Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) szilard28 válasza vgyuri (#5399) üzenetére


szilard28
aktív tag

akkor is ha pl. a paypal rádiógombra kattintasz? mert nálam csak átutalásnál enged nagyobb összeget.

(#5402) Zeki


Zeki
nagyúr

Tegnap este óta szar a freevoipdeal T-s irányba. Más irányt nem teszteltem. Nem csörög ki, hanem helyette mintha gyorsan pörgetett szakadozott torz beszédek lennének. Csak sokadik próba után lesz jó. Addig meg hiába veszik fel a másik oldalon is.

(#5403) andatti válasza andatti (#5391) üzenetére


andatti
senior tag

Eddig tartott az akció... illetve tovább bonyolították a dolgot...
Van egy Világ Plus nevű csomag is, ahol nem 10 $ a havidíj, hanem 30 $+áfa, és a 60 vezetékes mellé van 40 ország, (köztük Magyarország) ahová 250 perc beszélgetést ad (a korlátlan vezetékes hívások mellé) és azon kívül 5,3 cent 1 perc hívás, de most nem vagyok képes kiszámolni, hogy az hány forint, bár a dollárnál is ugyan annyi a váltószám... :)
Legalábbis én ezt így értelmeztem:
Included
up to 250 minutes
then 5.3¢ / min
Szóval így már azért drága ez is... Bár a 250 percet megadja Románia, Németo, Hollandia, Olaszo. Szlovénia, Spanyolország, Svédország és Anglia irányába is. És Anglia esetében a 250 perc után 4.7¢ / min. Azt pedig tudjuk, hogy Angliába mobilt nem lehet hívni a Dellmont feltöltésekkel... Pedig sok magyar ott dolgozik már...
Azt akartam leírni, hogy 250 perc Anglia és 250 pec Mo.+3000 perc vezetékes hívás esetén már lehet, hogy van benne ráció... /6-7000 Ft lenne akkor a havidíj/

(#5404) gboszi


gboszi
senior tag

Vágom az első hozzászólást, de...
van már élő fvd előfizum amcsi cimmel. Lejárt a free időszak töltenék rá pénz. Akkor ugy járok a legjobban ha honlapon veszek 10 eurost? Ez akkor 10,70 eur lesz ugye? Mert én anno reselleren keresztül vettem, mert ott lehetett 10 usd-t fizetni.
köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5405) andatti válasza gboszi (#5404) üzenetére


andatti
senior tag

Igen. :)

(#5406) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Kellene kis help. Felhívtam e-phone-t hogy vegyek tőlük telszámot (06-1 körzetszámost). Nah most nekem azt mondták hogy a SIP accra való átirányítást nem támogatják, ha pedig telszámra akarom átirányítani hívásokat akkor díjat számítanak fel.

Igaz ez? Hol tudnék venni hun számot?

Köszi

(#5407) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

A freevoipdeal programhoz lehet letölteni magyar nyelvi fájlt?

(#5408) betyarr válasza Zeki (#5402) üzenetére


betyarr
veterán

T vonalasra is ganyé.legalábbis én elég akadozva hallom a másik felet.de a túloldalon nem panaszkodtak.a kicsörgés is elég érdekes.

(#5409) betyarr


betyarr
veterán

a csipsimple-ben miket ajánlott beállítani?és milyen kodekeket érdemes használni?

(#5410) andatti válasza Franky2Ster (#5407) üzenetére


andatti
senior tag

Szerintem nem, én legalábbis az elmúlt egy év alatt nem találkoztam vele...

5408
Ma nekem is vodás és 30-as hívásom is volt, a vodással semmi gond nem volt, a 30-asnál meg kicsörgött egyet majd szétkapcsolt, kiírta: The call was ended because you logged off és eltűnt a teljes előzményem a kliensből, mintha kikapcsolt volna... pedig végig volt netem.
Utána újra hívtam, megint kicsörgött majd szétkapcsolt: Sorry, no data received from the other party
De 3. próbálkozásra sikerült, semmi gond nem volt a vonallal sem.

(#5411) allfinanz válasza evrynet0 (#5406) üzenetére


allfinanz
senior tag

SIP-re iranyitast sehol nem tamogatjak, ephone ad magyar szamot, kifele meg hasznalhatod az fvd-t.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5412) foxi69 válasza andatti (#5403) üzenetére


foxi69
tag

Bocs, de ezt nem tökéletesen értem:

"Azt pedig tudjuk, hogy Angliába mobilt nem lehet hívni a Dellmont feltöltésekkel... Pedig sok magyar ott dolgozik már..."

Angliában nem használható pl. a FVD?

(#5413) allfinanz válasza foxi69 (#5412) üzenetére


allfinanz
senior tag

Nyugaton meg olcsobb a mobilnet, igy akar ingyen is beszelhetsz veluk.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5414) andatti válasza foxi69 (#5412) üzenetére


andatti
senior tag

Én úgy értettem, hogy angliai ismerőst itthonról csak skype és viber-en éred el ingyen. Nem tudod FVD-vel felhívni az angliai mobilszámot, mert Angliába csak a vezetékest engedi az FVD hívni, azt is ingyen...
Amúgy, ha kimégy Angliába és találsz wifi-t, akkor fel tudod hívni az itthoniakat a szokásos 1 centes díjért... Csak fordítva nem műxik a dolog.
Én vagyok olyan "elvetemült", hogy hiányolom a dellmont kínálatából azt, hogy angliai mobilt is lehessen hívni olcsón FVD-vel... MInt például német sim kártyát 0,5 centért azaz kb. 1,65 Ft-ért... Kamionozóknak kifejezetten hasznos. Mert el tudják őket érni itthonról, nekik viszont nem kell németo-ban adatcsomagot venni, (se egyszerit, se havidíjast) nincs roomingdíj, elég egy sima német feltöltős sim... Ez hiányzik Angliából... nem csak kamionosoknak... :)

[ Szerkesztve ]

(#5415) Zeki


Zeki
nagyúr

Nem értem... most is fos volt a fvd, nem is hallottam kicsöngést, csak mintha az ufók akartak volna hozzám szólni furcsa nyelvükön, gyorsan ki is nyomtam, mindenzt 4x, erre már hívott is vissza az, akit én hívni akartam. Így inkább kinyomtam, és rendesen felhívtam, ha már én akartam tőle valamit.

(#5416) Jamcsabi válasza Zeki (#5415) üzenetére


Jamcsabi
tag

Ez sip-hívás volt? A callback is szarakodik mos tanság?

(#5417) Jamcsabi válasza Jamcsabi (#5416) üzenetére


Jamcsabi
tag

Teszteltem, nálam mind a callback, mind a sip-es voip hívás jó minőségű volt késő délután.

(#5418) Zeki válasza Jamcsabi (#5417) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már nálam is jó.

(#5419) andatti válasza andatti (#5414) üzenetére


andatti
senior tag

Úgy látszik lassan elbutulok...
csak a korrektség kedvéért írok, de egyikőtök se javított ki, eddig.
A voipcheap.co.uk-nál pl. van angliai mobilhívás, pedig dellmont klón.

United Kingdom (Landline) FREE* SuperDeal!** FREE* FREE*
United Kingdom (main) (Mobile) Ft 6.897 Ft 7.931
United Kingdom (others) (Mobile) Ft 41.379 Ft 47.586
United Kingdom [0843 Rate] (Landline) Ft 27.586 Ft 31.724
United Kingdom [0844 Rate] (Landline) Ft 27.586 Ft 31.724
United Kingdom [0845 Rate] (Landline) Ft 10.345 Ft 12.069
United Kingdom [0871 Rate] (Landline) Ft 51.724 Ft 59.655
United Kingdom [national Rate] (Landline) Ft 10.345 Ft 12.069
United Kingdom [personal] (Landline) Ft 103.448 Ft 118.966

Csak épp értelmezhetetlen, hogy melyik a main és melyik az other mobilszolgáltató... bár gyanítom, még így is olcsóbb, mint hagyományos módon felhívni... A többi dellmont klónt pedig nem volt időm leellenőrizni, de akkor is érdekes, hogy ha átállítom Egyesült Királyságra a ráta mutatást a hanstelen, akkor nem mutat sehova se mobilhívás díjat... Abba már bele se megyek, hogy ha a vezetékes ingyen van, szuper akcióban, akkor, hogy a franba lehet personal 103,448 Ft/perc nettó díja...

(#5420) foxi69 válasza andatti (#5414) üzenetére


foxi69
tag

Furákat írsz. Én elég gyakran használom angol vezetékes és mobil szám hívására a FVD-t.

pl.
+442035145xxx 00:13:24 € 0.140
+447443108xxx 00:02:26 € 0.015

[ Szerkesztve ]

(#5421) McLaca válasza andatti (#5419) üzenetére


McLaca
őstag

Az, hogy a Hanstelen nincs percdíj, nem jelenti, hogy nem lehet hívni. FVD-nél is ott vannak a UK percdíjak. Nem is értem, hogyan következtetted le csupán abból, hogy a Hanstel épp nem írt percdíjat.

http://progx.ch/home-voip-prixbetamax-3-1-1.html oldal alja.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5422) andatti válasza McLaca (#5421) üzenetére


andatti
senior tag

Bocsánat! ismét... :B :U
Nekem a hanstel volt az etalon, mert mást nem is ismertem, ami ilyen összesítő oldal lenne... a tiéd jobb, és ahogy nézem, nem csak dellmont márkák vannak rajta. (csak a nevét nem bírom megjegyezni....) A munkám miatt rengeteg emberrel találkozom és szoktam ajánlani, de sose az fvd-t, hanem az összesítő oldalt, mert ha változás lesz, nem biztos, hogy rá tudnak keresni...
Ettől függetlenül akkor is fura, hogy van main mobil és other mobil kategória. Bár amit most te linkeltél ott egységesen ír mobil percdíjat és mint láttam vagy 10 szolgáltatónál is 1 eurocent a mobilhívás angliába, nem úgy, mint nálunk, hogy csak 2 szolgáltató adja jelenleg...
Részemről lezártam, a jövőben majd a te linkedről próbálok meg tájékozódni... :) ;)

(#5423) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Freevoipdeal programmal telefonálok PC-ről és többen panaszkodnak,hogy visszahallják saját magukat vízhangzik.Erre van megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#5424) instantwater válasza andatti (#5414) üzenetére


instantwater
addikt

Ez egy akkora baromság mint ide nyékládháza, már ne haragudj, de ezt honnan vetted?
Nyár elején hívtam angol mobilt callbackkel itthonról.

Mellesleg a díjakra én a http://backsla.sh/betamax oldalt használom.

[ Szerkesztve ]

(#5425) club1 válasza Franky2Ster (#5423) üzenetére


club1
veterán

Fejhallgató-mikrofon párost használsz?

(#5426) gboszi


gboszi
senior tag

Ez az angol mobil hülyeség honnan jött? Majd minden nap beszélek haverral aki kint él. Fél eurocent/perc. Ami 1,5 Ft. Lehet hogy nem ingyen, de elég közel van hozza:) még poénkodunk is hogy olcsobban hivom őt mint Mo-n mást. És a kinti vezetékes ingyenes...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5427) Franky2Ster válasza club1 (#5425) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Próbáltam laptop-ról fejhalgató és a laptopba épített mikrofonnal és próbáltam androidos telefonnal is mindkettőnél érzékelhető a vízhang a hívott félnél az androidos telefon esetében jobban.

(#5428) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Mi történik, ha két különböző hívást indítunk két különböző készülékről, de egy kontóról (FVD)?

(#5429) club1 válasza adriankoooo (#5428) üzenetére


club1
veterán

Ha sikerül, a második hívás jóval drágább lesz.

(#5430) betyarr


betyarr
veterán

ma beugrottam médiamárkba és hirtelen ötlettől vezérelten odasandítottam a telókhoz,mondom biztosan van ez a gigaset a510 ip fón.odamegyek és örömmel tapasztaltam,hogy ott van és nem is akármilyen árban.13999 huf.na mondom magamban,mindjárt meg is veszem,hiszen a neten 14 alatt sehol sincs,micsoda akcijós vétel.már-már ott tartottam,hogy teszem a kosaramba,amikor a kisördög elkezdett a fülemben hahotázni.mondom olvasgassunk már egy kicsit a dobozon.és láss csodát: ez csak egy szimpla telefon volt,ami nem tud ip-t.
nagy meglepi lett volna,amikor otthon bontom kifelé!úgyhogy csak óvatosan,nehogy valaki bedőljön!

(#5431) adriankoooo válasza club1 (#5429) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Köszi, közben le is teszteltem!

SIP call (FUP exceeded) +3630xy 00:00:58 € 0.040

Nem vészes, de azért drágább!

(#5432) betyarr


betyarr
veterán

ha callback-el indítok hívást vezetékesre,akkor kapcsolási díj+6ft a hívás,akkor is ha még érvényben van az ingyenes kedvezmény?

(#5433) tlac válasza betyarr (#5432) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, akkor csak kapcsolási díj+3ft

(#5434) betyarr válasza tlac (#5433) üzenetére


betyarr
veterán

zsííír!

(#5435) Popeye8 válasza evrynet0 (#5406) üzenetére


Popeye8
csendes tag

miért pont e-phone-t ? ennek van havi díja

nézd meg a megafone.hu-t
1x feltöltöd 1.000 HUF-al, azonnal adnak 06 21 250 xx xx számot és nincs havi díj...
az 1.000 full lebeszélhető, nekem PAP2T-n és Samsung S2-esen ez is ful a FVD mellett.

1ik rokonnak 2 év alatt 2x 1.000 HUF feltöltés volt még van rajta kb 500 HUF, semmi havi díj :)

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#5436) evrynet0


evrynet0
csendes tag

najó de én számot akarok hordozni hozzájuk.

(#5437) Popeye8 válasza evrynet0 (#5436) üzenetére


Popeye8
csendes tag

ahm, azt nem tudom a megafone-ál van-e lehetőség...

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#5438) Greenbook válasza Popeye8 (#5435) üzenetére


Greenbook
tag

Ephone havi 99 forintért földrajzi számot kapsz.

evrynet0- Ephone számhordozás: 4.990- Ft/szám.

http://csatlakozok.atw.hu

(#5439) Popeye8 válasza Greenbook (#5438) üzenetére


Popeye8
csendes tag

pff vagyis évente kb 1.200 HUF + egyszeri 5.000
hmm, ha a telefonszám nem hoz pénzt én nem tartanám meg,
ha egy jól bejáratott szám, ami az üzleti élethez elengedhetetlen akkor oké

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#5440) evrynet0 válasza Popeye8 (#5439) üzenetére


evrynet0
csendes tag

azért vicces hogy megafone ügyfélszolgálatot felhívom és azt mondja hogy a hívott szám nem elérhető:)

(#5441) gboszi válasza Greenbook (#5438) üzenetére


gboszi
senior tag

Elvileg az van a honlapjukon, hogy ha feltöltöd 10.000 Ft-tal az egyenleged, akkor elengedik az 5000 Ft-ot:) Ez azért jól hangzik.
Más:
Olyat lehet, hogy előfizetek erre a voipra, megveszem tölük a voip adaptert és reggelek számot (hordozással) de kifele FVD-vel telefonálok? Vagy túl sokat akarok? :D

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5442) evrynet0 válasza gboszi (#5441) üzenetére


evrynet0
csendes tag

hogyne lehetne, én is azt akarom:)

A feltétele hogy az adapteren vagy telefonban be lehessen állítani több SIP accot.

(#5443) CHIPman


CHIPman
nagyúr

FVD-nél nem fordult még elő senkinél az, hogy VOIP hívás esetén(akár mobilnetről, akár WiFi-ről) nem hallja a másik fél? Nálam rendszeresen előfordul, és kicsit kínos újrahívni ilyenkor a másik felet. Callbackkel nincs ilyen gond.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5444) Greenbook válasza gboszi (#5441) üzenetére


Greenbook
tag

Teljesen járható az ötleted, én is így használom Gigaset A510IP telefonnal.

http://csatlakozok.atw.hu

(#5445) club1 válasza Greenbook (#5444) üzenetére


club1
veterán

Csak akkor fog működni a dolog, ha az adott voip szolgáltató nem egyedi firmware-t használ az adapterein.

(#5446) betyarr válasza Greenbook (#5444) üzenetére


betyarr
veterán

Teljesen járható az ötleted, én is így használom Gigaset A510IP telefonnal.

ez melyik szolgáltatónál és melyik csomag?

más:

ezt a 21-es számot mennyiért lehet hívni belföldön?hogy 21-es,ezzel jár valami hátrány?mennyire megbízható egy T-vel vagy digivel összehasonlítva?

(#5447) Greenbook válasza betyarr (#5446) üzenetére


Greenbook
tag

Ephone a bejövő hívásokra, FVD a kimenőkre.

http://csatlakozok.atw.hu

(#5448) betyarr válasza Greenbook (#5447) üzenetére


betyarr
veterán

ezt a gigasetes telót adták?vagy azt te vetted külön?
esetleg arról tudsz valamit,hogy a különböző hálózatokból mennyiért lehet 21-es számot hívni?mindenhol rendes vezetékesként kezelik?vagy van anyagi retorzió?

[ Szerkesztve ]

(#5449) Greenbook válasza betyarr (#5448) üzenetére


Greenbook
tag

A telefon saját beszerzés.
Akcióban PAP2T adaptert adnak jó áron.
21-es szám hívásáról nem tudok sok infót, esetleg annyit, hogy nem mindenhol kezelik úgy mint a többi vezetékes körzetszámot.

http://csatlakozok.atw.hu

(#5450) betyarr válasza Greenbook (#5449) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!

ha valaki tud bővebbet arról,hogy melyik hálózatból mennyiért lehet hívni 21-es körzetet,akkor ne tartsa magába!
illetve mennyire stabil a vonal?nem szakad meg?nincs vele semmi gebasz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.