Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) interstate76 válasza goop (#6950) üzenetére


interstate76
addikt

Én sem próbáltam még másikat - amikor nem megy a VOIP, akkor marad a jó öreg GSM (ha elhasználtam az FVD-s egyenlegem, akkor lehet, hogy megpróbálom az ActionVoip-ot, csak az már nem tűnik jobbnak, mint csatlakozni egy jobb fajta flottához).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6952) Zeki válasza goop (#6950) üzenetére


Zeki
nagyúr

nymgo.com
valaki innen régóta használja, soha gondja nem volt.

(#6953) goop válasza Zeki (#6952) üzenetére


goop
őstag

Nymgo accom is van. :D De az meg hangos mint az állat, és ezáltal visszhangzik is. De csak saját klienssel, másik voip klienssel jó, de az meg ugye nem megy ki voda neten a tiltás miatt, mint a nymgo sajátja, szóval egyik se tökéletes...

(#6954) interstate76 válasza goop (#6953) üzenetére


interstate76
addikt

Szóval akkor a nymgo nem saját klienssel használva wifin és témobilos neten frankó lenne?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6955) goop válasza interstate76 (#6954) üzenetére


goop
őstag

Eddig nekem nem volt vele gondom. Bár percdíjak magasabbak, mint FVD, de a minősége is jó, és a support is no1.
Ja, és van kapcsolási díj sajna, pár Ft. 2.50 ha jól rémlik.

(#6956) ÁrPi2 válasza Zeki (#6952) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

... most olvasom hogy kínálnak (pptp tipusú) VPN elérést is, ujjé, ámde hogy csak

minden 20 dolláros vagy nagyobb feltöltésre kapod és azt is az aktiválásától számítva csak 30 napra... :(((

Egyébként a hazai szolgáltatók voip-blokkolásába ez a nymgo beleesik?

Akkor mégis inkább ingyen haza pptp-vpn-ezek : pptp-t a legolcsóbb, 4megás flesmemóriával szerelt és ddwrt-támogatott "soho" router is tud.

De a tarifák és a minőségről szóló infók miatt azért érdemes lehet ezt a Nymgót választani...

(#6957) instantwater válasza interstate76 (#6947) üzenetére


instantwater
addikt

Ez android / hardveres hiba, em a FVD hibája.
A családban van egy ZTE V970 4.0.4 es Androiddal, arról bármilyen probrammal telefonálva visszhangzik, meg egyéb hibákat produkál a hívás.

Nekem THL W200 4.2 es Androiddal, bármilyen programmal jó a hívás, nem visszhangzik.

(#6958) zichie


zichie
senior tag

Eddig a legjobb hívásminőséget egy UTStarcom F1000-es sip telóval sikerült elérnem, de ez csak 802.11b wifin megy és nincs benne gsm modul. Már egy jó ideje nem használom, de elméletileg egy androidos teló tudna neki wifin osztani 3g-t.

(#6959) #79335424 válasza ÁrPi2 (#6956) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez pedig a Shibby Tomato kompatibilitási lista. Én ez alapján választok routert. Természetesen többféle vpn -képes. PPTP -t teszteltem droiddal. Pár perc volt összelőni, bár akkor nem VOIP -célból csináltam.

(#6960) gyula38


gyula38
tag

Most olvastam az előbb, hogy REENGER-ék némi finomítást eszközöltek, szerintem kilógott a lóláb az ún. havidíjmentesség ügyében. Már nem 30 napig, hanem 3 hónapig használható a feltöltés, ami ugye min. 3000 HUF. Alakul ez fiúk... :D

(#6961) #79335424 válasza gyula38 (#6960) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerinted miért? Valaki biztos felhívta rá a figyelmüket... Olvasd el a Play -en a hozzászólásokat, hátha lesz köztük ismerős! :) De ezzel a változtatással adtak a sz..nak egy pofont. Ki a túró fogja ezt használni kimenő hívásra. Hát ez még az ActionVoip -os árnak is majdnem a duplája mobilra. A vezetékesről nem is beszélve. Hogy adjam meg a számot bárkinek, ha csak 3 hónapig él. Fizessek 6 ropit évente egy 21 -es számért? Nemááá...

[ Szerkesztve ]

(#6962) charlie_hu válasza Zeki (#6905) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

ez hol jelentkezik?

percdijaknál, vagy a feltöltésnél van egy egyszeri díj?

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#6963) gyula38 válasza #79335424 (#6961) üzenetére


gyula38
tag

Ha valaki nincs így belemélyedve a voip rejtelmeibe, mint a fórumtársaink, annak ezek a percdíjak kifejezetten jónak tűnnek egy kártyás mobil előfizu után. Kb. fele a hívásdíj pl. egy Dominohoz képest. Nem kell bűvészkedni, kodeket állítgatni, benne van a G729, szerintem aki nem tudja, mi az FVD, annak tökéletesen jó lesz ez is... :) Szerintem a hívások hangminősége jobb, mintha egy Dellmont voipot használnék. Aztán, ha később kinyílik a csipa, sokan olcsóbbra váltanak majd... :DD Láttam a hozzászólást a Playen... :D

[ Szerkesztve ]

(#6964) gyula38


gyula38
tag

Szerintem sok a szerintem... :DDD

(#6965) Zeki válasza charlie_hu (#6962) üzenetére


Zeki
nagyúr

Feltöltésnél több megy nettora, így a brutto sok lesz. És az a percdíjakra is kihatása van, hiszen így a netto percdíjra rakódó terhek miatt a bruttó többe kerül.

(#6966) Murphys2


Murphys2
tag

Új infó!!

Mától elindult a Viber fizetős telefonos szolgáltatása is. Magyar vezetékest 1.4c (4.75Ft), mobilt 6.6c (22.25Ft)-ért adják. Nem valami olcsó...

(#6967) KurtCobain válasza Murphys2 (#6966) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ha a fizetős is olyan szar minőségű, mint az ingyenes, akkor nem lesz hosszú életű. :Y

Mmm'kay?

(#6968) gyula38 válasza Murphys2 (#6966) üzenetére


gyula38
tag

Honnan ez az info? Az előbb jártam a Viber honlapján, semmit nem írnak ezzel kapcsolatban...

(#6969) Murphys2 válasza gyula38 (#6968) üzenetére


Murphys2
tag

Töltsd le a legújabb android verziót. Az már támogatja a fizetős szolgáltatást. De semmi infó nincs a honlapon, én is észrevettem. Már írtam itt a Viber fórumra is, ott mindig van egy Viber alkalmazott. Ő szokott válaszolni a kérdésekre.
A honlapon az van, hogy azért vették bele most a programba, hogy ingyen el lehessen érni a Fülöp szigeteki hozzátartozókat. Azokat is, akiknek nincs VoIP elérhetőségük. De rá lehet keresni országok áraira is (Csak telefonon). Lehet, hogy a szolgáltatás még nem indult el. A franc tudja akkor. :U

[ Szerkesztve ]

(#6970) gyula38 válasza Murphys2 (#6969) üzenetére


gyula38
tag

Értem és köszi, majd letöltöm, aztán megnézem. De előbb megvárom a reakciókat az új progiról. :)

(#6971) whiskeys válasza goop (#6950) üzenetére


whiskeys
őstag

actionvoip-nál mennyi a feltöltés, s mennyi ideig lehet letelefonálni?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6972) Zeki válasza whiskeys (#6971) üzenetére


Zeki
nagyúr

Annyi mint bármelyik dellmont/betamax klónnál. 10 Euró, és évekig jó a keret.

(#6973) whiskeys válasza Zeki (#6972) üzenetére


whiskeys
őstag

kicsit drága a percdija szerintem....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6974) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Miért nem kiválasztható FVD-nél csipsimple-ben a G729 kodek? Sőt, bármit választok ki, GSM kodekkel zajlik a hívás. Codec pack lenn van.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6975) goop válasza CHIPman (#6974) üzenetére


goop
őstag

FVD-t érdemes a saját kliensével azaz mobilevoippal használni. Amúgy: https://www.freevoipdeal.com/sip itt találod a támogatott kodekeket. Én a G711U-val használtam wifin, de nem sok különbség van, a csipsimplés és a mobilevoip-os hangminőség között, amennyiben ugye jó a net alatta. 3G-n még elmegy kategória, 2G-n felejtős.

(#6976) CHIPman válasza goop (#6975) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hát ezzel nem jutottam semmivel előrébb... :D

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6977) Jamcsabi válasza CHIPman (#6974) üzenetére


Jamcsabi
tag

Nem mindegy, hogy a listában a kijelölt kodekek közül hanyadik helyen áll a G729.
Ha azt szeretnéd használni, érdemes az első helyre tenni a "lassú kapcsolatok" oldalon!

(#6978) gyula38 válasza CHIPman (#6976) üzenetére


gyula38
tag

A G729 fizetős, ameddig nem töltöd le, kettőezer valamennyiért, addig nem tudod beállítani.

(#6979) feketedini


feketedini
tag

Telenornál mostanában, ha 2 telenoros beszél egymással rendkívül rossz a hívás minősége, elhalkul, nem halljuk egymást, nem voipnál, a rendes hívásnál, ráadásul néha még meg is szakad a hívás. Más is tapasztalt hasonlót? Lehet hogy androidos teló hiba?

[ Szerkesztve ]

(#6980) interstate76 válasza goop (#6955) üzenetére


interstate76
addikt

Kösz, kipróbálom! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6981) interstate76 válasza instantwater (#6957) üzenetére


interstate76
addikt

Értem. Ez esetben hajlandó vagyok telefoncserére is, csak jó lenne tudni, hogy - a tiéden kívül - melyekkel fog hiba nélkül működni.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6982) ther


ther
aktív tag

FVD-n mióta 0.013cent a mobil hívás?

Aálírás

(#6983) club1 válasza ther (#6982) üzenetére


club1
veterán

Jó is volna annyi centért telefonálni... Tegnap még 1.2 ma már 1.3 centbe kerül egy normál mobilos perc.

(#6984) betyarr válasza club1 (#6983) üzenetére


betyarr
veterán

mégilyet!elég gyors ütemben emelik az árakat!jó lesz lassan odafigyelni... :U :U

(#6985) goop válasza betyarr (#6984) üzenetére


goop
őstag

Ja, mocskos rablók! Hungary (Mobile) Ft 3.824 Ft 4.412 :DD

(#6986) ÁrPi2 válasza interstate76 (#6981) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Pl. Jiayu G3T
Nekem amikor nincs az fvd-vel olyan szolgáltatói gond hogy azt mondják a feleim hogy ne az akvárium mögül beszéljek akkor igen jó időszakai vannak az fvd-s telefonálásnak. Többnyire nem visszhangzik.

(#6987) betyarr válasza goop (#6985) üzenetére


betyarr
veterán

ja.csak van két bibi: a kisebbik,hogy nem 10 eur-val,hanem 10.75-el kellene számolnod,a nagyobbik,pedig,hogy cca. 1-1,5 hónapon belül ez a második emelés.

(#6988) goop válasza betyarr (#6987) üzenetére


goop
őstag

Amíg 4 hónapig a vezetékest ingyen hívom, a feltöltésem nem veszik el évek alatt sem, addig engem nem igazán zavar, hogy 0.1 eurocenttel (30 fillér?) megemelték az árat. Részemről kb. 10 Ft/percig ők maradnának, persze félre értés ne essék, nem kívánom, hogy tovább emelgessék az árakat. :D

[ Szerkesztve ]

(#6989) betyarr válasza goop (#6988) üzenetére


betyarr
veterán

nyilván megéri még mindig.de ha ebben az ütemben emelgetnek,akkor már idővel nem fogja megérni a kínlódás a voip tiltás/android-os mizériák/egyéb fvd üzemzavarok miatt.

(#6990) instantwater válasza interstate76 (#6981) üzenetére


instantwater
addikt

Próbáld ki egy áhitott készülékkel egy megfelelő romon, és kiderül.
W200 on gyári rommal tuti jó.
Legalábbis nekem.

Más.
Észrevettétek, hogy telenyomor illetve a rajta futó virtuális csomagok pl digi, szeretik úgy 2-3 perc után elnémítani a hívást? Vagy csak nálam megy el mindig annyi idő után a 3G?

(#6991) #79335424 válasza instantwater (#6990) üzenetére


#79335424
törölt tag

instantwater, feketedini:
A 1011 -es Nokia óta vagyok Telenoros. Egyáltalán nem állítom, hogy náluk minden kerek lenne, de ilyesmiket nem tapasztaltam. A környezetemben sem panaszkodott senki ilyen jelenségekre, pedig a társaságban (vagyis akikkel a legtöbbet kommunikálok) szinte mindenki Telenoros. Belekóstoltam a másik két lehetőségbe is, de valahogy mindíg kiderült valami apróbetűs turpiszság, aminek a végén mégis a Telenor maradt a jobb.

(#6992) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv srácok!

Van olyan szolgáltatás ami külön vezetékes számot ad.

Mint a nordtelekom vagy mi a fene. Mert ugye itthon van hoppás telekomos csomag és az ingyen hívja a vezetékes számokat.

Mert play aruházban nem találom a mynordtelekom app-ot. Vagy csak béna vagyok :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6993) McLaca válasza club1 (#6983) üzenetére


McLaca
őstag

Milyen jó, hogy a progx.ch-n fel vagyok iratkozva a változásokra, de valahogy az FVD-ről sosem jön mail, minden másról igen...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6994) n@p@lm válasza Vangelis (#6992) üzenetére


n@p@lm
őstag

"reenger"-re keress rá.

(#6995) Vangelis válasza n@p@lm (#6994) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez jó egyébként?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6996) n@p@lm válasza Vangelis (#6995) üzenetére


n@p@lm
őstag

megmondom őszintén, nem használom.

(#6997) allfinanz


allfinanz
senior tag

Sipdiscount-nál van kapcsolási díj?
Itt a vezetékes 120 napra ingyenes, a mobil pedig 0,012 euró.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6998) interstate76 válasza ÁrPi2 (#6986) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi, amúgy is gondolkozom annak a telónak a megvételén!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6999) club1 válasza allfinanz (#6997) üzenetére


club1
veterán

Nincs. De mivel superdeal az 1 centes hívásuk, bármikor nagyságrenddel nagyobb drágulás lehet rajta, mint az FVD-nél.

(#7000) #79335424 válasza Vangelis (#6995) üzenetére


#79335424
törölt tag

Reenger = Nordtelecom = MyNordTel. Csak arra figyelj, hogy 3hónap után elveszik az egyenleg. A honlapjukon pedig az szerepel, hogy egyenleg nélkül 3 hónapig él a szám. Tehát nekem ez alapján úgy jön ki a matek, hogy 6rugó egy évre a szám. Azt nem tudom, hogy mi van utána. A kérdésemre azt válaszolták, hogy "hálózaton belül mindíg ingyenes lesz a hívás". Szép válasz, csak én nem ezt kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.