Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) sumsang válasza ctibor (#6498) üzenetére


sumsang
aktív tag

Esetleg kipróbálhatod a Droidvpn-t. Nálam működik problémamentesen. Igaz alapból csak 100Mb/nap a free, de nekem ez bőven elég a 3G-s telefonálásokhoz.

(#6502) ctibor válasza instantwater (#6499) üzenetére


ctibor
senior tag

De igen, wifin tudom használni.

Vodafone blokkolni tudja a SurfEasy-t is???

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#6503) havri1 válasza ctibor (#6502) üzenetére


havri1
félisten

Ha váltasz netet, úgy így a surfeasy aktív, nem lesz jó.
A surfeasyt kapcsold ki, válts wifiről 3g-re,vagy vissza, és aktiváld a surfeasyt-t.
Nálam így jó..

[ Szerkesztve ]

havri

(#6504) allfinanz


allfinanz
senior tag

Mobilnetes simmel DroidProxy-t hasznalom es jobb a voip minosege 3g-n.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#6505) sipi25 válasza sumsang (#6500) üzenetére


sipi25
tag

Köszi szépen az infókat, de pbxes-en keresztül sehogysem működik! Egyvonalas asztali Voip telefon miatt használok pbxes-t.

(#6506) sumsang válasza sipi25 (#6505) üzenetére


sumsang
aktív tag

A pbxes-en keresztül is kell működni a hívószámkijelzésnek.
Az fvd /settings oldalán regisztráld a telefonszámot, amelyet meg akarsz jeleníteni a hívott félnél. Amennyiben több tel.számot regisztráltál, azt a számot fogja küldeni amelyiket ezen az oldalon kijelöltél. :)

(#6507) sipi25 válasza sumsang (#6506) üzenetére


sipi25
tag

regisztrálva vannak a számok! Pont ez az, hogy csak azt jelzi ki, amelyik jelölve van az oldalon. Én azt szeretném, hogy mindegyik asztali készülékem a pbxes-en keresztül a saját számával menjen kifelé!

(#6508) andatti


andatti
senior tag

technikai segítségkérésem lenne...
Mikrohullámú netünk van, és már X-edik szolgáltató most az Invitel.
A 1443-nak van külföldről hívható száma, de a 1448-nak nincs. és meg se tudták mondani... max. aközponti számról kapcsolnak... de most is úgy, hogy kapcsol valakit, aki azt mondja, hogy kapcsol valakit, aki kb. 10 perc után vette fel... 24,5 perc lett a vége...
Szóval, ha valaki tudná az invitel 1448-as külföldről hívható számát... :R :R :R

(#6509) sumsang válasza andatti (#6508) üzenetére


sumsang
aktív tag

+36-28-524-003 Ezt próbáltad?

(#6510) club1


club1
veterán

Végre ma már megint jól használható az FVD, nincs azonnali kicsöngés és a hangminőség is tökéletes mind a három szolgáltató és a hordozott számok felé is. Örülök neki, mert az elmúlt egy-két hétben már kezdett belőlük elegem lenni...

(#6511) andatti válasza sumsang (#6509) üzenetére


andatti
senior tag

igen és itt pattintottak le, hogy ez nekem nem jó, mert ez a 1443-asé... Pfff.

[ Szerkesztve ]

(#6512) sumsang válasza sipi25 (#6507) üzenetére


sumsang
aktív tag

A pbxes accountba a caller ID-hez beírt szám sajna nem alkalmas a hívott félnél a szám megjelenítéséhez. Csináltam egy próbát, hogy a pbxes-hez beírtam a caller ID-hez a tel számom, mely regisztálva volt az fvd-nél és az fvd-s settings-nél a No caller ID-t jelöltem ki. De ekkor valamilyen külföldi szám jelent meg a hívott telefonkészülékben.

Más:
A Neophonex a pbxes-nél nálam használhatatlan, pedig a Status alatt be van regisztrálva és mégsem hívható... Esetleg valakinek van erre megoldása, hogy lehet a Neophonex-et működésre bírni a pbxes formában?

(#6513) gyula38


gyula38
tag

Sziasztok! Kérdésem a következő. Ma reggeltől nem tudok bejelentkezni T-s mobilneten keresztül az Ephone szolgáltatóhoz. A T már megkezdte a korlátozást? Egyébként velem nem babráltak ki, mert más úton-módon megoldottam a dolgot... ;]Pontosabban nem én, hanem az egyik fórumtársunk... :DD Az FVD pedig ma tényleg kiváló, ahogy az egyik előttem szóló megemlítette! :)

[ Szerkesztve ]

(#6514) gyula38


gyula38
tag

Micsoda érdekesség... Az általam, pár héttel ezelőtt említett, ötjegyű portszám azonnal megoldotta a problémát... Úgy látszik, a T már bekeményített! :( Mi lesz még nov. elseje után???? Macska-egér harc a portokon. Röhej. Főleg úgy, hogy a meglévő ügyfelekre az ÁSZF. szerint nem vonatkozik a voip tiltás...

[ Szerkesztve ]

(#6515) gabor# válasza gyula38 (#6513) üzenetére


gabor#
tag

privat akart lenni

udv
g

[ Szerkesztve ]

(#6517) ctibor válasza sumsang (#6501) üzenetére


ctibor
senior tag

Ez bejött - köszönöm a tippet!

Ha a DroidVPN fut, akkor fogadni is tudok hívást.

Most a MobileVOIP-pal indítok hívást (azon van több pénz), és a CSipSimple programmal egy Fonio fiókon keresztül fogadok. De a másik fél a MobileVOIP-os hívásomnál is a Fonio-s számomat látja, mert azt állítottam be kijelzésre.

Kicsit bonyolult, de legalább működik. :)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#6518) instantwater válasza sumsang (#6512) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem megy a neophone fogadás pbxessel. Be kell állítani a Register checkboxot. Elvileg van ilyen.

(#6519) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok!

Új vagyok itt, végigolvastam az előző öt oldalt, és egy kis segítségre lenne szükségem.
Vibert használok nagy megelégedésre ismerőseimmel, de sajnos vannak "buta" telefonos ismerőseim, akikkel méreg drága a kapcsolattartás.
Az FVD honlapját böngésztem. Kicsit olcsóbbnak tűnik, mint a mobil szolgáltatóm árai. Az általuk ajánlott "Mobile VOIP" progit letöltöttem.
A kérdéseim a következők lennének.

1, Egyenleg feltöltésnél 10 euros töltésnél 10 eurot tesz a számlámra és az átutalás díját pluszban fizetem, vagy 10 eurot von a számláról, és 9,3-at ír jóvá? (Illetve érdemes inkább VISA net kártyával fizetni? Megbízhatóság miatt kérdezem)

2, A jelenlegi árak most ezek
Hungary (Landline) FREE* FREE*
Hungary (Mobile) € 0.012 € 0.014

Nekem egy mobil hívásért 0.014 eurot von le? Perc alapu? Vezetékes hívás milyen feltételekkel ingyenes? Mi az a * ott?

3, A fenti összeget csak VOIP hívásnál fizetem? "Call back"-ot használva mennyivel nő a hívás ára? Duplája lesz? Úgy hallottam kapcsolási díj is van, de nem találom a honlapon. (Ez a call back ugye azt jelenti, hogy felhívják a tárcsázott számot és engem is, és összekapcsolják. Néha rossz net kapcsolat esetén lenne ez hasznos)

4, Mit jelent a "local access" hívás mód?

5, És a legutolsó... tárcsázásnál azt az idegesítő pittyegést le lehet venni valahol? :)

Tudom, gyerekes kérdések, de a honlap eléggé szűkszavú... vagy én nem találom a részleteket.
Cserébe én is adok infót. Blue mobile-os vagyok. A VOIP 2G hálózaton nagyon szépen megy Viberrel. Max 2 sec késés van a beszélgetéseknél, de azért az 1 az átlagos. Érdekes módon 3G tiltva van. Kicseng, de néma a vonal, és szét is bont. Ezen sajnos a SurfEasy és a DroidVPN sem segít, amin nagyon meglepődtem, mivel a Ti beszámolótok alapján működnie kellene ezekkel.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#6520) instantwater


instantwater
addikt

Azt nem tudjátok, hogy hol lehet nagy tételben voip csatornákat bérelni FVD közeli percdíjakon?

(#6521) Zeki válasza Murphys2 (#6519) üzenetére


Zeki
nagyúr

1.
Unión kívüli címmel kell beregisztrálni, és akkor nem számol a netto 10 Eurós feltöltéshez áfát, csak paypal díjat. 10.7 Eurót töltesz így fel.
Így már majdnema netto áron tudsz beszélni.

2.
10 euró egyenleg feltöltés után jár a 120 nap ingyen vezetékes, után a mobilos díjakkal hívod azt is.
De nem korlátlan a 120 nap vezetékes, van valami fair use is.

3,
call back 2x a hívás díja, plusz 12Ft kapcsolási díj, ha jól emlékszem.

4.
local acces annak jó, aki ingyen hív vezetékest, az a behívó szám, és kódokat kell beütögetni, meg a telefonszámot, hogy hívni lehessen.

5. Ne tárcsázz, válassz telefonkönyvből, és a telefon beállításainál vedd le a billentyűhangot.

(#6522) Zeki válasza instantwater (#6520) üzenetére


Zeki
nagyúr

keress rá a google-ben a voip reseller szóra
lesz pár találat. :)

(#6523) vgyuri válasza Murphys2 (#6519) üzenetére


vgyuri
őstag

1. 10.70 eurót fizetsz, 10 euró lesz az egyenleged. Megbízható az oldal.

2. 0.012 euró / perc ( 4 forint ) perc alapon. Feltöltésenként 120 ingyenes napot ad, utolsó 7 napban 300 percig használhatod ingyen.

3. Callback-nél mindkét hívás díját fizeted ( mobil-vezetékes 0.012 / perc, mobil-mobil 0.024 / perc ) + 0.039 euró kapcsolási díjat.

4. Országon belül felhívsz egy számot és bepötyögöd a hívandó számot. Akkor jó ha nincs neted sem, de itthon a magas percdíjak miatt nem éri meg.

5. Beállítások - Hang - Hallható érintési hangjelzést kapcsold ki.

Nálam T-Mobile-nál ( Blue is ezt a hálózatot használja ) nincs gond a 3G-s MobileVoip hívással.

Közben CineDOG1 is válaszolt, írd meg ha van még kérdésed, pl. saját számodat küldi az FVD, jó esetben a hívott nem fogja tudni, hogy voip-ról hívod. Ne nagyon hangoztasd, hogy olcsón beszélsz, mert mindenki vissza fogja magát hívatni, tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#6524) instantwater válasza Zeki (#6522) üzenetére


instantwater
addikt

Voip resellerre többnyire a dellmont feltöltés árusokat adja ki.
De majd még keresek.
Eddig a voippro a legnormálisabb, vagyis a dellmont nagykerje.

(#6525) Murphys2


Murphys2
tag

Köszönöm a válaszokat. Már csak 1 kérdésem maradt. Egy feltöltésnek mekkora az érvényességi ideje? 120 nap alatt kell lebeszélni?
Bankszámlás utalás, kártyás befizetés is jól működik? PayPal-t sosem használtam. Ha nem a saját nevemen regisztrálok, hanem pl Kanadai címen, akkor az nem gond, hogy magyar telefonszámom van és Magyarországról fizetek magyar bankból?
Vagy bankkártyával használva inkább saját adatokkal regisztráljak?

(#6526) yozsee11


yozsee11
aktív tag

A napokba a VoipYo-t használtam, mivel volt még rajta egy kevés egyenlegem, és azt vettem észre, hogy ott megemelték a callback kapcsolási díját 0.050 euróra :(((
Aki FVD-n a napokba callback-et használta, nézze már meg légyszi a híváslistába, hogy ott maradt-e a 0.039 euró, vagy egységesen emeltek-e esetleg.
Köszi!

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#6527) andatti válasza yozsee11 (#6526) üzenetére


andatti
senior tag

6525

Elvileg (és gyakorlatilag) több év. A feltöltős mobilok ugye 1 év, itt viszont 1 év után is megvan a fiók, asszem írt valaki arról, hogy 2 éven túl is talán? (bár kb. 800 mobil percet nem lebeszélni 2 év alatt eléggé hihetetlen lenne... - általában 2-3 hónap az átlag, ahogy visszaolvasok, de van, akinek 1-2 hét alatt elfogyott...)

6526
Én sem találtam, de örömmel láttam, hogy a weboldalról is lehet már telefonhívást kezdeményezni az accountból, pl. az FVD-n. (progi nélkül, nyilvános net-helyen... )

(#6528) instantwater válasza andatti (#6527) üzenetére


instantwater
addikt

Elvileg korlátlan ideig jó az egyenleg.

A webes hívás elég kiszámíthatatlan. Nekem pl mindenhol ahol próbáltam, wifi, 3G, laptop, mobil, mindenen szaggatott nagyon durván... másnak jó.
Van még hova fejlődni :-)

Ha így emelik a callback kapcsolási díjakat, lehet, hogy érdemes lenne ráfeküdnöm a saját callback szerver témára, illetve a korábban kért, megcsörgetem, visszahív funkcióra?
Lenne rá igény?
Így pl butafonról, pusztafalváról net nélkül is lehetne telefonálni.

[ Szerkesztve ]

(#6529) Zeki válasza Murphys2 (#6525) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itt usa címmel is regisztráltunk, nem gond a magyar telefonszám.
A bankkártyás is oké.

(#6530) sumsang válasza instantwater (#6518) üzenetére


sumsang
aktív tag

A Trunk/registernél alapból yes-re van állítva a pbxes konfig .

Ha nem erre, akkor konkrétan milyen Register checkboxra gondolsz és mit és hogyan kell azon beállítani?
Totál ugyanazokkal a beállításokkal a megafone, ephone tökéletesn hívható, de a neo tök süket, pedig a statusnál látszik, hogy be van regisztrálva a neophone szerverre.. :O

(#6531) instantwater válasza sumsang (#6530) üzenetére


instantwater
addikt

Dobj egy privit fél óra múlva.
Lefotózom a neo pbxet.

(#6532) Jamcsabi válasza yozsee11 (#6526) üzenetére


Jamcsabi
tag

FVD-nél maradt a régi kapcsolási díj.

(#6533) Jamcsabi válasza instantwater (#6524) üzenetére


Jamcsabi
tag

A Dellmont nagyker ára jóval magasabb magyarországi irányba, mint amit a FVD kínál. Csak úgy tudják ilyen alacsonyan tartani, hogy más irányokba (pl. USA) jóval drágábbak a percdíjak a nagyker árakhoz képest.
#6525 Murphys2 :
Ezek függetlenül működnek. Ha nincs szükséged számlára a befizetett összegről, akkor nyugodtan regisztrálhatsz bármilyen névvel, és címmel.

[ Szerkesztve ]

(#6534) sumsang válasza instantwater (#6531) üzenetére


sumsang
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#6535) instantwater válasza sumsang (#6534) üzenetére


instantwater
addikt

Küldtem.

(#6536) feketedini


feketedini
tag

Telenornál pl. a netezz mobilon 500 megás csomagnál korlátozzák illetve lassítják valahogy a voip portot?
Ennél a csomagnál is érdemes szerintetek vpn-t használni?
Droidvpn végre felcsatlakozik pedig sokfélét kipróbáltam. (rootolt kell hogy legyen a teló és a TUN.ko Installer nevű cuccot is telepíteni kell a Droidvpn progi mellé hogy működjön.
TUN.ko programon belül is installálni kell ezt a TUN-t.
Most már csak az a kérdés hogy telenoros neten is javít-e, vagy felesleges használni? Szerintetek?

(#6537) yozsee11 válasza instantwater (#6528) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Részemről lenne rá igény! :)

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#6538) g0dl válasza feketedini (#6536) üzenetére


g0dl
addikt

A telenornál meg lehet nézni hogy melyik csomagoknál korlátozzák a voipot. A "hálózatsemlegesség" a kulcsszó.

(#6539) andatti válasza instantwater (#6528) üzenetére


andatti
senior tag

"Ha így emelik a callback kapcsolási díjakat, lehet, hogy érdemes lenne ráfeküdnöm a saját callback szerver témára, illetve a korábban kért, megcsörgetem, visszahív funkcióra?
Lenne rá igény?
Így pl butafonról, pusztafalváról net nélkül is lehetne telefonálni."

Ezt fejtsd ki bővebben, ha lehet, légyszives. (én nem értem). Amúgy igény biztos lenne rá... :) (az előbb más is jelentkezett...)

(#6540) feketedini válasza g0dl (#6538) üzenetére


feketedini
tag

Köszi, megtaláltam, a kulcsszó segített!
Sajnos pont a djuice netes csomagjaira nem ír semmit, pedig el tudom képzelni, hogy mivel a djuice olcsóbb, ott mások a feltételek.
Hátha kifogok egy értelmes ügyfélszolgálatos csajt:)
Telenoros csomagoknál egyébként 500mb-tól felfelé nem korlátoznak voipot. (500-nál sem)
Kérdés hogy ugyanez igaz-e a djuice-ra is.

(#6541) feketedini válasza feketedini (#6540) üzenetére


feketedini
tag

Netezz mobilon 500 mb-ról semmit nem találtam az ASZF-ben erről - ez a djuice csomagja, csak a mobil online 500-at találtam meg, ez telenor - itt nincs korlátozás, de ez drágább csomag, mint a djuice-os meg konkrétan más szolgáltatás, pl a telenoros 100 mega és a djuiceos 100 mb közt is van különbség, (a djuice-ost nem lassítják, ha elfogy, hanem kemény pénzeket vonnak le.)

Az ügyfélszolgálatos csaj azt mondta, hogy a 100 mb-os kisebb csomagok is felhasználhatóak bármire, de nem vagyok benne biztos, hogy tudta, miről beszél.

Van valami módszer arra, hogy lemérni a sebességét a voip portnak, hogy csak azt nem lassítják-e?

Összességben végülis levonhatjuk azt a következtetést, hogy a telenor mobil online 500 mb-s csomagnál nem korlátoznak voip portot.

[ Szerkesztve ]

(#6542) instantwater válasza feketedini (#6541) üzenetére


instantwater
addikt

Lemérés:

Leméred "simán" meg leméred valami gyors VPN szerveren keresztül.

(#6543) Jamcsabi válasza instantwater (#6542) üzenetére


Jamcsabi
tag

Ez akkor lenne ilyen egyszerű, ha csak 1 tényezőtől (pl. a korlátozás meglététől) függne a dolog. Sajnos más tényezők is befolyásolják voip esetén a sebességet/minőséget.

(#6544) instantwater válasza Jamcsabi (#6543) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor füleléssel lehet lemérni :D

(#6545) instantwater válasza andatti (#6539) üzenetére


instantwater
addikt

ITT kérték ezt a funkciót.
Én meg most nagyon beleástam magam a voip témába, és jó gyakorlás ez nekem :D

(#6546) edk- válasza feketedini (#6541) üzenetére


edk-
őstag

Netezz mobilon 500 mb-ról semmit nem találtam az ASZF-ben erről - ez a djuice csomagja,

Mégis megrendelhető Praktikumra is az online felületen.

A Klikkre azt írja a hálózatsemlegesség pdf, hogy VoIP nem használható, nekem mégis megy CSipSImple-lel.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#6547) instantwater válasza edk- (#6546) üzenetére


instantwater
addikt

Lehet, hogy csak a skype náluk a voip :D
Vagy olyan dolog ez, hogy kiírják, hogy nem lehet, aztán ne reklamálhass, ha egyszer tényleg letiltják.

(#6548) andatti válasza instantwater (#6545) üzenetére


andatti
senior tag

valami ilyesmi?
Itt egy script a callback-hoz... hátha nektek többet mond...
Esetleg?
vagy szakfórum... (szívesen segítek én is, ha adtok támpontokat...) :DD :))
Ha valaki boldogulna vele valahogy, akkor 1. engem is érdekelne... 2. esetleg a 300 Gb-os bérelt szerómon is kipróbálnám... :) :K :P :C

update: automated callback?
+1

[ Szerkesztve ]

(#6549) instantwater válasza andatti (#6548) üzenetére


instantwater
addikt

Ennél azért kicsit bonyolultabb, mint belinkelni 3 oldalt :)
Haladok vele, hétvégén lesz jobban időm rá.

Már csak bele kell majd tolni a sok sok FVD accountot, és mehet a béta teszt :)

Azért azt tudni kell majd a dologról, hogy 2 FVD accounttal éri meg csinálni, mert ha 1 el hívsz 2 számot 1 időben, akkor drágán számol.
Tehát megcsörgetsz egy számot (neophone, ephone, stb), aztán egyik FVD majd visszahív, a másik FVD meg hívja a kívánt számot.

[ Szerkesztve ]

(#6550) andatti válasza instantwater (#6549) üzenetére


andatti
senior tag

Gondoltam, hogy bonyolultabb... én nem is tudok angolul, de próbáltam a témában rákeresni és azokat linkeltem be, (a nálam sokkal okosabbaknak... - mert én is belelkesedtem...) mert gondoltam, hogy valami hasonlóról van szó. Amúgy meg 4 link volt, + szerkesztés után 6. DE tényleg nem ez a lényeg...

2 account nem gond, az a kérdés, hogy a 20 eurós "befektetés" bírná-e dupla ideig...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.