Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) instantwater válasza andatti (#6648) üzenetére


instantwater
addikt

Pbxessel VINYÓT?????
Mivaaan? :-D

(#6652) instantwater válasza pinnacle (#6643) üzenetére


instantwater
addikt

Services/VPN
Ott PPTP Server vagy OpenVPN szerver.
PPTPt egyszerűbb belőni, kezdd azzal.
Hogy a chap secrets mezőbe mit kell írni azt googlezd ki, mert pontosan nem tudom: ddwrt pptp vpn setup.
Az openvpn komolyabb, viszont sokkal nehezebb beállítani és ha a pptp is elég akkor minek dolgozunk feleslegesen?

DNS1 8.8.8.8
DNS2 8.8.4.4
google DNS szerverek.

client ip: 192.168.0.2 vagy 10.10.10.10 de itt többet is meg lehet adni, a formátumot, hogy mivel kell elválasztani őket, guglizd ki.

[ Szerkesztve ]

(#6653) sumsang válasza gyula38 (#6647) üzenetére


sumsang
aktív tag

(#6641) after_eight
A külföldön hívott magyar SIM kari minden esetben roamingot fizet.
Akkor is, ha külföldön a magyar SIM karival callback hívása történik.
A callback mindkét hívottja külföldön tartozkodik magyar SIM karival, akkor mindkét fél fizeti a roaming díjat. A hívásköltségei természetesen a hívónak 2x magyar mobilhívásnak minősülnek + callback díj .

(#6647) gyula38
A fonio szerverén, amin keresztülmegy a hívás úgy van beállítva a dialplanjuk, hogy amikor a 06-ot tárcsázod +36 azonos lesz a 06-al. Ezzel megpróbálják leegyszerűsíteni a Mo.-i hívásokat
<+36:06>xxxxxxxxS0>
pl. ha valaki mondjuk az 1-es (bp-i) körzetben használja a földrajzi tel.számát, akkor annál a dialplan így néz ki <+361:061>xxxxxxxSO>
tehát ebben az esetben nem kell körzetszámot sem tárcsázni.
Elméletileg pillanatok alatt be tudnák állítani a dialplant a +36-os hívás lehetőségére is.
Viszont, ha ATA-n keresztül haszálod a foniot, akkor Te is be tudod állítani. Mobilos/CsipSimple párosra sajna nem tudok lehetőséget.

(#6648) andatti
A pbxes-hez nem kell külön hardver, A pbxes-nek ott van értelme, ha van egy voip telefonod, vagy egy tel.vonal kezelésére alkalmas ATA készüléked. Tehát egy telefonon szeretnéd a hívásokat fogadni és indítani. A pbxesnek az a lényege, hogy létrehozol egy saját tel.központot, amin keresztül a telefonodra irányítja a hívásokat és azon keresztül hívni is tudjál.

[ Szerkesztve ]

(#6654) instantwater válasza sumsang (#6653) üzenetére


instantwater
addikt

Csipsimple:
settings/filters/FIÓKNÉV hozzáadsz egy új REWRITE szabályt, átíratod a +36 al kezdődőket 0036 ra és helló :-)

(#6655) sumsang válasza instantwater (#6654) üzenetére


sumsang
aktív tag

Próbáltam az előbb a Szűrő/Szám elején/Megegyezik
de nem tudom, mi lehet a CSS-nek a dial beállítása illetve a behelyettesítési forma.

(#6656) instantwater válasza sumsang (#6655) üzenetére


instantwater
addikt

Az lehet, hogy bugos, és csak a bepötyögött szám hívásánál írja át, a teoefonkönyvből nem...
Akkor viszont keress egy programot ami átírja a telefonkönyv bejegyzéseidet, de azzal csak óvatosan.
Amúgy miért használsz foniot kifelé?

(#6657) Gerasz válasza pinnacle (#6643) üzenetére


Gerasz
aktív tag

1. Készítesz egy DDNS fiókot, beállítod a Setup/DDNS fülön.
2. Services/VPN fülön engedélyezed a PPTP servert,
3. Server IP a router belső IP-je (alapértelmezetten 192.168.1.1)
4. Client IP-nek megadsz egy tartományt, amit a DHCP szerver nem oszt ki, pl 192.168.1.2-99
5. CHAP-secrets mezőbe írod a felhasználónév-jelszó kombókat az alábbi formátumban a szóközökre figyelve:
felhasználó * jelszó *
6. ennyit valószínűleg elég kitölteni, már csak be kell állítani a VPN-t a telefonon, hostként a ddns címét megadva.

(#6658) instantwater válasza Gerasz (#6657) üzenetére


instantwater
addikt

Pontosan :-)

(#6659) sumsang válasza instantwater (#6656) üzenetére


sumsang
aktív tag

Nem nekem kell, csak Gyulának válaszoltam a "(#6647) gyula38" hsz-re

(#6660) pinnacle válasza instantwater (#6652) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi instantwater, Gerasz! Remélhetőleg a szolgáltatók is olvassák a topicot, és legalább a MobilVoipot meghagyják. :D Egyébként szerintem főleg a Viber-el, WhatsApp-al van gondjuk. Kíváncsi lennék, hogy a MobileVoip, CSipSimple mennyire van elterjedve.

(#6661) gyula38


gyula38
tag

Köszönöm szépen a hozzáértő tanácsokat, megnézem majd ezt a beállítást a CSIPSimplében, Egyébként csak mobilról használom az Ephone-t, meg a Fonio-t is. Vezetékesnek itt a Digi, az ősrégi Matáv számommal, amit már többször hordoztam, mindenki ezt ismeri, ill. melóügyileg is használom. A bejövő vezetékes hívásokat átirányítom ezek valamelyikére, hogy napközben is elérhessenek occsóér... :DD Van egy réteg, aki szívesebben hív 061-en, mint mobilon. :) Most próbaképpen használom a Fonio-t, ami kifelé híváskor picit olcsóbb mobil irányba. Azt vettem észre, hogy nem olyan kényes az IP címre, mint az Ephone, SurfEasy-n keresztül is tudom használni hívásra és fogadásra egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#6662) instantwater válasza pinnacle (#6660) üzenetére


instantwater
addikt

Lehet, hogy a viber nagy érvágás neki, de szerintem a mobilevoiptól még jobban f.snak, mert ott elég csak az egyik félnek net. Szép csendben letiltják mielőtt elkezdene széleskörben ismertté válni. Gondolj bele, a vibernél el lehet adni két netcsomagot...

(#6663) instantwater válasza gyula38 (#6661) üzenetére


instantwater
addikt

Hogy irányítasz át vezetékest? És mire? És kinek olcsó? Nemértem :-D

(#6664) gyula38 válasza instantwater (#6663) üzenetére


gyula38
tag

Na szóval... A vezetékes számom átirányítom valamelyik szolgáltató (Ephone, Fonio) vezetékes számára. Ha munkaügyben hívnak otthon, menetközben a mobilomon csörög, a nyugdíjas mama pedig meg van nyugodva, hogy nem kell a méregdrága 30-asomat hívnia... :DD Így mindenki nyugodt és én sem maradok le a munkáról... :K Ezért lényeges nekem az, hogy vezetékes számon is mindig elérhető legyek. :K

[ Szerkesztve ]

(#6665) gyula38 válasza instantwater (#6654) üzenetére


gyula38
tag

Heuréka! :DD Végre sikerült beállítani a CSIPSimplében az előhívó váltást, instantwater szaktárs instrukciói alapján, tehát a Fonio 06-tal tárcsáz... :DD :R

(#6666) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogyan lehet letölteni a a mobilos alkalmazást mert nekem hibát ír ki. Ugye arra a telefonra kell tölteni amin használni akarom és írta hogy sms kapok valami letöltő linket. Ennek hogy van a menete ha sikerül letölteni akkor telepíteni kell? És még olyan kérdésem lenne hogy nekem van már egy pc alkalmazás annak a mobilos alkalmazásban tudom használni az egyenlegét? köszönöm a segítséget

(#6667) sumsang válasza gyula38 (#6665) üzenetére


sumsang
aktív tag

Írd le légyszíves, hogy sikerült, mit és hová írtál? :F

[ Szerkesztve ]

(#6668) sumsang válasza vadasz70 (#6666) üzenetére


sumsang
aktív tag

töltsd le a MobileVoip és CsipSimple-t és elindítod, majd értelemszerüen kitöltöd ugyanúgy a konfigurációs felületet, amit regisztráláskor megadtál (user, pw) . A MobileVoipra csak dellmontos szolgáltatót tudsz regisztrálni, mint pl. freevoipdeal, míg a Csipsimpleről hívni és fogadni is tudsz hívásokat. Ugyanazt az accountot több applikáción is használhatod.

[ Szerkesztve ]

(#6669) vadasz70 válasza sumsang (#6668) üzenetére


vadasz70
aktív tag

A telepítésre kel kattintani? Mert ezt írta ki nekem:Ezzel az e-mail címmel még nem lépett be eszközén a Google Play Áruház alkalmazásba (a fehér bevásárlótáska ikon). A telefont a gépre kell csatlakoztatni?
További információ Nem nagyon értek hozzá jó lenne ha lépésről lépésre elmondanád.

(#6670) Zeki válasza vadasz70 (#6669) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, tehát androidos telefonod van.
Igen, kell egy gmail.com-os postafiók, ha a google play áruházból akarsz letölteni. Nem kell a telódat a géphez kötni, ha van mobilnet vagy wifi, azon keresztül is kapcsolatba lép vele. Persze ehhez a telóban is be kell lépni.
Vagy eleve a telóval mégy a play áruházba.

Másik lehetőség a mobilevoip.com oldalt látogatod meg a telóddal, és onnan az older versions-t nézed meg.
https://www.mobilevoip.com/en/download_android#olderversions

innen letöltheted a telódra és telepítheted is.
Aztán nem árt a neten mondjuk a freevoipdeal.com oldalra elmenni, regisztrálni, feltölteni az egyenleged, és akkor azzal a névvel és jelszóval beléphetsz a mobilevoip programba.

(#6671) vadasz70 válasza Zeki (#6670) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Akkor azt nem lehet csinálni hogy letöltöm a számítógépre a programot és a telefonra átrakom és úgy telepítem? Mert nekem nem sikerült.

(#6672) chungee válasza club1 (#6612) üzenetére


chungee
addikt

Néztem a SIP Discount árlistáját
€ 0.1300

FVD
€ 0.012

Mitől olcsóbb a SIP Discount:F

(#6673) gyula38 válasza sumsang (#6667) üzenetére


gyula38
tag

Beléptem a beállítások menübe, azon belül a szűrők elnevezésűbe. Aztán ott kiválasztottam a Fonio fiókot, szűrő létrehozás, átírás. Ott aztán kijelölöd felül az átírást, alatta szám elején +36. Alatta találat felcserélése ezzel: 06. Így utólag már egyszerű... :D

(#6674) gyula38 válasza chungee (#6672) üzenetére


gyula38
tag

Nem tudom, mit néztél. Magyar vezetékes ingyen, mobil 0,012 áfával együtt. :) sipdiscount.com

(#6675) sumsang válasza gyula38 (#6673) üzenetére


sumsang
aktív tag

Köszi, tegnap is próbáltam már ezt a variációt, de nálam nem műxik így (sem) a +36-os fonios hívás.:(

(#6669) vadasz70
próbálj meg egy gmail-t regisztrálni

[ Szerkesztve ]

(#6676) Zeki válasza chungee (#6672) üzenetére


Zeki
nagyúr

superdeal.

Ha érted mi ez.

(#6677) Zeki válasza vadasz70 (#6671) üzenetére


Zeki
nagyúr

Felőlem úgy csinálod ahogy akarod.
De ha úgy sem sikerült ahogy írtam, akkor emígy sem fog.
Mert egyébként baromira egyszerű.

(#6678) chungee


chungee
addikt

Elnézést mindenkitől :R Nagyon mellénéztem, mert nevük picit hasonló [link]

(#6679) Murphys2 válasza chungee (#6672) üzenetére


Murphys2
tag

Valamit elnéztél. SIPDiscount: 0.010 ... FVD 0.012
Ja már megválaszolták... akkor tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

(#6680) sumsang


sumsang
aktív tag

Most, hogy erősödik a HUF az USD-hez képest (211-212 Ft) érdemes lehet a Budgetvoip-ra feltölteni 5 és 10 USD lehetőségek vannak. Az 5 és 10 USD feltöltésnél is ugyanakkora 0,78USD a kezelési költség +15% ÁFA. (össz: 9,01€)
A vezetékes hívás 0,005 (0,0058), a mobil 0,015 (0,0173)USD/perc.
Ja és ahogy látom azon kevesek közé tartozik, amelyiknek nincs kapcsolási, se callback költsége.

[ Szerkesztve ]

(#6681) Zeki válasza sumsang (#6680) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem rosszak az árak, de nekem nem jelent meg paypal feltöltés.

(#6682) sumsang válasza Zeki (#6681) üzenetére


sumsang
aktív tag

Van paypal lehetőség is. A feltöltési lehetőség így csak 5USD, de ezzel magasabb is valamennyivel a kezelési költség.

[ Szerkesztve ]

(#6683) Zeki válasza sumsang (#6682) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem nem jelent meg.
Lehet mert usa címmel regisztráltam be?

(#6684) sumsang válasza Zeki (#6683) üzenetére


sumsang
aktív tag

Az lehet, mert én magyarral regiztem,
A usa címnél felszámolta a 15% áfát ?

(#6685) Zeki válasza sumsang (#6684) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem.
De se bankkártya, se paypal.
Csak egyéb idióta fizetések.

A mobilevoip nem ismeri fel!
Nekem nagyon réginek tűnik az oldal, lehet nem is jók már azok a percdíjak?

[ Szerkesztve ]

(#6686) Zeki válasza Zeki (#6685) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az abaqoos fizetés sincs már, amit ez ajánlgat nekem.

(#6687) sumsang válasza Zeki (#6686) üzenetére


sumsang
aktív tag

Van webmoney, az hasonló, mint a paypal
webmoney-n viszont csak 10USDCent a költség. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6688) sumsang válasza Zeki (#6685) üzenetére


sumsang
aktív tag

Ja, a MobileVoipra valóban nem regisztrál be, a CsipSimple-re viszont igen. Hmmm, érdekes :Y

(#6689) Zeki válasza sumsang (#6687) üzenetére


Zeki
nagyúr

kihagyom.

(#6690) sumsang válasza Zeki (#6689) üzenetére


sumsang
aktív tag

én is, sok a bizonytalansági faktor :)

(#6691) #79335424 válasza Bohus (#49) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, benéztem! Egy 2006 -osra reagáltam. Gondolom, már nem aktuális. :)

[ Szerkesztve ]

(#6692) instantwater válasza gyula38 (#6664) üzenetére


instantwater
addikt

Vezetékes átirányítást gondolom külön kell kérni, vagy te is be tudod állítani?

(#6693) instantwater válasza sumsang (#6680) üzenetére


instantwater
addikt

Miért jobb mint pl a FVD?

Kisebb egységgel fel lehet töltnei? Viszont magasabb a percdíja.
Továbbá ne hidd el a progx.ch nak az összes infót amit ír, inkább lépj be vele mobilevoippal és nézd meg, mert szeretik néha "elfelejteni" kiírni a kapcsolási díjat.

Nemértem miért jobb ha még a vezetékes is fizetős....
:(

(#6694) sumsang válasza instantwater (#6692) üzenetére


sumsang
aktív tag

A diginél bill. kombinációval be lehet állítani többféle megoldást (hogy pl. azonnal, foglatság, vagy 3 kicsörgést követően történjen az átirányítás)

(#6693) instantwater
Nem mondtam, hogy jobb, csak mint egy lehetőséget linkeltem be.
A vezetékes valóban drágább, mert az fél usdcent , ami valóban több, mint a nulla 1,2 ft-al, de a free után az fvd vezetékese 3,5Ft körül van.
A mobil 0,015 $cent (=0,011€cent), ami viszont egy hajszállal alacsonyabb, mint a 0,012€cent. Továbbá nincs callback díj és alacsonyabb feltöltési lehetőséget is biztosít. Tehát nem kötelező senkinek sem feltölteni, csak írtam, hogy ilyen lehetőség is van:)

(#6695) instantwater válasza sumsang (#6694) üzenetére


instantwater
addikt

Ja, hogy az USD?
Akkor benéztem :D

mondom, a callback díjat meg nézd meg, mert gyanús, hogy nincs.

(#6696) sumsang válasza instantwater (#6695) üzenetére


sumsang
aktív tag

Viszonylag pontos a progx.ch oldal, mert az fvd callback-je is miután fizetős lett, másnap rajta volt a weboldalukon. Igaz nem 0,039-el, hanem 0.04-re kerekítve.
Pl. ismerősömnek egy évben a 2 feltöltés is sok szokott lenni, így az fvd vezetékese 2x3 hónapig free, utána fél évig meg 3,5 Ft/perc. Ezzel pedig állandóan 1,2 ft/perc, tehát összességében a drágább az olcsóbb neki, mert az fvd vezetékese (az ő telefonálási szokásaival , ami 2 feltöltés/év) 1,1Ft-al még többe is kerül.

[ Szerkesztve ]

(#6697) andatti válasza sumsang (#6696) üzenetére


andatti
senior tag

A callback-nak én is örülnék, ha utána járnál/kipróbálnád... mert korábban arról ment itt a diskurzus, hogy a kapcsolási díjat ki lehetne játszani egy saját szerveren futtatott akármivel, 2 acc alkalmazásával... /ingyenes 06/21-es vonal beiktatásával/ hogy butatelefonról is lehessen olcsón telefonálni...

Viszont, ha itt nincs kapcsolási díj a callback-en, akkor ugye 0,011*2=0,022 €-ba kerülne egy perc mobilhívás, 6,6 Ft!!! -300 Ft/€ mellett... ami szinte feleslegessé tenné a "házi tuning"-ot...(kivéve buta telefonos eléréshez...)

Persze megint lehet, hogy én vagyok a zöldséges... :( :U :F

[ Szerkesztve ]

(#6698) instantwater válasza andatti (#6697) üzenetére


instantwater
addikt

Butatelefonon amin nincs net, és pusztafalván van vagy külföldön ahol nem is lehet net, ott nem játszik a "gyári" callback...
Oda mindenképpen saját felhívom, visszahív megoldás kell.

(#6699) andatti válasza instantwater (#6698) üzenetére


andatti
senior tag

"Oda mindenképpen saját felhívom, visszahív megoldás kell."

Na, igen. ez az... ezt akartam korábban is írni, csak a szaknyelv hiányzott... Szóval érdeklődöm, hogy haladt valamit előre az ügy? Bár akkor ez a szolgáltató olcsóbb lenne picit, mert akkor 8 helyett kb. 6,6 Ft-ért lehetne bárkit mobilon hívni /budgetvoip-ról.../ buta telefonról, ami azért nagyon nem volna mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#6700) LógaGéza válasza andatti (#6699) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezt a butatelefonról hívni VoIPon keresztül megoldást kifejtenéd? Nagyon érdekelne :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.