Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) g0dl válasza whiskeys (#6900) üzenetére


g0dl
addikt

de van pl hanstel.hu -nál. Nem biztos, hogy olcsóbbra jön ki.

(#6902) vadasz70 válasza #79335424 (#6898) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia! Olyan kérdésem lenne hozzád hogy a pc kliens-be melyik a legjobb mert ami FVD oldalán van az van nekem a gépre le töltve és hívott fél nagyon rosszul hall. Nincs esetleg ennél valami jobb vagy valami más be állításokat kell rajta eszközölni?

(#6903) vgyuri válasza vadasz70 (#6902) üzenetére


vgyuri
őstag

Mikrofon hangerejét vedd feljebb a windows-ban.

(#6904) whiskeys válasza g0dl (#6901) üzenetére


whiskeys
őstag

miért?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6905) Zeki válasza whiskeys (#6904) üzenetére


Zeki
nagyúr

A viszonteladói felár miatt.

(#6906) #79335424 válasza vadasz70 (#6902) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát ebben nem én vagyok az illetékes, mert én "asztali környezetben" is Androidot használok (RK3188 mini PC), vagy Puppy linuxot. Azt az "ablakos" izét szerencsére nagyon régen láttam. De gondolom, ha csak annyi a gond, hogy halkan hallanak, akkor szerintem is tolj a mikrofonra!

(#6907) vadasz70 válasza vgyuri (#6903) üzenetére


vadasz70
aktív tag

A hangerő plafonon van

(#6908) Jamcsabi válasza vadasz70 (#6907) üzenetére


Jamcsabi
tag

Nálam nagyon jól működik a FVD Windows-os kliense, a beállításokon nem nagyon változtattam.

[ Szerkesztve ]

(#6909) whiskeys válasza Jamcsabi (#6908) üzenetére


whiskeys
őstag

jobb a hang mint mobilról?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6910) yourname válasza vadasz70 (#6902) üzenetére


yourname
csendes tag

Próbáld meg az Express Talk nevű programot. Ez rögzíteni is tudja a beszélgetést, persze csak minőségbiztosítási célra :-)

(#6911) McLaca válasza zichie (#6897) üzenetére


McLaca
őstag

Netes kártya esetén ugyan miért felejtős?
Ha nincs rajta egyenleg, akkor úgy terhelgetik, ahogy akarják. Jelzem: nem tesznek ilyet. De nem banki felületen megy, viszont - nyilván - https protokollon.

vadasz70: esetleg jobb (vagy jobban irányba állított) mikrofon?

Kis közjáték: banális hiba (kijelzőnyitó oldalsó rugós kapcsoló eltörése) miatt a Nokia a 701-esemet egy 808 PureView-ra cserélte - ingyen. Már tavasszal is eltört, de akkor még volt hátsó keret a telefonhoz (Nokia protokoll szerint nem lehet csak a kapcsolót cserélni, az egész hátsó keretet kell). Viszont az új telón SIP-en halkabbnak tűnik a hívás (ezen már FP2-es Belle van, az előzőn FP1-es volt). Akik még használnak Nokia-féle SIP protokollt: lehet ott valahol a hangerőn állítani? Mert van kismillió beállítási lehetőség, de kihámozni én nem tudom belőle. De azért még keresgélek a témában.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6912) gyula38


gyula38
tag

Kipróbáltam én is ezt a Reenger voip alkalmazást, a Nordtelekom jóvoltából és azt kell mondjam, a kezdeti zökkenők után kellemesen csalódtam benne. Regiztem, aztán kaptam egy 21-es, nomadikus számot, gondoltam, kihasználom a 15 napos, ingyenes próbaidőszakot, ahol napi 3 ingyenes hívást biztosítanak, mobil és vezetékes irányba a kuncsaft részére, amolyan csaliként... :DD Először nem engedett belépni a saját alkalmazásuk, a CSIPSimplével be tudtam lépni, de ott mindenáron feltöltést követelt egy férfihang. :) Ennek persze nem engedelmeskedtem, elvégre próbaidőszak van, vagy mi... :D Aztán, ahogy nézegettem az alkalmazást, ami az előbb említett programra erősen hasonlít, észrevettem, hogy itt benne van a G729, mindenféle hókuszpók nélkül! A hívások utána beindultak, meglepően jó minőségben, ezt több hívott is megerősítette. Szerintem életrevaló alkalmazást csináltak a fiúk, a percdíjaik, bár nem tudom, perc vagy mp alapúak, így is még kenterbe verik a három mobilszolgáltatót, persze itt nem kell nagy dobásra számítani pl. az FVD-hez képest... :B Végre valami magyar brigád is próbálkozik kis hazánk mobilpiacán az általunk jól ismert szereplőkön kívül. :C

[ Szerkesztve ]

(#6913) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Lassan lejár a FVD egyenlegem. Érdemes még erre pénzt áldozni, vagy van jobb? Tudni kell, hogy többnyire callbacket használok, és SMS-ezni is szoktam. Előre is köszi. :R

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6914) instantwater válasza gyula38 (#6912) üzenetére


instantwater
addikt

Melyikre hasonlít?
Groundwire?

Bele lehet hackelni FVD szerver címet? G729 miatt jó lenne :-D

(#6915) #79335424 válasza gyula38 (#6912) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi a tippet! Regeltem, és letöltöttem az appot a mini PC -re. Majd felhívtam a számot telóról, ActionVoip kliensből. Vezetékes árat írt ki a hívásnál. Kííírááály! Fog ez menni. Csinálok is gyorsan egy pár reget.

[ Szerkesztve ]

(#6916) gyula38 válasza instantwater (#6914) üzenetére


gyula38
tag

Azt nem tudom, hogy a Groundwire app milyen, de ez kiköpött CSIPSimple. Ezt a hackelés dolgot inkább nézd meg, szerintem nem lehetséges, már én is próbálgattam... :D Somatom, igazán nincs mit, elvégre mindannyian ezért vagyunk itt, ebben a fórumban. :) Miért is kell Neked pár reg? :B

[ Szerkesztve ]

(#6917) #79335424 válasza gyula38 (#6916) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyrészt kísérletezni. Van legalább 6 droidom. Ezek a mini PC -k (mint általában a droidok) elég sok mindenre használhatók. Főleg egy automatizáló programmal. X esemény hatására, műveletek végrehajtása. A bejövő hívás eseményt a program tudná használni, csak hát ez nem teló. Így viszont minden mini PC -nek lehet saját telefonszáma. Vagy akár különböző számokról (más accountból) érkező hívásokra, különböző parancsok végrehajtása. Másrészt a barátnőmnek is csinálok egyet. Ő Spanyolországban él. Tudod, az emberek többségének (főleg az időseknek) dunsztja sincs ezekről a lehetőségekről. Nekik ez az egész skype, meg VOIP, meg okosteló totál kínai. De ha csak egy számot kell bepötyögni a vonalasba és nem kell vagyonokat fizetniük, hogy beszéljenek a lányukkal, akkor annak nagyon fognak örülni. Én meg szerzek piros pontot apóséknál. Na, az sem olyan könnyű! :)

[ Szerkesztve ]

(#6918) gyula38 válasza #79335424 (#6917) üzenetére


gyula38
tag

A piros pont miatt már megéri... :DD

(#6919) #79335424 válasza instantwater (#6914) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem úgy tűnik, hogy a felhasználói fiók nem variálható. Csak a kapott telószámot tudod megadni (ez a User ID is). A beállításokban viszont van NAT, meg Stunt. Ez nekem most még kínai. Ha ezek a beállítások nem alkalmasak átirányításra, akkor nincs rá lehetőség.

(#6920) instantwater válasza #79335424 (#6917) üzenetére


instantwater
addikt

Ez a virtuális 21 es telefonszám nem újdonság.
NeoPhone már évek óta ad ingyen....

(#6921) #79335424 válasza instantwater (#6920) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudom. Csak eddig nem érdekelt. Most is csak azért lelkesedtem, mert olyan kereknek tűnt ez az egész, az Androidos alkalmazással összepárosítva. Persze ha az ember egy kicsit a dolgok mögé néz, akkor már nem olyan fényes a helyzet. Már alapból az a 8/19Ft sem túl versenyképes ár, a táblázat többi tétele pedig... Arra sem jöttem rá, hogy nettó, vagy bruttó. A Reenger oldalán azt írja, hogy 30 nap után bukó a 3000 -es feltöltés. Hát ez sem versenyképes. Viszont a linkelt oldal 3 hónapot ír a feltöltés felhasználhatóságára. Itt lett gyanús a dolog. Letöltöttem a MyNordTel leírását. Hát nekem úgy tűnik, hogy az egy tök más szoftver. Persze ilyen nevűt nem találtam a Play -en. Ezzel még nincs vége a kavarásnak. Sebaj, gondoltam, van egy számom a bejövőre, oszt a kredit meg marad üresen. A linkelt oldal szerint viszont, ha nincs zsuga a kártyán, akkor is lehet hívni....3hónapig!!! És aztán mi lesz? Bukom? Ez a telefonszám egyben a reg. ID is. De a legviccesebb az egészben, hogy van ám lehetőségem mobilnetet is venni. Az árak...háát. Na jó, nem olcsó, de akkor biztos nagyon tuti. Lássuk a lefedettséget! Erre átdobott a Vodafonhoz. ÖÖÖ... Tisztelt VOIP szolgáltató, hogy is lesz ebből VOIP?

[ Szerkesztve ]

(#6922) Murphys2 válasza #79335424 (#6921) üzenetére


Murphys2
tag

Vodánál ha feltöltő kártyásként 1+1 gigás netet veszel, akkor máris tiéd a VoIP "ingyen" hívás szabadsága...
Mellékesen a FVD callback funkciója állandóan 3 másodperces késéssel működik nálam. Ez az átlag-normális működése, vagy kifogom a legzsúfoltabb órákat?

[ Szerkesztve ]

(#6924) CHIPman válasza Murphys2 (#6922) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Én szombat hajnali 3-tól telefonáltam 26 percet, meglepően jó volt a hangminőség és egyszer sem akadt/késett.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#6925) instantwater válasza Zeki (#6923) üzenetére


instantwater
addikt

Azért attól a 850 MHz től nem várnék csodát.
Plusz a ram is tuti valami szupersovány...

(#6926) #79335424 válasza Murphys2 (#6922) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most a Telenornál havi 3600Ft -ot fizetgetek a 3GB netért. Néztem a Vodát is, de ott sem járnék jobban. Az lenne az ideális, ha két feltöltős kártya ingyen hívhatná egymást GSM -en. Akkor ki lehetne iktatni a VOIP -ból a mobilnetet. Ezt próbálom minél olcsóbban kihozni. Eddig ez a Vodás "egy meg egy" tűnik a legjobbnak. Ez havi 1000Ft bukó, viszont 5Ft/perc. Az még nem 0, de bíztató kezdet. :)

(#6927) Zeki válasza instantwater (#6925) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem azt írtam hogy jáccani jó, hanem voipra.

(#6928) interstate76 válasza #79335424 (#6926) üzenetére


interstate76
addikt

A diginél és a UPC-nél a 2 GB-os csomagok jóval olcsóbbak (csak digis, ill. upc-s előfizetés mellé igényelhetők kártyák, de természetesen ismerős vagy családtag is kérhet, aztán te használod).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6929) instantwater válasza Zeki (#6927) üzenetére


instantwater
addikt

Nem játszani, de akkoris.
3x lefagy a voip kliens mire elindul, és laggol a hang mert gyenge a rendszer....
Nem várnék tőle csodát, de teszteld, és számolj be róla :D
Ennyiért inkább rendelek kínából valamit :)

(#6930) Zeki válasza instantwater (#6929) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, a lányomnak egy Samsung Galaxy Y van, ami nem hiszem hogy erősebb ennél.
A csipsimple gond nélkül megy.

(#6931) otps


otps
aktív tag

Melyik befizetési mód a legolcsóbb? Na nem mintha kártyán kívül mással akarnék bíbelődni, csak gondoltam, megkérdezem. Végigpörgettem a lehetőségeket és nem egyértelmű.

(#6932) Zeki válasza otps (#6931) üzenetére


Zeki
nagyúr

EU-n kívüli címmel kell regisztrálni, és akkor nem számít áfát.

(#6933) LógaGéza válasza Zeki (#6932) üzenetére


LógaGéza
addikt

FVD-nél lehet címet változtatni, vagy új reg kell?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6934) LógaGéza válasza LógaGéza (#6933) üzenetére


LógaGéza
addikt

Közbe megnéztem - hamarabb kellett volna - lehet állítani, de ha magyar volt, akkor csak EU-n belülire.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6935) Zeki válasza LógaGéza (#6933) üzenetére


Zeki
nagyúr

Új reg kell.

(#6936) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Hallottam erről a VOIP dologról és szeretnék bővebb információkat kapni. A mobilevoip.com-on milyen accountot érdemes regisztrálni? Kinek vannak a legjobb percdíjai, illetve ki a legmegbízhatóbb? Szokott esetleg probléma lenni a VOIP-al? Pl. esetenként nem indítható hívás vagy ilyesmi. Milyen percdíjakra számíthatok belföldön illetve pl Németo.-ba való hívásindítás folyamán?

Köszi! :R

(#6937) #79335424 válasza tboy93 (#6936) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahogy néztem, az általam jelenleg használt ActionVoip árai kb. a háromszorosa a FreeVoipDialénak. Ez netről incított hívás esetén (Androidos ActionVoip kliens, Telenor 3G, Bp.) 10Ft /perc körül van Magyar mobil és 1,5Ft/ perc Magyar vezetékes irányba. A Németet nem tudom, meg kell nézni. Spanyol mobilt szoktam hívni, az is nagyjából ugyanennyi. Miért nem jobbárasítok? Mert hívok, kicseng, beszélek, működik. 3 év alatt, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor volt hiba. Nem telefonálok ipari mennyiséget ahhoz, hogy ettől a percdíjtól a kardomba dőljek. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#6938) tboy93 válasza #79335424 (#6937) üzenetére


tboy93
nagyúr

És ez úgy működik, hogy egy egyenleget előre fel kell tölteni? Mi a minimum amit rá kell rakni? Paypallel lehet rátölteni?

(#6939) Zeki válasza tboy93 (#6938) üzenetére


Zeki
nagyúr

10 Euró a minimális egyenleg, felhasználási idő nem ismert, évekig bírja. paypal, bankkártya mehet.

(#6940) tboy93 válasza Zeki (#6939) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R

(#6941) andatti válasza #79335424 (#6937) üzenetére


andatti
senior tag

fvd is van olyan jó... én munka miatt rögzítem is néha... Volt, hogy 40 percet is dumáltam rajta, vezetékesen is ingyen és mobilon is 40*4=160 Ft és majd egy órát dumáltam rajta... vezetékesen ugyan 30 perc után jelentkezett némi késés, de mobilon még az sem....

6938
Igen paypallal tölthető bármelyik dellmont klón, a szolgáltatónál 10 €, ami 10,75€-ba kerül, ha EU-n kívüli címmel regelsz, és viszonteladónál töltheted 10$-al, ami 12$-ba kerül...

megint megelőztél CineDog, nekem meg így maradt a fórum, sokára olvastam végig... bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#6942) zichie


zichie
senior tag

Az utóbbi időben gondok voltak a voip-vel Galaxy S Duos telón. Még mindig az ActionVoip-t használom, mert nagyon nehezen fogy le az egyenleg. Többnyire vezetékest hívok.
A telóban egy céges Telenoros kártya van, amin nincs net és egy privát T-Mobile, amin csak net van. A gond az volt, hogy CSipSimple és MobileVoip esetén is 3g-n a hívott fél többnyire szakadozva, sokszor érthetetlenül hallott. A megoldás az lett, hogy voip (CSipSimple) hívás előtt kikapcsolom a Telenoros sim kártyát és a feladatkezelővel kilövök minden taszkot. Ennek hatására a hívott fél is jól hall.

(#6943) #79335424 válasza zichie (#6942) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen a sim -kezelést használ a teló? Dual-standby, vagy dual-active?

(#6944) #79335424 válasza zichie (#6942) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update:
Utánanéztem. Ha S7652 -ről van szó, akkor az dual-active....majdnem. 2slot, viszont csak 1slot tud 3G -t. 2G pedig kevés a stabil VOIP -hoz. Nem lehet, hogy ez kavart be?

[ Szerkesztve ]

(#6945) zichie válasza #79335424 (#6944) üzenetére


zichie
senior tag

A Telenoros beszélgetős sim 2g-re van belőve, a T-mobilos netes kártya 3g-re. Ha mind a két kártya aktív, akkor érezhetően lassabb minden a telón. A netes sim-et csak akkor aktíválom be, ha szükség van egy-egy rövid alkalomra netre, ill. ha voip telefonálok.

(#6946) club1 válasza zichie (#6945) üzenetére


club1
veterán

Sajnos ez igaz az összes DUOS telefonra (még az S4 mini DUOS-re is). Már hogy lassulnak, a net pedig szakadozik ha két kártya van benne ÉS a bejövő hívások fogadása adatszolgáltatás használata közben szolgáltatás be van kapcsolva. Ha az utóbbit a két sim kártya kezelésénél kikapcsolod, akkor ugyan netezés közben a hívásokat nem tudod fogadni a másik kártyán, viszont lesz jó stabil neted ami aztán voipra is egészen jól használható.
A dual standby ilyen a Samsungnál.

(#6947) interstate76 válasza andatti (#6941) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem az FVD rengetegszer gyenge minőségű, sokszor panaszkodnak arra, hogy visszhangzik a beszélgetés (az én oldalamon rendben van a dolog, de a hívott fél 10-ből legalább 3-4 alkalommal megjegyzést tesz a minőségre). Akkor is, ha wifiről megy, és akkor is, ha mobilnetről.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20S és P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6948) Zeki


Zeki
nagyúr

(#6949) zichie válasza club1 (#6946) üzenetére


zichie
senior tag

A bejövő hívások fogadása adatszolgáltatás használata közben szolgáltatás eleve ki van és volt kapcsolva. Korábban Galaxy Y Duos telót használtam, ott nem volt probléma a két kártya együttes aktív használata, ill. kevesebbszer jelentkezett az akadozó hang probléma voip esetében. Ott viszont a voip (klienstől függetlenül) csak kihangosítón ment.

(#6950) goop válasza interstate76 (#6947) üzenetére


goop
őstag

Nekem detto. Az még egy jó kérdés, hogy a drágább hasonló szolgáltatók pl. actionvoip-nál is ugyanez áll fent, vagy ott némileg jobb a helyzet, mert ha jobb, akkor érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy inkább pár forinttal többet fizetni percenként, de jó hangminőségben beszélni. Csak mivel elvileg ugyanazt az infrastruktúrát használja az összes, gyaníthatóan ugyanaz a minősége is mindnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.