Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) andatti válasza andatti (#5039) üzenetére


andatti
senior tag

5039
Senki? (pedig az FVD is .vcf fájlba ment.. )

(#5052) vgyuri válasza andatti (#5051) üzenetére


vgyuri
őstag

Google Contacts ? Így össze tudod fűzni: [link]

(#5053) andatti válasza vgyuri (#5052) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi majd megpróbálom... (az angol oldallal még nem boldogultam...)

[ Szerkesztve ]

(#5054) vgyuri válasza andatti (#5053) üzenetére


vgyuri
őstag

A sok pici vcf fájlból tudsz egy nagyot csinálni, dos ablakba: "copy *.vcf osszes.vcf", és a Google Contact-ra ezt feltöltöd az osszes.vcf-et, akkor minden névjegyed benne lesz. Ha lesz androidos telefonod, akkor pedig ide fogja szinkronizálni a névjegyeket.

(#5055) otps válasza vgyuri (#4955) üzenetére


otps
aktív tag

OK, hogy tűzfalhoz root szükséges, de bármi egyszerű megoldás gyári Androidhoz arra az egyszerű problémára, hogy a havi 10 megás net keretet csak a MobileVoipApp hasznalha és semmi más?

(#5056) otps


otps
aktív tag

Más. Az aktuális MobileVoipApp nem muzsikál túl jól a telómon. Nem jelentkezik be, nincs hang miután kicsöng. Le tudok tölteni régebbi verziókat? Honnan?

(#5057) vgyuri válasza otps (#5056) üzenetére


vgyuri
őstag

MobileVoip régebbi verziók. Sajnos csak root + tűzfallal tudod megakadályozni más programok internet elérését. Root-ot pár klikkeléssel el tudod tüntetni, ha gariztatni kell a telefont.

(#5058) gelez válasza club1 (#5045) üzenetére


gelez
csendes tag

Ami még érdekes, hogy a T-ről házilag függetlenített telóban ugyan nem megy a blue kártya gsm hívás indítás/fogadás, de a net működik. Az esetek többségében nagyon jól megy a mobilvoip, de néha teljesen használhatatlan ugyanazon a helyen. Nem lehet, hogy a T a blue netet visszafogja a sajátja javára ha fogynak a hálózati erőforrások?

(#5059) McLaca válasza gelez (#5058) üzenetére


McLaca
őstag

Inkább az az érdekes, hogy ha IMEI alapján tiltva van a telefon a hálózaton, akkor hogy regisztrálhat fel mégis a teló a hálózatra és mehet rajta a net?
Amúgy el tudom képzelni, hogy priorizálják a sávszélességet a preferált és nem preferált előfizetői körre, de valószínűbb, hogy egyszerűen folyamatosan változik a hálózat terheltsége.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5060) club1 válasza gelez (#5058) üzenetére


club1
veterán

Mivel ugyanazt az apn-t (internet.telekom) használja mind a két tábor, ezért én inkább helyi túlterheltségre (cella vagy telefon) gondolnék. Az nekem új hogy mobilnet esetében nincs meg az imei alapú szűrés, de abszolút elképzelhető.

(#5061) whiskeys


whiskeys
őstag

sipdroidba hogy kell beállitani a dolgokat? köszike. fvd-vel persze. :)

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5062) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hogyan tudom letiltani, hogy ne frissítsen a MobileVoip:F A régi verzió stabilabban működik nálam, viszont röviden a telepítés után aut. frissít magától :( Android 2.3.6

Illetve sms küldésre melyik progival olcsó:F Mert FVD nem igen barátságos áron küld sms.

(#5063) whiskeys válasza whiskeys (#5061) üzenetére


whiskeys
őstag

na megtaláltam. sztornó. :)
sipdroid-al nálam viszhangzik mint a franc. meg késett a hang. ez másnál is előfordul?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5064) club1 válasza chungee (#5062) üzenetére


club1
veterán

Playben a beállításokban nálad nincs ott az alkalmazások automatikus frissítése sor?

(#5065) chungee válasza club1 (#5064) üzenetére


chungee
addikt

A helyzet, hogy én csak a MobileVoip-ot nem akarom frissíteni. A többi alkalmazásom szeretném, ha napra kész legyen.

(#5066) club1 válasza chungee (#5065) üzenetére


club1
veterán

És még válogatsz is... Miért nem jó az, hogy az alkalmazásaid szólnak hetente egyszer-kétszer, hogy van belőlük friss verzió?
De legyen... Bemész a telepített alkalmazások közé (a Playben), megkeresed a MobileVoip-ot, megnyitod, szintén beállítások gomb, majd auto frissítés mellől pipa kiszed.

(#5067) chungee válasza club1 (#5066) üzenetére


chungee
addikt

:R Köszönöm szépen

(#5068) Jamcsabi válasza chungee (#5062) üzenetére


Jamcsabi
tag

SMS küldésre a talksms-t [link] ajánlom. Itt vannak az árai: [link]

(#5069) chungee válasza Jamcsabi (#5068) üzenetére


chungee
addikt

Jól látom:F 4.13 HUF per SMS:Y Nincs apróbetűs rész:F Pl. 12 órán belül kapja csak meg a címzett az sms-t stb:F Android:F

[ Szerkesztve ]

(#5070) instantwater válasza chungee (#5069) üzenetére


instantwater
addikt

Azonnal megjött.
Saját számról :)
Pöpec :)

Azért a 17 Ftos FVD SMS sem drága.

(#5071) Jamcsabi válasza chungee (#5069) üzenetére


Jamcsabi
tag

Én egy időben nagyon sokat használtam, nincs "apróbetűs" rész, azonnal megérkezik az SMS.
Saját számról jön az SMS (volt egy idő, amikor a T-Mobile blokkolta a számkijelzést, most nem tudom mi vele a helyzet).
Tudtommal csak webes felületen lehet vele SMS-t küldeni. Egyébként egy teljesen megbízható norvégiai cég áll mögötte.

[ Szerkesztve ]

(#5072) chungee válasza instantwater (#5070) üzenetére


chungee
addikt

Akkor marad az FVD. 17 ft nem vészes. Nekem 25 ft-ra jött. Elszámoltam :B

(#5073) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy samsung monte s5620-on lehet e használni mobilevoip programot vagy társait? Fvd előfizetéssel?

(#5074) Zeki válasza gorje (#5073) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem symbian vagy android igaz? Akkor nem.
De wapos könyvjelzőként, callbacket használva, igen.

[ Szerkesztve ]

(#5075) Dayco


Dayco
tag

Ha már SMS, akkor FVD-nél mi az üzenetközpont szám? Ez kellene ugyanis a beállításhoz a Gigaset A510IP-n.

(#5076) andatti válasza Jamcsabi (#5068) üzenetére


andatti
senior tag

Tényleg jónak tűnik, bár még nem próbáltam ki... Az a bajom vele, hogy nem lehet paypal-al fizetni, illetve be kell állítani az időintervallumot is... Szóval, pl. a legkisebb, napi 5 sms-nél fizetnék cca. 700 Ft-ot és akkor azt le is kell használni? Mert az úgy nem jó... az olcsosms jóval drágább, de nincs időkorlát...

(#5077) instantwater válasza andatti (#5076) üzenetére


instantwater
addikt

Mit kell beállítani? :Y

(#5078) andatti válasza instantwater (#5077) üzenetére


andatti
senior tag

Period: 1 month, bár ez fix, ezen nem lehet állítani, de a másik, hogy hány sms-t akarsz egy nap küldeni azt viszont te állítod... 5/10/30/50 sms/day és aszerint fizetsz... szóval a legkevesebb is 5 sms/nap, ami ugye 623 Ft, ezért kapsz 150 sms küldési lehetőséget, ha lehasználod 1 hónap alatt, akkor oké, ha nem, akkor a fel nem használt sms-t és annak díját elbuktad. :(
Nekem az olcsósms-en volt 200 Ft-os átutalásos feltöltésem mindig, azzal elvoltam 1-2 évig... :)

(#5079) Jamcsabi válasza andatti (#5076) üzenetére


Jamcsabi
tag

Igen, azt írja, hogy fel kell használni, nem lehet a következő napra átvinni [link].

[ Szerkesztve ]

(#5080) tomp


tomp
félisten

Megkérdeztem a Nymgot, hogy miért tűnt el a Google Checkout. Nos mivel november 30-án a google megszünteti a szolgáltatást, így már most kivették. Remélem berakják majd a helyére a Wallet opciót.

(#5081) McLaca válasza andatti (#5078) üzenetére


McLaca
őstag

Ez így abszolút nem kedvező, ha csak eggyel is kevesebb sms-t küldök, mint amennyit előre megvettem, máris nem annyi az annyi. Még mindig az olcsosms a legjobb alternatíva, főleb, mert wapon is működik, így byors és kevés adatforgalommal beéri.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5082) McLaca válasza McLaca (#5081) üzenetére


McLaca
őstag

*főleg, *gyors :)

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#5083) finifene


finifene
csendes tag

üdv!

kezdő és zöldfülű vagyok voip telefonálás terén. most akartam flottát váltani és így találtam rá erre a lehetőségre... biztosan sokan írták már le sokaknak előttem a megfelelő válaszokat, engem azonban most érdekelne, hogy hogyan tudnám a legjobb feltételekkel megoldani a voip telefonálást. (minél olcsóbb díjak, minél olcsóbb telefon - ráadásul olyan, aminek az akksija is bírja egy ideig..)
- egy c3-00 áll rendelkezésemre, (ráadásul vodás) - gondolom ez alkalmatlan ilyesmire
- a szolgáltató lényegtelen, sim kártyám sincs
szóval tiszta lappal indulnék.
ha valakinek van felesleges két perce, tudna nekem javasolni valamit?
előre is köszi!!

(#5084) szilard28 válasza finifene (#5083) üzenetére


szilard28
aktív tag

a legolcsóbb a számítógépes kliens, a másik lehetőség vmilyen gagyi androidos teló, akár használtan is.

(#5085) allfinanz válasza finifene (#5083) üzenetére


allfinanz
senior tag

1. MobileVoip szoftver telepitese: https://www.mobilevoip.com/mobile/

2. Freevoipdeal(.com) regisztracio. Ez a legolcsobb! ;)

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#5086) whiskeys válasza whiskeys (#5063) üzenetére


whiskeys
őstag

él a kérdésem még mindig. :)

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5087) tomp válasza tomp (#5080) üzenetére


tomp
félisten

Még nem tervezik, hogy berakják. :-(

(#5088) andatti válasza whiskeys (#5086) üzenetére


andatti
senior tag

Szerintem itt mindenki zömmel moilvoip-ot használ, csimple-t pedig alig-alig... így ezért nem kaptál választ... szerintem kodek beállítással lehet rajta javítani...

(#5089) csipuka válasza whiskeys (#5086) üzenetére


csipuka
senior tag

En inkabb CSIPSimple-t hasznalok, nem mobilevoip-ot. Nem tapasztaltam egyiket sem.

(#5090) whiskeys válasza andatti (#5088) üzenetére


whiskeys
őstag

s kodeket hogy állitsak? vagyis mit? hol? :)

csipuka: Te nem használod mobivoip-ot? CSIPSimple hasonló mint a sipdroid?

sipdroid amugy mit használ? callback hivást nem lehet vele kezdeményezni?

[ Szerkesztve ]

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5091) Jamcsabi válasza whiskeys (#5090) üzenetére


Jamcsabi
tag

A Sipdroid fejlesztése jelenleg béta fázisban van, csak tesztelésre ajánlott.
Egyedül a CSipSimple-ben lehet kodeket választani, és ezzel a plugin-nel [link] lehet callback-re is használni.

(#5092) whiskeys válasza Jamcsabi (#5091) üzenetére


whiskeys
őstag

minőségre jobb mint a mobivoip?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#5093) csipuka válasza whiskeys (#5090) üzenetére


csipuka
senior tag

Nalam a szolgaltato nem tiltja a SIP-et, igy nem vagyok rakenyszerulve a mobilevoip-ra, amit a tobbiek otthon azert hasznalnak inkabb, mert az titkositva uzemel es nem tudjak tiltani.
Nekem egy regebbi CSipSimple fut ahol meg nem vettek ki a G.729-es codec-et es az a default.
Az FVD par codec-et hasznal, azzal kell hasznalni es faszasul mukodik.

(#5094) finifene válasza allfinanz (#5085) üzenetére


finifene
csendes tag

köszi!
mennyire megbízható ez a fajta telefonálás? (ha mobilnetet használok?)
gondolom, wifivel kevésbé az...

(#5095) Jamcsabi válasza finifene (#5094) üzenetére


Jamcsabi
tag

Nem feltétlenül jobb mobilnettel, sőt a WIFI kapcsolat (ha megfelelő a jelerősség) általában stabilabb.
Néha rosszabb minőségű a hívás minősége, van hogy a hívott fél rosszul hall. Ezen az áron viszont érdemes kompromisszumot kötnünk. Ha callback-et (phone-to-phone) használsz, akkor viszont nem kell lentebb adni a minőségből. További infók az 1. hsz.-ban.

(#5096) Zeki válasza finifene (#5094) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem a T 3G-s neteje teljesen jó telefonálni.
Mivel sip-et hazsnálok a nokiámon, így ha az be van kapcsolva, wifin folyamat csatlakozik, és jól meríti az akkut. 3G-n nem annyira.

(#5097) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

FVD-n volt ma egy hívásom:

Mobile App VoIP call (FUP exceeded) +xyxy +xyxyxy 00:00:41 € 0.070

Nem értem miért írja, hogy FUP exceeded. A hívás költsége OK, mert mobilra ment.

(#5098) Jamcsabi válasza adriankoooo (#5097) üzenetére


Jamcsabi
tag

FUP = fair use policy

(#5099) student válasza Jamcsabi (#5098) üzenetére


student
őstag

és hány perc a fair use?

(#5100) McLaca válasza adriankoooo (#5097) üzenetére


McLaca
őstag

Nem értem, miért OK a hívás költsége, ha 7× annyiba került, mint egyébként.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.