Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) solarix45


solarix45
senior tag

Másnak is gondjai vannak a Freevoipdeal bejelentkezéssel?
A webes felületen nem is tudok belépni, és a jelszó emlékeztető sem megy, azt mondja, nem megfelelő az email cím és felhasználónév páros.
A telefonos kliens belép, de aztán meg nem lép be, meg ilyenek.

(#5152) Balinov válasza solarix45 (#5151) üzenetére


Balinov
félisten

jelentem nalam siman belep.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5153) twine válasza Balinov (#5152) üzenetére


twine
addikt

+1

(#5154) rankesz válasza twine (#5153) üzenetére


rankesz
veterán

+2

(#5155) dubliboy


dubliboy
csendes tag

Nah, akkor ha jól értem, Voipdelnál nincs kapcsolási díj, csak ha callback...

Van valami más hasonló szolgáltató, ami közel ilyen percdíjjal megy és mondjuk nincs kapcsolási díj callback esetén sem?

Vagy a voipdeal helyett valami más, ami még jó lehet?

Köszönöm,

(#5156) club1 válasza dubliboy (#5155) üzenetére


club1
veterán

Callback esetében általában mindenütt van összekapcsolási díj. És az is jellemző, hogy a freevoipdeal-nél mindenütt drágább (voipyo-nál pl. 0.05 cent).
A freevoipdeal-nél a voip szolgáltatók többsége jobb, viszont drágább is.

(#5157) andatti


andatti
senior tag

nna, találtam egy bug-ot, pedig ugye közel 1 éve használom az FVD-t telefonálásra...
vasárnap hívtam egy 31-es körzetszámot, 1 csörgés, majd szünet, utána más hangon csörög tovább, nem veszik fel, később 3 csörgés és megszakad... majd találkoztam az illetővel és mondta, hogy nem volt nem fogadott hívása, pedig vagy 5x próbálkoztam... ott felhívtam rögtön (azt hittem átver) de rendesen kicsörgött...) Ma ismét hívnám FVD-n, ugyan az... számkijelzést mindkét nap változtattam, de akkor se jött össze és eleve a csörgések is furák voltak... De emiatt hívtam gsm, normál telóról, semmi gond nem volt... Korábban is hívtam 31-es telókat de azok ki voltak kapcsolva, volt géphang... De ez alapján úgy néz ki, hogy normál 31-es telót nem lehet FVD-ről hívni, mert a hívottnál ki se csöng, csak valahol máshol...
FVD-vel nincs gond, mert az utóbbi 5 napban vagy 50-80 hívásom volt...

Más tapasztalt már ilyet? Illetve ötlet?

(#5158) Zeki válasza andatti (#5157) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem szoktam hívni 31-es telókat.
Vagyis az életben nem hívtam, valszeg nem is fogok.

[ Szerkesztve ]

(#5159) vgyuri válasza andatti (#5157) üzenetére


vgyuri
őstag

Én sem tudok 31-es körzetű számot hívni, pont ugyanaz a hibajelenség mint nálad.

(#5160) andatti válasza vgyuri (#5159) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi a válaszokat. :) Esetleg egy angolos írhatna nekik a hibáról... bár nem tudom, van-e értelme. vagy aki jobban ért hozzá esetleg tudja/tudhatja, hogy mi a probléma?

(#5161) instantwater válasza andatti (#5160) üzenetére


instantwater
addikt

Én tudom. Teszkóóóóóómobííííl.
Mit vársz? :DD

(#5162) whiskeys válasza solarix45 (#5151) üzenetére


whiskeys
őstag

nálam belép

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5163) Sitib89


Sitib89
csendes tag

Úgy egy hete, vettem egy Cisco Linksys SPA-2102 ATA-t. Hibátlanul működik. A cucc a böngészöben logolja a hívások során fellépett adatcsomagok veszteségét és a csomagok hibás továbbításának számát. Mit mondjak.... soha egyetlen röccenése sem volt még az FVD-nek... Bezzeg okostelón nem egy volt azt meg kell hagyjam... Aki szidja a szolgáltatót a minősége miatt az vegye figyelembe, hogy egy hívás felépítéséhez három fél eszközeire (hardver/szoftver) van szükség, szóval nem biztos, hogy csak szolgáltató lehet a hibás!

(#5164) tlac válasza andatti (#5160) üzenetére


tlac
nagyúr

ez a tesco mobile ügyfélszolgálata, 1 hete működött (most nem próbáltam)
+36 31 3101215

[ Szerkesztve ]

(#5165) andatti válasza tlac (#5164) üzenetére


andatti
senior tag

Az ok, és köszi, de nem szólhatok nekik, hogy ejnye, no, miért nem lehet magukat felhívni FVD-ről... kísérletezni pedig ott az ismerős száma, illetve van más is, aki használ ilyet és tudom a számát... De még egyszer köszi, majd lehet őket is felhívom próbából... :) ;)

(#5166) Slem válasza McLaca (#5126) üzenetére


Slem
tag

A skype ugyanúgy el-elromlik mobilneten, ha nincs sávszélesség. Sőt...

(#5167) McLaca válasza Slem (#5166) üzenetére


McLaca
őstag

Szerintem ezt nem nekem szántad. :DDD

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5168) dubliboy válasza club1 (#5156) üzenetére


dubliboy
csendes tag

És a 2 VOIP közül melyik a jobb? A Freevoipdeal?

A voipyo jobb szolgáltatású, mint a freevoipdeal? Mert árban ugyanaz, ha jól nézem, csak a free percek nincsenek.. :) Ugyan úgy van számkijelzés, ugyan olyan egyszerű, mint a fwd? :) A hangminősége, stb?
Ja, és feltölteni hány euroval lehet? Nem találtam hirtelen, gondolom, ahhoz be kell regelni? :)

Más: Mennyibe kerül( Hány cent) FWD-nél a kapcsolási díj, callbacknél?

És hogyan kell kiszámolnom egy hívást? Engem visszahív..
Van egyeszer percdíj nekem + egyszer a másik félnek + kapcsolási díj az egyszer vagy kétszer?

Bocs a sok kérdésért.

(#5169) McLaca válasza dubliboy (#5168) üzenetére


McLaca
őstag

Minőségben nem igazán van különbség, lévén, hogy ez ugyanaz a szolgáltató klónozva sok néven. Használtam már drágább és olcsóbb VoIP szolgáltatót, ugyanúgy hullámzó volt a minőség, attól függ, épp milyen útvonalat sikerül kifognod, de ez csak annyit jelent, hogy időnként kicsit tompább, vagy kásásabb a hang, de abszolút érthető.
Callbacknél a költség egy kapcsolási díj, aztán percenként dupla percdíj. 3,9 cent a kapcsolási díj.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5170) TOZ válasza Sitib89 (#5163) üzenetére


TOZ
addikt

Anyósomék egyik éve tolják voipon egy Fritzbox segítségével. Soha, de soha nem voltak gondjuk vele. Atomstabil.

(#5171) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

FWD-nél van accountom. Van egy 31-es és egy 70-es számom.. Na most, beregeltem magyar címmel a 31-es számot anno...

Most van egy amcsi címem.. mi van, ha ezt a reget törlöm, majd beregelem az USA címmel a 31-es és 70-es számot is?
Működhet? :) És akkor nem kell csak 10eur-t fizetnem feltöltéskor?

Vagy ugyan azt a számot nem engedi már külföldiként beregelni, ha törlöm a reget sem?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#5172) Zeki válasza evko (#5171) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem engedi.

(#5173) andatti válasza evko (#5171) üzenetére


andatti
senior tag

Én úgy csináltam, hogy tavaly ősszel még magyar reg volt, utána év elején jött az amerikai címmel az újabb reg, de a fiókot nem töröltem, csak a regelt telefonszámokat, biztonságból, utána csináltam meg a másik fiókot, ahova ugyan azokat a telefonszámokat regeltem be és semmi gondom nem volt... sőt. Egy ismerősnek segítettem és elrontottam az amcsi címes reget, töröltem az accuntot, csináltam másikat, de hiába töröltem előtte azon a néven nem engedett, így másik nick-et kellett választanom, pedig ott is be volt regelve 3 telefonszám... és az újnál is 2 számot megint, ami megegyezett az előzővel... de akkor már rendesen csináltam mindent és nem volt gond, a fizetés is normál kártyáról ment...

Szóval nem kéne, hogy gondod legyen... :)

(#5174) Zeki


Zeki
nagyúr

Akkor beírom mostani hívásom:
4perc 44 másodperc SIP hívás, iLBC kodek
Bejövő adatforgalom: 0.89 MB
kimenő adatforgalom: 0.87 MB
Tehát összes adatforgalom:1.76 MB

(#5175) Gerasz válasza Zeki (#5174) üzenetére


Gerasz
aktív tag

A Freevoipdeal támogatja az iLBC kodeket?

Az Fvd Linksys céleszközzel jól működik, de az Androiddal meggyűlt a bajom. Nálam a mobilevoip használhatatlanul halk, Csipsimple-ben némi erősítéssel és a hangerő beállítások szoftveres kezelésével sikerült elfogadható hangerőt kicsikarnom. Így viszont a hívott panaszkodik a minőségre. Csak a honlapjuk szerinti támogatott kodekeket állítottam be (kivéve az újabban fizetős G729-et). Ti melyikeket használjátok, milyen egyéb beállítást javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#5176) Zeki válasza Gerasz (#5175) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, nekem a Nokia E52 telefonomon van egy gyári nokia sip kliens, azzal mükszik.
Igazándiból ezt használom, nem a mobilevoipot.

(#5177) barpici


barpici
csendes tag

Nekem az FWD minden programban nagyszerűen működik. Sőt, érdekes módon a MobileVOIP programban nekem nem halk, hanem nagyon hangos, a többi programban tökéletes a hangszín. Nem voltak eddig rossz minőségű hívásaim, nem kellett ismételni stb. Nem állítottam még kodeket, telefonáltam azzal ami volt.
Viszont a hang késése néha idegesítő tud lenni. Mivel lehet ezt a minimálisra redukálni, kodek, apk?

[ Szerkesztve ]

(#5178) club1 válasza barpici (#5177) üzenetére


club1
veterán

Nálam a késés egyértelműen a használt internet technológiától és a hardvertől függ: Optikai bérelt vonalon ATA adapterrel nagyon figyelni kell, hogy észrevehető legyen, mobilneten gyengébb teljesítményű telefonnal pedig határozottan zavaró.

(#5179) McLaca válasza club1 (#5178) üzenetére


McLaca
őstag

Én úgy tapasztaltam, hogy a késés a hívott irányából nagyobb, vagyis onnan zavaróbb, a hívótól a hívott felé a késés minimális, a GSM hívásénál nem, vagy nem észrevehetően nagyobb.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5180) otps válasza vgyuri (#5129) üzenetére


otps
aktív tag

Szóval a mindig friss verziót javasolod. Oké. Csak mert voltak itt a fórumban, akiknek frissítés után nem működött annyira, mint a korábbi verziókkal. Nekem is van, hogy a hívott fél nem hall semmit. Ha a windows-os appból hívom, azzal még sosem volt gond.

(#5181) otps válasza instantwater (#5128) üzenetére


otps
aktív tag

És igen, az Android egy amerikai termék, és mivel ott töredéke a mobilnet ára az itthoninak, ez az igény fel sem merült.
Tehát azt mondod, hogy azért, mert amerikai fejlesztés csak a hazai piacra szánták, az fel sem merült, hogy világuralomra törjenek vele? Okay. ;) (Érdektelen fun fact: ha megnézel egy Google keynote-ot, szinte mindenki indiai a színpadon.;))

A harmadik világban pedig megfizethetetlenül drága a mobilnet, szóval ott be sem kapcsolják...
Nem feltétlenül drága. Forrás: Vodafone India.

[ Szerkesztve ]

(#5182) evko


evko
aktív tag

Köszönöm!

Most, hogy már magyar címmel voltam regelve, nem dob be USA címet, választási lehetőséget.
Ilyenkor csak az új reg használ? :)
Vagy mit lehet ilyenkor tenni?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#5183) Zeki válasza evko (#5182) üzenetére


Zeki
nagyúr

új reg.

(#5184) einstein5


einstein5
csendes tag

Esetleg valaki tudna segíteni nekem freevoipdealerrel kapcsolatban? Eddig minden működött, de mára ezt írja, ha hívni szeretnék valakit: (voip the other party ended the call)
Mi lehe a gond?
üdv

(#5185) einstein5


einstein5
csendes tag

2 db acc van a családban más néven. Lehet ez a gond?

(#5186) Zeki válasza einstein5 (#5184) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem találkoztam még ilyennel.

(#5187) einstein5 válasza Zeki (#5186) üzenetére


einstein5
csendes tag

Én is csak külföldi oldalakon láttam.
Elvileg ilyenkor semmi válasz nem érkezik tőlük és annyi. Szerintem blokkolták, mert 2 accom van, és ez talán nekik gyanus.
üdv

(#5188) instantwater válasza einstein5 (#5187) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem is 2 accom van, bár egyszerre csak egyet használok.

(#5189) einstein5 válasza instantwater (#5188) üzenetére


einstein5
csendes tag

Esetleg segítenétek átfordítani nekem angolra? Írták hogy angolúl küldjem el az üzenetet. Pl azt hogy:
Ma reggel óta ezt az üzenetet kapom, ha hívni szeretnék valakit: (voip the other party ended the call)
köszönöm

(#5190) einstein5


einstein5
csendes tag

Még az is lehet a gond, hogy a barátnőm nevén van a paypal. A másik meg anyámén. A regbe meg a sajátom írtam.
üdv

(#5191) McLaca válasza einstein5 (#5190) üzenetére


McLaca
őstag

Letojják szerintem, hogy hány accountod van, FVD-nél nekem is kettő, egy EU-s, egy meg USA címmel, utóbbit használom most. De van még CallingCreditnél, VoIPYo-nál, CallPirates-nél és mindegyik élő és mindegyikben ott a hitelesített telefonszámom.
Egyébként hol kapod ezt az üzenetet? Milyen eszközön, milyen szoftverrel? Minden szám (mobil és/vagy vezetékes) esetén, vagy csak egy konkrét számnál?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5192) einstein5 válasza McLaca (#5191) üzenetére


einstein5
csendes tag

A freevoipdealer windowson programján írja. Az androidos telefon mobile voip programján pedig (service was temporary unavailable) ezt írja. Eddig napi 50percet lebeszéltem, csak mátol nem működik se gépen se telón. A másik acc az megy, csak azon már nincs pénz. Ezen viszont még több mint 7 euró van.

(#5193) einstein5


einstein5
csendes tag

Igen
Minden számnál ezt írja reggel óta: voip the other party ended the call
Egyből amint hívnék valakit a gépről.

(#5194) andatti válasza einstein5 (#5192) üzenetére


andatti
senior tag

ilyen angol szöveg nekem is volt már, de olyankor kis szünet után újrahívtam az adott számot, volt, hogy nem sikerült, de előbb utóbb igen... Igaz, nem sokszor botlottam még bele, de előfordult már mindegyik. max. 5 perccel később beszéltem azzal, akivel akartam. De én ezt nem rovom fel hibának, gsm vonalon is van, hogy várnom kell...

(#5195) einstein5


einstein5
csendes tag

Kár hogy nekem már reggel óta ilyen. Sajnos nem úgy néz ki mint ami működni fog.

(#5196) whiskeys válasza einstein5 (#5185) üzenetére


whiskeys
őstag

szerintem nem gond.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5197) vgyuri válasza einstein5 (#5195) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbálj ki másik programot, másik operációs rendszert (pl. Android), hátha valami program hiba van.

(#5198) einstein5 válasza vgyuri (#5197) üzenetére


einstein5
csendes tag

Próbáltam 2 fajtát is. De a másik accounttal menne, csak azon már nincs pénz. Szóval nem hiszem hogy progi hiba.

(#5199) McLaca válasza einstein5 (#5198) üzenetére


McLaca
őstag

Ezt wifin keresztül nézted? Mármint telón is wifin át, vagy ott mobilnettel?
Egy IP cserét kéne megpróbálni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5200) McLaca


McLaca
őstag

FVD-vel másnak sem megy át a hívószám vezetékes számra? Már aki ki tudja próbálni...
Két FVD accountommal néztem, egyikkel sem jó. A CallingCredit accountommal átmegy gond nélkül. Ill. a kicsengés is fura, megint nagyon gyorsan "kapcsol" és a berregő hang hallatszik, de ekkor a hívott szám még nem csörög, rá pár mp-re kezd el csörögni a hívott, de ekkor nálam is megváltozik a kicsengés hangja. CallingCreditnél ilyesmit nem tapasztalok.

Ill. még valami: hatalmas, több, mint 1mp-es a hang késése...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.