Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) gelez


gelez
csendes tag

Nem tudom mit állíthattam el de nem tudom a csipsimplet hasznalni. Nem kezdi a hívást, hanem 408/request timeout hibát ír ki. Újratelepítettem, ugyanaz.

(#5602) instantwater


instantwater
addikt

FaluVOIP :D
Mindenesetre követendő lenne!

(#5603) vgyuri válasza gelez (#5601) üzenetére


vgyuri
őstag

Wifi-n vagy mobilneten használod? Utóbbinál nem mindegyik szolgáltató engedi a SIP-et, próbáld ki ugyanezt a bejelentkezést MobileVoip-pal.

Off mobilról: mobilszámról hívva az Elmű mérőóra bejelentő vezetékes száma közli, hogy hívjam a mobil számukat, vagy vezetékesről hívjam a vezetékes számukat és megszakítja a hívást. Nekik nem mindegy? Remélem más szolgáltató ezt nem vezeti be.

(#5604) betyarr válasza vgyuri (#5603) üzenetére


betyarr
veterán

Off mobilról: mobilszámról hívva az Elmű mérőóra bejelentő vezetékes száma közli, hogy hívjam a mobil számukat, vagy vezetékesről hívjam a vezetékes számukat és megszakítja a hívást. Nekik nem mindegy? Remélem más szolgáltató ezt nem vezeti be.

hát,ez télleg érdekes...

(#5605) gelez válasza vgyuri (#5603) üzenetére


gelez
csendes tag

Wifin próbálom, a fiók egyébként jól megy mobilvoippal, meg régebben csipsimplevel is ment.

(#5606) vgyuri válasza betyarr (#5604) üzenetére


vgyuri
őstag

Pl. +3612383838 - tegnaptól él ez a korlátozás. 80-as számnál a hívott fizet a hívó helyett, ott megértem, hogy a mobil tiltott, de vezetékesnél nem tudok ilyenről.

#5605 gelez: a szám amit hívnál elérhető, be van kapcsolva? Változott valami a mobilodon, pl. új rom? Milyen codec van beállítva? Nálam FVD-vel megy most a CSip.

[ Szerkesztve ]

(#5607) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, akkor összeszedve pontosítanám amit szeretnék. Irtátok, hogy igen működik igy a dolog, de lenne még kérdésem. Eddig csak mobilról voipozok fvd-vel, de:
Céges vezetékes telefont cserélnék voipra.
Ephone havi 99 Ft, plusz valami kütyü 15k ha jól tudom.
Kifelé FVD menne, úgy tudom ez is megoldható.

Kérdés, kell (ajánlott) ehhez más telefonkészülék?
Előnyök, hátrányok?

Köszi a választ.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#5608) instantwater válasza vgyuri (#5603) üzenetére


instantwater
addikt

Erre az a megoldás, hogy be kell regisztrálni mobilevoipba egy vezetékes számot is, majd wifiről vagy adatról azzal a hívóazonosítóval hívni.

Egyszerűbb a megoldás.
Egyszerűen letiltottam a számkijelzést a programban és wifiről simán bement a hívás.
Amúgy nem értem, hogy nekik miért olcsóbb fenntartani 3 mobilszámot hardverestől mint egy budapesti számot. Úgyis a hívó fizet mindent.

[ Szerkesztve ]

(#5609) instantwater válasza gboszi (#5607) üzenetére


instantwater
addikt

Fonio nem havi 99 hanem egyszeri 100.
Azzal mi a tapasztalat?
Csak mert az még jobban megérné.

(#5610) McLaca válasza vgyuri (#5603) üzenetére


McLaca
őstag

A +361/238-3838 a 40/38-38-38-ra mutat, vagyis fordítva, és a 40-es számért sok mobilos nyígott, mert annak magasabb volt a percdíja nekik mobilról, mint bármely más irányba, így kaptak hálón belüli mobilszámokat, de 1-jétől mobilról csak azokon lehet hívni. Ha ki akarod cselezni, vagy voip-on akarod hívni, állíts be küldött hívószámnak vezetékest, vagy semmit voipon, vagy sima GSM hívásnál hívd szám nélkül.
A 80-as mérőállás bejelentőt évek óta nem lehet hívni mobilról. Amúgy meg online ügyfélszolgálat. :)

instantwater#5608: lásd a 40-es számról a fentit. Azért nem csak a hívó fizet. A földrajzi 1-es körzetű számot pedig kb. 1% ismeri, főleg azok, akik külföldön élnek.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5611) instantwater válasza McLaca (#5610) üzenetére


instantwater
addikt

Oké, megértem, hogy sírnak, mert esetleg drágább a 40 es, vagy nem beszélhető le a havidíjból, stb, és azért adnak hálón belüli számot. Oké, királyak. De minek tiltják az eredeti 1 es körzet hívását mobilról??? Illetve nem is tiltva van, hanem felveszik, ketyegtetik a percdíjad, és utána bemondják, hogy nem öcsi, te ezt így itt nem hívhatod... Does it make sense?

(#5612) McLaca válasza instantwater (#5611) üzenetére


McLaca
őstag

Mert az a szám nem hivatalos. Sehol nem jelenik meg (számlák, szerződések, levelek, csak a weboldalon van rajta, mint külföldről hívható szám). Azért nem, mert Csajágaröcsögéről a mammernek olcsóbb a 40-es, mint az 1-es körzet. Csak az ügyfélszolgálattól, vagy nyomozómunka árán tudhatod meg ezt a számot. A 40-es számon van "tiltva" a mobil, de mivel az az 1-es körzetűre mutat, így a kettő nem szétválasztható. De egyszerű trükkel kijátszható.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5613) otps válasza shift+ő (#1) üzenetére


otps
aktív tag

Most ezt annyival lehet kiegészíteni, hogy a Bluemobile vagy T-mobile akciós netjeit kell cserélgetni, és akkor mindig akciós áron lesznek.

Pontositsunk: 2 honapig akcios a net mindkettonel, eddig tiszta sor, aztan 2 honap kihagyas utan megint kerheted 2 honapig a kedvezmenyt?

(#5614) betyarr válasza otps (#5613) üzenetére


betyarr
veterán

minimum 90 nap kihagyás kell.tehát 2x1 hónapig akciós,utána 90 nap eltelik és újra azon az áron kapod.ez azt jelenti,hogy pl. két egymást követő hónapban használod a T kedvezményét,aztán két egymást követőben a blue-t.a fennmaradó egy hónapban meg megoldod valahogy.én a 100 és a 133 megás csomagokkal nyomom,a fennmaradó 1 hónapban meg az akciós 500-assal a T-től.azt csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#5615) Zeki válasza betyarr (#5614) üzenetére


Zeki
nagyúr

fenét, 2 hónapig gonet m, aztán 2 hónapig gonet l, aztán 2 hónapig gonet xl, és mehet így tovább.
régen nem 3 hónap szünet kellett, elég volt 2 hónap is.

[ Szerkesztve ]

(#5616) betyarr válasza Zeki (#5615) üzenetére


betyarr
veterán

2 simes telóban jobban kijövök ha cserélgetem a T-t meg a blue-t,mert nekem elég a havi 100 mega.persze,ehhez kell 2 simes teló is.

most azon gondolkodom,hogy lehet csak az utolsó aktiválás a lényeges,nem pedig annak a lejárta... :F

[ Szerkesztve ]

(#5617) betyarr válasza betyarr (#5616) üzenetére


betyarr
veterán

nem,mégiscsak 90 nap...

4) Meglévő előfizetés esetén a kedvezmény igénybevételére akkor van lehetőség, ha a bekapcsolást megelőző 3 hónapban nem volt aktív az adott Go!Net adat-csomagja a szerződésén.

(#5618) vgyuri válasza McLaca (#5610) üzenetére


vgyuri
őstag

Nagyon szépen köszönöm, így már értem miért tiltják.

Mol mobilnet: sajnos itt nincs akciós net ár, pedig vártam, hátha hasonlóan lesz mint a Blue Mobile-nál.

(#5619) betyarr válasza vgyuri (#5618) üzenetére


betyarr
veterán

szerintem az ő céluk nem az hogy most mindenkinek kedvezzenek,hanem hogy jobban odalácolják magukhoz azokat akik ott tankolnak vagy újabb benzin-vásárlókat szerezzenek.

[ Szerkesztve ]

(#5620) csibe1 válasza betyarr (#5599) üzenetére


csibe1
addikt

Azért ez már a vicc kategória, szerintem.
Akinek mindegy annak egészségére; nekem kissé gyanús, hogy csak erre futotta.
Nem éppen bizalomgerjesztő a székhelyük; az meg külön érdekes,
hogy másik két céggel osztozkodnak. :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5621) betyarr válasza csibe1 (#5620) üzenetére


betyarr
veterán

lehet,hogy közösen bérlik.a kinézet meg sztem tök mind1.akár egy kisebb szobából is lehet megfelelő berendezéssel egy voip szolgáltatást üzemeltetni.személyesen úgysem hiszem,hogy sokat kell az ügyfelekkel találkozni,a telefonos kontakt meg teljesen mindegy,hogy honnan és hová irányul.
persze,ettől még lehet,hogy a minőség nem lesz csillagos 5-ös,de ez majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#5622) szilard28 válasza betyarr (#5621) üzenetére


szilard28
aktív tag

székhely nem egyenlő telephely.
Ott egy cég sem végez semmilyen munkát, csak oda vannak bejelentve, mert nincs iparűzési adó.

(#5623) csibe1 válasza szilard28 (#5622) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor meg pláne érdekes, mert telephelyük nincs.
GoFone céginfo

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#5624) szilard28 válasza csibe1 (#5623) üzenetére


szilard28
aktív tag

minek telephely, a facsét meg a honlapot az ügyvezető otthonról is tudja frissíteni.

persze alapból kamu az egész, mégis minek kell előre regisztrálni?

(#5625) betyarr válasza szilard28 (#5624) üzenetére


betyarr
veterán

miből gondolod,hogy kamu?

(#5626) szilard28 válasza betyarr (#5625) üzenetére


szilard28
aktív tag

azon kívül, hogy a honlapon semmi infó sincs, de regisztráljunk jó előre, gyűljön csak az emailcímadatbázis?

(#5627) betyarr válasza szilard28 (#5626) üzenetére


betyarr
veterán

na jó,ez még azért nem jelenti azt.szerintem.a többi meg majd kiderül.
ekkora erőfeszítés párezer mailcímért...meglássuk.

[ Szerkesztve ]

(#5628) Zeki válasza betyarr (#5627) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valós email adatbázist lehet pénzért adni. Ráaádsul telefonszámot is megkell adni. Nyilván valósat adnak meg.

(#5629) andatti válasza Zeki (#5628) üzenetére


andatti
senior tag

#5315 feltéve, ha jól jegyeztem meg a korábbi hsz-em, de a link, akkor is jó, ha nem...
Szóval van, vagy lesz budapesti telephely, ahová angol és kínai nyelvtudással is keres a gofone asszisztenst, ehhez a csoda jó telefon szolgáltatáshoz. A kissé lepukkant családi ház pedig valóban nem sokat jelent, várni kell türelemmel, biztos nem állt még fel a hálózat...
A hsz-ben emlegetett axivoip-ról sem sokat hallani mostanában már... pedig az is nagy reményekkel/elánnal indult...

(#5630) Zeki válasza andatti (#5629) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#5631) mytrashsamu válasza Dayco (#5559) üzenetére


mytrashsamu
csendes tag

Sajnos kapasbol nem tudom megmondani , de csekkolom majd. Csak ,hogy jol ertsem: a hivasnal melyik keszulek van kihangositva? A hivo, vagy a hivott fel telefonja?

Mas: az Ephone sip servere a lengyelek mellett a svedektol sem erheto el magyar foldrajzi (46-s) szamot hasznalva.

(#5632) andatti válasza Zeki (#5630) üzenetére


andatti
senior tag

Nekem ez még jobban tetszik... "Emlék 512MB DDR3" :Y :)) :DD
arra sem vették a fáradságot, hogy rendesen lefordítsák... pfff

De ez még inkább elmond mindent...

Hungary (Landline) 0.02 €/perc
Hungary (Mobile) 0.0464 €/perc

szóval no comment kedves axivoip mlm...

(#5633) otps válasza betyarr (#5617) üzenetére


otps
aktív tag

Hekkeljuk meg!

Egy SIM-es teloba -

- A Blue es a Telekom kozul az egyik tetszoleges szolgaltatonal levo szamra (ha jol latom, ez a ketto johet szamitasba, illetve ebbol a szempontbol egyre megy, melyik)

- 2 honapig igenybe veszel 'A' tarifakedvezmenyt, majd 2 honapig ugyanezen szolgaltato 'B' tarifakedvezmenyet - osszesen 4 honap

- 4 honap elteltevel a szamod atiratod barat, csaladtag nevere - a kedvezmenyeket az o neven is megjatszod 4 honapig - ez eddig osszesen 8 honap

- Visszairod sajat nevre es mehet tovabb a buli, ameddig nem lesz jobb

Ja, a szolgaltato legyen megis inkabb a Blue, ha jol tudom, az egyetlen szolgaltato, ahol ingyenes a nevatiras (ha csak nem veszel uj elofizut). Raadasul nem kell boltba bemenni ugyintezni, levelben, faxon(!), telefonon intezheto az atiras.

Jofele gondolkozom?

(#5634) betyarr válasza otps (#5633) üzenetére


betyarr
veterán

annyit nem ér az egész.inkább kifizetem azt az 500 ft-ot arra az egy hónapra :K

(#5635) otps válasza betyarr (#5634) üzenetére


otps
aktív tag

Tehat:

2 honapig 'A' akcio, majd 2 honapig 'B' akcio - eddig 4 honap. Otodik honapban fizetsz, kozben 'A' akcio utan letelik a 3 honap pihenoido, megint jon 2x2 honap akcio. Szoval ilyen 4+1 honapos ciklusokban haladsz.

Ha jol ertem. OK, igy is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5636) otps válasza otps (#5635) üzenetére


otps
aktív tag

Atlagot is szamolok:

A Blue Mobile-nal ez 2040 forint/ev, azaz 170 Ft/ho, 2x133, majd 3x33 Mb-os netert, azaz atlagosan havi 73 Mb netet kapsz. Csak a pontossag kedveert. ;)

(#5637) betyarr


betyarr
veterán

#5635

ezt nem értem.2x1 hó a T-nél az = 398 ft (2x100 mega),majd 2x1 hó a blue-nál,az =180 ft (2x133 mega),aztán 1 hó a T-nél (gonet L) 499 ft (500 mega).ez így összesen egy évre 2682,5 ft.egy évben ez összesen 2132 mega net,ami havi 177,6 mega net és 223,5 ft-ra jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#5638) Dayco válasza mytrashsamu (#5631) üzenetére


Dayco
tag

A Gigaset van kihangosítva, ekkor a másik fél panaszkodik, hogy visszahallja a saját hangját.

(#5639) gelez válasza vgyuri (#5606) üzenetére


gelez
csendes tag

Rájöttem a hiba okára: bekapcsoltam az android sip kezelőjét is vmikor,majd amikor ment el is felejtkeztem róla. Azóta nem ment a csip. Honnan tudom beszerezni a g729-et tartalmazó verziót, vagy a kodeket külön?

(#5640) andatti


andatti
senior tag

Ez nem reklám, csak, ha már annyi emlegettük...
az axivoip Fb oldalán, amit csak tavaly májusban frissítettek utoljára... van egy beszédes kép:

és még azt is írta, hogy nincs kapcsolási díj se... bár szerintem erős csúsztatás van a dologban. Emellett nem tudom, hogy ezek így valóban aktuális adatok-e még...
1ébként, ha tényleg nem kell internet akkor akár szimpatikus is lehetne a 12 Ft-os percdíj, /mivel nekem se okos telefonom, se dual sim-es készülékem, csak egyszerű, majdnem féltéglám van.../ de tartok tőle, hogy sok a macera, esetleg már nem is annyi, csak lusták voltak frissíteni... a 20 euró beugró pedig akkor is nagyon sok, még ha 4-en használhatják akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#5641) mytrashsamu válasza gelez (#5639) üzenetére


mytrashsamu
csendes tag

pl. egy darabig innen:

http://db.tt/CSlPAhlT

(#5642) otps válasza betyarr (#5637) üzenetére


otps
aktív tag

Egy SIM-es megoldast neztem kartyacsere nelkul. Csak Blue, 90 Ft-os (akcios), illetve 490 Ft-os (nem akcios) arakkal.

(#5643) vgyuri


vgyuri
őstag

[link]
"A Mozaik XS, S, M, T-Mobile ikon 200 LTE, Exo XS, S, Like 300, Siketek és Gyengénhallók, valamint a Vakok és Gyengénlátók részére szóló speciális havidíjas díjcsomagok, Fun Aranytárskártya, Go!Net M, L, XL, Net&Roll 200 MB, Net&Roll 1GB, Net&Roll 1 GB - LTE, Kapcsolat Net, Net Start és Go!Napinet díjcsomagok és adat díjcsomagok az új elõfizetõk vagy a fenti csomagokra váltók számára 2013. november 1-jét követõen nem használhatók internet alapú hang és videó hívásokra."

Remélem MV-t továbbra sem fogják tudni tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#5644) betyarr válasza vgyuri (#5643) üzenetére


betyarr
veterán

de ez nem úgy volt,hogy a mobilevoipot képtelenek tiltani?csak a sip-et tudják,nem?

[ Szerkesztve ]

(#5645) Zeki válasza vgyuri (#5643) üzenetére


Zeki
nagyúr

Majd mobilevoip lesz, nem sip.

Egyébként a fogyasztóvédelemnél valszeg fel kéne nyomni a vodával együtt a tetves bagázst, mert ha én fizetek valamiért, akkor ha közben korlátoznak, akkor adják olcsóbban, mert akkor az már nem ér annyit.

[ Szerkesztve ]

(#5646) instantwater válasza betyarr (#5644) üzenetére


instantwater
addikt

Az MV a HTTPS porton megy, amit nem tilthatnak a netbankok és egyéb ilyen oldalak miatt, viszont az MV szerverét tilthatják, de kb semmit nem ér, mert mindent ki lehet kerülni.

(#5647) gelez válasza mytrashsamu (#5641) üzenetére


gelez
csendes tag

Sikerült, köszönöm :R

(#5648) Gondwana


Gondwana
addikt

Mégis, hogyan tiltanák a SIP-et? 5060-as port blokkolásával? Ötvös-cirkusz: van mááásik! (Ha meg tartalomszűrik a forgalmamat, kapnak egy ombucmanót a nyakukba)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#5649) g0dl válasza instantwater (#5646) üzenetére


g0dl
addikt

Sajnos számos egyéb eszköz van a kezükben.

(#5650) Andralin válasza g0dl (#5649) üzenetére


Andralin
aktív tag

Mint például? Mire gondolsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.