Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) betyarr válasza instantwater (#6800) üzenetére


betyarr
veterán

Éljen a DualSIM ismét, de kinek is van dual sim telefonja?

Az emberek 5% nak?

mert gondolod ez nem változhat akár 50%-ra is?sőt,ha meglátják ezt a potenciált a mobilgyártók,akkor meg pláne.

(#6802) instantwater válasza betyarr (#6801) üzenetére


instantwater
addikt

A mobilgyártók eddig is gyárthattak volna dualsimes telefont.

DE.

Európában / magyarisztánban mi van? Oké, kapsz dualsimet, de mindegyik ugyanarra a szolgáltatóra van korlátozva.
Puff. :Y

Miért nem változhat 50%ra?
Mert az emberek csórók nincs kedvük lecserélni a megszokott butafonjaikat.
Vagy nem értik mire jó két kártya.
Félnek a "sugárzástól"
"jajúristen, akkor most melyik csörög majd, áh nem kell"

De ne legyen igazam.

Mindenki azt csinál amit akar, én köszönöm dualsim párti leszek :P

[ Szerkesztve ]

(#6803) #79335424


#79335424
törölt tag

Eszembe jutott még egy vad ötlet. Csak olyan gondolatébresztő. Ha van otthon egy wifis router, akkor Androidos telóból talán lehetne csinálni GSM-VOIP átjárót. Egy üzleti előfizetéses, vagy társkártyás megoldásra gondoltam. A minőségen, stabilitáson lehetne javítani azzal, hogy a netes rész nem mobilneten menne. Meg olyan helyről is működne, ahol nincs mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#6804) instantwater válasza #79335424 (#6803) üzenetére


instantwater
addikt

Ja, tehát flottán belül ingyen, és utána voipon olcsón?

(#6805) g0dl válasza #79335424 (#6803) üzenetére


g0dl
addikt

Azt hiszem feltaláltad a meleg vizet.

http://www.raspberrypi.org/archives/3679
http://www.raspberry-asterisk.org/documentation/gsm-voip-gateway-with-chan_dongle/

(#6806) #79335424 válasza g0dl (#6805) üzenetére


#79335424
törölt tag

Teljesen igazad van. Ismertem ezt a Raspberry -t, meg úgy általában a mini PC -k lelkivilágát. Van itthon egy pár darab. Olvastam is ezt a megoldást, de csak most bukkantam a varázsszóra, amitől összeállt a kép:
hanghívásra alkalmas stick.

(#6807) pinnacle


pinnacle
nagyúr

11Ft/perc, másodperc alapú számlázás már igencsak jó ajánlat. Nézzetek be a mobil flotta topicba, ott tudnak segíteni az elérhetőségben. Már csak nekem kellene találnom egy hasonló T-Mobilos flottát. Jókor hoztam el a családot a Telenortól. :D

(#6808) Zeki válasza pinnacle (#6807) üzenetére


Zeki
nagyúr

Havi 3175Ft a havidíj.
Ennyi nem lenne letelefonálva nálunk.

(#6809) pinnacle válasza Zeki (#6808) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Napi 10 perc (csoporton belül ingyenes). Ennyit én sem beszélek, de a feleségem, lányom bőven. :D

(#6810) vgyuri válasza instantwater (#6800) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem feltétlen szükséges a 2 kártyás mobil, kiváltható 2 telefonnal is. Nálam még egy SE T610-es is 5 napig elmegy, súlya szinte nincs. Sok embert látok már most is több mobillal mászkálni, pl. céges és magán telefon. De akinek feltétlen szükséges a 2 kártyás mobil, annak van külön topicja, 35e-ért 1gb ram, 4 magos kapható Kínából rendelve.

(#6811) interstate76 válasza vgyuri (#6810) üzenetére


interstate76
addikt

Létezik olyasmi bőven 30e Ft alatt is.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6812) instantwater válasza vgyuri (#6810) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem is az van :DD
De ez már elég off téma itt.
Amúgy $200 alatt mindig el van ásva a kutya valahol.
5" ra qhd, vagy kicsi akku, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#6813) KurtCobain válasza instantwater (#6812) üzenetére


KurtCobain
őstag

Vowmey V5
Jiayu G3T
160-180$ között találni, nagy akkuval, HD kijelzővel. :)

Mmm'kay?

(#6814) ther válasza interstate76 (#6811) üzenetére


ther
aktív tag

OFF:

Az ilyen kínai boltokbol (pl antelife) mennyi még pluszba (vám, posta stb) mire ideér a telefon? Ez az egy ami visszatart tőlük egyelőre, az előre nem látható plusz költségek.

Aálírás

(#6815) instantwater válasza KurtCobain (#6813) üzenetére


instantwater
addikt

Vowney... Csak a microsim tudja a 3Gt,
Zsajü? Nem tetszik.

Megvagyok a W200 al. Nem túl nagy az akkuja, viszont az ára is baráti :)

De tényleg vannak erre topikok:
DUALSIM
Rendelős

Amúgy a posta általában ingyenes, +27% áfa.
Ha most rendelsz, talán húsvétra ideér, mert karácsonyra nem az tuti. Nagyon be vannak dugulva.

[ Szerkesztve ]

(#6816) KurtCobain válasza instantwater (#6815) üzenetére


KurtCobain
őstag

Custom ROM-mal a normál is tud.
Az hogy nem tetszik egyéni szocprob. :P

Mmm'kay?

(#6817) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Srácok kérdés. Telekomtól akarok egy számot átvinni fonio-hoz.

Mennyire mebízhatóak?
Van aki már több éve velük van?
Nem fognak lelépni számmal?:D

(#6818) ÁrPi2 válasza ther (#6814) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

OFF

Például a Jiayu -dzsájü- G3S-T nagyobb, két napot simán kibíró akkus (2750 illetve 3000 mAh, ) ,és az általad említett antelife-boltnál múködő "likeus" olcsító-kóddal barátibb áron is elérhető (168)

TrackNumber (TN, azaz ragszám) révén nyomonkövethetőek az ilyen teló vételek.
Ha lassúpostával (singapore, hongkong ésat.) kéred s jön akkor lassan jön DE kevésbbé rizikósan a 2,5 percent vám plusz ugyanakkor az Áfa jön még rá. Míg a drágább gyors postákkal (dhl, ems, ups) sokkal hamarabb érkezik és a vámot-áfát (2,5+27 percentet) gördülékenyen gyorsan és bizonyosan fizeted a kiválasztott telefonod után.

A mostani kínai szállítási mizéria miatt állítólag az alábbiakban megbecsült idők akár 1 sőt 2 héttel is
megynyúlhatnak, miközben a favorizált Paypal fizetési metódus VevőVédelme csak 45napig éldegél..:
lassú posták: 10-25 nap
gyors posták: 5-8 nap

(#6819) LámaZ válasza KurtCobain (#6813) üzenetére


LámaZ
addikt

A dx.com-on Jiayu G4 is van már.

Legyen minden jó!

(#6820) KurtCobain válasza LámaZ (#6819) üzenetére


KurtCobain
őstag

De gondolom az a "thin" verzió, ami csak 1850mAh-s és a procija 1.2GHz-es. G3T meg 2750mAh-s (papíron 3000, de szvsz az kamu), ill. 1.5GHz-es.
Vow V5 meg 2400mAh-s.
G4-esből a 3000mAh-s kicsit drágább, amiket én írtam azok 160-180$ körüliek.
Olcsóbban jó teló, kisebb akkuval a ThL W100, illetve a Lenovo A820.
De szerintem fejezzük be, mert seggberúgnak. :U

Mmm'kay?

(#6821) Zeki válasza KurtCobain (#6820) üzenetére


Zeki
nagyúr

VOIP-ra minek ilyen erőgép és tepsi?

(#6822) KurtCobain válasza Zeki (#6821) üzenetére


KurtCobain
őstag

Instantwater hozzászólására reagáltam, hogy szerinte 200$ alatt mindig van valami bibi.
Te még csak az utilolsó hozzászólásomra reagáltál, ami nem ér. :)

Te is tudod hogy a 2 és 4 magos telók ára között már nincs nagy difi. De értelmes 4 magos meg nincs 4,5" alatt. Ördögi kínai kör. :))
A nagy akkut viszont fontosnak tartom, mivel a mobilnet masszívan szívja az akkut.

Mmm'kay?

(#6823) Zeki válasza KurtCobain (#6822) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lenovo P770 3500-as akkuval.
Igaz kifutó.
De az mehet voip telózni.

(#6824) KurtCobain válasza Zeki (#6823) üzenetére


KurtCobain
őstag

Az biztos.

De itt is kijön a változó igény. Mivel gondolom az illető nem csak voip miatt veszi meg a telót. Ha erősebb kell, de még acélos akkuval, akkor ott van példának a feljebb említett 2 teló.

[ Szerkesztve ]

Mmm'kay?

(#6825) interstate76 válasza KurtCobain (#6822) üzenetére


interstate76
addikt

Egyetértek. VOIP-hoz az egyik legfontosabb kritérium a masszív akku, és itt van nagy bajban az ember kínai rendelésnél, mert ugye nem igazán lehet tudni, mekkora az akksik valós teljesítménye.

Más: többen írtatok freevoipdeal használata esetén tapasztalható hívásminőségbeli problémákról. A "call back"-funkció használatakor is gondok vannak? Nekem az eddigi néhány próbálkozás alkalmával nem volt problémám, de még alig használtam, ezért kíváncsi vagyok, mit várhatok tőle hosszú távon (azt tudom, hogy az aktuális mobilhívás-percdíjjal drágább lesz a hívásom).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6826) Zeki válasza interstate76 (#6825) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, a callback is volt már trágya. :(

(#6827) interstate76 válasza Zeki (#6826) üzenetére


interstate76
addikt

Jah, közben rákerestem és láttam, hogy te is írtál már róla korábban is. Sorry, hogy elsőre nem a keresőhöz fordultam...

De ha már itt tartunk: tudsz/tudtok olyan szolgáltatót, akinél elérhető hasonló funkció és legalább az esetek döntő többségében nem túlterhelt szerveren kapcsolnak össze? Nem baj, ha némileg magasabb a percdíj, az igazán fontos az lenne, hogy ne legyen pocsék a hívásminőség.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6828) #79335424 válasza interstate76 (#6827) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem nincs gondom az Actionvoip -pal (Telenor, Bp, 3G). Eleinte a túloldalon panaszkodtak, hogy halk, de szerencsére tudtam a kernelben tolni a mikrofonra (SGS2, Dorimanx kefnel).

[ Szerkesztve ]

(#6829) interstate76 válasza #79335424 (#6828) üzenetére


interstate76
addikt

Köszönöm a tippet! :R

Nem felejtettem ám el a mini PC-s FreakTab-os dolgot, de egyszerűen nem adnak bejegyzésírási jogot a fórumhoz. Már újraregeltem másik mail-címmel is, de semmi. :(

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6830) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Előfizettem a DroidVPN-re. MobileVoip nagyon nehezen kapcsolódott, de utána nagyon jó volt a hangminőség. Másodszor is ki akartam próbálni, de a MobileVoip nem tudott kapcsolódni. Valaki használ VPN kapcsolatot a saját routerével? Gondolom jobban működik, mint az ilyen külföldi "kerülőúton".

[ Szerkesztve ]

(#6831) Jamcsabi


Jamcsabi
tag

Hívtam ma FVD-lel és kiváló minőségű volt a hívás, semmi hangkésést nem tapasztaltam! (WiFi, Android 4.1.1, legfrissebb CSipSimple) :R

(#6832) #79335424 válasza interstate76 (#6829) üzenetére


#79335424
törölt tag

Voip accountot regeld szerb, vagy ukrán címre, mert úgy nincs áfa! Én a saját kliensével használom (Playről).Nincs jelentősége. Én megkérdeztem "odaát", de nem jött válasz. Szerintem gőzük sincs az usb bt. vs. mini PC ügyről. Szerintem Lewy elérhetővé tette a menüpontot és odabiggyesztett egy usb_bt.ko -t. De tartok tőle, hogy ez még kevés a működéshez.

[ Szerkesztve ]

(#6833) interstate76 válasza #79335424 (#6832) üzenetére


interstate76
addikt

Jah, olvastam erről az "EU-n kívüli címmel kell regelni"-dologról, de most már 2 accounthoz is töltöttem fel magyar címmel 10-10 eurot (mondjuk ennél nagyobb kárt sose szenvedjek, ezt meg még kibírom valahogy :) ), de azért köszönöm a tippet. Ja, és én is a saját kliensével használom.

Értem. Hát, akkor ez van: aki bt-os, box kivitelű mini PC-t szeretne relatíve olcsón, annak marad a T-R42-es. Utóbbit még nem próbáltam, de a K-R42 külső antennás wifije nagyon szuper.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6834) #79335424 válasza interstate76 (#6833) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én az ActionVoip kliensre gondoltam, bár a felületből kiindulva egykutya. Talán a kredit feltöltésnél lehet más. Nálam egyből a megfelelő helyre dob, semmi macera. 3 katt és fel van töltve (sajnos, banki egyenleget ez sem tud generálni :) ). Egyedül az vele a gondom, hogy ha a gyári híváskezelőt használom, akkor újabban nem jelenik meg a hívásopcióknál. Most csak a kliens híváskezelőjéből tudok VOIP -ot indítani és még nem jöttem rá, hogy miért.

(#6835) gyula38 válasza #79335424 (#6834) üzenetére


gyula38
tag

Telepíts egy régebbi programváltozatot, akkor működni fog tárcsázóból is. Nekem a MobileVoip csinálta ezt, frissítés után. Visszatettem a régebbi változatot, így megint jó. :) Az Actionvoip honlapján megtalálod a régebbi verziót, a letöltéseknél, androidra a 3.71-es.

[ Szerkesztve ]

(#6836) #79335424 válasza gyula38 (#6835) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Legalább kiderült, hogy nem én vagyok béna. TitaniumBackup vissza tudná nekem állítani a korábbi verziót, de ez az egész Androidos híváskezelés egy nagy....
A.: Alapértelmezek egy programot és akkor az almenü almenüjének almenüjében kell túrkálnom, ha mégsem azt akarom használni.
B.: Nem csinálok alapértelmezést, és 77 felugró ablakban kattintgatok, mire elindítok egy hívást.
Szerintem mepróbálom E-Robot -tal megoldani. Megkeresem a VOIP -hívás indító activity -jét. Ha megfelelő a netkapcsolat, akkor a hívás gomb felett megjelenik egy ugyanolyan kinézetű floating widget, ami a VOIP -ot indítja. Akkor mindegy, hogy a rendszerben mi az alapértelmezett hívásmód.

(#6837) interstate76 válasza #79335424 (#6834) üzenetére


interstate76
addikt

Jah, összekeveredtem a sok VOIP-opció között... Kösz!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6838) ther válasza ÁrPi2 (#6818) üzenetére


ther
aktív tag

:R Köszönöm az infót, illetve a a (#6815) instantwater által linkelt topicokba átpártolok ezzel a témával!

Aálírás

(#6839) whiskeys válasza Jamcsabi (#6831) üzenetére


whiskeys
őstag

nekem is

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6840) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Tényleg senki nem használja fonio.hu-t? Semmi tapasztalat ezzel a szolgáltatóval?

Számot akarok hordozni T-home-tól hozzájuk de pl Pándon vannak bejegyezve és semmi vélemény/beszámoló nincs róluk.

Mindenki inkább e-phone-t használ?
Esetleg tudtok más szolgáltatót ahol van számhordozás és nincs havidíj?

(#6841) Zeki válasza evrynet0 (#6840) üzenetére


Zeki
nagyúr

nem itt mindenki inkább freevoipdealt használ.

(#6842) evrynet0 válasza Zeki (#6841) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Én is azt használok de FVD-hez nem lehet számot átvinni így kell egy másik szolgáltató is bejövő hívásokra.

Nem váltottatok még pl otthon vezetékesről full voip techológiára?

(#6843) gyula38 válasza evrynet0 (#6840) üzenetére


gyula38
tag

Nemrég regisztráltam hozzájuk, eddig nincs semmi gond, igaz, én új számot igényeltem az 1-es körzetből. Valahol írják azt is, hogy milyen szolgáltatóktól lehet számhordozást igényelni tőlük. Csak a hívásnál használatos előtagra ügyelj. Én CSIPSimple progival használom, sokáig tartott, mire rájöttem, hogy a nemzetközi előhívó formátumot nem díjazza a Fonio, +3630 helyett 0630, másképp nem megy a hívás... :D

(#6844) Slem


Slem
tag

Sziasztok,

Van-e szerintetek minőségi különbség a sok Dellmont-os szolgáltatás között?
Ide tartozik pl. a freevoipdeal is.

Köszi.

(#6845) evrynet0 válasza gyula38 (#6843) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Nah végre valaki:D szal néhány kérdés….

1. Bejövő hívások ingyenesek?
2. A számlát postázzák vagy csak interneten lehet megnézni?
3. Van valami online felület ahol meglehet nézni dolgokat?
4. Lehet kártyával is fizetni vagy csekken vagy csak utalással?
5. Előre vagy utólag kell fizetni?
6. Mióta vagy náluk?

Asszem most ennyi….:)

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#6846) gyula38 válasza evrynet0 (#6845) üzenetére


gyula38
tag

Huhh, csak ennyi? :DD Na szóval, a bejövő hívások természetesen ingyenesek, eddig még kapcsolási díjat sem láttam sehol, amióta, pár hete használom a szolgáltatást, az Ephone számlázza... Én neten keresztül kapom a számlát, kártyával töltöttem 2000 Ft-ot, mivel olyan, mint egy kártyás előfizu, az egyenleg 1 évig érvényes, utána mindenképp tölteni kell. Havidíj nincs, a percdíjaik elég jók, vezetékes 5 Ft, mobil egy huszas és mindez mp alapú számlázással. A honlapjukon vn ügyfélszolgálat, belépés után ott mindent megnézhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#6847) evrynet0 válasza Slem (#6844) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Lehet

(#6848) evrynet0 válasza gyula38 (#6846) üzenetére


evrynet0
csendes tag

hmmm…és a legkisebb összeg az 2000Ft? mert én igazából csak FVD-t akarom használni, náluk nem nagyon költök.

[ Szerkesztve ]

(#6849) gyula38 válasza Slem (#6844) üzenetére


gyula38
tag

Szerintem csak az árakban van lényeges különbség, a minőség gyakorlatilag ugyanaz, mivel a mögöttük álló cég is ugyanaz... :) Van egy magyar klónjuk, az mp alapon számláz, ha valaki nem órákat beszél, mint az itt lévők többsége, akkor annak esetleg megéri... :DD evrynet0, ez a legkisebb töltés, belépéskor legalábbis. Szerintem kibírható.

[ Szerkesztve ]

(#6850) #79335424 válasza gyula38 (#6846) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen adatok kellettek a reghez és a hívható számhoz? Azért kérdezem, mert nekem nincs címem és ebből kifolyólag vonalas számom sincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.