Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9651) Lacusch69 válasza -szabi- (#9650) üzenetére


Lacusch69
tag

Sajnos a Samsung panelek elég ritkák a Samsung monitorokban bármilyen hülyén hangzik is (pl.226BW panelsztori).
Inkább CMO-kat tesznek bele.
A 21.6-os szerintem a 223BW Chungwa panelje lehet, esetleg egy kicsit "tupírozva"

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9652) wwhy válasza Lacusch69 (#9651) üzenetére


wwhy
veterán

helyes a meglátás :D a chubakkán pedig nincs mit tupírozni, olyan lilás a gyári beállítás (és nemigen lehet vele mit kezdeni), h csak na.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9653) -szabi-


-szabi-
őstag

Azért a T220-as monitoraiba csak saját panelt tesz, szerintem.
Az olcsóbb monitorainál csinálja a panel csereberét.

Üdv
szabi

(#9654) Furky válasza -szabi- (#9653) üzenetére


Furky
őstag

A T220 azért drága, mert új, és túl van designolva, amire a nép nagy része bukik. Majd lesz ez is még olcsóbb, mint a 2253BW
Ugyanez volt 226BW, és 2232BW esetén is, 2232BW drágább volt legalább egy tizessel, mára meg olcsóbb lett a 226BW-nél..

(#9655) -szabi-


-szabi-
őstag

Azért a 2232BW monitorról pár oldallal korábban itt is irták, hogy szerencse kell hozzá.
Jelenleg én 2253BW és LG W2252TQ között vacilálok kissé a samsung felé hajlok mivel az olcsóbb.
Egyébként a samsung 22***W monitorok közül az 53-ast tartom a legjobb választásnak.
Ezt tartom a 226BW utódjának.
Sajnos tesztet nem igazán találni róla.

Üdv
szabi

(#9656) AMATŐR válasza -szabi- (#9655) üzenetére


AMATŐR
őstag

Itt összehasonlításokat is találsz [link]

Sajnos at 2253BW nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#9657) -szabi- válasza AMATŐR (#9656) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, ezt ismertem én is.
Ez alapján 2232bw szép input laggal rendelkezik 226bw-hez hasonlítva.
Nem is beszélve 2243BW-ről.
Sajna mint irtad 2253bw hiányzik. :(

Üdv
szabi

(#9658) ithomas


ithomas
őstag

Az én 2253LW monitoromba CPT panel van.
És el kell hogy keserítsem azt,aki azt hiszi hogy a 2253BW azért drágább egy 10-essel,mert abban Samsung panel van.
Kérdeztem pár BW tulajt,és nekik pl CMO volt.

Real eyes realize real lies!

(#9659) -szabi-


-szabi-
őstag

Ezt ugy utálom a samsungban, csinálja itt a fesztivált a panel csere-berével. :C

Üdv
szabi

(#9660) wwhy válasza ithomas (#9658) üzenetére


wwhy
veterán

keletre már a CMO-t is sajnálják :((( és ami alegjobb, már csak ha szétkapod, akkor látod, h mi van benne (írtam volt a 226BW kapcsán vmikor)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9661) -szabi-


-szabi-
őstag

Nah igen ezt csak errefelé csinálják.
Barbároknak jó ez is. :))

Üdv
szabi

(#9662) skylaner


skylaner
senior tag

22"-s monitoron ti milyen minőségben nézitek a filmeket?
720p,1080p jól nézz ki , de nálam a DVD képe már nem valami jó, zajos, nem valami szép.
Ti hogy vagytok vele?

(#9663) proof88 válasza skylaner (#9662) üzenetére


proof88
addikt

Állítólag a Radeonok sokkal jobban javítják fel a videót, mint a Geforce-ok. Vagy más monitoron nem ennyire zajos? :)

(#9664) NoX válasza skylaner (#9662) üzenetére


NoX
senior tag

22"-esem van nekem is, és nem érzem azt, hogy az eddigi filmjeim/sorozataim rondábbak, vagy pixelesebbek lennének a monitorváltás után (19"-es után váltottam). Ugyan úgy élvezhetőek.
Sok múlik a kódoláson.

Természetesen szemgyönyörködtetésnek néztem már énis 720p meg 1080p filmeket, meg demo anyagokat, és azokon tényleg el lehet ájulni a minőségen. Csak a méretük ne lenne olyan hatalmas :(

A DVD-k zajossága meg nem a monitor nagyságától függ. Rengetegszer alapból zajosak a filmek. Most hirtelen a Különvélemény jut eszembe, ahol sokan hátránynak mondják ezt a zajosságot, holott pedig direkt van, jobban tükröződik a rendező vizualitása.
Itt is van róla szó: Különvélemény - DVDextra-teszt

[ Módosította: Thrawn ]

(#9665) q2w3


q2w3
senior tag

Ha valaki akar egy tv tuneres wide monitort az nézzze meg ezt
Most akarom lecserélni egy Samu T260HD monitorra. Valakinek van róla véleménye?

(#9666) bluevoodoo


bluevoodoo
csendes tag

No,nyüstölöm egy ideje az új szerzeményt,ami egy EIZO S2231W szürkében, Easy-Up állvánnyal,és szeretném megköszönni az itt kapott segítséget!Drága volt a monitor (a BB Studionál vettem,mert ők tudták a határidős munkám miatt vállalni egy napon belül a szállítást - de 137.000-ből megúsztam),de az utolsó fillérig megérte. Laptoppal analóg kimenetre csatlakoztatva is nagy a minőségi ugrás az eddigi (egyébként jó képű) Packard Bell CRT-mhez képest,viszont az asztali PC DVI kimenetére téve zseniális színekkel megáldott tűéles képet hoz. DivX-es filmeknél kissé pixeles,de a DVD filmeknél nem érzem,hogy lassú lenne. Egy kalibrálás majd ráfér,de mivel jövő héten új lakásba költözöm,majd inkább az ottani helyiségben kalibráltatom be. Egy szónak is száz a vége: EIZO-t minden háztartásba!

(#9667) rumkola válasza skylaner (#9662) üzenetére


rumkola
veterán

Ugyanez a tapasztalat. Sajna ekkora moncsi natívban már nem a legjobb egy 500 akármennyi felbontású DVD-nek...
Ez van.

(#9668) old_artist válasza bluevoodoo (#9666) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Látom, nem bántad meg, aminek örülök, meg annak is, hogy eldöntődött, mégsem a lenovo mellett tetted le a garast! :R
Mint írtad, az bejött: "Szeretek jót venni, ha már beruházok vmibe, azért kérdezgetek ennyit... általában inkább fizetek vmiért többet, csak ne legyen vele gond, tudjam használni."
DivX-el még nem próbáltam, de most, hogy említetted, meg fogom nézni!
Ha kalibrálással kapcsolatban szükséged lenne valamire, nyugodtan ... inkább küldök egy pü.-t.

"Egy szónak is száz a vége: EIZO-t minden háztartásba!" - erre osztom a véleményedet!

[ Szerkesztve ]

(#9669) wwhy válasza bluevoodoo (#9666) üzenetére


wwhy
veterán

EIZO-t minden háztartásba!
és elég lóvét, h meg lehessen venni :P

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9670) NoX válasza bluevoodoo (#9666) üzenetére


NoX
senior tag

Osztom én is, jól döntöttél! :K
Szintén ilyenem van, feketébe. Maximálisan elégedett vagyok.

Egész szépen lement az ára, én március végén vettem bruttó 166E-ért. Már 1351 használati óra van benne :) Ez ~56nap folyamatos bekapcsolásnak felel meg. Hasznos funkció ez is, tudod mennyit volt bekapcsolva a géped :D

Én is szívesen költök többet arra, amiről tudom, hogy jó és minőségi darab lesz, meg a megbízhatóságra.

(#9671) Gabson730


Gabson730
tag

Heló !

50-60 ért vennék most 22"-os monitort....
Két kérdésem lenne:

Ha nincs HDMI csatlakozó a monitoron az miben hátrány :F

A másik,

hogy az a monitor amiben van tuner tudja venni majd a digitális műsorszórást?
Ebbe amúgy a HDMI beleszól?

a válaszokat előre is köszönöm :R

(#9672) wwhy válasza Gabson730 (#9671) üzenetére


wwhy
veterán

egyelőre semmiben, majd ha vga-k is hdmi-sek lesznek ...
mivel a digitálishoz még "normál" körülmények között is set top box kell, nem hinném; ennyi erővel akár a szobaantenna is befoghatná a digitálist

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9673) bluevoodoo válasza old_artist (#9668) üzenetére


bluevoodoo
csendes tag

Nagyon nem bántam meg,és érdemes volt végigolvasni a topikot,különben valószínűleg megvettem volna a Samsung 2493-at csípőből,mert "nagy,és csak 90.000",aztán szép lassan rájöttem,hogy amire nekem kell a monitor,arra érdemesebb S-PVA-sat venni,innentől kezdve pedig a többi igény miatt a Lenovo szép lassan kiesett.Pedig EIZO árának feléért meg tudtam volna szerezni,de sztem az,hogy nem kell idegeskedni,hogy mikor esik szét,füstöl el,megér ennyi plusz pénzt.

Egyébként a DivX probléma csak közelről (40-50 cm) zavaró,dehát egy ekkora képernyőn filmet nem is ilyen távolságból kell nézni ugyebár.Pü-t olvasom mindjárt jól.

(#9674) bluevoodoo válasza NoX (#9670) üzenetére


bluevoodoo
csendes tag

Már 1351 használati óra van benne Ez ~56nap folyamatos bekapcsolásnak felel meg. Hasznos funkció ez is, tudod mennyit volt bekapcsolva a géped

Ez a mutató nálam durva lesz. :-D Mivel online marketinges melót végzek,ráadásul nagyrészt otthonról,napi 10-14 óra közt vagyok gép előtt. (Többek közt ezért is olyan fontos,hogy jó legyen a monitor...)

(#9675) killipoly válasza old_artist (#9550) üzenetére


killipoly
aktív tag

Sziasztok,22"-os monitorvásárlás elött állok.
Egyik kiszemeltem az Samsung 223bw.Olvastam Ph.-s tesztben,hogy sok Samu-t,nem is Samu panellal szerelnek,de ezt meg lehet nézni hátul.(226bw-hez kapcsoldó tesztből:[link])
A 223bw-nél is vannak ilyen megkülönböztető jelek?

Ilyesmi árkategóriban tudok mozgolódni,amibe még beletartozik az Asus 221/222es sosrozata.Melyiket ajánljátok?vagy esetleg valami más?:)
Köszönöm! :R

(#9676) old_artist válasza killipoly (#9675) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A samunál a panelt úgy lehet a legbiztosabban megnézni, ha a fényerőt és a kontrasztot 0-ra leveszed, és 5mp-ig nyomni kell a source gombot, és kiírja a panel tipusát!

Sajnos a samu trükközik a panellel, ezért is érdemes jobban megvizsgálni, de hsz-ok szerint a többi panellel se voltak gondok, de majd más referál erről!

A Samsungot azért is tartom szvsz jobb vételnek, mivel egyebek között 3 napos pixel/al-pixel garanciát biztosít!

[ Szerkesztve ]

(#9677) wwhy válasza old_artist (#9676) üzenetére


wwhy
veterán

Már 1-2 éve kivették a szervizmenüből a paneltípust :((( (ahogy a külső címkéről is az A/S/C betűket) a 226BW körüli a cirkusz óta csak szétszedéssel (nem nehéz) lehet megállapítani (belső címke).

Ha vki látna mégis paneltípus a szervizmenüben, jelentse izibe :D

Arról nem beszélve, h a szlovák gyárból származó összes [külföldi fórumok szerint) Samu monitor (tehát méret, típus stb. független), szinte mind CMO vagy CPT paneles.

érdekesség, h a cseh gyárból származó Dell monitorok is CMO panelesek

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9678) Gabson730


Gabson730
tag

hi az 1.680 x 1.050 felbontás Gáz HD filmezéshez? hogy nem szabvány?

(#9679) killipoly válasza old_artist (#9676) üzenetére


killipoly
aktív tag

Valószínüleg egy 3hónapos de garanciás darabot vennék,szóval ott nem számit a 3 napos pixelgarancia.Utána tudnál járni,hogy működik e az a módszer a paneltípus kiderítésére vagy tényleg kivették? :(((
:R

[ Szerkesztve ]

(#9680) old_artist válasza wwhy (#9677) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Az -xXx- fórumtárs most vett egy 2232bw-t és samu panelos volt, és a szervízmenüből vette az infót, de lehet, hogy az egy kakukktojás!

Egyábként én sem értem ezt a cirkuszt, ami a samuk körül forog!

(#9681) killipoly válasza wwhy (#9677) üzenetére


killipoly
aktív tag

Ebben a cikkben AUO panelről beszélnek,akkor hogy is van ez?:)

(#9682) old_artist válasza killipoly (#9679) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Próbálj érdeklődni ebben a topikban, ott több samus guru is székel!

(#9683) wwhy


wwhy
veterán

kedves -xXx-! küldenél egy printscreen-t v vmit a menüről?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9684) killipoly válasza old_artist (#9680) üzenetére


killipoly
aktív tag

Végülis akkor meg lehet kérni a tulajokat,hogy próbálják meg.
Jó esetben mindek kell megjelennie?(siosem csináltam még ilyet)
Amúgy van használtan még egy 2232bw is 45-ért,40ért van 223bw.
Érdemes rááldozni azt a +5k-t?

(#9685) wwhy válasza killipoly (#9681) üzenetére


wwhy
veterán

mikori is az a teszt :F ;]
menj be egy MM, EW stb. üzletbe, nyomogasd végig

azaz több mint 1 év .... azóta hány új 22-es Samu jelent meg, amibe esetleg kellhet a jobb panel? :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9686) killipoly válasza wwhy (#9685) üzenetére


killipoly
aktív tag

Dátum: 2007-03-26 13:04

(#9687) Furky


Furky
őstag

Samsungnál a panel típusának a kiderítése:
Szervízmenűben a Version sor utolsó karakterei számítanak:
xAx-xxxx : Samsung.
xLx-xxxx : AU Optronics.
xDx-xxxx : CMO.
xIx-xxxx : CPT.
Ez a 2232BW, és 226BW-re tuti jó, de a 223BW-t meg valami Chungva panellal szerelik, ezt már csomószor elmondta valaki, nem tudom már ki:)

(#9688) Lacusch69


Lacusch69
tag

223BW-ket ismereteim szerint Chungwa panellel gyártották. A Szlovákiában készültek biztosan.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9689) killipoly válasza Furky (#9687) üzenetére


killipoly
aktív tag

Kössz az infót,sokat segítettél. :R
Ebből az következik,hogy nem is érdemes megvenni a 223bw-t,hanem szánjam rá azt a plusz pénzt a 2232-re?(mivel ez tetszik még)

(#9690) Furky válasza killipoly (#9689) üzenetére


Furky
őstag

A 2232BW alapból jobb döntés lenne, és megéri a plussz 5ezret. A 223BW amúgy sem 22"-os, hanem 21,6"-os, valamint "csak" 5ms-es, míg a 2232BW meg 2ms-es, igaz, hogy csak az elektronika miatt (RTA).

(#9691) killipoly válasza Furky (#9690) üzenetére


killipoly
aktív tag

Magyarul a +5k-ért kapok +0,4"-t,3ms-el kevesebb válaszidőt,szebb designt(szerintem),lényegesebben jobb panelt.A 45k-s használt ajánlatot nem találom már.
Tegnap még fent volt itt Ph.-n. :W

(#9692) Furky válasza killipoly (#9691) üzenetére


Furky
őstag

Mondhatjuk így is, de a designban vitatkozhatnánk, a 2232BW kistévé design, a 223BW meg monitor design:)
Az a 0,4", és a 3ms annyira nem is lényeges, de az, hogy milyen a panel, az már érdekesebb kérdés. Mivel nekem egyik sincs a kettő közül, és nem is volt, konkrétumot nem tudok írni. Nekem 226BW van, meg vagyok vele elégedve. CMO paneles, amiben kicsit sok a kék, de ezt rendbe lehet hozni könnyedén.

(#9693) Lacusch69 válasza killipoly (#9691) üzenetére


Lacusch69
tag

Egyszer sem biztos, hogy a 2232-es jobb. (Repülés-szimulátoros kollegáim tapasztalatai alapján. A 223 sem túl király, de a 2232 maga a rettenet...)

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9694) Bulitt válasza Lacusch69 (#9693) üzenetére


Bulitt
őstag

Próbáltad vagy mások véleményeire hallgatsz? Nekem ilyenem van és semmi bajom vele

(#9695) wwhy válasza Bulitt (#9694) üzenetére


wwhy
veterán

megnézted a panel típusát:F csak kíváncsiskodom :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9696) Lacusch69 válasza Bulitt (#9694) üzenetére


Lacusch69
tag

A "mások véleménye" jelen esetben olyantól származik, akivel együtt játszunk online.
És ha azt mondja, hogy egy öreg, 19"-os BenQ-hoz (TFT) képest rettenet, akkor elhiszem neki.

Egyébként full real repszimezel?

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#9697) mgeris válasza #41635072 (#9397) üzenetére


mgeris
tag

Hali én elgondolkoznék a helyedben ezen is: samsung 2253LW
Ugyanaz, mind a BW 2 kivétellel: nem pont 22, hanem 21,6" (55 vs 54 cm) de kb 8K-val olcsóbb...
Tegnap jött meg az enyém, és a 2ms g2g mellett a dvi csati is megvan ennyiért. Szerintem gyönyörűek a színei, igaz, nincs túl nagy összehasonlítási alapom. Még csak dinamikus kontraszttal próbáltam, de az menüből kikapcsolható, ha vkinek nem tetszik
Az is igaz, hogy este már észrevettem 1 pixelhibát, de holnap viszik vissza futárral, és cserélik is az egészet, hála a 3 napos pixelgarinak. Néztem én is a VW222S-t, de azon nincs dvi csati...(a 8800GT-men meg az van, az 1950 valóban soványnak tűnik)
Egyébként tökéletesen fut maxon a Crysis 1680*1050-ben :DD
Hátrány lehet viszont a fix talp...
Asuséknál adják a pixelgarit? Mindenképp olyan monitort vegyél szerintem, amihez jár...

Control is nothing without power.

(#9698) Bulitt válasza Lacusch69 (#9696) üzenetére


Bulitt
őstag

wwhy: nem tudom hogy kell a menüt előhozni, meg nem is ajánlják

Lacusch69: Ilyen gamekel én nem játszók, mint repszimulátorok. Minden ami pörgős fps az jöhet. Vagy autó szimulátor. Szóval ilyenek

(#9699) wwhy válasza Bulitt (#9698) üzenetére


wwhy
veterán

ha nem változtatsz benne meg semmit, akkor semi vész.
leveszed 0-ra a contr és broght-t és nyomsz egy source-t. Utána kikapcs/bekapcs és olyan mint előtte, de a legalsó sort írd fel :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#9700) Lacusch69 válasza Bulitt (#9698) üzenetére


Lacusch69
tag

Ebben az esetben: én egyes egyedül rep.szimulátorban látom a zavaró elmosódást, FPS-ben nem. Az egykori 2232-es tulaj kollega szintén.
Vagyis: mi látunk olyan dolgokat, ami nekünk - ha nem is alkalmatlanná, de- zavaróvá teszi bizonyos monitorok használatát.
Képzeld el azt a szituációt, amikor a fényes, világoskék égbolton nagy sebességgel keresztez egy sötét színű másik gép. Abból a távolságból/szögből nem látszanak a felségjelek, "élet-halál" kérdése eldönteni egy pislogásnyi idő alatt, hogy mit tegyél: Mi volt ez? Saját? Ellenség? Ha az, akkor milyen gép, milyen taktika kell ellene?
És itt jön be az elmosódás: enyhe, fekete csóvát húz maga után, egészen rövid, de éppen megbontja a másik gép körvonalait...
Magyarra lefordítva: Obi van...

Ismétlem, FPS-ben ez csak nagyon-nagyon odafigyelve, és az egeret hirtelen mozgatva látszik egy pillanatra, és nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.