Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) betyarr válasza sipi25 (#6740) üzenetére


betyarr
veterán

én ennek a pbxes mellékes dolognak még mindig nem látom át a lényegét,hogy hogyan is lehet megvalósítani.ehhez egyébként elég ha van okosteló?

(#6752) gyula38 válasza Murphys2 (#6749) üzenetére


gyula38
tag

Próbáltam. A tárcsázáson kívül semmiben sem különbözik. :) A hívott fél névjegyéhez hozzátettem az internet telefon rovatba a freevoipdealos címét, tehát tel.könyvből tudom hívni. Állítólag más Dellmont klónok felé is működik a dolog, mert ugye egy cég... :)

[ Szerkesztve ]

(#6753) #79335424 válasza pinnacle (#6750) üzenetére


#79335424
törölt tag

Körülnéztem náluk és van ez a Hálózatsemlegesség-táblázat nevű, letölthető pdf. Ebben az áll, hogy a Mobil Online adatcsomagok esetében az 50 és 100MB kivételével a VOIP igénybe vehető. Ez nekem nem tűnik korlátozósdinak.

(#6754) pinnacle válasza #79335424 (#6753) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A Klikk-nél sem vehető igénybe. A T-Mobile Go!-nál elvileg nincs korlátozás. Remélhetőleg azért működni fog a saját router VPN kapcsolattal. Ugye a szolgáltatók nem látják, hogy mit csinálunk a saját routerünkön keresztül?

(#6755) instantwater válasza pinnacle (#6733) üzenetére


instantwater
addikt

Elég jóféle cucc ez a groundwire.
Ha van elég sávszél akkor G711 el (64 kbps) szinte tökéletes hangminőség minimális késéssel. Tiszta hagyományos telefonkapcsolat feeling :-D

(#6756) instantwater válasza #79335424 (#6737) üzenetére


instantwater
addikt

Tegyél fel egy vpn beállító appot és akkor nem kell képernyőzár.
openvpn kliens kettő is van a marketban.

(#6757) instantwater válasza sipi25 (#6740) üzenetére


instantwater
addikt

Igen, és pont elveszíted azt, hogy hagyományos telefonszámán hívod fel akit akarsz.
Jó dolog ez, hogy melléket osztunk, de szerintem itt a legtöbb topiktárs hagyományos telefonszámokat hívna elsősorban.

(#6758) instantwater válasza Murphys2 (#6746) üzenetére


instantwater
addikt

Ez nem igaz így.
Ha rossz a mobil jelerősség attól max kihagy, de nem késik...
A végződtetési díjat pedig valószínűleg csak a belföldről indított hívások után tudják csak leverni egymáson a szolgáltatók, így a betamaxosokat nem érinti.
Különben meg egy mocskos csalás a végződtetési díj, mert egész pontosan 0 azaz NULLA forintba kerül a szervernek beírni egy változóba, hogy igen, felvetted a hívást...

(#6760) pinnacle válasza instantwater (#6755) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez is FreeVoipDeal-el megy? Akkor lehet, hogy nem is a T-Mobile hibája a minőségromlás hanem a MobileVoip-é, mert túlterheltek a szerverek? Egyébként ha a T-Mobile azt írja, hogy " VoIP igénybe vehető", akkor lehet reklamálni a problámákért, kíváncsi lennék, hogy mit válaszolnának. :D

Úgy tudtam, hogy a Turbo SIM már nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#6761) instantwater válasza pinnacle (#6760) üzenetére


instantwater
addikt

Én is freevoipdeallel használom.
Persze van amikor olyan ótvar a freevoipdeal, hogy simán csak megszakad egy perc után, de az nem az app hibája, és az esetek többségében nagyon meg vagyok elégedve vele.
Egy hibája talán az, hogy nem épül be a tárcsázóba, de hát bumm...

(#6762) Murphys2 válasza instantwater (#6758) üzenetére


Murphys2
tag

Hmmm... Ha nem késhet a mobil hívás, akkor a callback-nál miért késik 3-4 másodpercet a hang? Ha a szerverüknek ennyi ideig tart az átirányítás, akkor nagy gondok vannak. :(
Ha pedig a betamax-os hívást külföldinek tekintené, akkor roaming díjat számolna fel. Szóval még továbbra sem értem, hogy a mobil szolgáltatók miért engedik fel a FVD-t 4 ft-ért a hálózatukra. :DDD
Ha pedig a realitást néznék a szolgáltatók, akkor egy SMS a maga néhány kilobájtos adatával 0,001 Ft lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#6763) Murphys2 válasza gyula38 (#6752) üzenetére


Murphys2
tag

(Bocsi, lejárt a szerkesztési időm...)
Ilyenkor a hívott félnél is kell net elérésnek lenni?

[ Szerkesztve ]

(#6764) Gerasz válasza Murphys2 (#6763) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Igen

(#6765) instantwater válasza Murphys2 (#6762) üzenetére


instantwater
addikt

A szerver terhelés miatt késik. Illetve a szerver netkapcsolatának terhelése miatt. Nem az miatt, hogy te vidéken vagy ahol 2G is alig van, vagy pesten a 4G paradicsomban...
Ez csak callbackre igaz.
Rendes adatforgalmas hívásnál számít a térerő is.

Roaming díjat az fizet aki a fogadó szolgáltatójához képest külföldön van. Vagyis te, ha magyar kártyával külföldre mész, és fogadod a hívást.

A betamax olcsón hív külföldet, mert nagy tételben csinálja. Max külföldi hívás költsége lehetne neki, de nem roaming.
Viszont ha te külföldön vagy akkor hiába callback, fizeted a roamingot.

Az sms pedig valóban kb 0,001 Ftba kerül, de szerinted ha ezerszeres áron azaz pontosan 1 Ftért adnák, akkor miből lenne pénzük parasztvakító ájfón megérkező partikra csődíteni a hülyéket sorbaállni?

[ Szerkesztve ]

(#6766) FeRkE


FeRkE
őstag

Én a hét elején hívtam párszor Mobilvoippal FVD-vel, a Three 3G hálózatán, alig volt 3G jelerősség, és kiváló volt a hangminőség. Nem mellesleg a SIM kártya 15 font volt, 300 perc, 3000sms, korlátlan adatforgalom, 30 nap használatra. De Tescoban később láttam olyat is, hogy 6-7 font körül volt párszáz perc beszélgetés, pár ezer sms és 500MB adatforgalom.

(#6767) Popeye8 válasza FeRkE (#6766) üzenetére


Popeye8
csendes tag

giffgaff.com - et már próbáltad ?

Anytime, anywhere if possible I'm bending the rules, but not breaking them.

(#6768) FeRkE válasza Popeye8 (#6767) üzenetére


FeRkE
őstag

Nem, nem is ismertem eddig.

(#6769) g0dl válasza FeRkE (#6766) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem itthona a telenor mobilnetjén edge -el( akksikímélés miatt használom) is elég jó volt. Csúszás volt, de a hangminőség remek volt.

(#6770) sipi25 válasza betyarr (#6751) üzenetére


sipi25
tag

A lényeg, hogy létrehozol extensionokat (pl.: 100, 200), azokhoz trunk-öket (pl ephone_100, ephone_200).
Ezekre a trunk-ökre tudsz hivatkozozni az inbound és az outbound routokban.
A pbxes accountodba az extensionokkal (pl.: pbxesusername-100, pbxesusername-200) tudsz bejelentkezni, akár mobiltelefonon keresztül is!

(#6771) sipi25 válasza instantwater (#6757) üzenetére


sipi25
tag

Miért vesztenéd el? Be tudod állítani az inbound roitingban például az ephonenál regisztrált számodat! Simán elérnek a telefonszámodon!
Az igen nagy előnye: tegyük fel, hogy Te és én egy pbxes accounton csücsülünk, Te a 100-as (a te számod 0621666777X, az enyém 06218889999X) én a 200-as melléken vagyok. Te felhivsz engem VOIP-on keresztül a számomon, akkor a pbxes tudja, hogy én ezen a számon vagyok, de nem az ephone felé küldi a hívást, hanem lerendezi a mellékek között!

Kivülről mindketten úgyan úgy elérhetőek vagyunk az ephone-os számunkon!

(#6772) charlie_hu válasza gyula38 (#6752) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

bármilyen sip szerver felé megy (usernev@szerver formában kell megadni a user nevet), és ilyenkor nincs hívásdíj. Persze ehhez a másik félnek be kell lépve lennie.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#6773) instantwater válasza pinnacle (#6760) üzenetére


instantwater
addikt

Ezért mondtam, hogy ki kell próbálni az adott kártya és telefon együttműködését, csak utána vedd meg.
Amúgy ez a szolgáltatói tiltás baromság. Az a szolgáltató aki eredetileg lezárta, nem lát, mert másik hálózaton vagy, akinek a hálózatán rajta vagy az pedig örül, hogy nála költöd a pénzt...

(#6774) charlie_hu válasza instantwater (#6773) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

a szolgáltatók megosztják egymással, hogy milyen telefonok vannak a hálózatukon, közös blacklistet is tartanak fent, stb.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#6778) interstate76


interstate76
addikt

Sziasztok!

Új vagyok a témában, némi olvasgatás után 2 kérdésem adódott:

1. Mi a helyzet akkor, ha GSM hálózaton bejövő hívásom van arra a SIM-kártyára, amiről épp VOIP hívást bonyolítok mobilneten keresztül? (Úgy néz ki, veszek egy Blue Mobile-os kártyát, amire igen kedvező díjú a mobilnet az első 2 hónapban, így addig ugyanaz a kártya szolgálna kimenő VOIP- és bejövő GSM-hívásokra.)

2. És mi történik akkor, ha kétkártyás mobilt használok, és miközben az egyiken megy egy VOIP beszélgetés, a másikra van egy bejövő hívás? (Terveim szerint 2 hónap után UPC-s mobilnetre váltok, ha a UPC-s SIM-mel a vodás hálózaton lehet VOIP-hívásokat bonyolítani, szóval 2 SIM-et fogok használni.)

Bocs, ha a fentieket már kitárgyaltátok (próbáltam rákeresni, de sikertelenül)!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6779) Zeki válasza interstate76 (#6778) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindig a gsm hívásnak van elsőbbsége. De szerintem nem tesztelte még senki, hogy közben megszakadna-e a mobilevoip.

(#6780) csipuka válasza Zeki (#6779) üzenetére


csipuka
senior tag

En is igy sejtem.
Amikor cimbi-vel beszelek Viber-en es hirtelen hold-ba kerul a kapcsolat, akkor megtanultam, hogy ot hivjak a GSM-en. Gondolom a VOIP is igy mukodik.

(#6781) tyuli76 válasza interstate76 (#6778) üzenetére


tyuli76
tag

Voipot nem.De nekem amikor dualsimes telon beszéltem skypon,mind a 2 esetben csörgöt.PL ha gsm-en beszéltem becsörgött a skype,és hallota is a másik fél a skype csengöhangját,vagy ha skypoltam becsörgöt a gsm.De fontos megjegyezni,h 1 simröl ment,mert elöfizetéses és van 500mb net.A dualsimnél ha jol tudom,betudod állitáni,h melyik kártyának legyen elsöbbsége,igy amig az használod addig a másik lekapcsol.Itt általába a netes sim a másodlagos,és a voip lekapcsol,ha van bejövö gsm hivásod.
Ird meg az UPC tapasztalatokat,én is arra akarok váltani,csak még az asszonynak nem hozták meg a telot,meg van hüdégnyilatkozatom is.Mikor váltaná UPC-re?

(#6782) instantwater válasza Zeki (#6779) üzenetére


instantwater
addikt

Megszakad. Teszteltem.

Illetve elveszik a netkapcsolat arra az időre, és csak a rendszerek jóindulatán múlik, hogy folytatódik e a voip hívás.

[ Szerkesztve ]

(#6783) club1 válasza interstate76 (#6778) üzenetére


club1
veterán

1., Opciós net használata esetében ha éppen 2G hálózatot használ a telefonod, a voip hívás mindenképp megszakad. 3G esetében nem feltétlenül, de a megszakadás ott is elég gyakori.
2., Kétfajta (active-standby) dual sim-es telefon van, de sajnos a dual-standby telefonok (mivel olcsóbbak) jóval elterjedtebbek. Ezekben csak egy rf egység van, ezért bejövő híváskor a másik kártya elől elveszi a készülék az rf egység használatának lehetőségét, azaz az leszakad a hálózatról. Mivel nincs rajta ilyenkor térerő, ezért logikusan a rajta lévő voip hívás is megszakad.

(#6784) interstate76 válasza club1 (#6783) üzenetére


interstate76
addikt

(#6783) club1
Nagyon köszönöm a választ! Ez rossz hír, de legalábbis utána kell járnom, mennyiért lehet active dual SIM-es telót kapni. Ha nem horror, akkor nincs gond, ha nagyon sokba kerül, akkor viszont van, mert elég sokszor hívnak (GSM-hálózaton) és ha nem tudnám tartásba tenni őket, amíg VOIP-hívást bonyolítok, az igen kellemetlen lenne.

(#6779) CineDOG1 :R
(#6780) csipuka :R
(#6782) instantwater
:R

(#6781) tyuli76
Kösz a választ neked is! 2 hónap múlva váltanék UPC-re, akkor jár le a kedvező bluemobile-os mobilnet-lehetőség.

Erről jut eszembe egy következő kérdés: a UPC ugyebár a Vodafone hálózatát használja. Utóbbiak társszolgáltatóként is korlátozzák a VOIP-hívásokat a hálózatukon, vagy abba nem piszkálhatnak bele, ami UPC-s mobilnetként fut?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6785) club1 válasza interstate76 (#6784) üzenetére


club1
veterán

A vízfon rendszerében van egy/több apn a UPC előfizetők számára létrehozva. Hogy az apn-re milyen szabályokat állítanak be, az a két szolgáltató megállapodásán múlik. Viszont kétlem, hogy más szabályokat állítanának be a csomagszűrő rendszeren a UPC-s apn-eken lógó előfizetőknek, mint a saját előfizetőiknek. Viszont biztos vagy benne, hogy az önálló mobilnet előfizetéseken van voip korlátozás (és nem csak az opciókon)?

(#6786) interstate76 válasza club1 (#6785) üzenetére


interstate76
addikt

Abszolút nem vagyok biztos benne, sőt! Felületes, frissen olvasott ismereteim vannak a témában. Ha nincs korlátozás, annál jobb!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó HP mini PC, Ryzen 5-ös HP laptop, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast P20HD tablet, továbbá PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#6787) Slem válasza Popeye8 (#6767) üzenetére


Slem
tag

Jó! ;)

(#6788) #79335424 válasza club1 (#6783) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem nem fontos, hogy elérhető legyek a másik kártyán használt GSM -számon, amíg VOIP -on beszélek. Nem lehet valahogy inaktívvá tenni a bejövő GSM -hívásra használt kártyát arra az időre? Pl. egy automatizáló programmal.

(#6789) instantwater válasza #79335424 (#6788) üzenetére


instantwater
addikt

Jó lenne :-)
Valami ügyes androidos emberke?
Vagy lehet, hogy Taskerrel is meg lehet oldani, azzal mindent meg lehet :-D

(#6790) vgyuri válasza #79335424 (#6788) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha jól tudom, akkor az egyik sim az elsődleges amin a hívásokat fogadja, a másik a másodlagos amin pl. mobilnet van. Ha az első sim gsm részét használod (bejövő vagy kimenő hívás), akkor a másiké nem elérhető, addig pl. nincs net. Ha Te megcserélnéd: elsődleges a netes, másodlagos a rendes sim, akkor netezés közben nem lennél elérhető. Ha a netet csak voip-ra használod, akkor ennyi lenne a megoldás számodra.

A két kártyát nem tudom hogyan lehet állíthatni, pl. voip program elindít, rendes sim repülőgép üzemmódba, ha kilépsz a programból, akkor repülőgép üzemmód ki. Voda és Telekom ingyen ad feltöltősöknek hívás értesítőt, ha nem vagy elérhető, akkor küldd egy sms-t, hogy ki mikor keresett, szóval utólag megtudnád kit kell visszahívnod.

[ Szerkesztve ]

(#6791) #79335424 válasza vgyuri (#6790) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Most is ilyesmi van beállítva. Az E-Robot tiltja az összes bejövőt, amíg a VOIP alkalmazás fókuszban van.

(#6792) club1 válasza #79335424 (#6788) üzenetére


club1
veterán

Samsung Duos telefonokon ha kikapcsolod a sim kártya-kezelőben a "bejövő hívások fogadása adatszolgáltatás használatakor" opciót, netezéskor nem lehet hívást fogadni a másik kártyán (akkor sem ha az az elsődleges kártya). Viszont ez vonatkozik az összes mobilnetet folyamatosan használó programra is (nem csak a voip hívásra). Ezért én is a taskerre gondolnék, ha tudja a két kártyás telefonokat kezelni...

(#6793) LámaZ


LámaZ
addikt

Kollégák!

Nemrég beléptem egy ingyenes autóklubba. A nevét nem tudom szabad-e leírnom, de F...sis.
Nos, ott hirdetnek most olyan csomagokat, amelyek már versenytársai lehetnek ennek a voipos nyomorgásnak. 7 ft/perc mobilhívás az olyan, mint a CallBack. Emellett adnak adatforgalmat is. Most nagyon gondolkodóba estem.

Legyen minden jó!

(#6794) club1 válasza LámaZ (#6793) üzenetére


club1
veterán

Én úgy tudom, hogy a Forensis flottákat csak prémium tagok tudják igénybe venni (éves díj kb. 6500 Ft). A nem korlátlan flottájuk havidíja pedig csak Vodafone irányban lebeszélhető és 2 évet alá kell rá írni akkor is, ha nem kérsz készüléket. A korlátlan flottájuknál is vannak apró betűs részek...
Egyébként pedig a flottás topic itt van.

[ Szerkesztve ]

(#6795) instantwater válasza club1 (#6794) üzenetére


instantwater
addikt

Minden flottában el van árva valahol a kutya :DD :C
Nincs ingyen vacsora....

(#6796) pinnacle válasza instantwater (#6795) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Pedig már örültem, hogy van megoldás. :D Nekem 2-3000Ft/hó, 10-15Ft/perc, másodperc alapon jó lenne.
SMART NET BASIC még jobb lenne. :))

[ Szerkesztve ]

(#6797) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Hihetetlen, hogy mit adnak 10€-ért.

(#6798) instantwater válasza pinnacle (#6796) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor úg mondom, hogy magyarországon nincs ingyen vacsora.
Bármelyik nyugatabbi országban, lásd általad linkelt Ausztria, vannak korrekt ajánlatok....

(#6799) Murphys2 válasza instantwater (#6798) üzenetére


Murphys2
tag

Éppen most tárgyalják az EU-n belüli teljes roaming eltörlést. Ha ez megvalósul (amit kétlek...), akkor a magyar szolgáltatóknak végük.

[ Szerkesztve ]

(#6800) instantwater válasza Murphys2 (#6799) üzenetére


instantwater
addikt

Dehogy végük.
Szerintem az emberek max 10% a fog külföldi csomagra váltani.

Plusz hiába veszel külföldi kártyát, ha egy simes telód van, az ismerőseid/partnereid nem fogják fizetni a külföldi hívás díját, hiába nincs roaming, nekik drága lesz külföldet hívni.

Éljen a DualSIM ismét, de kinek is van dual sim telefonja?

Az emberek 5% nak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.