Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) instantwater válasza Zeki (#5899) üzenetére


instantwater
addikt

Tudom, hogy betamaxos, csak olcsóbb mint a FVD

(#5902) instantwater válasza korfa (#5898) üzenetére


instantwater
addikt

Ingyen UK szám:

Net-Telco
Ők adnak 01,02 es számokat is.

UK Number
Ők csak 056 os voipo, és reméled, hogy nem büntetik a voip szám hívást, mint itthon. Amőgy az oldal azt állítja, hogy landline tarifával hívható a 056

Én ezekkel próbálkoztam tegnap, de a FVD nem akarja fogadni a hívást.
Van valami ajánlott SIP szolgáltató aki ingyen ad accountot?

(#5903) instantwater


instantwater
addikt

Örömmel jelentem, hog a Net-Telcos ingyenes UK 02 számot sikeresen ráirányítottam egy MegaFone SIP accountra :D

(#5904) betyarr válasza instantwater (#5903) üzenetére


betyarr
veterán

ezt összefoglalnád?nagyon elvesztettem a gondolatmenet fonalát,pedig visszaolvastam :B

(#5905) instantwater válasza betyarr (#5904) üzenetére


instantwater
addikt

Húú, hát nagyon baba dolgok vannak itt kéremszépen :D

Szóval regisztráltam egy megafone.hu accountot. Lehetne náluk is 21 es számot kérni, de nem kértem.
Utána kértem a net-telco.net oldalon egy 02-es körzetű (London) angol vezetékes számot, amit SIP accountra irányítanak rá, oda megadtam a user@sip.megafone.hu címemet.

Utána beállítottam a megafone accountot a csipsimpleben, így tudnak angol vezetékes áráért (ingyen :D) hívni bárhol a világban :D

Ezenkívül:
Regisztráltam a neophone.hu nál is.
Spambe tette a regisztrációs levelet, kicsit kutatnom kellett, de meglett.
Beállítottam a Neophone fiókot is a csipsimplebe, így van egy 21 es számom is :DD
(Neophone SIP re nem sikerült a net-telcos angol számot ráirányítani, így megmarad a megafone account is :D)

A neophone regosztrációs emilben volt egy ilyen szekció:

A SZOLGÁLTATÁS ÉRVÉNYESSÉGI IDEJE:
- Amennyiben a NeoPhone telefonszámáról 180 napig nem kezdeményez vagy fogad hívást, akkor az Ön szolgáltatása a most regisztrált telefonszámmal automatikusan törlődik adatbázisunkból, és a szerződést megszűntnek tekintjük.
- NeoPhone egyenlege a feltöltés napjától számítva 180 napig használható fel, a fel nem használt egyenleget nem írható jóvá. Ha 180 napon belül újra feltölti egyenlegét, akkor annak érvényességi ideje újabb 180 nappal meghosszabbodik.

Ez azt jelenti, hogy 180 naponta fel kell hívnom a 21 es számot, és megmarad a szám attól FÜGGETLENÜL, hogy feltöltöm-e?
Ez magyarázhatja, amit pár napja írttok, hogy régen nem használta valaki a neophonet, mégis él a szám.

(#5906) McLaca válasza Zeki (#5894) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem kiment a SIP hívás a tesztelős számra (111), egyenleg nélkül. Telószámot hitelesíteni visszahívással nem lehet?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5907) Zeki válasza McLaca (#5906) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ehh, akkor nem tudom mit állítottam be rosszul. :((

(#5908) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Beállítottam a CSIPSimple-t Android-on az otthoni Frtizbox egyik mellékeként. Ha nem otthon vagyok a Fritz-et OpenVPN-en keresztül érem el. A Fritz-es mellékeket szépen tudom hívni a CS-ből, hangminőség kiváló, de amint külső számot hívnék, teljes némaság, senki nem hall semmit. A hívás felépül (FVD-n megy ki minden hívás a Fritzből), látszik mind a Fritz-en, mind az FVD webes felületén, mint free hívás (Bp-i vezetékessel tesztelek). Stun-ként be van állítva fritz IP-je. Merre felé keresgéljek, miért nem lehet semmit sem hallani? Több számon is próbáltam, mindenhol ez a jelenség, se én nem hallok semmit, se a másik fél.

(#5909) ther válasza instantwater (#5897) üzenetére


ther
aktív tag

Én már most 0,02 EURót látok magyar mobilra, Landline 0,005 EUR.

Ahogy néztem a betamax klónokat, sok helyen "Superdeal" megnevezéssel van a magyar mobil hívás, amihez csak ennyit ír: ** VoipStunt reserves the right after a certain amount of calls to start charging the default rate.

Mennyi lehet az a bizonyos mennyiségű hívás? :F

[ Szerkesztve ]

Aálírás

(#5910) pinnacle válasza instantwater (#5896) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Jó ötlet. :) Feltöltés után 120 napig ingyen hívhatók a vezetékes számok. Vannak még kisebb gondok. +3618088122 hívásakor először, néha másodszor is azt mondja, hogy ki van kapcsolva a számkijelzés, pedig nincs. Ha sikerül beírnom a hívott számot (ami nem látszik, a végén # kell), akkor néha nem megy ki a hívás, a háttérből olyan zajok vannak, mintha tényleg kapcsolnának. :D Ezt a Locall Access-t, hogy kell a MobileVoip-ban aktiválni? beírtam, elfogta, de mégsem működik.

[ Szerkesztve ]

(#5911) g0dl válasza instantwater (#5905) üzenetére


g0dl
addikt

Még egy kicsit cifrázhatod. pl. regisztrálsz egy ingyenes voip központért a pbxes -nél

(#5912) pinnacle válasza pinnacle (#5910) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az ingyen hívás hoz viszont kell internet, de így is olcsóbb, mint a call back.

(#5913) instantwater válasza g0dl (#5911) üzenetére


instantwater
addikt

Mire jó egy központ?
Azon kívül, hogy a rá belépettek ingyen telefonálhatnak egymással?

(#5910) pinnacle
Nincsenek ingyenes vezetékes perceim, így nem tudom mire használni a local accesst, viszint meg is lepődtem, hogy kiadott számot, mert a mobilvoippal néztem, ugyanúgy "nem található" t adott magyarországra.

(#5909) ther
Már én is :D

[ Szerkesztve ]

(#5914) instantwater


instantwater
addikt

Egyébként azt nem értem, hogy miért nem fekszik rá a Google a Google Voicera, és tesz bele emberi percdíjakat, hogy megérje úgy mint a FVD, mert a telefonos felhasználóbázis ami nekik van (Androidos mobilok) azzal simán meg lehetne szorongatni a fél világ telefonszolgáltatóit, de valószínűleg megállapodtak, hogy ilyet nem csinál Google barátunk.
Pedig lazán megtehetné, nagyságrendekkel nagyobb mint a Dellmont.

(#5915) g0dl válasza instantwater (#5913) üzenetére


g0dl
addikt

Hát pl. több számot is fogadhat, és többen is hívhatnak kifelé, illetve az angol szám mellé nem kell más szolgáltató a fogadáshoz.

(#5916) betyarr


betyarr
veterán

ez a megafone-os virtuális szám hogyan hívható?nincs előhívó száma?

(#5917) whiskeys


whiskeys
őstag

akkor emelkedtek a fvd árai?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5918) betyarr válasza whiskeys (#5917) üzenetére


betyarr
veterán

igen.

(#5919) betyarr válasza betyarr (#5916) üzenetére


betyarr
veterán

nem is tudom regisztrálni a csipsimple-ben sem,meg a gigasetben sem.vagy én vagyok béna :F

(#5920) csimpas válasza betyarr (#5916) üzenetére


csimpas
tag

megafoneos "virtuális" szám az a 6 jegyű szám,(ha erre gondolsz) azt csak megafone-megafone között lehet használni.

sip szerver a:
sip.megafone.hu

felh név a 6 jegyű számod, nem az amire az oldalra belépsz.

a beállításokat itt találod részletesen: klikk IDE

[ Szerkesztve ]

(#5921) instantwater válasza g0dl (#5915) üzenetére


instantwater
addikt

Értem, hogy többen is hívhatnak kifelé, de ez hol jobb mint több külön fiók mondjuk az fvd nél? Mert úgy tudom magas percdíjakkal büntetik, ha egy usert használnak többen egyidőben. Gondolom a pbx egy fvd fiókkal kifelé csak egy hívást tud indítani egy időben. Vagy nem? Vagy képes többet kezelni, és amelyik szabad azon megy?
Ez érdekel, mesélj még :-)

(#5922) betyarr válasza csimpas (#5920) üzenetére


betyarr
veterán

felh név a 6 jegyű számod, nem az amire az oldalra belépsz.

na ez volt a gebasz.hogy erre nem gondoltam...
köszi!

(#5923) instantwater


instantwater
addikt

Na gyerekek, csak, hogy egy kis bogarat ültessek mindenki fülébe.
A fvd re ahogy írtam beregisztráltam egy angol számot, meg egy magyar 21 est.
Mivel vezetékesnek minősül, így az sms aktiválás kiesett, maradt a hívás alapú megerősítés.
Ez úgy néz ki, hogy felhív egy droid, és bemond 4 számot, amit a neten be kell írni.
Angol szám aktiválásakor tisztábban hallottam a robotlányt mint a 21 es neophone aktiválásakor. Az angol szám megafonra irányítódik, onnan kapom meg a klienssel.
Létezik, hogy a megafone minősége ennyivel jobb mint a neo, vagy csak épp jobb kedve volt a mobilnetnek?

Királyság 32kb/s el hívást fogadni. Szegény telenyomor :-D

(#5924) betyarr válasza instantwater (#5905) üzenetére


betyarr
veterán

Húú, hát nagyon baba dolgok vannak itt kéremszépen :D

Szóval regisztráltam egy megafone.hu accountot. Lehetne náluk is 21 es számot kérni, de nem kértem.
Utána kértem a net-telco.net oldalon egy 02-es körzetű (London) angol vezetékes számot, amit SIP accountra irányítanak rá, oda megadtam a user@sip.megafone.hu címemet.

Utána beállítottam a megafone accountot a csipsimpleben, így tudnak angol vezetékes áráért (ingyen :D) hívni bárhol a világban :D

ez nekem valahogy nem világos.végig csináltam ugyanezt,de nekem nem csörög ki a csipsimple-n.illetve az inygen hívást az egész világon,azt úgy gondolod,hogy valaki a saját fvd-jéről hív?

(#5925) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!

Szeretném megtudni, hogy megoldható-e a következő: megszüntetném a vezetékes telefont, helyette az otthoni wifivel androidos telefonról használnék valamilyen klienst. Az odáig rendben van, hogy én tudok vezetékes számokat hívni ezen keresztül, de szükség lenne arra, hogy magyarországi "vezetékesnek" minősülő hívószámom is legyen e szolgáltatáson keresztül, melyen ingyen tudnak hívni azok a barátok, akiknek olyan előfizetésük van, hogy belföldi vezetékes számokat ingyen tudnák hívni (T-Home Hoppá).
Van erre lehetőség? Vagy csak egy jó gondolat volt, de nem megvalósítható?

(#5926) betyarr válasza Siriusb (#5925) üzenetére


betyarr
veterán

igényelhetsz vezetékes számot bármelyik voip-szolgáltatótól: megafone,neofone,ephone stb.

(#5927) club1 válasza betyarr (#5926) üzenetére


club1
veterán

Részlet a hoppá díjcsomag kivételei közül:
A beszélgetési kedvezmények NEM vonatkoznak: A helyi 7 jegyű internet behívószámokon bonyolított forgalomra, A nem földrajzi számokra (pl. 06/91-es szám), valamint a 06-51-es irányra, így a Nyílt internetre sem, Vezetékes SMS küldésre, Nem helyhez kötött VoIP szolgáltatókon keresztüli forgalomra, Hívókártyákra, Helyi adatforgalomra.

(#5928) schferenc77 válasza schferenc77 (#5908) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

annyit változtatnék a #5908-on, hogy ha én hívok, akkor nálam tök csönd van, a másik oldalon meg hallani engem, de úgy mintha a pincéből beszélnék lassítva :-) Nagyon mély, felismerhetetlenségig eltorzított és lelassított hang, nem lehet érteni semmit. Wifin van indítva a hívás. Kodek: PCMU; G722; ILBC; SILK 24KHz, PCMA, de ezek sorrendét már próbáltam változtatni...

(#5929) Siriusb válasza betyarr (#5926) üzenetére


Siriusb
veterán

Tehát ez a 21-es körzet ez vezetékes számnak minősül? Ez jó hír.
Viszont androidos telefonra ezeknek a szolgáltatóknak nincs kliense, ugye? Legalábbis a weboldalukon nem láttam erre vonatkozó infót.

(#5930) Siriusb válasza Siriusb (#5929) üzenetére


Siriusb
veterán

(#5931) betyarr válasza club1 (#5927) üzenetére


betyarr
veterán

hehe,akkor itt is kemény voip-ellenes harc folyik! :Y

Siriusb: elvileg annak számit,csakhogy van egy kis bibi...

[ Szerkesztve ]

(#5932) Siriusb válasza club1 (#5927) üzenetére


Siriusb
veterán

És tényleg. A disznók... Különösen abban a megvilágításban, hogy analóg telefonvonalakat már nem is lehet rendeli tőlük, csak IP-t.

(#5931) betyarr
Kapzsik ezek. Mostanában több negatív tapasztalatom is volt a T-Home-mal, akár rendelésről, akár hibaelhárításról volt szó.

Szerk:
úgy tűnik nem igazán van megoldás a problémámra. :(

[ Szerkesztve ]

(#5933) Zeki válasza Siriusb (#5930) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez a marhaság az érdekes:
http://www.flynumber.com/per-minute-rates
Már a hazai körzetszámok.

(#5934) Siriusb válasza Zeki (#5933) üzenetére


Siriusb
veterán

Na igen, a landline-t nem igazán jól tüntették fel, s hol van már a 60-as körzet :) Mondjuk az 50-est sem tudom, mi lehet.

(#5935) Jamcsabi válasza schferenc77 (#5928) üzenetére


Jamcsabi
tag

Én ezeket a kodek beállításokat ajánlom a FVD szolgáltatónál:

Gyors kapcsolat: 1. PCMU 8 kHz, 2. PCMA 8 kHz /fontos a sorrend/
Lassú kapcsolat: 1. ILBC 8 kHz, 2. GSM 8 kHz, 3. PCMU 8 kHz, 4. PCMA 8 kHz /fontos a sorrend/
Ajánlják még lassú kapcsolathoz a G729 kodeket, de azért fizetni kell.

(#5936) instantwater válasza betyarr (#5924) üzenetére


instantwater
addikt

Bocsi, user helyett a megafone számot írd be.
Igen FVD ről ingyen hívható az UK 02 is és a 0621 es magyar is.

(#5937) instantwater válasza Jamcsabi (#5935) üzenetére


instantwater
addikt

De ha van G729 akkor minek a többi?

(#5938) Jamcsabi válasza instantwater (#5937) üzenetére


Jamcsabi
tag

Azért, mert
- gyors kapcsolat esetén PCM (G711)- mel sokkal jobb minőségű a hívás.
- iLBC- nek lassú kapcsolat esetén is jobb a hibatűrése, mint a G729-nek.

[ Szerkesztve ]

(#5939) schferenc77 válasza Jamcsabi (#5935) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszi.

Közben kipróbáltam a zoipert is, és ezzel egyből ment. Jelenleg iLBC30/uLaw/aLaw/GSM/Speex van beállítva és 32kbit/s sebességen tökéletes hívást adott.

(#5940) gyula38


gyula38
tag

Sziasztok! Eddig csak olvasgattalak Titeket, de most lenne egy kérdésem. Régóta használom a VOIP telefonálást, MVoip-pal ill. SIP módszerrel is. Van egy Ephone vezetékes számom, ami CSIP Simple kliens segítségével kapcsolódik a szerverhez. Azt vettem észre, hogy kb. minden második hívás csörög ki ezen a számon, akár mobilról, akár vezetékesről hívom. A teló pedig be van jelentkezve, mobilnetről. (30-as) Wifiről valamelyest jobb a helyzet, de ott is sűrűn előfordul. Ez elég kellemetlen, mert munkaügyben használom a számot, akik hívnak, hallhatják a hívott szám jelenleg nem elérhető szöveget... :((( Mi lehet ennek az oka? Mobil(net) oldali, vagy szolgáltatói huncutság? Próbáltam más klienssel is, de a Zoiper esetében sem jó a hívási arány. Érdeklődve várom a tapasztalatokat ez ügyben... :R

(#5941) n@p@lm válasza Siriusb (#5934) üzenetére


n@p@lm
őstag

az 50-es körzet régen a személyhívóké volt.

(#5942) Siriusb válasza n@p@lm (#5941) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz az infót.

(#5943) g0dl válasza Siriusb (#5930) üzenetére


g0dl
addikt

Ez valóban érdekes, de vajon a hívó félnek mibe kerül, ha ilyen számot hív?
Gondolom nem örülnének a barátok, ha emelt díjas számon tudnának hívni.

(#5944) Siriusb válasza g0dl (#5943) üzenetére


Siriusb
veterán

Amennyibe a helyi hívás kerülne, azzal a kitétellel, hogy pl. T-Home nem engedi internet alapú hívószámokra alkalmazni a kedvezményeit, pl Hoppá díjcsomag. Mondjuk ezt a 21-es körzetnél rendben van, de azt nem tudom, figyelik-e, hogy 1-es körzetű telefonszám is voip-on megy-e.

(#5945) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy a legolcsóbb net a mobilra ez a telenor-os sim 500 Ft-ért + 3 hónap ingyen klikk és aztán sim csere? Ez 3 hónapra 500 Ft, havi 100MB.
De ez csak akkor jó, ha dual sim-es telót használsz, különben elvész a normál számod. Ha kell a normál hívószám is, és nem dual sim-es telód van, akkor sima praktikum sim (1590 Ft), arra 3 hónapig ingyen klikk, utána meg 999 Ft/hó/100MB.

S4 Mini Duos-ban gondolkodom, de itthon csak szürkén lehet kapni, amitől kicsit fázom.

(#5946) edk- válasza schferenc77 (#5945) üzenetére


edk-
őstag

Az 500 Ft-osnak is van normál száma beszédszolgáltatással.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#5947) schferenc77 válasza edk- (#5946) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Van, de az nem az amit ismernek a barátok/rokonok. A cél az, hogy megtartani bejövő hívásra a mostani mobilszámot, és e mellé valahogy nagyon olcsó mobilnetet szerezni. Ha egy simben gondolkodom, akkor klikk, ha dual simben, akkor meg "eldobható" expressz 500 ft-os sim, ráaktiválni a klikk-et és 3 hónap után csere majd újra klikk. Kicsit munkásabb, mint az egy simre klikk-et opció, de cserébe sokkal olcsóbb :-)

(#5948) instantwater válasza Jamcsabi (#5938) üzenetére


instantwater
addikt

Ez az ilbc is megy 32kbps en? Mert a G729 igen.

G711 nincs abban a csipben amiben még megvan a 729

[ Szerkesztve ]

(#5949) whiskeys válasza betyarr (#5918) üzenetére


whiskeys
őstag

mennyik lettek?:((((

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5950) betyarr válasza whiskeys (#5949) üzenetére


betyarr
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.