Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8751) Furky válasza Tűzkígyó (#8748) üzenetére


Furky
őstag

Ejjha nem aprózod el :)

Szóval ezt a típust én sem találtam, depo.hu-n is csak egy bolt volt, aki NEC monitorokat forgalmaz, ezt itt.
Talán próbáld meg náluk, hogy tudnak-e rendelni neked.

(#8752) Tűzkígyó válasza Furky (#8751) üzenetére


Tűzkígyó
tag

THX!

Tudnak hozni. Nagyon jó kritikák vannak erről a monitorról, sajnos csak az ISO-s pixelgari van rá, mint az EIZO-kra.

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#8753) skylaner válasza Furky (#8750) üzenetére


skylaner
senior tag

Lenovo L220x-al egy baj van nem? Sok közölük a pixelhibás panel. Brekk ezért is hagyott fel egy ideig ezen monitor árusításával.

(#8754) Furky válasza skylaner (#8753) üzenetére


Furky
őstag

Igen, én is így hallottam, vagyis olvastam, de azt is olvastam, hogy Brekk 95ért garantáltan pixelhibamenteset is árul. Mindenesetre aki ilyent szeretne venni, az jobb, ha elolvassa a topicját eleétől a végéig, és csak azután dönt, hogy kell-e neki 95ért egy pixelhibamentes, vagy 90ért lutri (pixelhibás, vagy mentes).
Na de ilyen volt a 223bw is anno, abból is sok volt a pixelhibás, vagyis mi sokról tudtunk, mert írtak ide, mégis csomó ember vett, és vesz azóta is, és kap pixelhibamenteset. :)

(#8755) oliba válasza Furky (#8750) üzenetére


oliba
őstag

Köszi szépen. Átolvasom akkor a topikot, mert logouton van teszt is róla, azt is. Nagyon köszönöm a segítséged :R

(#8756) old_artist válasza oliba (#8755) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv,
Vettem én is egy lenovo L220x-et a Brekk-től (korrekt, rendes eladó, csak ajánlani tudom), már vagy 3 hete, hogy megvan, pixel hiba mentes és fantasztikus.
Ha kifogod, akkor nagyon jól jársz majd vele, különösen, ha be is kalibrálod (én megtettem, különösen ajánlom/ajánlott) és csak élvezkedik a fiam előtte - azóta. Már 400 órát ment egyfolytába (éjjel-nappal), és egy "szösszenetnyi" hibája sem volt.

Ha bármit szeretnél megtudni róla, bátran kérdezz, esetleg a lenovo-s topikban is!

(#8757) old_artist válasza Tűzkígyó (#8752) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nem rég volt a kezeim között egy NEC MultiSync LCD3090WQXi 30'-os monitor kalibrálás céljából, ami 6ms g2g frissítéssel és 30"WS LG A-TW-IPS (LM300WQ5) panellal rendelkezett.
Mit is modjak róla, ... ezt látni kell, és egyből beleszeret az ember, szinte "az ágyba hozza a nőt".
Egyszerűen frenetikus a képe, csak "szuper latinuszok"-ban tudok írni róla az EIZO-k mellett. Nem hiába verseng ez a két gyártó a felhasználók minden igényeiért és kegyeiért.
Igen, tudom, hogy "horrorisztikus" az EIZO (különösen a nemrég piacra dobott SX) és a NEC monitorok, de ha valaki munkára használja, rövid időn belül megtérül az áruk, és nem csalódnak benne, ha a "valósághű megjelenítés" és színtelítettség szabályaira is szükségünk van!
Tűéles képük, verhetetlen bites LUT, igen magas bites színszámításuk, színtér lefedetségük (széles színgamut: NTSC 100-92%, Adobe RGB 97-96%-os lefedettsége), a 68 Mrd színű paletta (1.06 Mrd szín min. 10 bit-es LUT-al), az sRGB színtér teljes megjelenítése mellett, nem (el)beszélve a panelvezérlő egyedi technikájukról - egyszerűen uralják a TFT-LCD panel technológiát!!!
... és nem beszélve az azonnali és tökéletes fényerő stabilitást a monitor teljes élettartama alatt!

Mikor bekalibráltam (hardveres kalibrátorommal) a NEC MultiSync LCD3090WQXi monitort és leteszteltem (egyébként külföldön, sweizben vették), csak ájuldoztunk a kép visszaadásán - még nőkre sem volt ingerünk!

Nagyon, nagyon, nagyon ....
Csak ajánlani tudom, mindenféle kétségek nélkül!!!

(#8758) Tűzkígyó válasza old_artist (#8757) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Üdv!

Kösz, hogy megosztottad tudásod a monitorról. Milyen tapasztalataid vannak a pixelhibák előfordulásáról NEC-ek esetén, ill. IPS panelek esetén? Egy kicsit aggódom, mivel csak ISO 13406-2 vonatkozik az LG panelekre és nem is lehet hozzá garanciát vásárolni.

Kösz!

Milyen hardveres kalibrátort használsz?

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#8759) oliba válasza old_artist (#8756) üzenetére


oliba
őstag

Köszi szépen. Csak éredklődtem egyenlőre. Mégegyszerannyit kéne összegyűjtenem, mint amennyim van :)

(#8760) old_artist válasza Tűzkígyó (#8758) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A NEC esetében, mikor megvették, a swiccer kereskedőnél le lehetett tesztelni, sőt állítólag a monitor kibontásakor a kereskedőnek is jelen kell kennie, mivel ilyen drága készülékeknél (szintén az EIZO-nál is), helyben tesztelve adhatják a felhasználó számára. Bármilyen hiba esetén vagy csökkentik az árat (drasztikusan), vagy cserére jogosulhatsz még a boltban, viszont arra megint várni kell kb. két hetet. Nem engedhetik meg maguknak, hogy hibásakat áruljanak!
Az EIZO és a NEC esetében is még a gyárban 72 órás tesztelésnek vetik alá a monitorokat, és ha bármi probláma lenne, nem engedik ki a kereskedőkhöz. Esetleg csak a szállítás folyamán keletkezhetnek problámák, amit nem minden esetben lehet orvosolni!
A pixel hiba előfordulása minimális ezek által, de a technika ördöge sohasem alszik!
Mindkét monitorgyártó 5 éves világgaranciát vállal monitorjaira, nem kell megvásárolni, mert adják a garanciát.
Én tudok olyan 4 éves EIZO-ról, aminek a vezérlőpanelje (állítólag valami kontakt hiba - a nedvességtartalom miatt) felmondta a szolgálatot, és sűrű elnézések közepette egy újabb típust küldtek a felhasználónak (egy hónapon belül) 1:1-be a régi helyett!
Hát igen, ezek már nem monitorok, hanem EIZO-k és NEC-ek!

A hardveres kalibrátorom:
a Gretagmacbeth koloriméterét használom a LaCie Blue Eye Pro kalibrációs szoftverrel.

(#8761) old_artist válasza oliba (#8759) üzenetére


old_artist
addikt

Ezek a monitorok (EIZO és NEC) megfizethetetlenek - sőt megfizethetők egy olyan felhasználó számára, aki komolyat és komolyan akarja munkára fogni őket!
Egy "kiváló" monitort, csak egyszer kell megvenni, aminek a pénz nem szabhat határt!
Utána már csak élvezkedhetünk, és nem okoznak olyan problémákat, mint a "tescós" monitorik! Hidd el, tapasztalatból beszélek!

(#8762) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Samsung 2053BW-t "nyúz" valaki? :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8763) Furky válasza old_artist (#8760) üzenetére


Furky
őstag

Olyan jó hallani ilyeneket, vannak még becsületes cégek, és emberek :B
Nagyon értékelem, hogy ide vergődtél ebbe a topicba, mert sok újdonságot tudtam meg :))

[ Szerkesztve ]

(#8764) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Több oldalon is olvastam már, hogy a monitor színeinek beállításához kalibrátort használtak.
Mi ennek a készüléknek a pontos neve, esetleg valaki használt már ilyet?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#8765) Furky válasza AMATŐR (#8764) üzenetére


Furky
őstag

Ez is csak egy hardware számítógépekhez, a neve az, hogy kalibrátor:) Van csomó féle, és fajta, olcsó, és drága, stb... Ebben az írásban többet is megtudhatsz a monitorkalibrálásról, olvasd végig ;)

(#8766) skylaner válasza AMATŐR (#8764) üzenetére


skylaner
senior tag

X-Rite Huey

X-Rite Eye-One Display2

Elég drágák...legalábbis nekem :)

szerk: old_artist vállal kalibrálást, neki van ilyen műszere, beszélj vele.

[ Szerkesztve ]

(#8767) BioNiCMaN válasza AMATŐR (#8764) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Utolsó 3 sor. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8768) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Mindenkinek köszönöm a gyors segítséget! :R

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#8769) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Hali All

Azert irok ide mert nem talaltam 22" es topikot csak 21" es 23-24"
Kis segitseg kellene szeretnek venni egy 22" es monitort..
csak epp nem tudom hogy milyet. mit ajanlanatok ugy 60-65k ig
nemreg neztem Asus okat mw221u ez tetszettde sok helyen nem adnak ra 3napos pixel garit.. :(
miket ajanlanatok?
kikotesem DVI es fekete
Jatekra lenne hasznalva meg netezes neha szovegszerkesztes meg talan evente max 5x film..
elore is Thx az segitseget :R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#8770) raskolnikoff válasza Devil Smile (#8769) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Wide monitort szeretnél gondolom...ha feketét akarsz akkor 2232bw vagy 226 bw ami az előírt anyagi keretekbe belefér. Előbbi TV design-os utóbbi hagyományos. Mindkettőnek csillogó kávája van. Ha az zavar akkor 225BWből is létezik fekete csak ritka mint a fehér holló:D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8771) skylaner válasza Devil Smile (#8769) üzenetére


skylaner
senior tag

Samsung 223BW/2253LW/2243BW/2253BW/2232BW/226BW
Ezek mind beleférnek a keretbe,3napos pixel gari van a Samsungokra, tulajdonságaik >=mint az Asus-nak.
Esetleg még a Samsung T220 de ez 73-75ezer FT.

Van bőven lehetőség :)

(#8772) raskolnikoff válasza skylaner (#8771) üzenetére


raskolnikoff
őstag

le vagyok maradva :B

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8773) Tűzkígyó válasza old_artist (#8760) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Üdv!

Köszönöm az információt. Nekem a magyar boltokban azt mondták mind az EIZO-s, mind a NEC-es rendelés esetén, hogy ott a helyszínen nem fogják elvégezni a panel pixel, ill. sub-pixel tesztelését, mivel arra nincs 72 órás garancia. Na most akkor ezt Svájcban másként csinálják?
Arra is gondoltam, ha másként nem megy és pixelhibát találnék, akkor élnék azzal a jogommal, hogy visszavinném a terméket 2 (talán 3) napon belül, hogy nem vagy elégedett vele. Úgy tudom, erre jogom van.

Vélemény?

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#8774) skylaner válasza Tűzkígyó (#8773) üzenetére


skylaner
senior tag

Erre a 3 napos visszavitelre én is kiváncsi lennék.
A reklámban legalábbis úgy mondták, h az Euban ha nem vagy elégedett a termékkel és három napon belül visszaviszed akkor kötelesek visszafüzetni a termék árát vagy kicserélni a terméket. /De asszem h ez csak az interneten vásárolt termékekre igaz /

[ Szerkesztve ]

(#8775) BioNiCMaN válasza skylaner (#8774) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem, a neten vásároltakra 8 nap van. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8776) skylaner válasza BioNiCMaN (#8775) üzenetére


skylaner
senior tag

Igen meg is találtam a leírást:

online vásárlási jogok

Nem online vásárlás esetén nincs valami hasonló jogszabály?

[ Szerkesztve ]

(#8777) BioNiCMaN válasza skylaner (#8776) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ezt találtam:

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról

7. § Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

De szvsz inkább itt tedd fel a kérdéseidet a témában. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8778) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Nekem Samsung 2232BW monitorom van és szeretném viszonylag jól beállítani.
Esetleg van valkinek ilyen monitora és be van kalibrálva megosztá velem a színprofilt, és az RGB,Kontraszt/fényerő, stb beállításait? :F

Előre is köszönöm!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#8779) old_artist válasza Tűzkígyó (#8773) üzenetére


old_artist
addikt

Hááát, igen, igen!
Ezt swizzben másként csinálják - sajnos nálunk még nem elterjedt - pláne a drágább minitoroknál, mivel nem kifizetendő a kereskedőnek, hogy "bajlódnia" kell vele. Érdekes, máshol (más országokban) a drágábbért még "ki is nyalják a vásárló sggét".
Ezért érdemes felvenni a Mo.-i képviselőkkel a kapcsolatot, és rákérdezve árajánlatot és forgalmazót ajánlva, kikényszeríthetjük a legjobb megoldást a felhasználó számára!
Nálunk ügyeskedni kell, és hogy a forgalmazó minden jóval előrukkoljon, egy drága monitor vásárlása kapcsán!

De..., viszont 72 óra elteltével, minden indok nélkül (s ne az legyen, hogy pixel/al-pixel hibás) visszaviheted az árut, és esetleg, ha kérdezik, akkor csak annyit mondj, hogy nem erre számítottál, vagy nem vagy elégedett vele, stb., nem kell indokolni! Erre a jogod és lehetőséged van, minden esetben, ha nem társak benne, akkor jöhet a herce-húrca, a fogyasztóvédelem és egyebek - sajnos! Ez már csak igy van hazánkban a kereskedőkkel, ezért is kell utána járni a legmegbízhatóbb lehetőségeknek - és írásban lefektetve kérni az Ők ajánlását/hozzá állását (akkor nincs vita, és érvelhetsz ezek ismeretében - is), nagyon fontos! Mindent írásban, semmi verbalitás, mert ott mindent megígérnek, csak hogy eladják, utána már nekik mind - egy-kettő-három!!!

(#8780) old_artist


old_artist
addikt

Mindenkinek, aki hardveres kalibrálással kapcsolatosan szeretne többet tudni, feltétlenül nézze meg ezt a linket - megéri!!!

Utána már fel lehet tenni a kérdéseket, ha valami nem tiszta.
Szívesen válaszolok mindenre!!!

[ Szerkesztve ]

(#8781) essexboy válasza old_artist (#8780) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Hali!

Azt szeretném megkérdezni hogy 50k körül milyen monitort ajánlotok? Lényegében játékra lenne.

Köszi

essexboy

(#8782) old_artist válasza AMATŐR (#8764) üzenetére


old_artist
addikt

Nézd meg a #780-as hozzászólásomat - megéri!!!

Egyébként, igen én rendelkezem a GMB hardveres koloriméterrel (kalibrátorral) és a Blue Eye Pro programmal.
Ez a készüléket br.135e Ft-os áron vettem, mivel munkám révén nagy szükségem volt a kalibrátorra, a színek "hűséges" megjelenítéséhez.
Létezik olcsóbb készülék is, amit skylaner említett a #8766-os hozzászólásában, de ezekkel sok mindent nem lehet beállítani, de az X-Rite cég eye-one display-i2-vel elég jó megközelítéssel be lehet kalibrálni a kijelzőt, viszont ennek is kb.: br.70-75e Ft az ára!
Az X-Rite Huey készüléket nem javaslom (br. 25-35e közötti ára), mert ebből még több beállítási lehetőség hiányzik (pl. gamma és színhőmérsékleti intervallumok), ami egy alapvető kalibráláshoz szvsz szükséges!
Aki nem DTP, CAD és főleg nyomdai munkát végez, annak elég ha 1/2 évente, vagy évente bekalibrálni a monitorát, persze ez mindennek a függvénye - hány órát használod, milyen régi a készülék és milyen az adott helységben (ahol használod a kijelzőt), a páratartalom, sőt nem mindegy, hogy milyen a VGA (-t használsz) jel-kibocsátása! Ezeknek nem ajánlom a megvételét - nem éri meg -, inkább elhívni valakit, hogy bekalibrálja -, de vannak gusztustalanul drága cégek, akik nem kímélik a pénztárcádat!

(#8783) old_artist válasza essexboy (#8781) üzenetére


old_artist
addikt

Nézz vissza a (#8771) skylaner válasza Devil Smile (#8769) üzenetére, és nézz utána ezeknek, mivel ár/érték/tudás-ban megfelelő lenne Neked is!

(#8784) essexboy válasza old_artist (#8783) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi szépen :R

essexboy

(#8785) old_artist válasza AMATŐR (#8778) üzenetére


old_artist
addikt

Bocsánat, elírtam/lemaradt: jól
Nézd meg a #8780-as hozzászólásomat - megéri!!!

[ Szerkesztve ]

(#8786) AMATŐR válasza old_artist (#8785) üzenetére


AMATŐR
őstag

:R

Köszönöm a válaszod. Megvenni egy ilyen kalibrátor készüléket biztos nem fogok, mert igazán csak játékra használom a gépet. De, az ember próbálja az alkatrészeiből kihozni a maximumot, ezért gondoltam arra, hogy jó lenne ha esetleg szebb képet tudnék a moncsinak varázsolni.

Szívesen elhívnálak egy moncsi kalibrálásra, csak piszok messze vagy egy ilyen akcióhoz! :O

Közelebb meg nem ismerek olyat akinek volna ilyen készüléke!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#8787) .mf válasza skylaner (#8771) üzenetére


.mf
veterán

Valahol én is itt tartok - bár már szűkíteni tudtam a kört, a 226BW, 2232BW, 2253BW (22"-osak) és a 2253LW (21,6") között vacilálok. Kár, hogy a 2253-asokról nem találni tesztet -- esetleg itt látott valaki róluk egy-két fórumhozzászólásnál bővebb infót?
Mostanában a review oldalak mintha kissé le lennének maradva...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8788) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Koszonom a valaszokat/segitseget
azthiszem hogy a 2253LW/BW kozul fogom kivalazstani a kov monitorom..
:R :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#8789) old_artist válasza AMATŐR (#8786) üzenetére


old_artist
addikt

Hát, igen, a szebb kép (és persze szín-egyensúly, stb.) az a kalibrátor által születik, de marad a vizualitásod - a szemre való beállítás. Esetleg érdeklődj körbe a PH-n, hogy hasonló típusú monitort, ki milyen beállítással használja - ez még megoldást jelenthet bizonyos fokig!

Ha arra felé járok (hát igen, eléggé messze laksz), akkor szólok, vagy ha többen vagytok, akkor - esetleg (?!) - megéri a leutazást + a kalibrálást, mivel többfelé osztható a költség, de ez csak szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#8790) AMATŐR válasza old_artist (#8789) üzenetére


AMATŐR
őstag

:K

Rendben! Rögtön írj privit! :C

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#8791) szkorhetz


szkorhetz
őstag

223bw-nél meg lehet csinálni digitális jelnél, hogy mondjuk az 1280*1024-e sképet ne húzza szét, hanem natívban hajtsa és a kép kissebb részét töltse csak be? Köszi

(#8792) Furky válasza szkorhetz (#8791) üzenetére


Furky
őstag

Meg. Ha még mindig a 7600GT-d van, akkor gondolom rendelkezel Nvidia Control Panel-lel:) Indítsd el, keresd meg a "Change flat panel scalling"-ot, ott látsz 4 féle beállítási lehetőséget, választ ki a "Do not scale"-t.

(#8793) szkorhetz válasza Furky (#8792) üzenetére


szkorhetz
őstag

Szeretlek :D
Millió thanks :D :C :R

(#8794) Tűzkígyó válasza old_artist (#8779) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Ez elég elkeserítő, ami itthon megy.

Összevetettem az árakat is egy-két bécsi bolt áraival, hatalmasak a különbségek. Az említett NEC MultiSync® LCD3090WQXi esetén például több mint 200 eFt. Ennyiért + jobb kiszolgálásért megéri kiugranom Bécsbe, és ott megvenni a terméket. Így is lesz. Esetleg valaki egy jó, megbízható bécsi boltot tud ajánlani?

Kösz még1x

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#8795) Tűzkígyó válasza AMATŐR (#8786) üzenetére


Tűzkígyó
tag

FYI, ha meglesz az új monitorom (valamikor a nyáron tervezem), beszerzek hozzá egy jobb hardveres kalibtárort is. Én Budapesten lakom, szóval rám számíthatsz, ha esetleg old_artist nem járna addig itthon.

[ Szerkesztve ]

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#8796) AMATŐR válasza Tűzkígyó (#8795) üzenetére


AMATŐR
őstag

Számítok! :C

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#8797) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Hali all

Mi a kulonbseg a samu 2253BW es LW kozott?? mert en eddig semmi kulonbseget nem lattam csak a 0,4" os meretkulonbseget

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#8798) skylaner válasza Devil Smile (#8797) üzenetére


skylaner
senior tag

Elvileg csak annyi is a különbség a 2 között, többi paraméterben megegyeznek.

(#8799) Devil Smile válasza skylaner (#8798) üzenetére


Devil Smile
őstag

:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#8800) kisherceg_ válasza Furky (#8369) üzenetére


kisherceg_
csendes tag

Én a Samsungban dolgozok és épp ilyen T-s modelleket javítok, közel se full hd-sok ezek :D de azért jó reklám, mert így sokat rendelnek az európai országok :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.