Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) instantwater válasza andatti (#6550) üzenetére


instantwater
addikt

Dupla?
Mihez képest dupla?
Ugyanaz mint amikor a beépített callbacket használod, csak nincs kapcsolási díj, és megy net nélkül is, viszont mindig kézzel kell tárcsáznod.

(#6552) Gerasz válasza instantwater (#6551) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Én is ilyesmin törtem a fejem, de korán (a célhoz képest, nem időben :) )feladtam. Izgatottan várom a megvalósítást.

(#6553) sipi25 válasza instantwater (#6549) üzenetére


sipi25
tag

Mivel csinálod a projectet? Saját server (asteriks+freepbx) ? Vagy valamilyen hosted PBX? (pbxes)
pbxes elvileg tudja, de csak a home, itt is csak 1 callback number van benne a 3 dodós árban!

(#6554) andatti válasza instantwater (#6551) üzenetére


andatti
senior tag

Bocsi. Leesett... Magyarul FVD esetén 8 Ft/perc, csak nem egy FVD accal, hanem kettővel, ahogy itt előttem írtátok...

" viszont mindig kézzel kell tárcsáznod." - ezt viszont nem teljesen értem. Nekem úgy rémlett, hogy a # és egyéb írásjelekkel tarkított tel számot is el lehet menteni, akkor pedig simán elő lehet kaparni a telefonkönyvből. (ha úgy mentettük el...)
Szóval ehhez is kérnék magyarázatot, mert lehet, hogy szokás szerint dezinformációval rendelkezem... :(

(#6555) instantwater válasza andatti (#6554) üzenetére


instantwater
addikt

VISSZAHÍV!
Fogadott hívásra igen nehéz automata DTMF küldést tenni, de biztos van rá program...

Sipi: asterisk+két kicsi kezem :-D
Freepbx nekem túl varázslós, és meg akarom tanulni az asterisk lelkivilágát közelről, és saját felületet írni a saját ötleteimnek.

Pbxes ebben a buliban nem nagyon játszik, hiszen fizetős... és pont ezt akarom/akarjuk elkerülni.

Amúgy a pbxesnél neked kell adni a callback telefonszámot, vagy ők adják?
Ha ők adják megéri, ha te adod akkor nem annyira. De egy kisebb cégnek is simán megéri befizetni pbxesre mert nem egy embertelen összeg.
Viszont akkor hosszútávon irathatnak saját callcentert :-D

[ Szerkesztve ]

(#6556) sipi25 válasza instantwater (#6555) üzenetére


sipi25
tag

Vegul mire raktad az Asterisk-et? Virtual gepre?
Addig eljutottal, hogy felhivod a trigger vonalat, elmegy foglaltba es visszahiv CID alapjan? A DTMF menus tarcsazasos temaban nem talalok szinte semmi infot...

(#6557) instantwater válasza sipi25 (#6556) üzenetére


instantwater
addikt

freepbx et le lehet tölteni isoban, azt húztam fel virtuális gépre. van benne asterisk is.
de úgy döntöttem, hogy inkább megtanulom az asterisk rejtelmeit (a PHP-AGI része ismerős, hisz azzal dolgozom...khmmm :D) de maga a konfigolás még nem megy annyira.

Félig már működik, de majd a hétvégén összerakom rendesen.

De ebben a formában ahogy van, elég korlátozott, mert csak egy számot tud triggerelni, illetve mindegyiket kézzel fel kell venni, be kell konfigolni, és kb semmi rálátás nincs a hívásra, hogy meddig tartott, milyen fiókkal, hányszor, hová, csak pár dialplan csinálja a dolgát, de gondolom nem akar mindenki asterisk dialplanokat hackelni, (plusz járatni egy képet csak ezért) mert nem a legegyszerűbb dolog első ránézésre, szóval át kel írnom az egészet PHP-AGI-ra, hogy lehessen könnyen hozzáadni fiókokat meg trigger számokat. Bár triggerszámnak elég egy közös, az kb úgyis csak 1-2 mpig foglalt, amig felépül, és megszakad. fel sem veszi.

[ Szerkesztve ]

(#6558) feketedini válasza instantwater (#6404) üzenetére


feketedini
tag

Ezt a telecallmartot kipróbálom, szerintem nem rossz. Átirányítási lehetőség sipre, gtalkra, stb. Köszi az ajánlást!

(#6559) andatti válasza feketedini (#6558) üzenetére


andatti
senior tag

Beszéltünk róla, hogy annyira nem olcsó...
Egyszeri 100 Ft (fonio)-hoz képest legalábbis biztos... :)

(#6560) feketedini válasza andatti (#6559) üzenetére


feketedini
tag

Az igaz, de ott fel kell tölteni 2000-ret, itt meg úgy értelmeztem hogy nem, és az tetszett volna benne, hogy gtalkra átirányítható, vagy sip-re, de valahogy nem jött össze a dolog, úgyhogy nem ajánlom. (telecallmart-ot)
Vsz még vmi kreditet is kéne venni a szám mellé, csak ezt nem tudom, hova írják le.
Aztán még a kb 200 Ft-ért megvásárolt számom is eltűnt. (Bár ez lehet az én hülyeségem volt) Statusra azt írta, hogy blocked, aztán mérgemben megnyomtam a cancel phone gombot.

(#6561) instantwater válasza feketedini (#6560) üzenetére


instantwater
addikt

Magyar számhoz a külföldi oldalak felé is igazolnod kell, hogy magyar vagy, és van magyar címed a kívánt körzetben, gondolom idő míg ellenörzik a papírokat, és addig blockedre tesznek.

Amúgy a fonio egyszeri 100 Ft az 061 es számra is él? Illetve mennyi ideig kapom meg a számot 100 Ftért? 1 év?

(#6562) feketedini válasza instantwater (#6561) üzenetére


feketedini
tag

Elméletileg azt írták, hogy azt már ellenőrizték.

(#6563) feketedini válasza instantwater (#6561) üzenetére


feketedini
tag

Szerintem igen, viszont ahhoz fel kell tölteni 2000 Ft-ot, hogy pozitív egyenleggel rendelkezz, jól tudom?

(#6564) andatti válasza instantwater (#6561) üzenetére


andatti
senior tag

6560

13,68$/év a telefonszám díja, ami azért szerintem akkor is megdrágítja... kb. 3078 Ft/év... akkor ki tudod számolni, hogy mi az olcsó. Ha pedig csak pár hónapra kell vezetékes szám, akkor 21-es körzetet kell választani, az több szolgáltatónál ingyen van, bár az egyenleget akkor is fel kell valamekkora összeggel tölteni, hogy ne szűnjön meg a szám.

6561
Az egyszeri 100 Ft csak a földrajzi számosra vonatkozik, én úgy tudom. és addig él, amíg a feltöltött egyenlegeden van pénz. (szerintem utána is, de nem néztem meg az ászf-et, hogy meddig él.) De a foniónak is van havidíjas földrajzi számos konstrukciója is, ami megint más lapra tartozik. Amúgy az egyszeri 100 Ft-on felül, /le van írva, mely körzetszámok kérhetők ennyi pénzért.../ ha nem hívsz róla senkit, akkor semmi egyéb költséged nincs, azaz a te "befektetésed" a 2000 Ft-os feltöltés. :) ;)

Ha valamit rosszul írtam, majd javítanak az okosok... :P :DD :U

(#6565) instantwater válasza andatti (#6564) üzenetére


instantwater
addikt

Neophonenál nem kell feltölteni a 21eshez, és meg sem fog szűnni, csak kell rajta lenni néha hívásnak (ki/bejövő)

(#6566) dobostorta


dobostorta
tag

Szerintetek az normális FVD-nél, hogy minden irányban(mobilok, vezetékes), van oda-vissza 1,5 mp késés?
Úgy értem, hogy oda-vissza, hogy mondok vmit, erre mondja a hívó fél, hogy hallottam és ez 1,5 mp.
T-s vagyok, de Wifiről (UPC) is megvan ez a késés.
Érdemes szerintetek VPN-nel próbálkozni, vagy ennyi késés van alapból FVD-nél?

ui.: próbaképp lemértem a késést (oda-vissza irányban) Wi-fi-ről Skypeon, ott kb. 1 mp a késés....

(#6567) Zeki válasza dobostorta (#6566) üzenetére


Zeki
nagyúr

sajnos normális.

(#6568) Jamcsabi válasza dobostorta (#6566) üzenetére


Jamcsabi
tag

Számítógépről [link] próbáltad a VoIP hívást? Érdemes így is lemérni, ugyanis ezen keresztül sokkal jobb minőségű szokott lenni a hívás. ;)

(#6569) dobostorta válasza Jamcsabi (#6568) üzenetére


dobostorta
tag

próbáltam, ezzel nem mértem pontosan de egy fokkal jobb a helyzet, kb. 1 mp lehet a késés, nyilván mert kábelen megy a jel, nincs wi-fi
de az a nagy problémám, hogy mikor telórol telefonálok akkor még bluetooth headsetet is használok CsipSimple appal és akkor még az FVD 1,5 mp-s késésére rájön +0,5 mp késés a bluetooth miatt, így már kb. 2 mp késés van, ami elég sok :F :F

(#6570) instantwater válasza dobostorta (#6569) üzenetére


instantwater
addikt

Azt hiszem a voip nem épp 3G kapcsolatra és bluetooth fülesre lett optimalizálva.
Illetve megfordítom: a bluetooth a rendes híváshoz lett kitalálva, ahol a késés néhány millisec csak, így nem feltűnő a használata, a 3G pedig nem realtime VOIP kapcsolatokhoz lett kitalálva, hanem hogy nagy távolságból gyorsan menjen az adat, ha 2 mp késéssel megy az nem feltűnő mert pl ha videot nézel, akkor be van pufferelve X adat előre.

Tehát 2 olyan technológiát (BT+3G) használsz, ami egymás hátrányait erősíti....

(#6571) dobostorta válasza instantwater (#6570) üzenetére


dobostorta
tag

igen, ez bennem is felmerült
viszont az FVD Wi-fi-n is késik oda-vissza kb. 1,5 mp-t, tehát ugyanannyit mint 3G-n......

viszont nekem az is gyanús, hogy a bluetooth headset miért késik ilyen sokat, mert a 0,5 sec az nagyon sok sztem ilyen átviteli sebességnél

más is tapasztal ekkora késleltetést BT fülessel?
mert nekem mindkét eszköz csájna gyártmány (UMI X2 és Jablan BT 3.0 füles) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6572) instantwater válasza dobostorta (#6571) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem van sztereo füles (Nokia BT-604) és azzal is késik fél másodpercet minimum (gépről zene)
Ilyen a bluetooth.

Lehet, hogy maga az FVD is késik valamennyit, de korábban írták, hogy voip telefonkészülékkel jó.
Tehát nem biztos, hogy az FVD mint szolgáltatás a ludas. Lehet, hogy csak a szoftveres kliensek ennyire trék.

[ Szerkesztve ]

(#6573) goop


goop
őstag

Pár hetes tapasztalataimat osztanám meg voip ügyben. A zoiper programot használtam elég sokat, sajnos sokan panaszkodnak/panaszkodtak rá, hogy gyenge a hangminőség, én mondjuk jól hallottam mindenkit. Váltottam a mobile voipra - saját kliens ugye - nagyságrendekkel jobban hallanak, a panasz minimális, néha ugyan kicsit halkabb, de ezt tudom ajánlani a FVD accos kollégáknak.
Csipsimple - nekem nem tetszett,- ezért nem tudok róla érdemben nyilatkozni.

(#6574) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok!
Két anyagias kérdésem lenne FVD-hez.
1, Az SMS küldés ára megegyezik 1 percnyi beszélgetés árával, vagy külön lista van hozzá?
2, Ha magyar előfizetéssel valaki kimegy Ausztriába és ott akarom felhívni a T-Mobileos számán innen Magyarországról, akkor is a lista árat fizetem?
Köszi

(#6575) instantwater válasza Murphys2 (#6574) üzenetére


instantwater
addikt

Az árlistában van SMS fül.
Amúgy 16 Ft körül van.

Listaárat fizeted, ő viszont fizeti a fogadásért a szolgáltatójának a roaming hívásfogadás percdíjat.

(#6576) Murphys2 válasza instantwater (#6575) üzenetére


Murphys2
tag

Köszi a választ! Tényleg van SMS fül. Nem vettem észre...

(#6577) Zeki válasza instantwater (#6575) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez a roaming dolog hogy működik egy mobilevoipból kezdeményezett callback hívásnál?
- ha ő kint rácsatlakozik egy wifire/mobilnetre, és úgy, akkor is megy a roaming díj?
- ha ő kint nem csatlakozik rá, hanem itthonról indítja valaki a callbacket és a szerver kapcsolja össze a kintivel? Akkor is megy a roaming díj?

Mert ha igen, akkor a kintinek célszerű valami normális wifire rámenni, és rendes voip hívással hazaszólni.

(#6578) instantwater válasza Zeki (#6577) üzenetére


instantwater
addikt

Nem az a lényeg hol kezdeményezed, hanem hogy hol fogadod.
Ha ő MAGYAR GSM számon fogadja KÜLFÖLDÖN, megy a roaming.

(#6579) vgyuri válasza Zeki (#6577) üzenetére


vgyuri
őstag

Callback = Mindkét fél hívást fogad, aki külföldön magyar sim kártyát használ, az fizet a hívás fogadásért (roaming). Ezért érdemes külföldön egy ottani sim-et beszerezni, rokon Németországból callback-kel, német kártya 0.006 + magyar kártya 0.012, kb 6 forint / perc + 14 forint kapcsolási díj. Ha net is lenne hozzá, akkor még olcsóbban jönne ki, de lassú wifin indítja a callback-et (munkásszálló).

(#6580) Zeki


Zeki
nagyúr

Oké, így világos!

(#6581) Zeki


Zeki
nagyúr

kezdek kiábrándulni ebből a fostalicska freevoipdealből, és másik fostalicska nymgoból.
Még wifin is szar mind a kettő ma. A freevoipdeal meg a számom sem küldi el most.
SIP hívok a Nokiámmal.

(#6582) Jamcsabi válasza Zeki (#6581) üzenetére


Jamcsabi
tag

A múlt vasárnap volt kettő hívásom FreeVoipDeal-lel, az egyik T-Mobile irányba, a mások Telenor irányba. Mindkettő ugyanolyan pocsék minőségű volt, pedig saját windows-os szoftverüket használtam vezetékes nettel. Jelentősen késett a hang, és annyira szakadozott, hogy szinte érthetetlen volt, mit mondott a hívott fél.
Azóta többször is használtam a héten, és nem panaszkodhatok, mert megfelelő minőségű volt minden alkalommal. Ma is volt két hívásom, azzal sem volt baj.
Összegezve, sajnos elég ingadozó a minősége.

(#6583) Zeki válasza Jamcsabi (#6582) üzenetére


Zeki
nagyúr

Baromira bosszant, hogy most este többször is elkezdett kiszámlázni, mikor kapcsolat még nem is jött létre, csak ő kicsörgött 2x aztán csend.
pedig wifi van.

[ Szerkesztve ]

(#6584) instantwater válasza Zeki (#6583) üzenetére


instantwater
addikt

Ma este nekem is fos, SIP el és MV vel is....

Lehet át kéne állnunk valami másikra, ami olcsó, de jó?
Arra gondoltam vehetnénk a voippro tól, ami úgyanúgy betamax, viszont nagyker kiszolgálás van, és lehet, hogy az garantáltabb minőségű.

[ Szerkesztve ]

(#6585) allfinanz válasza Zeki (#6581) üzenetére


allfinanz
senior tag

Ma este yourdialer-rel hivtam wifin fvd-n keresztul vodat es tokeletes volt. Gyanitom h a fogadott fel terereje nagyon sokat ront a vonalon.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6586) Zeki válasza instantwater (#6584) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom. Nem vagyok benne biztos hogy bármelyik dellmont/betamax jobb lenne.
Kivéve ha minden domainhez külön szeparált cucc van, és most mindenki a freevoipdwalt terheli.

(#6587) Zeki válasza allfinanz (#6585) üzenetére


Zeki
nagyúr

A térerővel semmi gond sincs.

(#6588) andatti válasza Zeki (#6587) üzenetére


andatti
senior tag

Én ma este hívtam valakit, volt vagy közel 7 perc, de semmi gond nem volt a vonallal FVD-n... persze, van amikor nem sem tökéletes, de akkor újrahívom, vagy szgépen progi ki-be kapcs és kész. Max. szgép újraindítás, de ez még csak 1x volt a bő 1 év alatt. Szóval a minőség valóban változó, de a főnökömmel is van, hogy alig értem mit mond, annyira szakad a vonal gms-en, pedig azt hinném, hogy ma már az a ritka, de nem. Akkor inkább 4 Ft-ért szakadozzon, mint 50 Ft-ért... :) :D

(#6589) instantwater válasza andatti (#6588) üzenetére


instantwater
addikt

True :)

(#6590) Zeki


Zeki
nagyúr

SIP hívás a mobilomról, hívott félnél +13630-al kezdődik a számom.
Mobilevoip: már rendes +3630
Eszem megáll.
Lehet az USA regisztráció miatt?

(#6591) Okosandroid


Okosandroid
tag

Szép délutánt Mindenkinek :) Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Énis beléptem szépen-lassan a voip felhasználók lelkes táborába. Egyenlőre most próbálgatom a használatát :) FVD regisztrációm van és neophone regisztrációm van a 21-es szám miatt. Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne azt megoldani hogy ha mondjuk a mobilevoip programmal telefonálok akkor ezen a 21-es számon csörögjenek nekem vissza. Persze FVD-t használnék a továbbiakban is. Elnézést a láma kérdésért,tényleg nagyon kezdő vagyok a témában,de érdeklődő :) Köszönöm a választ :)

(#6592) sumsang válasza Okosandroid (#6591) üzenetére


sumsang
aktív tag

Neked is szép délutánt:)
Ahhoz, hogy hívni tudjanak a neophonex-es számodon, egy SIP protokollal rendelkező app-re kell beregisztrálni. Mint pl. a CsipSimple

(#6593) Jamcsabi válasza Zeki (#6590) üzenetére


Jamcsabi
tag

Nem hiszem, mert én nem tapasztaltam ezt, pedig szintén amerikai címem van.

(#6594) Okosandroid válasza sumsang (#6592) üzenetére


Okosandroid
tag

Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ,tökéletesen működik :)

(#6595) whiskeys


whiskeys
őstag

fvd-re csak 10 eurot lehet tölteni? 10 dollárral nem lehet?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6596) charlie_hu


charlie_hu
aktív tag

Helló!

Van egy szép telefonszámom a tellcallmarttól, ahol SIP átirányítást is be lehet állítani. Eddig be volt állítva a freevoipdeales sip account (usernev@sip.freevoipdeal.com) és szépen meg is jöttek a hívások.

Azonban azt vettem észre, hogy tegnap óta nem megy ez.

Változott valami arrafelé?

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#6597) instantwater válasza charlie_hu (#6596) üzenetére


instantwater
addikt

Eddig egyáltalán lehetett ilyet?
Az királyság :-)

(#6598) rankesz válasza whiskeys (#6595) üzenetére


rankesz
veterán

Azt hiszem akkor lehetett 10 USD - t tölteni ha USA címmel regisztráltál

(#6599) charlie_hu válasza instantwater (#6597) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Hát, eddig ment.

Azt, hogy lehetett, vagy csak ment, na, azt nem tudom.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#6600) Zeki válasza rankesz (#6598) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem lehet USD-vel, csak Euroval tölteni, és 10 Euro a legkevesebb.
A nymgo.com -ot lehet 5usd-vel tölteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.