Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8251) Morris válasza bearone (#8249) üzenetére


Morris
veterán

segítek egy kicsit. Samsungra voksolok! :DD
223BW powa :D

(#8252) alien_ válasza alien_ (#8231) üzenetére


alien_
őstag

UP! Teszt, tapasztalat, valami nagyon jó lenne... Nem várok sokat, csak kifejezetten sz@r ne legyen (nem egyenletes háttérvilágítás, homályos gép), mert ennyiért jó lenne xboxhoz.

Swarm is coming.

(#8253) Hikvision


Hikvision
senior tag

Nemtudom, hogy miért kell fikázni az Asus-t. Mi az, h nincs rajta dvi? Nem a legalsó kategóriás Asus monitorhoz kell hasonlitani a többit is. Meg, hogy nemtud semmi Extrát? Mit tudjon? Kávétfőzni? Én 5 hónap alatt nem vettem még észre, hogy az MW221U-m annyira gáz lett volna. Igaz presszókávét nem főz, meg ruhát mosni se lehet vele, de ezeket leszámítva elég jól elvagyok vele. És még hasznát is veszem a trace free-nek, meg a splendidnek. A színeivel sincs semmi gondom, kellőképpen homogén a feketéje, és ha valamelyik monitornak jó a design-ja akkor ennek az. Amikor vettem, kaptam hozzá 30nap teljeskörü pixelgaranciát, és az Asusra alapból van 3év gar. Ebben az árkategóriában nekem ez tünt a legjobb választásnak, és piszkosul nembántam meg.Apámnak samsung 226bw-van itthon, és nincs az a pénz,amiért elcserélném rá az Asust.

20 éve a PH-n.

(#8254) AusWolf válasza Hikvision (#8253) üzenetére


AusWolf
őstag

Én is meg vagyok elégedve a VW193D-B-mmel. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#8255) csongi


csongi
veterán

Tegnap került hozzám aVW195D és érzem a külömbséget az elődjéhez képest.LG 1519s 12ms-os 19" monitorról váltottam. Remélem tartós kapcsolatom lesz vele. Tegnap olyan jót Crysisoltam :D

(#8256) alien_


alien_
őstag

még egy UP, Digimate (Dabs Value) 22" tft 5ms DVI L2231WD (néhol "L-2231WD") -ról kéne nagyon információ! Valaki pls!

Swarm is coming.

(#8257) zolynet válasza alien_ (#8256) üzenetére


zolynet
addikt

Mennyi az az annyi? Azért egy hdmi elférne rajta, de azt én nem láttam feltüntetve.
Milyen gariancia van a moncsira, melyről semmit nem hallotta még. Még annyit sem mint a hannsg-ről. A nagyon kevés infó és tapasztalatok miatt én valszeg nem ezt választanám, de persze a te döntésed, h milyen monitort veszel.

Life is too short to stay stock!

(#8258) Tealc


Tealc
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy LG 226WTQ-SF monitort és azt szeretném kérdezni, hogy normális jelenség az, hogy a monitor két széle sárgább árnyalatú mint a bal? Olyan érzésem van mintha a fehér nem fehér volna, hanem sárgás-fehér. :F Lehet, hogy a TN panel betekintési szöge miatt van ez? Normális jelenség ez ekkora monitornál vagy valami gáz van vele?
Köszönöm!
Üdv.: Tealc

(#8259) athomi válasza Tealc (#8258) üzenetére


athomi
veterán

Jól érzed, TN paneles monitorok rossz betekintési szöge miatt van. Ha kicsit messzebbről nézed nem fog feltűnni.
Nekem 20"-os van, de az enyémen is látszik kicsit a széleken. Filmnézés közben nem zavar, mert akkor kicsit messzeb szoktam ülni a monitortól.
Minél nagyobb a monitor, annál feltünőbb a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#8260) CséZé


CséZé
őstag

Na megrendeltem a monitort (Samsung 2043BW) és ha megérkezik mondom a tapasztalatokat.

(#8261) nike_


nike_
addikt

Sziasztok.

2 monitor között vacilálok, a jelöltek:

Samsung 223BW 56.000 Ft 5ms 3 év gar 3 napos pixelgar

Samsung 2032BW 57.000 Ft 2ms 3 év gar 3 napos pixelgar

Ha tudtok más fekete Samsung Wide monitort, ami 20"-22" között v, kérlek mondjatok. :D

Ami picit fura, hogy a 2032BW kisebb, mégis picit drágább. Ez csak a ms miatt van?

És melyiket vegyem?

Üdv és köszönöm

(#8262) Nescafé


Nescafé
őstag

Valami tesztprogramot tudtok nézni ami kiirja hogy van-e pixelhiba.?

 iPhone 15 Pro

(#8263) AusWolf válasza Nescafé (#8262) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem kell hozzá tesztprogram, szabad szemmel is jól látszik. ;) Nézz színes videókat, rajzfilmeket, bootoláskor pedig figyelj a színes pixelekre!

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#8264) Nescafé válasza AusWolf (#8263) üzenetére


Nescafé
őstag

Nem látok semmi hibát,mondjuk egyszer már volt hibás moncsim azt megláttam.

 iPhone 15 Pro

(#8265) Tealc válasza athomi (#8259) üzenetére


Tealc
csendes tag

Hali!
Köszönöm!

(#8266) Tealc válasza athomi (#8259) üzenetére


Tealc
csendes tag

És szerinted egy Samsung 223BW is ilyen sz*r lehet(TN)? Annak még kisebb a betekintési szöge mint ennek a 226WTQ-nak. :F

(#8267) szkorhetz


szkorhetz
őstag

223 bw-hez milyen tartozékok vannak? gondolok itt dvi-dvi kábelre főleg....

[ Szerkesztve ]

(#8268) $hadow


$hadow
csendes tag

Üdv!

Szerintetek ez vga vagy monitor hiba?
Már 2 hete azt játsza velem a gépem hogy egyzser csak elmegy a kép és a monitor bejővő jelet keres de semmi (emiatt talán vga hiba lessz), ma pedig már egy eddig nem tapasztalt dolog jött elő egyzser csak elkezdett vibrálni a képernyő de mint állat. MIután kiléptem a játékból rózsaszínbe ment át minden és úgy vibrált az egész, de egy reset mindig segít ezen a hibán. :Y

Szerintetek is vga lessz a bűnos? :F

Kül a monitor egy Samu 2232bw a vga pedig egy Inno 8800gt 512 (tuningolatlan állapotban).

Let's talk.........

(#8269) athomi válasza Tealc (#8266) üzenetére


athomi
veterán

Nem szeretik reklámozni, de a nagyobb betekitési szög, csak kisebb kontrasztarány esetén érvényesül.

(#8270) athomi válasza $hadow (#8268) üzenetére


athomi
veterán

VGA hibájának tűnik. Ha van lehetőséged próbáld ki a géped egy másik VGA-val vagy monitorral, így megbizonyosodhatsz róla mi okozza a hibát.

(#8271) Furky válasza szkorhetz (#8267) üzenetére


Furky
őstag

Van bizony
+ itt nem említették, de elvileg egy puha tisztítókendő is van a dobozban a káva letörléséhez (legalábbis a tisztítókendő zacskóján azt tisztítják vele) :)

[ Szerkesztve ]

(#8272) szkorhetz válasza Furky (#8271) üzenetére


szkorhetz
őstag

Köszönöm szépen

(#8273) Ulkom


Ulkom
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon szépen szeretném kérni a segítségeteket LCD Monitor vásárlásában!
Több hetes böngészés után se tudok dönteni, hogy mi lenne az ideális modell.

Amire kellene a monitor, főleg:

- Videoszerkesztésre;
- Grafikai alkalmazásokhoz;
- illetve animálásra.

Mindenképpen 22" vagy 24" érdekelne, jó színreprudukciós és megjelenítési képességgel!
Tudom, hogy Eizo lenne a best, de arra sajnos nem tudok fordítani.

Maximálisan 100-150k tudok ráfordítani.

Köszönöm előre is segítségeteket!

Üdv,
Ulkom

(#8274) Furky válasza Ulkom (#8273) üzenetére


Furky
őstag

22": Lenovo ThinkVision L220x 22" - kb 95 lehet
24": Dell 2408WFP - kb 150 lehet
Ezt a két monitort nagyon dicsérik, nem tudom pontosan milyen lehet, van mindkettőnek külön fóruma. Talán jó kiindulás ez a 2 modell.

(#8275) Ulkom


Ulkom
csendes tag

Köszönöm a tippeket!

Mindenképpen megfontolom.

Ezekről olvastam még sok-sok jót, persze itt a marketing részét is probáltam szűrni:

Samsung T220HD/ T220
Samsung 226CW
Samsung 2232BW
ACER P223Wabd
ASUS PG221
LG L226WTQ-PF 22
LG L-207WT-PF
LG W2252TQ-PF
LG L226WA-WN
LG L227WT-PF
valamint a Viewsonic monitorai

Illetve hasonló konfigurációval rendelkező 24"-osokat.

Nagyon nehéz döntés.

(#8276) athomi válasza Ulkom (#8275) üzenetére


athomi
veterán

Sztem neked a munkádhoz nem a TN paneles monitor a legalkalmasabb.

(#8277) J.R.Ewing


J.R.Ewing
tag

van egy LG 206WTQ-m.
miylen brightness contrast beállításokkal érdemes használni?

a ti TFT-teken milyen van? írjatok pár példát, megnézném

(#8278) Ulkom válasza athomi (#8276) üzenetére


Ulkom
csendes tag

Tudom, de annyiféle van, hogy túlzás.

S-PVA paneles lenne a jó, főleg Eizo, de a magas ára miatt elérhetetlen.

22" Lenovo L220X TFT gondolkozok. Van esetleg olyan szerkesztő, aki a munkája (3D, DTP és videó) során megvan vele kvázi maximálisan elégedve?

[ Szerkesztve ]

(#8279) kano válasza J.R.Ewing (#8277) üzenetére


kano
nagyúr

Na erre én is kíváncsi lennék (nekem egy 226WTQ-m van).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8280) J.R.Ewing válasza kano (#8279) üzenetére


J.R.Ewing
tag

én próbáltam 0 brightnessel és 70es kontraszttal, most 20/60 sharpness 7

neked működik az EZ Zooming a 226WTQ-don? az a drivertől és a kártyától is függ, hogy működik-e?

nekem egy ősrégi radeon 9600XT hajtja 6.9-es catalystnek megfelelő omegadriver, és hiába nyomogatom semmi sem történik.

te vetted meg 49990-ért Giannitól a 226 WTQ-t? :D mer akkor nem szeretlek :D :C :C :C :O :O

[ Szerkesztve ]

(#8281) kano válasza J.R.Ewing (#8280) üzenetére


kano
nagyúr

Hali!

Nem műxik de nem is nagyon érdekel a dolog. :))
Én vettem meg, igen. :K :K :C Azóta egyre népszerűbb vagyok, mindenki engem utál, mert megvettem Giannitól az egyetlen monitort. :DD Még gondolkodom, hogy eladjam vagy ne, mert a széle sötétedik, ha tűl közelről nézem(TN panel kis betekintési szöge). De az a baj, hogy adjak 24k-val többet egy 4:3 20"-os DELL-ért amikor lehet, hogy nem is tudnám kihasználn? :F Nem tudom... de tény, hogy a széleken látható a TN panel sajátossága. Meg kell(ene) szonki.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8282) J.R.Ewing válasza kano (#8281) üzenetére


J.R.Ewing
tag

20 felett nem szabad TN-t venni, pont emiatt :) rájöttem én is.

amúgy nem gáz :) 35ért vettem 206WTQ-t :) csak 20as de legalább belátom.

tudod mi zavar csak? az a nagy buzi kék , v-alakú bekapcsolást jelző fény.
sötétben eccerűen nem lehet filmet nézni messziről, annyira idegesítő.
kajak leragasztottam, hogy ne világítson. le fogom festeni fekete alkoholos filccel, mert filmnél, messziről, sötétben nagyon zavaró

[ Szerkesztve ]

(#8283) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

Játékra/filmezésre szándékozok venni 22"-es TFT-t. (Most 4:3-as 19"-esem van)
Utánaolvasgatás után jelenleg a Samsung 2232BW felé hajlok.
Ismeritek? Jó anyag?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#8284) Furky válasza forguet (#8283) üzenetére


Furky
őstag

Ismerjük. nem rossz anyag, otthonra játszani, internetezni, áltlalános felhasználásra, és filmnézésre megfelelő:) Abban a kategóriában még szóbajöhet a Samsungtól a 223bw, és a 226bw is. Nagyjából ugyanazokat tudják.

[ Szerkesztve ]

(#8285) Nescafé válasza forguet (#8283) üzenetére


Nescafé
őstag

Nekem péntek óta az van sztem jó minitor nekem bejön.
Az is tetszik hogy olyan mint egy tv.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#8286) forguet


forguet
senior tag

Köszi mindkettőtöknek.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#8287) forguet


forguet
senior tag

Hm, akkor felvetődik a kérdés, hogy 223BW 52k-ért avagy 2232BW 61k-ért...
Csak a válaszidő a különbség?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#8288) zolynet válasza forguet (#8287) üzenetére


zolynet
addikt

1 szavazat a 223bw-re

Ulkom: Dell 2407/2408 jó választás...de erről a lenovo l220x-ről is szívesen olvasnék pro/kontrát (jó árban adják)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#8289) Nescafé válasza forguet (#8287) üzenetére


Nescafé
őstag

Te tudod,mennyi pénzed van rá,én most vettem pénteken egy 2232bw-t nekem megfelel nagyon jó.
De a 223bw is jó.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#8290) tomiee85


tomiee85
senior tag

Úgy néz ki hogy nekem is lassan érkezik a 223BW..Nem költök rá 6-7k val többet h 2232bw legyen..

(#8291) kano válasza J.R.Ewing (#8282) üzenetére


kano
nagyúr

Itt valaki azt írta, hogy 20"-on is látszik, ha nem megfelelő a szög. Inkább nem szabad annyira közelrő nézni a 22"-ost mint én. Ha olyan 1,2m-ről nézem akkor nem látszik a sárgás szél. De ennyi pénzért nem kapok ennyél jobb monitort. Nem éri meg nekem a 4:3-as DELL 74k-ér, hiába az S-IPS panel. Megtartom olyan 3-4 évig és utána veszek egy jobbat.
Engem nem zavar a kék V, bár még nem néztem rajta teljes filmet.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8292) Tealc válasza athomi (#8269) üzenetére


Tealc
csendes tag

Köszi, kipróbálom majd.
kano
Engem is zavar a kék fény, de én is le fogom ragasztani vagy filccel lefestem. Azért nem zavar Téged, mert nem néztél még filmet. :)

[ Szerkesztve ]

(#8293) fOriginal


fOriginal
tag

hello!

erről a két monitorról ha tudnátok mondani valamit nagyon örülnék, már régóta bújom a netet de nem találtam semmit :(

BenQ T241WA
acer al2416wb

csak azt hogy az acernek van többfajta al2416w-X monitora, és az X helyén lévő betű igencsak számíthat.

"a pessimist is never disappointed"

(#8294) cotag válasza CséZé (#8260) üzenetére


cotag
senior tag

Ha megjött a moncsi akkor gyorsan írj róla,mert teljesen a betege vagyok,már nagyon várom az első épkézláb házitesztet.Ha megkérhetlek majd pár képet is csinálj,olyat amin lehet valamihez viszonyitani a méreteit. Szurkolok hogy holnap megkapd! (ha ma nem jött volna meg)

(#8295) CséZé válasza cotag (#8294) üzenetére


CséZé
őstag

csütörtök délután lesz nálam :DDD
de akkor majd írok róla egy kis összefogalalót, viszonyítási alap egy 15"-os CRT! :D

mod: lehet írok róla egy logout-ot, úgysem írtam még :)

[ Szerkesztve ]

(#8296) Khaal válasza zolynet (#8288) üzenetére


Khaal
őstag

Lenovoról van logouton cikk, meg van saját phs topikja is, keress rá, elég sok info van róla.

[ Szerkesztve ]

(#8297) cotag válasza CséZé (#8295) üzenetére


cotag
senior tag

Akkor hajrá,ird meg!!!
Csak ne lenne olyan messze a csütörtök :W
sokmindent nem találtam róla a neten,de amit olvastam azok alapján frankó lehet.
223BW-t akartam de a pivot,a dönthetőség,8000:1 kontrasztarány azthiszem elég indok a 2043BW-re.

(#8298) forguet


forguet
senior tag

Szasztok!

Valaki próblákozott már Amerikából vásárolni cuccot?
Már azért, mertSamsung T220 felé hajlok, és az itthoni 80k körüli árhoz képest a kinti 320$ körüli összeg ég és föld.
Persze a garancia kérdése húzós lehet...
Valami tapasztalat vkinél?

Nemtom off voltam-e, sry.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#8299) B-L-A-C-K válasza forguet (#8298) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem nem éri meg kockáztatni gari nélkül.... Lehet sporolnál vele 20-25 ezret de ha elromlik meg buksz 50-et...

[ Szerkesztve ]

(#8300) Lacusch69 válasza forguet (#8298) üzenetére


Lacusch69
tag

Akkor számolgass egy kicsit...

Ár+vám+ÁFA+PP
320*165*1.05*1.2+PP= majdnem hazai ár...

Fogsz rajta kb.10k-t, de nincs hazai garid, szállítási sérülés esélye nagyobb, több ideig tart...

Mint tipus, nekem a tesztek alapján elég jónak tűnik. Ha eladom a 223BW-t, valószínűleg ez lesz a következő.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.