyikre rábökhet a zember.
A Samsunggal pedig nagyon optimista vagy :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8718) wwhy válasza CséZé (#8715) üzenetére


wwhy
veterán

és mit jelent az UW, CW, UX, DX ? komolyan kérdezem, hátha tudod/ja vki.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8719) CséZé válasza wwhy (#8718) üzenetére


CséZé
őstag

Ezek közül a CW-t ismerem csak, azokba mintha más panel lenne, mert a színhűséggel hozzák kapcsolatba őket.
De lehet hülyeség.

(#8720) B-L-A-C-K válasza Abri (#8713) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mivel nekem iylen van és nagyon megvagyok vele elégedve igy én ezt ajánlanám: Mon Samsung TFT 24"2493HM 103 400 Ft

(#8721) Ewing1976 válasza B-L-A-C-K (#8720) üzenetére


Ewing1976
tag

Ennyi pénzért azért már jónak kell lennie :C Nekem 65K van rá és nagyon nehéz a választás.

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#8722) Dashes válasza Ewing1976 (#8721) üzenetére


Dashes
őstag

Samsung 2232BW/226BW
#8723: jobbat nem kapsz ennyi pénzért, tekintsd meg őket egy boltban

[ Szerkesztve ]

(#8723) Ewing1976 válasza Dashes (#8722) üzenetére


Ewing1976
tag

hát igen az egyik jelöltem pont a 2232BW csak nem igazán tudom hogy a TN panelos mennyire jó játékra és film nézésre.

A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.

(#8724) Furky válasza CséZé (#8719) üzenetére


Furky
őstag

Igen-igen, valami olyasmi, hogy wide color gamut, nem szó szerint fordítva azt igérik, hogy valami újabb fajta háttérvilágításnak köszönhetően szélesebb színskálát tud visszaadni, azaz jobb a színhűsége. Tehát ez a CW, nem a panel más, hanem a háttérvilágítása, de nem LED-es, csak valami újabb, jobb.
Az UW pedig az, amiben van webkamera, meg hangszóró, és lehet, hogy még mikrofon is, de utóbbiban nem vagyok biztos.
Van még az MW is, amiben meg tv-tuner is van, plusz adnak távirányítót.
Megnéztem egy DX modellt, ehhez adnak egy másodlagos kijelzőt is, talán azért D, mert Dual.
Az UX-ben pedig van USB hub is, éééés ha jól látom, akkor USB-n is tudja fogadni a videójelet. Itt is nyílván azért van U az X előtt, mert USB. :)

[ Szerkesztve ]

(#8725) L4mie válasza Furky (#8724) üzenetére


L4mie
veterán

és az LW ről valami infó?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8726) Furky válasza L4mie (#8725) üzenetére


Furky
őstag

Semmi. Magyar honlapon nem találok LW jelzésűt, német oldalon sem, angol oldalon megtaláltam a 2253LW-t, de semmi különlegeset nem találtam, egyedül a Special Features-ben van 1-2, ami nem rémlik máshonnan, ezekre gondolok: Off timer, Image Size, Color Effect, Customized key.
Talán valami plusz szolgálatások ezek, vagy nem tudom mire gondolnak pontosan, szóval biztosat nem tudok mondani.
Amúgy a 2253LW is 21,6"-os, mint a 223BW, nem 22"-os.

[ Szerkesztve ]

(#8727) L4mie válasza Furky (#8726) üzenetére


L4mie
veterán

jaja az tudom, de pl. szerintem jobban néz ki ^^

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8728) B-L-A-C-K válasza Ewing1976 (#8721) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát igen az kevés lesz ide...:(

(#8729) raskolnikoff válasza nygma (#8704) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Az egy régi típus... :(

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8730) raskolnikoff válasza L4mie (#8711) üzenetére


raskolnikoff
őstag

:K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8731) ithomas válasza L4mie (#8725) üzenetére


ithomas
őstag

Nu...
Egy kis kutakodás után ezt találtam:

[I]In response to the differences between 2253BW & 2253LW ...

2253BW 2253BW
key specifications key specifications
Screen Size : 22 Screen Size: 22
Resolution : 1680 x 1050 Resolution: 1680 x 1050
Brightness : 300 cd/m² Brightness: 300 cd / m²
Contrast Ratio : DC 8000:1 (1000:1) (Typ.) Contrast Ratio: DC 8000:1 (1000:1) (Typ.)
Response time: 5 ms, 2 ms (GTG) Response time: 5 ms, 2 ms (Gtg)

2253LW 2253LW
key specifications key specifications
Screen Size : 21.6'' Screen Size: 21.6''
Resolution : 1680 x 1050 Resolution: 1680 x 1050
Brightness : 300 cd/m² Brightness: 300 cd / m²
Contrast Ratio : DC 8000:1 (1000:1) (Typ.) Contrast Ratio: DC 8000:1 (1000:1) (Typ.)
Response time: 5 ms, 2 ms (GTG) Response time: 5 ms, 2 ms (Gtg)

In other words, extremely similar in technical spec, except that LW has less display.

Found In addition, the following ...

"IIRC, the LW is supposed to be the business-oriented display with it's slightly less responsive panel and more adjustable base, and the BW is condiered the gaming/entertainment screen with a faster response time."

So, therefore, 2253LW for businesses.
2253BW för gamers. 2253BW for gamers. :-) :-)[/I]

[ Szerkesztve ]

Real eyes realize real lies!

(#8732) PowerBuldog válasza wwhy (#8697) üzenetére


PowerBuldog
veterán

mivel pestről rendelem nem tudom ellenőrizni, így akkor a tanácsodra maradok az lg-nél.
még annyit kérdeznék, hogy ezekhez a monitorokhoz adnak DVI kábelt? Mert ha már a monitoron és a vga-n is DVI csati van akkor azon kéne összekötni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8733) L4mie válasza ithomas (#8731) üzenetére


L4mie
veterán

Hmm már mind1 :D
LW lett ^^
17" után kibanagy :D
LG után szép a képe, és a külső is dizájnos, tetszik!
Majd utána olvasok a színhűségeknek.
FPS-t annyira nem játszok, hogy észlelhető legyen a gyorsabb reakció idő...bár adatok alapján nekem tök ugyanannak t
nik, csak ez 0.4" al kisebb azaz kb 10mm errel... noh egye fene ez elfér.

ha probléma lesz vele ugy is hallatok felőlem. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8734) wwhy válasza PowerBuldog (#8732) üzenetére


wwhy
veterán

Azt azért megjegyezném, h a 207-es LG-t én sem láttam személyesen, csak az eddigi 2-2 monitor (206WTQ, 206BW/226wtq. 226BW) alapján állítom, h az LG jobb. DVI kábelt minden esetben kaptam.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8735) ithomas válasza L4mie (#8733) üzenetére


ithomas
őstag

Én is az LW-t vettem volna... ;) (illetve fogom venni)
Lényegében tök ugyanaz,csak 1 centivel kisebb,és 8k-val olcsóbb.
Amúgy örülnék neki,ha írnál róla egy részletesebb beszámolót,meg csinálnál 1-2 nagyobb felbontású képet,mert a neten alig találni használhatót...

Real eyes realize real lies!

(#8736) L4mie válasza ithomas (#8735) üzenetére


L4mie
veterán

Hát 3-4órás tapasztalatom van vele eddig, hogy, a dinamikus kontraszt, max idodai munkára jó ^^, az OSD-t csak megnéztem, amugy élvezkedtem a hatalmas felület előtt!

A színei nekem tetszenek, eddig nem állítgattam rajta, de majd valószínű fogok.
Film mellett fent látszik a bevilágítás, de nem vészes, finomhangolással szerintem ezt is szinte láthatatlanná lehet tenni.
Meg ez olyan, mint a repedés a szobád plafonján, amikor új akkor oda odanézel, aztán amgasról sz*rsz rá. ;] :DDD
Külcsínyre nagyon ott van, bár hátúl ahogy bedugod a DVI-t kapásból kb 60 fokos törést kell elszenvednie :S ez nem volt szimpatikus.
Adtak jó minőségű törlőrongyot...ez nagyon szimpatikus volt, de el is kell a porgyűjtőnek tűnő felülete miatt.

Milyen képekre gondoltál? printscreen vagy fotó? elsőnek nincs sok értelme, 2. meg max 3 MP-es telefonnal tudok, ami nem hiszem, hogy elég.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8737) Mauzes válasza L4mie (#8736) üzenetére


Mauzes
őstag

Azért az érdekelne, hogy hogyan teszed láthatatlanná a bevilágítást finomhangolással.

Én ma kaptam meg a Samsung 2243BW-met, és nagyon bejönne (csak vékony, fekete, matt kávájú monitort akarok), ha nem lenne vele 2 gondom.
Az egyik, hogy a talpat nem lehet rácsavarozni az állványra, mert egyszerűen nem kap rá a csavar a menetre, akárhogy nyomom, próbálom, csak forog és forog... Ha elengedem a monitort, kiborul a talpból. De hát mégiscsak meg kellene nézni, milyen, kitámasztottam könyvekkel a próba erejéig.
Fényerő/kontraszt 40/60-on, színeket egy felhasználó javaslatára belőttem, és nem is lenne probléma, de filmek (vagy fekete képek) )alatt erősen látszik a felső bevilágítás. Alul is van, de az nekem kevésbé tűnik fel. És lehet, hogy megszoknám, de most nem örülök neki, az eddigi CRT-m koromfeketéje után.

Még rágódom egy kicsit a dolgon, de a talp miatt úgyis vissza kellene vinnem, aztán akkor lehet, inkább el is állok a vásárlástól, és vagy rendelek egy másik 2243BW-t, vagy egy másik típust...

(#8738) L4mie válasza Mauzes (#8737) üzenetére


L4mie
veterán

Amikor belőttema dinamikus kontrasztot, akkor film alatt sokkal halványabban látszódott (de ugye kivettem, mert játék alatt össze vissza ugrál a kontraszt és az nem mókás) , gondolom lehet vele bruhelálni, hogy ne világítson be, OSD menűben nem állítottam még semmit, csak meglnéztem milyen benne a navigáció. Fényerő tutti maxra volt állítva.

Csavar az tényleg gond... de keress valahol egy hasonló méretű/menetű csavart és próbáld meg azzal, hátha csak az anya menetének az indulásánál van valami forgács, vagy sorja és ha azt be és ki is tudtad csavarni, akkor a gyárival is valszin menni fog.

Különben nekem az előző egy LG 1730S es 17" a lényeg, hogy azon nem volt bevilágítás, de egyik ismerősőm ugyanolyan monitorán volt, ráadásul nem kicsi. Ebből következtetve simán vidd vissza, és kérj másikat, és talán nem csak a csavar problémád oldódik meg.

Mindenesetre GL!

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8739) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Na, hali! Lehet komolyabb beruházást eszközölök, és egy "erősebb" 24-esre teszem a voksom. Voltam megnézni a Samsung 2493HM-et és a 245B-t, de hogy őszinte legyek nem dobtam hátast sem a dizájntól, sem a képminőségtől, és ezek már igencsak 100K körül vannak.

A Dellekről itt általában ódákat zengenek, ezért lehet ez lenne a kiszemelt áldozat. Ugyanakkor 3 típus is van, ami szóba jöhet, erről érdeklődnék:

E2407WFP - erről mindenki azt mondja, hogy nagyon f@sza, kb. 140K.
E2408WFP - mi a különbség ez előzőhöz képest? :F
E248WFP - az előzőekhez képest túl olcsónak tűnik a 113K-s árával, és ahogy néztem, a válaszidő és a 160 fokos betkeintés miatt ez TN panelesnek tűnik, de sehol nem találtam erre konkrétumot.

Szóval ez lenne a kérdésem, hogy melyikről mik a vélemények, illetve a panel típusa, és a különbségek a 3 moncsi között. Melyik lenne a legjobb döntés?

Holnap lehet megnézem őket a WestEnd-ben, a márkaboltban...

(#8740) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Biztos volt róla szó elég sokat, de egyenlőre még tervezem a monitor vásárlását. Érdekelne, hogy menyniért lehetne egy jó monitort kapni. 22"-osat terveztem és wide-ot, mivel már az a menő. Játékra lenne. Egy jófajta monitor mennyi és mi is a nevü amit ajánlanátok?

Thx :R

(#8741) Furky válasza TazLeacher (#8739) üzenetére


Furky
őstag

Nem a Dellekről szólnak ódák, hanem a Dell egyes típusairól, mint ahogy te is felhoztál közülük kettőt:) a 2407wfp, és 2408wfp. a 2408wfp újabb modell, amivel minden rendben van, a 2407wfp-nél pedig voltak különböző kiadások, pontosan nem emlékszem már rá, valamit figyelni kellett, mert volt a régebbiekkel valami gubanc, amit az újabb kiadású 2407wfp-kben már kijavítottak, pontosan nem tudom mi volt, de ez a 2 monitor elég jó.
Ha van rá lehetőséged válaszd a 2408wfp-t, ne foglalkozz TN panellal.

(#8742) Furky válasza oliba (#8740) üzenetére


Furky
őstag

A "jó" monitor eléggé tág fogalom a mai piacon:)
Konkrét ajánlatokat mindig a rászánt pénz tekintetében tudunk adni, találd ki, hogy mennyit szánnál rá kb., aztán tudunk ajánlani monitorokat. 22"-os monitorokat lehet kapni 50ért is, meg 100ért is, meg mégdrágábban is. Ha csak játékra kellene, akkor olyan 65-70 körül érdemes rászánni, sem kevesebbet szerintem.

(#8743) TazLeacher válasza Furky (#8741) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A 248 a TN-es? Mert pont azért akarok ennyiért moncsit venni, hogy ne legyen TN-es..

A másik kettő akkor PVA, ugye? Egyébként pont tökmind1, hogy 07 vagy 08, mert ugyan annyiba kerül. Tehát, ha ugyan annyi akkor marad a 08, mert az újabb.

Elötte elmegyek megnézni. Ilyen 140-150K körül van ennél jobb?

(#8744) Furky válasza TazLeacher (#8743) üzenetére


Furky
őstag

Az alapadatai szerint én is TN-esnek mondanám a 248wfp-t.
Ha a másik két monitor azonos árú, és 140ezer körül van, és ennyit képes is vagy rászánni, akkor van mégegy monitor, amire old-artist hívta fel a figyelmünket, ez pedig az EIZO S2231W. Korábbi hozzászólásában azt említi, hogy bruttó 150ezerbe kerül:) Lehet, hogy hosszabb egy tizessel, de azért mégis csak egy EIZO:) De hallgasd meg mások véleményét is, ne rám alapozz egyedül.

(#8745) TazLeacher válasza Furky (#8744) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Maga az, hogy EIZO jól hangzik, és +10K-t simán meg is érne, HA...nem 22"-os lenne. 140-150K-ért már legyen 24-es!

(#8746) Tűzkígyó


Tűzkígyó
tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy NEC moncsit, de böngészve a netet, nem találtam meg egyetlen magyar bolt kínálatában sem. Sőt nem is találtam NEC monitorokat forgalmazó céget.

Tud valaki abban segíteni hol tudok NEC monitort vásárolni? Esetleg Bécsben?

NEC-re van pixelgarancia? Vagy csak ISO 13406-2?

Kösz!

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#8747) Furky válasza Tűzkígyó (#8746) üzenetére


Furky
őstag

Esetleg tudnál adni egy pontos típusszámot?

(#8748) Tűzkígyó válasza Furky (#8747) üzenetére


Tűzkígyó
tag

MultiSync® LCD3090WQXi

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#8749) oliba válasza Furky (#8742) üzenetére


oliba
őstag

Rászánok és 100-at is, csak akkor legyen jobb annyival, mint a 30ezerrel olcsóbb. Nem értelmetlenül akarok sokat költeni rá, csak legyen nagyon szép és azért 100 körül maradjon is az ára. Sokan szidják a TN panelt. Na akkor olyan nem kell :D

Árat, meg azért nem írtam korábban, met egyáltalán nem tudtam, hogy milyen árban is mozog egy normális monitor, mert vannak kinn 40-ért, meg hasonló árért, de gondoltam magamba, hogy azok pont olyanok is. Akkor úgy 100-ból tudnál jó monitort? :)

[ Szerkesztve ]

(#8750) Furky válasza oliba (#8749) üzenetére


Furky
őstag

Szóval 22"-os wide monitort 100ig. Van egy monitort, aminek van külön topicja is, melyet ide kattintva találsz meg. Ebben a topicban keresgélj, mostanában ebben az árkategóriában csak úgy hívjuk, hogy "bestbuy", mert marha jó paraméterekkel rendelkezik, és olcsó ahhoz képest, amit tud, ugyanis 1920x1200as felbontást is tudja, azaz ugyanazt, mint a 24"-os monitorok, és nem TN panel van benne, hanem s-pva. A TN panel neked is elég lenne amúgy, mert játékra bőőőőőőven elég egy jobb minőségű TN paneles monitor is 65-70 környékén. Ez a lenovo L220x, amiről beszélek, a kb 90-100ezres monitor persze jobb, de meggondolandó, hogy érdemes-e. Olvasd el azt a topicot, és kérd ki más véleményét is. :))

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.