Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8501) wwhy válasza Ti4x (#8500) üzenetére


wwhy
veterán

itthon hogy van a garanciában ez a Class I - Class II meg a hot/dead pixel?
érdeklődj az üzlet(ek)ben, főleg a VS hotpix garijára kérdezz rá ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8502) Ti4x válasza wwhy (#8501) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! Utánajárok a garinak , aztán meglátom... Még annyit szeretnék kérdezni , hogy a samsung honlapján levő virágos képen a 3000:1 dinamikus kontraszviszonyítás parasztvakítás , vagy komoly? (tudom , hogy mindenki a saját portékáját ajánlja legjobban :) ) Itt :[link]

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#8503) B-L-A-C-K válasza Ti4x (#8502) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is 226BW-volt a dinamikust nem nagyon hazsnáltam, de amugy nagyon szép és éles képe van nekem nagyon tetszett...

(#8504) old_artist válasza wwhy (#8492) üzenetére


old_artist
addikt

egyedileg gyártott paneleket
na persze és ezt ki súgta neked?

Egyszerűen, csak tudom! Az EIZO-val kapcsolatban vagyok (már vagy 15 éve) - egyébként.

A kalibrálásról:
"Ezt is ezerszer, és mindig ezen csúszunk el: kalibrálás: és ugyan mivel???"
Bármennyire furcsa, de kalibrálást, csak hardveres kalibrátorral (Gretagmacbeth vagy X-rite) lehet jól elvégezni.
A bármely icc/icm profil - igaz!!! - messze nem tükrözi a kalibrálást, csak esetleg egy viszonyítási/támponttal szolgál.
"Kalibráló masina és gépezet (ezt is 1000x) pedig nem a monitor tartozéka."
Igen, de ... vagy meg lehet venni, vagy vannak rá szakemberek (nem is kevés!?!) xyz Ft-ért (ha valakinek szüksége van rá), akik szakszerűen elvégzik - a hardveres vagy szoftveres - kalibrációt a készüléken - nem kötelező, de ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#8505) wwhy válasza old_artist (#8504) üzenetére


wwhy
veterán

1. az igeeen. Akkor eizo a moncsid is? ;]
2. egyetértünk ;)
3. itt is volt rá kezdeményezés, de végül (ha jól tudom) senki nem vett kalibrálót illetve én nem ismerik senkit, ahol/aki X összegért is kalibrálna (a kütyü mellé kis tudás is kell) :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8506) B-L-A-C-K válasza old_artist (#8504) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem értem amugy ezt a kalibrálás dolgot szerintem egyén föggö kinek mi a jó, nekem volt vagy 4 tft-monitorom és mindent be tudtam tökéletesen lőni.... :))

(#8507) wwhy válasza B-L-A-C-K (#8506) üzenetére


wwhy
veterán

a szemed szerint tökéletesen, de nem színhűség szempontjából :))
ha pl. korrigáltad volna minden monitorral uazt a fotót, majd profi helyen előhívatod, akkor nagy valószínűség szerint 4 féle/árnyalatú képet kapsz, pedig a szemed szerint tökéletes volt a monitoron ;P

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8508) Scoobyka


Scoobyka
addikt

SAMSUNG 2253LW erről mi a vélemény...jobb mint a 223bw?

(#8509) davids83


davids83
csendes tag

Végülis szubjektív, mert mindenki máshogy lát! :)
Színhűség végülis azt jelenti, hogy a monitor ugyanazt a színeket jeleníti meg, mint pl egy profi nyomdai géppel, az adott szabványnak megfelelően kinyomtatva papíron látsz.. Legalábbis én így gondolom, de lehet hogy tévedek! :)

Ami ami, az az...

(#8510) wwhy válasza davids83 (#8509) üzenetére


wwhy
veterán

igen, kb. ezt jelenti; feltéve, ha mind2 esetben uazt a szírendszert használják ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8511) kapuy


kapuy
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék érdeklődni a Samsung 2253BW monitorról. Milyen? Megéri-e? stb...

válaszotokat előre megköszönöm

(#8512) old_artist válasza wwhy (#8505) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, és már 1992 óta szinte csak EIZO-im vannak. Valahogy (nem tudni miért?!?!?!) megragadtam a márka mellett, és sohasem csalódtam bennük.
Régen még tesztelésre is kaptam EIZO-kat (hú, de rég volt), és Mo. először 4Mb-os Pegasus és Matrox kártyákkal ("kokom" listásak voltak akkor még, és horror árakért szereztem be), bőséges tapasztalatot szereztem velük kapcsolatban.

Mivel én rendelkezem kalibrátorral (már vagy 8-9 éve, sok model megfordult a kezeim között), így felajánlom, hogy aki megkér, nagyon szívesen elmegyek (amit manapság is egyre gyakrabban is végzek), és be-kalibrálom a monitorokat x összegért (priviben, csak PH-soknak), de harmadáért, mit azt gusztustalanul elkérnek az embertől kimondottan cégek, akiknek ez a profiljukba vág). Tulajdonképpen nem olyan nagy tudás kell hozzá (egyébként festő és grafikusként "ügyködöm") , csak egy "jó" kalibráló készülék (nem mindegy, hogy melyik márka/tipus), tapasztalat és egy kis hozzáértés/érzék, és "jó" hardverek (hardverileg kalibrálható panel + jó VGA jelkibocsájtás).

Csak egy kis ízelítő, amit mindenkinek a figyelmébe ajánlok!!! [link] - megnézésre!!!!

[ Szerkesztve ]

(#8513) old_artist válasza B-L-A-C-K (#8506) üzenetére


old_artist
addikt

Annyiban igazad van, hogy kinek mi a "jó?", de a tökéletesről azért vitatkoznék - mihez képest tökéletes?

Ehhez képest?

(#8514) old_artist válasza wwhy (#8507) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, mennyire igazat szóltál, csak még ... erre jó a "CROMALIN".

Ha a cromalinon is a paneled megjelenítését látod, akkor bízhatsz abban, hogy a színtelítettséged, kontrasztod, fényerősséged stb. megfelelő-e?, mert csak az tudja visszaadni a színtered/színhűséged 97-98%-át.
Persze, ez csak egy alap beállítás (pl. képfeldolgozáshoz), a game és DVD-film -re is külön beállítások szükségeltetik!

(#8515) old_artist válasza davids83 (#8509) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, nagyon igazad van, nem tévedtél, csak...

Ha tovább gondolkodunk, akkor a "kinyomtatva papíron"-t is egy kicsit módosítanám azzal, hogy milyen papírra (újság, matt vagy fényes?, műnyomó stb.) és ehhez társul még a papír fehérségének (?%-os) a figyelembevétele!!!

(#8516) old_artist válasza wwhy (#8510) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, igen, ezért kell -esetlegesen- a nyomdával felvenni a kapcsolatot, és elkérni a "profilt".
Vannak már olyan nyomdák, akik képesek (még kevesen Mo-on, sajnos) megadni minden feltételt, hogy a nyomdagépről lekerülő papíron is azt lásd, amit a kijelződön is láttál!!!

(#8517) wwhy válasza old_artist (#8512) üzenetére


wwhy
veterán

hát ha Nyíregyháza felé jársz, akkor szólj feltétlenül :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#8518) old_artist válasza wwhy (#8517) üzenetére


old_artist
addikt

Nagyon szívesen, de mostanság nem járok arra felé, de ha többen lennének arra, akkor bármikor "megejthetjük"!

(#8519) VBalu987


VBalu987
csendes tag

Szerbusztok!

Monitor vásárlása előtt állok.
1. Mire szeretném használni? Internet, mozi 1080p-ben, szövegszerkesztés, pdf nézegetés. A játék nem meghatározó az életemben.
2. Max 100 000 Ft-t szánok rá.

Az 1080p-s megjelenítéshez 1920*1080 kell ha jól tudom 30 FPS ben, ugye?
Milyen alternatívák vannak? Melyek a jó panelek? A mostani monitoromon van DVI-D bemenet, és D-SUB is melyiket használjam, ha van mindkét kimenet a videókártyámon?

Üdv:
VBalu987

(#8520) Dashes válasza VBalu987 (#8519) üzenetére


Dashes
őstag

(#8521) old_artist válasza Dashes (#8520) üzenetére


old_artist
addikt

Vigyázz, mert ez TN paneles!!!

Samsung SM2493HM - 5ms, 24"WS Samsung TN Film (LTM240CT01) panelos!

(#8522) old_artist válasza VBalu987 (#8519) üzenetére


old_artist
addikt

Nézd meg ezt 1920*1200, hátha elnyeri a tetszésedet - FullHD és 84-95e között van az ára (PH-ban Brekk árusítja pixel hiba mentesre tesztelve) és

Lenovo ThinkVision L220x - 6ms g2g, 22"WS Samsung S-PVA (LTM220CS01)

[ Szerkesztve ]

(#8523) Dashes válasza old_artist (#8521) üzenetére


Dashes
őstag

Tudok róla, a kakukktojásokat mindig elfelejtem. :B
Én is a Lenovo-t ajánlanám. ( Köszönöm, hogy megemlítetted :R )

(#8524) old_artist válasza Dashes (#8523) üzenetére


old_artist
addikt

Kakokktojások :C

Nincs mit!
Csak azért ajánlom a lenovo ThinkVision L220xWS és (különösen) az EIZO FlexScan S2231WS kakukktojásokat, mivel itt feszítenek az asztalomon és most tesztelgetem őket. Csak jókat tudok mondani mindkettőről, különösen az EIZO nagyon kiváló ár/érték/teljesítményű kijelzőjéről, de a lenovo FullHD-je sem roszz, különösen itt is az ár/érték-re kihegyezve figyelmünket.
:Y

(#8525) einstein válasza old_artist (#8524) üzenetére


einstein
senior tag

Azért az EIZO majd 1,5x többe kerül, nem?
Biztos jobb is persze, de a Lenovo tűnik 'best-buy"-nak. :)

[ Szerkesztve ]

(#8526) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Ezt a monitort néztem ki >> [link]

Megéri az árát? Külföldi oldalakon a tesztek elég pozitivak voltak... vagy esetleg van más gyártotol valami tippetek, hasonlo, vagy olcsobb áron?

Köszi a helpet! :R

(főleg filmnézésre használnám, és ha lehet minél színhelyesebb monitor érdekelne)

(#8527) old_artist válasza einstein (#8525) üzenetére


old_artist
addikt

Az EIZO már elérhető (150e alatt) árba került, de összehasonlíthatatlanul jobb választás. :R Hát igen, a minőséget meg kell fizetni!!!
A lenovo 'best-buy" a 100e határon belül - kétségtelenül, csak ne lenne az a sok Samsung pixel hibás panelje!!! - lehet, hogy ezért is olcsó, mert a madeinchina-i lenovo-sok igénytelenek (mint tudjuk) még magukkal szemben is, nem hogy a vásárlókkal!!!
A Samsung meg röhög a markában, hogy a "gagyi" (értsd pixel-hibás) paneljait el tudja passzolni!!!
:K :C

[ Szerkesztve ]

(#8528) old_artist válasza Hooper (#8526) üzenetére


old_artist
addikt

Háááát, attól függ, hogy mire akarod használni!

Amit írtál, az TN-es panelú, games-re, DVD+filmre elmegy, de talán másnak van "jobbbb" váleménye is!

(#8529) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziaztok.
Sikerült végre beszerezni a 223 bw-met.
Eddig, jónak tűnik, pixelhiba menetes.
Valaki tudna segíteni beállításban?
mit hogyan érdemes, esetleg a műszeres mérésekkel milyen eredményre jutott kalibrálás után...
köszönöm szépen

(#8530) Lacusch69 válasza Hooper (#8526) üzenetére


Lacusch69
tag

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=351&p1=3280&ma2=35&ph=1

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8531) Lacusch69 válasza szkorhetz (#8529) üzenetére


Lacusch69
tag

Van egy ICC profilom, ha kell, elküldöm.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#8532) szkorhetz válasza Lacusch69 (#8531) üzenetére


szkorhetz
őstag

nagyon megköszönném
azzal mit kell csinálni? :S :C :F :R
szkorhetz@gmail.com

(#8533) old_artist válasza szkorhetz (#8532) üzenetére


old_artist
addikt

Az nem elég!!! :Y , ha csak egy icc vagy icm modult/profilt beépítesz a Color Management-be!!!? :F

Vele együtt a kijelző vezérlőpanel beállításait is mellékelni kell a beállításokkal.
(Fényerő, Kontraszt, RGB %-os és szürkeárnyalati beállítások) ismeretében és az Illuminance (Lux) függvényében. :K

Egyébbként az icc modult a C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\color\ könyvtárba kell berakni. Ha ez megvan, akkor megnyitod a Display>Properties>Setting>Advanced>Color Management táblát és az Add...-dal hozzáadod és megnyomod a Set As Default (ha ez van beszürkülve) és 2xOK gombot, akkor elviekben készen is vagyunk. Restart! :C

Különben, ahány féle kijelző, annyi féle panel, és különböző egyéni beállítási "ál/hamis" kalibráció - megbizhatatlan!!! :Y
Esetleg jobb lesz a beállításaid ezek értelmében, de messzemenően nem azt fogod látni, amit a paneledből ki tudnál hozni egy hardveres kalibráció függvényében!
Megfontolandó!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#8534) szkorhetz válasza old_artist (#8533) üzenetére


szkorhetz
őstag

fökl kéne telepíteni vmi a kapott cédéről? :D

(#8535) zolynet válasza Lacusch69 (#8531) üzenetére


zolynet
addikt

Légyszíves küldd el nekem is, bár a fényerő-kontraszt párost úgy tűnik nagyon belőttem magamra. 225bw icc-m van, de még assem próbáltam ki. :B

Life is too short to stay stock!

(#8536) old_artist válasza szkorhetz (#8534) üzenetére


old_artist
addikt

Hoooogy miiii? :Y

Bocs, de nem értem a kérdésedet! :F

Amit írtam, azt a "szkorhetz"-nek írtam, hogy ha már elküldi Neked az icc vagy az icm modulokat, akkor a panelod színvezérlési és egyéb adatait is eljuttathatja hozzád, mert csak így lehet - úgymond, hm - "teljes a beállítás".

Említesz valami CD-t is, gondolom a monitorodhoz kapott installációs CD-re gondoltál, akkor természetesen először a rajta lévő installációs dolgokat kell felraknod - az "User's Guide" gondosan elolvasottak értelmében.

(#8537) szkorhetz válasza old_artist (#8536) üzenetére


szkorhetz
őstag

én arról nem raktam fel semmit :D
Nem tudtam hogy kéne....

(#8538) L4mie


L4mie
veterán

Hali!
Nos: 45-60 k HUF között szeretnék 22" os TFT-t venni, LG-Samsung érdekelne (de nyitott vagyok más alternatívákra is) a 3 napos pixelgarancia miatt, meg ezekről jót hallottam ^^
De megkérnélek Titeket, kik nálam sokkal jobban értetek, hozzá, ajánljatok nekem modelleket a fenti árkategóriában, DVI- is fontos lenne ^^ :R

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8539) old_artist válasza szkorhetz (#8537) üzenetére


old_artist
addikt

Bocs, de tulajdonképpen nem azért adnak egy hardverhez install CD-ket, hogy azokat figyelmen kívül hagyjuk, hanem azért, hogy könnyebb legyen a hardver kezelhetősége és illeszkedése egy adott kőrnyezethez, jelen esetben a számítógépedhez.
A VGA kártyád CD lemezéről is (ha még nem tetted meg) fel installáltad a drivereket?
Ha nem, akkor azt is tedd meg, és persze nem árt a frissítéseket (minden hardver és szoftver elemeken) is végrehajtani.
Ezek hiányában, ne várd el, hogy mindened "tökéletesen" működjön.

Nem várhatod el, hogy egy Rolls-Royce-ba szerelt Trabant motorral Forma 1-et nyerjél!

(#8540) old_artist válasza L4mie (#8538) üzenetére


old_artist
addikt

szvsz csakis Samsung!

(#8541) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Megjött a Samsung 2493 moncsim doboza eszméletlen gatyi rosszabb mint egy banános doboz...:) De ami benne van nagyon király...:)

Pixelhiba nuku, fénye nagyon errős szolizni lehett vele...Játékról és fimről majd késöbb mondok infót mert most 6600GT vga-val nyomom vele, ami semmire se jó full hd felbontásban csak netezni max de holnap jön egy jobb, de eslő benyomásra csak ajánlani tudom mindenkinek.... :R

(#8542) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hi! Monitor vásárlás előtt állok, de nem tudok dönteni. Egy 22 colos monitorra gondoltam.
Megnézetem a PH tesztjeit és ők a samsung 225bw ajánlották. Szétnéztem, hogy mit lehet még kapni ilyen áron és hát a samsungnak van egy jópár modellje. A 2253bw sem tűnik rossz választásnak. Ti mit vennétek 65-70-ből? LCD TFT? Az 5ms elég játékhoz?
A widescreen jobb cad-es tervezéshez mint a megszokott képarány?

(#8543) L4mie válasza SalvadorLynx (#8542) üzenetére


L4mie
veterán

csak annyit tudok, hogy enkem 12 ms es em van éppen és ez is bőven jó. az 5 biztos Super :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8544) old_artist válasza SalvadorLynx (#8542) üzenetére


old_artist
addikt

Igen, a widescreent nagyon jól ki tudod használni CAD tervezésnél, sőt még előnyödre is válik, ha abban gondolkozol, de akkor mindenképpen S-PVA panelos legyen.
Viszont ezt a FullHD-t nézted már 22'-osban S-PVA panellal (6ms g2g) 75-90e között az ára, és kimondottan CAD-ra, games-re, DVD+filmre nagyon-nagyon kiváló, "best-buy"?!?!

Félre ne érts, a Samsung 225bw is jó, de az TN panelos!

[ Szerkesztve ]

(#8545) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Megjött a monitorom, samsung 2243BW monitorom [link].
Eddig nagyon tetszik (philips 19" tft-röl váltottam), nagyon szép élénk színei vannak, bár alpbol a kék elég magas, szoval érdemes belenyulni..
Külcsinre- elég massziv forgatható, dönthető, mgasságállítós talpa van (pivot is van), a tappancsok nagyon fixen tapadnak az asztalhoz. Nekem az a keskeny matt fekete káva jobban bejön mint a fényes.
Betekintési szöge jobb sokkal mint a réginek, nekem megfelel..Bevilágítás viszont van sajnos, alul-felül vékony világos csík, csak film alatt látszik, én aztmondom h belefér...kárpótolnak a méretei mozizásnál :DDD
A "gombok" monitoron kicsit neccesek > érintésérzékeny, és a feliraton kivül semmi (pl: kidomborodás) nemválasztja szét őket.. sötétben lámpát kell kapcsolni.. vagy saccra nyomkodni :DDD de ami kárpotol, hogy minden beállitás a winböl a samu saját driverével lehet állitani, szoval a "gombokat" nemnagyon kell használni.

Ha esetleg van valkinek ien monitora,és bevan kalibrálva megosztá velem a színprofilt, és az RGB,Kontraszt/fényerő, stb beállításait? :U köszönöm előre is.

Egyéb kérdés... eddig analog bementes monitorm volt, ezen van DVi is, ezzel kötöttem össze a géppel (ATI 1950pro van), mivel jobb ez a felület, mint a régi analog?
eddig nekem annyi difi van, hogy ez a kábel rövid..a régi monitorom helyére nem ér el..szerezhetek be valami hosszabbat...2m biztos kellen.

(#8546) old_artist válasza Hooper (#8545) üzenetére


old_artist
addikt

DVI mindenképpen, mert a VGA kártyádból jövő jeleket egy az egyben tudja továbbítani, minden zaj és jel-vesztés nélkül, a digitális jelet, az analóg átalakított jelekkel szemben!!

Szvsz, inkább vegyél egy 2,5m-es DVI kébelt - megéri!!!

(#8547) B-L-A-C-K válasza old_artist (#8546) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az én monitoromon már van hdmi is szerinted szebb lenne vele a kép vagy ugyan oylan mint dvi-vel, sajna nem tudom megnézni mert nincs olyan kábelem....

(#8548) aaaxxxy


aaaxxxy
csendes tag

Ismeri valaki a Samsung 2243NW-t vagy az LG W2252S-t? Melyik a jobb?

(#8549) old_artist válasza B-L-A-C-K (#8547) üzenetére


old_artist
addikt

Háááát, valamire ez, valamire az!
Ki kell próbálnod (és a szemednek sem fodsz hinni), viszont a HDMI-i mindenképpen DVD+film -re kiváló, már csak ha azt nézzük, hogy a digitális jelet tömörítetlenül (audió&video) a legtökéletesebben továbbítja, és összeköttetése a rendszeren belül kiváló nagyfelbontású (1080p) jelet is támogat. :))

(#8550) old_artist válasza aaaxxxy (#8548) üzenetére


old_artist
addikt

Én mindenképpen a Samsungok közül választanék - nézz azért még körül közöttük!!!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.