Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) feketedini


feketedini
tag

Megvan a módszer a halk hívás ellen a CSipSimple-ben.
Szakértő mód-Média-Hangszóró erősítése.
Ha pedig a hívott panaszkodik, hogy nem hall, akkor a mikrofont is lehet erősíteni:)

(#6452) club1 válasza feketedini (#6448) üzenetére


club1
veterán

Ezek szerint neo-val is ingyen hívod a vezetékes számokat?
Az, hogy fvd-vel nem tudsz neo-t hívni, ugyanúgy lehet neo oldali "probléma" is. Mivel a Dellmonttól egyik szolgáltató sem kap összekapcsolási díjat, simán el tudom képzelni, hogy egyik-másik blokkolni kezdi a Dellmonttól bejövő hívásokat. Logikusan ezt legegyszerűbben a voip szolgáltatók tudják megtenni. Azaz én nem mondanám hogy egyoldalúan Dellmont oldali probléma a hívásvégződtető szolgáltató általi blokkolás...

(#6453) instantwater válasza feketedini (#6451) üzenetére


instantwater
addikt

Hol van benne szakértő mód?

(#6454) sumsang válasza sipi25 (#6449) üzenetére


sumsang
aktív tag

A mobilevoip-ra hogy tudsz beregisztrálni egy pbxes accountot?
Hogy adod meg a pbxes proxi szervert, mert a MobileVoip, 007Voip, Yourdialer, stb progikba automatikusan a dellmontos szerver van beregisztrálva. Azon nem tudsz/lehet változtatni. Tehát csak dellmontos acc-al lehet regisztrálni. Innentől pedig már értelmetlen sztem a mobilon a pbxes acc. , mivel a SIP kliensekre pl. csipsimple-re több acc. is regisztrálható, melyre kifelé pl. fvd, bejövőre pedig bármely földrajzi, vagy 21-es számot rá lehet regizni.
A pbxes-nek inkább ATA-nál látom az értelmét, hogy egy telefonon is letet két, vagy több vonalat kezelni.

(#6452) club1
Elképzelhető, hogy a dellmont a hunyó a dologban, mert nem csak a neophonex-t, hanem egy hete már a Megafone-t sem lehet hívni egyik dellmontosról sem.
Esetleg akinek más 21-es szolgáltatója van (ephone, fonio, voipshop, f-online, stb ) megpróbálhatná a dellmontról a hívást.

(#6453) instantwater
Megnyitod a CSimple-t majd a tel. billentyűvel rányomsz a beállítások , majd a köv. nyomásnál látod a normál módot. Arra rányomsz, ezt követően már szakértői módra válthatsz.

(#6455) instantwater válasza sumsang (#6454) üzenetére


instantwater
addikt

A fiók varázslót állítod át expertre vagy mire gondolsz?

(#6456) sumsang válasza instantwater (#6455) üzenetére


sumsang
aktív tag

Megnyitod a csipsimple-t, majd a telefonod menüválasztóját megnyomod. felugrik alul egy kis ablak. Ott megnyomod a beállításokat, majd mégegyszer megnyomod a telefon menű gombját akkor ismét alul lesz a kis ablak, ahol a 3 lehetőség közül középen van a normál mód/szakértői mód megnyomásával lehet váltani.

(#6457) ctibor válasza Sitib89 (#6447) üzenetére


ctibor
senior tag

Sitib89, sipi25:

Köszönöm a tanácsokat, ezek után is kicsit kínai még a dolog nekem, de megpróbálok jobban elmélyedni benne...

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#6458) sipi25


sipi25
tag

Mivel megkerestek Pbxes account beállítás ügben privátban, összeállítottam egy kis tutorialt:

Extensions>Add extension>
- kitölt a display name (bármi lehet)
- az extension number
- password

Trunk a bejovohoz:
Trunk, add SIP trunk
trunkname: ephone_in
account kitölt az ephone account adatokkal
register yes
outbound caller ID: ephone számod

Trunk a kimenőhöz:
Trunk, add SIP trunk
Trunkname: fvd
account kitölt az FVD account adatokkal
register No
Outbound caller ID: a saját számod amit az FVD-nél beállítottál

Inbound routing:
Add incoming route
nevet adsz neki
Trunk: ephone_in
Az extensionoknál kiválasztod az elején beállított extensiont, mindkét helyen
A többit alapon hagyod

Outbound routing:
Add route
nevet adsz neki
Trunk sequence: kiválasztod az fvd-t
Set destinations: Valid for all numbers (kiengedsz mindent, itt be lehet állítani, hogy mi mehet ki ezen a routon)

A Statusnál meg kell, hogy jelenjenek a beállított dolgok.

Ha valamit beállítottál, utána Submit, majd a felül pirosan van az Apply!

A telefonodon a pbxes-nek a dolgait kell beállítanod!
username: amivel regisztráltál a pbxes.com-on és az extension number amit megadtál pl: sipi25-100
domain: pbxes.org
fontos, hogy be legyen állítva, hogy a program fogadja a bejövő hívásokat is!

Nagy vonalakban ennyi lenne...

(#6459) sipi25 válasza sumsang (#6454) üzenetére


sipi25
tag

Én azért csináltam pbxes accountot, mert olyan VOIP asztali telefonom lesz (holnap megyek a postára érte, aztán főpróba), ami csak egy vonalat tud kezelni!

Így meg tudtam oldani, hogy a kimenő FVD-n a bejövő ephone-on keresztül menjen!

(#6460) instantwater válasza sumsang (#6456) üzenetére


instantwater
addikt

Megvan, meglesem mi van benne :-)
Köszi

(#6461) denis.p válasza sipi25 (#6458) üzenetére


denis.p
tag

Köszi a beállításokat, frankón működik.:)
Jelenleg a kimenőn van az FVD, bejövőn pedig az Ephone. Ez így jól műxik. Kicsit bonyolítva, ha a kimenőhöz és a bejövőhöz is beállítanám plusz az neophonex-t, akkor hogy kell megoldani a kimenő hívásválasztást. Tehát ha hívni akarok, akkor hogy tudom kiválasztani, hogy az fvd , vagy a neophonex közül melyik vonalon menjen ki a hívás?

[ Szerkesztve ]

(#6462) feketedini válasza sumsang (#6454) üzenetére


feketedini
tag

Menü beállítások menü, és akkor ott jelenik meg a szakértő mód beállítási lehetőség.

(#6463) feketedini válasza club1 (#6452) üzenetére


feketedini
tag

Neo-val 5 Ft körül van a vezetékes, csak ha másik Neophone-ost hívsz, az van ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#6464) feketedini


feketedini
tag

Ez a pbxes.com minőségi javulást is okoz pl fvd-nél?
Nekem a vpn nem akart menni android mobilról telenorral, csak wifivel ment volna.
Ez miért lehet? Járt más is így?

(#6465) instantwater válasza sipi25 (#6405) üzenetére


instantwater
addikt

Ez: http://nerdvittles.com/?p=73
Nem pont az a callback megoldás amit mi keresünk?

(#6466) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Ajánlották a Freevoipdial -t, meg is néztem, regisztráltam, telepítettem mobilra.
Magyar vezetékes számokat tud is hívni, vélhetően ingyen, mert 0 az egyenlegem.
Viszont a honlapon csillaggal van jelölve a FREE, tehát valami korlátozás biztos van.
Nem találtam meg..tudja valaki?
x perc / hó, vagy csak egyszeri x perc, és aztán fizetős?
Köszönöm!

havri

(#6467) Zeki válasza havri1 (#6466) üzenetére


Zeki
nagyúr

120 napig free egyszeri feltöltés után. Neked úgy látszik enged egy kis próba hívást.

(#6468) havri1 válasza Zeki (#6467) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ez most járt le, 5 perc volt :)
Köszi!

havri

(#6469) koala69


koala69
tag

Udv Mindenkinek,

nem tudom, probaltatok e mar a 3CX pbx-et es a hozza valo kliens, nekem nagyon bevalt, kulonosen a vpn tunneling miatt. Csak egy laptopon fut a server / win / es egy kozonseges adsl van hozza, talan 128k feltoltessel, de 2x2 telefon kozott tokeletesen mukodik, tejesen jo minosegben, kb 0,5 sec kesleltetessel.
Jol mukodik mobil interneten is, es eleg egyszeru konfiguralni.

(#6470) koala69 válasza gabor# (#6434) üzenetére


koala69
tag

Szia, es mik a tapasztalataid, nehany mondatban leirnad, akar pu-is, koszonom!

(#6471) allfinanz


allfinanz
senior tag

fvd ismeri mar a magyar hivasrendszert! pl.:
- bp-i szam: 0615558880
- mobilszam: 06205558880
- neo: 06215558880

Ez egy fiktiv szam, fogalmam sincs kie, csak mintakent irtam le, h igy is hivhato mar!

[ Szerkesztve ]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6472) sumsang válasza allfinanz (#6471) üzenetére


sumsang
aktív tag

Nálam eddig is ismerte, mindig is úgy tárcsáztam a MobileVoipon.

Jó hír viszont, hogy ismét lehet hívni a dellmontosokról a 0621-et.
legalábbis az előbb próbáltam az fvd-ről a Neo-t hívni:)

(#6473) edk- válasza allfinanz (#6471) üzenetére


edk-
őstag

Ha magyar címmel regisztráltál. Ha EU-n kívülivel az ÁFA megtakarítása végett, akkor nem megy így a hívás.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#6474) csimpas


csimpas
tag

segítsetek légyszi, mit kell a csipsimple-ben beállítani, hogy lassított tmobile nettel is lehessen telefonálni a FVD-vel ?

régebben olvastam hogy a kodekkel kell játszani, de nem találom most a postot :F

esetleg a mobilevoip kliensbe is belehet állítani hogy normálisan működjön a hívás lassított nettel?
:R

[ Szerkesztve ]

(#6477) Zeki válasza csimpas (#6474) üzenetére


Zeki
nagyúr

Normálisan sosem fog menni lassított nettel. Nagy lesz a késés.
Talán az iLBC kodek megfelel. A lányomnak az van beállítva.

(#6478) instantwater válasza Zeki (#6477) üzenetére


instantwater
addikt

G729 el megy.
Illetve mobilevoippal is megy.
A késés az más téma.

De én inkább vettem egy netes simet és G711 el nyomom. Meguntam az alacsony minőséget...

[ Szerkesztve ]

(#6479) Zeki válasza instantwater (#6478) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs elfelejtve amit PÜ-ben írtál, holnap rátérek.

(#6480) ctibor válasza Sitib89 (#6447) üzenetére


ctibor
senior tag

Emlékeztetőül, ez volt az eredeti kérdésem:

"Az új Galaxy Note 8.0 tabletembe vettem egy Nordtelekom SIM kártyát, hogy a lakáson kívül is tudjak internetezni. Ez hívásra, SMS-re nem alkalmas, csak adatforgalomra. Hogy szükség esetén mégis tudjam telefonként használni a tabletet, rátettem a MobileVOIP programot és vettem 10 € kreditet. Tökéletesen működik. Mit kell ahhoz tennem, a lehető legkisebb költséggel, hogy engem is tudjanak hívni a tableten?"

Megfogadtam Sitib89 tanácsát:

"Válassz egy lehetőleg magyar voip szolgáltatót, és igényelj egy (vezetékes) számot!
Fonio-t ajánlom (...) Így kettő accountod lesz, egy a kimenő és egy a bejövő híváshoz."

Most a FreeVoipDeal mellett van egy Fonio accountom is, 21-es számom is hozzá, és a CSipSimple programmal használom (ezt ajánlotta a Fonio weboldala). De csak WiFi-n működik, 3G-n nem is tud beregisztrálni a program. Visszaolvastam a topikban, tehát már tudom, azért nem megy 3G-n, mert a Nordtelekom a Vodafone hálózatot használja, az pedig blokkolja a VOIP szolgáltatások többségét (ha jól értem). Így feleslegesen adtam ki 2 ezer forintot -- persze nagyobb bajom nem legyen :) --, hiszen a mobil hívásfogadásra kerestem megoldást, a wifi-vel ez esetben nem sokat érek...

Érdekes módon viszont a FreeVoipDeal a MobileVoip app-al jól működik ezen a vodás 3G hálózaton is, azzal viszont csak indítani tudok hívást, fogadni nem. Vagy igen? Hogyan?

Egyszóval: kérlek, segítsetek! Merre tovább?

(sipi25 tanácsát a pbxes.com használatáról egyelőre nem vittem végig, beregisztráltam, és próbálkoztam a beállításokkal, de nem jutottam messzire... Hátha lenne egyszerűbb út is.)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#6481) instantwater válasza Zeki (#6479) üzenetére


instantwater
addikt

Ráér, először virtuális gépen kisérlezetek.

(#6482) instantwater válasza ctibor (#6480) üzenetére


instantwater
addikt

Az aláírásomban levő VPN programot töltsd le, azon keresztül menni fog a bejövő hívás is.

(#6483) Zeki válasza ctibor (#6480) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mobilevoippal nem tudsz hívást fogadni, csak indítani. Azért nem blokkolják, mert https-en megy ki.
November 1-től elvileg a t-mobilnál is blokkolt lesz a voip.

(#6484) instantwater válasza Zeki (#6483) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor fog mindenki vpnezni :-D

(#6485) sipi25


sipi25
tag

Megjöttek a VOIP telefonjaim. (Grandstream GXP285), ez egy 1 vonalas készülék, ezért volt szükségem a pbxes.com-ra.
A kimenő hívás megy szépen az FVD-n keresztül. A bejövő hívás nem akar menni! Foglalt a vonal mindig. Egy ephone-os számról van szó. Az érdekes a dologban az, hogy a Groundwire app-al mobilról működik a bejövő!

A VOIP telefonban, csak az ephone-t accountot beállítva van bejövő hívás!

(#6486) instantwater válasza sipi25 (#6485) üzenetére


instantwater
addikt

Groundwireban is be kell állítani külön, hogy bejövőre is akarod e használni a fiókot. Valszeg a telefonban is van ilyen lehetőség.
Vagy a routerben van valami elállítva a portokkal, vagy a NATolás kever be.

(#6487) sipi25 válasza instantwater (#6486) üzenetére


sipi25
tag

A kireseteltem a telefont gyári beállításokra, beállítottam megint mindent, így megy! Elég sok mindent lehet állítani rajta, használtan vettem, bent voltak az előző tulaj dolgai...

(#6488) allfinanz válasza edk- (#6473) üzenetére


allfinanz
senior tag

USA cimmel regeltem 10.70-ert toltok.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6489) sipi25


sipi25
tag

Egy FVD accountot használok 4 telefonon, hogyan tudom azt beállítani a VOIP telefonon, hogy a saját ephone-os telefonszám legyen a CID?
A FVD-nél be vannak regisztrálva a számok, de mindig az utolsónak beállított számot jelzi a másik félnél.

(#6490) instantwater válasza sipi25 (#6489) üzenetére


instantwater
addikt

Ha mobilevoipból hívod, akkor az lehet, hogy átállítja.
Ha SIP kliensből hívod, akkor a webldalon be tudod állítani a caller IDt.

(#6491) sipi25 válasza instantwater (#6490) üzenetére


sipi25
tag

Kár hogy nem lehet állítani máshogy, de mindegy! Mindenki egy számon megy kifelé!

(#6492) instantwater válasza sipi25 (#6491) üzenetére


instantwater
addikt

Lehet, hogyha egy olyan számot állítasz be a SIP kliensbe hívóazonosítónak ami az FVD be is fel van véve akkor azt küldi ki... De ez csak tipp.

(#6493) sipi25 válasza instantwater (#6492) üzenetére


sipi25
tag

Úgy próbáltam, de nem működik!

(#6494) havri1 válasza instantwater (#6482) üzenetére


havri1
félisten

Ez nekem is jól jött, köszi, be is regeltem :)

havri

(#6495) instantwater válasza havri1 (#6494) üzenetére


instantwater
addikt

Köszönöm, használjátok egészséggel :)

(#6496) charlie_hu válasza Zeki (#6483) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Erről valami info?

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#6497) Zeki válasza charlie_hu (#6496) üzenetére


Zeki
nagyúr

Visszafele volt egy halom infó erről.
Szóval nem kitaláltam.

(#6498) ctibor válasza instantwater (#6482) üzenetére


ctibor
senior tag

Köszönöm, letöltöttem még tegnap este a SurfEasy-t, és tényleg: egyszerre csak hívhatóvá váltam! (Fonio-n keresztül)

De nem sokáig tartott az öröm... :( Ma délelőttől egyszerűen nem működik a net, ha a SurfEasy fut a tableten. Bejelentkezem, szépen kékre vált a pajzs, közli, hogy minden OK, de egyetlen egy weboldalt sem tudok betölteni, nemhogy telefonálni... És hiába néztem a beállítási lehetőségeit, nem találtam olyat, amivel esetleg próbálkozhatnék. Ha kilövöm a programot, akkor gond nélkül megy a 3G adatforgalom, csak persze a SIP fiók nem...

Csak azt nem értem, az elején miért működött?!

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#6499) instantwater válasza ctibor (#6498) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem jól működik a SurfEasy.
Wifin sem tudod használni?
Mert, ha wifin megy, akkor a szolgáltató a ludas...

(#6500) sumsang válasza sipi25 (#6491) üzenetére


sumsang
aktív tag

Az fvd, vagy bármely dellmontos weboldal/setting lapon max. 5 db telefonvonalat lehet regisztrálni.

Mobilevoip: Settings/Caller ID-n keresztül választható a hívottnál megjelenő tel.szám.

CsipSimple: Viágméretű szolgáltató/Betamax clone reg.oldalon a hívó nevéhez kell beírni azt a számot, amelyiket a hívottnál akarsz megjeleníteni.

ATA/VoIP telefon: A webes kezelőfelületen User ID-hez kell a telefonszámot, az Auth ID-hez pedig a felhasználónevet kell írni.
Amennyiben a az User ID-hez a felh.nevet írod, az Auth ID-t üresen hagyod, akkor van nem küld telefonszámot, vagy a dellmontos/fvd webws oldal setting lapon kijelölt tel.számot küldi.

Egyéb esetekben, ha nincs feltüntetve az előbb említett kliensek konfig.oldalán a tel. szám, akkor az fwd web setting oldalon kijelölt számot küldi a hívott félhez, mint hívó szám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.