Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) gyula38


gyula38
tag

Üdv Mki! Elolvasva az előző hozzászólókat VPN ügyben, azt hiszem, maradok a VPN Mobilevoipjánál, a Droid Vpn-nél... :) A leírtak fele nekem kínai volt, de lehet, csak én vagyok ennyire laikus... :K Na de többet nem is írok, mert lebaltáznak, hogy ez nem Twitter... :DDD

(#6102) jbl


jbl
aktív tag

Vpn szervert ennyire egyszerű megcsinálni.
[link]

Én is megcsináltam, utána telefon, beállítások, egyéb beállítások, VPN, VPN hálózat hozzáadása. Ott beírod, amit megadtál a router felületén és kész is. :U

(#6103) Zeki válasza Zeki (#5586) üzenetére


Zeki
nagyúr

hehe... a gofone még mindig nem bírt elindulni...

(#6104) gyula38 válasza jbl (#6102) üzenetére


gyula38
tag

A Metallica nagyon ott van, a többiről fogalmam sincs...

(#6105) Sitib89 válasza gyula38 (#6104) üzenetére


Sitib89
csendes tag

:DD

(#6106) gyula38 válasza Sitib89 (#6105) üzenetére


gyula38
tag

:D

(#6107) g0dl


g0dl
addikt

A különböző szolgáltatók négyjegyű telefonszámait ( pl. digi 1272 telenor 1220 stb. ) az FVD-ről hogyan lehet tárcsázni? A +36 előtaggal nem működik.

(#6108) club1 válasza g0dl (#6107) üzenetére


club1
veterán

Ezek a számok külföldről nem (így az FVD felől sem) elérhetők. A 4 jegyű (és a 40-es, 80-as) számok mögött mindig van egy földrajzi szám is...

[ Szerkesztve ]

(#6109) edk- válasza g0dl (#6107) üzenetére


edk-
őstag

Keresd meg a szolgáltatók weboldalán a külföldről hívható földrajzi számot.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#6110) xtr3m3


xtr3m3
tag

Sziasztok!

nagyon jó kis fórum alakult ki :)
Megszeretném kérdezni, hogy mi a különbség a CSipSimple es a mobilevoip között?
és ahhoz, hogy vezetékes számon tudjanak hívni mobilon, ahhoz szükséges a CSipSimple progi?
Milyen oldalakon lehet egyszeri összegért igényelni vonalas számot (esetleg digist)?

Válaszaitokat előre is köszönöm.
Éljen az olcsó telefonálás :)) :R

xtr3m3

(#6111) Slem


Slem
tag

Sziasztok,

Helyszín: Budapest belváros. (Nem annyira, mint a Halló, Belváros-ban, de a Körút max. 1km-es körzetében.)
Szolgáltató: T-Mobile
Telefon: Alcatel OT-997D
Alkalmazás: skype, mobilvoip, CSipsimple
VoIP szolgáltató: freevoipdeal ill. Microsoft

cél: folyamatos max. 10 perces folyamatos VoIP beszélgetés, panasz nélkül, fülhallgatóval.

Visszatérő alkalmazástól független hibák: a kapcsolat megszakad, vagy csak az egyik fél hallja a másikat, kimarad a hang egy darabig

Specifikus hibák:
skype: nem kapcsol össze
mobilvoip: halk a hang, illetve nagy a visszhang
CSipsimple: nem kapcsol össze, kimarad a hang

Összesített eredmény: a mobile voip nem igazán használható telefonálásra :( Sőt, az elmúlt fél évben romlott is a minőség. :(

(#6112) Zeki válasza Slem (#6111) üzenetére


Zeki
nagyúr

Rootolni kell az okostelót, aztán a mobileuncle toolssal bemenni a hangbeállításokba, és lejjebb kell venni a mikrofon erősségét. Akkor nem fog visszhangozni. Illetve felvenni a sip hangerőt.

(#6113) Nisida


Nisida
aktív tag

Hello!

Van valakinek tapasztalata magyar FVD resellerekkel kapcsolatban ?

- Tudnak-e számlát adni?
- Mennyire megbízhatóak?
- Stb.

A könyvelőnek nem tetszenek az offshort céges "Dellmonte" euros számlái :( így nem tudom elszámolni :( cégnél.

Amúgy figyelmeztetek mindenkit a FVD-nél online vásárolt feltöltésnél valamiért minden vásárlás után automatikus újratöltésre állítja a rendszer a beállításokat. Vagyis mindig manuálisan kézzel kell vissza állítani, hogy ne legyen automatikus újratöltés.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#6114) McLaca válasza Slem (#6111) üzenetére


McLaca
őstag

Némi iróniával mondom: Symbian Belle FP1-gyel ilyen gondok nincsenek sem a Mobilevoip-pal, sem SIP-en (saját gyári SIP). Nokia 701 az eszköz.
Amennyi probkéma itt volt már androidos telókkal, azok után továbbra is az a véleményem, hogy a droid olyan, mint a szteroidos testépítők...

És egy friss tapasztalat: Spanyolország, mind a 4 szolgáltatónál kipróbáltam, és kimegy a SIP hívás mobilneten. Viszont ez roaming, tehát a kérdés az, hogy roaming esetén a hazai feltételek érvényesülnek-e, vagy a fogadó szolgáltatóé?

Nisida: nálam nem állítja automatikus újratöltésre. Ott te pipáltál be valamit a legutóbbi feltöltésnél, mert ott is lehet kérni, hogy legyen automatikus. Vagy lehet, hogy bepipálja előre, de ki lehet venni a feltöltés közben, most pontosan nem emlékszem, de már a feltöltés közben tudod szabályozni, nem automatikus.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6115) Zeki válasza Nisida (#6113) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem automata az automatikus jelölés. Nekem sosem volt az.

(#6116) club1 válasza McLaca (#6114) üzenetére


club1
veterán

Te is Telekom mobilnetet használsz a belvárosban voipozásra? Mert itt ez a lényeg. Nyár elején a Telekom feltette a csomagszűrő rendszerét a mobilnetre, azóta olyan is a net, főleg a folyamatos adatfolyamok szakadnak meg főleg cellaváltáskor néhány tized, vagy egész másodpercre. És ez független a használt operációs rendszertől.

(#6117) club1 válasza Zeki (#6115) üzenetére


club1
veterán

Nekem a "Save this card ?" és a "Enable Automatic Recharge for this card ?" mellett mindig bent van a pipa, amióta csak megvan az accountom. Persze figyelni kell és ki kell minden feltöltéskor venni őket...

(#6118) McLaca válasza club1 (#6116) üzenetére


McLaca
őstag

Igen, telekomot, belvárosban.
A mobilnet cellaváltáskor mindig is akadt (nálam), a hanghívás az, ahol nem (igazán) lehet észrevenni a váltást. De a visszhangnak, vagy halkságnak semmi köze a mobilnethez.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#6119) club1 válasza McLaca (#6118) üzenetére


club1
veterán

De az operációs rendszerhez sem, sokkal inkább a rá írt szoftverhez.

(#6120) Nisida válasza Zeki (#6115) üzenetére


Nisida
aktív tag

Nézd én abból indulok, ki, hogy nekem ki volt kapcsolva és feltöltöttem az egyenleget és utána küldte az üzenetet, hogy az automata feltöltés be lett kapcsolva és , hogy ez mennyire fontos és jó :) Lehet én voltam vak, hogy a vásárláskor nem tűnt fel egy pipa vagy egy választó mező az automata feltöltésre, pedig minden megnéztem. Mivel ez már 3x fordult elő ezért szóltam. Bár lehet én vagyok a vak :) hogy nem látom a pipát valahol.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#6121) sipi25


sipi25
tag

Sziasztok!

Előfizettem a FVD-re, de az őrületbe kerget, mert szinte használhatatlan. Próbáltam MobileVOIP-ot, itt a másik fél nem hall engem, a callback működik, de drága
Próbáltam a Zoiper-t nagyon szaggat.
Csipsimple-vel is hasonló a helyzet.
Tudna valaki segíteni normálisan beállítani a Csipsimplet, egy régebbi verzió van fent, amiben még benne van a g729.

Wifi-n és Diginetes mobilnettel próbálkozom EDGE-n.

Köszi szépen!

(#6122) club1 válasza sipi25 (#6121) üzenetére


club1
veterán

Milyen telefon? Mennyi a szabad memória rajta, amikor fut a voip kliens?

(#6123) Sitib89 válasza sipi25 (#6121) üzenetére


Sitib89
csendes tag

EDGE-n ne csodálkozz, ott szaggatni is fog.

(#6124) gyula38 válasza sipi25 (#6121) üzenetére


gyula38
tag

Szia! Próbáld meg ezeket a kodek beállításokat, nekem ezzel egész jól működik wifin és mobilneten egyaránt. A sorrend is fontos! Wifi (fast): PCMA, PCMU,ILBC, G722 16 kHz, GSM 8 kHz. Mobilnet (slow): itt talán tedd előre a G729-et, aztán PCMA, PCMU, ILBC, GSM 8kHz, G722 16kHz. Kellemes próbálkozást! :) De EDGE kapcsolat az nem túl jó, azért legalább 3G, HDSPA kellene a normális hívásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#6125) gyula38 válasza xtr3m3 (#6110) üzenetére


gyula38
tag

Szia! A Mobilevoip az HTML alapú, a CSIPSimple pedig sip alapú, röviden és tömören. A vezetékes hívószámot több magyar voip szolgáltató is ad némi apróért, pl. Ephone, ott havi száz Ft. A Fonio ugyan nem kér havidíjat, de évente min. 2000 Ft töltés kell... De van még sok más cég, nézz körül a fórumban. A vezetékes szám mobilon való eléréséhez sip alapú program kell, pl. az említett CSIPSimple, vagy a Zoiper. A DIGI szeptember elejétől biztosít nomadikus (nem helyhez kötött) vezetékesnek minősülő számokat, ezek a 06-21-es előhívósok. Ha kérsz ilyen számot, bárhol használhatod, a DIGI adja a hátteret, 900 Ft-os havidíjért. Ezért a szolgáltatón belül ingyenes a hívás, a többi hívásdíj pedig megegyezik a normál digis hívásdíjakkal. Téged pedig bárki hívhat vezetékes díjért, a digisek ingyért... :K

[ Szerkesztve ]

(#6126) instantwater


instantwater
addikt

Megy az EDGEn is, csak késik sokat, rengeteget :D

Más:
Beállítotam a PBXes.org accomat királyságra :D

Egy SIP fiók, abba jön be a neophone, a net-telco UK szám (már nem kell megafonnal fogadni, fogadja a PBXes), és arról megy ki a FVD :D
Fincsi :D

SIP Droid alá állítottam be.
Abban nincs G729 (ha tud valaki, szóljon), Speexxel megy, kicsit furcsa a hang, de érthetőnek tűnik.
Mintha hangosabb is lenne SIPDroid+Speex+PBXes+FVD vel, mint sima Zoiper+G729+FVD vel, de ezt még tesztelni kell.

(#6127) gyula38


gyula38
tag

Tudom, nem Twitter... :DD instantwater, Te aztán tudsz élni... :DD

[ Szerkesztve ]

(#6128) instantwater válasza gyula38 (#6127) üzenetére


instantwater
addikt

Hát igen.
Szeretnám már normálisra belőni a voipot 32 kbps es klikk nettel....

PBXes nem támogatja a G729 et ingyenes verzióban..... Király.....

(#6129) gyula38


gyula38
tag

Ja tényleg, majd elfelejtettem... :D VPN ügyben újabb fejlemények vannak. Találtam egy másik alkalmazást, ami alapból 500 MB adatforgalmat ad ingyen, ezt még feljebb is lehet tornázni, én egy százast már rátettem... :D A pofás kis programocska megtalálható androidra SurfEasy néven. Sokkal jobban használható, áttekinthetőbb, mint az eddig próbáltak, én maradok egyenlőre ennél. Angol IP címet ad, többek között, tehát november egytől is lesz mód voip hívásra, a T meg bek....ja... :P

(#6130) instantwater válasza gyula38 (#6129) üzenetére


instantwater
addikt

Én leszedtem vagy 3 VPN programot a marketról, egyikkel sem ment a voip :D
NinjaVPN meg vmi másik volt....

(#6131) gyula38 válasza instantwater (#6130) üzenetére


gyula38
tag

Nekem ment, ráadásul meglepően jó minőségben. Egyedüli bánatom, hogy ezzel a módszerrel nem műxik az Ephone, biztosan a külföldi IP cím miatt... :(( Valami olyasmi megoldás kellene, hogy megmaradjon egy magyar IP. Épp az imént hívtam a Legjobb percdíjak céggel, CSIPSimplével, VPN-nel, az előbb említett SurfEasy-n keresztül, szinte semmi késleltetés, semmi visszhang, szuper! :D

[ Szerkesztve ]

(#6132) Zeki válasza sipi25 (#6121) üzenetére


Zeki
nagyúr

A hiba a készülékedben lesz.

(#6133) instantwater válasza gyula38 (#6131) üzenetére


instantwater
addikt

32kbps re korlátozott-é a neted?

[ Szerkesztve ]

(#6134) g0dl válasza instantwater (#6130) üzenetére


g0dl
addikt

A pbxes nem tud egyből vpn-t is? Ha jól emlékszem mintha írnák valahol.

(#6135) instantwater válasza g0dl (#6134) üzenetére


instantwater
addikt

De tud, csak még lusta voltam keresni olyan VPN klienst amibe én írhatom be az adatokat :D

(#6136) gyula38 válasza instantwater (#6133) üzenetére


gyula38
tag

Nem, nincs lekorlátozva. :) Egyfolytában azon töröm a fejem, hogy lehetne valahogy kicselezni ezt a VPN-Ephone problémát, valami jogi oka van, hogy külföldi IP címről nem működik a földrajzi hívószám. :( VPN is kellene, de elérhető is szeretnék lenni. 21-es körzet jó lenne, de a kuncsaftok 99%-a azt hinné, vidéki vagyok... :DD Más magyar IP címes VPN szolgáltatás létezik? Ez a PBX valami telefonközpont féle?

[ Szerkesztve ]

(#6137) instantwater válasza gyula38 (#6136) üzenetére


instantwater
addikt

Létezik dögivel magyar VPN csak többnyire nem ingyenes.
CineDOG1 kínálgatta itt a szerverét használatra, de nem engedett még a közelébe, hogy rávarázsoljunk egy openvpn szervert, bár úgy emlékszem az a gép is németben van...

Amúgy ezek a 0621 es számok nem hordozhatóak szolgáltatók közt?
Vidd át másikhoz...
Pl neophone?

Ott beregisztrálsz, fel sem kell töltnei, és adják a számot.
Ideális VPN elérhetőség tesztre.
próba cseresznye.

(#6138) gyula38 válasza instantwater (#6137) üzenetére


gyula38
tag

A 21-es számok elképzelhető, hogy hordozhatók, de nekem 1-es körzet kell, mivel itt élek és dolgozom nagyfaluban. 21-es számot pedig nem fognak hívni a tisztelt megrendelőim... :D Még a Digin gondolkozom, mert a vezetékesem ott van, ha azon hívnak, akkor átirányítanám a 21-esre, ami hálón belül ingyenes. Csak a 900 havidíj tart vissza... :((

[ Szerkesztve ]

(#6139) instantwater


instantwater
addikt

Hú, na, kipróbáltam a SurfEasyvel a FVD-t G729-cel, csipsimplevel.
VPN nek már gyenge a 32kbps.
De egy korlátlan nettel biztos jó lenne :D
Szóval VPN program függő is, hogy mi megy rajta.
NinjaVPN en pl meghalt a sipdroid, ezen simán megy
Sipdroid speex 11kbps el is szaggat rendesen VPN en keresztül klikkel.
Szóval amig a telenyomor nem kap kedvet a korlátozáshoz, addig jó :D

[ Szerkesztve ]

(#6140) gyula38 válasza instantwater (#6139) üzenetére


gyula38
tag

Ezek szerint műxik ezzel a SurfEasy-vel korlátozva is? :D Én angol IP-vel dumcsiztam, igaz, wifin, mert itthon vagyok. Ez a digis ötlet egyre jobban tetszik.. :D Mivel nomadikus számot kapnék, szerintem külföldi IP-vel is menne a dolog! Szorul a hurok, tisztelt T... :DD

[ Szerkesztve ]

(#6141) instantwater válasza gyula38 (#6140) üzenetére


instantwater
addikt

Műxik korlátozva is, de az érthetetlenség határát súrolja a szakadozás....
Vagyis NEM MŰXIK :D

(#6142) Sitib89


Sitib89
csendes tag

A 06-1-es körzethez a foniot ajánlom. Évi 2000Ft feltöltés mellé igénylhetsz akár 3 db számot, több körzetből is egyazon account alá. Számokat 100-ft/db áron adnak egyéb költség nélkül. Az ügyfélszolgálat 15 percen belül megcsinálja a számokat. A maradék összeg lebeszélhető :)
Ja és akárhol bejelentkezhetsz nemcsak BP-en.

[ Szerkesztve ]

(#6143) gyula38 válasza Sitib89 (#6142) üzenetére


gyula38
tag

Köszi az infókat, már én is átnéztem ezeket a cégeket, többet is. Sajna, a földrajzi számot csak országon belül lehet használni mindegyik szolgáltatónál, mert jogi akadályai vannak a külföldi használatnak. Mivel a VPN megváltoztatja az IP címemet, ezért nem működne a földrajzi szám egyiknél sem. :(( Országon belül megy a bp-i szám, ezt már próbáltam. :) instantwater, Neked mindig ilyen lassú a neted? Vagy már elfogyott a keret? :D Meglepődnél, milyen jó minőséggel megy a hívás egy gyorsabb neten, akár mobilneten is, VPN-en át!

[ Szerkesztve ]

(#6144) instantwater válasza gyula38 (#6143) üzenetére


instantwater
addikt

Hát akkor marad a magyar VPN keresés.
Nézd ki a legolcsóbbat és számold ki nagyjából mennyi forgalmat akarsz bonyolítani.

(#6145) Sitib89 válasza gyula38 (#6143) üzenetére


Sitib89
csendes tag

Értem mit mondasz. Ez a külföldi IP tiltás meg nem jutott eszembe.

(#6146) Sitib89


Sitib89
csendes tag

A 06-21-es számok egyébként működnek külföldön?

(#6147) gyula38 válasza Sitib89 (#6146) üzenetére


gyula38
tag

Igen, mivel nomadikus (nem helyhez kötött számok). Vezetékes számnak számít mindenhonnan, azokra pedig szigorú nemzetközi előírások vonatkoznak, mármint hívhatóságukra. Azért vagyok ilyen okostóni, mert egész délelőtt ezen agyaltam és olvasgattam a voip szolgáltatók ászf-jét... :DD

[ Szerkesztve ]

(#6148) Sitib89 válasza gyula38 (#6147) üzenetére


Sitib89
csendes tag

Nagyon bírom a hozzáállásod :)
No indulok melóba.

(#6149) Greenbook válasza gyula38 (#6147) üzenetére


Greenbook
tag

A nem lehet illetve a nem szabad azért nem ugyanaz. :D :R

http://csatlakozok.atw.hu

(#6150) instantwater válasza Greenbook (#6149) üzenetére


instantwater
addikt

Nem, viszont ebben az esetben a 061 es számot külföldi IP re nem kapcsolják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.