Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) McLaca válasza adriankoooo (#5500) üzenetére


McLaca
őstag

Úgy érted, felhasználónévvel a feladó a felhasználóneved, vagy egy akármilyen külföldi szám?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5502) andatti


andatti
senior tag

Csak érdekességképpen, egy másik IP-PBX ha jól értelmeztem ez már 30 vonalat is kezel,
" It can handle up to 30 IP or Analog phone extensions, and once you install a VOIP Software (requires 1 GB Flash Card not included) you can use its user-friendly online interface to easily configure IVR menu, Call Groups, Voicemail, Conferencing and more! Connect up to 30 Analog / IP / Soft Phones" - persze lehet, megint hséget írtam... és csak 30 eszköz? :)
igaz, csak cégnek érheti meg, mivel 100$+60$ szállítási díj...

[ Szerkesztve ]

(#5503) Zeki


Zeki
nagyúr

A speedshopnál most ez valóban olcsó, és voipozni tökéletes.
Samsung S5360

(#5504) adriankoooo válasza McLaca (#5501) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Igen, ha a felh. nevet választom, akkor az jelenik meg mint küldő.

[ Szerkesztve ]

(#5505) Greenbook válasza andatti (#5502) üzenetére


Greenbook
tag

Jól olvasod. 30 vonal és 30 eszköz kapcsolható rá.
Ez tulajdonképpen csak egy hagyományos értelemben vett telefonközpont vas, program, CF kártya és memória nélkül.
Az eszközön futtatható PBX Software beállítása nem igazából nélkülözheti egy ezzel foglalkozó szakember közreműködését.
Ez a készülék nagyjából hasonló képességekkel rendelkezik, bár "konyhakészebb" verzióban.

:R

[ Szerkesztve ]

http://csatlakozok.atw.hu

(#5506) Jamcsabi válasza Zeki (#5489) üzenetére


Jamcsabi
tag

Ma több alkalommal én is hasonlóképpen jàrtam 3G hálózaton: nem hallottam a hívott felet, se csörgést. (pedig fogadták a hívásom)
Arra gyanakszom, hogy az ilbc kodek miatt volt. Lehet, hogy mégis megvan az oka, hogy nincs a támogatott kodekek között a fvd-nél...

[ Szerkesztve ]

(#5507) McLaca válasza Jamcsabi (#5506) üzenetére


McLaca
őstag

Ha tényleg nem támogatnák, nem is épülne fel a hívás (Nymgo-val kipróbáltam, az csak azokkal a kodekekkel megy, amik ott vannak az oldalán, a többinél el sem indul a hívás SIP-en), ill. amikor probléma van, akkor nekem PCMU/A kodekkel ugyanúgy szarakodik, csak jobb hangminőségben. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5508) csipuka válasza McLaca (#5507) üzenetére


csipuka
senior tag

Nekem sem ment ilbc-vel a hivas csipsimple-ben. Visszatettem egy regebbit amiben meg megvan a g.729 es azzal faja.

(#5509) mytrashsamu válasza andatti (#5474) üzenetére


mytrashsamu
csendes tag

Itt olyannal nem talalkoztunk, aki hasznalta volna a "nem 21-es" foldrajzi szamat kulfoldon. Csak olyannal akinek az " ismerose" hasznalja az 1-s Bp-i szamat....a ketto pedig sajnos nem feltetlenul ugyanaz.
En a korabbi sajat peldamon okulva garantalom, hogy pl. az Ephone-nal regisztralt foldrajzi szammal kulfoldrol nem tudtok reggelni az Ephone serverre, mert tiltva van....itthon viszont barmilyen foldrajzi regiobol lehet reggelni a serverukre, nem kell a valos foldrajzi korzetben tartozkodni.
Mas szolgaltatonal persze lehet mas a helyzet.
En vegul feladtam es az ingyen is elerheto Neophone-os 21-s szamnal kotottem ki, mivel ennel a szolgaltatonal - elteroen pl. a FreeVoipDeal-tol, vagy mas Dellmont klienstol - a userek befizetes / feltoltes nelkul is gond nelkul tudjak egymast hivni a szolgaltaton belul. Igy befele Neophone-t hasznalok, kifele altalanos magyar szam hivasara FVD-t.
Fentiek elsodlegesen a magyarorszagrol torteno olcso kulfoldi elerhetosege(me)t szolgaljak.

(#5510) McLaca válasza csipuka (#5508) üzenetére


McLaca
őstag

Na, utolért engem is az "ufós" hiba... És kodek csere tényleg orvosolja, ill. két SIP profilom van, az egyikben iLBC kodek volt, a másikban PCMU, utóbbival nem volt gond, csak az ugye kicsit sokat forgalmaz.
Akkor egyelőre G729, bár a minősége nem olyan jó, mint az iLBC-é, akadozásra is hajlamosabb lehet, ami 3G-n sokat számíthat, de ez van. A Nymgo meg eleve nem támogat mást alacsony sávszélességű kodekből.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5511) Greenbook válasza mytrashsamu (#5509) üzenetére


Greenbook
tag

"En a korabbi sajat peldamon okulva garantalom, hogy pl. az Ephone-nal regisztralt foldrajzi szammal kulfoldrol nem tudtok reggelni az Ephone serverre, mert tiltva van..."
Ez nem minden országra/külföldi internet szolgáltatóra lehet igaz, mivel jelenleg is van használatban ( :D ) Németország területén 1-es Budapesti telefonszám.
:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#5512) Jamcsabi válasza McLaca (#5510) üzenetére


Jamcsabi
tag

Kár, hogy a G729 kodek fizetős. A régi verziójú CSipSimple (amibe még integrálva van) meg elég "instabil" Android 4.1 rendszeren. :(

(#5513) CHIPman válasza Zeki (#5489) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nekem mióta megvan a FVD accom(kb július eleje), van olyan, hogy ha voippal hívok valakit(wifi/3g mindegy), én hallom, de ő nem. Callbacknél nincs ilyen gond. Mi lehet?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5514) Jamcsabi válasza CHIPman (#5513) üzenetére


Jamcsabi
tag

MobileVoip-pal vagy SIP klienssel hívod?

(#5515) CHIPman válasza Jamcsabi (#5514) üzenetére


CHIPman
nagyúr

MobileVOIP

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5516) Jamcsabi válasza CHIPman (#5515) üzenetére


Jamcsabi
tag

Futtass le vele egy diagnosztikát, hogy mindent rendben talál-e!

(#5517) Zeki


Zeki
nagyúr

Nem is olyan régen, ennyiért csak valóban nagyon gagyi noname ócska teló volt.... most itt a ZTE, ami már nem csak VOIP-ra jó!
76.5 USD ZTE V889S

(#5518) CHIPman válasza Jamcsabi (#5516) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Megtörtént, semmit nem talált.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5519) instantwater


instantwater
addikt

Hoo, előbb véletlen mobilnetet kapcsoltam wifi helyett, és sikeresen lebonyolítottam egy rövid hívást lassított mobilnettel.
Létezik ilyen? :D

[ Szerkesztve ]

(#5520) McLaca válasza instantwater (#5519) üzenetére


McLaca
őstag

Létezik. De ha a hívottat megkérded, szerintem azt fogja mondani, hogy volt egy-két akadás. De az GSM-en is van. Sanda gyanúm, hogy T-s mobilnettel történt és mobilevoip progival.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5521) CHIPman válasza instantwater (#5519) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én már telefonáltam gond nélkül 15 percet is úgy. Ha egyszer elkapja hogy hall a másik fél is, akkor nekem nem szokott gond lenni.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5522) allfinanz


allfinanz
senior tag

Van olyan voip szolgaltato, ami tamogatja a G.722-t es olcso mobilra is?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5523) McLaca válasza allfinanz (#5522) üzenetére


McLaca
őstag

A betamax klónok biztosan nem és a Nymgo sem. Viszont a G711 szintén PCM, hasonló bitrátával és minőséggel bír, az viszont megy mindkettőnél.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5524) instantwater válasza McLaca (#5520) üzenetére


instantwater
addikt

Telenor Klikkel történt, ami már lassítva van, és mobilevoippal igen :-)

Hívás után vettem észre, hogy mobilnetet kapcsoltam wifi helyett :-D

(#5525) vgyuri


vgyuri
őstag

Az első hsz-ban a Tesco Mobile szerepel, mert havi 10 mbyte-ot ad ingyen, A Blue Mobile-nál havi 15 mbyte jár 6x30 napig, ez minimum 30 perc voip-ra elég. Náluk van havi 90 forintért 33 és 133 mbyte mobilnet is 2-2 hónapig, váltogatva szinte mindig ennyibe kerül a net, ha lassítva is használható, akkor nem kell a Telenor sim-eket vásárolni.

Új virtuális mobilszolgáltató jön: Mobilszolgáltató lesz a MOL "A részleteket valószínűleg hétfőn hozza nyilvánosságra a MOL". Remélem náluk is lesz hasonló 90 forintos net.

(#5526) CHIPman válasza instantwater (#5524) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A telenor 300kbitre lassít, azzal még korlátozottan netezni is lehet. Én 32kbittel telefonáltam.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5527) McLaca válasza CHIPman (#5526) üzenetére


McLaca
őstag

A kicsi csomagokban 32kbit-re lassít, és korábban volt róla szó, hogy szinte használhatatlanra korlátoz, de úgy látszik, ezen változtattak. T-nél a 32kbit bőven van 36-40 is időnként, tapasztalatom szerint.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5528) CHIPman válasza McLaca (#5527) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mik a kicsi csomagok? Egy olyan személynek, akivel napi kapcsolatban vagyok, 100MB-os nete van havi 1000-ért, és GB-okat forgalmaz, mert 300kbiten még facebookon a képeket is simán betölti.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5529) McLaca válasza CHIPman (#5528) üzenetére


McLaca
őstag

A kártyásoknál, nagyjából az 1GB alatti csomagoknál ennyinek kéne lenni, a nagyobb csomagokban meg 128kbit, legalábbis ezek az utolsó infóim. Mobilról vagyok, meg időm se nagyon van rá meló közben, hogy megnézzem a telenor oldalán, de anno mintha pletykáltak volna arról, hogy nem is korlátoz a telenor a limit elérése után sem, aztán pár hónapja arról, hogy ezt elkezdte a telenor, elég radikálisan... Szóval nem tudom, most akkor mi van, ászf-et kéne olvasni. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5530) instantwater válasza CHIPman (#5526) üzenetére


instantwater
addikt

Tuti, hogy nem 300 kbit.
Market is nyögve tölt be.

(#5531) betyarr


betyarr
veterán

No megjött a gigaset a510 ip teló.könnyen konfigolható és tökéletesen működik a fvd-vel!nincs se akadás,se visszhang,se fura kicsörgések,csak a jól érthető beszéd a vonal mindkét végén.
ajánlom mindenkinek!

(#5532) Greenbook válasza betyarr (#5531) üzenetére


Greenbook
tag

:C mintha hasonló szavakkal ajánlottam volna... :R

http://csatlakozok.atw.hu

(#5533) betyarr válasza Greenbook (#5532) üzenetére


betyarr
veterán

és milyen igazad volt! :K

(#5534) instantwater válasza betyarr (#5531) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt nem értem.
Ugynaúgy egy szoftver fut rajta.
Mitől tud ez jobb minőséget teremteni mint egy 4magos telefon?

(#5535) g0dl válasza instantwater (#5534) üzenetére


g0dl
addikt

Ezen csak a célszoftver van. Nem hullámzik a fű az animált háttéren, nem megy a jelentés a PRISM-en, nem csücsül a háttérben a f@szbúk, a viber stb. Egyáltalán semmi felesleges nincs rajta.

(#5536) dubliboy


dubliboy
csendes tag

Sziasztok!

0640-es számot hogyan tudok hívni? FVD-m van, de azzal nem lehet.
Olyan kellene, amire nem kellene újabb 10 eurot költeni.
Csak 0640-es szám van, sajnos más alternetív szám nincs.
Köszönöm

(#5537) Zeki válasza dubliboy (#5536) üzenetére


Zeki
nagyúr

SEHOGY!

Melyik szolgáltató 0640-ese?
Hátha valaki tudja a vezetékesét.

(#5538) evrynet0


evrynet0
csendes tag

nekem gigaset c610 van, az 510 is tud smst?

valahogy belehet konfigolni FVD-t smst teloba?

(#5539) vgyuri válasza dubliboy (#5536) üzenetére


vgyuri
őstag

Én úgy derítettem ki a vezetékes megfelelőjét, hogy normál mobillal felhívtam, és megkérdeztem. Jó esetben 1 percen belül meglett a szám, érdemes nem 9-17 között hívni ezeket, hogy ne sokat daloljon. De pl. 185-nek nem tudta az üsz-os, mert szerinte így is olcsón hívom, minek nekem a vezetékes szám.

(#5540) g0dl


g0dl
addikt

A dolláros árakat miként lehet elérni?
Ha a címet megváltoztatom, az nem elég.

(#5541) Zeki válasza g0dl (#5540) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gondolom usa IP-ről.
Miért kell neked dolláros ár?

(#5542) g0dl válasza Zeki (#5541) üzenetére


g0dl
addikt

Csak tesztelni kéne, és egyszerűen $10<10€

(#5543) betyarr válasza betyarr (#5531) üzenetére


betyarr
veterán

már csak jó lenne tudni,hogy a beérkező hívások blokkolásánál hogyan lehet a rejtett számról beérkező hívásokat letiltani...

(#5544) andatti válasza g0dl (#5542) üzenetére


andatti
senior tag

1. A szolgáltató, (pl. fvd) oldalán át lehet állítani a percdíjakat úgy, hogy dollárban mutassa.
2. Ha 10 dollárral akarod feltölteni 10 euró helyett, akkor akár hanstel-ről, esetleg szolgáltató oldalán, vagy rákeresve amerikai viszonteladóknál tudod. 10$ egyenleg 12$-ba kerül...
3. A percdíja dollárban is ugyan annyi, mint euróban, 1x kiszámoltam és 0,02 Ft-ra jött ki az eltérés...

4. szerintem felesleges spórolni a feltöltéssel, mert nem sokat nyersz vele, max. 400-500 Ft-ot. (mert emlékeim szerint dollárban csak viszonteladónál tudod tölteni.) Euróban pedig (EU-n kívüli cím esetén) nincs áfa se és közvetítői haszon se rajta... 3285 Ft-ba került nekem a 10 euró, 10 dolláros töltés pedig kb. 2800 Ft...
5. 1000 perc, kontra 700 perc, vagy 750 perc, euró, vagy dollár feltöltésnél a különbség...
(ha hülyeséget írtam, majd javítotok...) :) :DD

6. De, ha "dolláros árakat" úgy értetted, hogy usa-n keresztül vagy kíváncsi a dolgokra, akkor katt a linkre.

[ Szerkesztve ]

(#5545) csipuka válasza Zeki (#5541) üzenetére


csipuka
senior tag

Sajnos USA IP-rol is csak euro-ban lehet fizetni :(

(#5546) instantwater válasza g0dl (#5542) üzenetére


instantwater
addikt

Most ötlött fel a gondolat, hogy amikor feltöltök 10 eurót, utána a mobilevoip progi 10 dollárt ír ki.
Ilyen lehet, vagy hülye vagyok?

(#5547) betyarr válasza instantwater (#5546) üzenetére


betyarr
veterán

nekem eur-t mutat.

(#5548) Zeki válasza instantwater (#5546) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hülye vagy, Euróban tart nyilván.

(#5549) mytrashsamu válasza Greenbook (#5532) üzenetére


mytrashsamu
csendes tag

Anno engem is meggyoztel es most mar nalunk is megy egy ilyen keszulek. Hiba nelkul teljesit :R

Az Ephone - foldrajzi szam temat pedig rovidesen tesztelem tovabbi orszagokban... Visszajelzek majd :D

[ Szerkesztve ]

(#5550) instantwater válasza Zeki (#5548) üzenetére


instantwater
addikt

Megnéztem, tényleg rosszul emlékeztem :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.