Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) allfinanz


allfinanz
senior tag

Neo hivasa minden magyar mobilhalozatbol elerheto es normal vezetekesnek dijazzak?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5252) club1 válasza allfinanz (#5251) üzenetére


club1
veterán

Ha 21-es körzetszámmal jár, akkor.

(#5253) allfinanz válasza club1 (#5252) üzenetére


allfinanz
senior tag

Köszi.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5254) allfinanz


allfinanz
senior tag

Most találtam ezt a szolgáltatót: VipTel

Behívószámot ad:
-> 21-es szám ingyen
-> más vezetékes szám havi 100 Ft

Regisztráció után ad 100 Ft-t kipróbálni a rendszert.
Nem próbáltam ki, csak most találtam és megosztottam nektek! :)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5255) LámaZ


LámaZ
addikt

Szervusztok!

Azt mondja a club1 kolléga, hogy Németországban a VOIP-okat, a FreeVoipDealt (FVD) is - amely web-alapú - le tudják tiltani.
Mi ebből az igazság, mert én itt régebben azt olvastam, hogy a FVD nem blokkolható. Ki vezet félre engem?

Legyen minden jó!

(#5256) LámaZ válasza allfinanz (#5254) üzenetére


LámaZ
addikt

VipTel belföldi hívásdíjak:

A feltüntetett árak a mindenkori ÁFÁ-t nem tartalmazzák!
Másodperc alapú számlázás.
Belföldi vezetékes körzetek 4 Ft+Áfa
T-Mobile 24,00 Ft+Áfa
Pannon 24,00 Ft+Áfa
Vodafone 24,00 Ft+Áfa

Kapcsolási díj 0,00 Ft
Előfizetési díj 0,00 Ft

Miért akarsz belőlünk bohócot csinálni?

Legyen minden jó!

(#5257) Jamcsabi válasza LámaZ (#5255) üzenetére


Jamcsabi
tag

Nem a szolgáltatót tudják tiltani, hanem azt a VoIP protokollt (pl. SIP), amit a kliensed használ a híváshoz. [link]

(#5258) allfinanz válasza LámaZ (#5256) üzenetére


allfinanz
senior tag

Kifelé én is FVD-t használok, befelé gondoltam. Egyszerre 2 szám 1 szolgáltatótól.
Mind1. Ha ennyire zavar, ne olvasd, amit írok. :D

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5259) club1 válasza Jamcsabi (#5257) üzenetére


club1
veterán

Lámaz-nek ne válaszolj ilyen bonyolultan, mert megint le fog a válaszból vonni egy olyan következtetést, aminek a válaszhoz nem sok köze lesz. Aztán majd rád fog hivatkozni egy másik fórumban a saját (rossz) következtetését alátámasztandó... :K

[ Szerkesztve ]

(#5260) LámaZ válasza club1 (#5259) üzenetére


LámaZ
addikt

Te kötekedő!

A jamcsabi által belinkelt hsz-ben le van írva feketén szürkén, hogy „Mobilevoip olyan protokollt használ, amit jelenleg nem tud egyik szolgáltató sem tiltani, a MV szerverein megy keresztül, emiatt picit több lehet a késés, de nem számottevő.”

Akkor kinek van igaza? Hát, nekem!
A FVD-t bolond lennék Németországban SIP-pel használni, mert azt tudják blokkolni, emiatt kell a MobileVoip-pt használni, mert AZT NEM TUDJÁK TILTANI.
Na, most vagy igaz ez, vagy nem!
Én itt HU-ban probléma nélkül használom a VOIP-ot (MobileVoip) a Telenor és a T-Mobile hálózatán. Sőt, a CSipSimple is ment, de az nekem bonyolult.
Németországban még nem próbáltam, de ha elmegyek oda, és tényleg blokkolják, akkor itt ki fogom verni a balhét félrevezetés miatt.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#5261) tlac válasza LámaZ (#5260) üzenetére


tlac
nagyúr

verjed, nem vállaltunk garanciát a hozzászólásainkra

(#5262) KTU válasza LámaZ (#5260) üzenetére


KTU
addikt

akkor azt mondom mindenféle tudás és kötelezettség nélkül blokkolják :U
így 1-1 :U :D

ha kipróbáltad, légyszi írd le mi a helyzet, melyik hálózaton :)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#5263) club1 válasza LámaZ (#5260) üzenetére


club1
veterán

A kötekedésben azért te jobban otthon vagy, elég elolvasni a hozzászólásaid kb. negyedét...

Leírom még egyszer, csak kicsit lassabban, hogy te is megértsd:
Kliens és ISP függő, hogy voip alkalmazás használatát tudják-e blokkolni. Ez legkevésbé a voip szolgáltatótól függ.
Kliens: Az a szoftver/platform, ami segítségével a szolgáltatást igénybe veszed.
ISP: Az internetszolgáltató, akinek lehetősége van az adatcsomagjaid szűrésére.
voip: Hang interneten keresztüli továbbítására alkalmas protokoll.
voip szolgáltató: Az a szolgáltató, akin keresztül voip hívásokat tudsz kezdeményezni.
Fejtsem ki bővebben, vagy megértetted?

Tudjuk, neked mindig igazad van. A MobileVoip kliens használatával generált adatforgalmat ma Magyarországon tényleg nem tiltják. De egy csomagszűrést alkalmazó, vagy csak egyszerűen egy szabályt alkalmazó ISP (például egy magyar vagy német mobilszolgáltató is) simán elvághatja a MobileVoip-ot a szolgáltatótól. És innentől kezdve beszívtad, mehetsz reklamálni ahova akarsz.

(#5264) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
A következő a problémám: van otthon egy Fritzbox-om, FVD-vel. Van a Fritz-nek egy saját Android-os appja, a Fritz!Fon, amivel be lehet reggelni a telót, mint egy SIP klienst. A fritz!App szépen megy, lehet hívást kezdeményezni a mellékek között, vagy kifelé, befelé is, szépen működik. Ami a baja, hogy nagyon visszhangos (bármilyen irányban, a másik fél visszahallja a saját hangját). Már több fórumon is néztem, mindenhol erre panaszkodnak, hogy a kliens sz*r.

Gondoltam megpróbálom a CSIPSimple-t, az is SIP kliens. Ismeri is a Fritz-et, mint szolgáltatót, be is állítottam, szépen bereggel a mobil a Fritz-re. A gond ott van, hogy bárhova hívok (kifelé, befelé, mellékek között), csörögni csörög, fel is épül a hívás, de tök süket mindkét oldalon. Se a CSIPSimple-ben nem hallok semmit, se a másik oldalon.

Mi lehet a gond?

(#5265) club1 válasza schferenc77 (#5264) üzenetére


club1
veterán

Nem ismerem A Fritzbox-ot. A Cisco voip eszközeinkben mindenütt ott az echo cancellation (és mindenütt alapból bekapcsolt). Nálad nincs ilyesmi a szoftverben?
A CSIPSimple esetében meg a nem megfelelő audio codec választása szokott hasonló problémát okozni.

(#5266) schferenc77 válasza club1 (#5265) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Semmi echo-val kapcsolatos beállítást nem találtam a Fritz-ben. Nem is ezzel lehet a baj, mert totál semmit nem hallani, tehát mintha nem is menne át a hang stream.
Kodek oldalon a CSIPSimple-ben a következő kodekek vannak bepipálva (mást nem enged, mert azt írja a Kodekek menü alatt: Csak regisztrált SIP esetén elérhető):
FAST fül
- SILK 16KHz
- PCMU 8 KHz
- PCMA 8KHz
SLOW fül:
- SILK 8khz
- GSM 8khz
- PCMU 8khz
- PCMA 8khz

Fritz-ben meg kodek oldalon sincs túl sok, csak a kimenő hívásoknál, de itt még egymás között sem megy át a hang...

(#5267) andatti


andatti
senior tag

Egy
-> más vezetékes szám havi 100 Ft
Regisztráció után ad 100 Ft-t kipróbálni a rendszert.
Nem próbáltam ki, csak most találtam és megosztottam nektek!

Szerintem nem akart félre vezetni senkit. Itt a 21-es körzetszám, illetve a 100 Ft havidíjért igényelhető földrajzi szám miatt tette be eme szolgáltatót... (a 21-es körzet amúgy másutt is ingyenes, a földrajzit pedig pl. 99 Ft/hó, illetve egyszeri 100 Ft megfizetése mellett adják más szolgáltatók. Ezt a palettát színesítette egy újabb szolgáltatóval a fórumtárs.

Kettő:
A voip hívások tiltása pedig szintén sokszor le lett már itt írva... Azok a voip kliensek tilthatók, amelyek sip klienst használnak, mint pl. CSimple. Illetve olvastuk azt is, hogy egyes hotspotok már itthon is, de külföldön is tiltják a voip kliensek használatát, ha csatlakozunk a wifi-hez az adott helyen.
A mobilvoip program pedig https-t használ és emiatt (a többi user beszámolója alapján) nem tiltható. mert titkosítva van. Így biztonsággal kijelenthető, hogy az FVD is használható bárhol, Németországban is, ha az adott wifi hotspot nem tiltja a voip-ot, annak is a sip-es verzióját simán lehet FVD-zni, Pont.

De, ha ez nem lenne elég, ott a vpn mobilos verziója és meg van oldva.

(#5268) club1 válasza schferenc77 (#5266) üzenetére


club1
veterán

A válaszom első felével a kérdésed első felére válaszoltam, nem a másodikra...
Az FVD SIP által használható protokollok listája itt megtalálható. A többit törölni kellene a kliensből. Esetleg a leírás alapján állíts be stun szervert, hátha továbbítási problémád van.

(#5269) club1 válasza andatti (#5267) üzenetére


club1
veterán

Jelezni szeretném, hogy a Cosmote hálózatán a MobileVoip nem használható (két Dellmontos szolgáltatóval próbáltam). Az OTE adsl-es wifi-vel ment. Tehát ha a görögök meg tudták oldani, akkor a többi ISP is meg tudja oldani a dolgot. Legegyszerűbben pl. elég szűrni/eldobni egy publikus ip subnetet. Gány megoldás, de titkosított kapcsolattal is működik.

(#5270) schferenc77 válasza club1 (#5268) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Itt nem az FVD SIP kodekekkel lesz a baj, hiszen ez még közelébe sem kerül az FVD-hez, ezek a Fritz-en belüli hívások még csak, mellékről mellékre. Megpróbálom megtaláni, milyen kodekekt támogat alapból a Fritz, és azokat beikszelni a CSIPsimple-ben...

(#5271) club1 válasza schferenc77 (#5270) üzenetére


club1
veterán

Így nehéz segíteni. Azt írtad, hogy kifelé, befelé csörögni csörög, meg fel is épül a hívás, csak nagy csönd van. Mi neked a kifelé?

(#5272) schferenc77 válasza club1 (#5271) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Bocs, nem volt egyértelmű. A kifelé, befelé, a mobilról, wifin indított hívást értettem egy másik Fritz mellékre (van még 3). Tehát, mint a Fritz melléke funkcionált a CSIPSimple. Gondoltam, először ezt próbálom ki, ha belül már megy, akkor onnan már csak egy lépés a Fritz Android-os VPN-jét beállítani, és akkor már semmi nem korlátozhatja a VoIP-os telefonálást a mobilról (lévén, hogy VPN-t használ a Fritz felé, nem pedig akármilyen sip és egyéb protokollt a szolgáltató felé).

(#5273) schferenc77 válasza schferenc77 (#5272) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő.

A Fritz saját appjával gond nélkül ment, akár mellékként, akár teljesen kifelé, FVD-n keresztül indított külsős hívás is (csak iszonyatosan visszahangzott a túloldalnak). Bár a Fritz!App-ban nem tudok semmilyen kodeket állítani, így fogalmam sincs, milyen kodeket enne meg a Fritz...

(#5274) instantwater


instantwater
addikt

Mostanában kezd megint késegetni az FVD random.
Mindig másik irányba késik
Valamikor Telenorra rossz, Tmobilra jó.
Most pl vodára nem akart kicsörögni, csak várakoztató csörgés....

(#5275) Zeki válasza instantwater (#5274) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, meg ma sokszor hülyén kezdi a kicsöngést.

(#5276) instantwater válasza Zeki (#5275) üzenetére


instantwater
addikt

Na olyankor fog késni.
Tapasztalat :D

Most az előbb vodára vagy 20 másodpercig csak olyan "hülye csörgés" volt, inkább leraktam....

[ Szerkesztve ]

(#5277) Zeki válasza instantwater (#5276) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az első 10 másodperceben kiderül hogy gebaszos, lerak, vár, újrahív. :)

(#5278) whiskeys válasza Zeki (#5275) üzenetére


whiskeys
őstag

nekem 3 napja....

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5279) instantwater


instantwater
addikt

voipwise.com ot használja valaki?
Az is ugyanannyi mint az FVD, és hátha jó

(#5280) vgyuri válasza instantwater (#5279) üzenetére


vgyuri
őstag

Voipwise - Hungary: nettó 7 eurócent / perc a mobil hívása, FVD-nél 1 eurócent.

(#5281) KTU válasza instantwater (#5279) üzenetére


KTU
addikt

7x drágább a magyar mobil hívás: 21Ft, mint az FVD,
Ernyiért tudok simán GSM hálózaton is :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#5282) instantwater válasza vgyuri (#5280) üzenetére


instantwater
addikt

Huu, hát én a http://backsla.sh/betamax oldalt néztem.

(#5283) instantwater válasza instantwater (#5282) üzenetére


instantwater
addikt

Bocs, elnéztem a sort.

Voipyo.com?

(#5284) McLaca válasza instantwater (#5276) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem kedden ugyanez volt vodára, hülye kicsöngéssel. Azt hittem, a hívottnál nem is csörög, mert válasz nem volt, de kiderült, hogy csak némítva volt a telója (mind az 5 hívást "megkapta")

instantwater#5283: a voipyo-nál most csak akciósan annyi, az fvd-nél viszont tartósan. De volt az fvd-nél korábban a fele is. :)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5285) club1 válasza instantwater (#5283) üzenetére


club1
veterán

A voipyo-nál nincs sip, egyébként dettó ugyanaz a minőség, mint az fvd.

(#5286) LámaZ válasza instantwater (#5274) üzenetére


LámaZ
addikt

Nagy a gyanúm, hogy egyre több a felhasználó, és a delmont lemaradt szerver téren.

Legyen minden jó!

(#5287) instantwater


instantwater
addikt

Most pl tökéletes volt tmobilra.

(#5288) McLaca válasza club1 (#5285) üzenetére


McLaca
őstag

A minőség tapasztalatom szerint nem márkafüggő. Amikor gond volt, akkor volt a callingcreditnél, fvd-nél, callpirates-nél is egyszerre (anno volt, hogy mindhármat használtam egy időben).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5289) club1 válasza McLaca (#5288) üzenetére


club1
veterán

Így van, hiszen mindegyik említett (fvd, voipyo, callingcredit, callpirates) voip szolgáltató mögött egy cég áll:
DELLMONT Sarl
3a, Val Sainte Croix
L-1371 Luxembourg
Luxembourg

(#5290) instantwater válasza club1 (#5289) üzenetére


instantwater
addikt

Oké, ezt tudom, csak azt hittem ki van osztva mindegyik brandre külön x kapacitás, de ezek szerint nem. Így gazdaságos, csak épp nem minõségorientált, de 3 ftért az 50 helyett nem panaszkodom

(#5291) gelez


gelez
csendes tag

Próbálgatom mindhárom szolgáltató netjét:
Telenor: városon kívül nagyon gyenge 3G lefedettség
Voda: tűrhető, de voip tiltott és nincs lassított net ha elfogy a keret
T: Vodánál gyengébb, de nincsenek az említett korlátai, de van egy roppant bosszantó dolog. Sokszor előfordul, hogy a hívás kezdetekor excellent a minőség és a 15-20 mp-ben leesik poor-ra, megszűnik a hang, de a kapcsolat tovább él. Vkinek van hasonló tapasztalata? Lehet ennek vmit csinálni?

(#5292) Zeki válasza gelez (#5291) üzenetére


Zeki
nagyúr

Használj sip hívást mobilevoip helyett. Vagy nem a wnw legyen a T-s neted, hanem helyette internet.
Azzal jobb.

(#5293) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Kérdésem lenne,kedves fórumtársak?! :)
Van egy Linksys SPA2102-R voip modem-em,igaz még zárolva van de már csak pár nap mire megoldom.
A kérdésem az volna melyik az a VOIP szolgáltató amivel az itthoni vezetékes számokat ingyenesen tudom hívni némi díj ellenében ezen az eszközön? Köszönöm előre is! :R

(#5294) club1 válasza Franky2Ster (#5293) üzenetére


club1
veterán

freevoipdeal.com
Kb. 12.4 EUR feltöltés esetén 120 napig tudod ingyen hívni a hazai vezetékes számokat heti 300 perc erejéig. A fenti összegből 10 EUR-t lebeszélni meg kb. percenként 3 Ft-ért tudod hazai mobil irányokba (ha nem csalsz adót fake USA címmel).

[ Szerkesztve ]

(#5295) instantwater válasza club1 (#5294) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem hagyjuk az adócsalás dolgot ebben a rabló országban, mert kacagni támad kedvem :DD

(#5296) club1 válasza instantwater (#5295) üzenetére


club1
veterán

Egyrészt ez így off.
Másrészt ha itt mindenki így állna hozzá az adófizetéshez, akkor egy-két hónap alatt leállna az egészségügy, leállna a tömegközlekedés és se nyugdíjak, se segélyek nem lennének. Azaz kb. a középkorba csöppennénk vissza (mondjuk attól sokszorosan magasabb bűnözési rátával).
Harmadrészt viszont a Dellmontosok erősen adócsalónak tűnnek, hiszen nem hajlandóak a hozzájuk beregisztrált cégeknek az EU-s jogszabályoknak megfelelő számlát kibocsátani, ergo a többi számlájuk is valószínűleg annyit ér...

(#5297) Nisida válasza allfinanz (#5254) üzenetére


Nisida
aktív tag

Amúgy az Ephone ugyanezt szolgáltatja. Ma már minden magára adó VOIP szolgáltató kb. 100 Ft áron ad földrajzi helyhez kötött telefonszámot. A hálózaton belül 0 ft a hívás díja.
Akkor éri meg ha van egy IP telefonod , 5000-6000 Ft ért már simán lehet venni linksyst , és arra beállítod a telefonszámot és kész. Ma átlagosan 1000 - 2000 Ft egy sima vonalas is a Tcomnál vagy a többinél, itt meg ha csak fogadni akarsz 100 Ft/hó-ból megvan.

Amúgy valaki nézte már a T-home-s csomagokat, 10k / hóért adnak 600 perc mobil 2000 perc vonalas a csomagárban + IP Tv + 10 Mb net. Legalábbis valaki aki most kötött szerződést ezt mondta. Tényleg ennyire lementek az árak?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#5298) club1 válasza Nisida (#5297) üzenetére


club1
veterán

Ha az apró betűs részeket nem nézed, akkor tényleg lementek az árak. Az apró betűs részekkel együtt nézve az ajánlatot, gyenge közepes (már annak, aki sokat hív vezetékes és T-Mobile irányokat és csak egy tv-vel rendelkezik, az se egy minőségi darab).

[ Szerkesztve ]

(#5299) McLaca válasza club1 (#5296) üzenetére


McLaca
őstag

USA címmel max. Luxemburgban csalsz adót, mert azt az áfát nem Magyarországra fizeted, amit EU-s címnél fizetsz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5300) club1 válasza McLaca (#5299) üzenetére


club1
veterán

Így van. Ettől még adót csalsz amikor fals címmel fizetsz a Dellmontnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.