Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8301) B-L-A-C-K válasza Lacusch69 (#8300) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igazad van szerintem sem éri meg főleg tényleg ha igy számolgatva ugyan annyi majdnem + no gari....

Én Samsung 2693HM felé hajlok szerintem agusztusba be is ruházok 1-re...

(#8302) CséZé válasza cotag (#8297) üzenetére


CséZé
őstag

Itt van egy teszt, igaz a 22"-os változatról. Csekkold ezt amíg nincs user vélemény :)

(#8303) Dexar007


Dexar007
veterán

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség, venni szeretnék egy 24"-os monitort elsősorban ps3hoz , de persze géphez is természetesen.BenQ G2400W-t néztem ki , először is azért mert külföldi fórumon nagyon alulteljesített a Samsung 2493HM modelje ps3 alatt.Sőt Benq-t és a samsung monitort hasonlították össze.És azért van köztük egy jó 30k a különbség.Még a 2693HM monitoron is gondolkozok,ahoz viszont el kéne adnom a mostani 19"WS moncsimat.( ahoz hogy meg tudjam venni) . Szóval pls help.

Give me your cum,bull!

(#8304) B-L-A-C-K válasza Dexar007 (#8303) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is 2693HM veszek szerintem mondjuk még nem láttam, de akinek van emlitte már hogy jó... Szerintem mielött vásárolnál nézd meg előben ameilyekt akarod valamelyik boltban és utána dönts....

(#8305) Dexar007 válasza B-L-A-C-K (#8304) üzenetére


Dexar007
veterán

Elméletileg 3 vagy 6napon belül kicserélik a ,,webshopban vásárolt dolgokat,ha nem tetszik'':D.Nemtom hogy ez mennyire hiteles,de Mézgáék azt mondták. :C ( volt a tvben egy ilyen reklám)

Give me your cum,bull!

(#8306) B-L-A-C-K válasza Dexar007 (#8305) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vegyél egy 2693HM tesztelgesd és ha jó tartsd meg és én is veszek egyet...:)

Ha netántalán tényleg ilyet vennél a tapasztalataidat vele itt feltétlenül ozd meg...

(#8307) Dexar007 válasza B-L-A-C-K (#8306) üzenetére


Dexar007
veterán

Mondjuk több értelme lenne az olcsóbbal kezdeni:D BenQ G2400W 86k kipróbálom nem tetszik vissza fizetik a lét és akkor a 2693HM jön:).De mindkettőről majd megosztom a tapasztalatomat,nyugi:D. De tippek még jöhetnének mondjuk,még nem dőlt el .Csak hát 5centi pluszba = 40k?.Jó samsung meg minden de azért..egy kicsit sok..ezért hajlok inkább a benq felé.Egyébként 2493HM-et vennék ,csakhát az meg nem valami jó ps3 alatt. :(

Give me your cum,bull!

(#8308) B-L-A-C-K válasza Dexar007 (#8307) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen negativumokat irtak?

(#8309) Dexar007 válasza B-L-A-C-K (#8308) üzenetére


Dexar007
veterán

Tessék:
http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1298311

Give me your cum,bull!

(#8310) _ArNi_


_ArNi_
csendes tag

sziasztok !

dell moncsiknál hogyan lehet megnézni, hogy milyen panel van egy adott modellben ?

köszi előre is !

(#8311) old_artist válasza Ulkom (#8278) üzenetére


old_artist
addikt

Üdvözletem!
Véleményem szerint, ha 3D, DTP és videó szerkesztési munkára akarod használni a leendő monitorodat, akkor csakis kizárólag EIZO-t vegyél. Említetted, hogy 150e áldoznál rá, az EIZO FlaxScan S2231W már br. 150 alatt van (nem sokkal, bár a $-EU-Ft árfolyam mozgása még befolyásolhatja +-5%).
Nekem is hasonló munkák miatt van/vettem (mindig EIZO-t), és sohasem csalódtam, maximálisan meg vagyok vele elégedve. Ha egyszer beállítod (be-kalibrálod) rendesen, akkor egy 96-97%-os színhűségű és hardwerileg nagyon megbízható társad lesz. Mellesleg az 5 éves EIZO gyári garancia se megvetendő!
Sőt, filmek nézésére is kiváló, szerintem ár/érték szerint utolérhetetlen, és még versenytársa sincs a piacon 22'-osok között. Ezek között 0,001 ezrelék, hogy pixhel hibát találnál rajta. Ezek mind madeinjapan-ban készülnek, egyedi VA-s Samsung panellel.
A Lenovo ThinkVision L220xWS TFT-LCD-ről sok jót hallottam (meg van topikja is, nézz körül), az is VA paneles és 22'-os, bár madeinchina gyártásúak, de a VA-s Samsung panel, amit beleépítettek - megbízhatónak tűnik. Ha nem lenne az EIZO márka, akkor ilyet vennék, már csak (ha ebben is gondolkozol) az ár/értéket (br. 84-93e) nézzük, akkor is.

Csak dícsérni tudom az EIZO-t, nagyon jó vétel, Neked is ezt ajánlanám.
Van róla teszt is a PH-n, nézd meg!!!

(#8312) old_artist válasza _ArNi_ (#8310) üzenetére


old_artist
addikt

Pl. itt nézz körül:
[link] + és (sog, vagy search) !

[ Szerkesztve ]

(#8313) CséZé válasza cotag (#8297) üzenetére


CséZé
őstag

Na itt ülök a monitor előtt, rövid leszek: éles kép, MagicBright, jó nagy :) Játéknál azért nem egy CRT, picit érzek valami utánhúzást de nem zavaró. Filmeknél kiváló, szép színek. Mást nem nagyon udok mondani, ennyit megért.

Ha lenne kérdésed nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#8314) fOriginal


fOriginal
tag

ha van egy 88gt videókártyám akkor milyen csatlakozós monitort keressek?

"a pessimist is never disappointed"

(#8315) Furky válasza fOriginal (#8314) üzenetére


Furky
őstag

DVI legyen mindenképpen rajta. De az sem baj, ha van HDMI, ez majd a jövőben lesz talán érdekes, ha esetleg vennél konzolt, vagy a videókártyákat is HDMI-vel szerelik, de ott most nem tudni, hogy mi lesz a következő, mert a DisplayPort is versenyben van. :) Szóval DVI legyen a monitoron mindenképp, nem csak a 88gt miatt:)

(#8316) B-L-A-C-K válasza fOriginal (#8314) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mennyiért szeretnél venni és milyen nagyot?

(#8317) ronaldo


ronaldo
őstag

Namost a Samsung 2253BW és a 2232BW közt mi a lóharapás a különbség? Elkezdtem kutatni a fórumot, de kb. 20 perc után belezavarodtam a sok típusszámba. Az világosnak látszik, hogy a 2232BW a 225BW vagy 226BW vonalat viszi tovább (afféle elődmodelleknek tekinthetők ezek), de a 2253BW belekakilt a képbe. Elvileg paraméterre ugyanaz a kettő, csak a 32-es végződésű "apple"-sebb, talán szebb míg az előbbi szögletes.

Így a 32-vel kapcsolatban annyi érdekelne, hogy ha magasságát nem is, de a dőlésszögét lehet állítani?

(#8318) _ArNi_


_ArNi_
csendes tag

köszi az infót !
már csak azt lenne jó megtudni, hogyan lehet 2007fp-nél előhozni a szerviz menüt ? :F

(#8319) tomej válasza _ArNi_ (#8318) üzenetére


tomej
aktív tag

Hi! 223BW 1 hét után: Ár/Érték abszolút tuti. A munkahelyemen egy Dell-t használok, nyílván evvel köszönő-viszonyban sincs, de 60K-ér szerintem nagyon jó vétel. Most vásárolt az egyik haverom HannsG 22"-est a ED-től, szerintem semmivel nem rosszabb a 223BW-nél, árban kedvezőbb még DVI kábel nélkül is, LG-is néztem, csodák nincsenek. Ha nem kaptam volna 6 havi ingyen hitelt a samsungra, a HannsG-t vettem volna. Én úgy látom ez az olcsó panel kategória nem tartogat túl sok pozitív meglepetést, viszont normál áron elfogadható minőséget nyújt átlag felhasználóknak. :)

(#8320) Cyno


Cyno
tag

Valaki nem tud valami részletet az LG csere akciójáról? ha adnának 5-10k-t a CRTért hajlandó lennék váltani egy ilyenre. [link]

(#8321) phobeus


phobeus
aktív tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy milyen/melyik monitort érdemes megvennem ár/teljesírmény arányban? Olyan 50k-t szánok rá, de még akkor sem robbannék fel ha 60k- alatt lenne szóval durván 50-60k között. Ami azt illeti leginkább game-re kéne, de szart sem értek az egészhez úgyhogy ezért kérem a segítségeteket.

Előre is köszönöm a segítséget!

Sziasztok!

LG Nexus™ 4

(#8322) Furky válasza phobeus (#8321) üzenetére


Furky
őstag

Ha Samsungot választod, akkor a 223bw elég jó ár/érték arányban van, 60k alatt is van. Keress rá a topicban a 223bw-re, rengeteg hozzászólást fogsz találni ;)

(#8323) CSorBA válasza ronaldo (#8317) üzenetére


CSorBA
őstag

Lehet, nem sokat, de lehet, hátrafelé többet, előre kevesebbet, de annyira feltétlen lehet, h. kényelmesen szembe kerülj vele, bármilyen magasságból.. (nekem 2032BW, van de ugyanaz a 2232BW is, csak nagyobb :) )

(#8324) Shad_


Shad_
csendes tag

Sziasztok!
A Samsung 225BW-vel mi a baj? Nem nagyon szoktátok ajánlani. Én úgy tudom, hogy a 223BW-től csak anyiban különbözik, hogy állítható a magassága (ami szerintem fontos). Én a 225bw-t nézem ki magamnak...vagy van egy másik, újabb verziója is már?
Köszi!

(#8325) smc


smc
addikt

Elég öregecske már a szentem.. Többihez képest ha jól tudom kevesebb a kontrasztja.
Nekem ettől függetlenül nagyon bejött, állva is tudok gépezni, mert tényleg elég jól állítható, bár Pivot mód nincs sajna. Jah és ez még nem is hdcp kompatibilis. Azt hiszem így hívják.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8326) CséZé válasza Shad_ (#8324) üzenetére


CséZé
őstag

Samsung 2243BW. Kinézetre szinte ua. a kettő. Nekem a 20"-os van de nagyon szép és éles a képe.

(#8327) Neoteric


Neoteric
addikt

erről mia véleményetek?

[link]

PSN: ne0teric_sAN

(#8328) CSorBA válasza CséZé (#8326) üzenetére


CSorBA
őstag

A 2243 és a 2232 között csak kinézetben van különbség?

(#8329) CséZé válasza CSorBA (#8328) üzenetére


CséZé
őstag

Nemigazán. A 2232 3000:1 kontraszttal rendelkezik, 2ms-os, a 2243 pedig 5ms-os és 8000:1 kontrasztja van és pivot.

(#8330) CSorBA válasza CséZé (#8329) üzenetére


CSorBA
őstag

Értem, köszi köszi :)

(#8331) Shad_


Shad_
csendes tag

Sam 2243BW és 2243NW között csak a szín a különség?
én ha lehet olyat szeretnék, aminek állítható a magassága és nem kell a Mikro/Makro könyveimet alátenni:)

(#8332) CséZé válasza Shad_ (#8331) üzenetére


CséZé
őstag

BW-nek van az NW-nek nincs DVI csatija

(#8333) K4jusz


K4jusz
tag

Sziasztok.
Elsősorban Csézé - hez intézném a kérdést, mert holnaptól egy Samsung 2043BW tulajdonosa leszek, melyet hosszú fórum és egyéb források olvasgatása után választottam. Szeretném ha leírnád akár privátban, akár mások későbbi segítésére, hogy milyen beállításokat használsz a monitorodon, és milyen funkciókat hagytál rajta bekapcsolva, mi az ami hasznos?
Előre is köszi :)

(#8334) vitar100


vitar100
tag

Sziasztok! Melyiket választanátok?

Asus VW222U
Monitor
- képernyőméret: 22"
- felbontás (vízsz./függ.): 1680 x 1050 pixel
- reakcióidő: 2 ms
- kontrasztarány: 2000:1
- fényerő (Candela): 300 cd/m2
- látószög (vízsz./függ): 170° / 160°
- csatlakozók: 15 pin D-SUB bemenet, DVI-D
- beépített hangszóró
- méret: 513 x 405 x 210 cm
- tömeg: 4,8 kg

VAGY

Samsung SyncMaster 2232BW
TFT monitor
- képernyőméret: 22"
- TN panel technológia
- felbontás: 1680 x 1050 pixel
- reakcióidő: 2 ms
- kontrasztarány: 1000:1
- fényerő (Candela): 300 cd/m2
- látószög (vízsz./függ.): 170° / 170°
- csatlakozók: 15 pin D-SUB bemenet, DVI-D
- szín: fekete
- méret: 51,7 x 41,9 x 21 cm
- tömeg: 4,95 kg

(#8335) vitar100 válasza vitar100 (#8334) üzenetére


vitar100
tag

Olcsóbb és jobb paraméterekkel bír az ASUS de úgy látom többen kedvelik a Samsungot! (visszaolvastam) :))

(#8336) raskolnikoff válasza Shad_ (#8324) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ajánlom! Nekem az van, színre, állíthatóságra, designra nekem ez jön be. A többi meg határozottan nem. Pl a lentebb említett 2232 se. TV designtól megőrülnék...kontrasztja meg ha megmondod hogy 700as és nem 1000es akkor veszek neked egyet! :DDD Najó nem. 5ms meg mire nem elég? Nyugodtan vedd meg nagyon szép monitor.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8337) raskolnikoff válasza vitar100 (#8335) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Meg esetleg a tesztet ismegnézheted, PH 22esek tesztje. [link]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8338) Furky válasza vitar100 (#8335) üzenetére


Furky
őstag

Nem is bír jobb paraméterekkel az Asus, csak elírtás :) Ha az nem számít jobbnak, hogy 15 dekával könnyebb, mint a Samsung.
A kontrasztarány van elírva. A Samsung kontrasztaránya 1000:1, és a dinamikus kontrasztaránya (ami az Asusnak 2000:1) pedig 3000:1.
A betekintési szöge is jobb a Samsungnak, habár betekintési szögről nem is érdemes beszélni, mert nagyon alacsony kontrasztarányon ( 5:1, vagy 10:1) annyi.
Egyedül az alacsonyabb ár szól az Asus mellett.

(#8339) mindfreak


mindfreak
őstag

Hi all!

Egy kérdés: HDMI csatlakozóval szebb a képminőség, mint DVI-vel? :U

(#8340) raskolnikoff válasza mindfreak (#8339) üzenetére


raskolnikoff
őstag

HDMI úgy tudom TVre megy vagy DVI is megy TVre? :F Az sztem csak monitorhoz megy de ha hülye vok lűjetek le. ;]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8341) CséZé válasza K4jusz (#8333) üzenetére


CséZé
őstag

PÜ!

[ Szerkesztve ]

(#8342) CséZé válasza K4jusz (#8333) üzenetére


CséZé
őstag

kettő lett :W

[ Szerkesztve ]

(#8343) Khaal válasza mindfreak (#8339) üzenetére


Khaal
őstag

Mindkettő digitális, átalakítóval pedig lehet DVI-re hdmis cuccot dugni meg fordítva is. Nem hiszem, hogy sok különbség lenne.

(#8344) Furky válasza mindfreak (#8339) üzenetére


Furky
őstag

Mindkettő digitális, plusz a HDMI tud hangot is átadni, ergo a képminőség nemhiszem, hogy jobb lenne, egyedül ez a hangtovábbítás a plusz.

[ Szerkesztve ]

(#8345) Lalla válasza ronaldo (#8317) üzenetére


Lalla
tag

1 hete vam 2253-om és nem vagyok megelégedve vele a bevilágítás miatt. más mindenben oké, de sötét filmeket nézni rajta, és sötét játékokkal játszani maga a halál. nem azt mondom, hogy élvezhetetlen, de csúnyácska. az öszes 22-essel ez van? vagy csak én vagyok ilyen magas igényű? nem hiszem.
most ha vennék, akkor tuti asus-t vennék, vagy ha ezek az olcsó panelesek mind ilyenek, akkor semmit se.

[ Szerkesztve ]

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#8346) zolynet válasza Lalla (#8345) üzenetére


zolynet
addikt

fényerő még a gyárin van?
mert ha igen akkor vedd le 90/100-ról egy szembarátabb 30-40/60 fényerő/kontraszt párosításra ... a tn panel már csak tn panel marad, én 20/60on használom és teljesen okés a történet, nem zavar a bevilágítás

Life is too short to stay stock!

(#8347) Lalla válasza zolynet (#8346) üzenetére


Lalla
tag

én is rájöttem, hogy kevesebb fényerőn kevesebb fény kúszik ki, most nappal 50-en, este 30on járatok. De így is zavaró, igaz nem annyira.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#8348) Khaal válasza Lalla (#8347) üzenetére


Khaal
őstag

A minőséget meg kell fizetni, sajnos ez a helyzet. Az otthoni P-MVA paneles 20"-as FuSimon nincs bevilágítás pl. (na jó egy nagyon kevés a sarkokból, de messze van a zavarótól), a munkahelyi Samsung 740N-esek pedig katasztrofálisak ebből a szempontból. Mondjuk két ugyanolyan márkájú és típusú monitor között is lehet különbség bevilágításban, attól függően épp hogy sikerült az összeszerelés az üzemben.

(#8349) MohaMárk


MohaMárk
aktív tag

Helló

NAgyon nem tudok dönteni.
Kizárólag játékra lenne követelmények...Követelmények( csak az a gond hogy azt se tudom mi pontosan az pl válaszidő,kontraszt...fényerő)
és maximum 50 ezer forint lehet estleg 52
Ezekből mi a jó?
mivel játékra kéne kérlek innen linkelejetk nekem:[link]

[ Szerkesztve ]

(#8350) MohaMárk


MohaMárk
aktív tag

ő
vagy ő ?
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.