Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) evrynet0


evrynet0
csendes tag

VOIP telefonnal FVD-n keresztul valamiert nem tudom hivni a +42125620.... szlovák számot holott vezetékes telefonról igen.

Ötlet?

(#5852) vgyuri válasza schferenc77 (#5839) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbáld ki 00 nélkül, csak 36xx-et tárcsázni.

(#5853) McLaca válasza Ludovicus (#5847) üzenetére


McLaca
őstag

A percdíj furán sok, most 0,036 USD-t írnak, ezek szerint csökkentették azóta.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5854) pinnacle válasza betyarr (#5849) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi betyarr, club1! Én már régóta gondolkodom Gigaset A510 IP vagy CISCO SPA112 vásárlásán, valószínűleg az utóbbi lesz, mert kell a telefonom üzenetrögzítő funkciója. Csak nem tudom rászánni magam a kábelcsatorna kibontására, meg az is lehet, hogy oda már semmi sem fér be. :))

(#5855) Greenbook válasza pinnacle (#5854) üzenetére


Greenbook
tag

Ephone vonalat használva, van díjmentesen hangpostád.
A rögzített üzenetet, a megadott e-mail fiókodba küldik.
Jóféle!
:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#5856) pinnacle válasza Greenbook (#5855) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez tényleg jó ötlet.

(#5857) andatti


andatti
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a sipdiscount-on mióta 1 cent a mobilhívás? (már, csak, hogy ott megmarad-e 1 évig, mint FVD-n...)

FVD-nek már a felét lebeszéltem, pedig a nyár közepén lett töltve... De sajnálom az áremelés miatt elvesztett 167 perc hívást, így gondolkodom a váltáson... Esetleg korábban használta már valaki? Ha ott csinálok accot, akkor maradhat a név és cím, vagy csináljak másik címet, a régiből meg töröljem a tel. számom?

5855
Én is használtam korábban, bár a régi 1 Mb-es netemnél se a support, se aki rábeszélt nem volt hajlandó személyesen segíteni, hogy miért nem működik, csak a beállításokat küldték el emailben... Több év után újra megkerestem őket, akkor annyi derült ki, hogy a feltöltött és el nem használt 1000 Ft-om megvan ugyan, de a havidíjra egyből levonták 2x is, így azóta se használom, nem tudom meg van-e még, vagy már elvették a havidíjakra, mert használni sose tudtam... Pedig az fvd gond nélkül megy és ment...
Mind1, nekem a havi 99 Ft miatt nem szimpatikus, főleg úgy, hogy több hazai cég csak 1x kér 100 Ft-ot...
Amúgy tényleg elég profik, bár a felvétel rögzítés náluk sokba kerül, pedig mind pc-n, mind androidon léteznek ingyenes jó megoldások...

[ Szerkesztve ]

(#5858) instantwater válasza andatti (#5857) üzenetére


instantwater
addikt

Android SIP hangposta?
Na az tetszik :)

Arra van valami mód, hogy a MobileVoip kimenő hívásait rögzíteni?
Vagy SIP kliens kell oda?
Vagy csak callbackkel gondolkozzak ilyenen?

(#5859) andatti válasza instantwater (#5858) üzenetére


andatti
senior tag

Szerintem callback nélkül is menni kellene...
Néz szét itt. Bár sok a találat meg kéne mindet nézni, hogy melyik a legmegfelelőbb...

(#5860) Zeki


Zeki
nagyúr

Symbianra kijött az új mobilevoip.
Hangerő probléma megoldva.
De rosszabb lett a hangminőség.Már a sip-hez képest.

(#5861) Zeki válasza Zeki (#5860) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hú de dúrván mellékapcsolt most a mobilevoip, és többet késik a hang, mint sip-en.
Amúgy azt vettem észre, hogy a t-nél is csinálhatnak valamit, mert többet késik mostanában a hang, mint régen.

(#5862) instantwater válasza Zeki (#5861) üzenetére


instantwater
addikt

Gonsolom forgalompriorizálást csináltak...
Ha ez így megy, hogy marad a voip, de priorizálják, akkor lehet, hogy a végén tényleg VPNel fogunk telefonálni, azt talán nem késleltetik.

(#5863) Zeki válasza instantwater (#5862) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valaki bevezethetne ebbe a VPN csinálás rejtelembe, mert van egy baromi erős VPS-em, korlátlan adatforgalommal, és lehet is VPN-t csinálni.

(#5864) instantwater válasza Zeki (#5863) üzenetére


instantwater
addikt

OpenVPN t kell felrakni.
Többet nem tudok, nem ástam bele magam jobban.
Viszont SSH tunnelt csináltam már, az majdnem olyan mint a VPN, csak kicsit manuálisabb, de a lényeg kb ugyanaz, hogy titkosított csatornába ágyazzuk bele a forgalmat.
A VPN kényelmesebb.

Csak halkan tippelem, hogy ezt a VPN es voipozást szerintem minimum 2 magos telefonnal lehet csak érdemben használni, de lehet, hogy nem, csak tipp.

(#5865) SimS válasza McLaca (#5844) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Sajnos a review-k elég régiek: [link] [link] [link]. A facebook oldalukon többnyire payment-tel kapcsolat issue-k szoktak lenni.
Egyébként pedig elég aktívnak tűnő szolgáltató, promóciókat is szoktak csinálni.. fene se tudja, lehet a fenti időszak óta változtak.. még nem tudom, lehet rászánok $10-t kipróbálni. :U

p.s.: ami még eszembe jutott, hogy $20-os csomagnál már adnak 1 hónapra VPN-t is - látom mostanában erről is megy az aggodalom.

SimS

[ Szerkesztve ]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#5866) Zeki válasza instantwater (#5864) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az fent van.
De nem tudom miket kell ott állítgatni, hogy működjön.

(#5867) McLaca válasza Zeki (#5860) üzenetére


McLaca
őstag

Én még mindig a 2-es verziók utolsóját használom, az újabbak kezelési hülyeségei miatt.
A nagyobb késés nekem is feltűnt, de én SIP-en tapasztaltam. A FVD-nek tulajdonítottam eddig.

Szerk.: na gyorsan ki is próbáltam 3G-n, a hívott irányába a késés nem sok, GSM-hez közeli, de visszafelé jelentősebb, viszont ott sem vészes, kicsit több, mint fél mp. Kb. ennyi szokott lenni.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5868) andatti válasza Zeki (#5866) üzenetére


andatti
senior tag

5774-es hsz-em. Illetve ez.

Annyira nem ördöngösség, a sebességtől sok minden függ, azaz, ha neked van bivalyerős géped, amin be tudnál állítani vpn szervert, még az lenne a legjobb. Ha gondolod utána nézek ennek, hogy hogyan lehet vpn szervert csinálni... A sebesség még, ami lényeges lehet. Amit a két ingyenes lehetőségnél olvastam, hogy 1 Mb/s-es netsebességet adnak, ami azért elég kevés, de biztos, hogy ez is állítható. Így, ha neked a vpn szervered lenne 5 Mb/s-es, akkor meg van oldva a gondod...
Az SSL állítólag könnyen feltörhető, nem tudom a mobilcégeknek van-e erre kapacitásuk. Igaz, mindennel így van, csak a ráfordított időtől függ, hogy sikerül, vagy sem. :)

(#5869) Zeki válasza andatti (#5868) üzenetére


Zeki
nagyúr

Németországban van a VPS. Az tud VPN-t is, csak nem tudom a beállításokat, mit kell hova írni.
A sebességgel aligha lehet gond.

(#5870) instantwater


instantwater
addikt

Érdemes a SIP kliens beállításával bohóckodni androidon?
Mármint azért kérdezem, mert ha elkezdenek a szolgáltatók játszani a SIP tiltással, akkor úgyis csak a MV kliens marad.

(#5871) instantwater


instantwater
addikt

Na, felraktam a CSipSimplet :)
Nagyon királyul beépül a tárcsázóba,
A betamaxos callback is bekerül a tárcsázóba (!) [betamax plugint fel kell tenni]

Arra lennék még kiváncsi, hogy nektek Slow illetve Fast kapcsolatokra milyen kodekek és milyen sorrendben vanak berakva?
Vagy a G729 az joker, mindent vivő csodakodek? :)

EDGE/GPRS en próbáltatok mostanában telefonálni?

Azt nem lehet, valahogy bekonfigolni, hogy wifin a legjobb minőségű kodeket használja, de 3G-n ne? Mert oké 3G t érzékel, de már le van korlátozva a sebesség :D

[ Szerkesztve ]

(#5872) betyarr válasza instantwater (#5871) üzenetére


betyarr
veterán

hát én már sokféleképpen próbáltam a css-t de nem tudtam úgy belőni hogy mindig jó legyen.lehet hogy pillanatnyilag jó volt de aztán a következő hívásnál megint volt gond.a munkahelyi sipes mellékemmel viszont tökéletesen működik,wifin és mobilneten is.nincs hangtorzulás,nincs késés.

(#5873) allfinanz


allfinanz
senior tag

Ha jol lattam az egyik beallitasnal az ephone tamogatja a g.722-t, vagyis a hd audiot. Egymas kozott ezek szerint hd-ban es ingyen.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5874) club1 válasza andatti (#5857) üzenetére


club1
veterán

Voipdiscounton nem tartott sokáig az 1 centes mobilhívás. Most már 13 cent... :Y

(#5875) Zeki válasza club1 (#5874) üzenetére


Zeki
nagyúr

A sipdiscounton van az 1 centes akció.

(#5876) csimpas


csimpas
tag

fonionál hogyan zajlik a 99 ft-os budapesti szám regisztrálása? fel kell tölteni előbb 2ezer ft-al? :F

(#5877) betyarr válasza csimpas (#5876) üzenetére


betyarr
veterán

egyszeri 100 ft a telszám,utána évente minimum 2000 ft-ot fel kell tölteni a számládra,hogy ne inaktiválják és tudj hívást fogadni.

(#5878) csimpas válasza betyarr (#5877) üzenetére


csimpas
tag

de hol fizetem be a 100 forintot? csak 2ezres opciót látok

(#5879) club1 válasza csimpas (#5878) üzenetére


club1
veterán

Gondolom az első évre is fel kell tölteni 2000 Ft-al, abból meg már telik 100 Ft-ra...

(#5880) instantwater


instantwater
addikt

Olyat láttatok már, hogy mobilevoip és a csipsimple is, Android 4.0.4 ről hívnak engem, és visszahallom magam, de ha én hívok 4.2 ről akkor minden jó, és nem visszhangzik sehol?
Ugyanaz a 2 telefon, egyik irányból indítva a hívást kicsit vissza hallom magam, másik irányból indítva tökéletes???

(#5881) betyarr válasza instantwater (#5880) üzenetére


betyarr
veterán

a hívott félnél nekem is szokott ilyen probléma lenni.elsősorban a mv-al,de a css-el is volt már.4.2.1-es droid.

(#5882) instantwater válasza betyarr (#5881) üzenetére


instantwater
addikt

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy Telenoros szám a hívott szám mindkét esetben.

(#5883) betyarr válasza instantwater (#5882) üzenetére


betyarr
veterán

nekem T-s és telenoros is volt.meg vezetékes Thomeos is.

(#5884) instantwater válasza betyarr (#5883) üzenetére


instantwater
addikt

Sikerült kideríteni az okát?

(#5885) betyarr válasza instantwater (#5884) üzenetére


betyarr
veterán

:( pedig nem bánnám,ha valahogy rájönnék.a gigaset nem csinál ilyet.szerencsére!

(#5886) instantwater válasza betyarr (#5885) üzenetére


instantwater
addikt

A poén, hogy THL W200 Android 4.2.1 el tökéletes.
ZTE V970 Android 4.0.4 nél hallom a hangom amikor engem hívnak a V970 ről telenor számomon...

(#5887) betyarr válasza instantwater (#5886) üzenetére


betyarr
veterán

THL W200 Android 4.2.1 el tökéletes.

te mázlista!

(#5888) vgyuri válasza instantwater (#5886) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha visszahallod magadat, akkor a másik készülékben túl hangos a hangszóró, és ez behallatszik a mikrofonba.

(#5889) instantwater


instantwater
addikt

Hehe, koleszban mindenféle korlátozás van. Csipsimplevel elindul a hívás, de nem hallok semmit :-D
Mobilevoippal megy simán.
Ki érti ezt? Mobilnetről hívva csipsimplevel simán hallok mindent.
Érdekes.
Milyen korlátozás az, ami engedi a sipet, de nem hallok semmit.

(#5890) instantwater válasza vgyuri (#5888) üzenetére


instantwater
addikt

Gondoltam erre én is, de ha én indítom a hívást, akkor jó...

(#5891) instantwater válasza instantwater (#5890) üzenetére


instantwater
addikt

Plusz le is halkítottuk direkt ez miatt, de akkor is visszhangzik ha a 4.0.4 es android hív. Ha a 4.2.1 ről hívom a 4.0.4 es számát akkor tökéletes.

(#5892) instantwater


instantwater
addikt

Valakinek bejön a hívás csipsimplere ha a felhasznalo@sip.freevoipdeal.com ot hívja?

(#5893) edk- válasza instantwater (#5892) üzenetére


edk-
őstag

Nekem már volt olyan, hogy működött. Újabban nem.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#5894) Zeki


Zeki
nagyúr

A nymgora töltöttem fel 5usd-t.
A telószám aktiválás kimarad, mert sms nem jön meg t-moblra.
A sip beállítás hiába van leírva, bejelenkezik, de nem tud hívni. Nem csöng ki.

Szerencsére a symboanos programjával megy a hívás. 111 a kijelzett hívószám.

[ Szerkesztve ]

(#5895) instantwater válasza edk- (#5893) üzenetére


instantwater
addikt

Csakmert vannak külföldi oldalak, ahol lehet UK számot kérni ingyen, de SIP címre irányítják át a hívást, és az jó lenne, ha működne :)

(#5896) instantwater


instantwater
addikt

Nincs valamelyik szolgáltatónák olyan kártyás csomag ahonnan ingyen, vagy valami nevetséges havidíjért ingyen lehet hívni vezetéskes számot?
Csak mert a FVD nek van ám Access Numberje (+3618088122) is, és akkor nem kellene callbackeltetni olyan helyről ahol nincs 3G, így olcsó lenne :)
Elvileg a telefonszámod alapján azonosít, gyakorlatilag nem tudom, hogy mi van, ha két fiókod is van ugyanazzal a számmal regisztrálva :D

[ Szerkesztve ]

(#5897) instantwater


instantwater
addikt

http://www.stuntcalls.com/rates oldalon 0,010 EUR a magyar mobil, habár a vezetékes fizetős, de éljen a CSipSimple, abba akárhány fiókot b lehet lőni :D

(#5898) korfa válasza instantwater (#5895) üzenetére


korfa
aktív tag

Hol lehet UK számot reggelni ingyen?

(#5899) Zeki válasza instantwater (#5897) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez is betamaxos.

[ Szerkesztve ]

(#5900) instantwater


instantwater
addikt

Van két nagy Betamax klón gyűjtő oldal:

http://backsla.sh/betamax
Ez kiírja az árakat táblázatban.

http://www.voipratetracker.com/
Az oldalon látható árak elég régiek, viszont van pár oldal, ami a másik oldalon nincs említve, és olcső.
Pl stuntcalls.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.