Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8451) ithomas válasza B-L-A-C-K (#8450) üzenetére


ithomas
őstag

Lehet tudni hogy hol,és mennyiért vetted olyan jutányosan? :)

Real eyes realize real lies!

(#8452) B-L-A-C-K válasza ithomas (#8451) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

privi ment...

(#8453) tomiee85 válasza Dashes (#8444) üzenetére


tomiee85
senior tag

ez 223bw nél is működik?

(#8454) B-L-A-C-K válasza tomiee85 (#8453) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem annó 226BW-n ment elvileg akkor 223BW-n is menni kéne....

(#8455) davids83


davids83
csendes tag

Emberek, akinek volt már Dell E228WFP monitora, az legyen szíves árulja el, hogy hol találom a szervíz menüjét, ha egyáltalán van olyan (de miért ne lenne..)?
Vagy ha bárkinek van ötlete, annak örülnék! :)

Ami ami, az az...

(#8456) wwhy válasza davids83 (#8455) üzenetére


wwhy
veterán

nem csak volt, van is; szervizmenüt vhol nagyon régen leírtam, keress rá :) vagy gugli :D

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8457) Lacusch69 válasza tomiee85 (#8453) üzenetére


Lacusch69
tag

Igen.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8458) Parlagfű


Parlagfű
tag

Játékhoz érdemes widwscreent venni vagy nagyon "széthuzza" a képet? (Samsung 245B 24" lenne a célpont.)

-----------

(#8459) B-L-A-C-K válasza Parlagfű (#8458) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha van hozzá egy erős vga-d akkor érdemes mert az 1920-as felbontáshoz kell jó vga de inkább már akkor Samsung 2493HM vennék ujabb tipus...

Szerk: ja és nem húzza szét a képeket mert a játékok nagy része már támogatja...

[ Szerkesztve ]

(#8460) NwL


NwL
tag

Sziasztok!

Annyira belezavarodtam a sokfajta hozzászólásba, hogy végképp elbizonytalanodtam milyen monitort vegyek. Ezért kérnék segtséget...

Kb. 70 000 ft-ot szánok az új monitorra, főleg netezésre (ebből adódóan nem lenne rossz, ha forgatható lenne) és filmnézésre, (belértve a HD tartalmakat is) használnám.

Most még egy 19" -os crt monitort használok és eddig teljesen meg voltam vele elégedve, de már kiszolgálta az idejét és elkezedett homályosodni a kép...
Megmondom őszintén, nem szerettem volna még monitort vásárolni, mert nem igazán vagyok megelégedve a mostani tft monitorok képminőségével, és ezmellett még eléggé horribilis az áruk is.

Egy 8800GT hajtaná meg az új monitort, alapkövetelmény lenne a DVI. A pivot a netezés miatt, a nagy felbontás a HD miatt, (bár amit nem értek az az 1680x1050 es felbontás a HD-nál elterjedt 1080 sor helyett.) És bár nem sokat, de azért játszani is szoktam, ezért a minél kissebb válaszidő is fontos lenne.
Sok rosszat hallottam a bevilágításról, ezt nagyon el szeretném kerülni. Ezért is gondolkodtam inkább a 20" -os monitorokon, mert olvastam, hogy azon kevésbé fordul elő mint a 22"-on (bár ha tévednék, elnézést.). Ellenben, bár a józanparaszti ész azt diktálná hogy kissebb területen, ugyanannyi képpont szebb képet ad, olvastam azt is hogy nem feltűnő a különbség, tehát ne emiatt válasszak 20" -os monitort. Jobban félek a bevilágítástól. Azért az igazi egy 22" lenne, de valószínű ennyiért nem kapok normálisat
70 000 Ft a kigondolt összeg, ha nagyon muszáj, talán még a 90 000-et is hajlandó lennék megadni egy bestbuy monitorért. Esetleg még várni is hajlandó lennék a nyár végéig, ha addigra kilátásba lenne valami újabb, jobb modell.

Esetlegesen képben lévő modellek:
Samsung 226CW
Samsung T220
LG 228WA-BZ
Samsung 2253BW
Samsung T200
Samsung 2032BW
LG 207WT-PF
Samsung 206BW

Elnézést a hosszú hozzászólásért, segítségeteket köszönöm.

(#8461) B-L-A-C-K válasza NwL (#8460) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Há már 90-ezret is szánnál rá akkor Samsung 2493HM ajánlom mindenogy forgatható pivot funkció, magasság állitható, játékra netezésre filmezésre tökéletes 24" colos, kilencven valemennyiért már lehet is kapni...

(#8462) NwL válasza B-L-A-C-K (#8461) üzenetére


NwL
tag

Köszi a gyors választ! Egy kicsit fecsigáztál a 24"os kategóriával :D
Ha már így hirtelen felugrottunk a 24" os kategóriába, a Samsung 245B
-vel mi a helyzet?
(Azonkívül hogy nincs rajta hdmi, és a dinamikus kontrasztarány csak 3000:1)

(#8463) B-L-A-C-K válasza NwL (#8462) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Árban nem sokkal olcsobb, régebbi fajta, a dinamikus kontrasztarány váltakozási ideje hosszabb,nincs benne pivot funkció, nem annyira jól néz ki...Hát igy elsőre ennyi, amugy ha érdekel jobban még mi a pontos előnye illetve hátránya jövö héten néz be mert akkor már nekem megjön (Sasmsung 2493), mivel rendeltem 1et én is... :U

(#8464) Lacusch69 válasza NwL (#8460) üzenetére


Lacusch69
tag

Saját véleményem:

-Samsung T220
-LG W2252TQ

Igaz, pivot-ot egyik sem tud

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8465) NwL válasza Lacusch69 (#8464) üzenetére


NwL
tag

B-L-A-C-K:
Be fogok nézni. Bár már ennyiből is rábesztéltél :D.

Lacusch69:
a T220 -asról egy másik témában beszéltek le, azt mondták sok a baj vele...
Az LG-t viszont nem nagyon emlegetik sehol...

(#8466) B-L-A-C-K válasza NwL (#8465) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Olvasgass neten teszteket, én is azt csinálom már 2 hete, tesztek alapján jónak tűnik, de majd meglááássssukkk.)

(Most mondták lehet már holnap itt is van csak nincs hozzá normális vga-m még....:( )

[ Szerkesztve ]

(#8467) tomiee85 válasza Lacusch69 (#8457) üzenetére


tomiee85
senior tag

megpróbáltam de a source nyomva tartására csak analog és digital közt váltogatott

(#8468) davids83 válasza wwhy (#8456) üzenetére


davids83
csendes tag

Köszi, megtaláltam, viszont nálam nem működik.. :(
Lehet én értelmeztem félre, bár elég egyértelmű:
1. kapcsold ki a monitort.
2. miközben bekapcsolod újrta egyszerre tarts benyomva "menu" és'+" gombokat
3. miután a monitor bekapcsolódott és megjelent a bejelentkezési grafika az előző gombok felengedése után nyomd meg a "-"-t.
Én nem láttam semmiféle bejelentkezési grafikát, a "-" gombra meg a kontraszt és fényerő menü jön be! (mint alapból)
Google-n kerestem, de nem mélyültem bele annyira, gondoltam itt egyszerűbb lesz! :)
Na mindegy, de lehet hogy az újabb szériánál más a kombináció?

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az...

(#8469) wwhy válasza davids83 (#8468) üzenetére


wwhy
veterán

no akkor még 1x :)

Service menus

Certain Dell monitors have a hidden service menu, which may only be accessed with a special procedure. Please be warned that changing the service menu items is generally not a good idea.

The general procedure for monitors manufactured in 2005 or earlier is as follows [e.g. 2005FPW]:

1. Press and hold the "AUTO" & "+" button (some models use "ENTER" and "+" button), then power on the monitor.
2. Once the monitor is on, press the "MENU" button to open the osd menu.
3. Now, in the osd menu, go to "factory reset" and you can see at the bottom of menu have an extra menu item named "FACTORY".
4. Go to that "FACTORY" selection and press the "ENTER" button.
5. You are now in the Dell service menu.

The general procedure for monitors manufactured after 2005 is as follows [e.g. 2007FPW]:

1. Press and hold the "AUTO" & "+" button (some models use "ENTER" and "+" button), then power on the monitor. Keep holding all three buttons until the monitor is fully on.
2. After the monitor is on, release the buttons and press the "-" button.
3. The factory service menu should appear.

írd meg mit látsz :DDD

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8470) davids83 válasza wwhy (#8469) üzenetére


davids83
csendes tag

Hjaaa, oké, ezt énis megtaláltam, de valahogy az első megoldásnál elkerülte a figyelmemet, hogy a Factory resetnél kell keresni! :)
Hát, szép és jó, bár sokmindent nem tudtam meg belőle, majd még utána nézek mi mire jó!
Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ami ami, az az...

(#8471) old_artist válasza NwL (#8460) üzenetére


old_artist
addikt

Esetleg még ebben is gondolkodhatsz, most vettem ilyet a Brekk-nél, pixelhiba mentes 22'-os FullHD (95e).
Most tesztelgetem itthon - fantasztikus mindene, és be is kalibráltam gyorsan a GMB eye-one i1 kalibrátorommal - meg se bírtam szólalni a döbbenettől, hogy mennyire jó!

Nagyon ajánlom mindenkinek, ebben a kategóriában/árában verhetetlen, csak szuper latinuszokban tudnék róla írni, (bár már van egy EIZO FlexScan S2231WS munkámból adódóan), de a lenovo most nagyon nagyot alakított ezzel a monitorával!

[ Szerkesztve ]

(#8472) B-L-A-C-K válasza old_artist (#8471) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen panel van abba?

Szerk...ja elolvastam a tesztet és megtaláltam...

[ Szerkesztve ]

(#8473) einstein válasza old_artist (#8471) üzenetére


einstein
senior tag

Csinálsz összehasonlítást róluk Logoutra?

(#8474) old_artist válasza B-L-A-C-K (#8472) üzenetére


old_artist
addikt

Pontosítva:
a 22'-os Lenovo L220x WS-ben
- Samsung S-PVA (LTM220CS01) panel lapul,
- 6ms g2g válaszidővel.

(#8475) old_artist válasza einstein (#8473) üzenetére


old_artist
addikt

Nagyon gondolkodok rajta, csak időm az kevés (sok a munkám) - de nagyon hasznos lenne, mivel sok-sok érdekességet fedeztem fel a két monitort "szembeállítva".
Sőt, valami jó fényképezőt is be kéne hozzá szereznem.
Lehet, hogy csak a két "kakukktojás" tesztjére alapozva - általánosságban a különbözőségekre, de mindenképpen az érdekességekre/észrevételekre alapozva - kihegyezve - készítem el a cikket.
Egyébként a nagyon meggyőző különbségeket rögtön, 3-4 órai szemlélgetések alapján egyből észre is lehetett venni.
Na, de majd valahogy megoldom ezt a "logout"-ot.

(#8476) Lacusch69 válasza tomiee85 (#8467) üzenetére


Lacusch69
tag

Fényerőt is és a kontrasztot is 0-ra vetted?

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8477) tomiee85 válasza Lacusch69 (#8476) üzenetére


tomiee85
senior tag

igen, de ez a kis samut nem zavarta :DD nem akarta megmutatni magát

(#8478) Lacusch69 válasza tomiee85 (#8477) üzenetére


Lacusch69
tag

A menüből ne lépj ki! Akkor nyomd a "source"-t 5-6s-ig, amikor mind a kettőt 0-ra tetted, és még a képernyőn van az OSD.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8479) james


james
aktív tag

Üdv,

Egy rövid összevetés TN paneles cuccokról, ha nem lett volna még. [link] Acer P221WBD vs. Samu 2232GW vs. Dell E248WFP vs. Benq G2400W

A Benq-ról mégegy írás összevetve Samu 2493HM -el. [link]

Ezek alapján (és ott van még egy bevilágítós fotó is) a Benq elég ok-s. (A tesztelt modell a drágábbik nálunk 86K körül van, 80K kürül hasonló kapható de DVI és HDMI nélkül)

Amit hozzátennék, hogy a Dell-nél felrótt szürke-fekete háttér dolog reális szempont lehet. Nálunk egy Belinea P-MVA 800:1 meg egy régi Sony G500 is van. Világos képeknél még nagyon ott van az MVA (jó és élénk színek) de sötét éjszakai hangulatú gameg-ben sehol sincs a régi CRT-hez képest. A feketéje különben szép egyenletes csak nem fekete, hanem meleg szürke, ami teljesen legyilkolja az éjszakai hangulatot. Ha pontoznék 10:3 a crt javára. A dinamikus kontraszt lehet javít valamit ezen a problémán, de azt még nem láttam élőben.

(#8480) einstein válasza old_artist (#8475) üzenetére


einstein
senior tag

Gondolom azért az EIZO a jobb, vagy mégsem?:)

(#8481) old_artist válasza einstein (#8480) üzenetére


old_artist
addikt

Háááát, hogy is mondjam, úgy finoman "ég és föld", de ez az árukban is megmutatkozik, viszont ha pontoznék akkor az első kakukktojás javára 10:7, különösen a betük, a szürkeárnyalatok és a háttér fekete javára. Viszont ár/érték arányban nagyon de nagyon megéri a lenovo-t megvenni.

(#8482) klambi


klambi
addikt

NE :( Xeroxot! fos! :((( :(((

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8483) tomiee85 válasza Lacusch69 (#8478) üzenetére


tomiee85
senior tag

na sikerült..
M-ME 22V0CFA 1003 ezt irja ki
ez mi lehet. ja és made in slovakia

[ Szerkesztve ]

(#8484) Ti4x


Ti4x
aktív tag

Sziasztok! Nézegettem a 22 colos monitorokat és amikor már épp egy samsungot szerettem volna vásárolni , akkor olvastam, hogy panel problémák vannak... S , A , C verziójú panelekkel "jönnek világra" és tekintvehogy írták , hogy a cmo panelesek nem túl jók úgy döntöttem nem kockáztatok... Gondoltam , a jól bevált márkámra , az Asusra , de láttam , ő is CMO panelekkel gyárt mostanában , úgyhogy úgy gondoltam , inkább valami nem távolkeletit választok. Ki is néztem kettőt , a ViewSonic VX2240W-t és a Dell 228WFP-t. Olvastam pár review-t , de sajnos nem tudok dönteni... Hiába írják a digitalversuson , hogy a 5 csillag , meg 4000:1 kontraszt a ViewSonic... de tudom , hogy a Dell megbízható , és egy nagyon jó márka , igaz , hogy csak 1000:1 analóg kontrasztja van. Ti melyiket ajánlanátok? Esetleg vannak-e tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban. Kérlek írjatok! Előre is köszönöm! Üdv , Ti4x!

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8485) Lacusch69 válasza Ti4x (#8484) üzenetére


Lacusch69
tag

Igazából ahány teszt, annyi győztes van a kommersz kategóriában...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8486) B-L-A-C-K válasza Ti4x (#8484) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt már kiveséztük ezerszer, mind1k panel ugyan olyan jó csak az egyikbe több a kék szin a másikba meg nem de kaliprálható, nekem cmo-s 226bw-m volt és tökéletes volt, szóval tök mind1 miylet veszel csak parasztvakitás az egész....

(#8487) old_artist válasza Ti4x (#8484) üzenetére


old_artist
addikt

"Ezt már kiveséztük ezerszer, mind1k panel ugyan olyan jó csak az egyikbe több a kék szin a másikba meg nem de kaliprálható, nekem cmo-s 226bw-m volt és tökéletes volt, szóval tök mind1 miylet veszel csak parasztvakitás az egész...."

Igaza van B-L-A-C-K -nek, ha jól be van kalibrálva mind egy, hogy milyen Samsung panelos a készülék, akkor nem lesz gond vele, csak arra kell figyelned (esetleg), hogy ne legyen pixel/al-pixel hibás!

Egyébként, ha megbízhatót akarsz venni, akkor EIZO vagy NEC, ezekbe egyedileg gyártott paneleket (letesztelve, – mármint a monitorgyátó, és nem a panel gyártó) raknak, kevés a valószínüsége, hogy elégedetlen lennél velük szemben!

[ Szerkesztve ]

(#8488) Ti4x válasza old_artist (#8487) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Köszönöm a felvilágosítást. Tehát nagyjából mindegy , hogy ebben a kategóriában milyet veszek... Egyébként mekkora a különbség a nagy (3-4 ezres) dinamikus kontraszt és a kisebb (7-800) analóg között?

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8489) B-L-A-C-K válasza Ti4x (#8488) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát az ujjabaknál már ezrevehetőn jobb, 226bw dinamikusan 3000 ezer volt nekem már az is nagyon farankó volt számomra, de jövö hét elején jön meg a Samsung 2493-as moncsim annak 10 ezres lesz azt olvastam hogy ez már dinamikusan nagyon gyorsan váltja a kontrasztot de majd meglátjük...

Ha pixelhibamentes lesz és nem kell visszaküldenem jövö hét végére teljes teszt leirással fogok tudni rendelkezni... :U

(#8490) wwhy válasza Lacusch69 (#8485) üzenetére


wwhy
veterán

Nana. Azért kicsit meredek: láttál te már Xerox, Acer, AOC, FuSi stb. győztest _komoly_ tesztben?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8491) wwhy válasza B-L-A-C-K (#8486) üzenetére


wwhy
veterán

Ezt is ezerszer, és mindig ezen csúszunk el: kalibrálás: és ugyan mivel??? az, h a neten van xyz számú icc/icm profil (ha ugyan van), az még messze nem kalibrálás. Kalibráló masina és gépezet (ezt is 1000x) pedig nem a monitor tartozéka :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8492) wwhy válasza old_artist (#8487) üzenetére


wwhy
veterán

egyedileg gyártott paneleket
na persze :DDD :)) :DDD és ezt ki súgta neked? :)
kevés a valószínüsége, hogy elégedetlen lennél velük szemben
]
a magyar nyelv is nehezen meneget velük szemben
, amúgy igaz

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8493) wwhy válasza Ti4x (#8484) üzenetére


wwhy
veterán

Dehogy mindegy. Először nyálazd át a topikot (bal felső sarok, kereső).
Aztén nézd meg, ha tudod, élőben. Vszleg nem tudod (sajnos más sem nagyon).
Szűkítsd a kört, keress célteszteket (pl. az általad kiválasztott 2ről)
A számokkal meg ne foglalkozz, sas (vagy mittoménmilyen) szemed kell legyen, h rendes monitornál észrevedd a válaszidő-különbséget, a kontraszt meg annyira nem érdekes, azzal kezdődik a kalibrálás, h visszaállítjuk xy%ra (a fényerővel együtt),

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8494) skylaner válasza wwhy (#8491) üzenetére


skylaner
senior tag

Nekem ebbe a félévbe volt egy tárgyam ami az emberi színlátással,radiometriával,színméréssel,CIE színingermetrikával,CRT,LCD, projektorok működésével foglalkozott.
Elvileg vennünk kellett volna a CRT,LCD,Kamera kalibráció-t de csak a CRT-t tudtuk megnézni.

Itt az LCD-nek a leírása hátha valakinek hasznos lesz: LCD

(#8495) Ti4x válasza wwhy (#8493) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Látom eltérők a vélemények... Nekem filmre , játékra kellene és a legfőbb lényeg számomra a színvilág... Valami ilyesmire gondolok , a különbség szerintem egyértelmű , csak sajnos a HP glossy paneles és nem szeretem látni a pólóm feliratát a képen... :) : http://www.pcdiga.net/showthread.php?t=18980&page=3 (Ha lejjebb mentek a fórumban , akkor láthatjátok a 2 kép közti különbséget)
A Dell 5ms-ja nekem jó (nem vagyok hardcore fps-es , hogy kelljen a Viewsonicos 2ms) , meg a Prad.de-n ezt írják : The monitor boasts a very fast response time without the need for overdrive technology, which means that irritating side-effects such as ghosting or lags are prevented from the start. A color delte E a Dellnél 2.2 , a Viewsonicnál 2.8 vagy 3 volt , ez annyira nem számottevő különbség. A nagy különbség Viewsonic 4000:1 dinamikus kontrasztja és a jobb garanciája... Ezek szólnak a Dell ellen. Ár ugyanannyi.

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8496) wwhy válasza Ti4x (#8495) üzenetére


wwhy
veterán

A color delte E a Dellnél 2.2 , a Viewsonicnál 2.8 vagy 3 volt , ez annyira nem számottevő különbség
nem számottevő? próbáld csak ki a sima vga driverben állítani bármelyik színt csak 1 pont értéket, és már az is látványos; ......
különbség Viewsonic 4000:1 dinamikus kontrasztja és a jobb garanciája.
jobb a garija, mint a Dell 3 éves full garanciája? ez érdekes ;)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8497) wwhy válasza skylaner (#8494) üzenetére


wwhy
veterán

ebből a leírásból is látszik, h a kalibráció nem (könnyű) házi feladat :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8498) Ti4x válasza wwhy (#8496) üzenetére


Ti4x
aktív tag

ww , én nem értek annyira hozzá , sőt , semennyire , szinte alig ültem tft előtt , és hogy próbálgassam , arra meg főleg nem volt lehetőségem... Amit írtak a behardveresek , abból építkeztem így látatlanban :

Delta E > 3 the desired color is noticeably different from the one on the screen.
2 < Delta E < 3 color quality is satisfactory but a graphic designer probably wouldn’t be content
1< Delta E <2 colors are accurate.
Delta E < 1, the result is perfect.

2.2 és a 2.8 még egy kategóriájukba esik , én innen gondoltam , de hangsúlyozom , nincs tapasztalatom! Meg ráadásul az ajánlott Samsnug 226bw CMO paneles 5.9-es delte E-jéhez képest viszonyítva mondtam...

a garanciát pedig a digitalversusról idéztem , ahola dellnek nincs zero vagy hot pixel warrantyja és class II-es , a viewsonicnak pedig igen , és itt a prohardveren is van egy hír :
http://prohardver.hu/hir/hibatlan_tft-ket_garantal_a_viewsonic.html

én csak ezeket olvastam... És szerencsémre látom meglehetősen értesz hozzá :) , te melyiket választanád a kettő közül?

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8499) wwhy válasza Ti4x (#8498) üzenetére


wwhy
veterán

1. egy kategória, de nem mind1, h melyik határértékhez közelít:)
2. gari ügyben pedig az itthoni szitut nézd, külföld tökmind1
3. én már választottam :)
4. és nem mondom, h a VS nem jó ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8500) Ti4x válasza wwhy (#8499) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Tudom , hogy a Dell cuccok nagyon jók , és megbízhatóak , nem véletlenül azokat látni a Hollywood-i filmekben is (faterom felvilágosítása szerint). De engem mondjuk idegesítene ha a Dell monitoromon lenne 1-2 folyamatosan világító pixel , és még a class II miatt nem cserélnék ki , minthogy a viewsonicnál meg 1-nél is már cserélik (bár azt sem tudom , hogy néz ez ki úgy egyáltlán). Bár nem kétlem , hogy hosszútávon a Dell megbízhatóbb... Tényleg itthon hogy van a garanciában ez a Class I - Class II meg a hot/dead pixel? (#8500 , :):):) )

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.