Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Siriusb válasza szilard28 (#5999) üzenetére


Siriusb
veterán

Az egy dolog, hogy mi a belső rendszer, de odáig valószínűleg van egy kiépített vonal előfizetéssel.

(#6002) instantwater válasza Siriusb (#6001) üzenetére


instantwater
addikt

Kiépített vonal?
Manapság kb az előfizető ajtajáig optikán megy sokszáz vonal + net + TV meg amit akarsz.
Ma már nem húznak ki több kilométer telefont.

(#6003) gyula38


gyula38
tag

Sziasztok, üdv mkinek! Megérkezett a várva várt válasz az Ephone ügyfélszolgálattól. Azt írják, az utóbbi időben rossz tapasztalatok vannak a CSIPSimple programmal, próbáljam meg a Zoiper alkalmazást. Csakhogy azzal még rosszabb, úgyhogy adtak a ....nak egy pofont... :W

(#6004) gyula38


gyula38
tag

Fonio jól szuperál? Van valakinek tapasztalat ez ügyben? Azt olvastam itt a fórumban, hogy náluk nincs 100 Ft havidíj a bp-i vezetékes számra, ellenben évi min. 2000 Ft feltöltés kell. Akkor az Ephone olcsóbb, mert 12X100 az még mindig csak 1200 Ft/év... :)

(#6005) gyula38


gyula38
tag

Igaz, a Fonio percdíja mobil irányba lényegesen jobb, 30 helyett 20 Ft/perc...

(#6006) betyarr válasza gyula38 (#6004) üzenetére


betyarr
veterán

igen,így van és ezért csalóka a dolog.
a mobil 20 ft csak akció,ki tudja meddig lesz így.

(#6007) gyula38


gyula38
tag

Ez a beetetés időszaka... :D

(#6008) allfinanz válasza gyula38 (#6004) üzenetére


allfinanz
senior tag

Ephone tudja egymas kozt a HD hangot, ha mindketten elso helyre teszitek a g.722 kodeket.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6009) gyula38


gyula38
tag

Ez mind szép és jó, de én nem ephonos hívókkal dumcsizok, munkaügyben használom(nám)... :)

(#6010) instantwater


instantwater
addikt

Van olyan sip kliens amiben normális zajszűrő van?
Két mobilt is rátettünk most a fvd re. 4.3" ZTE V970, és 4.5" THL W100, bármelyikről hívnak, gsmen fogadom a hívást, visszahallom magam. THL W100 on MV van, lehalkítba a hangszóróját, segít kicsit, V970 en CSIPSIMPLE van bekapcsolt echo cancellationnel G729 kodekkel, ott nem segít a lehalkítás, visszhangzik.
Tőlem, a fogadó oldalról nem hallják vissza magukat, valszeg az 5" (THL W200) miatt.
Sőt, ha én hívok erről csipsimplevel az előzö két telefont gsm végződéssel, akkor sokkal jobb, minimális, szinte nincs is visszhang.
Rejtélyes...

(#6011) instantwater


instantwater
addikt

Próbáltatok a zoiperen és a csipsimplen kívül más sip klienseket? Minőség, késés, stb érdekelne.

(#6012) allfinanz válasza gyula38 (#6009) üzenetére


allfinanz
senior tag

Az a baj h vegponti hivok (vezetekes, mobil, v SIP) nem g.722 kodekre van allitva alapbol, igy te hiaba probalod azon hivni, ha a hivott fel nem az.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6013) club1 válasza allfinanz (#6012) üzenetére


club1
veterán

Amikor engem hívnak, háromból két esetben tutira eltalálom, hogy voipot használnak. Ha azt a szakaszt jobb hangminőséggel oldják meg, nehezebb dolgom van. Azaz nem rossz ötlet fél úton sem a g.722 kodek használata.

(#6014) allfinanz válasza club1 (#6013) üzenetére


allfinanz
senior tag

Ez egy teszt hivas a g.722 kodekhez. Vannak radiocsatornak kulonbozo minosegben: sip:wbdemo@conf.zipdx.com

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6015) instantwater válasza allfinanz (#6014) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt milyen fiókkal lehet felhívni?

(#6016) allfinanz válasza instantwater (#6015) üzenetére


allfinanz
senior tag

Bmilyen.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6017) instantwater válasza allfinanz (#6016) üzenetére


instantwater
addikt

FVD nem engedi csipsimpleből, megafone sem.

(#6018) allfinanz válasza instantwater (#6017) üzenetére


allfinanz
senior tag

Csak a g722 legyen kijelolve probakeppen.

Kb olyan a minoseg, mint a viberen, mikor jo az internet, mikor gyengebb valoszinuleg g729-re valt az.

[ Szerkesztve ]

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6019) instantwater válasza allfinanz (#6018) üzenetére


instantwater
addikt

FVD: 404 user not found.
MegaFone: Not acceptable here (gondolom a kodek)

Pedig beírtam @ al együtt a hostnevet is.
A csip ennyire ergya vagy a fvd?

FVD vel G722 vel CSIPSIMPLEVEL telefonszámot hívva azt mondja unsupported media type

[ Szerkesztve ]

(#6020) sumsang válasza instantwater (#6011) üzenetére


sumsang
aktív tag

Egy telszám ingyenesen telepíthető, a többi már fizetős [link]
Esetleg még ezt érdemes kipróbálnod

(#6021) g0dl


g0dl
addikt

Csipsimple-ben mi a trükk, hogy FVD-vel tudjam használni? A mobilvoip megy, a csipsimple is megy pl. a céges telefonközpontba bejelentkezve, de fvd-vel nem. Bejelentkezik, de a hívás nem sikeres, csak várakozik, hogy "hívás".

Próbáltam mobilnettel, és wifi-vel is, egyikkel sem megy.

(#6022) allfinanz válasza instantwater (#6019) üzenetére


allfinanz
senior tag

Nekem is egyszer kapta el.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6023) instantwater


instantwater
addikt

Huu, nekem most nagyon bejövősnek látszik ez a Zoiper.
Ugyan G927 et nem tud, de amik benne vannak azokkal is megy korlátozott neten, és érthetőbb a hang mint csipsimplevel G927 tel. Csipsimpleben ilbc vel sem volt olyan jó mint zoiperben, amiben elvileg ilbc van most beállítva. Kicsit zajosabb, de normális hangerő, és érthetőbbek a magas hangok. Egyedüli hiba, hogy nem sikerült vele bejövő fiókot belőni, hiába állítottam be, hiába aktiváltam, nem jön se megafone se neophone bejövő zoiperre csak csipsimplere.
Két voip kliens egy időben elég nagy luxus.
Szépen beépül a tárcsázóba, alapból voipon küldi ki a hívást, ha be van jelentkezve, egyedüli hiba, hogy hívás után a saját híváslistájába dob vissza nem a gyáriba.
Van valakinek G729 es zoiperje, kiváncsi lennég tisztább e a hang mint a csipes G927 el.
Amúgy az a szívás, hogy minden klienshez többezer ftért külön meg kéne venni a kodeket...

(#6024) betyarr válasza instantwater (#6023) üzenetére


betyarr
veterán

késés vagy visszhang van?

(#6025) gyula38


gyula38
tag

A Zoiper nekem is bejött elsőre, aztán elkezdett furán viselkedni. Összevissza váltogatta a voip szolgáltatókat, lekapcsolódott az Ephone-ról, amint azt már említettem. Az lett a vége, hogy csak Ephone maradt rajta, de nem voltam megelégedve vele, pedig úgy tűnt, ez lesz a nyerő. Jó hangminőség, csak nem lehet normálisan beállítani...

(#6026) gyula38


gyula38
tag

De persze lehet, hogy én vagyok a balfék... :D

(#6027) instantwater válasza sumsang (#6020) üzenetére


instantwater
addikt

Ez a 3cx ez nem sip kliens...

(#6028) instantwater válasza betyarr (#6024) üzenetére


instantwater
addikt

Késés észrevehetően kisebb. Visszhangot meg majd tesztelem.
Csak nálam van fenn, a hívott gsm nem panaszkodott visszhangra, voip oldalon nálam csippel sem volt visszhang túlságosan.

(#6029) instantwater válasza gyula38 (#6025) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem is csak fvd működik zoiperrel. Neophonen és megaphonen sem fogadja a hívást...

(#6030) gyula38


gyula38
tag

Most, ahogy nagy nehezen beállítottam a CSIPSimple klienst, megint úgy gondolom, ez a legjobb! Nem kapcsolódik le az Ephone szerverről, ha van wifi, vagy megfelelő térerő. A hangminőség nem olyan jó, mint a Zoiper esetében, de úgy tűnik, stabilabb valamivel.

(#6031) gyula38


gyula38
tag

Egész nap magamat hívogattam próbaképpen, és 99 %-ban becsörgött, túlnyomórészt mobilneten voltam, wifi is szuperált. Jelen állás szerint CSIPSimple. ;)

(#6032) gyula38


gyula38
tag

Az 5959-es hozzászólás hasznos volt, na persze a többi vélemény is! :)

(#6033) gyula38 válasza instantwater (#6029) üzenetére


gyula38
tag

Nem tudom, miért makacsolja meg magát ez a Zoiper...

(#6034) instantwater válasza gyula38 (#6032) üzenetére


instantwater
addikt

5959 ben csak a regisztrációs időköz van leírva. Nekem zoiperrel nem az a baj, hogy eldobja a kapcsolatot, hanem, hogy csak kifelé tudok kívni, befelé nem érzékel hívást.

(#6035) gyula38 válasza instantwater (#6034) üzenetére


gyula38
tag

Nekem ilyen problémám nem volt. A nem elérhetőség okozott gondot, holott kapcsolódtam az Ephone szerverére.

(#6036) gyula38 válasza instantwater (#6034) üzenetére


gyula38
tag

A beállításoknál a run in background ki van pipálva?

(#6037) instantwater


instantwater
addikt

Aztán csak okosan ezekkel a voipokkal. Nem tudom a hangerő gombokkal állítani se a csengetést, se a zene hangerőt. Mindig telefonhangerőt akar állítani.... valamelyik voip meghülyítette valszeg...

Igen ki van pipálva, fut is a taskbaron.

[ Szerkesztve ]

(#6038) csipuka


csipuka
senior tag

Ha lehet kerni hasznaljatok a szerkesztest.
Esetleg, ha osszefoglalod magadban mit kaarsz irni es atolvasod mielott elkuldod, akkor nem mondatonkent van uj hozzaszolas. Ez nem a twitter :)
Koszonom.

(#6039) ÁrPi2 válasza andatti (#5774) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Lemaradtam vmiről ...mi lesz nov.1-től?

(#6040) ÁrPi2


ÁrPi2
senior tag

Ja igen. Tud valaki valami pozitivat mondani az FVD L.A.N.-járól?

(local access number (06-1-8088122)) Én most egy butatelefonról használnám.
(Kipróbálnám mert : Telenyor MyMenü-ből Vezetékeshívó 7 Forint egy perc + 7 Ft kapcsolási díj )

[ Szerkesztve ]

(#6041) ÁrPi2 válasza instantwater (#5896) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

az előbbi hsz.-em ben leírt 7Ft kapcsolási díj + 7Ft percdíj van Telenornál, ami nem ingyenes de ócó

(#6042) Zeki válasza ÁrPi2 (#6039) üzenetére


Zeki
nagyúr

A tmobil bannolnja majd a sipet a hálózatán.

(#6043) instantwater válasza Zeki (#6042) üzenetére


instantwater
addikt

Bannolja.
Majd nyomják VPN el akiket érint :D

(#6044) betyarr válasza instantwater (#6043) üzenetére


betyarr
veterán

ezt a vpn-es balhét akár úgy is meg lehet oldani,ha van egy vpn-képes routerem otthon.nemde?

(#6045) instantwater válasza betyarr (#6044) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem az VPN képes router csak annyit tud, hogy eléred külön beállítás nélkül a VPN hálót a mögötte levő gépekről.
Szerintem a VPN es routerekben nincs VPN szerver...

(#6046) Siriusb válasza betyarr (#6044) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem vezetékes interneten lóg otthon a routered? Ez a korlátozás a mobilinternetre vonatkozik legjobb tudomásom szerint.

Szerk:
(#6047) club1
Ezt az ékes magyarságot. :DDD Én is bajban vagyok időnként.

[ Szerkesztve ]

(#6047) club1 válasza instantwater (#6045) üzenetére


club1
veterán

A "VPN képes router" kifejezésnek két értelmezése van. Számomra ezek VPN-t tudnak terminálni, azaz VPN szerverek. A nem ilyen routerek többsége pedig szintén VPN képes, de csak routolni tudja a VPN csatornákat. Azaz nem rajta végződik, hanem a mögötte lévő szerveren, vagy egy távoli szerveren és mögötte (natolva) csak egy kliens csücsül (ez a gyakoribb).

(#6048) instantwater válasza Siriusb (#6046) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, de ő arra gondolt, hogy mobilneten az otthoni routerén keresztül VPNezne.
Szerintem.

(#6049) Siriusb válasza instantwater (#6048) üzenetére


Siriusb
veterán

Minek a mobilnet, ha ott a wifi?

(#6050) betyarr válasza instantwater (#6048) üzenetére


betyarr
veterán

így van!

Siriusb: mert így ki lehetne kerülni a szolgáltató sip-tiltását,amikor nem vagyok otthon!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.