Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8401) Furky válasza Dashes (#8399) üzenetére


Furky
őstag

Ez a történet már lement december-január környékén itt a fórumban, amikor valaki írt a samsungnak az elírás miatt, a samsung megköszönte, és azt mondták kijavítják. Azóta sem történt semmi, és ugyanilyen blama van a T220HD monitornak a fullHD-s (1080p) szövegével. Ez olyan, mint a reklám, hogy mazda 6 200LE-s, már 4.800.000től kapható. Hasraütésszerűen mondtam a 200LE-t:)

(#8402) Furky válasza old_artist (#8400) üzenetére


Furky
őstag

Jó, de nekem mit pontosítasz? Totál nem is beszéltem erről.
Mellesleg 2232BW-ben is többféle panel van. Volt már, akinek CMO panel volt benne, van akinek meg Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#8403) old_artist válasza Furky (#8402) üzenetére


old_artist
addikt

Ezer bocsánat, csak egy helyel feljebb kellett volna egereznem a

#8396 tomiee85 - nek akartam írni!

Elnézést!

(#8404) Dashes válasza Furky (#8401) üzenetére


Dashes
őstag

:( Még hányan fognak ilyenek miatt vásárolni.. ( amúgy nem rossz a samsung)
Ez a HD dolog is egy vicc..

(#8405) Furky válasza old_artist (#8403) üzenetére


Furky
őstag

Természetesen nincs semmi gond :R
Én is elnézést kérek, azt hiszem kicsit túlreagáltam a dolgot ;)

[ Szerkesztve ]

(#8406) Furky válasza Dashes (#8404) üzenetére


Furky
őstag

Az a legnagyobb baj, hogy csak a magyar Samsung oldal ilyen nyomi, ezért ilyenkor mindig megnézem a német oldalt is, hogy ott miket írnak.
mod: Jah mégvalami, természetesen csomó bolt is a magyar odalról veszi az információt, arra hivatkoznak, ezért szerepel sok helyen téves adat, pl ipon, ilyesmi boltok...

[ Szerkesztve ]

(#8407) old_artist válasza Furky (#8402) üzenetére


old_artist
addikt

Egyébként, a CMO-s paneleket (csak ?, angol oldal szerint) a

Samsung SM931C- 2ms g2g, 19" Chi Mei Optoelectronics TN Film (M190E5-LOG)
Samsung 203B - 8ms, 20" Chi Mei Optoelectronics TN Film (M2021P1-L01)
Samsung SM225BW - 5ms, 22"WS Samsung (LTM220M1) or CMO (M220Z1-L01) TN Film
Samsung SM226BW - 2ms g2g, 22"WS Samsung (LTM220M1-L01), or AU Optronics (M220EW01 V0), or CMO (M220Z1-L03), or CPT (CLAA201WA04) TN Film

tipusokhoz gyártanak (egy hivatalos oldal szerint), de már nem tudható, hogy mi az igazság!

[ Szerkesztve ]

(#8408) Neoteric


Neoteric
addikt

üdv
egyik havernak kéne új monitor, de nem tudja meik lenne a legmegfelelőbb.
jó lenne ha megtalálnánk a legjobb ár/érték teljesítményű monitort.
leginkább 20"os lenne a legjobb, mert úgy hallottam annak jó a képe, mer 1680-os. és h a 22"esnek rosszabb, mer még annak is csak 1680as.
főként game + film + net-re lenne.

ezeket lestük ki:
viewsonic
asus
samsung
lg

esetleg ha van más, ami jobb lenne ezeknél, és hasonló árba van, akkor mondjátok pls

thx :R

PSN: ne0teric_sAN

(#8409) worxland válasza Neoteric (#8408) üzenetére


worxland
addikt

"leginkább 20"os lenne a legjobb, mert úgy hallottam annak jó a képe, mer 1680-os. és h a 22"esnek rosszabb, mer még annak is csak 1680as." - aki ezt mondta, azzal ne nagyon állj szóba többet. Inkább adj a kezébe egy seprűt, hátha ahhoz ért.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8410) Neoteric válasza worxland (#8409) üzenetére


Neoteric
addikt

hátnemtom.
de végig gondolva józan paraszti ésszel, sztem van benn vmi..
ha van egy 20 és egy 22es monitor, de mind1ik csak 1680-as felbontást bír el max, akkor nyilván jobb a képe a 20asnak, nem? :F

PSN: ne0teric_sAN

(#8411) TazLeacher válasza Neoteric (#8410) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az elmélet jó, és helyes. Ugyanakkor a legtöbben nem igazán veszik észre a 20 és 22-es közti különbséget, met még ott is elfogadható a pixelméret. Az egy másik kérdés, hogy a panel minősége már jobban kiütközik nagyobb méretnél. Ha felső kategóriás monitort veszel, akkor elvileg jó. De, ha ilyen 50-60K között gondolkodsz, akkor már érhetnek meglepetések.

Haverom használt egy 2032BW-t, hibátlan volt számára, később lecserélte egy 2232BW-re, és itt már ő, mint laikus is látja az "átvilágítást", amit nem tapasztalt a 20-as változatnál.

(#8412) MohaMárk


MohaMárk
aktív tag

Helló

Hosszas keresgélés után valószínűleg ez lesz :prohardver test
itt venném ennyiért
Megkérhetnék mindenkit aki ért hozzá hogy mondjon rá vmi hogy miért nem lenne jó meg vanni és miért nem?

(#8413) Neoteric válasza TazLeacher (#8411) üzenetére


Neoteric
addikt

akkor jobban járna egy normális 20"ossal, ugye?

(#8408)
erre akk mit mondanál, melyik lenne a legjobb?

PSN: ne0teric_sAN

(#8414) Ulkom válasza old_artist (#8381) üzenetére


Ulkom
csendes tag

Köszi a válaszod!

Mi a helyzet egyébként a Dell UltraSharp 2408WFP monitorral? Samsung S-PVA-s panel van benne? Most az Eizo és Dell ezen LCD-je között vivódom.

IOLAIR MB24W 24" TFT erről tudsz valamit? Francia és angol teszteken áradnak róla, ellentétben a youtube-on, ahol hibákról beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#8415) TazLeacher válasza Neoteric (#8413) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mennyi a keret rá. Az nagy befolyásoló tényező. Én spec monitor téren nem vagyok annyira igényes. Gyengébbel is beérem cserébe 30-60K spróolásért.

(#8416) Neoteric válasza TazLeacher (#8415) üzenetére


Neoteric
addikt

50-55k nál többet nem szeretne rá költeni

PSN: ne0teric_sAN

(#8417) CséZé válasza Neoteric (#8408) üzenetére


CséZé
őstag

innen vettem ilyet, boldog vagyok, bár akkor( ~ 1 hete) még 1.5k-val olcsóbb volt

[ Szerkesztve ]

(#8418) Romvr


Romvr
őstag

Most néztem ki ezt a monitort. Van valakinek tapasztalata, esetleg véleménye róla? Mert adatok alapján jónak tűnik. ACER P191W DVI

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#8419) old_artist válasza Ulkom (#8414) üzenetére


old_artist
addikt

A Dell 2408WFP - 6ms g2g, 24"WS Samsung S-PVA (LTM240CS05) panel van benne, elég jó monitor (még nem volt vele dolgom, így véleményt sem írhatok róla).
Az EIZO S2231W - 6ms g2g, 22"WS Samsung S-PVA (LTM220M3) egyedi, csak nekik fejlesztett panel lapul, amit harverileg a legmegbízhatóbban lehet kalibrálni.
Ha azt nézed, hogy az EIZO-nak a panelvezérlője milyen a DELL-hez képest, akkor nem kérdéses az EIZO - megbízhatóság tekintetében, és garanciáját nézve (5 év!!!)!
Ha a +2' Neked számít is valamit - attól függ, hogy mire fogod használni!
Az (IOLAIR) az LOLAIR MB24W 24" TFT-ről nem sokat tudok, csak annyit, hogy 6ms g2g a válaszideje és 24"WS MVA panellel (ki tudja milyennel) forgalmazzák! A gyártó nem sok monitorral rukkol ki, így nincs rálátásom/viszonyítási alap!

Ezek ismeretében rajtad áll a döntés!

A youtube-nak meg ne higgyél soha, mert ott csak az extrém, esetleg megbuherált holmikon szórakoznak - viccelnek.

[ Szerkesztve ]

(#8420) TazLeacher válasza Neoteric (#8416) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor vagy CséZé által ajánlott, vagy egy olyan, mint az enyém, egy Samsung 2032BW. Én annó azért vettem ezt, mert csak ez volt feketében Samsung. A CséZé által ajánlott inkább monitor feelingű, míg az enyémnek a kinézete kicsit LCD TV-s. Egyébként ugyan az.

(#8421) Neoteric válasza TazLeacher (#8420) üzenetére


Neoteric
addikt

oks, thx all :R

PSN: ne0teric_sAN

(#8422) Ulkom válasza old_artist (#8419) üzenetére


Ulkom
csendes tag

Köszi ismét! :)

Még arra lennék kíváncsi - végül - az Eizo-val kapcsolatosan, hogy mi a különbség az általad ajánlott Eizo, és a ~30k-val olcsóbb monitorok közül?

Eizo FlexScan S2231WH-BK

Eizo FlexScan S2201WE-GY
Eizo FlexScan S2201WH-BK
Eizo FlexScan S2231WH-BK
Eizo S2201WE-BK
Eizo S2201WH-GY

Van lényeges különbség a technológiában, vagy "csak" bizonyos funkciók hiányoznak az utolsó 5 modellből?

[ Szerkesztve ]

(#8423) Ulkom


Ulkom
csendes tag

Kicsit pontosítok, javítok....

Eizo FlexScan S2231WH

Eizo FlexScan S2201WE
Eizo FlexScan S2201WH

Tehát ezek között mi a kölönbség?

(#8424) old_artist válasza Ulkom (#8423) üzenetére


old_artist
addikt

Tulajdonképpen, ... na akkor kezdjük.
Az S2231W-s (úgymond) a professzionális felhasználók beugró modellje s a továbbfejlesztett S2201W-s (úgymond) normál LDC-TFT tipusának.
Összehasonlítva, lsd. S2231W és S2201W - látod az üvöltő különbséget, az S2231W <<S-PVA>> paneles 8ms elérési idővel, az S2201W pedig <<TN>> paneles 5ms.

Nem kétséges az S2231W S-PVA paneles, meg az, hogy 1 milliárd színből állítja elő a színpalettáját, 1500:1 kontrasztaránnyal, gray to gray overdrive gyors képváltási funkciójával, autómatikus környezeti fényerősség mérésével (a panel elején), precíz színvezérlésével - belső 10-bites LUT és az ADOBE gamma 92%-os színtér lefedettségével - szinte már tökéletes. Ennek az utódja lett most az SX2461W, ami még ezeket is felülmúlja, nem csak az árával!

A számok utáni betű jelölések:
WH-GY - oszlopos tartótalppal, világosszürke színben
WH-BK - oszlopos tartótalppal, fekete színben
WE-GY - EasyUp-tartótalppal, világosszürke színben
WE-BK - EasyUp-tartótalppal, fekete színben
Ha azt akarod, hogy ne csak föl-le legyen állítható - mivel "oszlopos" (WH), hanem előre-hátra is (csukló karos), akkor a WE típust válaszd, ilyenem van nekem is és szinte mindenhova tudom állítani, "ahogy teccik". Természetesen mindkettő W-s típust lehet 360 fokban vízszintesen forgatni és a panelt függőleges állásba is állítani.

A leírásából idézve:
Függőlegesen előre, vízszintesen hátra döntve, egészen fel, egészen le, balra vagy jobbra: az EasyUp-tartótalp mindhárom térirányban állítható, és emellett még a fekvő és álló formátumot is tudja. Ez optimális ergonómiát biztosít, függetlenül attól, hogy állunk, vagy ülünk. Maximális mozgathatósága ellenére az EasyUp-láb azonban mindig tökéletesen stabilan áll. Egy kábelcsatorna gondoskodik emellett a rendezett hátoldalról.

Az árkülönbség viszont 40-45e Ft. (85-130e Ft között) is lehet egyes üzletekben.
Hát remélem, hogy kielégítő válaszokat sikerült írnom.

[ Szerkesztve ]

(#8425) Ulkom válasza old_artist (#8424) üzenetére


Ulkom
csendes tag

Köszönöm a részletes válaszod!

Igazad lehet abban is, hogy kár lenne más PVA-s modellel kockáztatni, amikor az Eizo-nál nem kell.
Most csak az a kérdés, hogy tudok-e tanálni S2231W-t típust 130k körül, mert eddig "kvázi" 160-170k körül láttam (argep, netsys, stb.)

(#8426) Shad_


Shad_
csendes tag

Állítható magasságú 22" os moncsit keresek (elsősorban sam vagy view-ot). Anno a sam 225BW volt olyan, csak már nem nagyon lehet kapni. Milyet tudtok helyette ajnálani?

(#8427) B-L-A-C-K válasza Shad_ (#8426) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogynem lehet kapni....: [link]

(#8428) old_artist válasza Ulkom (#8425) üzenetére


old_artist
addikt

Hááát, 130e körül van nettóban az ára.
Nem reklámozásképp, de a komel.hu-n 126e+áfa (a legolcsóbb hely most!!!, én is ott vettem, készségesek és be is kalibrálják +6e Ft-ért helyben - ha kell), de érdemes "most" megvenni a $ árfolyam miatt. Ők közvetlehül tartják a kapcsolatot az EIZO mo.-gal.

(#8429) CséZé válasza Shad_ (#8426) üzenetére


CséZé
őstag

Samsung 2243BW

(#8430) Trs


Trs
csendes tag

Hi All!

Kis technikai segítséget kérnék tőletek. Mit jelent az a A-TW polarizátor az S-IPS panelú monitoroknál? :F Az LG W2600H-PF van-é ilyen benne abban? :F

Kösz előre is. :R

Ami késik az csak közeledik...

(#8431) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

Azert nem talalok sehol FULL HD-s monitort mert tenyleg nincsen, vagy azert mert ennyire nem ertek a guglihoz?

note: pontosan 1920×1080 felbontasut szeretnek ,nem pedig ilyen marketinges FHD-t[bulvar ph]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#8432) Furky válasza b.bone (#8431) üzenetére


Furky
őstag

lol

(#8433) Roland35


Roland35
tag

Sziasztok!

azt szeretném megkérdezni hogy 22"-os Wide monitor támogatja e a játékokat wide modban... hogy ne legyenek ilyen nyomott emberek!?

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#8434) B-L-A-C-K válasza Roland35 (#8433) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen vagyis a nemtúl régi játékok sőtt még a cod2-ő is támogatja...

[ Szerkesztve ]

(#8435) Roland35 válasza B-L-A-C-K (#8434) üzenetére


Roland35
tag

KÖszi... és például a Counter Strike-ot,,, vagy a WOW-ot? és az uj játékok már támogatja mind...?

[ Szerkesztve ]

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#8436) Furky válasza Roland35 (#8435) üzenetére


Furky
őstag

Itt van egy oldal, ahol le van írva, hogy melyik játékok támogatják, illetve ha nem támogatják, akkor milyen megoldást lehet rá találni, hogy mégis wide-ban menjen.

(#8437) Roland35 válasza Furky (#8436) üzenetére


Roland35
tag

THX... örok hála... :C :R

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#8438) Roland35 válasza Furky (#8436) üzenetére


Roland35
tag

de itt a wow ot nemláttam itt csak pár game van-...

,, Arcom piros szemem ragyog, ha kerestek szarni vagyok!"

(#8439) skylaner válasza Roland35 (#8438) üzenetére


skylaner
senior tag

(#8440) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

Vettem ma egy 2232BW-t, és szeretném megtudni, milyen paneles.
Egy rakat szám volt rajta, az itt leírt xAx-xxxx, xLx-xxxx, xDx-xxxx, xIx-xxxx verziók közül egyik sem illik rá...

Model no: LS22PEBSFV/EDC
Type No: PE22BS
S/N: PE22H9XQ401465X
BN68-01246S-00

Valaki tudja, hogy ezek közül most akkor mit kéne nézni?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#8441) Khaal válasza b.bone (#8431) üzenetére


Khaal
őstag

Mi is a baj az 1920x1200-al?
Egyébként nem is fogsz találni, a pc monitorok jellemző képarányai 4:3, 5:4 és 16:10, szemben a tévék 16:9-ével.

(#8442) old_artist válasza forguet (#8440) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A Samsung 2232BW monitorod:
- 2ms (g2g) az elérési idővel rendelkező
- 22" WS Samsung TN Film panelos

Nincs mit!

(#8443) b.bone válasza Khaal (#8441) üzenetére


b.bone
senior tag

Azért mert szeretnék egy harmadik monitort a meglévő kettő 17"-os mellé, viszont a negyedik display egy full HD-s TV lenne. Nomeg ugye van amit asztalhoz ülve játszom van amit fotelból és sok játék csak a primary displayen hajlandó szépen, fullscreenben menni.

Ezért szeretném azt, hogy a TV az elsődlegs display klónja legyen és gondoltam milyen jó lesz nekem ha a kettő pontosan ugyan olyan felbontású. Ugyanis ha nem egyezi ka felbontás, akkor vagy torzít, vagy lehet scrollozni, bár tény, hogy az a pár pixel akár még ki is lóghat alul-felül, de igazából ezt szerettem volna elkerülni.
[OFF]
#8432: Amúgy meg csak reménykedtem benne, mivel régen a 4:3 volt a standard egészen a widescreen hypeig aminek következtében kaptunk egy csomó elfuserált felbontást, talán majd ez a full HD lesz az új standard kijelző téren. De én kérek elnézést kedves Furky hogy ez a teljesen buta gondolat (ami biztos csak az én fejemből pattant ki) az eszembe jutott, hiszen olyan hatalmas különbség van egy LCD Tv meg egy LCD monitor között, hogy ez teljességgel elképzelhetetlen.

ja és szerintem kifejezetten bunkóság cinikus megjegyzéseket benyögni, pláne ha egy teljesen kielégítő választ is lehet adni kb. ugyanannyi erőfeszítéssel.[/OFF]

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#8444) Dashes válasza forguet (#8440) üzenetére


Dashes
őstag

Állítsd a contrast-ot, brightness-t 0-ra, és tartsd lenyomva a Source gombot 5 másodpercig.

[ Szerkesztve ]

(#8445) Khaal válasza b.bone (#8443) üzenetére


Khaal
őstag

Bár én személy szerint nem látom értelmét ennyi kijelzőnek, azt tudom ajánlani vegyél egy mezei 1920x1200-as felbontású monitort, kösd a gépre DVI-vel és álítsd be az 1920x1080-as felbontást, plusz a driverben, hogy ne húzza szét a képet a monitoron. Mondjuk nem tudom, hogy ez működne-e ilyen formában is, de így 2 vékony fekete csíkkal megúsznád a dolgot, nem torzulna, homályosodna el semmi.
Hogyan fogod egyébként rákötni a 4 kijelzőt a gépre? 2 vga kártyád van?

[ Szerkesztve ]

(#8446) ithomas


ithomas
őstag

Hali!

Mivel a közeljövőben akarok venni egy 22"-es monitort,és mivel az itteni kereső segítségével eljutottam addig hogy jelenleg a Samu 223bw az egyik legjobb vétel,megszeretném kérdezni,hogy tudja-e valaki,hogy mi (lesz) ennek a monitornak az utódja?

Mert többen is írták már hogy érdemes várni az utódra,mert a 223bw már nem egy mai darab.
Én nyár végéig ráérek még... :)

A másik kérdésem hogy aki használja Xbox360-al,az mondjon már róla pár szót,hogy mennyire jó a képe,natívba nyomja vagy 720P-be stb...

Köszi

Real eyes realize real lies!

(#8447) forguet válasza Dashes (#8444) üzenetére


forguet
senior tag

M-PE22B0CAB-1001.0
Samsung panel :))

Köszi a segítséget mindenkinek!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#8448) b.bone válasza Khaal (#8445) üzenetére


b.bone
senior tag

Ez teljesen jó megoldásnak tűnik, már csak abban kell reménykednem, hogy valóban megoldható legyen. Ugyanis nem vagyok benne biztos, hogy ott lesz a választható felbontások között az 1080, de ennek majd utána járok. Szóval kössz a tippet.

Amúgy meg két vga, és akkor hasznos a sok kijelző, ha az ember olyan munkát végez a gépen, amihez kell több alkalmazás. Nagyon megkönnyíti a dolgom, hogy nem kell egyfolytában alt-tabolni, hanem csak ránézek mondjuk a jobboldalira és ott az info.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#8449) hackeeeee válasza plexi (#8100) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia !

Ilyen árban, én még javasolnék Acer-t is, bár nemtudom, hogy a többség milyen véleménnyel van róla itt :U

Nekem 1 X223W-m van...nagyon jó kis monitornak tartom, nem bántam meg, hogy samsung helyett ezt vettem..annyi a negatívum hogy ezen a tipuson nincs sajnos DVI..tudom h ez azért elég nagy negatívum, de én megvagyok nélküle :)

Véleményem szubjektív...

(#8450) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na megrendeltem jutányos áron egy Samsung 2493HM "Kilimanjaro" 24" TFT-t

Remélem nem lesz rossz igaz tn+film panelos de ennyi pénzért amennyiért veszem nekem tökéletes ja meg ezeke már elméletileg ujabb fajta tn+film panel van ezekbe. Forgatható mindenhogy, 5ms, 10000:' kontraszt....Csak nem lesz gatyi...:)

226Bw után remélem hasonlóan megleszek vele elégedve...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.